MENGELMAREN Landbouw en samenwerking Examens Wat papenjudassen kost. naar den schoot der Roomsch Katholieke Kerk voert. Men weet dat de ritualisten den Angli- kaanschen godsdienst veel te stijf vinden. Zij hebben dan ook, sinds jaren begonnen, net als de Roomsch Katholieken, hunne tem pels te versieren met beelden en schilderijen; hunne kerkgewaden zijn rijk versierd met borduurwerken gesteenten; zij hebben ook het gebruik van de wierook en het bidden aan den paternoster ingevoerd. In de laatste jaren hebben zij zelfs den eeredienst der Moeder Maagd Maria en de devotie tot het H. Hert aangenomen. Eens op dien weg zijnde, dwingt de goede rede hen terug te keeren tot de Roomsen Katholieke Kerk en vaarwel te zeggen aan officieelen' Anglikaanschen eeredienst. Telkens de leiders der officiële Angli kaansche kerk pogen de nieuwe slrooming der ritualisten tegen te gaan, staan de aan hangers van het ritualisme, die reeds halve katholieken zijn, op en bieden eenen hard- nekkigen weerstand, welke dan ook in het algemeen met klank ovt rgaan tot de Roomsen Katholieke Kerk. 't Is hetgeen zich komt voor te doen ter gelegenheid van den herderlijken brief wel ken de hoofden der Anglikaansche kerk dezer dagen gericht hebben tot M. Myddle- ton Evans, vikaris der St-Michielsparocbie te Shoredith. De man wil zich niet neerleggen bij de hem gedane berispingen en gaat, gevolgd doort70 zijner aanhangers over tot de Katho lieke Kerk. Die bekeeringen in massa (zijn een zicht baar teeken van eenen aangrijpenden om keer, welken men reeds heeft kunnen besta- tigen van over eenige jaren. Die geestelijke omwenteling zal, in deze eeuw, het gods dienstig uitzicht van Engeland volkomet wijzigen. Men ziet van hier dat koning Edward, waarnemende wat erin zijn land omgaa', gedwongen is zekere inachtnemingen jegens het Vatikaan na te leven. Zoo zal hij, bij zijne aanstaande reis in Italië, een bezoek afleggen aan het Vatikaan, alwaar Z. H. Paus Leo XIII hem in bijzon der gehoor zal ontvangen. Ja, wij herhalen het, die godsdienstige omkeer zal eindigen met groote staatkundige gevolgen te hebben, want dagelijks groeit het getal Roomsch-katholieke onderdanen van Edward aan en het is overmijdelijk dat zijne opvolgers er nog veel meer zullen heb ben. En, kwam het zóóver, dat de meerder heid der Engelsche onderdanen niet Angli kaansch maar Roomsch katholiek zouden zijn, welke verandering zou die toestand in de Europeesche politiek kunnen teweeg brengen Terzelfdertijd als de veekweek is ook de eigentlijke landüouw merselijz vooruitge gaan. De weerde van den oogst, die over vijftien jaar 230 miljoen kronen bedroeg is in 1900 geklommen tot 820 miljoen ln België ook hebben de Boerenbonden en samenwerkende landbouwmaalschappijen en melkerijen reeds prachtige uitslagen opge leverd, doch de groote voordeelen van du stelsel worden nog niet overal naar weerd geschat, 't Is te hopen dat het voorbeeld van Denemark onze belgische landbouwers za aanzetten, om meer en meer op den ingesla gen weg voort te gaan, en de heropbeurinj van hunnen stand vooral van hunnen eigen onderneminsgeest te verwachten. Voor den Landbouwer A. Algemeene kenteekens eener goede melkkoe. de neusspiegel is breed Nergens, in gansch Europa, is de land bouw zoo bloeiend als in Denemark, een rijk van 2 1/2 miljoen inwoners. Maar nergens ook in Europa hebben de landbouwers zoo wel de macht der onderlinge samenwerking begrepen en toegepast. De 2 miljoen hectaren lands, ongeveer, die in het