li Juli! MENGELMAKEN EERLIJKHEID ZONDER GODSDIENST Het feest der Gulden Sporen Examens Ambtelijke besluiten ReninghelstBravo Volfens de uiteenzetting der beweeggron den door 't S isbestuur aan de Kamers voorgelegd, hadde de Rationale feesten nu niet meer ten doel het vieren van eenige bij xondere gebeurtenissen,maar wel van al wat in betrekking stond met het tijdstip van vrede en voorspoed, welke België had be leefd, sedert het een Onafbankelijken Staat uitmaakt. Door hun algemeen karakter,wei d er bijgevoegd, maakten deze feesten hel vieren der verjaring van de Septemberdagen van 1830 nutteloos. Ook de woorden d officiëele Brabaneonne werden bij der- gelegenheid gewijzigd. Zulks beteekende bijgevolg, dal België aan al de feesten verzaakte, welke aan de oude oneenigheden en aan den strijd mei Holland herinnerden. Aldus verdwenen ook de redenen, die de vriendschappelijke be trekkingen tusschen de koninklijke hoven van Brussel en van 'sGravenhage in den weg stonden. In Juli van het jaar 1883 bracht Koning Willem 111, een bezoek aan het Groot hertogdom Luxemburg, en reisde bij die gelegenheid door België. Bij de terugreis had hij, Ie Spa, eene samenkomst met Leopold II. Deze koninklijke samenkomst welke in Holland evenals in België met over- groote vreugd begroet werd, was nochtans de eerste toenadering niet van de beide stamhuizen der gescheiden Nederlanden. Den 19 October 1861 had Leopold I ook eene samenkomst gehad met Willem III te Luik. De hertog van Brabant en zijne gema lin waren bij deze bijeenkomst ook tegen woordig. En terwijl de Koningen van Holland en België elkander te Spa ontmoetten, waren de Graaf en de Gravin van Vlaanderen in Holland op de Wereldtentoonstelling van Amsterdam. Zij namen de gelegenheid te baat, om een reisje in het Noorden van Hol land te ondernemen. Zij werden overal op eene hartelijke wijze onthaald en met toe neigende bewijzen van hoogachting en vriendschap bejegend. Ook onze Koning zou de Amsterdamsche Wereldtentoonstelling met de Koningin be zoeken. Zij vertrokken den 17 October uii Brussel. Op gansch den doortocht waren de staties met Hollandsche en Belgische vlaggen en wimpels versierd, en werden HH. MM onder de toejuiching der saamgestroomde menigte bij de tonen der Brabangonne be groet. Om 1 ure kwam de koninklijke trein te Apeldoorn in Gelderland. HH. MM. de Koning en de Koningin va Holland waren met een schitterend gevol aan de statie om hunne gasten te ontvangen erop volgden, waren onbeschrijflijk geestdrift en vreugd. Het wederbezoek van den Koning en de Koningin der Nederlanden aan ons Hof hac den 20 Mei van 1884 plaats. HH. MM. werden ook iu Üeigië hier met de meeste gulhartigheid en de grootste feestelijkheden onthaald. Er was dus in 't vervolg geen kwestie meer de nationale feesten in de minste veete voor Holland te vieren. Het tijdstip van den 3" Zondag van Augusli bleef nochtans niet lang zijn bijva behouden. Een nieuwe wet van 27 Mei 1890 stelde de nationale feesten op 21 Juli, en deed ze zoo samenvallen met de verjaringsfeesten van de mtiulding van Leopold I, als Koning van België, en met de kermis der hoofdstad tevens. Geen beter tijdstip kon uitgedacht worden om de nationale feesten een karakter van lgemeene vaderlandsche opbeuring bij le. zetten. Deze bewering kan evenwel op histo rischeri grond tegengesproken worden. In derdaad. wilde men zooals het wezenlijk is, onze nationale onafhankelijkheid,die in 1830 voltrokken werd, wat dieper inzien, onze nationale feesten zoudt n op 11 Juli, verjaring van den Slag dei Gulden Sporen dienen ge vierd te worden Niemand kan het loochenen, t is op den Groeningkouter dat ons nationaal bestaan werd verzekerd. Had Vlaanderen dien beroemden veldslag verloren dan werd ïelgiëais een fransch wingewest ingelijfd, om nimmer meer aan Vrijheid ot