MENGELMAREN EERLIJK VOLK Ambtelijke besluiten M. Coevoet, eerste voorzitter van liet be roepshof, zitting houdoi de te Gent, gewezr pleitbezorger bij de rechtbank van eersten aanleg te Yper, gewezen plaatsvervangend rechter in het vredegerecht van bet tweede kanton Yper, gewezen substituut van den procureur des konings bij de rechtbanken van Kortrijk, Brugge en Gent, gewezen sub slituut van den procureur-generaal bij he beroepshof te Gent, gewezen raadsheer en gewezen kamervoorzitter in dat beroepshof is bevorderd tolden graad van groot-officier der Leopolds orde. Bij koninklijk besluit van 3 November Aan M. Coevoet is, op zijn verzoek, orit slag verleend uil zijn ambt van eersten voor zitter van het beroepshof, zitting houdende te Gent. Een koninklijk besluit van 24 Octobe bepaalt de jaarwedde van den policiecom missaris van Wervicq op de som van 3,00 frank, met inbegrip der bijkomende ambts voordeelen. KOMEN. Een tolbeambte van Komen-slatie M. Alfred Rogeré, 46 jaaroud, was zondag rond middernacht van dienst rond de sluizen. Tus schen het Rabat en de brug van Komen viel hij bij ongeluk in de Leieen verdronk.Het lijk werd maandag morgend rond 11 ure nabij de brou werij Froidurc opgevischt. Hel slachtoffer laat eene weduwe cn een 8jarjgkind achter. ROUSELAERE. Dinsdag morgend werd alhier uitde vaart het lijk opgevischt van vrouw S. Deplancke, 26 jaar oud. De ongelukkige was slechts sedert 3 weken getrouwd. BRUGGE. De raadskamer van den recht bank van Brugge heeft dinsdag de invrijheid stelling bevolen van mad. Fourier, die, onlangs in de Kursaal van Oostende, een revolverschot gelost hoeft in de richting van M. Feyerick, van Gent. WAEREG11EM. Woensdag morgend, ten 6 ure, was de genaamde Putman Edouard, 76 jaar oud, naar de kerk gekomen om eene mis bij te te wonen die ter lafenis der ziel van een zijner vrienden gecelebreerd werd. Tijdens de mis is Putman schielijk overleden. Het lijk werd naar T St-Jozefsgaslhuis gebracht. MOESGROEN. Door den trein die ten 6 ure 43 van Moeskioen naar Toerkonje vertrekt werden woensdag mo: i,r'Mid, twee meisjes, ge zusters,die zich naar hun werk begaven, over reden. De eene werd een arm afgereden, en de andere, een been. De slachtoffers zijn 17 en 13 jaar oud. De ongelukkige meisjes waren, om den korsten weg te nemen, langs de spoorbaan gegaan. WERKMAN IN STUKKEN GEREDEN, - Maandagavond, 7 12 uren,vertrok de werkman Victor Verpaert, in dienst van den ijzerenweg, naar Ledegbeno. Twee uren later, kwam hel vreeselijk nieuws toe, dat hij door den trein uil Meenen, aan den Keleiberg in stukken werd gereden. De ongelukkige laat ene vrouw en twee kin deren achlcr. R-UMREKE. De sluitsteen is sedert eenige dagen gelegd op de nieuwe steenen torennaald van Rumbeke. Maandag, om 3 ure namiddag,is het kruis op den top dernaaldgeplanlgeworden, een zeer gevaarlijk en moeilijk werk. Eene groote menigte nieuwsgierigen woonde deze bewerking bij. Dit kruis, kunstig gesmeed in 1861 door Karei Sabbe, is boven de 5 meters hoog. De naald', met vier hoektorentjes, zal 47,000 kosten. MOORSLEDE. Zoiidag avond was er te Moorslede vergadering in de Congregatie-zale, om te beraadslagen over 't inrichten van eene al- gemeene lijfrentgilde. De eerw. heer pastoor met de overige geeste lijken der parochie, de heer burgemeester mei bijna al de leden van den gemeenteraad, en een overgroot getal ingezetenen der gemeente wel op 800 geschal woonden de vergadering bij. De raad van den Onderlingen Bijstand gaf lezing van de veranderingen welke zij aan de standregelen der maatscnappij wilden toe brengen, len einde al de inwoners, die tusschen 6 en 64 jaar oud zijn, te kunnen als leden aan- veerden, om hunne aansluiting bij de Lijfrent kasse onder waarborg van den staat te verge makkelijken en te bevoordeeligen. De schatbewaarder der maatschappij, meester Verhaest, wederlei alsdan de bijzonderste opwerpingen, die tegen de Lijfrenlkas gedaan worden en de voorzitter, M. Ernest Ghekiere liet de groote voordeelen kennen die aan de ijrentkas zijn. Hij eindigde met eenigen uitleg op de pensioenwet, en deed de wijze kennen op welke de menschen, die 63 jaar oud zijn, in 't bezit van hun jaarlijksch pensioen moeten komen. 