BERICHT UITTREK. Nieuws BERICHT. Nog eene Bladzijde EEï WfflflS MET EEF, thans ten dienste van winkel te Westende langs de gravier, groot 1 a 50 c. Kerstdag. MJHDIS W SCBUDR G asmotoren-Fabriek "Daatz” Gebroeders CLOET Aankondigingen. Briefwisseling. m..., D. Yande Velde-Vanden Atale, Kerkstraat, Nieuwpoort. Dennraarfler René BRYS te Mitnpprt. m..., Nieuwjaarskaartjes. Burgerstand. BERICHT. Jeanne MAHIEU. M..„ Weduwe Boon-Mortier. ReprésentantC. BOUqüILLON M iddel kerke-Bains. BERICHT. BERICHT. kostelooze Rechtstreeksche invoer van Noordsch ijs. Eerste hulp in ongevallen. Nleuwpoor t Vischmijti. P. MAHIEU-GOSSEY, Te verkrijgen bij AM AND DUMON, Oostendtst. extra schoon Zeem in noties aan verschillige pi ijzen. Openbare Verkooping GROOTE VISSCHERSLOEP OPENBARE VERKOOPING VERKOOP VAN PIANOS. bedelhoeden voor het aanstaande seizoen, Pauline Vinck, ANTWERPEN’S BOUW- HYPOTHEEKBANK Naamlooze MaatschappijKAPITAAL 2.000.000 Frank. kostelooze kosteloos ZBJEIFLICLT-TT. BERICHT. zoon van zoon van DIXMUDE, THOUROUT, MENGELWERK 5 I van UIT ’VIEUFOORT. (VERVOLG) Bloed spuwen (uit de borst}. Teekens UIT DE GESCHIEDENIS Van 10 tot en met 17 December 1911 4913 fr. NIEUWPOORT: Gunstig gekend» BARBIER, Langestraat, 39, Nieuwpoort^ 4° KANTOOR van den Notaris STROOM te Nieuport. 5° Leeningen op vaste goederen in eersten rang voorwaarden. Voor nadere inlichtingen wende men zich in M. Henri De Vry, Gemeente-bediende, Kerkstraat, II. en ijverige agenten gevraagd waar nog niet vertegenwoordigd. Ik heb de eer het belanghebbend publiek kenbaar te maken dat ik van heden af schoon vast blokijs liggen heb in mijne magazijnen ter Valkestraat te Nieuport. De koopwaar is er in kleine en groote hoe veelheden, gemalen of in blokken, aan zeer genadige en voordeelige prijs te bekomen. Mij aan uwe ord»rs bevelende, groet ik U Hoogachtend. Th. van Iseghem. na de storting, der Gracht d/Eeghem Bernard Jansens, nijveraar, te Sint-Niklaas Valère Danaux Leopold Vlytsam, koopman, te Antwerpen. AFGEVAAR- -RS Ridder R. de Schoutheete de Tervaren; Jos. Opdebeek ban meiskens aerme-schoole, ende die aldaer ook misse dede, benevens M. Soetemont wonen de in het gewezen pastorshuis eu die cok misse dede daer was onsen pastor met de dry capellaenen in dese stad Op den 6 Junij feestdag .van Pinxteren was desen gelukkigen dag wanneer alle troubels aangaende de religie een eynde na men, het was op desen dag dat de priesters in de kerke den dienst deden wat vreugde er was onder de welpeysende borgers is on gelooflijk. Ten 10 ure begon de sollemneele hoogmisse in groot musicq, al dat tegen woordig waeren d’heeren der municipaliteit benevens voor den eersten keer den Com mandant der stad, alsook de officieren en soldaeten, en alle geemploieerde der genie in welkers hoogmisse is met de schaele ge- gaen de huysvrauwe van den heer Comman dant aen den arm van d’heer Antone Blan- ckaert maire deser stad in profite van de kerke, dewelke het wel hadde noodig tot haerder reparatie van de schaede die sij hadde geleden in de twee bombardementen en bovendien door het verkoopen van hare landen. Op die jaren van vervolging volgde dan weer een tijdstip van vrede voor de kerk. Het christen leven was verzwakt ongetwij feld door die lange gedwongen godsdienst loosheid nu vond het weerom sterkte en bloei in de uitoefening van den heiligen godsdienst, aangepredikt dooi het overtui gend woord van geestelijken, die uit liefde voor God en Kerk hadden geleden en ge streden. R. DUPONT, Heer Uitgever Ik kom daar zooeven in de Gazet te van Brugge van Maandag