YPROIS IEPERLINGEN ÉParaissani le Savnedi. l'union fait la force. Administration et Redaction Voiei le fac-simile Kiezing van den 17 November 1893. 1 2 Ziehier de juiste namaking Kiezing van den 17 November 1895. 1 2 Votez tous sous le chiffre 1 au-dessus du nom de M. I'avocat Bossaert pour le bulletin blanc et sous le chiffre I au-dessus du nom de M. Brunfautpour le bulletin rose. Stemt allen onder cijfer I boven den naam van M. den advokaat Bossaert (voor de lste reeks) en onder chiffer 1 boven den naam van M. Brunfaut (voor de 2de reeks). Journal libéral démocratique d'Ypres et de l'Arrondissement Vrijzinnig volksgezind weekblad van leperen en van het Arrondissement Eenige woorden uitleg over het liberaal Programma. In zaken van financiën. Samedi, 6 IVovembre| 1895. 5 centimes le numéro. 2e année. STAP IEPEBEM. STAP IEPEREN. Berghman Bouquet Iweins d'Eeckhoulle 1. De grootste spaarzaamheid in het verteeren der Gemeente financiën, Al de Ieperlingen weten genoeg hoe het liberaal bestuur spaarzaam was deliberalen hebben de stad van 250,000 franken verrijkt, en overal de prach tigste werken doen uitvoeren Ieperen die altijd door liberalen bestuurd is geweest is de rijkste stad van België. Als de liberalen het bewind verlieten, lieten zij 54,000 frank in kas. Hun ver leden is eene belofte voor het toeko mende. De klerikalen zijn maar vijf jaar aan 't Stadhuis, en zij hebben zich niet te vreden gesteld alles te verkwis ten, 65,000 franken weg te smijten voor nuttelooze supplementaire kosten in de waterwerken, 32,000 frank meer te betalen dan wij voor de Pompiers, enz, enz. zij hebben nog bijna al de stadsgoederen verkocht, en zoo de centen zoo moeilijk en zoo geduldig door de liberalen bijeengelegd wegge smeten. Zij hebben nieuwe leeningen gedaan, en daardoor 10,000 frank meer interest iaarliiks doen betalen aan de stad. Kiezers stemt voor de liberalen en zij zullen weldra de financiën der stad herstel- stellen in den bloeienden toestand die zij altijd onder hunne regeering gehad hebben 11. Proefneming van eene trapsge wijze vervanging van de bestaande communale belastingendoor eene be lasting op het effectieve inkomen der inwoners. "Wat ziet men heden de inwoners zijn al zoo onrechtvaardig belast dan als men zou de belastingen als basis geven, het gewicht van den betaler. Daar moet verandering aan toe ge bracht worden de liberalen zullen trachten de bestaande gemeentecontri- butiën door eene andere belasting te vervangen die belasting zal in over eenkomst zijn met het oprechte in komen der inwoners. Zooveel moge lijk zullen diegene die een te klein inkomen hebben niets moeten betalen: de rijken alleen zouden aan de Stads kas moeten iets opbrengen. Oechièvre. Iweins. Vandevyver. Boone. Brunfaut. Har teel. Lapiere. Speykouck. Van Eeckhout. Vermeulen Verscbaevc. PRIX DE L'ABONNEMKNT Par an 2 francs. Par an 2 f r. ."SO. Annonces 10 centimes la ligne. Réclames 25 Annonces judiciaires 1 fr. la ligne. Ver schijnende des Zaterdags. rue au Beurrc, 20, Ypres. eendracht maart macht. des bulletins de vote sur papier blanc pour la première série (4 ans) sur papier rose pour la seconde (8 ans\ Lelecteur qui veut donner son suffrage aux candidats de ia hste libérale doit noircir au moyen du crayon électoral. le point blanc situé dans la case piacee au-dessus du nom de M. i'avocat Bossaert, sous le chiffre 1, (pour la première série) et de M. Hi iinfaul (pour la seconde série). I,le KEEKS. - Mandaten eindigende op 1" Januari 1900. der stembrieven: op wit papier voor de eerste reeks (4 jaren), op rood papier voor de tweede reeks (8 jaren). De kiezer die wil stemmen voor de kandidaten der liberale lijst moet op hel wit stembriefje bet puntje in het vakje nr 1, boven den naam van M den advokaat .Bossaert, met de potiood zwart maken (voor de 1e reeks) en op het rood stembriefje in het vakje nr 1, boven den naam van M. JzSrwn- faut, insgehjk het bleek puntje zwart maken (voor de 2° reeks). 2de REEKS. Mandaten eindigende op 1" Januari 1904. Colacrt. Decaestecker. D'hu vel tere. Bossaert. Onraet-Parrefc. Wydoogiie. Struyc. 1 Surmont de Volsberghc R"n. Vandeuboogaerde. Vanderghote. BaoBBHfflBUi POUR LA YILLE, POUR LA PROVINCE, pour les annonces de France eb de Belgique (exceyté los deux Plandresjs'adresser a VAgence Havas, Bruxel- les, ;ue de la Madeleine, 32, et u Paris, 8, Place de la Bourse.

De Strijd – La Lutte (1894-1899) | 1895 | | pagina 1