deensche rijk bebouwd worden, hooren meestal toe aan kleine boeren deze hebben zich in land- bouw-syndikaten en coöperatieven vereenigd en sedert hebben zij hunne winsten op ver bazende wijze zien vermeerderen. Terwijl vroeger elk zijne eigen boter be werkte en verkocht, zijne zwijns slachtte, de eieren van zijn neerhof ter markt droeg, hebben de boeren van bijna elk dorp coöpe ratieven gesticht, die zich met al die werk zaamheden gelasten, en ze veel sneller en in voordeeliger voorwaarden ijverrichten dan vroeger elk in het bijzonder deed. Er bestaan thans in Denemark lOOOtotllOO samenwer kende melkerijen, allen onder bel bestuur van vakmannen. De zwijns worden geleverd aan samenwerkende slachthuizen, die voor den verkoop en den uitvoer van het vleesch zorgen. De eieren insgelijks worden bijeen gebracht in de coöperatieven, waar zij, bij middel van elektrisch licht, gekeurd, en vervolgens gesorteerd en verzonden worden. Dat stelsel leveit een dubbel voordeel op: vooreerst, de concurrentie tusschen de land bouwers om hunne voortbrengselen aan den man te brengen, bestaat niet meer, en ten tweede, elkeen heeft er belang bij, om de gemeenschappelijke winst te vergrooten, aan zijne geburen al de verbeteringen, die bij zelf uitvindt of die hij verneemt, te doen kennen en toepassen. Dank aan de samenwerking heeft de land bouw in Denemark in de laatste tien jaren buitengewone groote vorderingen gemaakt. De uitvoer van spek is van 23 miljoen kronen (de kroon 1 fr. 39) in 4890, geklommen tot 60 miljoen in 4900; de uitvoer van vleesch van 3 miljoen 800.000 in 1896 tot 42 miljoen 900.000 kronen in 1900. In hetzelfde tijdbestek klom de uitvoer van boter van 93 miljoen tot 120 miljoen kronen; de uitvoer van eieren van 8 miljoen tot 20 miljoen. In het jaar 4900 alleen heeft Dene mark voor 232 miljoen landbouwvoortbren- selen uitgevoerd. de lippen, breed dik en vleezig 'S. de oogen groot S. wenkbrauwen fijn en smal ■S ooren niet te groot of te harig bocrens fijn. de zware kop noemt roeri ossenkop, is slechts (eeno uilzondering in Zwitserland.) 2) de hals lang en smal. 3) de rug recht en breed, (de ingezakte rug is een weinig te vergeven bij d oude dieren.) 5) de steert, op gelijke hoogte van den rug ingeplant is beenderig en lang. 6) de beenen volgens het lichaam en in goeden stand. 7) de huid fijn, zacht, los, verschuifbaar. 8) de afkomst kennen is veel kennen Zulke tronk, zulk jong. 9) het algemeen uitzicht is zacht, zoetaardig, soms droef en onbevreesd. A. Bijzondere teekens eener goede melkkoe 1) De uier, moet groot zijn, merkelijk na het melken verkleinen hij moet vierkan zijn en voorzien zijn van vier doorboorde tepels. De beste tepels zijn van middelmatige grootte. De melkaders, die men voor den uier ziet naar de borst toeloopen, moeten dik, kronkelend en knobbelachtig wezen (Bij de veers zijn zij rechter.) De openingen langs waar de meikaders in het lichaam gaan, moeten groot zijn. 2) Een groote, regelmatige melkspiegel G. Bijzondere kenmerken eener goede boterkoe. De huid moet safraankleurig zijn in de ooren, op den uier, tusschen de billen en tot aan den steert. Zij moet overal vettig en zalfachtig zijn, en op sommige plaatsen ais met gruispellen bestrooid. wet gemaakt, waarbij de werklieden e-ni stoffelijk voordeel hadden en. nu de begroo ting zoo zeer verzwaard is, valt er in de toe komst nog minder aan te denken. Aldus heeft het socialistisch program in Frankrijk zijne oplossing gevonden allts tegen den