Ié3f* LET OP! PLAIDEAU fils ainé CHOCOLAT Bericht. Allerhande Nieuws. HEBT GIJ État-Civil d'Ypres, Fl. bartier, REPRÉSENTANT Ph. de C. Algemeene voorwaarden voor de kiezers. Boterstraat, 19, Ieperen. DE MENÏN demandc instamment pour tout Se pays, sauf les deux Flandrcs et leTournaisis. DES BONNES iïlÈRES Se trouve dans tons les magasins. ligne de chemin de fer, qui a signé l'a- boiition des octrois, l'afiranchissement de l'Escaut, la création de cherains de fervicmaux, qui a défendu a travers toutes les crises la grande cause du libre échange, a lui qui a tous ces ti- tres et mille autres, j'ai le droit de vous dire que vous êtes injuste envers lui lorsque vous le représentez comme n'étant capable que de négation au milieu de ce grand ébranlement de la Société moderne, dévorée du besoin des ceuvres positives. Je suis cependant disposé, vous le savez, a reculer encore les limites de ce vaste champ d'action, en réclamant avec vous l'mtervention de la collecti- vité dans les cas oü les énergies indivi duelies sont dófinitivement ïmpuissan- tes a résoudre certains grands problè- mes sociaux. C'est ainsi qu'avec des points de départ diamétralement opposés nous nous sommes rencontrés dans l'accomplissement d'uD devoir commun envers ceux qui ont conquis par le travail le droit au repos. Cet exemple que je suis heureux de rappe- ler avec vous, marque le degré d'inter- vention collective que j'admets volon- tiers, a condition qu'il soit entendu que la puissance sociale doit avoir pour objectif principal de développer les énergies individuelies, de ne les rem- placer que quand elles sont en défaut et de relever incessamment la raison humaine, le iibre examen et l'autono- mie morale de l'homme, ainsi que vous le souhaitez vous-même. Agréez, etc. V. Beauduin, bourgmestre lïbéral. Comme on le voit, M. Beauduin proclame hautement la raison d'être d'un parti lïbéral et la foi en son ave- nir. Mais il proclame aussi que le pre mier devoir d'un lïbéral reste la lutte contre le cléricalisme, et c'est un pre mier point sur lequel il est d'accord avec M. H. Denis. M. Beauduin reconnatt aussi la possibilité d'une action commune du parti lïbéral et du parti socialiste sur un programme positif de réformes démocratiques, en réclamant l'in- tervention de la collectivité dans les cas oü les énergies individueües sont dófinitivement impuissantes a resou- dre certains grands problèmes so ciaux. Cette action commune ne suppose nullement absorption de l'un des par tis par l'autre, ainsi que M. Denis le reconnatt. Si tous les libéraux pensaient com me M. Beauduin et tous les socialistes comme M. Denis, la Belgique serait vite débarrassée du clérical gouverne ment qui l'avilit et la déshonore. De kiezerslijsten voor het jaar 1898- 1899, voorloopiglijk opgemaakt en vastgesteld door het Schepen Collegie van ieder stad ot gemeente, liggen ter inzage van het publiek in het secreta riaat en in de politie-bureelen, sedert den 3 September lestleden. De Liberale Associatie van Ieperen verzoekt hare vrienden wel na te zien of zij ingeschreven zijn met aantal stemmen waaraan zij recht hebben. Ingeval van twijfel kunnen zij de noodige inlichtingen bekomen ten bu- reele der Liberale Associatie, Semina riestraat te Ieperen; Om gemeentekiezer te zijn moet men 1. Belg van geboorte zijn of de gewone inburgering ontvangen hebben op 1 Juli 1897 2. Op 1 Juli 1897 sedert drie jaar zijne wettige woonplaats hebben in de stad. Kiezers met ééne stem. 30 jaar oud zijn op 1 Juni 1898,^ of Be kwaamheidskiezer zijn van 21 tot 30 jaar oud. a) Dragers van een diploma van kiesbe- kwaamheid of van hooger onderwijs b) Van de kamprtrijden van het lager on derwijs (dag- en adultenscholen) c) Laureaten van de verschillende kamp strijden uitgeschreven door den Staat, door de verschillende klassen der koninklijke academie en door die van geneeskunde d) Van de kampstrijden van het middel baar onderwijs (2 graden) e) Prijzen van Rome, gouden eeremeta len in de driejaarlijksche tentoonstellingen. Kiezers met twee stemmen. 