van Stad iNieuwpoort, DE ARMEN VAN PARIS Nieuws NIEUWPOORT KANTON. Gemeenteraad. DE CIRK BARNUM, Inschrijvingsprijs op voorhand te betalen 3 fr. per jaar voor België. Prijs per nummer 5 centiemen. Weekblad versoliijnende ellsen God voor bake Recht voor stake Vlaamsch voor sprake. Negende Jaargang N» 5. Zaterdag 4 Februari 1911. Groot Tooneelspel in 7 bedrijzen. Zangspel in één bedrijf. Op Zondag 12 en maandag 13 Februari 1911 om 41/2 uur stipt, in de groote zaa! van het Davidsfonds, Utt tttt ZAL MEN OPVOEREN estemd met 8 den Heer Burgemees- gunstig advies stemmen goed- i tttt estorven ~emis die GEVOLGD DOOR UIT XIEUFOORT. Verkooper: JULES DANGEZ, IJperstraat, NIEUWPOORT. BEHEER OPSTEL Hoogstraat, 97, N I E U WPOORT Burgemeester, Pattyn Pieter, Cool Theo- phiel, Stroom Albert, leden en Dobbelaere rheophiel, Gemeente-Secretaris. Afwezig de heeren Vandenabeele en De- waele. De heer Burgemeester verklaart de zit ting geopend. Het Berek gaat over 1. tot het onderzoek van het verdrag be trekkelijk de heraanneming der vrije lagere meisjesschool der Arme Klaren. Dit verdrag geeft tot geene bemerkingen aanleiding. Diensvolgens uit het Berek met eenparig heid van stemmen een gunstig advies nopens gezegd verdrag. 2 idem tot het onderzoek der stukken betrekkelijk de heraanneming der vrije ge mengde bewaarschool der Arme Klaren. Met eenparigheid van stemmen uit het Berek een gunstig advies. 3. idem tot het onderzoek der begrooting van de lagere scholen. Deze begrooting geeft tot geene bemerkin gen aanleiding. Met eenparigheid van stemmen uit het Berek een gunstig advies. 4. idem tot het onderzoek der begrooting der volwassenen school. Zonder bemerkingen en met eenparigheid van stemmen uit het Berek een gunstig ad vies. 5. idem tot het onderzoek der begrooting van de bewaarschool. Zonder bemerkingen en met eenparigheid van stemmen uit het Berek een gunstig ad vies. De heer Cool begeert te weten welke voor de stadskas den uitslag zal zijn van beide aannemingen en hoeveel ieder kind aan de gemeente kost in de verschillige scholen. Er wordt hem geantwoord 1dat de her aanneming der lagere school met 5 klassen voor gevolg zal hebben de toelagen van Staat en Provincie te verhoogen en het aan deel der stad van 2G9 fr. te verminderen. 2. dat de heraanneming der bewaarschool met 4 klassen eene vermeerdering van uit gaaf zal veroorzaken van 325 fr. ten laste der stad. 3. do lagere jongensschool kost aan de stad 5232,50 fr. min 2894,50 fr. toelagen. Zij werd gemiddeld bijgewoond door 116 leer lingen. Ieder leerling kost dus aan de stad 20 fr. 4. de lagere gemeente meisjesschool kost aan dB stacï 4282fr. min 1869,67 fr. toelagen. Zij werd gemiddeld bijgewoond door 29 leer- maken der zitting die geheven wordt. De heer Burgemeester Ik verzoek den Secretaris nu lezing te willen geven van de aanvraag, het verdrag en den staat van in lichtingen betrekkelijk de heraanneming der lagere school van de Arme Klaren. De Secretaris geeft achtereenvolgens le zing van deze drij oorkonden. De heer Burgemeester Mijnheeren, Het College stelt u, met het Berek van Geldwe zen en het Berek van Onderwijs, voor het verdrag goed te keuren. Zijn er bemerkingen Niemand antwoordt. De heer Cool komt binnen. Het verdrag ter stemming gelegd wordt goedgekeurd met 7 stemmen tegen 1 (De- jaegher) en 1 onthouding (Cool). De heer Burgemeester