iENGELMAREN NIJVERHEIDSGHOOL In de Wacht Uit Voormezeele Houillekolen Latere berichten Priesterlijke Benoemingen Ten 10 ure hoorde men duidelijk van aan wal betgedommel der kanons. Doch men jvist nog altijd niet wat er op zee gebeurde. 'Waren de russische vorsten aan boord van de Castini kunnen komen of bad de toestand der zee zulks onmogelijk gemaakt Alge meen dacht men evenwel dat de czaar de Standard nog niet bad kunnen verlaten. Ten 12 4/2 ui e werden de kanonschoten duidelijker geüoord. De Cassini naderde Duin&erke. De vlooiscnouwiDg was afge loopen. Het was aan Doord van den Standard dat de president der RupuDliek en de rus- sissche vorsten de revue bijgewoond hebben. Aan de landingskaai stonden at de offi cieele personagies. Reeds ten 11 ure hadden de troepen, geiast de krijgseer te bewijzen, post gevat, in den omtrek der Handelskamer en den landingsbassin. Deze troepen, in veldtenue, sloten den omtrek at, alhoewel de vorsten de Handelskamer niet moeten verlaten en dat de trein die hen naar Com- piègne voeren zal, hen aan de Handelskamer moet komen halen. De spoorbaan ook werd op militaire wijze bewaakt. Te Parijs Woensdag morgend waren al de open bare gebouwen bevlagd; s'avonds zouden zij verlicht worden. Men verwacht er nog altijd den czaar voor vrijdag. De groote handels huizen en ook talrijke kleine winkeliers heb ben transcbe en russische vlaggen uitgesto ken; aan de bijzonderste bank- en fiuancie- huizen ook wapperden de nationale en rus sische kleuren. Eene aanhouding De poiicie van de Algemeene Veiligheid gelast met de bewaking der spoorbanen eu naburige gemeenten heeft te La Fère (Aisne) een handelsreiziger aangehouden die in een koffiehuis eene beleedigende en anarcbiS' tiscüe taal voerde. Men heeft den kerel in 't gevang van Compiègne opgesloten. Een eeredegen aan den czaar Op voorstel van graaf d'Arros is eene gelijkvormige inschrijving van 5 trauk ge opend tusscben al de ridders van 't Eere- Legioen en de personen vereerd met mili taire decoraties, ten einde aan den czaar een eeredegen aan te bieden, die hem te Reims zal overhandigd worden. De scheepsreyue Woensdag morgend ten 9 ure werd de russische vloot aan boord van de Cassini door den wacntei van den uitkijk aangekondigd De russische sonepen, die de Iransche vloot ook oeiaei kt uadüeii, losten de eerste salvo scliotou. De üassini antwoordde. De zee stond zoo not dat de üassini slechts op twee Kaneiieugteu afstand de Standard kon nade ren. Het was onmogelijk van 't een scüip op l andere over te gaan. De tocht naar Duuj nerae werd in de volgende orde gedaan de Üassini, met president Loubet aan boord, de ötandard, waarop de keizer en de keizerin gebleven zijn, daaracnier de drie russische oorlogscnepen de Poolstar, de Swotana en de Wanagu. De transcbe vloot vaarde zijwaarts van genoemde schepen. Ten 1U 1/2 ure bevond zich de üassini uo^ maar eene mijl vau Duin kerke verwijdeiü. De Standard zwenkte en vaarde voorbij de üassini bet russisco mu ziek speelde de tAurseiliutsede bemanning riep zeven maai Hourrah Van aan boord van hel presidentieel schip ontwaarde men Nikoiaas 11, dragende het groot-Hut van hel Eerelegioen; de keizerin stond op het achterdek. De keizer en zij gevolg groetten op militaire wijze tijdens de uitvoering vau t Iransch nationaal lied Op de Üassini stonk M. Loubet, die bet groot-lint der St-Andnesorde droeg, o.oots noolds, aisook de voorzitters der hamers en de miuisters; de officiers vau de land- eu zee legers Sloegen aan. Uo pauiseroooturi de vloot losten ieder een eu twintig iaiionscno ten. Op dit oogenblik werden MM. Louoet Waldeck-Rousseau en Delcassé eu eenige andere boogweerdigüeidsbekleeders van dt Iranscbe republiek, door de boot van den admiraal Meuard algebaald eu naar de Stan dard gebiacm. Het Dootje dobuerdc lel op de onstuimige zee. Het was lü 1/2 ure toen de president en de ministers