MENGELMAREN De priester en de soldaat Nieuwe aardappels Sterfgeval Joseph Vlasselaer. Te bekomen te YperLibotte; te Poperinglie, Monteyne. Kost :3 fr. de flesch. Stad Yper Gemeenteraad omgeworpen. De schok was verschrikkelijk. Op de noodkreten der reizigers snelde het personeel der statie van Schaarbeek toe, ter wijl ook de ingenieur der naburige construc tiewerkhuizen met z'ine mecaniciens ter plaatse kwam. Uit den verbrijzelde:; wagon van 2" klas stegen hartverscheurende kreten op en men zag lichamen zich tusscen de puinen bewe gen. Men vreesde eerst dat het oaeerendeel der reizigers van dien wagon gedood weren, en 't is inderdaad verwonderlijk dat er niet talrijke menschenlevens te betreuren zijn. De reizigers der andere beschadigde wagons zijn er met lichte kneuzingen van af hekornen DE OPRUIMINGSWERKEN Ten 2 ure was het spoorwegpersoneel reeds ieverig bezig met de baan op te ruimen. De stukken der vernielde wagons werden weggevoerd. De koopwareutrein stond nog op het spoor, evenals de onbeschadigde wa gons van den Beursirein. Op de plaats van het ongeluk heeft men kaartspelen gevonden. Het verkeer op de spoorbaan was ten 2 ure 30 heisteid. Tien der gekwetsten hebben, na de noo- dige zorgen ontvangen te hebben, het gasthuis kunnen verlaten. De machinist Jan Evrard, van den depot van Namen, die den koopwarentrein voerde, verklaard dat, toen bij onder de brug der Navezstraat uitkwam, hij zag dat het signaal gesloten was. Hij had seffens het noodsein gegeven doch, ten gevolge van de lengte van zijnen trein,die uit 92 wagons bestond, kon hij niet in tijds stoppen. M. Bauwens.de wisselagent die zoo schrik kelijk gekwetst is, moest, na de Beurs, te Brussel dineeren zijne vrouw was voor hem uit Antwerpen vertrokken. Zoodra het nieuws van het ongeluk te Brussel gekend was, be gaf zich Mad. Bauwens, met eene andere dame, naar het gasthuis van den Goeden Herder. Men kende toen nog slechts onvolle dig de namen der slachtoffers. Een bediende van het gasthuis zegde, te goeder trouw, aan de dame dat M. Bauwens zich niet tusschen de gekwetsten bevond Welnu op 't zelfde oogenblik, zette men den ongelukkige een been af... De arme vrouw begaf zich, gerustgesteld, naar de plaats waar zij haren man ontmoeten moest. Daar hij er zich niet bevond, keerde zij naar bet gasthuis van den Goeden Herder terug en vernam de droevige waarheid. De toestand van M. Bauwens is erg. De toestand van M. Hort», den makelaar in graan, is ook zeer bedenkelijk. Eene uur nadat men zijn vermorzeld linkerbeen tot aan de knie afgezet had, bracht men zijn rechter been naar het gasthuis. Men had het tusschen de puinen van de vernielde wagons terugge vonden. M. de bouwmeester Horta, broeder van den gekwetste, kwam rond 2 1/2 ure naar het gasthuis en werd seffens bij hel bed var, het slachtoffer toegelaten. Deze laatete erken de hem goed en sprak zelfs eenige oogen- blikken met hem. Toen M. Horta de zaal verliet, zegde bij het volgende: Mijn broeder verkeert in zeer slechten toestand, doch hij schijnt niet te weten en kent de schrikkelijke operatie nog niet die hij endergaan heeft 60.000 FR TERUGGEVONDEN. Een der slachtoffers vermiste zijne brie ventesch inhoudende voor 60 000 fr. titels. Een andere reiziger ging op de plaats dei ramp zoeken en vond de kostbare brieven tesch tusschen de puinen terug. De priester is een oorlogsman, Zoowel als de soldaat De een' strijdt voor God en 'themelrijk En de andere voor den Staat. De krijgsman, op het