MENGELMAREN Het Transvaalsch meisje Leve Sint Isidoor Sterfgevallen Groote Markt te Yper Lachkruid Bericht aan de Brouwers mm geten. De Staat biedt 15 millioen aan, te verdeelen onder dezen die 30 jaren lang bezoldigde werkman of werkvrouw zijn ge weest. Nu men telt er maar 800 duizend in Frankrijk en dus zou ieder gepensioneerde fr. 1 50 ter maand of 5 centiemen daags trekken... VIJF CENTIEMEN DAAGS krijgen de Fransche werklieden als ze 65 jaren oud zijn, als ze 30 jaren werkman zijn geweest en zij die dien ouderdom niet hebben bereikt krijgen NIETS. Hoe mildadig toch voor de werklieden die Fransche blauwe en roode godsdienst haters en priestersvervolgrs in dget land waar A. S. bestaat. Zullen de rooden, blauwen en groenen schrijvelaars nu een lofzang durven aanhef fenvoor het radico-socialistische Fransche ministerie met zijn pensioen van VIJF CEN TIEMEN DAAGS? Eenige Engelsche soldaten gingen zekeren dag op verkenning uit en ontmoetten een meisje, dat met de schapen haars vaders naar de weide ging.Een van hen zeide tegen zijne kameraden Willen wij dit meisje eens ondervra gen over den oorlog, enz. Doe het eens, zeiden de anderen. De soldaat vroeg haar waar zij woonde en hoe zij heette. Ik woon in gindsche hut en heet Alleta Delgado. Zijn hier ook wolven Neen, maar er zijn vraakzuchtige wol ven van elders hier opgekomen. Waar is uw vader Vader dient in het leger der Boeien en komt niet terug voor de laatste wolf ge dood is. Hij zei bij zijn vertrek, ons allen omhelzende: God bescherme u, vaartwel, tot wederziens. Wat beduidt dat rooken op gindschen berg Daar zitten de Boeren de vijanden af te wachten. Zijn de Boeren talrijk Genoeg om den vijand op de vlucht te drijven. De soldaat zag hel meisje vertoornd aan en zeiDat is geen beleefd antwoord van u. Als gij het juiste getal wil weten, dan moet gij naar hen toegaan- Hebben zij levensmiddelen Die kunnen zij ontberen, zoolang zij hun doel niet bereikt hebben. Als gij hun getal niet zegt, krijgt gij slaag, zei de soldaat. Dat is geene dapperheid, een zwak meisje te willen slaan. Ga dan liever naai de Boeren, die zullen u een beter antwoord geven dau ik. Zoudt gij durven vechten Het zou eene eer voor mij zijn, voor de vrijheid van ons larid te vechten Kunt gij schieten Als gij dat wilt zien, daar zal ik u eene proef geven. In de verte kwam eene leeuwin regelrecht op hen af. De soldalen deinsden van schrik terug en wilden gaan vluchten het meisje stelde hun gerust, zij zocht een geweer, laadde het met twee kogels, plaatste zich voor de soldaten, als om hen te beschermen, en joeg de leeuwin twee kogels in den kop. Deze viel dood ter aarde. Toen zei het meis je heel bedaard Deze moogt gij meenemen, maar laat ons de vrijheid Daarop volgde zij haren weg Ook de soldaten gingen heen en zeiden tot elkander Zulke helden verdienen de zegepraal Ook wij wenschen hun die van harte toe. ier kasse, die in heel bloeienden toestand verkeert. De zaakvoerder Cyr. Grymonprez spra over den aankoopivan vette en raadde aan nooit geen vette te koopen, zonder zorgvu dige ontleding. 's Noens een hertelijk feestmaal in de giidezaal. 76 mannen trokken er in stoel naartoe met vaandel en trommel aan 'thoofd en bij 't nagerecht werd door den proost in welgepaste bewoording e«n heildronk voor gesteld aan Paus, Koning en huisgezin. Ten 3 ure plechtig lof, waar al de dee genoten naartoe gingen en daarna trokken de leden elk al zijnen kant, om nog een stile pintje te drinken en een partijtje te kaarten of te bollen,gelukkig en te vreden.en bijzon derlijk herover hunne gilde, die de krone spant onder de hoerengilden van Vlaanderen Maar ook, kan 't missen dat idles wel gaat Is er geen dichter die zegt Begint met God En sluit met God Hyjeide u op uw wegen En werkt voor God En werkt met God Zoo krygt gij 's Heeren zegen. Boer. 