godsdienst en intusschen niets voor den werkman. Wij begrijpen dat onze roode en blauwe papenhaters lekkebaarden bij 't schouwspel van Frankrijk de katholieke scholen ge sloten, het godsdienstig onderwijs onmoge lijk gemaakt, de kloosterlingen als misdadi gers verjaagd en aan boeien gekneveld in de, gevangenis geworpen; bisschoppen en prie sters vervolgd cn van hunne jaarwedde be roofd, bseldstormerijen ongestraft toege laten, gods-en gasthuizen en weezengestich ten in handen van Logegasten. Maar wat de lastenbetalers, wat dat werk lieden aan dien godsdienstoorlog hebben,dat zal ieder verstandig meusch zich vruchteloos afvragen. Mijnheer Valère Domicent oud' student van St Vincents college te Yper, komt zijn examen af te leggen van kandidaat iu vee- artskunde. Mijnheer Albert Barbry, oud' student van St Vincenis college te Yper heeft met onder scheiding zijn examen afgelegd van kandidaat in veeartskunde. Men kan van heden af uitcijferen in welke mate de Fransche begrooting verzwaard zal worden, T is te zeggen hoeveel de Fransche contribuabelea meer zullen mo,.en betalen, wegens het verjagen der congregaties. Voor't verplegen van 250,000 zieken en ouderlingen, in gestichten der geestelijken opgenomen en die niets kostten aan den S.aat, berekend aan 500 fr. per hoofd, per jaar. Fr.425,000 000 Voor 4,600,000 kinde ren, kosteloos opgeleid, dikwijls gevoed, en die aan den Staat 50 fr. per aar zullen kosten 80,000,000 Officieele uitgaven reeds voorzien in de budjetten: Bouwen vaa 2275 nieu ws scholen 27,084,000 Inrichting en bemeub?- ling dezer scholen 4,775,000 Jaarwedden personeel 8,230,000 Totaal Fi245,089,200 Een klein kwaart milliard per jaar Maar dat is het minste der bekommeringen van Combes en van de Belgische slimmerikken die hem in zijnen oorlog aan de papen toejuichen. Het goddeloos maken van het onderwij- geschiedt op kosten van 't algemeen en de contribuabelen mogen de gevolgen betalen der in de Loge voorgeschreven politiek.... Het gouvernement, door de Loge gedrild en afgericht en stillekens aan in de laatste zes jaren den weg der verwereldlijking ofte godsdienstvervolging—betredend, heeft in dezen tijd de Staatsschuld in Frankrijk met bijna 1 milliard doen klimmen. 't Tekort in 1898 bedroeg 22 millioen 1899 72 1900 432 4901 241 1902 308 En in 4908 vermoedelijk 486 Dus een totaal op zes jaar van 956 millioen of bijna een milliard Niet alleen de uitgaven van den Staat zullen op ontzaggelijke wijze toenemen in de eerstkomende begrootingen, maar ook de gemeenten zullen hun last krijgen van bet verdwijnen der vrije scholen en christene weldadigheids instellingen. En, zooals onze confrater Het Volk he?l terecht doet uitschijnen, gedurende al die jaren van papenj.udasserij, werd geen enkele YPER. Maandag nacht hebben drie soldaten van 't derde linie, van 't bataljon van Yper, een boomken afgekraakt bij St-Maartenskerk daar na hebben zij de spiegelspion van 't huis van M. Struye in stukken ge lagen en de policie- agenten bedreigd,die hen in het droog gesteken hebben. ELVERDINGHE. Zaterdag in den voormiddag voerde de knecht van Theodoor Van Ackere, landbouwer, eenige zakken tarwe naar den molen, toen hij nabij het dorp den tram van 10 1/4 ure ontmoette Zijn paard verschrikte en liep met de kar in een gracht van omtrent twee meters diepte. De knecht, geholpen door eenige bijgekomene man nen, bracht het paard, dat erg aan de achter- pooten gekwetst was, tot bedaren. De kar was gansch verbrijzeld. GHELUWE