MENGELMAREN Loting De katholieke Kerk De rechterzij en de Zondagmis Karei en Louis Oh 2 la la Priesterlijke benoemingen 2) Dat ze de stad tot over den kop in de krotte gesteken hebben krotte met striepen 3) Dat ze nieuwe lasten geleid hebben om hunne geldverkwistingen te vergoeden! 't Ypersch geuzegazelje heeft op zijn ver stand gezeten, verleden week.,, 't Gebeurt nog!,.. Het zegt dat een vrijwilligersleger zeer slecht is, en 't bewijst zijn gezegde met 't aanhalen van den Transvaalsoben oorlog. Hertelijk dank, fijnoore De Engelschen hadden een slecht leger, takkoord. Maar waren dat vrijwilligers? Al de losgelaten booswichten, uitgekochte scha vuiten, en gedwongene leegloopers Dat zijn geen vrijwilligers Maar de Boerkens Spreekt mij daarvan Dat zijn mannen Behendige, edelmoedige, heldhaftige strijders, vol overtuigde vader landsliefde Zoo een leger van vrijwilligers voor Bel gië ware beter, zonder twijfel, dan een leger samengesteld uit... Aelbroukskes van ge- pij ndheid Alle Belgen gelijke rechten en plichten l zegt het. Ja,dat is ook onze leus... maar wij voegen erbij Zoovele rechten mogelijk, en zoo weinig plichten mogelijk En 't is juist daarin dat wij verschillen met onze hoogergeprezene tegenstrevers. De liberalen zijn nog al stijf voor... plich ten, uiten de christelijke Gedwongen onderwijs Gedwongen officieel onderwijs Gedwongen soldaat Gedwongen slechte soldaat ü- enz. Neen, neen ni t te doene, piollemanne kens Alle Belgen gelij in rechten en in plich ten Niemand verplicht tegen zijn gedacht naar de kazern te trekken, zijn huis te verlaten zijne ouders verdriet aan te doen, en sol daatje te gaan spelen Gedwongen soldaten,zijn slechte soldaten Men doet maar wel, 't geene msn geerne 't geene men vrijelijk doet Niemand gedwongen soldaat.... ma3r Dendeen weze vrij van het te worden, en. hoe meer vrijwilligers hoe liever. Naven Wekebladje, slaap wel. beoordeeld door een Protestantschen Professor Nu de Katholieke Kerk door de socialisten in ons land zoo heftig wordt aangevallen dient de aandacht gevestigd op hetgeen de jongste dagen werd geschreven door een protestantnamelijk door hoogleeraar Har nack, te Berlijn. Deze Professor, die door alle protestanten als een gezaghebbend man wordt erkend schreef het volgende Vertrouwen op God, ongeveinsde dee moed, bewustzijn van Verlossing, opoöering des levens in dienst der broeders is bij haar (de katholieke Kerk) te vindenhet kruis van Christus nemen talrijke broeders op zich en beoefenen tegelijk die zelfkennis en die vreugde in God, die Paulus en Augustinus hebben veroverd. Zelfstandig godsdiensti leven ontstaat in de navolging van Christus, een vuur dat met eigen vlam brandt. Deze merkwaardige woorden kunnen op wegen tegen de aanvallen van al de Dem blon's der wereld Zondag der verledene week kon men in de Sinte-Gudulaverk, na de stemming van de wet, verscheidene leden der rechterzij de 8urenmis zien bijwonen. Men er name lijk MM. Schollaert, Francotte, De Bruyn, Cartuyvels, Hellepulte, Van Gauwenbergb, Lepaige, Demasière,de Kerckbove, Lefebvre, Rsemdonck, Melot, enz. Dc XXe Siècle verneemt dat de linkerzij ornemen bad doen kennen, de zitting 12 ure te doen duren, opdat de leden ij nee mis zouden kunnen hoo ofw l *óó- het einde d«r zitting zouden t, t u h-rieti gaan. i)e i d'*u dur rechterzij besloten dan, aan d n eerw. h. pstoor-deken van S. Gudula i, i.iffi -m van den Zondagp'icht te vrager t i dat des gevallende na de zitting voor den der rechterzij eene >ïis zoude gedaan worden. Deze brief was op het puQt verzonden te den, toen de wet gestemd werd. De rechterzij had den slag gewonnen. Karei. (Voor zime deur tot zich zeiven spresende) 't Is wonder dat Louis niet af komt, 't is al kwart na den driên, 't en ha pert toch zeker n et met hem Nu, een oogenblik gewacht. Wie is dat daar 't Is hij, hij komt, stappenhalf. Wel gekomen, Louis, hoe gaat het, er hapert zeker niets in Louis. 