A Crédit Anversois Ypepseh merk I Deugdelijk merkü T Vandevoorde's Dokter G. Cousein DixniEdestraat, 18, YPüR WISSELI Uit WERVICK Football RENTENIERSHUIS BURGERSTAND VAN VINS AUTHENTI0UES ET GARANTIS D'ORIGINE dat bewijzen steeds Pelsen en Pe!smantels Alom gekend als de BESTE YPER, OP! De stad van Yper is niet mêer Met hare Halle van weleer De rijkste lakenstad van Vlaanderen. De tijd en strijd. De nood en dood Die kwamen haar veranderen. Maar d'oude grond Waar d'Hal op stond Is nog een stad gebleven. En 't voorgeslacht. Dat er vernacht. RoeptYper moet herleven. Op, Yper! 't is herlevingstijd. Nu, Gij. alom geliefkoosd zijt Om wat Gij leedt. vier oorlogsjaren. En Gij. door nood. gedwongen zijt Te werken met beleid en vlijt Om geld en goed weer te vergaren. Op't lakenweven aangegaan. Dat zooveel volk hier liet bestaan, En macht en rijkdom bracht ter stede Bewerk, verhandel weer de wol, Waarvan weleer de Hal was vol, 't Is mijne wensch en mijne bede. mede men klept en van daar de korte slag op die kleine klok. Alzoo was de val van den kluppel eenigszins gebro ken en deze doorboorde den-planken vloer niet. maar drukte hem putvor- mig in. Ware hij door de zoldering van de klokkenkamer gevallen, dan had zijn zwaar gewicht. meer dan •honderd kilos. ook den vloer van het doxaal doorboord en ware op den schorrenvloer beneden in de kerk ter recht gekomen. De groote klok is niet geborsten maar om het onheil te herstellen zal zij mogelijks moe ten hergoten worden. Welke toondichter zet die woorden kracht bij door muziek - Kinderziekten - Inwendige Ziekten 22, de Stuersstraat YPER. NIEUWJES M. de Aannemer Mahieu zal Maandag 12 Dec. het Telegraf- en Telefoonkantoor beginnen bouwen in de Statiestraat, bij Dr Snik's. Het aanbod van den Heer In genieur Vanderghote voor de her stelling van Veurne steenweg tus- schen de Elverdinghestraat en Yper Hoej^e is aangenomen: de Malou- laan wordt daar in 't kort voortge trokken. De Kerkfabriek van Zillebeke wierd bemachtigd eenen titel van 55.000 fr. te verkoopen om de kerk van Zillebeke 't electriek licht te bezorgen. EERVOLLE ONDERSCHEIDING Met voldoening vernemen wij dat M. Ernest Seys, Luitenant bij het stedelijk Brandweerkorps, met het Burgerlijk Kruis van Eerste Klas vereerd komt te worden voor meer dan 25 jaren dienst in dit korps. Aan M. Elie Soete werd voor den zelfden dienst, de Bttrgersmedalie toegekend. Deze éereteekens zullen Zondag middag, na de Mis ter eere van de Heilige Barbara, als Patrones der Pompiers gevierd, op de Groote Markt, aan de belanghebbenden plech tig overhandigd worden. Onze hertelijkste geluk wenschen aan die Heeren. Voor uw Wijnen en Likeuren, wendt U bij den Heer DANIEL DUPONT (Oorlogsverminkte), de- positaris en vertegenwoordiger van de huizen E. Vandenboogaerde en Oustric en C". Korte Thouroutstraat, 12, YPER. ONGEVAL IN St PIETERSKERK Op Dinsdag 6 dezer, ten 9 uren en minuten, toen er met de groote klok geluid werd voor het Jaargetijde van Vrouw Vandevelde-Berat, hoorde men een korten slag op de kleine klok, gevolgd door een zwaren doffen slag op den plankenvloer der klokkeka- mer: Daarna geen klokkenklank meer. De armdikte stalen oog. waaraan de kluppel hong der groote klok was doorbrokende kluppel viel op den ijzerdraad, die de kleine klok in ver band stelt met den trommel, waar TRABOLSPEL Kampioenschap 1932-'33 Woensdag laatst trok De Ba>- cule naar De Statie om het punt te betwisten. 