ENGELBEWAARDER ENGELMAREN Tegenbetooging Socialistisch congres Onze Zendelingen Het dynamietlied Zuydschote, loon naar werken Sterfgevallen Kerkelijke Kronijk Jesus' Verrijzenis Boekennieuws Uit Leuteghem In afwachting is Oostende bezig met haar zomergewaad te bereiken en aan te trekken, voor den aanstaanden zomer. Met Pascben gaan de hotels open, en men werkt, gelijk mieren in de nieuwe wijken, waar de villas als bij tooverslag uit den grond oprijzen. r- Een der kopstukken van Vooruit heefteen dezer dagen openbaar aangekondigd dat de socialisten van Gent den 8 April, dag der heropening der Kamers, eene nieuwe betoo ging zullen inrichten tegen de katholiek* volksvertegenwoordigers, bij hunnen teiug keer uil Brussel. Vermits M, Brauo, de bu gemeester en bondgenoot der socialisten geene maatregelen genomen heeft, om de laatste socialistische betoogingen aan dt statie te beletten en de veiligheid en de weer digheid van de leden der wetgeviDg te vrij waren, hebben de katholieke werklieden ba- sloten zelf hunne vertegenwoordigers li verdedigen. De Jonge Anti Socialistischi Wacht, muziek aan 't hoofd, zal den 8 Apri de katholieke volksvertegenwoordigers aan de statie afhalen. Zondag had in het Maison du Peuple, te Brussel, het 17* socialistisch congres plaats Er waren 700 afgeveeidigen, vertegen woordigende 500 groepen, aanwezig. Fur némont zetelde als voorzitter. Volkaert kon digde aan dat hij de nationale kandida tuur van Fabri ging voorstellen. Een voorstel van Hubin, strekkende om de wijze yan werking van de parlementaire groep (de socialistische Kamerleden) te veran deren, werd aangenomen. Het verslag van Dewinne, namens den landelijken raad, of liever de besluiten er van, werd langdurig besproken: de inschrijving van het princiep der Evenredige vertegenwoordiging in de. grondwet; de aanstaande herziening to be perken tot het algemeen stemrecht voor de mannen alleen en het stemrecht voor de vrouwen te bekampen, indien het door de katholieken voorgesteld wordt. Vandevelde sprak ten gunste van de stem ming der besluiten; Pëpin verklaarde zich tegen de inschrijving van de E V. in de grondwet en verklaarde dat de socialisten te veel toegevingen doen aan de liberalen Volkaert ook sprak tegen de besluiten van bet verslag. Ten slotte werden de besluiten door den landelijken raad voorgesteld, me eene groote meerderheid aangenomen Het congres besprak vervolgens, in ge heime zitting, de middelen die moeten ge bruikt worden om tot het eenvoudig algr meen stemrecht te geraken, in anderr woorden, om oproer te stoken en te pogen revolutie te maren. Maandag heeft het congres zich bezig gehouden met verschillende bestuurlijke kwesties en een voorstel tot herinrichting van den Landelijken raad; voortaan zullen de vereenigingen in dien raad een afge veerdigde hebben voor elk getal leden onder de 5.000; twee voor 5000 leden en drie als zij meer dan 10 000 leden tellen Er had eene lange bespreking plaats over een voorstel om Fbri te Antwerpen te doen voordragen als kandidaat voor de Kamer dit voorstel werd aangenomen, op voor waarde dat Fabri zich aan den poll onder werpt. MENGELWERK 13. DE "V.A.PV 'T DORP door HONORÉ STA ES Ik verzeker u dat ik op het punt ben eerien heiligen afschrik voor het huwelijk te krij gen. Wanneer men tot geweldige middelen zijne toevlucht moet nemen om meester over de breek te blijven, verkies ik het jongtnans leven. Mijnheer Donckers zijne redevoering in zijne zak stekende) O O Mijnheer Vergau wen Gij gaat er te diep in Ik beken dat vele vrouwen in het huishouden baas wil lei spelen, maar er zijn ook vele uitzonderingen Op eene juffer uit de stad zou ik mij niet be trouwen, maar eene eenvoudige doi pjuffer zou ik ongetwijfeld voor u eene liefdrijke