m ugge uw Hoest, zinking. Le Thermogène. 452 nteraad betoo le, mt gbedet ster. 'an dei ken aar ene. j eeuwi den van blijfsel ven zou ffaaise e gege chepen ia tri van e straa ti Vlies ou daar )or den m raad t stads ido Go ne is te e goed- gelijk looren. a eft de eest uitne- et-solo klucht- izifcan- .en. anfare nigeen op de verle- ;enoeg n orde iwoon Siroop Depraieie De siroop Depratere is de eenigste borst remedie die aangenaam om nemen is, wier uitwerksels zeker zijn. Te verkrijgen aan 2 franken de uescn M Yper, apoth. SooquetDixmude, apoth. GhyssaertRoussdaere, apoth. Veys Kor rijk, apoth. De Boey en Hulpiau. VOOR NIEUWJAAR. - Wie sehoone be «oekkaarten begeert, schrijve naar de druk ke,rij van 't Nieuwsblad. dagen is zeker zeer geschikt om het bloed te vergiftigen en allerhande kwalen voort te brengri. Ht gebruik van koflij, bier, en sterke dranken alsmede van onzuivere en erhittende eetwaren is zeker de oorzaak dat zooveel menschen lijden aan maagpijn, hoofdpijn, pile, slijmen, enz. enz. Welnu tegen du alles is er een zeker geneesmiddel. De pillen Depratere falen nooit, maar let op at het echte wezen. Te verkrijgen te Yper, apoth. SocquetRousselaere, apoth. Veys; Kortfijk, apoth. Hulpiau en De Boey Dix- mutl j apoth. Ghyssaert. De suiker in pakken maalderij is de beste. Kruideniers. van de Thiensche Te koop bij alle ES 1 meer in mijne looft, zooals mijne te overwonnen, dat het beproefde ;nde ging worden, le echtgenoote en niet aan denken hij diep in zijne hem aangehodene iet hem toegelaten j zou kunnen wer- lieve vraag! .een weinig rusten ij de beek ligt ipdat zij die woor- itans gehoord dat en daar zij hem iet, oneindig zoet, omt, spreekt mij elke galm zegt n, dat ons leven Marcel, wat doet het deugd aan het hart te kunnen gelooven, nietwaar Lena, ware ik zoo gelukkig geweest als gij, de dagen van mijne gevangenschap zouden in stillen vrede veorbijgegaau zijn, terwijl ze nu dagen van af grijslijke foltringen waren o Vrouw, geene pen kan beschrijven, geene tong kan uitdrukken wat hij lijdt, die onschuldig getroffen is met de zijnen, en niet hopen kan dat zijn lijden hem eens ten voordeele zal strekken. Men haat en vervloekt alles, tot zelfs zijnen eigen persoon. Marcel, zijt gij, nu gij zoo gelukkig zijt christen te wezen, nog vergramd op de samenleving Neen, Lena, want gij hebt mij geleerd dat ik mijnen evenmensch beminnen moet. Zijt gij nog nijdig op de boozert die in deze wereld voorspoed genieten Ik beklaag ze, Lena, sedert ik geloof. Vergeeft gij aan allen die u kwaad hebben gedaan Ik schenk hun vergiffenis. Ook aan Aan wien i Aan hem voor wiens misdaad gij hebt geboet ik toch ben nooit vergramd op hem geweest. Van Hoeck toeft eenigen tijd om te antwoorden. Dan welt er een holle zucht uit zijne borst en hij spreekt Onze-Lieve-Heer, die in mijn hart gaat treden, weet dat ik mijnen haat tegen hem uit mijne ziel heb {cbannen en dat ik hem hetzelfde geluk wensch welk 'c hoop in de toekomst te genieten, Gij zijt de edelmoedigste der inenschen, Marcel, De goede God moet van uit den Hemel met liefde.op u f.ederbiikken. Gedurende eene wiil treden de echtgenooten nu Lena, het spreekt van zelfs dat ik liever zou hebben dat wij met opgeheven hoofd in het aanschijn mochten treden van alien die ons ooit hebben gekend maar vermits God ons deze beproeving heeft overge zonden, onderwerp ik mij met ootmoed aan zijnen wii. Zelfs reken ik het mij ten plichte Hem erkentelijk te wezen voor wat ik sedert twee jaar en half heb door staan, want hadde ons geen tegenspoed getroffen, zonder twijfel zou ik nog voortsukkelen