30 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 en op 1 Juli 1897 eigenaar zijn sedert ten minste d) Een jaar van onroerende goederen, voor dewelke men in hoofdsom ten minste fr. 3,36 en niet meer dan fr. 10.49 grond lasten betaalt of Zeejaren, van eene inschrijving op het grootboek der openbare schuld, ten minste 100 fr. rente gevende of c) Twee jaren van een renteboekje op de spaar- en lijfrentkas onder waarborg van den Staat, ten minste 100 franks gevende Alsook a35 jaar zijn op 1 Juni 1898 b) Gehuwd of weduwnaar met wettige afstammelingen c) Voor 1896 en 1897 aangeslagen zijn met eene persoonlijke belasting van 15 franken, in hoofdsom en opcentiemen ten voordeele van den Staat en deze belasting voor 1896 betaald hebben vóór 1 Juli 1897. De personen, door de wet vrijgesteld van belasting, hebben ook recht op 2 stemmen. Kiezers met drie stemmen. 30 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 en dra ger zijn, op 1 Juli 1897, van zekere di ploma's, titels of bekrachtige getuigschrif ten, of zekere openbare ambten, betrekkin gen of gepriveerde bedieningen vervullen of vervuld hebben, of 30 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 en op 1 Juli l897 eigenaar zijn sedert ten minste één jaar van onroerende goederen, voor dewelke men in hoofdsom ten minste fr. 10.50 grondlasten betaalt, of a) 35 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 b) Gehuwd of weduwnaar zijn met wet tige afstammelingen cVóór 1896 en 1897 aangeslagen zijn met eene personeele belasting van 15 franks in hoofdsom en opcentiemen ten voordeele van den Staat en deze belasting voor 1896 betaald hebben vóór 1 Juli 1897, en boven dien de volgende voorwaarden vervullen Op 1 Juli 1897 eigenaar zijn sedert ten minste één jaar van een onroerend goed (grondbelasting van fr. 3.36 tot 10.49). Ofwel Op 1 Juli 1897 eigenaar zijn sedert ten minste twee jaren van eene rente van ten minste 100 franks. (Inschrijving op het grootboek der openbare schuld.) Ofwel Op 1 Juli 1897 eigenaar zijn sedert ten minste twee jaren van een rentboekje (spaarkas) ten minste 100 fr. rente gevende. Kiezers met vier stemmen. a30 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 b) Op 1 Juli 1897 drager zijn van zekere diplomas, titels of bekrachtigde getuig schriften of zekere openbare ambten, be trekkingen of gepriveerde bedieningen ver vuld hebben c) Eigenaar zijn van zekere onroerende goederen of renten hierboven aangehaald abc, der kiezers met twee stemmen. Ofwel moet men a) 35 jaar oud zijn op 1 Juni 1898 Gehuwd of weduwnaar zijn met wet tige afstammelingen cVoor 1896 en 1897 aangeslagen zijn met eene personeele belasting van 15 fr., in hoofdsom en opcentiemen ten voordeele van den Staat en deze belasting voor 1896 be taald hebben voor 1 Juli 1897. Bovendien moet men d) Op 1 Juli 1897 drager zijn van zekere diplomas, titels bekrachtigde getuigschriften of zekere openbare ambten, betrekkingen of gepriveerde bediening vervullen of vervuld hebben Ofwel eOp 1 Juli 1891 eigenaar zijn van se dert ten minste een jaar voor onroerende goederen voor dewelke men in hoofdsom ten minste fr. 10.50 grondlasten betaalt. Een ongemeen hevigen brand heeft Maandag morgen de belangrijke schoe nenfabriek Melchet, Coenraetstraat te Sb Gillis, in asch gelegd. De gemeentepompiers hebben het vernielend element dapper bestreden, doch moesten zich bepalen bij het vrij waren der naburige gebouwen. De schade wordt op ongeveer 60,000 fr. geschat. hebt gij hoofdpijn, herte kloppingen, maagpijn of zuur, lijdt gij aan de len den of rug, is uw bloed onzuiver, hebt gij uitslag van brand, koopt zonder uitstel een doosje Pillen Depraetere, aan 1-50 fr. en al deze ontsteltenissen zullen verdwijnen. Men kan zich de l^illen Deiiraetere be zorgen, te Yper, Apotheek, Socquet- Terrier, Rousselaere, Veys, Brugge, Huberd, Oostende, Depraetere. Verleden