LET OP! LEERGAST CHOCOLAT Stadsnieuws. Allerhande Nieuws. État-Gi viT dTY pres Fl. bartier, tières, 4 Génisses plaines et 3 Veaux. Een dringend Ontwerp. Een wonderbare prijs. üfr en M,ne Af sa ia p i e êfoskroenstraat, n? 29 te MO KR sier Aioskroesi- Straai9 29 buis met koets poort (bij het gevang). der Afioskroenstraat, ir Roterslraat, 19, leperen. iv &jm lleLA3fNOY9 Nolaire, fflARDS 28 SEPTEMBRE 1897, a Comines-Ten-Brielen, WEN TE publique et volontaire Objeis de ferme, Instruments aratoires, 4 bonnes Vaches lai- Environ 25 a. de Po Di mes de terre. Crédit moyennant caution. MEN VRAAGT ten burecle van dit blad. DES BONNES NIÈRES w katholieke voorzitter van den Volksbond in gezelschap van M. Plancquaert, van MM. Carton de Wiart, Renkin, Pottier, Daens en andere aangeslote nen, is geklonken. Dus geen genade voor niemand. Gansch het demokratisme, al wat er van leeft of naar zweemt, moet in den ban. 't Scheelde weinig of de Covrrier her haalde de woorden van de bisschoppen, die de slachting der Hugenoten goed keurden en aanmoedigden, met te zeg gen Slaat maar dood God zal de zijnen wel weten te onderscheiden Hier ook zou men kunnen zeggen Slaat ze maar allen in den ban, de goede katholieke schapen zullen wel weêrkeeren naar de kudde en de schruftige zijn goed van huis Niet waar, kalotenblaadjes, dat voor de Kerk de tijden boos zijn, en de goede lapzalf duur is. Als er geene mirakelen gebeuren, zullen wij nog aardige dingen beleven. De Kamer van Volksvertegenwoor digers zal zich in buitengewonen zit tijd vereenigen op 12 October. De gewone zittijd wordt geopend, zooals men weet, de tweede Dinsdag van November, zijnde dees jaar den 9. Er zullen dus vier weken tusschen- ruimte zijn tusschen de opening der buitengewone en gewone zittijden. Ten ware dat men de eene met de andere wilde ineensmelten, verlangende aldus de eerste om zonder onderbreking tot de tweede te geraken. Het gouvernement heeft er niet aan gehouden om het onderzoek uit te stel len over de burgerwachthet achtte het te laat om te wachten tot October. 't Is nu het wetsontwerp over de provinciale kiezers dat ten berde komt en die schijnt zeer dringend te zijn. Dit zal wel het eerste punt van het dagorde in de buitengewone vergade ring zijn. Het gouvernement moet het oordeel over deze zaak kennen en dat zoohaast mogelijk, Zoo is het ook gelegen met de datum der kiezingen. Het ministerie had aan de gemeentebesturen het verlangen uitgedrukt om het getal werklieden te kennen die hunne gemeente op dit tijd stip verlaten om in den vreemde te gaan werken, de datums van hun ver trek en terugkomst. De besturen heb ben geantwoord. Nu is de Minister in bezit van al deze inlichtingen de drukpers heelt zelfs de uitslag van het onderzoek medegedeeld. Niets verzet er zich dus tegen dat het ontwerp, de datum regelende der kiezingen van af' het begin der zitting ten berde komt. Het gouvernement zal dus geene re den hebben om de beide aangehaalde ontwerpen niet van af het begin der zitting neer te leggen, te weten de voorwaarden voor den provincialen kiezer en de datum der kiezingen. Indien dit niet gedaan wordt, zal het slechts zijn in het belang van de partij, en nogmaals zullen beide ontwerpen a la vapeur gestemd worden. Ah bonjour Gusten, gaat gij een boliingske doen van dezen avond Wat zoudt gij ervan peinzen Gij weet, Karei, als er prijzen te winnen zijn da 'k er bij zijn Het spijt mij, Gusten, dat ik u niet kan vergezellen. Enfin tot daar veel geluk En Gusten trok op, geleersd en gespoort, naar de Ster In de Ster gekomen zijnde, Gusten vroeg eene groote pinte bier aan Leo- nie en rookte eene fijne pijp in afwach ting dat de prijsbolling begon. Na dat het reglement afgelezen wierd