den voet zetten op 't keizerlij scbip. Tien minuten later begon de viool schouwing. De czaar, de keizerin en de president, alsook de due ministers, hooger vermeld, stonden op de commandobrug vau de Standard. Het tooucel was indrukwek kend. De Standard vaarde statig voorbij franscüe oorlogscnepen, ecbte zeereuzen de matrozen stonden op de dwarsmasten en riepen geestdriftig houtrah zeven maal hernaald, terwijl ue wacht de wapens bood, de trommets lofictden, de klaroenen sobatdeii en de muziekeu net lusstscu volks lied speelden. Van op al de yacuten dei stoombooten, vol volk, dte de viootscüou- wuig bijwoonden, eu die op verren afstand geuoudeu weiden, werd er geestdriftig ge roepen Leve de keizerLeve Rusland! de De president en de ministers bleven, na de schouwing, nog ongeveer eene halve uur aan boord van de Standard, in gesprek met den czaar en de keizerin. De zee was nog woeliger geworden. De keizerin kon o»mo elijk per bootje naar't presidentschip ge bracht worden. Nikolaas II hield er aan op denzelfden oogenblik als zijne gemalin den voet op franschen bodem te zeiten. Hij oleef bijgevolg aan boord van zijn schip. M. Loubet en zijn gevolg keerde naar de Cassini terug. De ontvangst van M. Loubet aan boord van de Standard was uiterst narteiijk geweest. De czaar drukte den pre sident de hand en hield deze vast zoolang Loubet hem zijne welkom wenschen bood. üe keizerin, die nog den rouw draagt voor koningin Victoria, stond eenige stappen van den czaar. De president ging haar zijne hulde brengen en de hand kussen. De aankomst te Duinkerke Ten 12 ure 50 vaarde de Cassini bet ha- enhoofd binnen. Men vernam dan eerst dat president der Republiek de russische vorsten aan boord van de Standard geiaten had en dal dit schip slechts later zou aan komen. Toen de Cassini voorbij het gebouw der Handelskamer vaarde, steeg er een luid gejuich uit de menigte op. M. Loubet, die op de commandobrug stond tn eene sigaret rookte, groette meermaals. De troepen bo den de wapens; de Marseillaise weerklonk, letlanden van de Cassini ging zeer moei lijk; eene touw van den sleepboot brak en moest door eene andere vervangen worden. oen het schip eindelijk landde, moest men in haast om eene steviger landingsbrug loo pen, daar deze die men gereed gemaakt en prachtig versierd had, niet deugde. M. Lou bet en zijn gevolg begaven zich naar den salon die in de Haodelskamer gereed ge maakt was. Teil 1 uur 33 weerklonk het gejuich van de meaigte die zich op de duinen verdrong terwijl het kanon donderde. Het was de Standard die in het havenhoofd kwam. M. oubet, de miuisters en da overheden van bet Noorderdepartemeal en Duinkerke be gaven zich naar de landingsplaats. De groot ie van het keizerlijk schip maakte het bin nenvaren zeer moeilijk. Het muziek van het 110' linieregiment speelde het russisch volkslied en de klaroenen bliezen de veld marsch. Nikolaas II, de keizerin en hun gevolg stonden op het dek en groetten. Vijf en veer tig minuten verliepen vooraleer de Standard landen kon. Ten 2 ure 20 verliet de keizerin het schip ougenblikkelijk gevold door den czaar. M Loubet naderde lot aan den voet van de landingsbrug, kuste de hand der keizerin en drukte deze van den czaar; de\oorzitters van Senaat en Kamer deden hetzelfde. M Loubet stelde dan zijne ministers voor Nikolaas II drukte hun de hand. Tijdens de voorstellingen hield de menigte niet op mei juichen en de officieele peisonagies riepen meê Leve Rusland De vorsten groetten dankend. Ten 2 ure 45 had in de rijk versierde en met kostelijke behangsels en bloemen opge smukte zalen van de Handelskamer, het diner plaats, den czaar en de keizerin aangeboden De president en de czaar spraken heildron Ken uit, die rechtstaande aanhoord werden beiden wezen erop dat de franscbeen ius sische vloten in het Verre Oosten verbroe derd hebben. In de stad bleef de geestdrift onver anderd. In de