i8n dezer een artikeltje te lezen, uitgaande zoo- gezeid van een Rousselarenaar, die tracht te bewijzen, maar die slechts Op Vrijdag/29 December 1911, om 11 1/2 ure voormiddag, ten Stadhuize OPENBARE AANBESTEDING voor drij jaar, van het vervoer der lijken en der gevangenen. Het lastenboek ligt ter inzage van een ieder ten Stadhuize. Men kan er afschrift van bekomen aan 1 fr. Nieuport, den 22 December 1911. Burgemeester Schepenen, J. Snauwaert. De Secretaris, Th. Dobbelaere. Hennessij schreef naar den Secretaris, met bede, de heeren van den raad gerust te stel len tot het opmaken van een certificaat naar zijn aanwijzingen, dat aan de gestelde ver- eischten zou voldoen, en ook wettelijk zijn. Maar de municipaliteit weigerde naar zijn gedacht te handelen, en antwoordde Wij kunnen het stuk niets anders opstelle» be geert gij een ander, zend ons een model, wij schrijven het over zoo het met de waar heid overeenstemt. Zij schenen hier nog al nauw, en weigerden de breeder voorgestel de en aanvaarde toepassing van het besluit van Frimaire of vreesden zij misschien ook de aanklagende bemerkingen van commissa ris Bertram De moeder van onderpastor Claeys, An- na-Theresia Beernaert, te Ertvelde, canton Assenede, en Theresia De Bosschere, zuster van den oud pastor van Schoore, vroegen bij brieve aan de heeren van den municipalen raad, het verlossend getuigschrift voor haar zoon en broeder af te leveren en het te Vroeger werd de geboorte ook al verbeeld. Eerst zong men het Evange lie, met verscheidene priesters, lijk op Palmenzondag. Elk was volgens zijn rol verkleed de evangelist met zijn diakenstole, de engel met lange witte albe en rijken mantel, de herder met zijn makke. Laterhand werd ’t mysterie gespeeld vöór de mis dat gaf meer vrijheid voor spelers en schikking. In de voorkerk lagen de herders te rusten ware herders met schapen an lammeren toen al met eens hoog in GEBOORTEN. 15 Dec. Geryl Valeer-Hilaire, Isidoor en Maria Demersseman. 18 Vanhoutte Maria-Sophia,Theresia, dochtei van Arthur en Sylvie Camerlynck. 18 Vandenabeele Richard-Cornelis-Ber- nard, zoon van Simoen en Adolphina Van troyen. 20 Blondeel Frans-Joannes, Eugeen en Maria Neudt. 20 Pecceu Maria-Emilia-Louisa-Sophia, dochter van Cyriel en Louisa Deschieter. Sedert 1 Januari 1911. 122 Geboorten. Jaarlijks worden, hoeft het herinnerd, mil- lioenen zulke kaartjes verzonden, wat aan het postwezen veel werk geeft. Wie wenscht dat zijn kaartjes zoo snel mogelijk ter bestemming aankomen, steke ze niet in de bussen maar geve ze in de postkantoren af aan de winketten, en wel in twee pakken, kruiselings met bindtouw ombonden het eene bestaande uit de kaar tjes voor de stad of het postkanton, het an dere uit die voor elders. Hoogst wenschelijk is het, de postzegels in den rechter bovenhoek van het adres te plakken. Het publiek gelieve ook, zoo mogelijk, rond nieuwjaai de verzending van prospec tussen, prijslijsten, enz. te staken. We vinden A. P. Blomme terug, voor het eerst een doopakt teekend op 23 Augusti 1800. Hij kon, lijk hooger blijkt, niet lang vóór dien tijd aangekomen zijn. Met hem waren zeker ook zijn ongeluksgenooten uit Oléron terug. Zij mochten nog in 't openbaar geen dienst doen tenzij na eed aan de Constitutie van ’t jaar VIII. Van de onbeëedigden legde niet één hem af, spijts den omzendbrief van den bisschop van Doornijk, de priesters daartoe aanzettend. De beëedigden Geerst, Reyniers, Thevel, Soetemont en Vandewalle hadden den ver- eischten eed gedaan in de plechtige verga dering van 21 Pluviose jaar 8. De andere