'tlste hopen dat er hier, lijk elders, een groot getal leden regelmatig in de Lijfrenlkas zullen storten, door de tusschenkomst dei maatschappij, om de overgroole toelagen der openbare besturen te genieten,en hunnen ouden dag tegen nood en ellende te verzekeren. WAAROM NOG HOESTEN Ik verklaar openbaarlijk dat de Siroop de Pratere den strafsten hoest, de sterkste verkoudheid in twee dagen geneest. Het is de eenigste aangename borstremedie die altijd spoedig en zeker geneest. Al deze die Siroop de Pratere» genomen hebben, zijn eens o m te verklaren dat haar gelijke niet bestaat, maar et wel op, vraagt en eischt altijd echte «Si roop de Pratere aan 2 franken de flescb Dit geneesmiddel kost maar 10 centiemen daags. Te bekomen te Yper, apoth. Socquet l'erriere Rousselare Veys Kortrijk Hulpiau en De Boey. aan Colaert, een gouden uurwerk n:et kelting in doublé eigendom van het slachtoffer, waren verdwenen. De moordenaar, in zijne baast, had niet gezien dat er in een kistje, ach ter het koffer, eene obligatie van 1000 frank geborgen hg. Men had de zakken van het lijk evenmin doorzocht. In den geldbeugel van he slachtoffer heeft men vijf frank, in klein geld, teruggevonden. Men heeft nog eene gevonden. In den namiddag J i den on gelukkigen Parmentier grk t. H - "«na lement van den vermoedelijken dad bet parket van Kortrijk medegedeeld aan al d gemeenten, liggende op de grens. 1 van den belichte is bij bet stuk gevoegd. |)e begraving 'kartonnen I Rouwbrieven zijn rondgezonden geweest voor kaitonncnj iArwln„ (je familieleden die mei doos gevonden inhoudende drie obligaties van 11!roo^f'droefheidifeTonherslclbaar verlies aan vinden I kondigen van hunnen broeder en oom Heer en Vrouw Arthur Verstraele-Den ey mor- 100 frank en eene van 200. Henri Parmcntier was voor de laatste maa uitgegaan Vrijdag morgend, rond 10 ure, om aardappelen le halen. Ten 11 1/2 ure hoorden drie gebuurvrouwen gerucht in het huis; zij wilden langs de achterdeur binnen dringen doch vonden deze gesloten. Eenige minuten |''jk gediegen -- nnireluk- 8 'rijke familieleden en vrienden van net ongeiuk De lijkplechtigheden hadden Woensdag gen, ten 8 1/2, plaats in O. L. Vrouwkerke Voorafgegaan door de geestelijkheid, wierdhc door de Broeders Vandale. lal- kig slachtoffer volgden den lijkstoet. Uvera waar hij voorbij ging, stonden er talrijke nieuwsgierigen. Ziellier de gedachtenisse die hij de olleranae uitgedeeld wierd AFSCHUWELIJKE MOORD. - Het slacht offer Henri Parmcntier, schoenmaker, geboren te Kortrijk, den 9 februari 1828, was de broe der van zaliger eerw. heer Parmcntier, gewe zen principaal van St-Amaiidscollegie en die verleden winter te Celles-Escanallle gestorven s, waar hij als pastor stond. De makker van Parmentier, Francois Co laert, was gewezen fabriekwerker, geboren te Poperinghe, op 13 februari 1819, en nu woon den beiden te zamen in de Staceghemstraat, 31, een klein nederig werkmanshuis, op de renle van een bezet van 35,000 frank, hun nagelaten door jufvrouw Maveye, en die zij in verschil lige aandcelen gingen ontvangen, in het ge buurte hadden de ouderlingen den naam van rijk te zijn.Het parket kwam zaterdag morgend, om 11 ure, ter plaats en na onderzoek in 't huis der misdaad, vertrokken de magistraten naar Ileule in gezelschap van drie gendarmen en eene huiszoeking werd er gedaan. Men wist reeds dat diefstal de drijfveer der misdaad was. Inderdaad de kamers door de twee oude lieden heirokken