DAGEN Men vraagt COURSES vV vV TE KOOF 1 SPIJSVERT£3E*D POEDER de mm i'EQmiM Treinongeluk ilOlütlB On dernande DE CHEVAUX. Waar de hond gebonden ligt DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS DE BEURSGIDS Overal te koop BELGIE 10 centiemen het nummer; 15 centiemen in den Vreemde. Eo Is dit voor onze Senaatheeren geen reden te meer om onverbiddelijk !e zijn tegenover die zedelijke pest- koten die men speelhuizen heet BURGERSTAND VAN YPER lil 1 i'è lÊêks ¥0LLEB!8E 8EMEZ/H8 H. BOULANGÉË voor den Zaturdag eene brave zin delijke werkvrouw. Goede loon. Zich te bevragen bij den drukker dezer gazet. Oct liberale dagblad La Meuse doet zijn beste om dien geesel var liet spel te verdedigen. Het is nog riet tevreden met al de toegevendheid welke het Perik vai liet Senaat in die zake toont. 't is alzoo dat, het, klagende en smee- kendutut de noogkamerheeren zegt 3:5 99, Grasmarkt, 99, BRUSSEL frank noodig ieder jaar en somtijds nor meer, daar het loon der korrespondenten verschilt van 700 totduizend frank per week, bunne uitrusting en reizen niet inbegrepen, welke ten laste zijn van het agentschap. Het is onmogelijk zich een gedacht te ge ven wat een telegram kost. Indien men eene| kolom van 'f Nieuwsblad moest verzenden, zou men de som van 3500 frank betalen. Meer dan eens heeft Reuier 5000 frank be taald om een enkel kabelgram over te zenden en sommige weken gedurende den Trans- vaalschen oorlog beliepen de kosten der nieuwstijdingen van de 60 tot de 90.000 frank. Dus om intijds het altijd gevraagde nieuws te geven heeft Reuter geenen tijd tot slapen. Binst bijna eene halve eeuw, zijn de deuren der bureelen nooit gesloten ge weest en de bedienden hebben nooit kunnen zeggen wij weten niet wat doen. Een voorbeeld van werkzaamheid dat misschien nooit zijns gelijke niet heeft in de geheele wereld. Inhuldiging ran den Zeer Eerw Heer Arsenius De Hulster als De ken van Poperinghe. Een schoone onvergetelijke dag. De goede God die het wêer en onwêer zendt, had op heden, zijnde woensdag in de Octaaf van O. L H. Hemelvaart de liefste lentepracht in de zui ver blauwe lucht geroepen en de gunsche na tuur met het blijde feest dat ging plaats hebben doen medewerken zoo best als 't maar zijn kon. Ook was geheel onze stad, gemeenelijk zoo rus- ig, vol leven en in gulle opgetogenheid, op tmarkt en straten, en het wemelde van volk. Om tien uren en half kwam de langverwachte, Zeer Eerweerdige Deken, in gezelschap van den hoog geachten Heer Vicaris Generaal Houtave, en begeleid door zijne getuigen zijn Eerweerden Heer Broeder, pastor van Mosckroen, en den Eerweerden Heer Ryckeboer, pastoor van St. Nicolaais te Yper, in het luisterlijk volkshuis aan. De Eerweerde Heer Cnapeiynck, voorzi ter van den Kerkraad van St. Bertinus, hiet, er hem welkom in naam van al de ingezetenen van de parochie, en de vrome herderstaf, zin nebeeld van zijn toekomstig geestelijk ambt, werd hem liefelijk aangeboden door'eenen der jongste zonen van M. Joris Lebbe, provinciaa raadsheer hier ter stede. Terwijl die voorloo- pige plechtigheid in het, Volkshuis plaats greep was een prachtig ingerichte stoet reeds volop aan den gang. Vooraf het katholieke Stadsmuziek, de Koor zangmaatschappij, de Jongelingenkring: allen, met ae blauwe kokaarde van O. L. Vrouw, een levendige groep vol jeugd en gloed, het Volks huis: treffend om zien die mannen van den volke, afstammelingen der oude katholiek gilden, door de fransche omwenteling eens afgeschaft, maar nu hergekomen, onder de wakkere leiding van hunnen edelmoediger) proost