MENGELMAREN EERLIJKHUID GODSDIENST Mei l[\m< April heeft de aarde in pracht gelooid, Om hier mijne aankomst te bereiden 1 De bloempjes zijn in 't groen gestrooid, Om mijnen optocht te verblijden En thans is 't feest in tuin en wei 't Is feest in velden, bosschen, dalen En alles juichtDaar is de Mei, Met zoete liefde en bloemkoralen Ja, 'k ben de zoete, blijde Mei, Die al het leed van d' aard' komt weren Die vreugde brengt en zacht gevlei, Met al wat 't harte kan begeeren. O zie de bloemen zonder tal Zij geuren, fleuren allerwegen En hoort der vooglen lief geschal, Dat opstijgt als een sein vol zegen De planten juichen in het veld, Vol groeitekracht en hoperslralen En wijd en zijd een stemme meldt, Dat 't moedig werk zal zegrepralen In ieder harte dringt de vreugd, Zij borrelt uit de bron van 't leven En alles staat vol frissche jeugd, Door nieuwe kracht vooruitgedreven Ik breng de Hoos lot zinnebeeld Van reine en teère liefde op aarde Ilaar geur, haar pracht de zinnen streelt Van al wat aümt in dal en gaarde In 't bosch roep ik den Nachtegaal, Om 't schoonste liefdelied te kweelen En door den nacht schalt zijne taal, Die elk in zijne vreugd doet deelen. En wijl Natuur heel de aarde siert Om 't zoete schoon van Mei te roemen, Hel Maagdenkoor, voor 't outer, viert De Hemelkoningin der bloemen 1 P. P. D. BOES1NGHE. Dinsdag botsten twee wiel rijders dezer gemeente met groot geweld op elkaar zij bekwamen geen letsel, maar hunne rijwielen werden erg beschadigd. ELVERDINGHE. Zaterdag, tijdens de af wezigheid van de vrouw van Pieter Losie, zijn dieven in hare woning gedrongen en hebben «ene som van 630 frank gestolen. Ter drukkerij van dit blad groole soortee. ring in speelkaarten. OOSTENDE. Maandag avond werd een messengevecht geleverd tusschen twee kaai werkers, die een schip van de Maatschappij van Tilbury aan 't lossen waren. Een der vechter veel bloed. ROUSSELARE. -- In het magazijn van ver wen van M. Mulle-Facon, is er dezer dagen brand ontstaan. De pompiers waren spoedig ter plaats en hebben gelukkig het vuur kunnen uil- dooven. 's Avonds zijn jonge deugnieten inge broken in den hof van M. Mulle de schietge- weeren gingen af en de jeugdige kwaaddoeners, verschrikt door de losbrandingen, hebben de vlucht genomen. LICHTERVELDE. In den nacht tusschen Dinsdagen Woensdag zijn dieven gedrongen in de herberg Café des Arcades, Statieplaats en hebben uit de keuken een lOtal frank, een goudan ring en drie regenschermen, waarvan twee aan lieden vreemd aan het huis toebe- hooren, gestolen. Daar de binnendeur der keu ken gesloten was, konden de dieven niet verder in huis dringen. MËENEN. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag zijn stoutmoedige dieven binnenge drongen in de magazijnen van Louis Beernacrl- Garette, Rijsselstraat, op de Barakken. De dieven braken binnen langs een klein pakhuis nevens den winkelzij wrongen de sloten der deuren af en langs binnen kwamen zij in den winkel waar zij uit de tooglade eene som root- den van ongeveer 80 frank alle de deuren, die tot het woonhuis van M. Beernaert gaven, waren stevig gesloten en verzekerd, zoodat de dieven met dien geringen buit moesten optrekken De rleklrieke bel die aan de opengebroken deur vastlag, heeft uiel gewerkt, 't geen doet veron derstellen dat de dieven met de ligging en den staat van huis en magazijn wel moesten bekend staan De lade