op den weg der dwaling. Wat geeft mij verders het oordeel der menscnen, wanneer ik weet dat mijn geweten zuiver is. Wij zullen in deze lieve wildernis het tiendubbele wedervinden van wat wij te Heuchenbreck verloren hebben. Nu gij genezen zijt, en mijne zorgen niet meer noodig hebt, lieve, zal ik met moed de handen aan het werk sïaan om het braakland dat rond ons huisje ligt, in eenen vruchtbaren a ker te herscheppen. Uw liefde volle droom zal ten volle bewaarheid worden. God en de sehoone natuur zullen voortaan de bronnen zijn, waaraan wij van heden af al ons heil zullen scheppen. De echtelingen zijn met hunne kinderen den nederi- gen dorpstempel genaderd. Zij treden langs het smalle kerkhofwegeltje naar de ingangsdeur van het huis des Heeren. Schielijk gevoelt Lena dat haar echtgenoot beeft. Wat deert u, vriend vraagt zij met angstige verbazing. Ben ik niet onwaardig deel te nemen aan het Heilig gastmaal vraagt Marcel, eveneens angstig. Wees ten volle gerust, duurbare echtgenoot. Heden is het feest in den Hemel over uwe bekeering De Engelen en Heiligen verheugen zich omdat hun Heer eene nieuwe dienaar telt. Niettegenstaande deze geruststellende woorden, blijft Van Hoeck eenigzins beven zelfs wordenzijne schreden aarzelend, zoodat zijne vrouw gedwongen is hem roet een verschuiven van een licht gedruisch in he Uerkje stoelen, een gerucht van voetstappen op den marmeren vloer, ook soms het gekuch en gesteen van eenen ouder ling, die op andere feestdagen tehuisblijft, uiaar thans;, ter gelegenheid van Pasehen, zijne krachten heeft overe- spannen om tot hier te kunnen geraken. Geen orgeltoon zweeft nog door den beuk. De tal rijke waskaarsen echter, die rond het tabernakel branden, vervullen de ziel der aanwezigen met blijd schap, omdat zij het zinnebeeld zijn van het geloof, ea het enkel het geloof in eene glorierijke verrijzenis is welk die eenvoudige en brave dorpelingen den moed en do krachten geeft om tegen de stormen des levens se worstelen. De pas herstelde en nog kranke Lena heeft karei?, bevonden en wankelenden echtgenoot, als ware- hij'-em blindeman geweest, voortgeleid tot dicht bij de com muniebank, en hem doen knielen op eenen stoel, hare' kinderkens heeft zij vóór vader doen zitten, en zij zelve- heeft plaats genomen naast haren duurbaren levensgezel, alhoewel het in het dorp de gewoonte is dat de vrouw lieden langs de eene zijde der kerk en het mansvolk langs de andere geschaard zijn. Vrouw Van Hoeck kan thans niet bidden zooals op andere lijden wanneer zij ter Heilige Tafel gaat naderen. Hare ziel zweeft wel voor den troon des Heeren, doch zij is te zeer verstrooid om haren geest op het gebed te kunnen vestigen. Zij houdt ter sluiks aanhoudend het oog op Marcel gevestigd zij ziet op zijne wezentrek- ken dat een heilige schrik en eene groote blijdschap in zijn binnenste tegen elkander worstelen zij ziet aan zijne houding, aan gansch zijn uiterlijk, dat hij, de on geloovige van vroeger, waarlijk overtuigd is dat hij zijnen Zaligmaker in zijn harte gaat brengen. Zij ziet, de heldaftige, dat haar levensdoel geheel en gansch. bereikt is, en hare ziel vlot op eenen stroom van zalig heid, zoo,zoet, zoo onuitsprekelijk zoet, dat Lena zich .iet herinnert ooit te hebben geleden. Bil, AANGEVALLEN DOOREENE KOEI. - Vrouw Helsen, van Gheel, ging deze week de koeien halen naar de weide. Een persoon die daar om trent voorbijging, hoorde eensklaps angstige hulpkreten. Hij naderde en zag toen dat de vrouw was ten gror de geworpen door eene koei, die haar met de horens het lichaam open reet. De persoon geholpen