Mijnheer Toussaint. De leerlingen van het Bisschoppelijk Collegie in volle vreugd die zoete uren verlof in ontspanning van geest te midden de juichende menigte. Het kruis der kerk met de koorknapen. De geschiedkundige groep van St. Bertinus abt van Silhise en pa troon van Poperinghe, verbeeldende de zen ding van den heiligen geloofsbode in '1 aloude Vlaanderen. De weezenknechtjes met hunne moeders de brave zusters van het gasthuis. Dan de perel van gansch 't verloog: een beeldende stoet van heilige vrouwen van 't Oud Testa ment, voorstellende de Heilige Maagd Maria. Een kunstrijke groep onder opvatting en lei ding van M. Pil, onderpastoor en die om den rijkdom der prachtgewaden, den goeden keus der afbeeldingen, de edeldrachtigheid der hoofdrollen een waar puik juweel in die soort mocht geheeten worden en alle toeschouwers met geestdriftige bewondering sloeg: Susanna, Abigail, de koninklijke dochter van Egypte, Maria de zuster van Mozes, de heldin Judith, koningin Ester en eindelijk O. L. V. Onbevlekt ontvangen. Na dien treffenden kunstgroep, de opgeruimde rangen der weezenmeisjes, de herderkens en herderinnekens, de geestelijk heid in witte koorgewaaddan de Zeer Eerw. Heer Deken begeleid door den hooggeachten Heer Vikaris generaal Houtave, de zeer Eer- weerde Heeren Dekens van Oostende, Yper, Thourout, Kortrijk, Rousselaere, de Heeren volksvertegenwoordigers Colaert en Van Mer ris; de leden van de Kerkfabriek, de gemeente raad, de bloedverwanten en vrienden van den ingehuldigde en een groot getal geestelijken. De stoet trok door de mooi versierde straten naar St Bertinus. Alle huizen op den doortocht waren bevlagd en de welkomschriften spraken tusschen wimpels en vaandels of heerlijke bloe men of lachend groen de wenschen der Pope- ringhsche bevolking uit. Zoo lazen wij bij de Zusters Adriaen Iedereen is hier nu welgezind De vlaggen wapperen in den wind Iedereen is hier vol verlangen Om u als Deken te ontvangen. Bij Synave-Richers. Deken De Hulster wees gegroet Doe de misse kort en goed In den preekstoel maar een kwart In den biechtstoel niet te bard Want de raensehen zijn hier fraai Tenzij hier en daar ne gaai. Op de muren van het Gasthuis UWb kLoosteiizUsters WensChen U, Deken De hULster, Lange VreDeVoLLe Jaren. En nog Wees de troost der zieke menschen G»el hun Godes vreê naar wenschen H-lp hen in den laatsfen nood Sterk hen in het uur der dood. Bij Rousr-ré-Vandamme. Geniet hier Godes blijden zegen Vind vreugde en vrede op al uw wegen Sticht goed... Dan straalt u toegenegen De liefde van uw kudde tegen. Bij den torenwaker van S. Bertinus dit eigen aardig versje Als hoogst bediende van de stad, Geef ik u ook een huldeblad! 't Weergallemtsoms van op den toren Hetwelke gij welhaast zult hooren Voorwaar ik zeg het u, wend u niet uit Als ik des nachts op den toren tuit. Bij Verdonck Uwe komst maakt aller herten Mijd, O Deken dien wij eeren, En ieder roept gebenedijd Die komt in den naam des Ileeren. Bij Gantois Het vlaamsche bier is medecijn voor zieken en gezonden, Een glas goed bier dat moet zijn, en wordt hier gevonden. Bij Sansen-Decorte Deken DehULster, UWe paroChIanen Wen- Cue.v U VeeL geLUk. VreDe. Bij den Commissaris van Policie behoUD VoLgens hünne WensChen aL UWe sChapen In 's heMeLs Wegen. Bi] Boadry Bij uw intree in de stad, Men roept alom proficiat En wij verhopen lange jaren U in ons midden te bewaren. Op 't oudemans- en weezenbuis O Deken, wees der weezen vader, Wees ook de steun van d'ouderdom, Zoo treedt ge alhier ten hemel nader En wenscht u