algemeene vergadering van zondag avond heeft de Voorzitter, heer Sobry, eene aanspraak gedaan lot de leden, en hen opge wekt om door sparen te trachten eigenaar te worden van hun huis, en zich een pensioen te verzekeren voor den ouden dag. Zijne woorden vonden bijval onder de toehoorders, en zullen ongetwijfeld ve goed stichten bij de talrijke leden van r Wacht. Men schrijft ons Maandag laatst heeft men alhier plechtig het gouden brui van twee allerbraafste men schen die van iedereen geacht en bemind worden, de echtgenooten Doom-Vanhonse brouck gevierd. Te dier gelegenheid waren praalbogen opgericht, en wapperde het vaandel op al de huizen der dorpplaats. Om 10 ure kwam een stoet, samerigeste uit de Fanfaren Ste-Cecilia, de gilde St SebastiaiD, de gemeenteraad en andere voorname ingezetenen der gemeente, de jubilarissen met hunne familie afhalen ten nutze van den heer onderwijzer. Daar wet den zij door de ktnders des huizes, in naam van Voormezeel's jeugd geluk gewenscht en weiden hun frissche ruikers geofferd, waarna de stoet ter kerke trok, alwaar zij onder het zingen van den Vetii Creator door de geestelijkheid naar het autaar werden geleid. Na de mis van dankzegging en het Te Jeum stuurde de eerweeide heet' Pastoor bun zijne beste wenschen toe en wist door zijne welgemeende woorden ieders hei ie te roeren en menige traan uit het oog te persen. Nu werden de jubilarissen door den stoel ten gemeentebuize geleid waar zij door den emeenteraad ontvangen werden en waar de heer Burgemeester in eerie prachiige rtde tien in naam der gemeente geluk wenschte en den eerewijn offerde. Ik vergeet bijna te zeggen dat aan Constant Doom onlangs de nijverheidsdekoratie ver leend en dat deze nu onder daverend hand geklap door den heer Burgemeester hem op de borst wierd gehecht. Een hertelija. noenmaal bij inschrijving den jubilarissen aangeboden vereenigde de familie Doom en de vrienden in de gilde zasl Toosten, aanspraken, lofdichten en gezangen, geschenken en serenade van 't muziek, niets ontbrak om de feesle leven bij te retten. Vervolgens werden de jubilarissen door 1 de feestevierders naar huis geleid op den Elzenwalleplas, waar de geburen ook hun beste gedaan hadden om hunne woningen te versieren en waar zij door de edele familie de Gheus d'Elzenwalle werden verwellekomd en met geschenken overladen. Het was daar ook dat zij nu onder het handgeklap der :eestevierders den traditioneelen dans uit vosrden en het liedje uit den ouden tijd zongen. Zoo eindigde het jubelfeest dat de Voor- mezeelenaars lang in het geheugen zullen bewaren en dat tot eere strekt der feestcom missie die alles zoowel heeft weten ta schik en dat iedereen ten uiterste voldaan was. Een ooggetuige. De prijzen der kolen stegen dijnsdag r. 1,25 per ton te LondeD. Allen die verleden jaar hunne kolen duur betaalden, zouden wel doen zich alreeds te beginnen voorzien voor den aanstaanden winter. Het is nog niet mogelijk te voorzeg gen hoe duur de kolen zullen zijn, maar dat men niet vergete dat het juist een jaar gele den is, dat al met eens de prijs der kolen begon te stijgen. Gelijk het tegenwoordig is, is dat niet mo gelijk, maar somtijds gebeuren er aardige dingen. Er is nog geene groote verhoo ging aan den gezichteinder te zien, maar er is nieis te winnen met te lang te wachten, integendeel. Het is beter nu de kelders met kolen te vullen, dan wanneer het te laat is want., eer het drie weken verder is, zullen de kolen reedu zonder twijfel drie frank de 1000 kilos opgeslagen zijn. Tw ee zegepralen der Boeren Eene depeche van lord Kitchener donderdag avond te Londen toegeko men, meldt dat de engelsche troepen twee erge neerlagen geleden hebben. Een Boerencornmando van Sculs was te Elandrivierpoort, ten westen van Tarkestad, door engelsche leger- afdeelingen ingesloten. Met onver schrokken moed zijn de Boeren door de engelsche rangen