lieten zij achter op eenen wagen die voor de deur stond. De dieven zijn on bekend. §pelwerkpapier eeiste keus, blauw en glad, te verkrijgen ten bureelc dezer gazet. IN HET PASTEURGESTICHT TE RIJSEL worden nog voortdurend meer Belgen behan deld dan Eranschen. Om de razernij, uil te roeien, heeft men enkel het voorbeeld van Duitschland te volgen -.daarmoeten alle honden het jaar door, zoowel te stede als te lande, eenen muilband dragen. Zijn van dien maatregel uitgyzondrrd de schapers- en jagershonden, gedurende den loop van hunne bijzondere werkzaamheid. Zoo is de vreeselijke plaag aldaar verdwenen. Het zelfde gebeurt ook in vele graafschappen van Engeland. Het middel is eenvoudig, en, iedereen zal het bekennen, meer zeker dan de geneeswijze van Pasteur. MOORD DOOR EENEN BELG TE PARIJS. Ten gevolge eener woordenwisseling, kwam het Zondag avond, om II ure, op den Boiile vard Ornano tot klinkende argumenten, tus schen den Belg Achiel Cornelis, 23 jaar, ge boren te Brussel, en Leo Bettinger, insgelijks Belg. In den loop van den twist werd Bettinger door eenen messteek in den buik getroffenen stervend naar het gasthuis gebracht. Door de agenten achtervolgd werd Cornelis len zijnent aangehouden. Het volk mishandelde de agenten,die den kerel slechts met de grootste moeite togen de woede der menigte konden beschermen. Het volk achtervolgde hen onder geroep Ier dood ter dood MOORDPOGING TE 1NGFLMUNSTER. - Zondag avond, rond 9 ure, verliet de genaamde Camiel Vansteenkisle de herberg Aux trois Nègres. Op straat werd hij door twee onbe kende kereis vastgegrepen en ten gronde ge worpen. Een van hen was gewapend met een schoenmakersmes en bracht Vansteenkisle twee steken in '1 rechterbeen toe. De andere hun slachtoffer, een braven werkman van omtrent 26 jaren, zoo vreeselijk mishandeld te hebben, namen zij de vlucht. Vansteenkisle kon met groote moeite naar de herberg kruipen. Daar gekomen viel hij bewusteloos neer terwijl het bloed overvloedig uit zijne wonde vloeide. Zijne echtgenoote, die in de herberg was, haren man alzoo ziende, viel ook in bezwijming en moest naar hare woning overgebracht worden. Haar toestand is zeer bedenkelijk. Een geneesheer werd aanstonds geroepen, die de wonde van Vansteenkiste toenaaide. De wonde in de bil is 10 centimeters lang op 8 centimeters diep. De policiekommissaris van Ingelmunster heeft een onderzoek ingesteld en is er in gelukt de twee laffe schelmen te onl dekken ze zijn beiden van Iseghem. BRAND. Maandag avond is er ter hofstede eigendom van sieur Verstraete, te Cortemarck, wijk Markhove, een brand uitgeborsten. De schuur en de stallingen mei al wal zo inhielden, peerden, zwijns, enz., zijn in het vier omge komen. Hot woonhuis alleen is kunnen bevrijd worden. DIEFTE TE li O LLEGI1EM-CAPELLË. - Zondag nachl hebben stoutmoedige dieven ge poogd binnen te breken in de pastorijzij waren over den hofmuur geklommen en heb ben de deur van het huis willen open pramen en de ijzeren staven eener kelderopening uit gebroken, doch zij zijn niet binnen geraakt. GEZONKEN. - Het binnenschip De twee zusters, geladen met kalk en ciment, is Zt- terdag namiddag stroomopwaarts de spoorweg brug tusschen Orroir en Avejghem in de Schelde gezonken. De schipper en zijne familie hebben zich met eenige meubelen kunnen redden. BOUFMevrouw is met hel kleintje uit geweest. Begrijp eens, zegt zij