God eens wellekom 1 Bij den controleur der commiezen Weeswelkom onderons,Gezegende desHeeren, Dieonsden waren weg derzaligheid komt leeren. Bij Engel Beauprez, gazettier en koopman in regenschermen Eerweerde Deken, zie eens om, Want Engel-Beauprez roept welkom 1 Sinds twintig jaar, 'k verkoop «gazetten», 'kWil'tgoed verspreiden, 't kwaad beletten, En hebt ge een regenschermvandoen, 'k Zal hem u maken met fatsoen. Ik maak er veel den dag van heden, En al mijn klanten zijn tevreden. Bij den Swijs 'k Doe dienst ter kerk als Zwitserswacht, En 'k kwijte er streng al mijne plichten; De slechten vreezen er mijne macht. En.... zoo heb 'k ook iets kunnen dichten. En nog vele andere. Een groote toeloop van volk van allen rang en sland vervulde reeds de kerkbeuken van S. Bertinus, toen de stoet er aankwam. De gewone plechtigheden der inhuldiging grepen er plaats en dan onder de stille aandacht van eene talrijke luisterende menigte galmde de welsprekend' stem van 's Bisschops algemeenen stadhouder den Siooggeachten Heer Houtave door den ouden tempel. «Wie is hel, christene ingezetenen van Poperinghe, dien gij hier zoo plechtig den plicht van eer en huldbewijs komt nederleggen Is het de mensch Neen, wan! nog kenl gij hem nietIs liet de Priester Neen, want onder- de gewelven van deze kerk zijn er hier velen tegenwoordig. Wie is het? Het is ue mare van God gezonden, de achtbare Herder, de Zeer Eerweerde Deken. Als mensch zult gij hem lee ren kennen in zijne wijsheid, goedhertigheiri milddadigheid. Als priester zal hij voor u het goddelijk slachtoffer hier opdragen op het altaar des Heeren. Als Herder en Deken zal hij u den weg ten Hemel toonen u stichten dooi zijne goede voorbeelden; onderwijzen doorzijne heilzame Lssen. Alsweerdige opvolger van den achtbaren Heer Deken Iluys zal hij hier de öocis- rnan wezen, van iedereen geacht en bemind, vol ijver voor het goed, vol milddadigheid voor de armen. Gij zult hem waardeeren en eerbiedigen als gezonden van God, gij zult hem gehoorza men als uwen Opperherder en in vrede en een drachtigheid zijne wijze raadgevingen en ver naarlingen voigen. Moge hij lange jaren hier in Poperinghe het ambt uitoefenen dat Zijne Hoog weerdigheid de Bisschop, Monseigneur Waffe- aert hem heeft toevertrouwd tot vreugde en welvaren van de gansohe stad, tot heil en voor poed van gansch de Dekenij van Poperinghe. De prachtige aanspraak van den grooten re denaar miek diepen indruk op geestelijkheid en volk. Mei geestdrift werd dan te DEUMgezonge en de plechtigheid in de kerk nam eihde. Om 12 uren en half eeregastmaal in de groote bovenzaal van den Katholieken Kring. Houder en twintig genoodigden namen er deel aan. D hooggeachte Heer Baron Surmont de Vols berglie, minister van arbeid en nijverheid, de Heeren volksvertegenwoordigers Colaert Van Merris, do Heeren'gouwraadsleden Fraeij en Lebbe; de ZZ EE. HH. Dekens van Kortrijk Thourout, Yper, Rousselaere, en Oostend De E. H. Pastor van Moschroen, broeder van den ingehuldigde, de E. tl. Ryckeboer, pasto van St Niklaais enz. enz... namen plaats aan d eeretafel door den hooggeachten Heer's Bi schops algemeenen stadhouder Houtave voor gezeten. Verscheidene.heildronken werden ter eere van den Z. E. 11. Deken voorgesteld. De Zeer Eerw. Heer Deken Huys, is als eene zinkende zon aan de Kim van Poperinghe ver dwenen, sprak de hooggeachte Vicaris Generaal in zijnen heildronk. Maar in den Zeer Eerw. Heer De Hulster is die zon prachtig heropge- rezen en voorspelt ons weerom een schoonen dag. Gelijk weleer S. Berten .afgemat