't ^gestelde uur riepen de H.H. Yerverken en Devos de ploegen aan 't werk. Bezoekers en bezochten speelden met gewoon peleton onder gewone leiding. De match was niet zeer aantrek kelijk voor wat het spelgehalte be treft. Beide tegenstrevers konden geen gebruik maken van schoone kan sen. De punten werden echter nage noeg beurtelings aangeteekend en gansch den match door, zat de eene ploeg op de hielen van de andere en tot op 't laatste toe was het nog niet te voorzien wie van beiden zou over winnen. De Statie eindigde met de bovenhand te halen met 25 punten tegen 22. Woensdag eerstkomende trekt «De Coöperatieve» naar «Het Postje» om haar eerste puntje. Allen daarheen. RANGSCHIKKING: Gesp. Gew. 3 2 3 2 3 2 4 2 3 0 Katholieke Kring Postje Statie Bascule Coöperatieve EEN DIE ER WAS. W. V. BEURS BANK IEPER. - CINEMA COLISEUM Christen Volkshuis, St Jacobsstr., 30. Zaterdag 10 December, te 8 uur. Zondag 11 Dec., te 2, te 5 en te 8 V\ uur. Maandag 12 December, te 5 en te 8 uur. Vervolg en einde (de 14 laatste deelen) van de treffende en aandoenlijke tragi komedie DE WEES (L'Orpheline) met BISCOT en SANDRA MILOWANOFF. Verleden week was het een reuzensucces. Zes vertooningen in plaats van vijf. j Om het talrijk publiek gemakkelijker toe te laten het vervolg en het einde van de treffende en aandoenlijke tragi-kome- die DE WEES te zien, werd een ver- tooning in den Cinema Coliseum (Chris ten Volkshuis) bijgevoegd: Maandag 12 December, te 5 uur. ZITTING VAN DEN GEMEENTERAAD van Maandag 12 December 1932, om 17 u. DAGORDE: 1. Proces-verbaal der zitting van 24 Oktober 1932. 2. Financiën. - Stadskas. - Proces verbaal van onderzoek. - 3" kwartaal. 3. Financiën. - Aanvraag van krediet. 4. Stadseigendommen. - Verkoop van grond. 5. Autobusdienst Ieper-Meenen (grens) naar Roubaix. 6. Kerkfabriek van St Niklaas. a) Begrooting 1931-1932-1933; b) Rekeningen 1930-1931. Schuim stond op hare lippen, en hare oogen, die gansch met bloed doortrokken waren, rolden afzichte lijk in hunne holten. Als het eerste oogenblik van aan doening voorbij was, en dat de twee mannen hunne koelbloedigheid terug kregen, grepen zij toe om de ongeluk kige op te richten, en zoo mogelijk redding te beproeven. Zij, echter, weerde zich, en haren man herkennende, riep zij in dolzin nige woede uit: Laat mij... Gij hebt mij geen leven vol genoegen kunnen verschaf fen... Gij hebt mij bedrogen... Leven volgens uwe gedachten is geen leven. Ik heb beternis gezocht... 't Is mis lukt, daarom wil ik sterven... Het overige van het vergift heb ik... Eene nog heviger stuiptrekking dan de voorgaande sloot haar den mond. Daar zij als razend was moesten zij haar wel laten liggen, maar de rechter sprak op indrukwekkenden toon Laat ons aannemen, madame, dat gij begeert te sterven, dan nog zoudt gij aan uwe kinderen kunnen denken, en wij zijn hier om hen te redden... Zeg mij nu, wie hseft er u aangespoord om de misdaad te be gaan, welke gij toch niet loochent... Niemand, morde zij tusschen 1 are stuipen, niemand... Ik wilde rijk worden. Zelfs ten koste eener misdaad! zegde Gaston met verwijt. Ja, ten koste van alles... De deugd is immer maar een ij del woord voor mij geweest... Wel, Esther, hoe diep ben ik aan u bedrogen... En ik aan u... Dat waren de laatste woorden wel ke zij sprak. Zij werd wederom aangetast door allerhevigste stuiptrekkingen. Volgens de uitdrukking van haar wezen moest zij onzeggelijke pijnen uitstaan. Zij werd bijna oogenblikkelijk daarna veel rustiger. Dan liet zij zich opnemen en op een bed leggen, waar zij welhaast ge 7. Kerkfabriek van St Maartens. - Begrooting voor 1933. 