verheugd tol haren echtgenoot, onze kleine heeft leerr.n pralen. Zoo even sprak hij zijne eerste woorden. Waarlijk Ja, beste man we waren in den dieren tuin, en stonden juist voor het apenkot, toen hij riep Dag vader! EEN TWEEGEVECHT TUSSCHEN TWEE JUFVROUWEN TE DENDERMONDE. Twee jufvrouwen van goede familie werden sedert ruimen tijd het hof gemaakt door eenen sabel drager met gouden epauletten. Geen van beiden wilde aan den buit verza ken en hadden reeds menigmaal, door binuen- nijd aangevuurd, elkander in het haar gezeten. De beslissing door een tweegevecht per velo werd vastgesteld op Woensdag namiddag langs den steenweg van Dendermonde naar Gyse- ghem. Men moest elkander driemaal voorbijrijden en telkens met eene zweep in 't aangezicht slaan. Nummer 1 bloedde van de tweede maal zoo erbarmelijk uit den neus dat zij den strijd moest opgeven, doch niet zonder hare tegenstreefster de hevigste bedreigingen toe te werpen. LET OP HET BLOEDGEBREK. Deze kwaal die meest de jonge lieden aanvalt, de jonge meisjes en de vrouwen die door het wer ken. of door de vermoeinissen van het moeder schap verzwakt zijn, moet zonder stilstand opgelet worden indien men de grootste onge lukken wilt ontwijken. Het bloedgebrek kan inderdaad de dood veroorzaken. De verarming van het bloed komt op zulk een punt dat het niet meer dienen kan tot de regelmatige werkingen des levens; de zenuwen verzwakken langza merhand en de zieke wordt voor ai natuurlijk of geestelijk werk onbekwaam. De eetlust en d slaaplust zijn verdwenen en stoornissen van allen aard brengen eindelijk tot de algemeene uitputting. m— nómaut-Ruelle, 28 jaar oud, wonende te Ghêitelet (Henegouwen, België) is biervan een levend voorbeeld en haar man laat ons in den vol genden brief het middel kennen welk zij gebruik! heeft om uit deze ellen dige gesteldheid te ge raken. Mijne vrouw, zegt M. Rémant-Ruelle, was blocdgebrekkig op eene reeds zeer gevorderden graad: Sedert meer dan Volgens eene lichtteekening. vier jaren leed zij aan hevige hoofdpijnen, hare oogen waren heel zwak geworden en alle slaaplust was verdwenen. Verder had zij herhaaldelijke zijstekingen en kon geen eten nemen. Haar gelaat was geel ge worden, hare lippen vaal, en haren toestand van zwakheid oneindig. Van al de geneesmid dels die zij gebruikte lukte een enkel, dat zij als laatste poging genomen had.Ik breng ter kennis - 'f-'. JE van al de personen die aan bloedgebrek lijden en raad hun het voorbeeld mijner vrouw te volgen met, sedert het begin, Pink Pillen te nemen, daar, wanneer zij dit middel eenigen tijd genomen had, zij rap hare krachten hernam 'ii eetlust en slaaplust terug kreeg. Met de hoofdpijnemen de zijstekingen zag zij ook alle hare onpasselijkheden verdwijnen en den rozen bloos op hare wangen terugkomen. Ik druk U hier mijne oprechte tevredenheid uit. Deze genezing uitleggen is gemakkelijk: Aan verarmd bloed, aan uitgeputte zenuwen heef! M. Rémant-Ruelle eenen krachtwerkenden bloed- hervormer gegeven, den besten versterker dei- zenuwen: de Pink Pillen, en hieruit kan men oordeelen dat zij moeten gebruikt worden in al de ziekten die uit bloedverarming voortko men, aldus bleekzucht, algemeene zwakheid, Sint Veitsdans. Zij zullen ook krachtvol werken in al de gevallen van verzwakking bij de vrou wen en eene stellige uitwerking hebben op de mannen in gevallen van natuurlijke of geeste lijke