't Was Maandag laatst volle feeste te Zant voorde-bij-Yper, trouwens de bloeiende hoe rengilde endeRaffeisenkasse vierden hunnen feestelijken dag en dat op eene manier, die aan andere gemeenten tot voorbeeld kan dienen. Daags te voren feestgeluid met drie klok ken en kanongebulder om de feeste aan te kondigen. 's Nuchtends plechtige misse en algemeene communie: in de zestig leden gingen ter heilige tafel!... «En 't raenschelijk opzicht?» Och Heeredat en kennen ze niet te Zantvoorde. Ten 9 ure, plechtigheid in de kerke, ter eere van den Huiligen Isidoor, en ondertus- schen nog eens feestgeluid met de drie nieu we klokken. Daarna feestzitting, waaronder voordracht en welkomgroet door den hoofd man Bruno Ygodt. De heer Proost bedankte en bracht eene welverdiende hulde aan de zelfopoffering en het wijs beleid van den wakkeren voorzitter. Hij gaf een woord uitleg over de standregels art. 4 en dan deed meester Joye den staat kennen Een pijnlijke slag heeft eene achtbare fa milie van stad getroffen, door het afsterven van Jonkvrouw Leonie Tack, zondag avond overleden, na eene langdurige en pijnlijke ziekte, met wondere verduldigheid en volle overgeving aan Gods heiligen wille verdra n. De edele afgestorvene was Voorzitster van het Werk der Zendingen, lid der Congregatie van Onze Vrouw, van de Derde Orde van den H. Franciscus van Assisië en van alle godvruchtige instellingen van stad. Nooit en namen de armen en bedrukten vruchteloos hunnen toevlucht tot hare onuit puttelijke mildadigheid; zij gebruikte haar fortuin om goed te doen, en haar eenig doe was de ellenden van anderen te lenigen Wie zal ooit te weten komen hoevele huis gezinnen door haar werden ter bulpe geko men! En daar een glas water, in Gods naam gegeven, niet onbeloond zal blijven, mogen wij met volle betrouwen verhopan dat God haar in den Hemel reeds de belooning heeft geschonken voor hare milde aalmoezen. De plechtige lijkdienst heeft gisteren Donderdag, ten 11 ure plaats gehad, in St Niklaaiskerke. Eene ontelbare menigte volgde den lijk stoet ter kerke en zelden heeft men in Yper indrukwekkender begraving bijgewoond Alle standen der samenleving waren er ver tegenwoordigd. De dierbare afgestorvene ruste in vrede Hare gedachtenis zal in zegening blijven bij God en bij de menschen. Maandag laatst had te Vlamertinghe de plechtige begraving plaats van Mevrouw Anna-Maria-Elisabeth Burggravin du Pare, geboren Barones de Dopft. Na eene langdurige en pijnlijke ziekte, met alle verduldigheid en Godgelatenheid verdregen, was zij zachtjes in den Heer ontslapen te Brussel, iri den gezegenden ouderdom van 76 jaren. Haar stoffelijk overblijfsel werd overge voerd naar Vlamertinghe, waar het zou blijven rusten te midden eene bevolking die zij, gedurende eene halve eeuw, op alle wijzen ondersteund had met eene onuitput. bare liefdadigheid. Een lange stoet, samengesteld uit de kin- ders der scholen, de leden der H. Familie, de leden van Gemeente-, Kerk-, Disch- en Hospicieraad, de leden van 't H. Sacrament en de Geestelijkheid, trok om 11 ure kasteel waarls, om eene laatste hulde te bieden aan de groote Weldoenster, en haar lijk met stille treurnis te vergezellen in den optocht naar de kerk. Deze was, voor de droeve omstandigheid, sierlijk en smaakvol met rouw behangen. De plechtige Mis begon om 12 ure. In den middenbeuk bemerkten wij, benevens de edele familie, de hoogere gees telijkheid van Yper, den edeldom van stad en omliggende, veel deftige heeren uit den vreemde, de overheden der gemeente. Voor t overige was de kerk proppensvol. Mannen en vrouwen van allen stand en staat knielden daar neder om een vurig gebed te storten tot lafenis der ziel van deze wier goedheid zij met een zoo dankbaar hert herdachten. Mevrouw du Pare was een dier edele wezens die 't goed doen om het