't Gaat wel, Karei, 'k ben ver- achterd, 'k heb eene wandeling gedaan met mijn Louise. Karei. Wel Louis, kom binnen, en zet u wij gaan eentje door den steert trekken. Louis. En^onder uitstel, Karei. Karei. 'k En heb ik nog geen koffij gedronken, gij zult zeker een potje meêdoen, Louis Louis. 'k Ea hebbe er niets tegen. Karei. En nog, wij moeten den koffij niet meer sparen, hij zal afslaan met de af schaffing der rechten. Louis. Schoone wet, Karei Karei. Zeg schoone wetten, van de schoonste die er ooit gemaakt geweest zijn. Louis. de Smet-de Naeyer is een man! Karei. deSmet en Woeste zijn volgens mij van de sterkste mannen die ooit in de Kamers gezeteld hebben. Sophie, een goed potje moka, en haastig Louis. Om op de gezondheid van 't hoofd van 't kabinet te drinken. Karei. En dan onze conversatie van over acht dagen voortgezet. Louis. Ja, Karei. Gij zeidet laatst dat ouze hospiceheeren den pardessus van de Begijnmannen niet afgeschaft hebben. Karei. En dat zeg ik nog, Louis. Louis. En gij hebt gelijk, want ik heb er verschillige tegengekomen die hem aan hadden, en zij zijn van goede stofïe gemaakt Karei. - Zeker, Louis, zeker. Louis. Dat liberaal goedje kan toch liegen Maar ik heb mijnen leugenaar ge vonden, en 'k hebbe hem gezeid en bewezen dat hij gelogen had, en hij stond daar met zijnen mond vol tanden. Zeg, Karei, wat weet gij nog te zeggen over de oude mannen- gestichten Karei. Eerst een slokje moka, Louis Karei. 't Is van de goede soort, Karei, en de prijs en bederft het niet. Karei. Vroeger jaren waren er drie oudemannengestichten. Louis. Drie, Karei, mist gij niet? Karei. Drie, Louis, 't Nazareth eerste klas, 't begijnhof, 2de klas, Locre 3de klasse. Louis. Locre zegt gij Karei. Ja Locre, maar wij zullen daar over later spreken. Eerst over 't Nazareth 't Nazareth was bestierd door eene zuster. Louis.'tZijn nu verschillige zusters Karei Karei. Er zijn nu ook meer mannen Maar als gij mij veel zult onderbreken, wi, zullen nog eens niet 't einden geraken. Louis. 'k Zal zwijgen da'k zweete en horken lijk een vinke. Karei. 'k Zegge 't Nazareth wierd bestierd door eene zuster die van de oude mannen bemind en geacht wierd. Louis. Deze die er nu zijn worden ook bemind en geacht Karei. Gelijk gij zegt, Louis, en zi verdienen 'twant 't is algemeen gekend dat de mannen er wel bezorgd zijn, en met veel beleefdheid aangesproken worden. Louis. 'k En hebbo nog nooit iemanc hooren klagen. Karei. De zuster van dien tijd was meêgaande, maar deze die er brood, vleesch, of andere leveringen deden moesten op passen, want mijne mannen moeten goed eten hebben, zei masoeur. Louis. Karei, maar'k meende dat wi gingen spreken over de kleeding van dien tijd Karei. Seffens, Louis, seffens. Louis. 'k ben nieuwsgierig, Karei, want 'k hebbe in dsn loop dezer week, hier en daar, een woord daarvan gehoord en 'k geloof dat 't geen mijne vrienden zeiden wat overdreven is. Karei. Wat zeiden zij, Louis Louis. Zij spraken van lakenmantel, pè- larine enz. enz. Karei. Er is daar niets overdreven bij als gij wilt luisteren, 'k zal uw seffens ge heel de kleediog uitleggen. Louis. Al mijne ooren staan open. Karei. In de week, vrije kleeding. Louis. Vrije kleeding, Karei, zoo zoo Karei. Men kon ze niet uiteenscheiden met het ander publiek. Zij waren eens en anders gekleed, en als men ze tegenkwam dat zij