overdrevenheid. Koopbaar bij alh apothe kers en ook Ier algemeene stapelplaats voor België, bij M. A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel. 3fr. 50 per doos en 17fr. 50 per 6 doozen. franco tegen eene post wissel. De Pinkpillen zyn ook te koop teYper bij M Socquet. REGLEMENT Eene dame kwam in hel lelegraafbureel van de Koninklijke Plaats b Brussel, om 25 timbers van 10 centiemen. De bediende zegde dat hij niet meer mag verkno pen dan 10 timbers tegelijk. Goed, geef er mij 10. Een oogenblik later kwam zij terug om nog tien, en toen om de laatste vijf. Dit was toch niet verboden. Er is niets schooner dan een reglement Leest de geschiedenis van Knrel tlf lauwer van Rouabrugge, door E H Julius Leroy Een vwaren boek van 344 b!., groot 8°, kloek papier, voor 1 fr 50 Te koop hij den uitgever. Cnllewaert-De Meulenaere, te Yper, en te Roushrupge hij Allaert-Carron. drukker, en De Honghere Verviers, handelaar. EENE DULLE VROUW. - Vrouw L., van Cureghem, vernomen hebbende dat haar man met zijn dagloon naar de peerdenkoers was gegaan, ging hem daar opzoeken, voorzien van een geladen zeslooprevolver en eene flesch vitriool. Zoo gewapend, nam zij plaats aan den uitgang van het koersveld, luidop verklarende dat haar man. wannepr hij voorbij kwam, een slerht oogenblik zou beleven. Twee policie- agenten hebben haar echter belet ongelukken te doen. F.F.N AFGRIJSELIJK ONGELUK heeft Zondag namiddag, ten 2 1/2 ure, in de Montignvstraat, te Antwerpen, plaats gehad. Het 3 1/2 jarig kindje, Berthina Tiquet, dal hij hare oudersin het huis 1H der gemelde straal woonl, kwam al huppelend op de slra.r geloopen, toen er jni<t een rijtuig van den Zuidertram voorbijreed. Het kindje struikelde, en viel juist voor het peerd neder. Seffens hield de koetsier hel rijtuig staande dooh te laat. Het peerd had reeds het kindje onder zijne boeven verpletterd. De dood moet oogenblikke lijk zijn geweest. Het lijkje was slechlseene vormelooze vieesch klomp meer. De overblijfsels der kleine Berthina werden in de ouderlijke woning gebracht. D" smert der beproefde ouders deed zeer om zien. Een onderzoek over de verantwoordelijkheid van het droevig ongeval is ingesteld. Mijnheer L Lagaune, Kolenmarkt, 67, schrijft Brussel, 29 Augustus 1898. Mijnheer Vincent, apotheker, rue de la Limits, 83 (Grensstraatq Brussel. Ik maak het mij eeuw w,,z P1'0'14 huid, te brengen aan de wor Ik.lfldig beid van uw Jicht- bestrijdend Elixir VivtCMt. Reeds lange jaren l««d ik aan jicht-rheumj. tiek zonder eene errs' ige verbetering te bek0. men niettegenstaande l.«t gebruik van vor^n. lige geneesmiddelen, id UiU "'v°l«ii hadden geweest. Het is mij voldoende gewee,, een enkele uwerflessi iien t-' 8' '""om eena onm'ddeljjke verlichting 'l v,>' 'vVk°" '•'Jgansoh genezen te zijn na er »ig« gebruik! te hebben, 't Is dus met groot genoegen en vrywilbg dat ik u deze bijgaande be^tatigingaflever. Depot te Yper: apothekmy Libotte. Prijg :i fr. de flesch Lijkrede uitgesproken door den heer Emeric Degraeve, bij liet graf van den heer Karei-Vincent Courieris, geboren te l'oelca- pel Ie den 14 S ptemher 1834 en aldaar god. ruchtig in den Heei ontslapen den 28 April 1899, versiert t door de UH Sakramenieu der stervenden. Mij tie Heeren Een droevige plicht brengt ons heden op het doodenveld (e zamen, dezelfde gevoelens, het zelfde doel vereenigen ons heden rond