gebroken. Zij vielen een schadron lansiers aan, doodden drie officiers en twintig sol daten en kwetsten den bevelhebber. Het schadron bestond ui1 30 man schappen, die zich dapper verdedigd hebben. Lord Kitchener beweert dat de Boeren ook groote verliezen on dergaan hebben, en dat zij in khaki gekleed waren, zoodat de lansiers hen voor engeischen aanzagen. De engelsche 'egerafdeelingen achter volgen nu het commando. De tweede neerlaag gebeurde in 't zuiden van Utrecht. Een comrnan daut met drie kompagnies bereden infanterie en drie kanons deed eene verkenning toen hij, 300 Boeren be speurende, aan zijne manschappen bevel gaf af te stijgen; hij deed ze op tene helling loopen om van daar de Boeren te beschieten. Op dit oogen blik keerden do Boeren, die klaar- blijkend de engeischen een valstrik gespannen hadden zich om en vielen de engeischen te gelijk in 't front als langs de rechter flank aan. Het gevecht was zeer hevig. De Boeren die talrijk waren en goed be schut, overvielen de engeischen, doodden 2 officiers en 44 soldaten, kwetsten 5 officiers en 25 soldaten en namen 5 officiers en 150 soldaten ge vangen. De drie kanons werden door de Boeren gekaapt doch de engei schen hadden ze reeds van hun ach- terlaadstuk ontdaan. De engelsche kommaudant en een ander officier konden, tijdens het ge - Bisdom van Brugge Üe E H. Krelly, leeraar te Oostende, is benoemd tot princi paal van 't kollegie van Oostende, in vervan ging van den E. H Frutsaert, die in bet orde der Redemptoristen getreden is. vecht ontsnappen cn Dejagerdrift be- •eiken. Zij eggen dat de Boeren wel duizend in getal waren en onderdo bevelen stonden van Botha. Lord iitchener sluit zijne depeche met nieuwe hulptroepen te vragen. LAUWE hselijke misdaad Zondag avond is alhier op het gehuchte Lauwberg eene ijselijke misdaad gepleegd, die eene groote op- chudding heeft teweeg gebracht. Rond 9 ure zaten in de herberg Den Nieuwen Meiboois, bij Gustaf Debrie, eenige personen, waaronder zekeren Petrus Wostyn, bijgenaamd Buyse, 32 jaar oud zwingelaar in de vlasfabriek van M. Deelereq Jules Beels, 19 jaar oud, en Albert Balcaen, 20 jaar oud; allen wonende te Lauwe. Zonder de minste woordenwisseling verliet Petrus Wostyn langs achter de herberg. Nauwelijks buiten, of hij werd gevold door Jules Beels eu Balcaen, die langs voren vertrok ken waren. Eenige oogenblikken nadien hoorden de andera nog aanwezige gebruikers een twist op den koer, en, voor een gevecht in de herberg vreezende, sloot de bazin de achter-en voordeur, niemand mee'' buiten latende. Omtrent een half uur nadien geen gerucht noch geschreeuw meer vernemende, ging de ge naamde Gyriel Deman, werkman, buiten. Een geklaag hoorende, keerde hij terug en ging met eenige makkers op den koer zoeken. In een hoek vond men met bet hoofd in den gracht, badende in zijn bloed, Petrus Wostyn bewusteloos liggen Men nam hem spoedig op en droeg hem naar de herberg A ux A r m es de Fran c e, bij Cyriei Boayard, waar bel slachttoffer sedert verschei dene jaren op logist is. Intusschentijd hadden de laffe aanranders 't hazenpad gekozen. Ziende dat Wostyn nog in leven was legde men hem op eene matras neer en intusschen werden de geneesheer M. Pille en de eerweerde heer on derpastor gehaald. Het slachtoffer verloor veel Rond Als- bloed uit eene diepe wonde in den rug. 11 ure kwam hij tot het bewustzijn terug, dan vroeg de echtgerioote Boyard aan Wostyn of bij zijne aanranders kende, en deze herhaalde met zwakke stem tot driemaal toeHet zijn Jules Beels en Albert Balcaen die mij gesteken hebben. Eenige oogenblikken nadien, na tegen den eerweerden heer onderpastor gesproken te hebben, viel hij terug in bezwijming en gaf tien minuten vóór 12 ure den geest. Vier gendarmen van Reckem verwittigd kwa men rond 1 ure ter plaats, en de vermoedelijke daders werden op hun bed aangehouden. Jules Beels, wonende op het gehuchte