De heer Cool wordt verzocht de reden zijner onthouding op te geven. De heer CoolIk heb aan de stemming geen deel willen nemen omdat ik niet tegen woordig was bij de verhandelingen. De noodige beraadslaging wordt geno men. De heer Burgemeester Ik verzoek den Secretaris lezing te geven der stukken be trekkelijk de heraanneming der bewaar school De Secretaris geeft achtereenvolgens le zing van de aanvraag, van den staat van in lichtingen en van het model van beraadsla ging. De heer Burgemeester Mijnheeren, Het College doet hetzelve voorstel gelijk voor de lagere school. Zijn er bemerkingen Niemand antwoordt. De heraanneming wordt gestemd met 8 stemmen tegen 1 (Dejaegher). De heer Burgemeester Ik verzoek den Secretaris lezing te geven der drij scnoolbe- grootingen. De Secretaris geeft lezing der begrooting van de lagere scholen. Zij beloopt in ontvangsten en in uitgaven tot de gelijke som van 13014,50 fr, Er wordt bovendien in de stads begrooting een krediet ingeschreven van 400 fr. voor uitdeeling van prijzen in de officieele scho len. De stichting Meynne ten voordeele dier prijsuitdeeling brengt 150 fr. op. De heer Burgemeester Zijn er bemerkin gen tegen die begrooting Niemand antwoordt. De begrooting ter stemming gelegd wordt goedgekeurd met 8 stemmen en 1 onthou ding (Dejaegher). De heer BurgemeesterDe heer Dejae gher wordt verzocht de reden zijner onthou ding op te geven. De heer Dejaegher Er komen in de be grooting kredieten voor die ik goedkeur en andere die ik niet kan aanveerden. Diens volgens heb ik mij onthouden. De Secretaris geeft lezing van de begroo ting der avondschool. Zij beloopt in ontvangsten en in uitgaven tot de gelijke som van 575 fr. Er wordt oovendien in de stads begrooting 35 fr. gebracht voor uitdeeling van prijzen en 70 ir. voor aankoop van schoolbehoeften. De heer Burgemeester Zijn er bemerkin gen tegen die begrooting Niemand antwoordt. De begrooting wordt met eenparigheid van stemmen goedgekeurd. De Secretaris geeft lezing van de begroo ting der bewaarschool. Zij beloopt in ontvangsten en in uitgaven tot de gelijke som van 2400 Ir. De heer Burgemeester Zijn er bemerkin gen tegen die begrooting. Niemand antwoordt. ^Aankondigingen 15 ct. den drukregel. Rechterlijke bekendmakingen 30 ct.fden drukr. -o- DrukkerLOUIS LAMMEN, Hoogstraat, 97, Nieuwpoort zitting van 21 januari 1911, om 5 1/2 ure ’s avonds. lingen. Ieder leerling kost dus aan de stad 5. de aangenomene lagere school der Ar me Klaren kost aan de stad 3500 fr. min 3032.50 fr. toelagen. Zij werd gemiddeld bij gewoond door 239 leerlingen. Ieder leerling kost dus aan de stad 0,70 fr. 6. de aangenomene bewaarschool kost aan de stad 2400 fr. min 1575 fr. toelagen. Zij werd gemiddeld bijgewoond door 216 leer lingen. Ieder leerling kost dus aan de stad 4 fr. De heer Cool dringt aan,opdat er in iede re school zou opgelegd worden na ieder uur klas een poos speeltijd te geven, om gebruik te maken van dien speeltijd om de klassen goed te verluchten. De heer Schepen Pattyn dringt aan opdat het wasschen der handen in de scholen stipt zou nagekomen worden. De heer Burgemeester antwoordt dat bei de deze punten aan het onderwijzend perso neel zijn aanbevolen geweest. De Secretaris wordt gelast verslag op te maken der zitting die geheven wordt. Berek van Geldwezen en Betwistbare Zaken. Zitting van Donderdag, 26 