waren gansch in wanorde. Een koffer, dat de spaarpenningen an Colaert bevatte, was opengebroken. Eene som van 660 fr. in goudstukken, toehoorende m voor T middagmaal zagen andere personen den neef van het slachtoffer, zekeren Arthur Verstraete, 25 jaar oud, metsersgast, uit bot huis komen. Uit zijnen zak slak de steel van een gereedschap dal men dacht een hamer te zijn. Sinds vier jaar had Colaert niet meer ge zien dat Verstraete een bezoek aan zijnen oom bracht. Evenwel kwam hij verleden dinsdag met zijne moeder bij Parmentier eene som van 15 frank vragen, ten einde, zegde hij, werk in Frankrijk le kunnen gaan zoeken. Daar Par mentier geen geld op zak had, nam hij liet van de som van Colaert, met dezes toestemming. Het parket, na deze inlichtingen ingewonnen fe hebben, begaf zich naar Ileule, waar de fa milie Verslraete woont. De moeder, de broe ders en do zusters van Verstraete hebben geene nuttige inlichtingen kunnen geven. Verslraete werd sinds verleden Dinsdag niet meer terug- genen. Men denkt dat hij de 15 frank van zijnen oom in de herbergen zal verleerd hebben. De vermoedelijke dader leeft gescheiden van zijne vrouw en zijn kind en heeft in België geeno vaste woonplaats. Men zegt dat Verstraete met de 15 frank naar Gent vertrokken was en vrij dag morgend terugkeerde. Het parket verdenkt Verstraete de moord gepleegd te hebben en heeft zijn signalement rond gezonden. Zondag morgend is het parket opnieuw afge stapt in de woning van het slachtoffer, Stace ghemstraat. MM. Peel en Feys, wetsdoktors, vergezelden de magistraten. De lijkschouwing werd bevolen en duurde van 8 tot 10 1/4 ure. Uit het onderzoek der wetsdoctors blijkt dat de eerste wonde, in den hals, eene oogenblikke- lijke bezwijming veroorzaakt heeft. De tweede slag, op hel voorhoofd, heeft de dood van hel slachtoffer veroorzaakt. Evenwel volgde de dood eenige minuten op den slag. De hersens zijn door de magistraten medegenomen. Men heeft den dag der misdaad den vermoe delijken dader met zekere Ëmerance Cotlenie, echtgenoote Dewulf, ook van Heule, op het Volksplein gezien, gelegen ongeveer 400 meters van Thuis der misdaad en een kwartier van de statie. Omtrent 11 ure verliet Emerance Coltenie het plein om aan eene aldaar slaande fruitkoop-1 GENT. Moordpocinc. Dinsdag midd jg, ster peren te koopen en zette zich neder op I loen Filippina Van Acker van haar werk in de eene bank nabij de Kanaalstraat. Rond 11 1,4 IGantoisf. naar huis ging,werd zij op de Plezan ure verliet Verslraete de vrouw. Kwart voorltevest aangesproken door zekeren AlfonsVan twaalf ure stond de echtgenoote Dewulf op, I Heuck, ijzergieter. Deze was dronken en het verliet hel plein en vertrok met een mansper-1 schijnt dat het meisje Van Acker zich niet al te soon, komende uil de Kanaalstraat langs de I zeer verheugd gevoelde over r.ijn gezelschap. Op Voorstraat. De geheimzinnige handelwijze der I eens werd Van Heuck kwaad, trok een mes en twee personen trok de aandacht van den plein-1 bracht Filippina een vervaarlijken sleek toe in bewaker, die een waakzaam oog in 't zeil hield I den hals. Daarop nam hij de vlucht. Gezellinnen en hunne bewegingen goed gade sloeg. Ivan de gekwetste sprongen haar dadelijk ter Om 12 ure werden zij door Leopold Coolzaadlhulpen droegen ze in een naburig huis, terwijl die beiden goed kent en van den trein komen-1 manspersonen den misdadiger achterna zetten de van Gent afstapte, gezien het vrouwsper-1 Deze werd ingehaald in de Verbindingsstraat en soon dragende een pakje gewikkeld in een (door werklieden naar het policiebureel der blauwen voorschool en hij met gestreepten I VVondelgemstraat gebracht. Hij is ter beschikking zak, waarschijnlijk zijn alaam bevattende, op I (gesteld van het gerecht de schouders. Beiden schenen zeer haastig en I Filippina Van Acker verloor veel