Onafhan kelijkheid ie laten denken. Maar nu, de verfransching der gedachte onzer waalsche bevolkingen is te groot en te zeer ingeworteld, om in de huidige toestan den de nationale feesten op 11 Juli te vieren )il gedacht wint nochtans veld van dag toi dag, van jaar lot jaaren kon het met hel feest van den Leeuw, in 1902, verwezenlijkt worden, het zou als e^n logisch, nationaal 'eil in de jaarboeken der algeraeene geschie denis gebracht mogen worden. In afwachting, nemen wij, met ware vaderlandsche vreugd, deel aan de nationale feesten van 21 Juli, en roepen wij uit reine volle borst: Heil! Vaderland en Vorst! P. P. D Ais 't hooi gemaaid ter weiden ligt, En 't koren wiegelt in de velden, Door Vlaandren vliegt het blij bericht: Dat 'tvolk gaat vieren zijne Helden Ook zoo stond alles hier in pracht, Als m'eens de Franschen op zag dagen Met bezems op de sperenschacht, Om Vlaanderen heel plat te vagen Dan ook lag 't gras gemaaid in 't dal, En golfde deinend 't wieglend koren Dan ook was blijheid overal, En stond de zomerzon te gloren Maar dan, helaas 't werd moord en brand Langs waar de vreemde horden kwamen Gedaan moest 't zijn met Vlaandrenland, En met dat rot van woeste Vlamen Het hooi was voor hun paarden goed. En 't koren duislcn «lij vo.-l.odon I Al schaatrend, bij den Vlammengloed, De Franschen juichten diep te vreden O! Hemel! wat zou'tprachtig zijn, Als zij OQ7 'bodera mochten vagen En met hun bezems 't Vlaamsch venijn Uit veld en haardsteè zoo verjagen Doch eerst nog moest een felle strijd, Aleer de bezems te gebruiken Want Vlaandren stond nog niet bereid Zijn fiere macht te laten fnuiken En ziede woelge strijd begon Op Kortrijks groene Leieboorden En brandend glom de heete zon Op 't spel van kampen en vermoorden O 'twas de grootste heldenstrijd, Die eens op aarde werd gestreden Ook heeft hij Vlaandrenland bevrijd En daarop zijn wij fier op heden Want ja, het leeuwenvoik verwon Ter neêr lag gansch de trots van't zuiden En prachtig schoug de gloriezon, En ging de Zegeklok aan 't luiden 1 En steeds als 't hooi ter weiden geurt, En 't koren wiegelt in de velden. Voelt Vlaandrenland zich opgebeurd, En viert het roemrijk feest der Helden Dan ziet men wel dat Vlaandren leeft, Vol frissche kracht, lijk in 't verleden, En dat 'tnog koene zonen heeft, Met tieren moed en kloeke leden Nu weêr is 't feest in dorp en stee, En dreuntde Vlaamschc Leeuw vol blijheid En Vlaandrens klokken zingen meê, Het galmend lied der heilige vrijheid Komen, H Juli 1899 P.-P. Denys. de E H Van do Putte, leersrar in 'i Groot seminarie van Brugge do Eei w. I Paters Vermeersch en Lahousse, Jesuiten, - ld. L ,w. Pater Haghehaert der Predik hoe renorde en zijne Doorluchtigheid Hoogwnei Idigbeid Bisschop Waffelaert E' ie zij den deugdrijken, diepgel-erden en toch zoo Inederigen Priester! Eere de parochie van Reningbelst die zijne wiege drieg! Eert zijne hoogstaciubare Familie Eere het kollegie van Popeimghe wiens ievengeen Leieerde meesters den grondsteen legden van de verhevene weieoscaap tot welke nun let i UIT REN1NGHELST. - De inwoners zijn hard aan 't werk om schikkingen te nemen voor de plechtige intrede van hunnen eerweerden Doctor Camerlynck. Alle gilden en maatschap pijen werken onverpoosd en duiken de eene voor de andere wat zij zullen uitvoeren. De oude heerlijkheid van Reninghelst zal, volgent men ons verzekerd, weerdiglijk herdacht wordeu in den stoet, 't Is woensdag vooinoene dat de feeste plaats heeft, 2tó" Juli ten ure. VLAMERT1NGHE. - Maandag aanstaande, den 24eu Juli. ten 4 ure namiddag, plechtige in- De plechtige prijsdeeling aan de leerlingen Ifeeste voor haren beroemden inboorling van bet Sint Vincents College te Yper, zal Gansch de dorpplaats zul ineen sierlijkei plaats hebben den Donderdag 10 Oogst, om I p0f herschapen zijn, alle huizen