8 Kerkfabriek van St Pieters. - Be grooting voor 1933. 9. Openbare Onderstand. - Openbare verpachting van landgoederen. 10. Openbare Onderstand. - Proces verbaal van onderzoek der kas. - 3' kwar taal. 11. Openbare Onderstand. - Begroo ting voor 1933. 12. Taksverordening op de openbare bals ingericht in herbergen en danszalen. - Hernieuwing. 13. Taksverordening op de muziek- tuigen in de herbergen en andere openbare inrichtingen. - Hernieuwing. 14. 10 opcentiemen op Staatstaks op de openbare vertooningen en vermake lijkheden. 15. Mededeelingen. In den Werkrechtersraad M. J. Vanraes, Griffier van den Werkrechters- ïaad te leper, komt zijn ontslag te geven, dat aanveerd wierd. Den Heer J. Vanraes had altijd gewe tensvol deze .aak vervuld. Ook sturen wij hem hier onzen vurigsten dank. Het is de Heer Ger. Vanraes, bediende bij het Parket van den Heer Prokureur des Konings te leper, die tot opvolger van zijn vader bencemd wierd. Aan hem onze hertelijkste gelukwenschen. FEESTVIERING NAAR EENE PLAATSELIJKE KATHOLIEKE UNIE? Verschoven d. plaatsgebrek. De laatste competitie dag der heen wedstrijden mag als een heelmees ter genoemd wordenImmers de twee naeenvolgende kloppingen met ons eerste elftal brachten in ons midden wat teleurstelling. Ook Zondag 1.1., na onzen burgerplicht in het stemhok je volbracht te hebben, vanaf 1.30 u. was er reeds beweging in de stad de supporters, met muziek aan 't hoofd, trokken in massa naar ons terrein, in het vooruitzicht eene over winning en een schoonen match te zien. Het weder was prachtig, want het zonnetje prijkte in vollen glans in den helderblauwen hemel en noodig- de iedereen naar buiten. Als de heer Kint beide elftallen op roept, is het speelveld rondom schoon bezet met toeschouwers. Eenige Thieltscl e supporters had den er aan gehouden deze verplaat sing mede te maken. Het terrein ligt in goeden staat, niettegenstaande den wedstrijd van den voormiddag. Oercle stelt volgende ploeg in lijn: Messelis: Dechièvre, Deplancke; Bourdeau, Ververeken, A. Verleure; E. Verleure, Cherchye, Van der Bauwhede, Molein, Van Sevenant. Rood-Wit verliest den toss en Mi chel trapt af tegen zon, wat echter niet nadeelig is, want Iet is Cercle die van het begin af zijn spel op dringt. Men kan seffens bemerken dat de Roodjes van zin zijn hunne twee nederlagen te doen vergeten, want zij verstaan meikaar goed en schieten naar 't goal bij elk .oogen blik, De supporters zijn er geerne bij en laten hun geestdrift hooren. Yper blijft ten aanval en de verde diging der tegenstrevers heeft het dan ook zwaar te verduren en aan de 5" minuut lukken wij dan ook ons eerste doel door toedoen van onzen inside-rechts. Weinig tijd nadien wij zen de bordjes 2-0. Verder ontsnapte het doel der bezoekers nog twee-drie maal kansrijk aan doorboring, want onze voorlijn, goed gesteund door de halfs, was nu eens machtig op dreef en de keeper was niet bekwaam hun heel stil viel. De dokter, die korten tijd nadien binnenkwam, kon maar de dood