door zijnen hond, kon het woedende dier op de vlucht drijven. De vrouw was erg gekwetst,zoodanig dat men eerst voor haar leven vreesde. Nu schijnt haar toestand eenigzins verbeterd te zijn. PELEER. Schielijke sterfgevallen. Groote onrust gisteren in een der koffiehuizen der plaats. Op het oogenblik dat Mijnheer X.. een man in den vollen bloei der jaren, opstond om huiswaarts te keoren,is hij in eens gevallen. Men liep toe. Men haalde den geneesheer. Deze gebruikte al de middels die de wetenschap ter zijner beschik king Stelt, vergeefsche moeite; Mijnheer X. was dood. Ziedaar het loopend, maar droevig nieuws, dat de dagbladen maar al te dikwijls, eiken Winter, ons melden. Slagaderbreuk, zegt de eenegeraaktheid zegt de andere hartziekte, roept een derde om te doen zien dat hij sterk is in geneeskunde Zeker is het dat de schielijke dood het gevolg is eener hartaandoening, die de rheumatiek voor "AiÖ-fiftflimies. or het flerecijn, alhoewel wereldrond gekend, is eene ziekte waarvan de kiemen nog onbekend zijndeze mengen zich met het bloed en bereiden voor de toekomst ziekten, die ons vroegtijdig medeslepen. Heden, dank aan het uitmuntend met planten voorbereid Elixir "Vincentapotheker, Grens straat, te Brussel, kan men in korten tijd deze besmettende kiemen vernietigen. In tegenover stelling met de toepassing vau plaasters of pap op den zetei der kwaal, of het gebruik van sali cylisch zuur of ander middels, die enkel oogen blikkelijk de pijn stillen, maar niet genezen, zal het Elixir Vincent in den beginne genomen, drie of vier dagen de rheumatiek en het flerecijn tegenhouden, u het bloed zuiveren, dus u eene volkomene gezondheid schenken. EENE ERGE ZAAK. Een scheepskapitein van Antwerpen had zijn zoon in eene kostschool in den omtrek van Mechelen geplaatst. Don derdag ontving de kapitein een brief van den bestuurder ven bedoeld gesticht hem verzoe kende zijn zoon te komen terughalen, daar hij ziek was. Het kind werd door een geneesheer onderzocht, die sporen van slagen ontdekte aan het hoofd en den buik. Het arm kind is Vrijdag overleden. Een onderzoek is geopend. VYVE ST-ELOY. Brandkas dief te. - In den nacht van Dinsdag tot Woensdag zijn stoutmoe- ;e dieven binnengedrongen bij M. Joseph Damman, nijveraar alhier. Alhoewel men er dag en nacht werkzaam is, zijn de schelmen er in gelukt een brandkas weg te brengen zonder ge hoord te zijn. 's Morgens vond men ze terug aan den boord der Leie. Het schijnt dat er maar on beduidende papieren in waren. De zwaarste brandkas van M. Damman, die er twee heeft, hadden de dieven niet kunnen optillen. Opgelet Vrienden! de Winter is daar! Maakt een regelmatig gebruik van Standaert's-Pillen, indien gij wilt ontsnappen aan alle slechte en doodeiijke ziekten. Zij verdrijven slijmen,gal en alle slechte vochten. De doos 1 50 frs. Apo theek Honoré Standaert, Steenstraat 53 Brugge. Te Yper bij Donck apoth. Rijsselstraat 13. LOO. Dinsdag werd alhier met plechtigheid de gouden bruiloft gevierd van de echtgenooten gen de verergenis de; kwaai te worstellen. Eer aan de kampvechtersdie met kracht en dapper heid gestreden hebben voor het nut van iede reen! Het bloedgebrek is eene der ziekten die het ergst het menschlom aangevallen heeft. De ze ziekte heeft bijzolders de jonge lieden ge troffen, hunne krachten wegnemend en ze aldus in eenen toestand plaatsend om door de eene ot andere ziekte te bezvijken. Eene rappe uitput ting is meest het gesolg des bloedgebreks. De zieke wordt triestig verliest zijne Kleuren en den glans zijner o<gar. De zenuwpijnen, de hoofdpijnen en de lierpijnen, de