hun werk l'huis droegen... Louis. Hun werk t huis droegen Mochten zij werken Karei. Zeker, en toen nog ten geheel ot ten deele voor eigen bate. Louis. Dat was schoone, Karei. Karei. B. V. een gewezen meester Coiffeur droeg eene perruque t'huis een gewezen kleermaker een broek enz.Er waren er van alle ambachten. Louis. Maar Karei wat verteld gij daar? gij spreekt van meesters en patroonen 7 Karei. Zeker, Louis, en als ik u alles zal verteld hebben,gijenzult niet verwonderd zijn dat vervallen burgers daar met voldoe ning wilden binnengaan. Louis. Zè Karei, 'k worde hoe meer gij verteld, hoe m^j^nieuwsgierig. Karei. Wacht Louis, 't beste komt t laatste. Louis. 'k Wachte Karei. Karei. Den Zondag, eenige minuten voor iO uren, de deur van 't Nazareth ging open, en wat verscheen er raad ééns Louis Louis. 'k Zal 't raden Karei, 't waren de ouderlingen die buiten kwamen om naar de hoogmis van Sinte Pieters te gaan. Karei. Juist, Louis, maar in welke kleeding Louis. Zeg, Karei. Hoogen hoed, witte krawaat en den schoonen laken mantel met pèlarine Louis. Deftige kleeding, Karei... en nu ben ik niet meer verwonderd dat oude burgers daar geern ingingen. Karei. Maar op deze wereld, Louis, alles vindt zijn einde. Louis. En wie heeft er een einde aan gesteld Karei. De liberalen, Louis, dat vraagt nog eenigen uitleg, en 'k hebbe eene bijeen komst ten 5 ure. Louis. Jamaar, Karei, voor mij moet gij u niet geneeren. Maar, 'k zou tocb willen den uitleg daarvan hebben. Karei. Als het u niet en miskomt, zon dag, dezelfde uur. Louis. Wel, Karei, maar dat wij eens ten mijnen bijeenkwamen, ware dat ook niet wel Karei. Zeker, Louis, zeker. Louis. En Sophie kan medekomen, zij kan met Louise een koutertje slaan. Karei. 't Akkoord, Louis. Louis. Zoo, tot Zondag, en 'k mag vrij overal zeggen dat het de liberalen zijn die de schoone kleeding van 'I Nazareth afgeschaft hebben Karei. Gij meugt dat roepen op 't mid den van de markt, en dat op de verantwoor delijkheid van Karei. Louis. Wel, Karei, 'k Zal van nu tot Zondag wel honderd maal vertellen dat de katholieken den pardessus van de begijn mannen niet afgeschaft hebben, maar dat vroeger de liberalen de burgerkleding van 't Nazareth veranderd hebben in 't geen er nu bestaatZoo, Karei, goeden avond. Karei. Louis, goeden avond, en tot Zondag ten 3 ure. We wenschen onze liberalen en socialister proficiat. Hun beste vriend Combes heeft hun daar een smoutpeerke gegeven dat tellen kan Als ge de jenever belast, roepende Bel gische bewierookers en verheerlijkers van Gombes uit, dan haalt ge de millioenen uit den zak van den werkman. Hoor nu wat er in Frankrijk gebeurt Onder de toejuichingen van de meeste liberalen en al de socialisten in Belgie, sluit Combes duizende congreganistische scholen Voor 3000 vrije meisjesscholen, die te laat de aanvrage tot toelating hadden inge zonden, zijn er reeds 300 gesloten, voor 2600 is de toelating geweigerd en de 100 overige zullen wel denzelfden weg ingaan. Natuurlijk moeten nu overal officieele scholen worden ingericht en, als eerste crediet, heeft de Kamer daarvoor reeds 12 miilioen gestemd. En met dit alles is het tekort op de begroo ling van 1903 reeds geklommen tot 40 miilioen Papenvreters aan het bewind hebben is, zooals men ziet, voor een land eene zeer dure liefhebberij, Natuurlijk moet Gombes bij middel van lasten den afgrond van het deficit vullen En waar zoekt hij die lasten. Als een vulgarie de Smet de Nayer op den alkool De budjetcommissie stelt voor, een nieuw recht vanjj 20 tot 70 fr. per hectoliter te heffen op de samengestelde sterke dranken 'tls de jenever, die het tekort moet aan vullen, veroorzaakt door de anticlericale politiek van sinjeur Gombes. 