gepint en he ling opgeklommen is Dtjnsdag toekomende van Burggraaf Joseph du pare ter gelegen zal E. H. Camrrlinck als Doctor iu 'l kollegieI heid van zjjn huwelijk met Jonkvrouw Mar- vereerd worden en Woensdag namiddag gari>ta de Henricourt de Griinne, viert de gemeente Reningbelst prachtige t Schijnt dat de Vlamertinghenaars eene feeste bereiden, die de moeite weerd zal zijn. Zij heb ben er teu anderen een handjen voor om, fees ten te geven, dat is gekend. II 1/2 ure. M. Hector Vandoorne, van Yper, oud leer ing van Sint Vincents College, te Yper, stu dent ter katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft met onderscheiding de eerste proef doorstaan van kandidaat notaris M. Valeer Domicent, van Yper, oud leer ling van Sint Vincents College, le Yper, stu dent ter katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft de eerste proef doorstaan van kandi vlagd. Een historische en godsdienstige stoet waar noch rijkdo n noch luister, zullen ont breken, zal de prachtige versierde straten dooi'loopei). Men spreekt van wonderschoon! zaken die er in optreden, 't T praalbogen die men zal oprechten, in sier lijkheid alles zullen ove SWEVEGHEM. Bloedig drama. In den nacht tusschen Zaterdag en Zondag rond lï 1/1 ure, kwam Alois Debode,landbouwer, aan zijne woning toen hij eensklaps op straat twee perso- schijnt dat deinen, elk drager van een zak, zag aankomen. Denkende met dieven te doen te hebben en treffen wat men tot [kiekens in hunne zakken hoorende schreeuwen, ging hij er naartoe en vroeg wie zij waren. Voor nu toe te zien kreeg in diergelijke plechlitjeane antw00rd haalde een van hun een revolver uit zijnen zak en loste vier schoten op Debode zonder hem te treffen. Onversclirikt sprong De bode op de kerels toe die het hazenpad kozen; maar een der schelmen keerde zich om en loste een vijfde schot dat Debode in de rechterzijde trof. De ongelukkige stortte ten gronde, doode- omstandigbeden. Ja Reningh'lst zal liet I rootsch doen en daar alle inwoners, zoudei eene uitzondering, tot het welgelukken dei fci si viering medewerken, wordt de spreuk verwezentlijkt Eendracht maaki macht daat in natuurlijke wetenschappen, vooibe Zou men nooit te veel kunnen vier.m I [jj^ gekwetst, terwijl de schelmen de vlucht na- kandi ■eidende tot de veeartsenijkunde M. Joseph Van Quaethem, van Wynghene, oud-leerling van Sint Vincents College, te Yper, student ter Hoogeschool van Gent, heeft de eerste proef doorstaan voor daal notaris. M. Karei Tavernier, van Pitlhem, oud leerling van Sint Vincents College, te Yper, student ter Hoogeschool van Gent, heeft do tweede proef doorstaan van kandidaat in natuurlijke wetenschappen, voorbereidende lot de veeartsenijkunde M. Alexander Leuridan, van Ploegsteeit, oud-leerling van Sint Vincents College, le Yper, student ter katholieke Hoogeschool van Leuven, heeft de eerste proef doorstaan voor kandidaat in wetenschappen en genees kunde. M. Hector Pauwelyn, van PoHcapelle, oud leerling van Sint Vincents College, te Brugge Yper, student ter katholieke Hoogeschool vari Leuven, heeft de tweede proef doorstaan voor doktor in genees- en heelkunde. M. Albrecht Biebuyck, van Yper, oud leerling van Sini Vinoema Gollege te Ydci-. o.uJ„u, .v. katholieke Hoogeschool van Leu ven, heeft met groote onderscheiding de proef doorstaan van kandidaat in rechten. men, een zak achterlatende met 13 kiekens. Op het gerucht der losbrandingen kwamen gebeuren toegesneld, die Debode in zijn bloed vonden liggen. Zij brachten hem naar zijne wo ning en verwittigden den geneesheer Toye, die onmiddelijk ter plaats snelde, hem de eerste zorgen toediende en bestatigd* dat zijn leven in gevaar verkeerde. De gestolen kiekens waren geroofd bij Ch. Verschuere, landbouwer, wo nende in het gebuurte van Debode. Een streng onderzoek is