en onderdanige eebtgenoote zijn. Gust Vliem. Toch niet te veel, Gillis. A devrouwenzijnopdenzelfdenkam geschoren Ik weet ook van ondervinding te spreken, a ben ik met eene dorpsjufter getrouwd. Jaak Habs. Ware ik niet getrouwd, ik zou de gelukkigste tnensoh der wereld zijn Thans leef ik gedurig in krakeel. Mijnheer Vergauwen, blijf jongman. Gij zult later nooit spijt gevoelen mijnen raad gevolgd te hebben. Mijnheer Vergauwen. Mijnheeren, indien wij in dit belangrijk congres de middelen kunnen vinden om de ontvoogding der man nen te bekomen, durf ik hopen dat de ge heele mannelijke wereld ons dankbaar za zijn. Mijnheer Donckers. Mijnheeren, laat mij toe u ie zegden dat gij allen op het dwaal spoot zijl, wanneer gij Dewe. rt dal de vrou wen zander uitzondering, Dun vermaak vin den ui hunnen ecnigenoul te plagen. Over «enige weken dineerde ik te Antwerpen bij De EE. Paters Marshal, Spiering, Ver- straeten en Tanghe, van 't Missiehuis van Scheut, hebben maandag België verlaten om naar de zendingen van Üosl-Mongolië te vertrekken. Bij hunne betoogingen zingen de gentsche socialisten nu ht t volgende liedje Laat ons maar zwaaien, Laat ons maar draaien, En geeft men 't stemrecht niet, Dan smijten wij met dynamiet. En datheeten desocialisten dan wettelijke en ordelievende betoogingen geeft wederliefde. Niet voor 38, naar voor allen zonder uitzondering. 3. Werken voor de eer, de faam, het wel zijn het profijt van iedereen, voor 't weizijn en de belangen der geheele gemeente. En misschien zou ik dan durven wedden, dat Met zoo 'nen man in de wet De raadzaal ware opgezet. 'k Zal na die ni uwe modespiego! v a aan den kant zetten, om terug te koeren l ij dien onbekende X, die 't bestuur van Zuydschote een christelijk bestuur noemt. Ja, dat be twist niemand, maar 'k moet toch zeggen dat het niet altijd de christelijkste zijn, die met hun mond open onder den preekstoel zitten. Intusschen een zalige Paschen. Paaschei Wie is X, die slimoor van December laatst? Waar is X100, wiar mag X toch zoo lang bi ij oi-n met zijn onderzoek Te vergeefs zoek ik er naar. Nog nergens heb ik 'nen man gezien met dat schoon woord schandaal op den rand van zijnen hoed. Allerlei veronderstellingen maakt men zich door dat lang stilzwijgen. De eene zeggen X zit nog al lang in dien oliebak om zijn hoddei at te koelen. Een ander zegt hij ligt in eene attaque en ze vrouwe, zoo rechte als eene die een bor- stelsteert ingeslokt heeft, is bezig met hem iri versche te zetten. Een derde zegtbij is misschien op reis naar Yper, of naar Gent, of wie weet waar om zaken klaar te vrijven. Een vierde beweert, dat hij weer in zijne apothekerie zit, en intusschen krielen onze huizen en hoven van ratten. Een vijfde vindt dat die Zuydschoolsche pijpekoppen rondom veuzen, en tabab heb ben, die hem al ferm in den neus gekitteld heeft ja, Gaat hij te naar Hij loopt gevaar Zich te verbranden Aan neus en handen. Een zesde, die, geloof ik, nog al veel ondervinding heeft, zegt X zal nog niet stil blijven 'bij beknibbelt geerri alles, ja iedereen, zonder ooit aan zich zeiven te denken. Achtbare lezers van 't Nieuwsblad veronderstelt eens een man, die maar alles hekelt, wat van 't gemeentebestuur komt, die wanorde ziet in 't bestuur, waar orde is; kortom die maar vlakaf alles beknibbelt. Waar moet men du oorzaak van dien arme prietpraat gaan opzoeken 't Gemis van ver stand, de afgunst (l i jalousie) en de booveer digheid zijn daar de oorzaak van Gelooft het, 't is een man die bunkert naar een plaatske of zelf wil aan 't schotelke geraken. Geduld aan dien man, do kiezing kan hem daartoe de gelegenheid geven, mits hij drie punten goed in acht neme 4. Na met een rouwmoedig hert zijn ver leden onderzocht en een vast goed voorne men voor de toekomst gemaakt te hebben, eens wel tasten achter zijne ooren, en, bij ongelukke Hangt er daar te veel kalfvleesch aan Nooit wordt hem die eer toegestaan. 