den ga penden grafkuil, waarin het stoffelijk overschot van den door ons zoo zeer betreurden heer Karei-Vincent Courtens komt neergelegd te worden. Het verlangen om Hem eene laatste hulde Ie brengen en Hem een laatste bewijs onzer genegenheid le geven voert ons naar den akker der dood. Wat ons hier heen roept is do stem d. r vrieud- schap en de inspraak van dit plichtgevoel gehoor gevende, komen wij hier in den naam der leden van het vordedigingscomiteit, eene laatste hulde bewijzen, een laatste vaarwel toe roepen aan Hem die onze voorbeeldige mede werker en tevens onze vertrouwde vriend was. Wie kan beter de diensten waarderen door Hem aan Poelcapelle's welzijn hew 'zen dan wij, die getuige geweest zijn van zijnen onveimoei- baren ievcr welke Hij in liet werk stelde om de ontvoogding van ons schoon en lief Poelcapelle le bekomen. Wie kan beter getuigenis geven van zijn moedig streven ter bereiking van dit edel doel, dan wij, dm Hetn aan het werk heb ben gezien en meer dan eens getroffen werdtn doorzooveel standvastigheid,zooveel wilskracht, zooveel onafhankelijkheid, zooveel zielenadel, waardoor Hij het zoover gebracht heeft, dat de provinciale raadsleden, de bestendige deputatie, de heer Gouverneur, al dc geraadpleegde amb tenaars der verschillige ministerien, de heer Minister en onze volksvertegenwoordigers over tuigd zijn, dat Poelcappelle recht heeft om als gemeente erkend te worden. In het vak van handel en nijverheid, daar ook was de heer Courlens te huis, wij willen hier enkel zegg-n dal Hij hel zoover gebracht heeft, dat di oaaui van Courtens, overal waar hij ge kend was, zooveel betcekende als voorzichtig heid, oppas>enheid, rechlzinnigheid, rcchlveer- digheid, en goede trouw. Het is Ie hopen dat de zoon opgeleid door zulken vromen vader, de onbevlekte faam van dit huis zal slaande hou den. In den huislijken kring daar was Hij ook, wal een goede echtgenoot, een bezorgde en voorbeeldige vader behoort te zijn men moei deri heer Courtens hier in zijnen dagelijkschen omgang gekend hebben om zijne huislijke deugden naar waarde te kunnen schatten en bi grijpen en om het verlies te beseffen dat zijne deugdzame gade en brave kinders komen te ondergaan. De heer Courtens was ook een vroom christen; Hij kweet zorgvuldig en nauwgezet de plichten die onze heilige Godsdienst oplegt, Hij was lid van al de broederschappen die in de kerk van Poelcapelle beslaan. In een woord Karei- Vincent Courtens was een toonbeeld van christen, van burger, van handelaar, van echt genoot en van huisvader. En nu, Mijne Heeren, dat zijne verhevene van goede werken ziel, met eenen edelen krinj MENGELWERK 3 door HONORÉ STAES I. Marcel, van zijnen kant, is bewogen. Hij last in zijnen geldbeugel en zegt Philip, ik beb thans niets meer in mijne tasch dan tien frank. Hier zijn ze. Ik beloof u echter dat ik u morgen een bankbriefje van honderd frank zal zenden. Tracht er zuinig mede voort te leven zoolang het moge lijk is en verzuim middelerwijl geene middelen om eene bediening te vinden. Verlies uwen moed niet is hei lot u tot hiertoe ongunstig geweest, misschien zal het u eerlang toelachen. Meng uniet meer tusschen het grauw der kroegen en verwijder u vooral van dit welk op niets dan vernieling aast. Wanneer ik vernemen zal dat gij u waardig gemaakt hebt om terug te keeren in de deftige samenleving zal ik trachten nog meer te