door de Commissie, vangt men onmiddelijk den prijskamp aan. Gusten is een goeden bolder, van verre en van bij vermaard hij kampt en erkampt tot dat hij eindelijk al de matjes afgeslagen had. Ge volgentlij k, Gusten is de eersten overwinnaar en de Commissie geeft hem de voorkeur een der prijzen te kiezen. Het duurde niet lang of Gusten had zijne keus gedaan. Zijne lust viel op een van die schoone en dappere wilde diertjes De braven man bedankte gulhartig de leden van de Commissie en verliet de zaal met zijnen pak op den rug. Vooraleer de Ster te verlaten, Gusten dronk nog eene groote pinte bier en zegde aan Leonie Ah Qa 'k heb hem mêe, Jandomme 'Z hebben mij over een jaar eene poets gebakken, maar van dezen keer zijn zij zelve geki...! 'K zal hem binnen spelen op hunne gezondheid. En daarmêe trok Gusten ervan door! Met al dat kampen en erkampen onzen Gusten was wat veraehterd en zijne vrouw een weinig verbitterd om dat den souper alreeds koud was. Pot verdommezei Gusten, maakt u niet gram 'k heb moeten bollen dat ik zweet, maar gelukkiglijk 'k heb een haas gewonnen van 3 1/2 kilos en morgen moet hij in den pot wij zullen eens göe sier doen Daar, wijf hangt hem in de kel der en, zoo als ik. gezegd heb, zuilen wij hem opeten op de gezondheid van al de matjes Vooraleer hem in de kelder te han gen, Gusten en zijne vrouw waren nieuwsgierig dit overgroot zwaar dier te bewonderen en met veel zorg ont bonden zij den pak. Maar eilaas in plaats van een haas, 't was zijn vel Tableau Of' er gelachen wierd, in de Ster, moet den lezer niet vragen...! DEERLIJK. In den nacht van Zondag tot Maandag zijn dieven bin nengedrongen in het bureel van M. Gentil Descheemaeker, brouwer te Deerlijk, waar zij eene schrijftafel medenamen en in 't open veld openbra ken, waarschij nelij k meenende dat het meubel eenig geld bevatte. Er stak niets anders in dan de boeken der brouwerij alles werd 's morgens door voorbijgangers terruggevonden langs den steenweg naar Harelbeke. Schrikkelijk drama. Maandag avond, rond 9 1/2 ure, heeft zich een vreeseiijk drama voorgedaan te Brug ge in de Korte Winkelstraat. Mevr. Kervyn-Van Ruymbeke, die dikwijls zeer naarnemend en zenu wachtig was, heeft op 't oogenblik dat haar man van tafel opstond en zij ne pijp nam, een revolver te voorschijn gehaald en op haren man geschoten. De kogel trof' hem onder het linker oor en verbrijzelde een deel van het on derste kaakbeen. Ziende dat zijne vrouw een tweede maal mikte, hief M. Kerveyn den arm voor het hoofd en werd deesmaal in den bovenarm ge troffen. Het slachtoffer gelukte er alsdan in zijne woning te ontvluchten en zich in een naburig huis te verschuilen. Hij verloor bloed bij geheele stroomen welhaast werden twee doktors geroe pen, die den gekwetste verzorgden. De politie werd verwittigd en ging naar de woning Kervyn-Van Ruym beke zien of' de drie kinders van M. Kervyn in veiligheid waren. Zij von den Mevr. Kervyn in de duisternis op den trap zitten. Zij gaf haar wapen gewillig af en smeekte de agenten hare kinders, die gerust sliepen, niet wak ker te maken. Het parket is onmiddelijk ter plaats gekomen en heeft na een eerste ver hoor Mevr. Stanislas Kervyn aange houden en overgebracht naar 't gevang, waar zij door de geneesheeren zal on derzocht worden want, men vermoed krankzinnigheid De toestand van M. Kervyn is erg, doch men hoopt nogtans dat men hem zal kunnen redden. DE SCHIJTE DER KALVERS en van alle andere viervoetige dieren. Men waarborgt de genezing in eenen dag tijd door liet gebruik van het Amerikaansche Poeder De Pratere. Dit poeder is een schat voor de landbouwers. Deze die het gebruiken zullen geen een kalf meer verliezen. Prijs 1 fr. de doos. Wacht u van de