2. In woorden eri daden tooneri, dat enen liefde heeft voor de ki zers want liefde E. H. De Muynck, pasior van St-Jae Poperinghe, is aldaar overleden den Maart, in den ouderdom van 84 jaar. te 21 den bankier Spillebeen, dien ik, in het voor bijgaan gezegd, uit geldverlegenheid had geholpen. Aan tafel waren zijne vrouw en twee dochters Pieter Doek. (yiakker schietend en mei zijn ledig glas geweldig op de tafel stooiendeBa zin, breng cnij nog eene pint J (De woor den van Pieter Doek worden door al de con gres leden herhaald Mijnheer Donckers. (Wanneer de bazin verdwenen en hel weder rustig in het ver trek geworden is).... en twee dochters. De dame en dochters van mijnen vriend waren zoo minnelijk ten opzichte van den bankier, dat ik mij niet inhouden kon te roepen Mijnheer Spillebeen, de drie schatten wel ke ik hier zie, zijn met geen goud te betalen Mijn vriend lachte hertetijk en antwoord de Ja, achtbare heer Donckers, mijne vrouw is eene veldbloem. Hadden al de her ren uit de stad het verstand eene vrouwe op den buiten te zoeken, ieder huis in de stad zou een lusthof zijn. Lievin Pereboom. Wij hebben bijna allen eene veldbloem getrouwd, en nochtans is ons huis geen lusthof. Mijnheer Vergauwen. Nu, mijnheeren, wij zijn het eens om te bekennen dat de man in de meeste huishoudens, de nederige dienaar der vrouw is. Thans is de groote vraag Hoe zal hij het meesterschap bekomen, waai toe hij recht heeft Jaak Habs. (achter zijne ooren krabbende.) li zou zeggen door geweld, doch dit middel heeft mij tot hiertoe geene goede uitslagen opgeleverd. De geleerde secretaris. Uit geweld ont spruiten enkel blauwe aangezichten en builen, en gedwongtne rust in de duistere huis- Kamer. Mijnheer Vergauwen. Mij dunkt dat zacht- neid een beter uitwerksel zou hebben. Vijf of zes stemmen (hevig) Door zachtheid wint men niets 1 De E. H. Decuypere, gewezen pastor van Reninghe, is Maandag te St Joseph (Hoo lede) overleden. Hij was te Gits geboren in 1827. Kerk van den U Martinus Broederschap van O. L V. van Lourdes en vereeniging des geoeds voor de bekeei ing der zondaars. Dijnsdag 8 April, feestdag van O. L V Boodschap. Vollen aflaat. Solemneele Mis ten 8 ure, voor de leden van het broederschap. Kruid en bloeme was gedoken Onder 't kille winterkleed, Maar zij zijn nu weêr ontloken Lenteiach ze ontwaken deed. Jezus was zoo wreed gestorven Door de handen van den Jood Doch Hij heeft een' roem verworven Hel verwonnen, hel en dood. Als een' zon is Hij verrezen, Schijnend over de eeuwigheid AlleluiaGeprezen Weze zijne onsterflijkheid Vroeg is Vlaanderen verrezen Tot het eenig waar geloof. 't Is schier christiijk als voordezen Blijft voor dwaalleer stom en doof. Ja, het blijft zijn' priesters eeren, Leidt het goed ten zegepraal. 't Moge zijn geltik. vermeèren 't Heil van zeden en van taal. Vlaandren moog door de eeuwen prijken Want dees jaar het viert een feest, Dat alle andre zal doen wijken Juichend, jublend om ter meest 't Wekt de helden van 't verleden, Die, weleer op Groeningveld, Dapper, manneumoedig streden Frankrijks macht hèn neergeveld Viert als christenen, Vlaarasche zonen, Toont u uwer vadren weerd. Viert, en uwe zegetonen Dreunen over gansch onz' eerd'. Moog nu Vlaandren toch verrijzen Tot een eigen, fier gevoel. Dierbretaal, in 't leeren, wijzen, Stroom ook van den leeraarsstoel V. H. m Jan Bommers. Is men te zacht, de vrouw denkt dat men bevreesd is. Lieven Pereboom. Wie, onder ons, eenen twist met zijne vrouw ooit het laatste woord verkreeg, raag zijnen vinger in de hoogte steken (Geene vingers worden in de hoogte ge steken.) Mijnheer Donckers. Mijnheeren, laat uwen nederigen dienaar toe het vraagstuk op ie lossen waarmede gij te vergeefs uw brein afmat. (Al de congres leden luisteren mol groote aandacht.) Milton, een Engelsch.