geopend. WIELRIJDERS OPGEPAST. Zondag laatst te Westroosebeke, rond 11 ure 's morgens, werd een mannetje omver gereden en was gansch be bloed, door een velocipedist, deel nemende in den loopstrijd Yper-Brugge.Proces-verbaal werd opgemaakt tegen den rijder. IN DE GRACHT. Zondag laatst was er prijskamp voor wielrijders van Yper naar Brug ge en terugkeer. Onze Rousselaarsche velosfa brikant heer Melsens, dit feest willende van na bij zien, rendde in automobiel naar Westroose beke, en gekomen aan de helling der kalsijde jlangs Yper, was een wagen te midden der kal- Zekere M. Herbig heeft zijn kasteel va" jsijde. Hij tuitte naar den geleider om de kalsijde Maraunen, in Oost-Pruisen, aan de Berlinerwat vrij te laten; dit gedaan zijnde, dacht heer Lat.dbank verkocht voor 606,000 mark I Melsens plaats genoeg te hebben om door te Wal kon ono dut sohelen 1 zullen eenige I rijden, en ju, Jam, met duizelige snelheid voor lezers misschien zeggen. Och niets: wij|waartS; 'anKs den wagen komende, gleed het w eene wiel van zijn automobiel van de kalsijde moeien enkel doen aanmerken dat dieM.f - -- JUC- voor eenen priester, inboorling der gemeen te, Doctor in Godsgeleerdheid, Lerraar in 't Groot Seminarie van Brugge. God bejege ne de noeste werkzaamheid der feestvierende Reninghelstenareiiensciienke, op Woensdag, 26 Juli, een allerpracbtigsten zomerdag. O. Bij koninklijk besluit wordt bevorderd tol den graad van officier in de Leopoldsorde M. A. Renier, oud kantonnaal opzienei van het lager onderwijs, opziener van hei vrij onderwijs, te Kortrijk. Wordt benoemd tot ridder in dezelfde orde De zeer Eerw. beer Isacq (Jozef) kanun nik, opziener van het vrij onderwijs, ie ,en geheel het tuig rolde in eenen gracht, en lag Herbig een der aanleiden van de duitsctie daai. mel de wjelen jn de ,uchti dje gedupjg socialisten is. 't Moet waarlijk vermakelijk I rondschijverde gelijk eenen slijpsteen, en den zijn socialist te spelen, wanneer men kas heer Melsens.die er onder lag te spartelen gelijk De Eerw. Heer Achiel Camerlynck, van lee,en van 606,000 mark weerde bezit. een bezetene om uit dien neleligen toestand te Reninghelst, komt ter hoogeschool van Leu geraken. Hij hadde elektrieke beweegkracht ven op eene echt schiiterende wijze de proef vergeten af te sluiten. Landlieden die dat zagen, als doctor in Godsgeleerdheid te onderslaan. Een nieuw middel leken hel dlif'geu van riepen: Hij is dood! gingen gaan zien, en hiel- Die bij de verdediging der thesen tegen- voc,n door de keldermuren is het volgende Pen hem uit zijnen neteligen toestand. Het ma - woordi" waren ziin hel eens om zulks te p'en vermenge 93 deelen tot poeder gemalen !h'e,'Wfr(10p eene ka' naar buis ^bracht, en wooraig waren, zijn net eens om zulks te k heer Melsens kwam met den trein van Yper betuigen. 'T en was nogtans niet dat hij geen I °aksteen en 7 deelen halt vei glaasd metaal J aaQi hinkende op een been. weluitgeruste tegenstrevers te bevechten I schuim door raiddel van lijnolie tot een had. Beurtelings traden metal de krachten I dikke pap, met welke men de keldermuren hunner diepgrondige geleerdheid tegen den bestrijkt. Na 3 tol 4 dagen is de stof verhard jeugdigen doctor op de Hoogleeraien Forget. Ie" 'aat »eetl droppel vocht meer door de Baets, Cauchie, Van Hoonacker, Dignant Einde goed, alles goed. BRUSSEL. Er loopen te Brussel schrikke- llijk veel zotteu. Geen weke cn gaat voorbij zonder dat er verscheidene opgesloten worden rij dag avond wandelde een policie-agent in MENGELWERK 14 hen door HONORÉ STAES Zij neemt het lampken op gaat er mede in een zij kamerken. Hier staan een paar beddekens waarin hare kinderen gerust liggen te sluimeren. Lena houdt het lichtje dicht bij de kleinen, beschouwt gedurende eenige stonden aandachtig en zegt dan weer aandachtig Zij slapen zoo zacht als