namaaksels. Vraagt altijd het Amerikaansche Poeder De Pratere bij M. Socquet-Terrière, apotheker, Groote Markt, leperen. VADERMOORD TE MEENEN. Ten gevolge van eene geweldige woor denwisseling tusschen vader en zoon Rammaert, heeft deze laatste gepoogd zijn vader te wurgen. Daar hij hierin niet slaagde, nam hij een mes en plofde het in de borst zijns vaders, waarop deze met het hoofd tegen den muur botste en ontzield ten gronde viel. Na deze wreede daad verricht te hebben, vertrok hij rustig weg en sloot de deur op dubbel slot. Wanneer vrouw Rammaert eenige uren later binnen kwam, vond zij haren man badende in zijn bloed dat uit het linker oor vloeide het lichaam was reeds koud. De oorzaak der dood moet toegeschreven worden aan een schedelbreuk. Het parket onmiddelijk verwittigd, heeft den vadermoorder doen aanhou den, die in het veld wandelde. Hij is in het gevang van Kortrijk opgesloten. du 10 au 17 Septembre 1897. Naissances: Sexe masculin, 3, id. féminin, 4. M'ariages. Scheerlinck, Henri, journalier, et Baelen, Silvie, journalière. Godde- ris, Henri, boucher, et Masscho, Rosa lie, journalière. Bollein, Emeri, journalier, et Yandenberghe, Elise, couturière. Décès Vande Lannoto, Rosalie, 77 ans, sans profession, veuve de Malfait, Joseph, S4 .Jacques extra-muros. Vyncke, Henri, 28 ans, journalier, célibataire, rue d'Elverdinghe. Provoost, Ca naille, 23 ans, soldat au 3me régiment de ligne, célibataire, rue des Bouchers. Smaelen, Marie, 85 ans, sans profession célibataire, rue de Lille. Cappoen, Marie, 26 ans, sans profession, céliba taire, rue Longue de Thourout. Min nekeer, Ange, 39 ans, imprimeur, époux de Defever, Florence, rue de Dixmude. Monié, Hortense, 57 ans, dentellière, célibataire, rue nouveau Chemin Sl Jacques. Hemschoote, Thérèse, 46 ans, servante, célibataire, rue de Menin. Caenen, Félix, 78 ans, sans profession, époux de Petit, Virginie, rue de Menin. Vandena- beele, Emile, 30 ans, employé, céliba taire, rue Basse. Dufloo, Amélie, 77 ans, sans profession, veuve Comein, Edouard, rue de Lille. Enfants au-dessous de 7 ans Sexe masculm, 1 id. féminin, 0. ill iü I IE ff. bijzondere chirur gijns-tandmeesters, hoek tier ROfftrijll, hebben d'éer het publiek te berichten dat een nieuwen tandmeester die van huis tot huis ioopt voor het kuisschen der tanden en het herstellen van kunsttanden, zich komt te vesti gen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naam en van het beroep hebben zij hoegenaamd geene handelsbetrekkingen met dezen persoon. Zij hebben zelfs noch zoon, noch broeder, noch bloedverwant die hun buis vertegenwoordigd. Zooals voorgaandelijk zijn Mr en iYIme Maubice MEI EK, dagelijks te raadplegen ten hunnen huize Zij verzoeken dus de personen die begecren hun te raadplegen van te vragen of zij wel bij Mr en Mm* Maukick MEIER zijn, ifiOCk 2, en van wel te letten op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier is te raadplegen drie dagen per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag, van 9 tot 4 Ij2 ure 's namiddags, bij de Weduwe Yan Kemmel, Groote Markt, nr 5, te YpcrCII. Voor uwe artikels van Pho tographic, Toesteisels, Voorwerpgla- zen, Papier en alle Bijhoorigheden, zich te begeven bij Werkplaats ter beschikking der kalanten. Toestelsels van alle merk en van alle prijzen. In het zelfde huis vindt men ook eene groote soortermg Brillen, Warmtemeters voor de boter, Fan tasie, Kramerwaren, fijne Quincad- lerie. A COMIIV.ES. pour commencer a 2 heures précises, a la ferme des frères Birlouet EEN MjE a 1-60 et 2 fr. Ie 1/2 kilo. 2 Médailles d'Or Exposition d'Anvers Se trouve dans tons les magasins. (Dvfè) DE DE MOMLIER ET Ar, AA

De Strijd – La Lutte (1894-1899) | 1897 | | pagina 3