- wijsgeer, die vele geleerde boeken schreef, beweerde dat men de vrouw ontwapenen rnoel door het geduld. En hij stelde zijne leering in pratijk. Eens was zijne vrouw zoo boos dat zij den pot die des nachts onder het ded staat, over zijn hoofd uitgoot. Heel be daard zegde JMilton Ik wist dat na donder regen zou volgen. Sedert dien tijd was zij i vrouw braaf. (Hevig rumoer in de kamer.) Mijnheer Vergauwen. Achtbare beer voor zitter van het cong, es, verooi loof mij u te zeggen dat het middel van Milton niet prac- tisch was. Wat mij betreft, ik zou niet kalm blijven moest ik zulke stortbui over mijn hoofd krijgen. Tien of twaalf stemmen. Ik ook niet (Op dit oogenblik hoort men buiten twisten de dronkemansstemmen. Al de congres leden luisteren.) Mijnheer Donckers (na eenige oogenblikken Mijnheeren, het is de kreet der armoede, der vreeslijKe ellende die daarboven weer klinkt Wij zijn yan den rechten weg afgeweken. Het arme verdrukte volk van Wimmelgem reikhalstnaar den uitslag van onscongres (Hij trekt zijne redevoering terug uit zijnen zak Waar was ik Ah! ik ben aan het be langrijkste deel mijner voordracht gekomen (Hij leest.) Ik zal po^en uw bert te vermui wen door het beschrijven der akelige onl bering die onzen dierbarer bodem in den dal van rampen herschept. Ween, in uwe ver beelding, met mij, wanneer gij ze ziet in Wij lezen in Burgerwelzijn van 30 mcart 1902 De lotgevallen van Paulus Wuytack door Honoré Stars, Fraai boekdeel van 262 bl.groot 8°. op schoon gegeluwd pa pier, Prijs tl 1 25 - Ypcr.CALLEWAERT- De Meulenakre drukkeruitgever, 1902. Dit nieuw belang rijk verhaal verschijnt ten «epas'en tijde immers, 't land door is dp milicieloting nog druk besprokon, daar zij nauwelijks voorbij is... l ijk in alles, geb- urt er soms voor de soldaterij wel de eene cf de andere onrec* veerdigheid, zonderde wete, dikwijls, vat. de hoogere overheden, Paulus Wuytack, een vlaamsche buiten jongen, was ook in dit geval. Door de loen- sche middelen van Burgemeester Crombeen werd hij vei plicht soldaat te worden. Bij den troep kreeg hij de landziekte, doch genas gelukkiglij i nu kwam door een toeval aanraking met onze cm sic koningin Marie Louise, van ('lijder gedachtenisse, en late werd hij bij Leopold I zelf in gehoor out vangen. Natuurlijk dat alles opeen einde nog goed uitvalt. Maar de boeiende lotgevallen, ran grijpende tooneeien en kluchtige toestanden zijn zoowel naar de natuur geëtst dat, ware de Heer Staes niet reeds zoo gunstig gekend dit werk g<»po"g zou zijn om hem onder de beste schrijvers va a ot/.u tijd te mt-gH rekenen. Wij moeten erbij voegen dat het werk on der stoffelijk oogpunt zeer wel verzorgd is en lot cere strekt aan den uitgever. Boekerijen, scholen voor volwassenen en andere, zullen dit werk welkom heeten er wij zijn ervan overtuigd talrijk to zi n in teekenen op dit nieuw boek van den onver moeibaren verteller. Ballo. Siska dal gaat toch al aardig op de wereld, Siska. Ja, Ballo, en wat is er nu in uwen weg Ballo. L)at er niemand haastig loopt om in zijn graf Ie liggen, en dat ze toch alternate buiten adem zijn als ze d ar toekomen... Ivo Spanooghe hadt een stuk land te ver koopen dat glid onder water stond. Jan De Leegaard, die daar percies te waar gauge kwam, maar Ivo, zegt hij, hoe is 't, is' per hectare of per hectoliter dat gij het nu ver koopt Cordula Mooie, tot haren wettigenMaai Karei, zegt ze, waar is den tijd gevaren, dat gij mij zoo georne zaagt, dat gij mij zoudt opgeëten bebbeu. Eu nut... Karei. En nu O dat