oorlogsveld, Trotseert de dood met moed De priester loopt, bij 't ziekebed De dood ook te gemeet. Maar de soldaat, met vuur en zweerd Verwoesten stad en veld Terwijl de priester vrede zaait Hij kent geen barsch geweld. De krijgsman komt, als geest der wraak En verft met bloed den grond De priester komt, als Godsgezant, Enlenigt elke wond. De krijgsman strooit op zijne baan Slechts tranen, wee en smert De priester droogt die tranen af Entroost het lijdend hert. De krijgsman, die zijn plicht vervult En strijdt met koenen moed, Vereert men met een lauwerkroon Die haast verwelken moet. De priester vraagt, voor zorg en pijn, Op aarde dank noch loon Hierboven krijgt hij van den heer Een eeuw'ge gloriekroon. Het is zeker gansch onbekend aan onze landbouwers hoe dat ons België van Frank rijk afhankelijk is... voor de nieuwe aard appels. Reeds verschillige jaren bemerkt au n dat de verzending van vroege patatten naar onze groote steden toeneemten dit ja3r heb ben wij het getal wagons doen opnemen it; eene statie van de ijzerwegbaan Duinkerke Gent. Hewc-I, i r zijn uit Duinkerke van d n 3 toi deo 24 Juni 346 wagons nieuwe aardappels naar België gekomen zegge drie hondenI xes en veertig wagons van 5000 kilos ieder. Welaan dan, weslvlaamscbe landlieden, zult gij nog vele jaren u laten afdoen in u eigen land van uwe fransche gebeurs? Kunt gij op gelijke streken teeen de eerste koud.:, met uwe menigvuldige kinderen, ook geen vlaken en diergelijke dingen bezigen of ver schilt de lucht en 't weder hier zoodanig Gf zendt veel goedkoope aardappels late in 'i jaar weg begint eens te zorgen voor diere vroege, voor de gasthoven onzer steden. Ge weet niet wat gekweekt voor profijtiger verkoop daar is de vroege aardappel kween die veel werk maar veel winst moet opbren gen. Mher Ridder Heynderic de Theulégoet, gewezen raadsheer bij het Verbrekingshof van Brussel, is gisteren overleden op bet kasteel van St Jan-bij-Yper. De overledene is in de jaren 70 hier te iet' substituut genoemd geweest, dan ver der te Brugge en te Gent, procureur-gene raal te Gent en over weinige jaren raadsheer bij ons hoogste gerechtshof. Wij bieden de achtbare familie de uitdruk tig onzer gevoelens van oprechte deelne ming. PLOEGSTEERT-BIZET. De opschudding veroorzaakt door de vergif tiging van 150 personen hier te Ploegsteert is nog altijd even groot. Ziehier wat daartoe aan leiding heeft gegeven. Een zwijneslachter wonende op belgischen grond langs den weg naar Waasten, was ver maard voor zijne kalverpaté in den oven ge braad en talrijke huisgezinnen van den Bizet- België en Vrankrijk gingen zich bij hem voor zien. Zaterdag nuchtend werd als gewoonte veel paté verkocht die daags te voren gereed gedaan was. Het vleesch was goed van smaak en de kalanten waren als gewoonte zeer kontent. 't En is maar van zondag voort, dat is ten minste 12 uren na ervan geëten te hebben, dat sommige personen hevige buikpijnen gevoelden. Het getal zieken groeide gedurig aan, en maandag waren 48 huisgezinnen, te zamen rond de 150 personen, aangetast. Al die personen leden aan hevige buikpijnen braken, krampen. Men was weldra overtuigd dat de paté daarvan de oorzake was. De geneesheeren van Armen tiers en Drs Therry en Fourez van Ploegsteert bezorgden de zieken, waarvan sommigen geheel slecht gesteld waren. De policie van Armentiers en de gendarmen van Ploegsteert hebben seffens een onderzoek geopend. Volgens de geneesheeren komt die vergifti ging hetzij van ptomaine bederf die zich