pijnen in de zijden komen achtervolgens. Men zoekt naar een middel om de kvaal tegen te houden, men tast, en dit ware ribt noodig wist men dat er een middel bestaat vjelke den armen zieke eene Mcjöiiem, vofeiis eene iiclit' oekening. nieuwe kracht gevti zal, welk op zijne wangen en lippen de schooi kleuren terug roepen zal, die het eigendom enlen glans der jonkheid zijn. De Pink Pillen hebbn dit alles gedaanzij heb ben versterkt en al degenen krachtig gemaakt die zwak en kwynnd waren; zij hebben de vreugde in vele Uisgezinnen weêrgeroepen waar men vreesde x>or het leven van de wel beminden. M. Désiré Ghem,te Qnenast, provincie Bra bant, heeft deze triurighedeu ondervonden en is gedurende vier jiren in de grootste beangst heid gebleven. Zijnedochter Odile was bloedge- brekkigen leedgrode pijnen. Zij was erg zwak geworden en hij 'reesde haar te verliezen. Mijne dochter die 13 jaar oud is, leed met het diepste bloedgebrek Ik kon geen geneesmid del vinden, zelfs omharen toestand maar wat te verzachten. Zij heef de Pink Pillen gebruikt en rap is ze volkomen genezen geweest. Al de ziekten, zooais bloedgebrek, bleekzucht, zenuwlijden, zenuwpijüen, zinking zijn zegepra lend door de Pink Pillen tegengestreden Zij zijn k.'opbaar in al de apotheken en op de algemee ne stapelplaats voor Belgie A. Derneville, 66, Waterloolaan, te Brussel. Prijs: drie franken vijftig per doos en zeventien franken vijftig per 6doozen, franco tegen eenen postwissel. Depot, apotha/vir c -- m apotheek Bócuwe en M. Donck, Rijselstraat te Yper. MOESKROEN. De gendarmerie van Moes- kroen heeft eene bende van 17 uitgedrevenen, waartusschen drie vrouwen te Brussel aanga- houden, over de grens gezet. TE BRUSSEL, in een groot magazijn, kwam er Woensdag 'ne vent om 'nen winterpalto, eerste klas. Hij paste hem, hij heeft hem aan, hij gaat hem gesnekkerd. Nu trekt hij naar 'tcomptooi om hem te betalen, maar eensklaps komt nen anderen vent, geeft hem 'nen slag op den neus en loopt weg. De andera daar achter alle twee zijn weg en blijven weg, ze loopen nog, en de winterpalto is ook weggebleven, onbetaald. De deugnieterij is 't land meester. Provinciale tentoonstelling van Gent Groote bijval voorde Planos ten tooge gesteld door het huis Stoppelaere gsdouhrugstrast S, Gent. TE OOSTENDE zijn dieven ingebroken in het Palace Hotel dat moet afgebroken worden, en hebben er bijna al de koperen handhaven der deuren afgedaan, en hebben nog een aantal sloten en een telefoontoestel gestolen. Dan zijn zij in eene nabij gelegen villa gedrongen en er di ie gazelusters en een deel fijn geslepen koper' gestolen. GEMEENTEKIEZING TE DOTTENIJS. - Zon dag had hier de gemeentekiezing plaats, de kiezing van 15 October verbroken geweest zijnde. Er waren 3 katholieke en 2 liberale af tredende leden. De katholiekeu werden met eene groote meerderheid gekozen. Katholieken MM. Gh. Damide,731 stemmen; J. Liagre, 770 J. Poullet, 785J. Yanneste, 744 en E. Verhae ghe 718. Liberalen A. Degandt568 P. Libbe recht 549 H. Yanneste 484. AANHOUDING. De gendarmerie heeft te Waasten een kerel aangehouden, die zich uitgaf voor verzekerings-agent en die beschuldigd wordt in verschillende gemeenten geld aflrug- geld te hebben bij middel van valsche policen. Hij zou in 1896 te Kortrijk veroordeeld geweest zijn, en om het gerecht van zijn spoor af te bren gen, had hij kort nadien in den Journal de Rou baix een bericht doen afkondigen, zijn overlij den meldende I SIAjjDi.