Zondag had hier eene groote zangfeest plaats, gegeven door de bloeiende gemeentelijke mu ziekschool. Het programma was samengesteld uit werken van Peter Benoit, onder andere de Ave Maria en het prachtig zanggedicht De Leie op woorden van Adolf Verriest. Al de stukken werden heel keurig uitgevoerd. Het zingen van de Leie werd ondersteund door het gespel van heeren vedelaars uit Rousselaere en Moorslede en begeleid door piano en harmo nium. Ook bracht dit lieve en machtig Leielied de aanhoorders letterlijk in vervoering. Wij mogen niet vergeten den jongen pianist, M. Guital Paelinck van Thourout, geluk te wen- schen, die voortreffelijk de moeilijke, doch allerschoonste sonate in sol min. speelde, ook van den Harelheekschen meesier. STADEN. Verleden week hebben de hennendieven op nieuw hunne ronde gedaan zij hebben bij Victor Pouwelein, landbouwer, te Hooglede, een twintigtal hennen gestolen, en eenige dagen later bij de wed. Willaert, landbouwster, te Staden, ook een twintigtal en een haan. Tot nu toe blijven de dieven onbekend. MOESKROEN. Sedert eenige dagen slaat de dood wreede slagen alhier in de laatste drie weken zijn twaalf menschen schielijk overleden, en onder hen waren er jonge en struische, die er kloek en gezond uitzagen. Die ongemeen talrijke subiete dooden doen de brave en deugdzame menschen eens ernstig nadenken op hunne vier uitersten en bij hun zeiven zeggen wat met een ander gebeurt, kan ook met mij gebeuren. Mocht iedereen, bij deze droevige voorvallen, in zijn zeiven gaan en afvragen of hij nu ter stond gerust zou staan voor God en in ge volge van zijn antwoord handelen nu het nog niet te Iaat is OOSTVLETEREN. Maandag rond 6 ure 's avonds, ginnen de paarden op hol van M. Henri Gheyle, aannemer teHeyst. Zij liepen in dolle vaart naar den kant van Elzendamme, en sleepten hun getuig achterna, dal rechts en links van deri nieuwen gravier slingerde.Verscheidene kinderen waren op deze baan aan t spelen, onbewust van gevaar dat hen bedreigde. Twee kantoniers, Isacker Alois en Gillioen Achiel, wierpen z op de paarden en gelukten erin hen tegen i houden. Groote ongelukken waren voorkomen. Zulke daad van moed en zelfsopofferisg ver dient beloond te worden. RUMBEKE. Jockey gewond. - Tijdens de peerdenloop strijden van zondag is alhier een jammerlijk ongeluk gebeurd.Een peerd.op zijde gedrongen door een ander, is in de afsluitingsdraden ge- loopen en is gevallen de jockey is met geweld op eene staak gebotst en bleef ter plaats liggen De noodige zorgen werden hem onmiddelijk door twee geneesheeren toegediend, die hem vervolgens in een huis deden binnendragen. Zijn toestand is zeer erg. MEENEN. Woestaards. Zaterdag namiddag hebben tot hiertoe onbekende werkstakers den stede lijken aanplakker Victor Ducatelle van zijne leer ten gronde doen storten en erg mishandeld terwijl hij het besluit,waarbij de samenscholin gen op het gehucht de Baranken verboden Si- eeT muur der Ryselschestraat plakte. Proces-verbaal is tegen de woestaards opgemaakt. het Van zich te Goede straf. Denzelfden namiddag hebben de werkstakers eene betooging op franschen bodem gehouden. De Meenensche policte die aan de grens de wacht hield, is geheel den namiddag aan steenworpen en beleedigingen blootgesteld geweest.Twee en dertig processen- verbaal zijn opgemaakt, en zullen door den policiekommissaris van Meenen naar den pro- kureur der Republiek van Rysel gezonden worden. Zekere Adolf Mortier, 20 jaar, bijgenaamd Kakebeen en Arthur