van werk en jaren den staf der abten aan zijnen opvolger Rigobrecht overhandigde, om zijnen overigen levenstijd in de beschouwing der goddelijke zaken te gaan doorbrengen, zoo heeft de acht bare Heer Deken Huys na eene verdienstvolle loopbaan zijn herderlijk ambt ook in goede han den nedergeieid en mag nu gelijkelijk eene wel verdiende rust gaan genieten. De Zeer Eerw. Deken, zoo wijs als geleerd, zoo goed als krachtdadig, moge de hoop welke men op hem koestert ten volle verwezentlijken en na de aanvangingsproef van Wevelghem, dit zijn toe vertrouwd dekensambt luisterlijk bekronen. De geliefde volksvertegenwoordiger en sche pen van Poperinghe M. Felix Van Merris stelde dan den achtbaren Deken eenen heildronk voor van wege den Heer Burgemeester Berten in naam van het katholiek stadsbestuur. De Zeer Eerw. Deken heeft reeds zijne proeven gedaan te Nieuwpoort en te Kortrijk als Principaal van de collegiën dier beide steden Wevelghem mag van hem getuigen, als van een man van invloed en gezag; van priesterlijken i ever en werkzaamheid. Ook het katholiek stadsbestuur- van Poperinghe zal hand in hand met hem medewerken opdat geestelijk en stoffelijk wel zijn van het volk immer voort te samen gaan en door wederzijdschen steun des te sterker groeien en bloeien. De welgepaste, hertelijke. vlaamsche redevoering van onzen volksman M. Felix Van Merris werd door allen luidruchtig toegejuicht. Nu kwam de beurt van den achtbaren Deken zelf. «Het is buiten zijne verwachting, indien Mgr de Bisschop van Brugge hem uitgekozen heeft voor de Dekenij van Poperinghe. Met dankbaarheid en liefde heeft hij dit eervol ambt aanveerd en hij zal er getrouw en in geweten den last van dragen. Zeven jaren en zeven maanden heeft hij het herdersambt uitgeoefend té Wevelghem en hij zal van die schoone paro chie immer eene geliefde nagedachtenis bewa ren. Te Poperinghe en in gansch de Dekenij zal hij alles doen wat in zijne macht is om aan de wenschen van de christenheid te beantwoorden en met hel tijdelijk gezag hand in hand gaan tot welzijn van eenieder. Zijn oprechte dank aan den hooggeachten Heer Minister Surmont de Volsberghe, die hier met zijne tegenwoordig heid het feest is komen vereeren; aan den Heer Volksvertegenwoordiger Colaert, aan den Heer Burgmeester en leden van den gemeenteraad, aan de talrijke geestelijkheid van Poperinghe en aan allen die zoo ijverig het hunne hebben bijgebracht voor het feest van heden. De geestdriftigste toejuichingen begroetten de schoone redevoering van den goeden Deken. Dan de hooggeachte Heer Minister Surmont de Volsberghe -.«Als vriend van den ingehuldigde, als afgeveerdigde in 's Lands hoogkamer voor het Arrondissement, zegde hij, heb ik niette genstaande mijne drukke bezigheden, als Minis ter, nog eenige uren tijd gevonden, om den achtbaren Heer Deken te komen geluk wenschen. Dat de Zeer Eerw. Heer De Hulster ons eene krachtdadige hand verleene om sterk en met taaien wil te leven en te streven voor 's volks welzijn, voor den werkman, voor den kalho Heken kamp te kampen en de rust en den vrede te verzekeren in ons lieve België! Ik ken de verdiensten van den achtbaren Deken ik kei: zijne standvastigheid, zijne voorzichtigheid, zijne wijsheid. Mijn beste gelukwenschingen aan M. De Halster en aan al de ingezetenen van Poperinghe en de Dekenij De Eerw. Heer Deken stuurde dan een woord an bedanking toe aan den Heer Joris Lebbe, gouwraaadsheer van Poperinghe, die als voor zitter van het Volkshuis, van den Ouderlingen Bijstand, van St. Vincentius h Paulo, de belan gen