bloed,maai gingen op den trein voor Frankrijk. Igelukkiglijk is de wonde, hoewel diep, niet erg. De vermoedelijke dader is te Kortrijk en in I -^a verzorging is het slachtoffer doorde polieie bet omliggende zeer goed gekend. Over eenige Inaar hare woning inde NVilgenslraat gebracht weken \xerd hem in eene vechtpartij het linker-1^worden. De dader woont in het huis daarne- been in stukken gestamptsedert veertien da gen slechts ging hij zonder krukken en mankte. Maandag werd de beirput van het huis I der misdaad geruimd men heeft er niets in De suiker in pakken van de Tiensche Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers. vens. De beide jonge lieden zijn maar 17 jaar oud. Naar men zegt had Van Heuck het meisje Van Acker reeds herhaaldelijk bedreigd. NOG EENE MOORDPOGIGG. - Denzelfde,, dag's namiddags, rond 3 1|2 ure, belde de ge. naamde Brackenier bij zijnen schoonbroeder Bouche, wonende Pekelharing. Toen de nieia opende, sprong hij binnen, liep recht naar (|H keuken en loste een revolverschot op zijnen schoonbroeder.Deze werd getroffen in de borst en vielde meid sprong onmiddelijk op den moordenaar die nog dreigde to schieten en ook de vrouw Douche kwam toegeloopen Bracke nier werd ontwapend. De meid liep dan om doktors en om de poli- cie andere liepen om de geestelijkheid. IiitU8. schen kwam de dader op den dorpel der deur staan niet bebloede handen, zeggende llewcl als ze mij willen pakken, dat ze mij pakken De meid terugkeerende van M. den policiekom- missaris en den dader ziende, bleef een oogen- blik verschrikt slaan. De polieie heeft dan Brac kenier weder in huis doen gaan,om hem te on dervragen en een kwartier nadien werd hij per rijtuig naar het gevang gevoerd. De geneeshee- ren Verbrugghen en Philippart hebben den ge kwetste verzorgd; het schijnt dat de wonde niet erg is, de kogel zou op eene rib blijven steken zijn. De gekwetsle wordtin zijn huis verzorgd. Naar 't schijnt, bestaat een geschil nopens geldelijke zaken tusschen M. Bouche en zijn schoonbroeder, en daarin zou de drijfveer der misdaad moeten gezocht worden. Brackenier is afkomstig van Bassevelde. ST-JANS-MOLENBEEK. - Een smid dezer gemeente, M. Louis Teller, keerde dinsdag avond huiswaarts, toen hij een knaap in de vaart van Charleroi zag vallen. De man greep den drenkeling vast, doch viel op zijne beurt in 't water. Op zijn geroep kwam men met een ladder toegesneld en M. Toller gelukte er in het kind op 't drooge terug te brengen. De geredde is de 5jarige Smets, wonende op de Mariemontkaai. ANDERLECIIT. Dinsdag nacht heeft de polieie in de Van Lintstraat een kwaaddoener aangehouden, op 't oogenblik dat hij poogde in een huis tebreken. Op 't kommissariaat bevond men dat hij nog een straf van twee jaar gevang uit te doen had. ETTERBEEK. Dinsdag avond werd in de Ma Campagneslraat eene uitgestrekte hoeve, die nu tot magazijn ingericht was, schier geheei door een geweldigen brand verwoest. De pom piers van Etterbeek hebben twee uren moeten werken om den brand te beperken. Dinsdag nacht heelt men bij M.Paul Christop- he, Kloklorenslraat, eene som van 850 fr. en verscheidene voorwerpen van weerde gestolen. ELSENE. De polieie zoekt een 15jarig meisje van den Boscbvoorschen steenweg op.dat verdwenen is na ten nadeele der ouders voor 5000 frank obligatiën gestolen te hebben. Men denkt dal het kind meteen 18jarigen jongeling vertrokken is. ST-GILLES. Maandag nacht heeft men in het park van Sl-Gillis al de gazlantaarns ge stolen Dinsdagavond heefl men ten nadeele van M. H. Van Bellinghen, wonende Munthotelstraat, 17, een kamion gestolen die in de Zuidstatie stond. Dinsdag avond heeft men bij de wed. Folder straat, 15, een gouden uurwerk met kelting ge stolen, ter weerde van 450 frank. Woensdag morgend vonden voorbijgan gers in de Brogniezstraat, op den dorpel eener