in het vleesch snel ontwikkelt, ofwel van bederf werende produkten bij het vleesch gebruikt. Dinsdag nuchtend is er een man van den franschen Bizet overleden ,- hij was ziekelijk te voren, maar het eten van paté heeft zijne dood verhaast, denkt men. Het parket \an Rijsei heelt zijn lijk doen onderzoeken door de weis doktors. Het parket van Yper is Woensdag een enkwest gaan doen. Het parket was samengesteld uit de heeren Thienpont, procureur, Vaudaele, onderzoeks rechter, den greffier en eenen welsdoktoor. Ver scheidene zieken hebben ondervraagd geweest, voornamelijk vrouwBecue, 58jaar,wier toestand Dinsdag avond zeer gevaarlijk was. Woensdag was 't iets beter, De heeren van de wet zijn ten 5 ure wederge keerd naar Yper. Ziehier wat de gendarmerie van Ploegsteeiq zou te weten gekomen zijn nopens deze zaak. Mm'Lefevre, landbouwster te Nieuwkerke, bij de Seule, bestaligde dat een van bare kalvers erg ziek was zij probeerde om het bloed te laten, maar 't en ging niet. De heeste wierd op eene karre geladen en naar 't dorp gevoerd, waar het voor 50 fr. verkocht werd aan been houwer Lamaire, die het weder verkoeüt aan Delsalie, die volgens het schijnt, niets en wist van de afkomst van dat kalf. Hij had er 74 fr. voor betaald. Delsalie miek er paté van, die hij verkocht aan zijne gewone kalanten en zoo gebeurde 't dat meer dan 150 personen bijna het leven lieten. Het lijk van Jan-Baptiste Beele, die gestorven was, naar dat het volk zegt, tengevolge van te eten van dien pate, is Woensdag achternoen geschouwd geweest door Doctor Duiilleul, bij gestaan door de Doctors Therry en Leroy. De ingewanden zijn ter beschikking gesteld van eenen scheikundige. De toestand der zieken verbetert voort. M. D.lsalle, die de paté verkocht heeft, is nog altijd op reize. NOG PLOEGSTEERT. Dinsdag noen ging de brandklokke te Ploeg steert. Er was brand ontstaan in den stal der herberg Au cheval blanc bij M. Pourcelle- Leroy. Dank aau despoedige hulp en den moed der' inwoners is de brand seffens kunnen be perkt worden. Al de andere gebouwen zijn vrij gebleven. De schade is alleen stoffelijk. OOSTENDE. M. R. uit de Christinastraat, deed dinsdag eene wandeling per velo, toen hij door een kamion van den staatsspoorweg omgereden en de twee beeuen verpletterd werd. De ongeluk kige werd in wanhopenden toestand naar het gasthuis gevoerd. VEURNE. Maandag avond rond lt 1/2 ure, is een schip per, E. Jansseris, bij ongeluk verdronken met aan boord van zijn schip te willen gaan. Dins dag morgend werd het lijk opgevischt. De on gelukkige was gehuwt en vader van zes kin deren. Maandag nacht is alhier eene schuit, geladen met steenen, gezonken. De schipper en zijn zoon konden nog in tijds gewekt worden. VYVE-St-ELOY. Maandag avond is eene tweewoonst, be woon! door Ivo Gistelinek en Kamiel De Clercq, afgebrand aan de wijk Tapuit. Alles is vernield. Ook eene koei, eene vaars, een zwijn, vlas, enz. van De Clercq, zijn in het vuur gebleven RENINGHELST. Verleden Dinsdag, vonden metsers, onder eenen zoldertrap van de hofstede bewoond door Camiel Bouw, 67 kroonstukken van de jaren 1700. VOOB HET EEDGERECHT. De advocaat, voor zijnen kliënl de verzach tende omstandigheden pleitend Ik mag niet nalaten er uwe aandacht op te vestigen, heeren gezwoornen, dat mijn kliënt, zeer hardhoorig is en dikwijls de stem van zijn geweten niet hoort. EERST DE PERCENTEN. Een heer die naar den vreemde vertrok en nogal voor eene ronde som goedvinsten maar slechte betalers