't Is de arreme warrekman volgens de redeneering onzer liberalen en socialisten die mag betalen voor de papenvreterij van het fransch ministerie. Men verzoekt eerbiediig om uitleggingen aan de belgische veropders van den ex-abbé en van zijne, zoo liberale politiek. Men weet dat het ministerie Combes den invoer in Frankrijk verboden beeft van het Belgische katholieke blad Le Pays Wallon, wiens groote misdaad was, redelijk vinni- de politiek van het Fransehe ministerie tegen de kloosters te beknibbelen. De Temps, het groote liberale Parijzer blad, laakt ten zeerste deze miskenning der rechten van de pers en stelt de oprechte libe rale verdraagzaamheid der Belgische regee ring als voorbeeld aan het gouvernement der Fransehe republiek. Waarachtig, de vriend Combes is niet erg gelukkig voor zijne Belgische vergoders 't Wordt een afgod met leemen voeten. Zijne Hoogweerdigheid de bisschop Brugge komt de volgende benoemingen te doen Te Sint Josef, Oostende. E. H. Van Aste onderpastor te Iehteghem. Te Iehteghem, E. H. Van Hoenackere on derpastor te Oostroosebeke. Te Oostroosebeke, E. H. Scherpereel on derpastor te Risquons-Toul. Te Risquons Tout, E. H. De Saegher, priester te Vper. TeAdinkerke, E. H. Maurice Maus onder pastor te Westroosebeke. Te Westroosebeke, E. H. Snauwaert on derpastor te Adinkerke. YPER. Dinsdag raorgend heeft men uit het water van den Boulevard Malou het lijk opgevischt eener vrouw. Men weet niet hoe zij in het water geraakt is. Een koninklijk besluitvan 21 februari aan veerd het ontslag aangeboden door M. R. De Boo, uit zijn ambt als burgemeester der ge meente Oostvleteren. POPERINGHE. Er loopen mannen rond om meiden op te zoeken om in de badsteden te dienen, en belo ven groote huurprijzen. Zij geven geen juist adres op. Ouders opgepast 1 BOESINGHE. Maandag was liet alhier in eene herberg ker miskaandeel. Binst de afwezigheid van den baas hebben eenige dronkaards twist gekregen en werden handgemeen. Toen een hunner wilde buiten gaan, viel hij achterover op de kalsijde en bekwam lichte kneuzingen. Maandag was het op de Plaats venditie van meubelen enz. Twee dronken gasten hadden talrijke voorwerpen gekocht en voerden deze per stootkar weg zonder te betalen. De veld wachter van Zuidschote achtervolgde hen, doch vruchteloos. MOORSLEDE. De dieven zijn 's nachts weer aan 't werk ge weest in verscheidene hofsteden en bij klein gebruikers hebben zij bijna alle de hennen en konijnen gestolen. De policie doet een streng onderzoek. WERVIK. Zondag avond rond 7 ure, zag M. Clarisse koffiehuishouder, Koeienstraat, rook opslaan uit de woning van een zijner geburen. M. Bonduel- le-Dumont, schoenmaker, geholpen door M Bonneel, beukte M. Clarisse 's deur in; de be woners waren juist uit. Het vuur smeulde in eene kleerkas. Bij middel van eenige eemers water waren de twee mannen spoedig het begin van brandmeester. De schade, door verzekering gedekt, beloopt ongeveer 150 tr. Het parket is maandagte Wervik afgestapt om eenonderzoek over dezen brand te openen. DICKEBUSCH. Op Zondag 15 Februar hield men te Dickebusch de algemeene jaarlijk- sche vergadering voor den ziekentroost en der pensioengilde. Na lezing der verslagen, werd het woord gegeven aan den heer onderwijzer om de menschen aan te wakkeren deel te ma ken van de pensioengilde. Of hij in deze taak gelukt heeft is gemakkelijk om bewijzen, gezien het groot getal nieuwe leden die zich na de vergadering lieten inschrijven. Na de vergadering werd hij dan nog naar nadere inlichtingen gevraagd door eenen per soon van 35 jaar oud. Deze ook