Opstal, in de herberg De Vlasbloem, kon de gendarmen niet vergezellen. Hij heeft in den halseenemes steek ontvangen. Op de plaatse der aanranding waarvan de grond roodgeverwd is van 't bloed dat tot op een meter verre op den muur gespat is, heeft men maandag morgend een mes ge vonden. Het slachtoffer heeft een tiental messteken ontvangen, waarvan een van omtrent deie een timeters breedte langsdenkant van het hoofdin de hersens; een van tien centimeters breedte op een centimeter diepte boven op het hoofd en eene diepe woDde in den rugge, die de dood zal veroorzaakt hebben. Gansch den dag is eene ontelbare menigte van Lauwe en omliggende gemeenten ter plaats geweest. Eene omhaling werd gedaan om de kosten der begraving van't slachtoffer te dek ken. Het parket van Kortrijk is in den nammid dag ter plaats afgestapt om 't onderzoek voort te zetten. Gij die aangetast zijt van rhumatismes of jicht, zoekt niet meer. Het geneesmiddel voor uwe kwalen is gevonden. Menigvulde goede uitslagen, welke de verwondering van iedereen uitmaken, zijn bekomen op ongelukkige zieken die van iedereen verlaten waren. Maar de stel ligste bewijzen zfjn daar om de ongeloovigate zelf te overtuigen, Dit kos elijk geneesmiddel het is de Elixir antirhumatismal et antigout teux Vincent, apotheker, Paalstraat, 33, te Brussel. GENT Een genaamde Van de Vyver wonende Onderbergen, te Gent, zat Maandag avond in een koffiehuis der Annonciadenstraat De andere verbruikers gingtn heen en Van de Vyver bleef nog wat praten met den baas. Deze zegde eindelijk dat hij lust had om te gaan slapen. Van de Vyver vroeg om nog wat te mogen blijven, daar hij zich ongesteld gevoel de. Gij kunt gerust gaan slapen, zegde hij tot den herbergier, ik zal de deur dan wel achter mij dicht trekken. Daar Van de Vyver een oude klant was, stem de de baas hierin toe en begaf zich ter rust. 'sAnderdags 's morgens, rond ten 9, zat Van de Vyver nog op dezelfde plaats. De ongeluk kige was evenwel een lijk. Hij was schielijk overleden. Men vraagtwaarom men de pil |en Deprutere liever gebruikt dan alle andere purgeermiddels. De redens zijn eenvoudig De pillen Depratere werken rap, zeker en zonder pijn. Daarbij overtreffen zij alle remediën om gal, zuur, slijmen, onzuiver bloed, maagziekten, bardlijvigheid, keer der jaren, speen, enz. te genezen. Zij geven een schoon en zuiver vel en doen allen uitslag verdwijnen. Prijs 1.50 fr. de doos. Te be komen te Yper, apotheek SocquetMeenen apotheek Rotiers D'xmude, apotheek Ghys saert; fabriek-apotheek Depratere, Oosten de. BRUSSEL. Maandag kwam een 28 jarig» werkman, Frans P..., die met zijne moeder in Radijzenstraat te Brussel woont, ziek thuis; hij ging te bed liggen en eenige oogenblikken later begon hij bloed te spuwen. Aan zijne moeder verklaarde hij het slachtoffer geworden te zijn van een werkongeval. Daar zijn toestand ver ergerde, verwittigde de moederde politie, die den zieke naar Sint-Pietersgasthuis deed over brengen. Woensdag morgend is P... overleden zonder nog een woord gesproken te hebben. De poiicie ondervroeg de werkgezellen van den overledene, die allen verklaarden dat, bij hunne weteP... geen ongeluk overgekomen was. Het parket is verwittigd en heeft de lijkschouwing bevolen. De lijkschouwing dinsdag in het Sint- Pietersgasthuis gedaan, heeft bewezen dat de ongelukkige de lever en de ingewanden ver pletterd was. Uit het onderzoek, door de poiicie ingesteld, blijkt dat de arme man 's morgens verpletterd geweest was onder een meubel dat hij van een camion had helpen lossen. PRINSES CLEMENTINE. Omtrent twee maanden geleden, op een harer uitstapjes in de omstreken van Brussel, kwam prinses Clemen tine te Merchtem, in eene der groote hofsteden aldaar, deze van pachter Vleminckx, bemerkte zij zulk schilderachtig tooneel, dat zij uit haar gespan stapte om het te photografeerende kloeke dochter van den