be sta tigen. Ds priester, dien Karline ontboden had, kwam te laat. Gaston wrong de handen, snikte en weende en scheen Jet doodbed niet te kunnen verlaten, dergsne die zijn leven verbitterd en vergald had. De rechter leidde hem evenwel met zacht geweld mede tot voor de leger stede der moei. Daar zegde hij Mevrouw, uwe nicht heeft het grootste kwaad tegen u beraamd; uwe vermoedens waren maar te ge grond. maar uw neef heeft geene de minste schuld aan de misdaad. Gaston zonk op de knieën neder en zuchtte Vergeef haar tante, zij heeft u en mij veel kwaad berokkend, maar zij is reeds vóór haren eeuwigen rechter verschenen. Hoe!? Ja, zegde de magistraat plech tig, het vergift, dat zij voor u be- harde kogels voldoende te stoppen. Ook wisten onze mannen in korten tijd hem nog vier maal ie verschalken en zoo kwam de rust met een 6-0 scoor in ons voordeel. Na de koffie krijgen we den indruk alsof onze mannen cp hun voorsprong willen leven en gedurende een kwart uur zien wij geen spel zooaL vóór de rust. De supporters bemerken het en roepen vanAllo nummer 7 Nu zijn <ie Rood-Witte er weer bo ven op en zullen tot het laatste gedu rig aanvallen en van hun meerderheid gebruik maken om de vijandelijke netten nog 4 maal te bezoedelen, en l et einde komt ons een ttn volle ver diende 10-0 overwinning latend. Jongens, van harte wensch ik u proficiatGij hebt getoond dat- gij vóór eigen publiek onklopbaar zijt. Doet zóó \oort, laat den moed niet vallen; wees gedurende al de return matchen één, naar de leusEen dracht maakt macht en dan zie ik in u één der aanspraakmakers. Onze verdediging was trapvast; de halfs speelden prachtig, met Verleure als uitblinker. Bij de voorwaarts was Michel de ster van 1 et veld en maakte niet min dan 5 goals! Zijn kopspel was effenaf prachtig en zijne schot ten waren een gedurig gevaar voor de Thieltsche aclterhoede. Zijn spsl- verdeeling werd ook fel opgemerkt en het publiek liet dan hunne blijd schap jegens den ex-internationaal hooren. De andere forwards mogen al in een adem genoemd worden, al hoewel Georges nog beter gespeeld heeft. De leiding van Heer Kint zal beide elftallen ten volle bevredigd hebben. De Juniors, die de sterksten hun ner reeks te bekampen kregen, n.l. Wevelghem Sportif, zetten hunne ze gereeks voort en wonnen met 31. Door deze schoone overwinning en door de puntenverdeeling van Mee- nen, vergrooten uwe kansen» om den kampioenstitel. Zoo voort doen en denmoed niet laten zakken. De match van IIIe Speciaal Yper tegen Stade Kortrijk, werd op aan vraag der Stadisten, verzet wegens de provinciale verkiezingen. De Scholieren op verplaatsing naar Kortrijk, verloren er met 3-0. Zondag hebben wij reeds de return matchen II" speelt voor eigen publiek tegen de mannen van den Heer Devos. De heenwedstrijd was een puntenverdee ling (1-1). Gezien dat de onzen op eigen veld uitkomen, pleit ik in hun voordeel, maar 't zal zoo gemakkelijk niet gaan zooals tegen Thielt, en niet te veel zelfvertrouwen, want anders... III" doet zijne laatste verplaatsing en gaat naar S. Y. Kortrijk. Gezien de ferm in dewelke zij steken, zie ik ze de punten naar Yper brengen. De Juniors gaan naar Wervik en. zullen ook zorgen dat de twee puntjes de hunne blijven. De Scholieren, op bezoek bij Sport kring Roesselare zullen moeten ge- looven aan de meerderheid der Man- delzonen. Met dit alles ben ik er weer van af vtfor deze week en ik hoop dat ik te naaste week met een groote geestdrift de pen zal mogen hanteeren. HORTOS. Studie van den Notaris Ernest DE COCK te Yper OPENBARE VERKOOPING van een schoon met garage en hof, groot 884 m2. GELEGEN TE YPER, Lange Thouroutstraat. Nr 19. Zichtbaar den Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 ure namiddag. Vrij van gebruik met 15 Januari 1933. 