teruggekeerde priesters deden dienst in de huizen der burgers. In Mei 1801, begonnen de priesters in ’t openbaar misse te doen en de hh. Sacra menten toe te dienen. Mijnheer Soetemont hei riep zijn eed Pater Urbanus(Geerst) was alleen nog die den eed niet herroepen had, en in de kerke dienst deed maar met klei nen toeloop van volk. Onzen Heer pastor (C. Blomme) was gelogeert ten huize van baes Ferdinande Decuyper alwaer dagelijks den selven heer misse dede met grooten toe loop van menschen, soo voor het trouwen als voor het kerkgangen der vrauwen daer was in het hospitael deser stad gelogeert d'heer Blomme, broeder van den heer Pas tor, die aldaer ook dagelijks misse leesde, alsook Mijnheer Claeys gelogeert in de DINSDAG, 26 DECEMBER (2de Kerstdag) om 9 ure ’s morgens, te Nieuport aan het oud Veurnesas, zal deurwaarder BRYS overgaan tot de openbare verkooping van minstens 150 KOOPEN allerhande houtwaren voortkomende der af braak eener visschersloep bestaande voor namelijk in Zware eiken balken van 4, 5 en 6 meters lengte, lange en zware kiel, zware eiken stukken, eiken planken van 4 tot 6 m. op 0'25 m. tot 0.35 m. breedte dienstig vooi mestplanken en schuurvloers, olmen 6/4 planken, groote hoeveelheid zware eiken staken van 2 tot 2.25 m. lengte voor afslui tingen, veel eiken en olmen kasten, afval nieuw hout en schoon droog brandhout. Voorwaarden als naar gewoonte en tijd van betaling voor dekoopen boven de 5 fr. aan gekende kooper. Ik neem de vrijheid u te laten weten ilsdat ik een groot assortiment VROUW- KINDERPALETOTS, in magazijn heb, alsook FOURUREN in alle kleuren en in alle prijzen. Ook alle soorten van Winter-artikelen zooals Vareuzen, Normals, Baais, Sargien enz. enz Alles wordt verkocht aan zeer genadig» prijzen. Verkoop van Wervickschen tabak beste cigaren cigaretten alle merken; beste snuifblauwe en geele pakken bijzondere soorte van pruimtabak. Door de goede hoedanigheid mijner waren en de trouwe bediening, hoop ik de gunst van eenieder te verwerven. ons in betrekking met Engeland, naar der Brugge, met 't noorden van Frank rijk. En uit welke landen wordt naeest ingevoerd in onze havens Is het uit H®lland of te wel Engeland en andere Wat meer is, de verbinding van Rousselare met den Yser, zal die stad in betrekking brengen met het zuiden van Vlaandeien Yper, Komen, Wer- vick, Waesten, enz., en ook met het noorden van Franklijk van Duinker- ke tot Rysel t oe 1 De vaarten liggen er en langs Brugge moeten ze nog komen. En we mogen ook niet vergeten dat Nieuwpoort aan 't groeien is. We hebben hier geene verzandingen of dergelijke te vreezen, we lijden ge brek aan haveninstellingen, en toch gioeit onzen handel boven ALLE an dere belgische havens in betrek van de veelte Later hoop ik nog daarop weer te komen, en te spreken over de tarieven, die goedkoopst zijn in onze haven, en waardoor we veel schepen van Duin- kerke zouden trekken, die hier zouden lossen 1 namelijk graanschepen voor Bergen en ’t noorden van Frankrijk. ’t Is dus wenschelijk, ja zelfs brood- noodig, dat Nieuwpoort èn de volledi ge haveninrichtingen, èn de vaart be kome, om verder te kunnen ontwikke len, ten voordeele en ten bate van ge heel Vlaanderen. Heer Uitgever, u dankend voor de moeite. steunen met bevestigende verklaring van talrijke inwoners. Ze beslisten het op te ma ken, maar weerom naar waarheid. In een omzendbrief van 29 Pluviose, jaar VIII, steunde het middenbestuur er nog maals op, de gunstbepalingen, bij het be sluit van Frimaire streng toe te passen. De verdoken priesters moesten zelf