het mij schrikke lijk spijt dat ik het toen niet gedaan en hebbe.. GUSTEN PEGES hadde drie-vier jaar in Parijs gewoond en daar wat de tale van den franschman, maar bijzonderlijk de fransche zeden aangeleerd. Als't zake was te donderen tegen papen en priesters, hij was haantje voor uit. Op zekeren dag gaf hij eene voordracht over de volkswetten in Vrankrijk en over de weldaden die hel fransch staatsbestier verschaft aan 't werkvolk. Om maar van een dingen te spreken, zegt hij alzoo, nier geven de papen of't klerikaal gou vernemenl, 't is al eender, aan de oude werk menschen 65 fr. 's jaars, hewel in Vrankrijk stellen ze nu voor van aan de menschen van 55 jaar voort 2 fr. daags pensioen te geven. Dat is andere peper, he Meester Fijnoogheonderbreekt den redenaar: Ja ze beloven 't, maar geven, daten doen ze niet! Ten anderen dat is onmogelijk- impossible Gusten. Wat I onmogelijk In Vrankrijk en is er niets onmogelijk Het woord im pos sible en is geen fransch Meester. - Hewel, Gusten, als ik zie wat de katholieken hier al doen: hunne zieken-en pensioengilden, spaar-en verzekeringskassen, enz.'t woord impossible is nog vele min vlaamsch YPER. Dinsdag avond is een jonge werk man, Degrysc, den top van zijnen vinger afge draaid in de fabriek van M. Seys. THERMOGÉNE geneest al de rhumatismen. Vraagt bij uwe leveraars de suiker in pakken van de. Tier.sche maalderij. GULLEGHEM. Dinsdag rond 12 1/2 ure is er brand uitgeborsten in de vlasfabriek der weduwe Vanderstichele, langs den steenweg van Bisseghem. Tachtig hekkens vlas werden de prooi der vlammen, 's Avonds ten 7 ure was de brand nog in vollen laai. De pompiers in allerhaast toegesneld konden onmogelijk de vlammen bestrijden. De schade is door ver zekering gedekt. De oorzaak der ramp is onbe kend; men denkt nogtans dat er kwaadwillig heid in het spel is. KORTRIJK. Dinsdag morgend, rond 10 ure, gebeurde een ongeluk op de Zuiderlaan, rechtover de koopwarenslatie. De knecht van M. Vanlerberghe, seruisfabrikant, Doorniksche wijk. stond bij zijn gespan, toen op eens de twee peerden op hol gingen en den voerman omwierpen. Het slachtoffer werd onder de wielen van den kamion verpletterd. Men kon spoedig de peerden tegenhouden. De gekwetste, Pieter Decaesemaecker, 59 jaar oud, Loofstraat, 20, werd in naburig buis door DrGhyot verzorgd; hij werd vervolgens naar 't gasthuis gevoerd! Een arm en een heen van den ongelukkigen voerman zijn gebroken. MES ASSE-TURF, brevet Schwartz.i:6/4000 suizf; voedsel van 4" orde voor paarden en vee Beaudoin en Bully, Boigworm. Scheikundige meststoffen. Vetscge.-iwoöidigd door Leleup-Giet, Elver- diughestiaat, 12, te Yper. AFLOOP DER KALVERS. Landbou wers, ik waarborg de genezing van den sof ikkelijk n afloop der Kalvers en Kachtels in 4 uren d <or liet gebruik van het ameri- kaanscb poeder Depratere. Deze die het gebruiker), verliezen geen een dier meer. Prijs 1 frank de doos. Te bekomen te Yper, apotheek Socquet. HERSEEUWE. Vrijdag nacht zijn dieven gedrongen in de fabriek van MM. Pollet en Bracaval, nabij de Plaats. Het paneel eener zijdeur werd door de schelmen wel op twintig plaatsen doorboord en vervolgens ingebeukt. Eens binnen braken de dieven de deur van het bureel open, wierpen de meubelen om en doorzochten alle hoeken en kanten. De buit dien zij vonden was maar mager: eenige franks. Daar dt; kwaaddoeners met hrt bijzon der doel gekomen waren om het brandkoffer open te breken, zetten zij zich dan ook naarstig aan 't werk. Het kofferfort, wegende 400 kilos, is in den muur gemetst. De dieven gebruikten eene krik van 60 kilos om het kofferfort los te krijgen, doch zij maakten zulk gerucht dat M. Bracaval, die boven het bureel sliep, gewekt werd. Hij trok een venster open en riep: Die