had, gelastte eenen advokaat met de inzamelingervan, mits de rijke ver goeding van 50 per hondert. Eenigen tijd daarna ontving de heer in zijn nieuw verblijf een brief van den advokaat, waarin deze hem schreefMet de grootste moeite ber. ik er in gelukt mijne 50 per hon derd machtig te worden wat het overige, 't is te zeggen, wat uw deel betreft, ik aanzie het als onwederroepelijk verloren. M. Joseph Vlasselaer, Graystraat, 7 te Brus sel, schrijft M. Vincent, apotheker, Greusstraat, 33, te Brussel. Ik was aangetast door een hardnekkiger) rhumatism die mij deed te bed blijven binst negen weken. Een vriend raadde mij aan uwen Elixsir Vin cent te beproeven na eene flesch genomen te hebben, kou ik mijne armen en beenen roeren weldra heeft dit wonderbaai product mij totaal genezen. Ik veroorloof u geerne deze getuigenis ken baar te maken. PRINS EN PRINSES ALBERT TE WESTENDE. Sedert prins en prinses Albert Westende verlaten hebben, om eenige weken in het kas teel van Giergnon te gaan doorbrengen, vertelt men er de twee volg-nde histories Zekeren dag dat prins Albert per motocyclet naar Coxzijde reed, eenige dagen vóór zijne oflicieeie ontvangst te Veurae, kwam hij eene kleine herberg binnen, om er een lekker glas bier te drinken Binnen waren verscheidene vronwen bezig met het vlechten van kronen en guirlanden in gemaakte bloemen. Er gaat dus een leest plaats hebben vroeg de prins, die niet herkend werd, Ja mijnheer,'t is voor prins Albert, dat wij dit allemaal doen toekomende Zondag rijdt hij hier voorbij om naar Veurne te gaan, én wij willen onze woning schoon maken. Zoo zoo en zult gij den prins gaan zien Zoo hij hier stii houdt, dan zeker, maar ik ga niet naar Veurne loopen, 't is te ver en te vermoeiend... en dan nog, prins Albert is toch maar een man. zooals de mijne... niet waar mijnheer Be brave vrouw viel bijna van haar zeiven, toen men haar later vertelde wie die heer was. De prins van zijnen kant lachite er hartelijk meé. Aan de prinses viel het volgende voor Over een veertiental dagen wandelde prinses Elisabeth langs het strand naar Lombardzijde, dat opgeveer, drie kilometers van Westenüe ligt. Eens daar gekomen, gevoelde zij zich te vermoeid om dien terug weg te voet te doen. in die streek kent men noch trams, noch rij tuigen. Wat ging zij nu doen Van verre zag zij een boerenkarken zonder ressorts afgekomen. De prinses deed teeken om stil te houden en vroeg aan het vrouwken, dat liet span voerde, of er geen plaatskeii over was, ten einde haar naar Westende te brengen. liet gevraagde piaalsken werd oniniddelijk toegestaan, en op de bank die nogal hard was, iegde het vrouwken een bussel versch strooi, opdat madame zachter zou zitten, zegde zij. Te Westende aangekomen, werd het boeriti- neken van wege de prinses, met eene milde gift beloond. Maar bierdoor werd zij door het vrouwken erkend, dat luidop riepLieve God Gij waart het dus Zoo ik het geweten uad, dan had ik er voorzeker nog wel een bus sel strooi meer opgelegd Huishoudsieis,koopt de suiaer tn pakken van de Tüienscüe maalderij. Eene kluchtige historie, waarvan een Sinjoor en een Fransenman de dupe zijn, werd dezer dagen deeindrol te Antwerpen gespeeld. M. Sneiders, een sinjoor met elegante manie ren, stapte over 18 maanden af in het hotel sous les meluns, te Nice, en deed er zich als gast op schrijven onder den titel van graaf Marnix de St-Aldegonda. Op het zicht van dien titel, werd de edele gast met de grootste zorg en volkomen heid behandeld, men