hun aan vraag indienen voor hen mocht de muni cipaliteit niet tus'.chenkomen. Op veel plaatsen wTaren de bannelingen rond Februari 1800 in hun parochie terug. Maar de Nieuwpoortsche bleven in balling schap. Daarom richtten de inwoners van Nieuwpoort een smeekschrift tot den onder- prefekt te Veurne om het zoo lang verlang de certificaat tot vrijheidsstelling. Het antwoord luidde natuurlijk dat kan ik niet, richt u tot uw municipaliteit. Zoo moesten die priesters, dank aan de koppige gestrengheid, en den moedwil van sommi gen, van beter tijden nog, of van de edel moedigheid hun verlossing ai wachten. Hoe én wanneer keerden onze priesters naar hun parochiën terug Wij hebben geene bepaalde gegevens. Een Nieuwpoort- naar had nog gehoord dat de gebroeders Roose, op koopvaardijschepen in dienst, de heeren Blomme verlosten en naar hun stad brachten. Rybens teekent aan dat zij ont vluchten, zonder dag van ontvluchting noch aankomst te geven. Van Baveghem is zeker mis, waar hij zegt, dat ze met Februari aan kwamen. Alwie eene inschrijving neemt op het Nieuwsblad van Nieuwpoort en Kanton voor het jaar 1912, ontvangt kosteloos het blad van nu tot nieuw jaar. Donderdag II Januari 1912, om 2 ure namiddag, TE WÈSTENDE, ter herberg DE KROON bewoond door Medard Derudder, van Overnemingsprijs van toog, rekken, bas cule en gewichten 90 fr. Bewoond tot een maand na den overslag door Louis Uyttenhove-Renty. Rond het geheel jaar is er geen en kele feestdag die het bij Kerstdag ha len kan. ’t Mag winter zijn en koud en vrees lijk weder buiten, dat de wind op de wolken driftig rijdt en huilend langs de daken zoeftWat deeit het mij Kerst dag is een feest voor 't binnen-huis. Liefst hebben wij Kerstdag als er blinkende witte sneeuw op strate ligt, en aan de boomen witte bloemen en blaren ophangt, die schitteren op den grijzen hemel. De witte wegen die naar de kribbe leiden 1 Hoe geern gingen wij ter ker ke door die write, witte velden, waar over de lichtjes pinkelden van de kerk gangers, en waarover de blijde klok- kentribbel heenstoeide, helmende tot hoog tusschen de sterren Gloria in excelsis En dan binnen de kerk rondom de kribbe luisterden wij naar de blijschet- terende kinderstemmen, zingende als weleer de engels wij zagen hoe de priester in rijkgoud misgewaad kniel de, en bijna ten gronde boog als daar boven de zilverenstemme zong ’'ont vangen van den H. Geest, geboren uit de Maagd Maria Hoe schoon was dit alles in de diep christelijke tijden 1 In de groote kerken werd de kribbe, te middernacht, midden zang en orgel spel, de kerk binnengebracht, door vier diakens met lange witte alben en han gende stolen. Immers, den diaken,dra ger der heilige vaten, mededeeler van Gods gesproken woord, het Evangelie, den diaken komt het toe, het beeld van het onuitgesproken Woord Gods, in ‘t menschelijk hulsel verbor gen, te dragen en te verheerlijken. Rondom de kribbe zwaaide men zilveren wierookvaten met kostelijk reukwerk. Op vandaag leest de priester 3 mis sen, in teeken van vreugde. De Nachtmis herdenkt de geboorte Xristi. De tweéde mis, in aurora d. i. van den dageraad of Herdeismis se ter eere van Gods Zoon, het eeu wige Licht, ons toegeschenen in zijn menschwording als in een opkomenden dag. De derde mis, hoog- of dagmis viert de heropbeuring van ons verval len natuur door de menschwording Christi. 