Januari 1911, om 11 ure ’s voonniddags. Tegenwoordig de heeren Snauwaert Jan, Burgemeester, Rybens Polydoor, en Dejae gher Lode wijk, leden en Dobbelaere Theo- phiel, Gemeente-Secretaris. Afwezig de heeren Cool en Stroom. De heer Burgemeester verklaart de zitting geopend. Het Berek gaat over 1. tot het onderzoek van het verdrag be trekkelijk de heraanneming der vrije lagere meisjesschool van de Arme Klaren. Dit verdrag geeft tot geene bemerkingen aanleiding. Diensvolgens met 2 stemmen tegen 1 (De jaegher) uit het Berek een gunstig advies nopens gezegd verdrag. 2. idem tot het onderzoek der stukken betrekkelijk de heraanneming der vrije ge mengde bewaarschool van de Arme Klaren. De heer Dejaeghe. verklaart zich er tegen wegens de afschaffing der officieele bewaar school. Volgens hem zijn er veel kinderen die geene bewaarschool volgen omdat hunne ouders van geen confessionneel onderwijs willen weten. Er wordt hem geantwoord dat de officiee le bewaarschool haar eigen dood geC„. is en is moeten afgeschaft worden bij g< aan kinderen. In wat de ouders betreft van geen confessionneel onderwijs willen we ten, het moet onbeduidend zijn wijl in de officieele lagere meisjesschool de schoolbij- woning ook onbeduidend is. Met 2 stemmen tegen 1 (Dejaegher) uit het Berek een gunstig advies. 3. idem tot het onderzoek der begrooting van de lagere scholen. Deze begrooting geeft tot geene bemer kingen aanleiding. Met 2 stemmen en 1 onthouding fDejae- gher] uit het Berek een gunstig advies. De heer Dejaegher wil geen reden opge ven voor zijne onthouding. 4 idem tot het onderzoek der begrooting van de volwassenen school. Zonder bemerkingen en met eenparigheid van stemmen uit het Berek een gunstig ad vies. 5. idem tot het onderzoek der begrooting van de bewaarschool. De heer Dejaegher stemt er tegen om de reden hiervoren opgegeven, bij het onder zoek der stukken betrekkelijk de heraanne ming der school. De twee andere leden uiten e n gunstig advies. De Secretaris wordt gelast verslag op te Voorzitterschap van ter Snauwaert. Afwezig de heer Stroom. De heer Vandenabeele is slechts binnen gekomen na de lezing van het proces-ver- baalde heer Cool na de verhandeling der I' zaak van de dagorde. De heer Burgemeester Ik verklaar de zit ting geopend. Ik verzoek den Secretaris lezing te geven van het verslag der laatste zitting. De Secretaris geeft lezing van h“t proces verbaal der zitting van 6 Januari 1911. De heer Burgemeester: Zijn er bemer kingen tegen den opstel van het proces-ver- Niemand antwoordt. Het proces-verbaal ter stemming gelegd wordt met eenparigheid van stemmen goed gekeurd. Z. Heraanneming der lagere school van de Arme Klaren. II. Heraanneming der bewaar school van de Arme Klaren. III. Schoolbegrootingen ign. De heer Burgemeester Mijnheeren, Wij zouden kunnen die drij zaken te gelijker tijd verhandelen daar zij het voorwerp uitmaken van een en hetzelfde verslag van wege de Berekken die ze onderzocht hebben. Ik verzoek den Secretaris lezing te geven van de verslagen van het Berek van Onder wijs en van het Berek van Geldwezen. De Secretaris geeft lezing der volgende verslagen Beiek van Onderwijs. Zitting van Dinsdag, 24 Januari 1911, om 11 ure 's voormiddags. Tegenwoordig de heeren Snauwaert Jan, 4; r s l' NIEUWSBLAD -'i 11 J25HL

Nieuwsblad van Nieuwpoort & Kanton (1902-1914) | 1911 | | pagina 1