zou willen lid worden, maar kan geen besluit nemen nopens de manier van storten, met afgestaan of voorbehouden kapitaal, ook niet of hij 12,15 of 18 franken 's jaars zou storten, zelfs wist hij nog niet of hij zijn pensioen zou vragen aan 55 jaar, 60 of 65. Natuurlijk kon de onder wijzer dien persoon op staanden voet niet vol doen en daarom raadde hij hem aan, bij eenige dagen terug te keeren, zeggende'k zal uwe verschillige vragen door mijne leerlingen doen onderzoeken, en dan zult gij len volle ingelicht uwen keus kunnen doen. Hier volgt de uitslag dezer opzoekingen a 12 fr. 15 fr. 18 fr. 55 60 65 55 60 65 55 60 65 fr. 66.96 118.01 217.00 79.92 140.89 259.00 88.02 155.17 285.85 I a o 8 fr. 240 500 360 300 375 450 360 450 540 «A a 00 00 00 00 00 00 00 00 00 12 fr. 15 fr. 18 fr. 55 60 65 55 60 65 55 60 65 49.92 87.08 158.68 58.62 102.19 186.10 62.46 108.73 197.77 240 300 360 300 375 450 360 450 540 fr. 231.60 289.50 347.40 291.00 363.75 436.50 349.20 436.50 533.80 12 15 18 c 55 60 65 55 60 65 55 60 65 47.08 81.92 148.96 55.51 97.03 176.38 59.62 103.57 188.05 240 300 360 300 375 45o 360 450 540 271. 339. 407. 329 412 494. 388 485 582 van MOESKROEN. Maandag avondf, rond 7 ure, ontstond er een begin van brand inde vitrten van M. Vandeput- te-Vanderdonkt, handelaar in witgoed. Door nikstraat, 2. Het vuur weid door voorbijgangers bij middel van eemers watergebluscht. Door de hitte is de vitrien gesprongen. De schabben, het houtwerk en vele artikelen van zekere weerde zijn verbrand of beschadigd. Er bestaat verze kering. Zondag avond, rond 10 ure, kwamen twee gemaskerde fabriekwerkers langs de Kleine Straat. De schurken waren in priesters verkleed «n verbeelden eenej berechting. De verontweer- diging was algemeen. De policie hield de ellen delingen aan en leidde hen naar 't kommissa- ■iaat. Zij zullen voor de boetstraffelijke recht bank van Kortrijk te verantwoorden hebben. Wilt gij suiker van eerste qualiteit? Neemt de pakken van de Thiensche maalderij. MEENEN. Zaterdag avond, rond 7 ure, werd een strooi- mijt, staande nabij de hoeve van M. Jan Deman, aan de Kortrijkscbepoort, door brand vernield. De schade, door verzekering gedekt, beloopt 350 frank. De oorzaak van den brand moet aan kwaad willigheid toegeschreven worden, want perso nen hebben eenen kerel zien vluchten in de richting van Wevelghem. Het parket is maandag namiddag ter plaatse van den brand afgestapt. Zondag voormiddag heeft men het lijk opge vischt van Desmetter Ch. Edouard, alhier over weken in de Leie gesprongen. YPERLINGEN ZIJN PRAKTISCHE MAN- SEN. Door ondervindinS hebben zij ge leerd dat het beste en goedkoopste middel om hoest,valling, bronchiet en andere borst kwalen te genezen, SIROOP DEPRATERE is. Ook als men iemand in onze stad vindt die blijft hoesten, zegt men, nog eenen die de SIROOP DEPRATERE niet neemt. Zoo zeker en zoo krachtig zijn de uitwerksels der SIROOP DEPRATERE, dat duizende in woners onzer stad en omliggende openbaar lijk zeggen dat de SIROOP DEPRATERE eene onfeilbare borstremedie is. Deze dui zende getuigenissen in onze stad alleen aan getroffen zijn overtuigend. Prijs 2 franken de flesch. Te bekomen te Yper apotheek May. Poperinghe, apoth. Monteyne en in alle goede apotheken. BRUSSEL. KATHOLIEKE JEUGD. Er is een comileit ge vormd om, volgens besluit, genomen in het H. Sacramentcongres van Namen, de grondslage.» te leggen voor het vormen van eenen algemee- nen bond der katholieke jeugd van België. MM. Beernaert, de Smet de Naeyer, DeVolder, Tack en Woeste hebben het eerevoorzitterschap van dezen bond aangenomen het werkelijk voorzittersschap is opgedragen