Verannemau, 29 jaai, geboren te Moorslede, beiden zonder vaste woonst, en die de policie op franschen gron beleedigd hadden, zijn bij hunne aankomst op belgischen grond aangehouden. De eerste is door den vrederechter van Meenen tot 4 jaar, de andere tot 3 jaar verblijf in Hoogstraten ver oordeeld. Vraagt bij uwe leveraars de suikci in pakken van de Tiensche maalderij. ROUSSELARE. Eene behendige bedriegster. Een oud vrouwtje, schijnende, in de 60 jaren, midde matige gestalte, mager en bleek, gewoonlijk met regenscherm in de hand, biedt zich hici en daar bij bij/onderen aan en zegt op beevaart te zijn maar zij heeft jammerlijk op weg haren geldbeugel of koepon van den trein verloren. Om geen achterdenken te verwekken, zegt zij de tante te zijn van deze of gene treffelijke menschen, waarbij zij zegt in te wonen, en die wel bekend zijn door de personen waar ze bin nenvalt. Hare gezegden zijn zoo waarschijnlijk dat zij het medelijden opwekt. Zij eindigt met geld te krijgen voor de afreis en met veel dank betuigingen zal ze zonder missen alles terug bezorgen. Onnoodig le zeggen dat alles uitvindsels zijn en dat de oude schijnheilige vrouw eene door- siepene bedriegster is, die waarschijnlijk aan haar proefstuk niet is en nog zal herbeginnen. Opgelet vooral iu de omstreken var, Roussclare en Kortrijk, waar de vogel te knippen is. ZE ZIJN TEGEN DEN GODSDIENST NIET Le Peuple, het orgaan derbrusselsche socia listen, protesteert omdat de kinderen, in het gasthuis van Middelkerke verzorgd, hunne Eerste Communie hebben gedaan. Volgens de socialisten moeten immers de kinderen der arme menschen in de goddeloosheid opge bracht worden. OVER DE ROSTE MANE. 't En is zeker maar bij weinigen onbekend dat het altijd Paschen is op den eersten zendag na de volle mane van Lentemaand. Dit jaar viel die volle mane op zonuag 12slen in Grasmaand zoo dat het ook dien zondag Paschen was. Sinds 19slen in Grasmaand is die mane nu in haar laatste kwartieren met27stenzal de roste mane te voorschijn komen. 't ls te hopen dat zij, spijls men van haar gewoonlijk maar weinig goeds verwacht, nu eens zal willen toonen dat zij beter weere broedt dan het de maarte mane deed liOOGE KLIMMERS, LEEGE VALLERS. De schoolverlófdagen te bate nemende, waren eenige duitsche meisjes te Schaffouse in Duitsch- land den Rhijnval gaan bezichtigen.Zij bestegen de steile rotsen, klauwierden waar bier, waar daar in de hoogte en hadden de meeste leute Ja maar de leute was gauw uitEeu meisje van 15 jaar verloor al met eens bet evenwicht, olde van de eene rotsesteen op de andere en verdween eindelijk inden RhijnstroomAlle pogingen om haar lijk te vineen zijn vruchte loos gebleven. HOE DE BLONDE MEISJES ALLICHTE ZULLEN GEDAAN HEBBEN MET ZAAIEN, 't Is ongelooflijk hoe '1 blond haar aan 't ver dwijnen is. 'I Is een geleerde Engelschman die 't heeft nagegaan en de reden, zegt hij, is dat er op honderd meisjes die in 't huwelijksbootje stappen 77 bruinharige en maar 23 blonde zijn! Of het de blonde zijn die lot het huwelijk min lust gevoelen, of wel of het de bruinharige zijn die meest gezocht worden, viele zwaar om be slechten Wat er van zij, de daadzake staat vast en zoo is het dat, na het uitrekenen van onzen Engelschman, mits de meisjes veelal op hunne moeder trekken,er na drie honderd jaren geene blonde meisjes meer zullen te vinden zijn Hoe jammer toch!!...Nu tot daarbinnen drie honderd jaar zullen wij ook meer dan ons haar 't zij rost,'t zij zwart, 't zij kiytbooide... verloren hebben DE VERDEEL1NGE. 