gaf hem zelfs eene auto mobiel om zijue wandelingen en uitstapjes te maken, daar de jonge graaf gezegd had dat men alles maar op de rekening van papa moestschrij- ven, die alles mild en dubbel en dik betalen zou. Men had het akkord beslagen dat de hotelbaas bij het einde van zijn verblijf, op de kosten van den graaf meê naar Lier zou reizen, om zijne rekening te ontvangen. Achttien maanden had dit spelletje al geduurd, de jonge graaf leefde er maar gravelijk en hij sprak niet meer van naar België, naar papa te gaan. De hotelbaas die dat zonderling vond, liet eens een half woordje hierover hooren, en aanstonds zegde de jonge graafreeds morgen vertrekken wij. Te Parijs gekomen, leende de hotelbaas hem twee honderd franken. M. Galleux, zoo heette hij, wist heel goed dat papa, graaf de Marnix, hem gravelijk met intresten en al betalen zou. Op den hoop toe gaf hij hem nog zijne gouden horlogie met ketting. Te Brussel waar men eventjes afgestapt was, was de jonge graaf weeral te kort van geld, en de hotelbaas schoot hem eene niewe rent van 100 franken. Nu begon de reis af te korten, te Antwerpen stapte men af in het hotel de lon- dres. Daar nogmaals deed de hotelbaas hem een laatste verschot van 100 franken. Nadat ze eenige ververschingen genomen hadden, zegde de jonge graaf, dat hij eens eventjes uitging om zijn mama te groeten, die in een naastgelegene hotel verbleef. In tusschen zat M. Galleux drupneuzend op zijnen edelen gast te wachten, deze daagde niet op en nu begreep de teleurgestelde baas eerst, dat men hem beet genomen had. Hij ging dan zijn beklag doen aan de policie, en deze, die een veel fijnere neus had dan M. Galleux, wisten weldra dat hij beet genomen was door een zekere Suelders, een echte sin joor, wiens ouders op een verdiep in de Natio- nalestraat wonen en die er heel anders dan gravelijk uitzien. De geveinsde graaf was echter aan zijn proefstuk niet meer, hij werd voor aftruggelarij reeds lang door de policie opge zocht. Reeds over twee jaren was hij de ouder lijke woning ontvlucht, het betaamt immers niet dat een graaf in de Nationalestraat op een verdiep zou wonen. De policie heeft zijn spoor nog niet ontdekt en evenmin M. Galleux, die als een gepluimd kieken ongetroost en ongeloond naar Sous les Meluns is terug getrokken. We hebben nooit geweten dat e. tusschen de Fransche hotelbazen zoo'n sukkelaars waren. Lett^rzetteï* viudt seffens werk ten bureele van dit blad. Verslag der zitting van Zaterdag 27 Juni 1903 De zitting wordt geopend ten 5 lO Tegenwoordig de heeren Golaert, Bur gemeester Voorzitter Struye, Sehepene Boone, Begerem, Fraeijs, Fiers, Van den Boogaerde, Vanderghote, Van den Peeie boom Bouquet, raadsleden Goriissen, schrijver. 't Verslag der zitting van lt April is goi d- gekeurd dit der zitting van t6 Mei, wordt ter inzage der leden op het bureel neerge legd. Mededeelingen M. de Voorzitter deelt aan den raad eenige bijzonderheden u.êeover de verwisseling van stadsbanen met wegen van den Staat. De Staat neemt de Siuersstraat en Mak-u kan over in verwisseling van de Tempel- straat en de Statiestraat. Op eigen kosten zal de Staat den ingang der Stueisstraat verbreeden, desnoods met den Café du Temple te onteigenen die verbreeding alleen worcli op 40.000 fr. geschat. De stad van harentwege zou nog moeten de ijzeren grilliën of schetswerk zetten rond de boomkens in de Rijselstraai en op de a.arkt; dal schetwerk zou misschien 2500 fr. Kosten. M. Boone. Gen zoudt het niet