doen. Tol later nu. En hij verwijdert zich snel in de richting van zijn huis. Pas heeft hij echter eenige stappen gedaan of tamelijk luide klinkt het in zijn oorMarcel. Hij wendt zich om en ziet dat zijn broeder hem achterna komt geloopen. Wat verlangt ge nu nog vraagt de fabriek- bestuurder met zure stem. Van morgen af aan zou ik beginnen met ernsti ge pogingen aan te wenden om eene plaats te bekomen, maar op welk bureel zal men eenen klern aanvaarden die enkel lompen om hei lijf heeft. En moet ik mij van die honderd frank welke gij mij zuil zenden, fatsoen lijke kleederen verschaffen, dan blijft er mij niets over omden honger mijner vrouw en kinderen te stillen. Gij zijt waarlijk onverzaadbaar,» gromt Marcel Hangt er niels in uwe kleerkas dat voor u over bodig is en mij zou kunnen dienen Gij, die deel maakt van de aristocratie van Heuclienbreck, moet immers kleedingslukken in overvloed hebben De fabriekbestuurder staat eenige stonden te denken en zegt dan Ik zal eens gaan zien. K-mi binnen vijf minuten vóór mijne deur staan. Ik zal u door een bovenvenster een pak kleederen toewerpen. Maak echter geen ge rucht opdat mijne vrouw u niet hoore. Daarmede treedt hij voort. Een minuut later heeft Marcel aan de bel zijner woning getrokken en de stem zijner echtgenoote ge hoord,die gevraagd heeft wie er verlangt binnengelaten te worden. Doe open, iieve, antwoordt Van Hoeck, eenen zoeten toon aan zijne stem pogende te geven. Do deur wordt geopend en Marcel staat vóór eene schoone vrouw die eene waskaars in de hand houdt en haren man vriendelijk toelacht. Zoo vroeg, beste, spreekt ze. Ik hoop het te huis beter tc hebben dan in het Keizershof bij die vervelende politiekers. En terwijl hij dit zegt, drukt hij eerten kus op het voor hoofd zijner echtgenoote. Dank, Marcel, murmelt de vrouw. Komt gij mede in de huiskamer De kindertjes zijn nog alle drie wakker. lk kom seffens, lieve. Eerst moet ik echter naar boven om eenige rekeningen die, ik in mijnen zak hei), in mijne schrijftafel te bergen. Wil ik u vergezellen met bet licht, beste Het is niet noodig. Ik zou blindlirigs mijnen weg naar mijne schrijfkamer vinden. Binnen eenige minuten ben ik bij u terug. Doe middelerwijl de deur goed vast, want ik geloof dat er kwaad volk in de stra ten moet dwalen. Verleden nacht is er weer gestolen bij den brouwer Gram. En terwijl hij die laatste woorden uitsprak, loopt hi met koortsachtige bewegingen eenen donkeren trap op Eenige stonden later staat Marcel in eene kamer die op de straat uitgeeft. Hij heeft er eene kleerkas geopend en tast er in de duisternis in rond terwijl hij zuchtend mort. Mijne kleeding die ik over drie weken heb af gelegd, is goed genoeg voor hem. Vóór er eene maand zal verloopen zijn, zal zij toch immers reeds in den her. van barmhartigheid hangen of overgegaan zijn in de handen van dezen of genen kroeghouder. Welke onge lukkige kerel Ik beef van schaamte wanneer ik er aan denk dat hij mijn broeder is. Ha! hier heb ik de stuk ken broek, vest en overjas. Wanneer mijne vrouw de verdwijning dier kleederen bemerkt, zal ik haar zeggen dat ik ze aan eenen armen man heb geschonken. Nu treedt bij naar eert venster, opent het voorzich tiglijk en kijkt naar beneden. Op de straat ziet bij de donkere schim zijns broeders staan. Zonder een woord te spreken, werpt de fabriekbe stuurder bet gewaad dat hij uit de