van de werkende klasse zoo edelmoedig ter herte neemt. De volksbeminde gouwraadsheer, als tolk an zijn geliefde volk, stuurde aan den achtba- en Heer Deken het wederwoo d, en zeide dat hij alles zou doen wat in zijne macht was om voort de belangen van het volk te behertigen. De Heer Burgemeester van Wevelghem kon door onvoorziene omstandigheden de inhuldi ging niet bijwonen. De Heer Coucke, schepen der zelfde gemeente deed in dezes naam en in naam van al de ingezetenen der vorige parochie an M. De Hulster eene toespraak van bedan king. Gedurende omtrent 8 jaren zegde hij, heeft de Zeer Eerw. Heer De Hulster de paro ehie van Wevelghem bestuurd als een oprechte Godsman. Alle Wevelghemnaren droegen hem eenen welverdienden eerbied, eene onbeperkte chting, eene openhartige liefde toe. Hij was een raad voor allen, een troost voor de nood lijdenden, een ware vader voor de behoeftigen. Het gemeentebestuur onderhield met hem steeds de beste betrekkingen. Onder den her derstaf van M. De Hulster was vrede, was orde, was goede verstandhouding en het deed ons pijn aan 't hert wanneer wij vernemen moesten dat die goede priester, die voorbeeldige Pastoor ons ontrukt was. Wij benijden uw geluk, Poperinghenaren. De gedachtenis van den acht baren man zal ons lang in het geheugen blijven n wij durven verhopen dat zijn opvolger zijne voorbeeldige stappen zal inslaan Voor slot deed de Eerw. Heer Pastoor van Langemarck, M. Coevoet, eene laatste aanspraak en dat in naam van at de geestelijken te S. Ber tinus geboren. In de veertig priesters heeft de Hemel geweerdigd uit de parochie van S. Berti nus te kiezen. Een groot getal zijn hier op de vriendelijke uitnoodiging van den Z. E. H. De Hulster opgekomen om hem openbaarlijk hulde te bewijzen. Zij zijn oprecht verheugd van zulk eenen weerdigen Deken in hunne geboortestad te zien gehuldigd worden, onder de geestdrif tige inhaling van de gansche bevolking. Moge hij lange jaren te Poperinghe verblijven tot ge luk en genoegen van dat taaie christene, katho tieke volk van Poperinghe dat zoo wel zijnen naam van Keikop verdient als er spraak is van gehechtheid aan voorvaderlijke zeden, eerlijk heid en rechten christenzin Het was om 8 uren dat een muziek- en zang feest begon op de groote markt. Het was een ware kermisnamiddag. Voor de herbergen zaten de rustige burgers op gemak hunne pijp te rooken of wandelden in kleine groepen over de Groote Plaats. De zonne die lachend van uit den helderblauwen hemel scheen had er waar lijk genot in en monkelde lieflijk over die opge ruimde vroolijke volksmenigte die op dien schoonen dag zoo volop feestte. Ook de muzi kanten en koorzangers deden wonderen en nooit, bij 't zeggen van ware kunstkenners in 't vak, waren zij b-iter 'takkoord, en deden zij schooner muziekgalmen en liederen over de breede markt wedergalmen. De Zeer Eerw. Heer Deken omringd van zijne Eerw. Heeren Onder pastoors en bloedverwanten en vrienden kwam het, feest met zijne tegenwoordigheid verheffen en moest op dit oogenbük een zoet genot smaken in zulk deftig volksvermaak op zulken schoonen dag. Moge. deze prachtige inhuldiging, dat blijde christene katholieke volksfeest in de stad Pope ringhe heilzame vruchten dragen. De Hemel die ons zulk eenen man gezonden heeft, moge zijn werk voltrekken, den Zeer Eerweerden Deken in zijne ondernemingen zegenen, en de stad Poperinghe, ja gansch de Dekenij meer en meer doen samenwerken om hand in hand te stre ven en te kampen voor het goed, tot heil van 't volk, tot meerdere eer en tot glorie van God en