aanM. Melot, volksvertegenwoordiger. Zondag 8 maart zal eene vergadering plaats hebben voor het leggen der grondslagen van die vereeniging, welker voorloopig reglement door de Belgische bisschoppen goedgekeurd is. De liberale iChronique» zit sedert nen tijd van hier deerlijk op de kappe van liberalen en radikalen... Over «ene week of twee deed zij onzen Saint-Palieken vraagsteert uit zijne leer- zen springen van gramschap k propos van zijn stelsel van algemeene verstopping Nu hekelt zij onbermhertig hare vrienden omdat zij, die den kazernedwang in hun programma schrijven meestal de eersten zijn om plaatsver vangers voor hunne zcons aan te stellen. 'tls eene ware schande, schrijft zij, dat de leden der liberale associaties, wier zoons moeten gaan lo ten, zich haasten de 200 franken naar den ont vanger der belastingen te gaan dragen om hen vrij te gaan koopen. Dat zijn Jans hé Nu 't is lang geweten, die knapen hebben twee aangezichten. Zij maskeren heel het jaar deure SCHRIKKELIJKE DOOD. Op eene armoedige zolderkamer van den Trompgang woonde over eenigen tijd eene 80 jarige vrouw, weduwe Van Dalheez, met haren zoon Jozef 49 jaar oud, ge brekkelijk en onbekwaam tot werken. De arme vrouw en de zoon leefden van het overschot der tafel dat zij bij liefdadige lieden en in de kazerne der pompiers gingen halen. Eenige maanden geleden stierf de oude vrouwen degebrekkelijke zoon bleef alleen wonen op de zolderkamer, waarvan een stroozak, een gebroken stoel en eene oude stoofde bemeubeling uitmaakten. De ongelukkige vroeg vruchteloos hulp aan het liefdadigheidsbureel, daar hij meer en meer door de lieden, die vroeger zijne moeder hiel pen, vergeten werd. De geburen hadden hem in de laatste dagen niet meergezien. Donderdag namiddag drong men op de kamer en vond den ongelukkige in een hoek neergehurkt zittenhij was dood gestorven van koude en honger! Dat gebeurt te Brussel EENE BRANDENDEPETROLLAMPGEWOR- PEN. De policie onderzoekt de volgende zaak Zekere vrouw X..., uit de Pachecostraat, leefde met haren man in oneenigheid. Maandag avond na een nieuwen twist, begaf de man zich naar zijne slaapkamer en legde zich te bed. Hij sliep toen zijne vrouw rond 1 uur 's nachts op de ka mer kwam. Zij maakte hem wakker en begon opnieuw te twisten. Daar de man niet ant woordde, greep zij de brandendd petrollamp en wierp hem deze naar het hoofd. De lamp ontplofte en de brandende petrol spatte over het hoofd en het lichaam van den man en over het beddegoed. Op een oogwenk stond de kamer in laaie vlam. Op 't geschreeuw van het slachtoffer kwamen andere bewoners van het huis toegeloopen en doofden bij middel van zand en dekens de vlammen uit De man had reeds zulke erge brandwonden bekomen dat hij seffens naar Sintjansgasthuis moest gebracht worden. De vrouw loochent de feiten die haar ten laste gelegd worden zij beweert dat haar man het slachtoffer van een ongeluk geworden 7 ANTWERPEN. Zondag op het middaguur, heeft in de St- Amandsxerk een pijnlijk voorval plaats gehad Een vreemd priester, mislezer in die parochie was.in de sacristij bezig de priesterkoren aan te [reiken, om de laatste mis te deen, toen hij plotseling dood neerstortte. Hartverlamming had hem op den slag gedood. De priester J Greene geheeten, was 60 jaar oud en verbleef in St-Jozefgesticht, Nationalestraat. BETEEKENIS DER WOORDEN. Wie zou kai fll0Hfd| hte?en datezelen 1 antikleri kaal letterlijk hetzelfde beteekenen Dat is O O s-< c* te cs 1 w -O 3 O, C, -O 3 O s«- .2 a <l> O Q. O a "C cw a <u 3 L- OO O c O "3 3 O XJ a> 3 S- O O •O CS <3* Q, CS -3 3 O JS O) -3 c- O O

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2