goed zelf. en die, aan de wereld onthecht en zich zei ven vergetende, alleen hun genot vinden in den bedroefde te troosten, zijne tranen af te droogen, zijn leed te verzachten. Meer daD van iemand mag van haar gezegd worden Hare gedachtenis blijft in zegening bij God en bij de menschen. R. I. P. Aankomst uit Brugge van den beroemden theater Delafloure met zijne 110 afge richte dieren. De vertooningen dezer wijdbefaamde troep genieten overal den meesten bijval. Te Yper zal het voorzeker aan geene nieuwsgierigen ontbreken. Verre familie. Frans is familie van u Ja, maar zeer ver. Zoo, ik dacht dat gij gebroeders waart Dat zijn wij ook. Maar wij zijn met zestien broeders en zusters en hij is de oudste en ik ben de jongste. Hij. Herinnert uw vader mij de Zoete herinneringen. gij het u nog, Glara, dat deur wilde uit smijten Zij. Ja, Henri, en dat mijne ouders mij in mijne kamer opslooten Hij. En dat ik mij een kogel door het hoofd wilde jagen Zij. Ja, en mijne ouders bang waren, dat ik mij uit wanhoop zou vergiftigen?... O dat was een gelukkige tijd Tante, vergrooten de glazen van - Ja, een beetje, jongen. Waar- Jan. - uw bril? Tante. om dat Jan. Oeh, doet dan uwen bril af, ala gij een boterham voor mij snijdt. Van heden af te bekomen ten bureele van dit bladDe nieuwe Aangiften voor de Brouwers. LATER. - Het ongeluk, voorgevallen in de statie van Wevelghem, wordt nog altijd ferm besproken. Men zegtdat het spoorwegmaterieel der Ylaanders niet op de hoogte is der spoor wegen van den Staat, en dat die onvolmaakt beid de groote reden is der ongelukken die sedert eenigen tijd zoosnel achtereen voorval len op de linie der maatschappij. Na de spoor wegramp van Heule had eene ondervraging plaats in de Kamer en verscheidene Kamerleden vroegen waarom de Staat de maatschappij niet verplichtte den frein Westinghouse aan te nemen. Het gouvernement antwoordde dat eene bijzondere wet daartoe noodig was en daarop beloofden eenige Kamerleden eene wel in dezen zin neer te leggen, maar tot nu is er niets van gekomen De treins van den Staal komen in volle vaart de staties binnengestoomd en houden stil op eenige meters afstand door de macht derfreins Westinghouse. Hadden de Vlaanders zulken frein, de ramp van Heule ware min noodlottig geweest, het ongeluk van Wevelghem was vermeden en de vijf koeien den dinsdag 21 mei tusschen Yper en Komen vermorzeld, hadden nu springlevend gehup peld in de malsehe weiden, in 't jeugdig groen Daarbij vraagt iedereen zich af of de spoorweg bedienden der maatschappij niet kunnen minder werk en betere vergoeding hebben ware het niet goed aan verschillige werklieden het be zorgen der harreelen, der signalen en der wissels toe te vertrouwen MOESKROEN. Een ongeval dat erge ge volgen had kunnen hebben, is woensdag met den tram van 11 uren en half gebeurd. Toen de tram aan den hoek der Tourcoingsttaat kwam botste hij tegen de kar van eene groenselver koopster. De vrouw, die er op zat, werd erg gekwetst. Het slachtoffer, vrouw Vancauwen berghe, is bij Dr Scheppers verzorgd geweest Zaterdag is een aandeel van eene Congo leesche handelsmaatschappij te Yper, in de St Jacobsstraat verloren geweest en door den peerdenknecht van de herberg de drie Ko ningen gevonden geworden. Alzoo kreeg ze de eigenaar na wat verlegenheid en looping terug. De eerlijke vinder en de personen die hem geholpen hebben zijn wel beloond geweest Eere en dank aan hen. Jicht en sinking z\jn, onder al onze kwalen de gemeenste en de pijnlijkste te zamen. Beroofd zjjn van het gebruik zijner ledematen en mis schien door zorgeloosheid tot volledige lamheid komen, en voor goed zelfs, is er iets onder onze kwalen dat beter onze aandacht moet De zorg vuldige keus eene goede remedie is noodig om hare deugden te beproeven en te bestatigen. Onder de duizende geneesmiddelen, moet