Vrijdag is het parket van Antwerpen naar Calmpthout geweest om er een geval van vergiftiging, ver oorzaakt door het eten van paavden- vleesch, te onderzoeken. Het slachtoffer van dit smartelijk ongeluk is de genaamde de Beul, vrouw van een bediende van den ijze ren weg. Verleden Donderdag had haar man paardenvleesch medegebracht om bij het avondmaal te gebruiken Man, vrouw en kinderen aten er van en gevoelden korts nadien hevige krampen aan de maag. Hun toestand werd spoedig zoo erg dat er genees kundige hulp moest worden ingeroe pen. Dank aan krachtwerkende middelen en aan de beste zorgen, konden de man en de kinderen gered worden maar de vrouw is aan de gevolgen eenige uren nadien bezweken. De ongelukkige man is bijna zinne loos van wanhoop. Maandag namiddag zat Mad. Van W.., 50 jaar oud, van Antwerpen, op terras van een koffihuis der tentoon stelling. Een jongeling wierp onbehen dig een brandend stèksken weg, dat opde kleeren der dame vloog. Op een oogwenk was de ongelukkige door de vlammen omringd. Een heer doofde aanstonds het vuur uit bij mid del van zijn overjas. Mad. Van W..., kwam er gelukkig met eenige brandwonden van af. Het Bjarig knaapje der echtgenooten Libert Cornels, Burghstraat, te Leu ven, was sedert Zaterdag namiddag verdwenen. Overal werden opzoekingen gedaan, doch vruchteloos. Eindelijk deed men den regenput ledigen en ontdekte men het lijkje ket kind was er in gesukkeld en ver dronken. De wanhoop der moeder was pijnlijk om zien de man is afwezig daar hij te Reims in Frankrijk werkzaam is. r du 24 Septembre au 1 Octobre 1897. Naissances: Sexe niascuhn, 5, id. féminin, 10. Manages. Vandewynckel, Charles, négociant, et Parret, Félicie, sans profession. Sanctorum, Charles, journalier, et Vandoorne, Emma, servante. Décès Bourgois, Clotilde, 76 ans, fabricante de dentelles, veuve deBrunfaut, César, rue de Lille. Joseph, Henri, 74 ans. sans profession, veuf Lapeere, Eugé- nie, rue de Lille. Dehollander, Igna- ce, 74 ans, sans profession, veuf Smals, Marcisse, rue de Lille. Bary, Eugè- ne, 17 ans, caporal au 3'"e chasseurs a pied, célibataire, rue des Bouchers. Vansteene, Sophie, 75 ans, sans pro fession, veuve Berteloot, Charles, rue W eninck Enfants au-dessous de 7 ans Sexe masculm, 1 id. féminin, 1 ülr en Mme Maurice M E 2 E II, bijzondere chirur gijns-tandmeesters, boek der Moskroeastraat, si" 2, le Kortrljk, hebben d'eer het publiek te berichten dat een nieuwen tandmeester die van huis tot huis loopt voor het kuissehen der tanden en het herstellen van kunsttanden, zich komt te vesti gen niet ver van hunne woonst. Niettegenstaande de gelijkheid van den naam en van het beroep hebben zij hoegenaamd geene handelsbetrekkingen met dezen persoon. hebben zelfs noch zoon, noch broeder, noch bloedverwant die hun huis vertegenwoordigd. Zooals voorgaandelijk zijn Mr en iïïme Maurice MEIER, dagelijks te raadplegen ten hunnen huize IIO E K der Moskrocn- Stnial, lil0 S, huis met koets poort (bij hel gevang). Zij verzoeken dus de personen die begeeren hun te raadplegen van te vragen of zij wel bij Mr en Mma Maurice MEIER zijn, hOCk der Moskroeusfraat, is0 2, cn van wel te letten op de antwoorden die hun gedaan zijn. M. Meier is te raadplegen drie dagen per week, den Maandag, Donderdag en Zaterdag, van 0 tot 4 f j'2 ure 's namiddags, bij de Weduwe Van Kemmel, Groote Markt, nr 5, te YperCIl, Voor uwe artikels van Pho- tographie, Toestelsels, Voorwerpgla- zen, Papier en alle Bijhoorigheden, zich te begeven bij Werkplaats ter beschikking der kalanten. Toestelsels van alle merk en van alle prijzen. In het zelfde huis vindt men ook eene groote soorlering Brillen, Warmtemeters voor de boter, Fan tasie, Kramerwaren, fijne Quincail- lerie. 1*7* MAiSON UN Inutile «iie sse présen ter sans posséder tou tes les guaranties néces saires. €!,0fUTiZ^ ML E a 1-60 et 2 fr. le 1/2 kilo. 2 Médailles d'ör Exposition d'Anvcrs MA 7--.AW A

De Strijd – La Lutte (1894-1899) | 1897 | | pagina 3