't kerkgewelf de sterre verscheen met flikkerende stralen. En op het ovaal, midden de kerke, riep een Engel de herders toe Vreest nietzie een blij de boodschap breng ik u een Verlos ser is geboren te Bethleem een kinde- ke zult ge vinden in doeken gewonden en slapende óp strooi. En al met eens een blijde groep Engelen verscheen op het dokzaal, die zongen met ’t Orgel spel Glorie aan God in de hoogten, en vrede den lieden van goeden wil. De herderkens stonden op Eamus hinc, laat ons gaan zien, en gingen processiewijs met hun kudde, spelende op schalmeien en toetende horens Venite, adoremus, kom, laat ons Hem aanbidden. En als ze de kerke rond waren, zoodat ze iedereen had gezien en de kinderen de schaapkens hadden gestreeld^ zoo kwamen ze aan de koor- deur, die ze gesloten vonden, met een wakenden Engel, die sprak Herderkens, wat doet gij zoo laat in den nacht Engelke Gods, wij komen zien naar den Verlosser die geboren is. En hoe zult gij hem verkennen In doeken gewonden ligt Hij te rusten op stroo. Alleluia 1 En daar sloeg de koordeur open, en daar lag het Jesukind in de kribbe, daarnevens de zoete Maagd, daarrond een wijde kreits Engelkens. De herders knielden, de Engelkens zongen Zie Hem van wien God zelf getuigt Gij zijt mijn zoon, heden heb ik U volgens uw menschelijke natuur voortgebracht.. Die laatste woorden van de Engel kens zijn de eerste woorden van de mis: de priester aan 't altaar begon de nacht mis, en of de goede lieden nu aandach tig baden. Dat is maar een deeltje van ’t feest uren ware er van te vertellen. Wat zijn we er ver van af 1 Velen hebben dë Kerk verlaten, en vinden geen genoegen meer thuis. Ze bedelen erom en zoeken het in herber gen, maar ze vinden ’t niet. Ons Vlaamsch, christen volk, oud tijds, vond het thuis en in de kerke in hun christen leven en bij de kribbe waarrond de Engelen zongen Vrede den lieden van goeden wil. Och, dat we dan van goeden wil worden 1 Ons afscheiden van al wat slecht is de voldoening zoeken in het volbren gen onzer plichten den schat van ons geloof behouden, Zie 1 De vrede ligt bij de kribbe van Bethleem De winkende ster is ons lichtend ge loof de wegen zijn de witte wegen van deugd en onschuld. XXX Schrijft allen in op Ons Volk het schoonste geillustreerd weekblad van België, aan 5.75 frank oer jaar op ons bureel. Uit ter hand te koopen een groote hoeveelheid zware Wulven waterwer- ven Populieren Tailie hout en ook opgemaakt in bondels. Zich te bevragen bij M. H. BRAET, aannemer, Kokstraat, 17, Nieuwpoort-stad. KANTOOR van KOOPDAG van AFBRAAK eener TE NIEUPORT. Ik heb de eer u kenbaar te maken dat ik mij kom te vestigen bij mijne ouders, Langestraat, 49, voor ’tWasschen en Strijken. Ik hoop, M...., door de stipte uit voering van mijn werk en de gematig- heid van mijne prijzen, met uwe or ders vereerd te worden. Intusschen bied ik u mijne eerbiedi ge groetenissen aan. Bij vonnis der Rechtbank van Veur ne zetelende in koophandelszaken is Sieur BENJAMIN DELTOMBE, schaliedekker te Nieupoort, in staat van faling verklaard. Zijn aangesteld als Rechter-Com- missaris, Mr Claeys Albert, rechter als verzorger Mer Valcke Albert, ad vocaat, beide te Veurne. Het tijdstip der opschorsing der be talingen is vastgesteld op 17" Decem ber 1911. De goedvindens moeten opgegeven worden ter greffie voor den 3" Januari 1912 het proces-verbaal der waarmaking ervan zal gesloten worden den io'n Januari ten 11 ure ter verhoorzaal; en de geschillen er op zullen gepleit worden den 2oen Januari 1912 ten 9 ure. Voor gelijkvormige uittrek. Veurne, den 2ien December 1911. A. VALCKE. Maandag 15 Januari 1912, om 2 ure namiddag, TE RAMSCAPPELLE ter herberg «AU REPOS DES CYCLIS- TES van een en stallingen en 8 a 05 erf, te Ramscappelle te midden der dorpplaats. Bewoond tot 1 October door de ver- kooper Ch. Carette-Bailleul. 