't Is genoeg geweten hoe de kopstukken der socialisten rapper ter tenge zijn dan ter daad, waar 't op mildheid aankomt en verre zijn van zelve den armen duivel uit te steken Kasteelen, hofsteden, schoone prachtige hui zen hebben zij bij de macht, maar om al die goederen mei anderen te deelen Holala Kanniefistaan Ze laten dat over aan pries ters en kloosterlingen Nu Een zuikdanig waalsch socialistekop stuk bezit eene prachtige villa entwaar bij Blankenberghe; waar hij kortgeleden met eenige vrienden naar toe trok- Geheel die bende werkmansvrienden, door de sterkte van de zee lucht aangedaan, kreeg dorsten... daar onze arme duivel maar naar zijne kelder te gaan had om lekkere bourgogne en ouden bordeauxwijn te vinden, kwamen er algauw wat bestovene flesschen te voorschijn 't Was van zen besten, zei de Wale en hij ontstopte!... Geproefd Podikke! 't Was vogel wijn Eene tweede flesch tekeeregegaan!... Nog eens vogelwijn Een derde...idem 't zelfste, vogel wijn b Met een marsch krakend gesakker spouterde hij zijnen kelder binnen Maar wat ziet hij aan den muur hong een groot plakkaat waarop in groote vette letters te lezen stond Wij hebben de verdeelinge iiegonnin. l'egen al hunne gewoonten zijn onze socia- bscbe stoeffers 's avonds heel nuchter 't huis gekomen. Hunne madams en wisten niet wat zij er aan hadden. 't Is de liberale Indépendance het troetelkind van mijnheere Nolf, die de boven staande geschiedenisse voor waar gebeurd De walle THERMOGÉNE geneest in eenen nach 1 de ontstekingen en alle rhumatische pij nen. Men verkoopt ze in dozen aan 1,50 fr. en halve dozen aan 0.80 fr. N. B. Eischt altijd dat het merk der doos goed de woorden De Thermogène» draagt APESPEL. Te Brussel, in de Noorderstatie, gebeurde dezer dagen eene ware klucht. Eene klucht niet in haar eigen,maar zoo misplaatst en zoo dom, dat deze die ze uitmat, een waar apespel be ging- Ziet ge, lezer, een naaper van... minister Combes. Nu zoo, in de Noorderstatie te Brussel, was Mgr Goossens, kardinaal-aartsbisschop van Me- chelen, die daar natuurlijk van tijd tot tijd moe zijn, de hoofdstad deel makende van zijn aarts bisdom. Iedereen groette den prelaatdoch ai me eens komt er daar een heerschap vooruitgesto- ven, en met stoofbuis en wanten aan hij zet zich daarin postuur voor den grijzen kardinaal, met achterwaarts gesmeten hoofd en vooruit- gestekene borst, en hij begint te roepen, uit eene schorre keel, van 5 bas la calotte De personen die dat hoorden en zagen, waren in den eersten nog al genegen om de zaak ern stig op te nemen doch als zij dat aardig heer schap zagen, klaarblijkelijk met den jesuiele- koorts op den nek, ze schoten in eenen lach, en ze zeiden Daar zie, een die in België Combes wil komen spelen Of kardinaal Goossens ook om de aperij ge lachen heeft, wij weten het niet; doch 't is zeer wel mogelijk. Wie het heerschap was, men zegt hel niet. Maar ondertusschen, die historie is nog niet uit. De statie-overste had dat ievers gehoord of gezien, en hij deed den apeman van M. Combes inrekenen. Ons fransch beslag, met zijn geroep uit het oud ijzer, moest meê in liet bureel van de statie.... Ge kunt rekenen welke excusies en welke platvoeterije daar!... Of er proces-verbal is, men zegt het nietdoch men heeft aan het heerschap doen verstaan dat wij in België zijn, niet in Vrankrijk dat de vorst van België Leo pold II is, niet president Loubet, en dat er hier geen oude seminarist bestuurt, maar een van 't