deur, een toegebonden pak, inhoudende bet lijkje van een pasgeboren kind. Het wichtje droeg sporen van verwurging aan den bals. MENGELWERK 12 door ALFONB SEVKNS Gaat dan eens naar tante Charlotte, en zeg dat ze seffens zou willen naar hier komen. In één, iwee, drie waren Jules, Guslje en Vaientien- tje den zoldertrap af. Tante Charlotte kwam. De drie kinderen moesten beneden blijven, bij vader. lk zou om den dokter gaan, zegde tante Charlotte, als ze Leonline de zaak van Stant had hooren uitleggen. En zij voegde er seffens bij Wacht, ik zal hem zelf halen. Wat scheelt er, Charlotte vroeg Pitten, als zijne schoonzuster weder in de keuken kwam. Ik ga om'dcn dokter, Pitten, Stant is oprecht niet wel. Zoo, zoo zei de vader. Hij stond op, en wilde naar boven. Neen, dat niet, Pitten, riep tante Charlotte. Ge moet verstand gebruiken. Gaat ge u misschien nog eens ziek maken. Ge weet wel, dat het van nu voortaan best is, dal gc genezen zijl. Hiermede trok ze buiten. Pitten ging weder op zijnen stoel zitten nevens de stoof, haalde zijnen paternoster uit zijnen broekzak, en begon te bidden, terwijl nu en dan een traan langs zijne uitgemergelde wangen rolde. Jules, Guslje cn Valentientje zaten wederom stil zwijgend nevens malkander, gelijk in het begin als vader ziek was. Toen Charlotte lerng kwam, bracht zij den dokter mede. Deze zegde Pitten een herteiijken goeden dag, en trok naar boven. Hij onderzocht Stant, en ondervroeg moedei' over den oorsprong der ziekte. Dan schreef hij een recept voor. Waar houdt het Stam, vroeg Leontine angstig. Wilt ge het volstrekt weten, moeder sprak de geneesheer. Zeker, stamelde Leontine. - Waarschijnlijk hetzelfde als zijn vader, voegde hij er stillekens bij. «Defleurus, zuchtte Leontine. Een kruis komt nooit alleen, bemerkte tante Charlotte; «doch, Leontine, 't en zal misschien zoo erg niet zijn, heb goeden moed. Denzelfden avond nog werd Slant in dikke dekens gewikkeld, naar het huis van tante Charlotte gedragen, in een beddetje, opgeslagen nevens het bed van de teei hertige vrouwe. Daar zou de jongen gerust liggen. Binst den nacht zou tante Charlotte wel op hem waken.Binstden dag moest fceontine er maar bij blijven Zou Stant dan toch van den pastoor niet moeten gekleed zijn op zijne eerste communie XI Neen, Slant zou van den pastoor niet gekleed zijn op zijne eerste communie Hij deed zijn eerste communie vroeger dan de andere kinderen. Het was nog maar pas tien dagen, dat de dokter voor de eerste maal gekomen was. Tante Charlotte had in het slaapkamertje, dicht bij zijn beddelje, een klein tafeltje geplaatst, met een helder witten doek bedekt. Op het tafeltje stond een kommetje met wijwater in en daarnevens lag een palmtakje. Maar, wat Stant meer verwonderde, was, dat tante Charlotte op tafel ook eene teljoor zette, met holletjes watte in. O Charlotte was toch goed voor den armen jon gen Ze paste hem zoo goed op, en ze weerde zich zoo omzijn lijden te verzachten. Moeder kwam hem ook veel bezoeken binst zijne ziekte, en alle middagen, als het zonnetje maar een beetje scheen, kwam vader ook naar hem kijken. Als het tafelken gereed was, zegde tante Charlotte tot Stant Ge moet nu niet angstig zijn. Onze Lieven Heerken zal hier seffens komen. Ze nam haren paternoster en bad. Angstig Dat was Stant zeker niet. Maar zijn hartje klopte toch van verlangen, om voor den eersten keer zijnen God te ontvangen... Eh Hoort hij daar niets in de verte? Klinkt daar niet eene bel Het is dezelfde bel, die klonk wanneer vader berecht wierd. Als een mensch berecht wordt, gaat hij gewoonlijk dood Bom, weg met die gedachtenVader is mmersook niet gestorven Daar treedt moeder binnen Ha zij wil er bij zijn, als haar Stant zijne eerste communie doet Godvruchtige moeder Daar zwijgt de bel. De voordeur gaat open. Een oogenblik nadien komt de