1/2 o/o instelpremie. 1) Bloed al hoesten 2) bloed rood- en schuimachtig 3) hoest voordien. Behandeling 1) Stil en kalm houden 2) niet spreken of hoesten 3) ij spillen 4) 20 tot 30 druppels laudanum 5) frissche lucht 6) blaas met ijs of alle 2 minuten koude doeken Bloed overgeven (uit de maag). 7eekens 1) Bloed al braken 2) bloed zwart, soms met eten 3) maagzeer voordien. Behandeling 1) Volledige rust 2) ij spillen 3) 20 tot 30 grammen laudanum 4) ijs of koude doeken op maag. (’t Vervolgt). DrC. PATTYN. RICHARD PAUWELS Ik heb de eer U kenbaar te ma ken dat ik van heden af voorzien ben van eenen schoenen keus Benevens zult gij ook vinden alle nieuwigheden, welke den artikel betreffen zooals Bloemen, Pluimen, Linten, enz. Daarenboven mag ik U verzeke ren dat gij ten allen tijde in volle vertrou wen en aan de laagste prijzen mogelijk -zult bediend worden. Verhopende, M..., met uw geëerd bezoek vereerd te worden, bied ik U, mijne achtingsvolle groeten aan. Duinkerkestraat, 21, Nieuport. weerden aan ÉÉN frank per 1OOO fran Inlichtingen op Belgische Vreem de waarden. Geldplaatsingen aan 3 1/2, 4 en 41/2 per honderd Op verzoek begeeft zich ten huize. KANTOOR open van S 1/2 uren morgens tot 11 ure 15. half bewijst, dat het beter ware de vaart van Rousselare op Zee-Brugge te brengen dan op Nieuwpoort. En de redens die hij aangeeft Ziehier. 1) De vaart zou loopen m 't hertje der provincie en ongeveer 100000 in woners kunnen bedienen, terwijl zij langs Nieuwpoort maar aan ongeveer. 75000 inwoners zou nuttig zijn. 2) De afstand van Rousselare naar Brugge/Oostcamp) en is maar 25 kilo meters en van Nieuwpoort 35 kilome ters, dus onnoodige onkosten en lan gere bevaring. 3) Brugge stelt Rousselare in betrek met Holland en 't buitenland. Ik wensch daarover eenige reken te schrijven, heel kort. We mogen verzekeren dat het mees te gedeelte van Rousselare de vaart op Nieuwpoort verlangt, waarom anders zou het schepen-c-ollege, te Dixmude zijn komen onderhandelen met het schepen-college van Nieuwpoort 1) De vaart langs Nieuwpoort zou maar 75000 inwoners bedienen Mis En Yper en heel het zuiden van Vlaanderen en Fransch-Vlaanderen telt dat niet Moesten we de samentel- telling doen, we komen boven de 175 duist. En bemerk wel dat het buiten 't bereik van die vaart niet ligt die steden te bedienen,we hebben de Yper- lee, de vaart naar Comen, Bergen (Fr) enz., die hunnen doorvoor zouden zien vergrooten. 2) Aangaande de afstand, dit a) Indien de vaart kwame Rousselare recht naar Brugge er zoude te graven zijn 25 kilometers. b) Indien de vaart op Nieuwpoort komt, slechts 17 kilometers ten hoog ste zijn te graven. Van Nieuwpoort tot Dixmude is de Yser toch wel bevaar baar. Dus besparing van onkosten. Voor wat de langere omvaring be treft, den heer schrijver in de Gazet te van Brugge schijnt niet te weten dat er er een dubbele vaart zou zijn te weten van Brugge naar Handzame, en van Nieuwpoort-Dixmude naar Hand zame en dan naar Kousselare. Indien nu de regeering dit ontwerp doordiijft, dan begunstigt zij TWEE havens Brugge en Nieuwpoort en eene han delstad in t bijzonder Rousselare. Te meer, aangezien de vaart toch op Handzame moet komen, waarom dan aan Nieuwpoort dit eindje vaart wei geren tusschen Handzame en Dixmude daar de Yser er is tot Nieuwpoort, ter wijl Brugge met eene driedubbele lengtevaart nog niet tevreden is En daar alle steden van België toch dezelfde waardeering mogen en moe ten genieten, waarom zou Nieuwpoort dan nog eens moeten verstooten blij ven. Dat is niet aan te nemen. 