een wijze uitverlezing gedaan worden. De beste re medie is deze, die, niet voortkomende van scüeikunden maar van bereiding van plantèn het kwaad tegenhoudt, zonder men er gebruik van maakt, deze die niet alleen seffens de pijn stilt, maar er de oorzaak van wegneemt. Welnu de Elixir anthirumatismal et antigoutteux Vincentdia in de apotheek van dien naam wordt bereid, Grenstraat, 33, Brussel, bezit best van die vereenigde hoedanigheden. WEVELGHEM. Treinbotsing. De reizigerstrein die 's morgens ten 10 u. 48 uit Korti'ijk naar Meenen vertrekt en ten 10 u. te Wevelghem aankomt, liep zaterdag bij het inrijden dezerlaatste statie, dooreene verkeerde werking van den wissel, op een zijspoor. De machinist die het spoor bemerkte, had aanstonds den stoom omgekeerd en gelukte erin, alzoo den loop van den trein nog merkelijk te vertragen. De schok nogtans was zoo geweldig dat hij luidruchtig dreunde door geheel het dorp. De drié eerste wagons op de zijbaan waren reeds gelost en stonden ledig de eerste schoot op de lokomotief, de twee volgende sprongen uit de riggels en werden verbrijzeld. Men was op dit oogenblik bezig met den vierden vlas wagon te lossen nevens dien wagon stond de wagen met twee peerden bespannen van M. Leo Bevernage-Maertens, reeds geheel hoog met vlasbundels opgeladen. Boven op de lading stonden de twee werklieden van M. Bevernage, de genaamden Adolf Salembier en Victor Wat- teyn. Deze laatsten, den reizigerstrein op het zijspoor naar hunnen kant ziende toestoomen, sprongen ijlings van boven naar beneden. Op datzelfde oogenblik sloeg de lokomotief van den reizigerstrein de drie eerste wagons in stukken langs alle kanten uiteende twee peer den steigerden en sprongen achteruit, de vlas wagen van M. Bevernage werd van kant gestootenen Victor Salembier kwam in zijn val terecht op den zwingelhaak en werd zeer ge vaarlijk gekwetst. Victor Wattey werd in zijnen val gekwetst aan het hoofd en aan den linker voet, doch niet gevaarlijk. Camiel Salembier, de zoon van Adolf, stond boven op den vierden wagen, dochkon nog bij tijds afspringen zonder eenig letsel. De lokomotief heeft veel schade geleden geheel het voorenste deel was ingestooten en de stootblokken afgerukt. Op het oogenblik der botsing waren er een vijftigtal sverklieden bezig met te lossen aan de verdere vlaswagons de eenen sprongen bij lijds weg, de anderen bleven op hunnen post en ondergingen eenen harden schok zonder eenig letsel. AANHOUDING VAN TWEE DIEVEN TE LON DEN. Diefstal van 48,000 kr. te Brussel. Verleden jaar in October stolen twee kwaad doeners, ten nadeele van M. L. Martinage Harchies(Henegouwen), eene som van 48,000 fr M. Martinage, aan boord van de Iverqua uil America terugkeerend, maakte tusschen Baston en Liverpool kennis met twee kerels, aan wien hij vertelde dat hij thans een groot fortuin be zat. Een dezer personen verklaarde Vanmol te heeten, gehuisvest te Liverpoolde andere Jameson, die zegde naar Londen te reizen voor het plaatsen van een kind. M. Martinage kwam met de twee vreemde lingen overeen elkander te ontmoeten te Parijs M. Martinage werd op zondag 30 september naar Harchies geroepen door den zoogezegde Vanmol, die hem zegde dat de zending van Jameson, wat aangaat het kind, mislukt was. Vanmol bracht het zoo ver dat M. Martinage aan Jameson scheef, poste restante, Brussel dat hij zich met de opvoeding van het kind zou gelasten, mits een jaargeld van 15,000 fr. tot aan de meerderjarigheid van het kind. Jameson antwoordde bij keerende postbode dat hij M. Martinage zou komen spreken in een hotel op de Brouckereplaats, te Brussel. Op den bepaalden dag trof M. Martinage, door Vanmol vergezeld, Jameson aldaar aan. M Martinage werd gelast met het onderhoud van het kind, welk hij nooit heeft gezien. Men kwam overeen dat M. Martinage in eene