engelkens, en droomen gewis van de schoone geschenken die vader hun zal medebrengen wanneer hij terug van de reis komt. Zij blozen nog als kriekskens en zijn nog niet vermagerd sedert het ongeluk ons getroffen heeft, o God geeft mij toch de uoodige krachten om voor hen te kunnen blijven werken zoolang de tijd der beproeving zal duren? En, vooral, laat hen eens eenen vader weder vinden, die, door het ongeluk, uit zijue onwetendheid getrokken, evenals hunne moeder, erkennen zal dat Gij de eenige bron zijt waaruit de mensch, in zijne smar ten, vertroosting kan putten Daarna drukt zij eenen zachten kus op het voorhoofd der kleinen en gaat opnieuw in het vertrek waar zij haar naaiwerk heeft laten liggen. Hier gekomen, haalt zij e:n bladje brievenpapier uit een schuifje, neemt pen en inktpot, zet zich bij het la felken en begint te schrijven. Hare pen vliegt vlug over het papier. Zij behoeft naar geene gedachten, naar geene woorden te zoeken. Alles wat zij nederschrijven moet, ligt in haren geest gereed, want zij heeft het gezocht, gewikt en gewogen toen zij gij over haar naaiwerk gebogen zat. Gedurende een klein uur arbeidt zij aldus voort. Ter wijl zij hare gedachten op het papier laat vloeien, glimlacht zij aanhoudend een lichte blos kleurt hare wangen, hare blikken zijn met gloed op de letlerteekens gevestigd welke zij vormt men ziet dal zij mei gansch hare zie) gehecht is aan den persoon aan wien zij schrijft, dat zij hem in hare verbeelding ziet, dat zij met hem spreekt. Eindelijk legt zij hare pen neder, en terwijl een glans van voldoening over haar werk over haar gelaat zweeft, leest zij met zachte slem Heuchenbreck, den 7 Meil8.... Teerbeminde Echtgenoot, De tijding welke gij mij gezonden hebt, dat de toe stand uwer gezondheid niets te wenschen laat, heeft mij zeer verheugd, en ik durf de zoete hoop koesteren dat gij mij eerlang zult kunnen melden dat uw harte insgelijks gezond is en gij met een rustig gemoed, met eene kalme gelatenheid u buigt onder den tegen spoed die thans op ons drukt. Van mijnen kant mag ik u ook het beste nieuws laten weten. Onze kinderkens zijn .zoo gezond als zij het kunnen zijn. Zij gelijken aan bloeiende rooskens. Tot hiertoe weten zij nog niet waar hun vader is, en dagelijks nog vragen zij mij wanneer gij zult weder- keeren met geschenken voor hen. Ik laat hen nog niet naar de school gaan, uit vreeze dat zij op de straat do waarheid over uwe afwezigheid zouden vernemen, en denk hen nog geheel den aanstaanden zomer te huis te houden. Middelerwijl zal de gebeurtenis welke ons zoo zeer getroffen heeft, geheel in het vergeetboek geraakt zijn. Onze engelkens spelen den ganschen dag bij mij in de huiskamer. Hun vroolijk gebabbel en gejubel beurt mij steeds op en verdrijft de pijnlijke gedachten die mij soms overvallen. Van tijd tot tijd, wanneer het weder schoon is, ga ik met hen naar Luiten wandelen, en dan dansen en sprin gen zij in het jeugdige gras dat het een vermaak is om zien. En wanneer ze dan 's avonds te huis komen, zijn ze zoo vermoeid dat hunne oogskens toevallen vooraleer ik hen heb kunnen ontkleeden. Daar hunne afwezigheid in de school nadeelig is voor hun onderwijs, besteed ik alle dageneer uur om hen zelf te leeren. Overigens, ik laat hen niet altijd spelen maar doe hen twee of driemaal daags een lesje uit hun leeshoek afschrijven op hunne lei. Daar zij zeer leerzuchtig zijn, hoop ik dat zij zich weldra in sommige vakken zullen kunnen behelpen zonder mijnen bijstand noodig te hebben. Des Zondags in den namiddag gaan wij naar eene kapel die een half uur gaans buiten de stad ligt en wij verblijven er gewoonlijk tot tegen den avond. Dit hei ligdom is toegewijd aan Onze Lieve-Vrouw onder titel van Troosteres der Bedrukten Gij kunt wel den ken, lieve Marcel, dat wij wanneer wij bij die goede Moeder