0,50 Instelpremie. OVERSLAG: Zaterdag 24 December 1932 te 3 ure zeer stipt namiddag, in het Gasthof Het Zweerd bij de Wed. Doffen, Groote Markt te Yper. IEPER. van 1 tot 7 December 1932. Geboorten. Liva Agnès, St Jacobs- straat, 52. Vanderghote Michel, G. de Stuersstraat, 3. Haelewyn Agnès, Re- eollettenpoort. Overlijdens. Steelandt Juliana, 60 j., kloosterzuster, Rijselstraat. 133. Ver- meersch August, 32 j., ongeh., Zonnebeke- steenweg, 122. Muliis Ernest, 37 j., se cretaris, René Colaertplaats, 17. Eve- raet Martha, 37 j., ongeh.. Zonnebeksteen- weg. 378. Simoen Petrus landwerker, ongeh.. Oude Kortrijkstraat, 2. Lebon Marcelina. 26 j., echtg. Maes Honoré, Wa terkasteelstraat, 42. Huwelijken. Pinoy Jerome, wever te Wevelgem en Vandenbulcke Martha, fa briekwerkster te leper. D'hellem Ge rard, metser en Gouwy Raymonds, naai ster te leper. EM. VAN DEN BOOGAERDE 23, Rue Claessens, Bruxelles 19, Av. Foch, Libourne (Gir.) LIQUEURS OUSTRIC Fondéé a Dijon en 1836 - .Aperitifs - Sirops Liqueurs surfines Depót dl'Ypres chez M. I). Dupont-Dumont 12, Rue Courte de Thourout keurig en fijn afgewerkt. 18 paar geschoolde handen staan er te uwen dienste. stemde leeft haar gedood. Eene zelfmoord dan... Ja... Hoe akelig? Ja, mevrouw, en daarom zeggen wij udenk aan de onschuldige kin deren van uwen neef, en laat ons al les geheim houden... Gij hebt in groot gevaar verkeerd.God heeft u ge red... Toon Hem nu uwe dankbaar heid. Gij hebt gelijk, zegde de zieke, laat ons alles vergeten. Wij zullen die droevige gebeurtenissen geheim hcuden... En gij, mijn neef, sta op... Ik geloofs geenszins dat gij plichtig zijt, en ladde ik aan u en uwe kinde ren gedacht, ik zou misschien anders te werk gegaan zijn. Gaston stond op en dankte de moei. Aanstonds begon men alle moge lijke maatregelen te nemen om te be letten, dat de ware oorzaken der ga- beurtenissen, in de stad gekend zou den worden. Daarin slaagde men tamelijk wel, 'claar Karline maar alleen den eigent - lijken inhoud der zaken kende. De agent der geheime policie, die van aard bescheiden moest zijn, kreeg dan nog eene belooning om al les stil te houden. Esther werd zeer eenvoudig ter aarde besteld, en de ongelukkige Gaston keerde gansch ontdaan en moedeloos naar zijn dorp terug. fïij r,hacl het droevige nieuws aan zijne zuster laten weten, en Jij vond haar reeds in zijn huis, waar zij be zig was met alles te schikken gelijk vroeger. De kleinen beminden haar meer dan hunne moeder. De notaris zag dat alles met eene zekere voldoening aan, en toonde zich zeer dankbaar jegens zijne zus ter, maar de slagen waren te wreed geweest. Hij viel ziek. Langen tijd verkeerde hij in ster vensnood. Na eenige weken kwam er even wel beternis, en iedereen hoopte den lijder nu spoedig hersteld te zien. Dat gebeurde evenwel nietsom mige verstandelijke vermogens keer- 1 i - i --- L-S*

Het Ypersche Volk (1910-1915, 1927-32) | 1932 | | pagina 3