kleerkas genomen heeft, naar de scbim, en sluit daarna haastig het venster uit vreeze dat Philip hem nog hel een of het ander toe zou roepen. - Nu hoop ik toch weer voor eenige weken van den vagebond bevrijd te zijn, mompelt Marcel vervel gens, met eenen zucht van verlichting, en hij daalt den trap af om zich naar de huiskamer te begeven. II Wanneer Van Hoeck bij dozijnen treedt, verdwijnt de wolk vari ontevredenheid, welke Philips tegenwoordig heid op zijne trekken had doen komen, van zijn gelaat, en een glimlach van geluk verschijnt op zijne lippen, t Is ook zulk bekoorlijk, zulk levendig tafereel waai zijn oog op schouwt De huiskamer is goed verwarmd door een blozend kacheltje en helder verlicht door eene prachtige petiolielamp, die aan de zoldering hangt. In eenen hoek van het vertrek bij eene tafel, zitten twee kleine knapen, met blozende wangjes en helderblauwe oogjes met houten soldaatjes te spelen. Zij juichen en schaterlachen dat het een vermaak is om hooren, en anneer zij hun bataülon mei erwten neder gekegeld nebben, trommelen zij mei hunne sleine vuisten zoo duchtig op de tafel dat deze er van da<ert. Achter hen zit hunne moedermet een slapend m osje op den schoot; zij richt nu eens hare blikken, die vochtig zijn van moe derlijk geluk, op het dochtertje dat op hare knieën slui- mei t, en vestigt ze dan weer op de spelende bengels wier gejubel een glans van blijdschap op hare wangen doet pralen. De meubelen der katn-r getuigen door hunne sierlijkheid, dat de bewoners v in dit huis tot het getal dergenen bebooren voor wie de ontbering een ge heel en gansch onbekende geesel is. A les waar het oog hier op ziet, spreekt van weelde en kommerloos geluk. Daarbuiten moge de s .mbere mist de straten met zijn rouwfloers behangen, hier is het zonneschijn vóór het huis moge de nijd zijnen vloek over de bezitters blazen, van binnen denkt men aan geenen kommer, aan geen lijden, er heerscht de hartelijkste vreugde Marcel heeft hoed en overjas afgelegd,' zijne laarzen legen een paar gemakkelijke pantoeft -Is verwisseld en zich in eenen zuchten zetel nedergezet. Zijne kléine jongens staken hunne krijgsoefeningen, klauteren op vaders kmeen en streeien zijnen baard Lena nlaatst zich „evens haren echtgenoot en begint hem meï hare zoete ste n ai de woorden te herhalen welke hun doch tertje dezen namiddag heeft gestameld De fabriek bestuurder denkt aan den vagebond niet meer, die hem daar straks zoo lastig heeft gevallen hij luistert in verukking naar zijne vrouw, speelt met zijne vingeren tusschen de lokken zijner zoontjes, en vlot met zijnen geest weg op eenen stroom van levendig genot. Eindelijk fluistert hij Lena met onl roerde stemme toe Wat zijn wij toch gelukkig, nietwaar, iieve? Gelukkig antwoordt zijne echgelioote met It zou mijn I,,, ln tegen d,t der machtigste keizerin dezer wereld Ge. no 'Is ïwa LrnT ïi °P Z00Veel h,,il ^roemen ITii T ?emet f-ene8l,lle ik heb drie neii miin M Z1J" al» en^eHjt-s uit den Hemel KJ, mijn Marcel, zijt een toonbeeld van echtelijke cugi en, die e kei leeft voor mij en onze lieve kleinen, at zou ïk moor kunnen \\ensohen t Vervflgt) 'i Wït8 in de Lente, 't Was in den M«i .mmLomhOjpe» --- j L - 1 1. frl irnhnrftlot A»« lfft)'l/vr L I Oföl' tirolol w-.*.. IwoJtl. nx o A Ini.l J, on O 11 fcC I J rftl Laqauhb.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1899 | | pagina 2