oude fiere, gentsch geslachte. Als de bewonderaar van M. Cormbes uit het policiebureel van de statie kwam, zag hij er geheel verslegen en verdwaasd uit. Misschien dat dit heerschap nu zijne domme en onbe schofte streek begon te vatten. DE SIROOP DE PRATERE is de beste hedendaagsche borstremediezij geneest zeker en spoedig den hoest, bronchieten, influenza, keelpijn, stemveriies, vallingen, asthma, tering, enz. Volgens de proef gedaan door de groote geneesheeren is de SIROOP DE PRATERE de krachtigste aller hoestgenezende reme- diën,omdat zij spoedig en rechtstreeks werkt door de ademhaling op al de borstpijpen, zonder de maag te inde ren. Prijs 2 frank. Te bekomeu te Yper, apotheek May en Libo te Poperingh apotheek Monteyne, en overal. HULDE AAN BARON LAMBERMONT. Maandag heeft de aangekondigde buldebetoo ging aan baron Lambermont plaats gehad, van wege de vreemde gezanten bij het belgische hof Men had aan den achtbaren jubilaris beloofd dat de betooging het karakter zou behouden als van een familiefeest. Men heeft deze belofte gehouden, en 't is hetgeen de betooging des te treffender en aan doenlijker heeft gemaakt. Zij heeft plaats gehad in de zalen der nunciatuur, op den Waver- schen steenweg. De pauselijke noncius, prins Granilo di Bel- monte heeft, namens het diplomatisch korps, aan baron Lambermont eene prachtig-; vaas in geslepen kristaal aangeboden, gevuld met zeld zame orchideeën. Hij deed daarbij eene aan spraak, waarin hij de dankbaarheid van hel diplomatisch korps betuigde, voor al de dien sten hem door baron Lambermont bewezen. Daarna overhandigde de nuncius aan den jubilaris eenen album in gedreven leder, be vattende de portretten van al de leden van het diplomatisch korps, ieder bekleed met het hand- teeken van den gezant wiens beeldtenis het weêrgeeft. In '1 midden van den omslag staat het portret van baron Lambermont zelf, en op- de eerste bladzijden staan zijne wapens met het opschrift1842-1902. Aan M. den Baron Lambermont, Staatsminister,het diplomatisch korps. Maart 1903. Maandag hebben prins Albrechl en prinses Elisabeth een lang bezoek bij baron Lamber mont aigelegd, om hem hunne hertelijkste ge luk wensclien aan te bieden. BIJZONDERE TREINEN. lei' gelegenheid der II. Bloedprocessie (c Brugge, zullen op 4 Mei de volgende bijzonde re treinen rijden. Gaan thourout, vertrek om 7 ure 32; ZedeR ghem 7,45; Lophem 7,51; Brugge, aankomst om 8 ure; Hazebrouck, vertrek om 6 ure; Gastra 6,09; Godewaarsvelde (Fransche uur) 6 ure 20; Abeele (Engelsche uur) 6 ure 29; Poperinghe 6 ure 39; Vlamertinghe 6 ure 48; Yper 6 ure 57; Zonnebeke 7,12; Moorslede 7 ure 22; Rousse- lare 7 ure 42; Gits 7 ure 52 Lichlervelde 8 ure 04; 1 hourhout 8 ure 15; Brugge, aankomst, om 8 ure 40. Lichtervelde, vertrek om 8 ure IR Thourhout 8 ure 25; Veldelghem 8 ure 34; Ze delghem 8 ure 39; Lophem 8 ure 46; Brugge, aankomst, om 8 ure 55. Comen, vertrek om 7 ure 18; Wervick 7 ure 25; Meenen 7 ure 35; Ledeghem-Dadizeele 7 ure 45; Beijtliem 7 ure #2 Rousselare 8 ure 04; Gits 8 ure 15; Lichter velde 8 ure 25; Thourhout 8 ure 36; Zedelghem Sure 52; Lophem 9 ure; Brugge, aankomst om 9 ure 09. Keeren Brugge, vertrek om 17 ure 55; Lop hem, aankomst om 18 ure 5; Zedelghem 18 ure 12; I hourhout 18 ure 23; Lichlervelde 18,33; Gits 18,33 Beveren 18 ure 48 Rousselare l8 ure 52; Moorslede 19 ure 12; Zounebeke 19 ul'e 19; Yper 19 ure 33; Vlamertinghe 19 ure 45; Po-' - - -ssi aoinilclcUt.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2