doos door Jameson meegebracht, 48 bankbriefjes van 1,000 frank zou leggen. Deze doos zou toe vertrouwd worden aan M. Martinage, en Jame son zou er den sleutel van bewaren. Tot Harchies gekomen, deed M. Martinage de doos openbreken deze bevatte slechts wit papier. Gansch het fortuin van M. Martinage was gaan vliegen. De politie van geheel 't land zocht de twee behendige schelmen te vergeefs op. M. Martinage vertrok eindelijk terug naar America. Men hoorde van hem niet meer. Zaterdag ontving M. Bourgeois, hoofdpolitie commissaris van Brussel, een telegram uit Londen, meldende de aanhouding in deze laat ste stad, van de twee dieven die M. Martinage beet hadden genomen. Deze waren op het punt hun winstgevende truc te hernieuwen doch het slachtoffer had ditmaal twee policieman- nen verwittigd, die de aftruggelaars in hechte nis namen. Te Londen deden Jameson en Van mol zich Marchand en Sileti noemen. De portretten van deze twee dieven zijn te Brussel aangekomen. Zij werden herkend door de personen welke met de twee kwaaddoeners in aanraking kwamen. Ook aan M. Martinage in America werd het nieuws dezer gewichtige aanhouding getelegrafleerd. PRINS ALBERT BIJNA VERONGELUKT. Zaterdag morgen had in het Zoniënbosch een papkr-bunt plaats, ingericht door het 2* regi ment gidsen. Tijdens de rit, aan een hinderpaal die moest overschreden worden, viel het peerd van prins Albert hals over kop. Gelukkig kwam de prins er ongedeerd van af en ion de koers op een ander peerd voortzetten. Volgens latere berichten gevoelde prins Albert zaterdag avond eene vinnige pijn de geneesheer van het paleis onderzocht hem en bevond dat de prins eene lichte wonde had aan de linkerknie en eene kneuzing aan het rech terbeen. De verwondingen leveren nochtans geen het minste gevaar op. Donderdag waren een groot getal werklieden nog bezig aan de lading van den steamer Joh a- oisberger, der Hansea Line,» welke vrij dag naar Bombay moest vertrekken. Rond H ure ontstond er brand in het ruim Men zegt dat een der groote pelrollampen met twee bekken, waarmede er gewoonlijk 's nachts verlicht wordt, omgevallen was en het vuur mededeelde aan kisten glas en balen katoen Het werkvolk dat in het ruim was haastte zich weg te komen en gaf het eerste' bericht van den brand. De pompiers, per telefoon ver wittigd, snelden ter plaats met twee stoompom pen en begonnen dadelijk het ruim onder water te zetten, waaraan de toogboot Goliath kwam medehelpen. Een dikke rook, die uit de groote opening van het ruim opsteeg, maakte de wer king moeilijk. De stoompompen trokken h water uit de Schelde, dat met tien lansen hel ruim des scliips gespoten werd. ln Rond 1 ure was er reeds zooveel water jn h ruim, dat de voorsteven dieper en natuur! t' de achtersteven omhoog ligt. Men vreesde zelf dat de Johanisberger zou zinken, en u Cuypers, onderbestierder van het lood'swe deed voorzichtigheidshalve eenige (oogbon?"' bij het brandende schip leggen terwijl de km? Duprez zich gereed hield om den steamer na den linkeroever te brengen. Om 3 ure besloten de officieren tot Wtl nieuwe werking. Het ruim werd met de link gesloten en door de luchtgaten water met kon? zuurstof in het ruim gespoten. Zulks had een goed uitwerksel, want een kwartier nadien begon den rook merkelijk te verminderen om 4 ure was alles gedaan. De lading bestond uit stukgoed, denkelijk zal er niets overblijven van datgene, hetwelk zich in de afdeeling be vond waar het vuur uitgeborsten is. De wagen van Désiré Reynaert van Rousse larewerd dinsdag namiddag te Ingelmunster aan de statie door eenen manoeuvreerenden trein vermorzeld. Te Doornijk was er een jongman die eene jonge meid geerne zag, doch deze moest van hem niet weten en verstootte zijn zuchten in 't zelfde huis hunne kamers hebbende, de meid op de tweede stagie en de knecht op de