* biedt kosteloos aan, aan allen IS die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen,'eczemas,puistjes,huid utslag. chronische bronchieten, borst- maag en paasziekten, rheumatism, een onfeilbaa middel te doen kennen om zich spoedig te ge uezen, zooals hij zelf volkomen genezen is ge weest na alle mogelijke geneesmiddels vruchte loos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aan bod, waarvan men het menschlievend doel zal n zien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer Vincent. 8 place Victor Hugo, te Grenohle. die Kosieioos en vrachtvrij per post antwoord j n en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. KORTRIJK. Ongeluk of zelfmoord. Maandag morgen heeft men langs de Groening kaai, uit de vaart het lijk getrokken van de ge naamde Clomencia Vankeirsbilck, bijgenaamd Zwarte Mancè,echtgenoote van J.-B. Schel straete. Het lijk en droeg geene sporen van ge welddaden en wierd naar den Broeliorre over gedregen. Zij is 53 jaar oud en leefde gescheiden van haren man die in 't Manhuis van Hareibeke verblijft. Zondagavond, rondten 7, is zij bij dranke gezien geweest in de Schakenstrale met zekeren V. H. waarmeê zij scheen betrekkingen te hebben. Honderdduizend franks is door den gemeen teraad van Kortrijk gestemd voor het monument van den Guldensporenslag, dat in 1902 zal inge huldigd worden. DE BOEREN ZIJN DAAREen grap welke in een cirkus in Holland plaats ge had heeft, verdiend gemeld te worden. Het was een clown die kwam met drie afge richte muilezels; de eene droeg op het hoofd de Fransche kleuren, de tweede de Duitsche, en de derde de Engelsche kleuren. Als de oefeningen gedaan zijn zegt hij Vrankrijk, vertrek en de muilezel die de Fransche kleuren draagt gaat onmiddelijk weg, tegen die welke de Duitsche kleuren draagt zegt hij heizelfde en hij ook vertrekt. Maar de Engelsche muilezel wilde er niet van weten weg te gaan. Daarop zweepslagen, de knechten van den cirkus komen, maar er is niets aan te doen, het dier blijft zoo koppig als een ezel. Wat te doen? De clown krijgt met eens een gelukkig ge dacht en roept met geweld; «De boeren zijn daar! en de muilezel neem zijnen vlucht recht naar den stal. Onnoodig te zeggen dat deze grap wel deed lachen. NIEUWE DiEVENSTREEK. - Zekere S„ te Brussel, heett een nieuw kunstje uilgevonden, waarvoor wij onze lezers waarschuwen. Hij gaat bij eenen winkelier en zegt bediende te zijn van dezen of genen kalant. Mijn patroon, zeg hij, heeft uwe rekening verloren en, daar hij wil betalen, verzoekt hij u, er een dubbel van te geven. En met dit stuk begeeft hij zich dan naar den kalant met de complimenten van den winkelier, of mijnheer die wil betalen. De deugnietenstreek lukt hier en daar, maar overal niet. EEN MINISTER ALS GAST. Verleden Donderdag vierde de St Eloysgilde te Thielt, haren heiligen patroon. Deze maatschappij, een 300 man sterk, is uit landbouwers en stedelingen samengesteld. Met den middag waren de ieden samen aan het eetmaal, toen eensklaps een persoon de zaal binnen trad, en de eer verzocht temogen aan schuiven. Die gast was niemand anders dan de heer van der Bruggen, minister van landbouw. Men kan denken welke geestdrift er ontstond toen de zoo volksgezinde afgeveerdigde zich te midden zijner kiezers kwam neerzetten. Onmiddellijk nam M. Ide, de proost der gilde het woord en bedankte den minister in naam der aanwezigen en van het heelc arrondissement. De minister dronk op de welvaart van den landbouw in het algemeen en spoorde de gilde- led"» aan zich in it in te richten. D' ze redevoering went op eindelooze toe juichingen onthaald. n het heil dat wii ÜcjfHornlf Orm*7Qirl f

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1899 | | pagina 3