3) Brugge stelt ons in betrekking met Holland en ’t buitenland, zegt de Gazette van Brugge Dat zijn argumenten die geen stek houden, want Nieuwpoort, wiens handel in de tien laatste jaren, zeer toegenomen is, stelt Bij Emiel Vandenabeele, ter scheeps werf Nieuwpoort, te verkrijgen extra schoone echte Riga spat ren, onlangs ingekomen, bij kleine en groote hoeveel heid, van alie lengten en dikten, ten dienste bijzonderlijk vooi de visscherij alsook voor ladders en stellingen. Ik heb de eer het publiek kenbaar te maken alsdat ik van heden af eenen win kel kom te openen in de HOOGSTRAAT Nr 77. Schoone keus van kousen voor vrouwen en kinderen, onderbroeken, baais, rokken, hemden, enz. Alsook flanelle- en schortegoed sjaals, foururen, handdoeken, zakdoeken, enz. GoedkoopTer trouwe. Vaste prijs. Zetel Antwerpen, Twaalf maandenstraat. 13 (nevens de Beurs) VOORZI1TERGraaf van der Stegen de Schrieck. BEHEERDERS Baron van advokaat, te Zoningen DIGDE BEHEERDERS kier, te Antwerpen. Mr. Flor. Boeymanes notaris te Antwerpen, Mr. Scholier advokaat te Antwerpen; M. Ch. Tuytens te Antwerpen. Spaarboekjes aan 3.00 ’s jaars interest daags zonder op termijn te plaatsen. MEN KAN TEN ALLEN TIJDE OVER ZIJN GELD BESCHIKKEN. Grondpandelijke obligatiën van 15 jaar aan 4 Leeningen op vaste goederen in eersten rang van Hypotheek aan voordeelige Groete hoogachtend. X. Société Auonyme les Moteurs Otti Deitz Véritables Moteurs Otto Deutz Plas is 400 Rscompsnses, float 35 fl’Etats Grand d rix Exposition Bruxelles iqio Statiestraat 31, Telefoon 17. Hofstraat, 20, Telefoon 15. Aankoop en Verkoop van openbare ken. 99 1911, 5MH Orer tal van jaren was de piano maar gehuisvest bij rijke lieden alleen, zoodat het om zoo t« zeggen uitsluitelijk onder de prachtmeubela gerekend was. Ook de hooge prijs ervan, deed de begoed» burgers van zulke aankoopen afzien. Op onze dagen, zijn de mededinging en het gemak van vervaardigen de oorzaak geweest van eene groote prijsvermindering, terwijl van eeneu anderen kant, de speeltuigen in queestie, nog in fijnheid en juistheid toenemen. De pianos die overtijd aan 1100, 1200, 1300 fr. verkocht wierden, kosten nu maar 600, 700 750, 800 JTK. zoodat zulke uitgaven hedendaags voor vale burgersbeurzen niet te vreezen zijn. Daarenboven geniet men nog va» de volgea- de voordeelen 1°) Men kort af met 50 Fli, te maande, het- gene u toelaat de piano te beoordeelen ge durende meer dan één jaar. 2») Men ontvangt eene geschrevene Garan tie voor 15 jaar. 3°) Men krijgt gratis een Tabouret ter weerde van 16 frank, en 4°) Uwe piano wordt Kosteloos geaccordeerd gedurende drie jaar Ingezien de schoone voorwaarden dus, zal alle begoede burger-huisvader voor zijn eigen belang zorgen, met eene nieuwe piano te koopen. Buiten de muziekale opvoeding die de kin deren ontvangen, zal hij zelf binst zijne rust uren wat geestesontspanning genieten, en het innerlijk genot smaken van een doelmatig mid del gevonden te hebben, om zijne kinderen van de straat te onttrekken. Doet uwe kinderen werken zeer goedmaar geeft ze wat voedsel voor den geest ook verschaft ze een deftig verzet doet ze de Pia no leeren Voor alle verkoop, aankoop, verhuring, verwis seling «n accordage van Pianos, wendt u tot MUZIEKLEERAAR, Marktplaat», NIEUPOORT. uitbetaling van’ceupons. nazicht der trekkingen inschrijving op alle uitgiften. Kolleg!» van Kommissarissen WISSELAGKNTEN, NIEUWPOORT, Marktstraat, 32 Telefoon 52.

Nieuwsblad van Nieuwpoort & Kanton (1902-1914) | 1911 | | pagina 2