pachter, met de mou wen opgestroopt, was met den wasch bezig de pachter stond op den dorpel zijne bevelen te ge ven aan de werklieden der hoeve. Prinses Clementine, die door de bewoners van het dorp niet herkend werd, vroeg in 'tvlaamsch aan den pachter de toelating om dat tooneeltje te photografeeren. Het werd haar toegestaan. De boerendochter wilde hare mouwen neer- slroopen, doch de prinses verzocht haar te blij ven zooals zij was, om het schiiderachlige too neel in gansch zijne oorspronkelijkheid weer te geven. Eens de photografie getrokken, vroeg de prinses of zij geen roggebrood kon krijgen. Clementine, zegde de pachter, tot groote verergernis van den lakei die de prinses verge zelde, ga een groot brood halen. De dochter, want zij heet ook Clementine, en t was tot haar dat de pachter sprak, haalde een oggebrood, en de prinses vertrok er lachend meê, na den braven Vleminckx beloond te heb ben. Over een tiental dagen nu keerde prinses Clementine naar de hoeve weer, haar rijtuig wel voorzien met heidebloemen te Buggenhout geplukt, en zij stapte uit om aan de andere Clementine een exemplaar aan te bieden van de photografie, twee maanden te voren getrokken. Ditmaal had men haar in het dorp herkend en de bewoners kwamen toegesneld om de doch ter onzer vorsten eerbiedig te groeten en toe te juichen. Wilt gij suiker van eerste qualiteit? Neemtde pakken van de Thiensche maalderij. Waar rook is, is vuur, zei Thyl Uilen spiegel, en hij blies uit al zijne macht aan een versch gebakken peerdenfricadel. Ofschoon Thyl destijds zijne blazerij moest opgeven zon der vuurteontdekken, washet nog niet bewezen, dat Uilenspiegel in princiep ongelijk had. De Consul Mahin, te Reichenberg, deelt nu mee, dat het volgens een te Brussel openbaar gemaakt rapport, aan den Belgischen ingenieur Tobianky gelukt is, uit rook, licht te bereiden. Hij verzamelt de rook in een reservoir, laat hem daarin met waterhoudende koolstof eene behandeling ondergaan, en verkrijgt uit het mengsel een schitterend lichtgevend gas Ergo Donderdag morgend heeft de antwerpsche poiicie een vreemden anarchist aangehouden. Het is zekere Vincent Jaffée, 22 jaar oud, gebo- 'en te Loreso (Italië), en die in zijn land ver dacht wordt een der medeplichtigen te zijn van den koningsmoorder Bresci. Men zal zich her inneren dat Jaffée over elf maanden aangehou den werd, onder de beschuldiging van aan Bresci hulp en bijstand verleend te hebben tot het voltrekken van de moord op koning Hum- bert. Den 4 september laatsleden werd Jaffée terug in vrijheid gesteld, bij gebrek aan vol doende bewijzen. Men deed hem verstaan dat de poiicie zijne tegenwoordigheid in Italië met geen goed oog zou aanzien en de anarchist vertrok naar Zwit serland. Daar werd hij zoo streng door drie agenten der italiaansche poiicie bewaakt dat hij zich niet veilig achtte; hij vertrok naar België en koos Antwerpen tot verblijfplaats. Nauwelijks was hij in de stad of de poiicie zat hem op de hielen. Zij ontdekte hem in een zee manslogement der eerste wijk, waar hij zich ondereen valschen naam verschool. Toen de poiicie hem aanhield, bood hij geen tegenstand en scheen niet al te zeer verwon derd. Voor het dragen van den valschen naam zal hij met de boetstraffelijke rechtbank af te rekenen hebben en, eens zijne straf uitgedaan, zal men hem oogenblikkelijk uit het land ban nen. VAN YPER SCHOOLJAAR 1901-1902 De heropening der lessen zal ge schieden op Maandag, 7 October, om 6 ure 's avonds. Nieuwe leerlingen behoeve zich te doen inschrijven in het lokaal, O. L. V. straat, op Zondag, 6 October, om 14 uren s morgens. Om aangenomen te worden, moet men twaalf jaar oud zijn, kunnen lezen en schrijven, en de vier hoofd regelen der rekenkunde bezitten. DE SCBEPENE-VOORZITTKBi DE BESTUURDER, FRAEIiS. J. COOMARS. «.W-kit»-*» «■- O

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1901 | | pagina 2