zijn, meer dan ééne bede doen en dat uw naam in al die smeekingen gemeugd is. Verleden Zondag heb ik geweend van aandoening toen wij daar waren. Wij hadden reeds eenen vollen rozenkrans gebeden, en ik zegde tegen Engelbertje en Fransje dat zij nu wat naar «uiten mochten gaan om in den omtrek der kapel te spelen en bloempjes te plukken. En weet gij wat zij mij antwoordden Zij zegden dat zij, liever dan te gaan spelen, bij mij bleven om voor vader te bidden. Niet waar, teergeliefde echtgenoot, de smeekingen die uit zulke schuldelooze hartjes opstijgen, moeten wel aange naam zijn aan de moeder Gods, zij moeten een aller krachtigst middel zijn om van de Troosteres der Be drukten de gunsten te bekomen die wij zoozeer be trachten Het schijnt mij dat het onmogelijk is dat Onze-Lieve- Vrouw kunne wederstaan aan de zoeie stemmekens onzer kindertjes, en dit denkbeeld doet mij vast verhopen, dat na het wee dat wij thans doorstaan, ons van uit den Hemel een heil zal geschonken worden dat hetgene welk wij verloren hebben, in zoetheid on eindig zal overtreffen. Lieve Marcel, gij hebt mij toegeroepen van onze kin deren goede christenen te maken. Ha duizendmaal dank voor dit liefderijke bevel Nooit heb ik een gebod van u ontvangen dat ik met meer blijdschap volbrengen zal dan dit. Wees ten volle gerust al mijne krachten zal ik besteden om gevoe lens van teedere godvruchtigheid in hun zieltje te plan ten, om het kwaad van hen te verwijderen ik zal over hen waken zooals een zorgvuldige hovenier over een bloempje waakt dat zoo zwak is dat bet den adem van het minste windeken niet kan verdragen en, met Gods hulpe, zal ik van onze duurbare kleinen christenen vormen die, aan iedereen ten voorbeelde zullen kunnen strekken en waarover wij beiden fier zullen mogen zijn. Goede echtgenoot, ik meld u ook dat ik een besluit genomen en hel reeds voltrokken heb dat u misschien zonderling zal schijnen. Daar gij mij echter altijd zoo lief hebt gehad en steeds mijne vrouwelijke grillen met toegevendheid overhel hoofd hebt gezien, vrees ik niet dat gij mij zult berispen over deze nieuwe gril. Ik heb namelijk onze prachtige woning in de Vier- an verlaten en met onze kinderen een nederig huizeken betrokken in het Groenstraatje. En daar ik vreesde dat het beschik over te veel ledigen tijd, mij in droevige denkbeelden zou hebben kunnen doen vallen heb ik mij naaiwerk aangeschaft bij eene winkelierster van de Groote Markt. Mu kan ervoor mij geene vrees be staan van in droomerijen te vervallen, want mijn lijd is goed verdeeld tusschen het gebed, hel werk, de opvoe- naar bmter|kmdereD 60 maken Va" wandeli"Ksies Bekijf mij niet omdat ik den stand, waarin wij tot hiertoe geleefd hadden, verlaten heb om het werkmans even te omhelzen, ik ben verzekerd dat ik in die nede rige levenswijze meer genoegen zal vinden dan met voort te blijven leven in de hooge wereld. Gewis zult gij denken dat ik alzoo gehandeld heb terwijl ik in eene romantische of poëtische luim ver keerde. o, Neen, Marcel, ik ben verzekerd dat eene nederige levenswijze veel meer geluk verschaffen kan dan deze welke men slijten moet in de hooge wereld In den hoogen stand, wij weten bet bij ondervinding, is men zoo koel. zoo stijf, zoo geveinsd zelfs, zooafge- me en, zoo bevreesd van te zondigen tegen een gekheid m?n LTrJ quelle, noea,t; onder de werklieden is hp-thpth6? daur 'acdt gul, ongeveinsd, daar ligt het hart op de tong, daar moet men zijne vreugde o smar met verbergen onder de dwaze étiquette, daar on moe men den mensch met zijne goede boedanig- leden en gebreken zooals hij werkelijk is. ïarvaift) I/O vmiviftiigTv cn ue lUtfSvöllJKfieaBD, ui Vriende AlfoniCarlier Zij zullen hem niet temmen den fleren Vlaamschen Leenwl H, Van Puene

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1899 | | pagina 2