zijne II. Kerke. Het zij zoo! Keikop. ontwerp van het Berek van het Senaat op de spelen. In de schikkingen die genomen worden op bet Speelhuis van Oostende, staat er eene bepaling die ten grooten deele al de andere voordeelen te niete doet. Daar wordt gezeid dat het Speelhuis ontzeid is aan de vrouwelieden... Jan de vrouwen den toegang tot het Speelhuis verbiedendat is den bloei van d:n kring beletten. Bemerkt wel die laatste woorden. Kan men op onbeschaamder wijze bekennen dat de drift van het spel en de ontucht broeder en zuster zijn? UIT LEUTEGHEM. Treeske Krauwels haren man was gaan loopen. Snikkende ging het wijveke bij den Commissaris klachte doen. Hebt gij iets anders dan zijn portret, om hem te doen kennen vroeg de kommis- saris. Ja, Menheere, zei Treeske, terwijl zij en bos pekzvvart haar uithaalde. Over acht dagen heb ik dit hier geplukt op zijnen kop, voor gedenkenisse. In school. Meester. Jantj e V sn Puyvelde, vertaal mij eens les yeux, (de oogen). Leerling. Meester (die vijand is van den onthouders- bond). Wat heb ik hier al weerskanten van mijnen neus Leerling. Puisten, menheere M. A. Vander Stichel, handelaar te Halle, schrijft M. Vincent, apotheker, 33, rue de la Limite, Brussel. Het is mij een groot genoegen u te ver klaren dat ik, sedert lang aangedaan door een rheumatism, ik er mij niet heb kunnen van ge nezen dan door het gebruik van uwen Elexir Vincent. Daar de ziekte verouderd was, heb ik do remedieeenigen tijd moeten gebruiken, doch op dit oogenbük bevind ik mij ten uiterste wel. A. VANDER STICHEL. Men vraagtwaarom men de pil len Depratere liever gebruikt dan alle andere purgeermiddels. De redens zijn eenvoudig De pillen Depratere werken rap, zeker en zonder pijn. Daarbij overtreffen zij alle remediën om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, hardlijvigheid, keer der jaren, speen, enz. te genezen. Zij geven een schoon en zuiver vej en doen allen uitslag verdwijnen. Prijs 1 50 fr. de doos. Te be komen te Yper, apotheek SoequetMeenen, apotheek Rotiers D xmude, apotheek Ghys- saertfabriek-apotheek Depratere, Oosten de. Vraagt bij uwe leveraars de suiker pakken van de Tiensche Maalderij. in Dijsendag nuchtend, is de trein, die ter 5 ure uit Yper naar Kortrijk vertrekt, op 6 Koeibeesten gebotst, hij den Verbrandei Molen. Het is juist aai eenen korten draai en d<- t ein loopt tusschen twee hooge hagen, dit eene weide in tweên verdeden, en beletten den trein van verre te zien opkomen. Da machinist en z.-l misschien door d' korte wending der bane en den lommer dei hagen de koeibeesten niet geware geworden zijn. Maar hoe waren die koeibeesten daar op geraakt Men schikt, dat eene der beesten, 't ei <an immers rssar schikking zijn, vermits .net niemand gezien heeft men schikt dm eene koa met hare hoorns de baiie zal open gevrikkeld hebben en alzoo langs de riggels geraakt. En gelijk men zegtais eene koe hijst, de andere steekt haren sieert op zoo heb ben ook de andere koeien da eerste gevolgd. De eerste koe werd geheel en gansch in stukken gereden, de andere vijve zijn dood, in twfêu gereden, de hooins ingestuikt, ot anderszins. Twee. wagens en de machine zijn van de riggels geraakt en wel vijf en twintig meters verre meêgesleept. Gelukkig en zijn er geene mensehenlevens ie betreuren. Men zegt dat de Vlaanders de weduwe zullen schadeloos stellen voor dat ongeluk. Dat ware loffelijk, en 't zou ten minste eeni sen troost geven aan die bedrukte en schul delooze weduwe. Sommigen doen opmerken, dat, ware de trein voorzien geweest van de rem (frein) Westinghouse, die toelaat te staan op geheel korten afstand, het ongeluk ongetwijfeld niet en zou gebeurd zijn. -— Dat is geheel waar schijnlijk, of ten minste, 't is zeker dat het ongeluk minder geweest ware, vermits ei - o,r een koeibeesie doodgereên is op wei 30 40 meters afstand van de plaats, waar d<-: eerste werd verongelukt. Hu welij ksaf kondigingen Ludovicus Pareyn, schoenmaker, te Yper en Juliana Treve, kanlenwerkster, te Yper. Amandus Vanheule, meubelmaker, te Yper, en Alixia Fiers, zonder beroep, te Yper. Alpbonsus Leyssens, koolmijner, te Gilly en Pharaïlda Vallaeys, huishoudster, te Gilly,voor- gaandeüjk te Yper. van den 17 tot den 24 Mei 1901. Geboorten Verheyden Albertus, Dixmudestraat, 53. -- Aernout Michaël, Kemmel steenweg, 29. De- witte Martha, Dickebusch Steenweg, 70. Bru- neel Roger, Moudstraat, 12, beluik. HUWELIJKEN Desmedt Henricus, metser en Vierstraete Lu- jdovica, naaister. Miehiels Ludovicus, schilder en Demey Maria, modemaakster. Bertier Hen ricus, ilaglooner en Spriet Maria, zonder beroep. Vlaemyock Celestinus, daglooner en Dewe- werre Bertha, dieostmeid. Vanhove Julius, wagenmaker en Lozie Julia, zonder beroep. STERFGEVALLEN Bossaert Octavia, 31 jaren, landbouwster, I echtgte Peene Emilius, Dixmude steenweg, 51. I— Decramer Emma, 31 jaren, huishoudster, echtgte Vandaele Henricus, Tempelstraat, 21. Persoone Maria, 61 jaren, zonder beroep, eebtg® Vander Gucht Ivo, Poperinghe steenweg, 25. Dehollander Joannes, 68 jaren, leurder, wedr Hostens Juliana, Schuttelaarstraat, 5. Dehuys- ser Carolus, 74 jaren, zonder beroep, ongehuwd, Rysselstraat, 155. Verbrugghe Ivo, 74 jaren, [zonderberoep, echtg, Cennekoo Rosalia, Rys- selstraat, 155. Vuylsteke Albertus, 1 1/2 jaar, Mondstraat,7, beluik. Pamys Martha, 5 maan- [den, Blindenliedestraat, 11. Stenig I-lor mUöbïihs l/ej'éafi&eW sgi wit «tKBWTBlIS ram ZJSt'n'E, tes, ft** fsefe 8UIHÈT, Apotoirar. it-, emmi» tevtBfwvAwiiV. Uftsum bopotcmc. BiJBfll-JMSSSMiS, IN AM.* «loTimli. VtvgaBMt f/tmn. Depot te Yper,bij Libotte, Botermarkt. Geene maagpijnen meer door het 1,50 fr. de doos en verkrijgbaar bfj al de apothekers van Yper, per post 1,60 fr. een campagnerijtuig van 9 plaatsen, kunnende dienen voor camion. -- Zich te wenden Lange Thouroutstraat, 23. un DOM ESTIQU E sachant soi- guer et conduire les chevaux. S'adresser au Bureau du Journal. VILLE D'YPRES DIMANCHE 2 JUIN 1901, h 2 ht-ures. uvec le bienveillant concours MM. les Officiers et de tout le Personnel 3GOO fr. tie prix. Après les courses, Concert sur la Grand' Place. Geven en nemen, dat en brengt niets ie wege, zegt een wetspreuke. t Is het geval dit te zeggen nopens het verschijnende iedere week in 1G, 20 en 24 bladzijden groot formaat; zendt aan al zijne abonnés een dagelijksch kosteloos bijvoegsel'; bespreekt alle aan de dagorde staande economische kwesties; ciêele ondernemingen geeft nauwkeurige en volle dige inlichtingen over alle flnan- publiceert in ieder nummer eene bijzondere, door specialisten opge stelde rubriek Koloniën i aanvaardt geene financiëele publi citeit in het gehalte van het blad; geeft een algemeen overzicht van den nijverheidstoestand en heeft correspondenten in alle streken; publiceert zeer volledige handels overzichten en mercurialen; verschijnt. is het eenige volledig economisch biad dat in de Vlaamsche taal ABONNEMENTSPRIJS ^eSgië, 1 jaar 4 frank; 6 maanden fr. 2.50. Nederland en Groot Hertogdom Luxes WereldpostvereenSgïng, 20 frank. tmbuirg, fl. 3. r.B-

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2