derde besloot deze laatste eene uiterste poging aan té wenden om toch bij haar te kunnen geraken Aan zijn venster bond hij eene koord en liet zich langs dezelve glijden tot aan het venster zijner geliefde, om te pogen langs daar binnen te geraken. Daar gekomen, plaatste hij zijn voet op de vensterbank, doch door eene beweging welke hij deed, gletste zijn voet van de bank, en door den schok brak de koord waaraan hij höng en tuimelde hij op den grond van eene hoogte van 7 meters. Hij bekwam erge wonden en werd aanstonds naar het hospitaal gebracht, want dat gebeurde zondag morgen bij klaren dage. En dit was de belooning zijner gevaarlijke liefdereis. De suiker in pakken van de Tiensche Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers. Maandag der verledene week stelde J. D., landbouwer te St Denys, eene koe te koope te Kortrijk. Een veekoopman te Gulleghem, T. Lecluyse, vroeg hem de prijs 365 fr. zegde de boer. Lecluyse het dier behandelende, bevond dat het eene bekalfde koe was, en deed den boer opmerken dat de beesten in dusdanigen staat voor de slachting veel van hun gewicht deden verminderen en er verlies op was. De boer beweerde dat hij mis was en hield bij liooge en leege staan dat zijne koe niet be- kalfd was, dat hij ze seffens mocht slachten en indien zij bekalfd bevonden wierd, hij ze voor niet mocht hebben. Op de voorstelling van den boer, en Lecluyse wel overtuigd zijnde dat het eene bekalfde koe was, wierd het dier naar het slachthuis geleid, waar er tusschen J. D. en Lecluyse met geschrifte een accoord gemaakt werd in dezen zin Indien de koe niet bekalfd en was moest Le cluyse dubbel den gevraagden prijs betalen; maar in tegenovergesteld geval moest Lecluyse de koe voor niet hebben. De koe werd oadertusschen in het slachthuis door veel nieuwsgierigen, bevoegd in het vak, nagezien en behandeld, en niettegenstaande het allen eens waren om (e zeggen dat het een# bekalfde koe was, hield de boer hardnekkig staan dat het geen waar en was en bevool dat men ze seffens in zijne tegenwoordigheid afge maakt zou hebben. Groot was zijne verwonde ring toen men een schoon veerzekalf te voor schijn bracht J. D. is vertrokken om niet meer om te zien, zeggende aan Lecluyse 't Is uwe koe.» Zoo dat Lecluyse eene geheele koe voor cadeau kreeg. De geslachte heeste is nog den zelfden mor gen door Lecluyse verkocht geweest aan een beenhouwer ter stede voor 300 fr. Dat was zuivere wiriste. NOTARISSEN. Ziehier de samenstelling der Kamer van Notatissen van het arrondisse ment Brugge, voor het dienstjaar I901-190Ï Voorz. M. De Saegher, te Lichterveide Syndic M. Fraeys, te Brugge VerslaggeverM. De Pauw, te Brugge Secretaris M. Do Busschere, id. Tresorier M. Berghman, te Oostende Leden M. Coulier, te Swevezeeleen M. Dieryckx, te Thourout. De pillen De Pratere maken het zachtste iet aangenaamste en zekerste zuiverings middel uit. Zij vernietigen de gebreken van het bloed, en verdrijven uit het lichaam alle ongezonde vochten. Zij zijn onwaardeerbaar voor inwendige ziekten alsgal, slijmen, moeilijke stoelgang, gebrek aan eetlust, hoofdpijn, maagpijn, uitslag, speen, geel zucht en jicht. Zij zijn onschatbaar tegen de voorvallen van het keeren der jaren en ver gemakkelijken de ontwikkeling der jonge dochters. Zij zijn een schat voor de ouder- ingen, want zij geven eetlust en regelma tige stoelgang en bevrijden hun van beroer ten Ieder huisgezin moet zich die kostbare gezondheidspillen aanschaffen, die het leven verlengen en herstellen en de kiemen der ziekten verwijderen. Weigert alle namaak sels. De pillen De Pratere worden enkel verkocht in ijzeren doosjes, de naam dra gende des uitvinders. Prijs fr. 1.50 de doos, tebekomen te Yper, apoth. Socquet-TerrierflJ Rousselaere, apoth. Veys. Iff

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2