koster binnen met eenen lantaarn, met waslichtop hem volgt een priester in t wit gekleed en met een gouden doek over den schouder geslagen. Hij draagt in zijne handen een rood panen beursje. Daarin rust Onze Lieven Heferken. Mijn kind, zegt de priester tot Stant, verlangt ge om Onze Lieven Heerken te ontvangen?» O zoo zeer murmelt de jongen. Dan zal ik Hem u seffens geven. Zeg eerst eens na Heer, ik ben niet weerdig... Stant fluistert inwendig na. En dan, ja dan, verschijnt Onze Lieven Heerken in de handen van den priester. Tante Charlotte heft Stant wat omhoog, en Jesus daalt voor de eerste maal neder in het hart van den braven jongen. Zou de eerste maal ook de laatste maal wezen vraagt moeder Leontine zich angstig af. Zie, hoe Slant's oogen schitteren van onzeglijk geluk vonketal°trane" rci"SU,vreu«li0 in !ii»° °°6en En nu ligt hij rustig te peinzen en nog te peinzen in zijn beddelje op den Heer der Heeren, dien bij komt te ontvangen. En neen, hoewel bij de oogen wijd geopend houdt, Uet hij noch pastoor meer nocb koster, noch tante Charlotte, noch moeder Met God alleen is hij bezig. En, boewei hij op het ziekbed lijdend ligt, is de eerste communiedag voor hem ook de schoonste dag des levens. XII Stant is niet gestorven. God heeft hem laten genezen. t Is nu twee jaar, dat hij zijn eerste communie gedaan heeft. De laatste maal dal ik naar Thorhout ging, zat bij nevens zijn vader lustig te werken. Hij is voor goed schoenmaker. Te einden de week durft hij reeds met vier, vijf frank naar huis komen. En dan krijgt hij 's Zondags van moeder eenen kluit om te verteren. Maar hij spaart hem liever. Jules heeft dit jaar zijn eerste communie gedaan, en was natuurüjk van den pastoor niet gekleed. Dat is ook 'ij de Hebbelinck s de gewoonte niet. Stant was ook van den pastoor niet gekleed Hij deed zijn eerste communie op zijn bed. Somtijds denkt Leontine nog op dien treurigen winter, waarop de ellende baar huisgezin in zijne klauwen wilden nijpen. En dan besluit Leontine altijd met dezelfde spreuk - We bobben waarlijk geen redensom tegen God te klagen. Heeft Hij ons wat zuurs gegeven, Hij heeft cr toch zooveel zoet bijgevoegd. GENT, Lichtmisse 1900. E I NI D E wij Vader, vergeef het hun, want zij weten niet wat zij doen. (R»c- *X1" ROUWGEDAGHTENISSE van llEKDItlK PAHMEMT1EI» die, geboren te Kortrijk op 9" van Kortemaand 1828, aldaar wreedelijk vermoord wierd op Allerzielendag, 't jaar 1900. Daar was een man... en die man was eenvoudig en rechtveerdig.en God vreezend en afwijkend van het kwaad. (Job i.) Hij lasterde niemand, zocht geenen twist, maar was meegaande en vol goedheid ten opzichte van allen man. ('Uitm.) Een dief kwam binnen om te stelen (Os. vu.) en sloeg hem en vermoordde hem. (iv. ISeü. xv.) Wat hebt gij gedaan'? De stem van het bloed uws broeders roept tot mij van de aarde. Nu dan zult gij vervloekt zijn op de aarde, die haren mond geopend en het bloed uws broeders van uw e hand ontvangen heeft..., zwervende en vluchtende zult gij zijn op de wereld (Gen. iv.) De moordenaars zullen de helft van hunne dagen niet bereiken. (Ps. nv.) Zoo waar als Ik leef, zegt God, zal Ik u aan het bloed overleveren en het bloed dat gij vergoten hebt, zal u vervolgen. (Ezech.xxxv.) Daar is geene bermhertighcid en daar is geene kenuis van God meer op de wereld. Laster en leu gentaal, cn moord en diefle, en echtschending loo- pen over, en 't eene bloed verbeidt het andere niet. (Os. iv.) Laat ons schatten vergaderen in den hemel, daar dieven dezelve niet uitgraven noch stelen. (Matth. iv.) NVilt dezen niet vreezen die het lichaam dooden, doch de ziel niet kunnen vermoorden maar vreest eerder deze die ziel en lichaam in de helle kan storten. (Matt, x.) Mijn Jesus, bermhartigheid! (t00d. afl.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1900 | | pagina 1