ven! dieven Vervolgens kwam hij, gewapend met een revolver, naar beneden. Een scherp hunne ellendige hufien, die.... Klaas Pladijs. Kwade vrouwen.... Mijnheer Donckers (zeer hard roepende om de stem van Pladijs te verdooven).hutten die uitgeleefde giijsaards met beenderige wangen en de lijkkleur op hun aangezicht. Zij liggen op eene handvol verrol stroo. Hun ne uitpuilende oogeu zeggen ons dat er ver scheidene dagen verloopen zijn sedert zij de laatste maal voedsel ontvingen de lompen die hunne naakte leden bedekken, smeeken ons met hartverscheurende stem om er bar ming. Vóór hunne voeten kiuipt een talrijk troost dat ie vergeefs om eene bete broods huikO wat afgrijselijk hartzeer voor dm vader Eu achter dit ijzingwekkend ta fereel, dat onze haren doet te berge rijzen, Pieter Duck, aie kaalhoofdig is, voelt zijnen schedel) zien wij den rijken verdrukker met eeueti grijnzenden lach op zijne scherpe lip pen zijne slachtoffers beschouwen. Hij schept een atschuwrlijk vermaak in het aanhooren van den doodsreutel zijner prooi. Dit om wraak roepend gesteen, is eene heerlijke muziek in zijn oor dat totaal versteend, en voor alle gevoel van medelijden gesloten is. Mijnheer Vergauwen. Brr De barbier Spoelinck. (op nadrukkelijken toon) Ja, ja, mijnheer, in het spreken over wreede dingen, is Gillis Donckers een pri mus. Het was daarom dat men hem, op het tooneel, altijd de moordenaarsrollen gaf. Mijnheer Donckers. Wie, bij het aanhooren van zulk bedrijf, niet roept dat het uur der wraak geslagen is, heeft geen mensehenhert in zijn lijf en verdient enkel te huizen met de serpenten en tijgeis der wildernis. Mijnheer Vergauwen. (met zichtbaren angst en zeer luide.) Het uur der wraak is gesla gen (Hij ziet daarna verwonderd rond om- dal niemand hem achterna roept.) Pieter Doek. zeer hard Bazin, loopt nog eens naar uwen kelder, want ik heb eene exteroog in mijne keel Mijnheer Donckers (fier naar mijnheer Ver gauwen ziende Welnu, mijnheer, is zulke toestand houdbaar Mijnheer Vergauwen (ernstig Voorzeker, neen, mijnheer Donckers. Dat verrot stroo moet uit die hutten verdwijnen. Anders spruiten er ziekten uit voort. Mijnheer Donckers. Dat zegde mijne doch- u:i uuj gisteren ook, toen zij uil de' hut van Cies Golleman kwam. Is haasle mij natuur lijk tiaar gelijk te geven. Evenals eene een voudige dienstmeid, werkte zij in het huisje totdat het geheel gereinigd was, en daarna deed zij eenen mijner knechten er een nieuw bed naartoe voeren. Mijnheer Vergauwen. Uwe dochter ver richtte eene edele daad. Jan Dommer. Jufvrouw Noreken verricht niets dan edele daden, mijnheer Vergauwen. Iedereen bemint haar. Wij hebben zooëven gesproken van kwade vrouwen. Wie haar tot vrouw zal krijgen, zal eene liefderijke ster in zijn huis hebben. Mijnheer Donckers (hard met zijne vuist op de tafel slaande Bazin, breng al de hee- ren van het congres nog eene pint. (Nadat het bier aangebracht is.) Mijnheer Vergauwen, tot hiertoe schijnt mijne dochter geenen lust tot trouwen te gevoelen. Over acht dagen kreeg zij het bezoek van eenen rijken ren tenier un Brussel. Zij wees hem met koele beleefdheid af. Mijnheer Vergauwen (wiens spotlust ver- dpjenenis.) Mijnheer Donckers, trouwens wanneer men er geenen lust toe gevoelt is zeer gevaarlijk. Mijnheer Donckers (met fiere verachting Om den wille van het slijk der aarde, dat men goud noemt, zal ik mijne dochter nooit doen trouwen. Mijnheer Vergauwen. Daarin hebt gij vol komen gelijk, mijnheer Donckers. Mijnheer Donckers. In de aristokratiscbe wereld meet men de liefde met het geld. Bij mij gaat het zóó met. Mijne dochter heeft mij nog niet gezegd dat zij nooit zal trouwen. (Wordt voortgezet.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1902 | | pagina 2