krijgen voor dien prijs. M. de Vooiziiter. Laat ons zelfs 3 of 4000 fr. l ernen. De stad heeft verschiilige opmerkingen gemaakt aan dat ontwei p van verwisseling de Stuersstiaat en de Makulaan zouden moeien geieid worden in langwerpige kalsij- s.eenen, geiijk de Rijselsuate, Mèeneu- strate, enz. ikn nog de stad en begeert niet net deel van de kalsijde over te nemen tus schen de statie en de sterre, gelijk het de Staat vraagt, daar deze kalsijde te slecht is en't bedde der kalsijde in geen behoorlijken staatdie overname ware te scnadelijk voor stad. M. de Voorzitter voegt erbij dat bij nog- thans hoopt tot eene overeenkomst te gera zen met den Staal. De beer Voorzitter zegt nog dat er nu bepaald beslist is den tram Yper-Gheluwe te leggen rechts langs de kalsijde tusschen de nascule en de statie van Zillebeke, als men van Yper komt. Stadsrekening voor 1902 De heet Voorzitter legt de rekening van stad neer voor 19U2 de rekening zaï door de aldeeiiugen onderzocht worden in zitting van Zaterdag 11 Juli aanstaande, ten 5 ure. Die rekening is volgender wijze samen te vatten Gewone ontvangsten 366,09719 Gewone uitgaveu 319,010,61 Overschot 47 086,58 Buitengewone ontvangsten 126,251,38 Buitengewone uitgaven 83,478,38 Overschot 42,773,20 Algemeen ovei schot fr. 89,889,78 De gemiddelde gewone ontvangsten van 1880 tot 4889 bedroegen 268,860,40 en van 1890 tot 1899 tot 326,853,75 De gewone ontvangsten in 1902 zijn dus fr. 97,236,79 hooger dan in 1880-89 en fr. 39,243,44 hooger dan in 1890 99. In 1880 89 was er een gemiddeld over schotvan fr. 14,043,31 (gewone ontvang sten en id. uitgaven). De jaren 1891 tot 1902 gavai 45,254,25. Het overschot van 1902 is dus fr. 32,443,27 grooier dan het gemiddeld overschot van de jaren J880 89 en 1332,33 hooger dan de jaren 1891-1902. De gewone ontvangsten in 1901 bedroe gen 10,755 fr. meer dan ïrr 1900 en in 1902 nog 11,648 fr. 15 meer dan in 1901. In twee jaar is er dus eene vermeerdering van fr. 22,403,15. Die toestand is dus oprecht schitterend. Nadere inlichtingen zullen nog gegeven worden als de rekening in de afdeelingen onderzocht zal geweest zijn. De hi er Voorzitter kondigt nog aan dat de rekening van 1901 door de bestendige af- veerdiging zonder opmerkingen werd góed- gekt urd. Museum De rekening van '1902, die sluit met een overschot van 490 20 fr. wordt eenparig goedgekeurd. Stichtingen In 't vervolg zullen de oudtrs zelve be slissen over tiet gebruik van de premiëu die aan hunne kiudeis verleend worden in de stadsscüolen, premiëu voortkomende van de fundatiën Vauden Peereboom en Ene Bouokctiaere. Die premiën zullen kunnen gestort worden T zij ïu de peusioenkasse met voorbehouden ot afgestaan kapitaal, 't zij in de spaarkasse, naar keus der ouders. Huspicen Verkoop van gronden goedgekeurd. Hof ho u w maatschappij Een hulpgeld van 300 fr. wordt gestemd om eene tentoonstelling te doen in in Sep tember. Tuindag De feestcommissie en de Schepenraad hebben groote moeilijkheden tegengekomeu du jaar om de feestprogramma vast te stel len, ter oorzake van den uitgang van den stoet ie Konrijk op kleinen Tuindag 9° Üogst. Uit de brieven gewisseld tusschen de stadsbesturen van Kortrijk en Yper blijkt er dat het onmogelijk was de stoet op eenen anderen dag te doen uttgaau. Den 1° dag is er, benevens de processie, dutvenloslaung, schieting van St-Jooris, de feeste der briefdragers, eu binst de weke nondenloop, wielnjdersfeesten, Prijsdeeling van orde en netheid, enz. Den volgenden Zondag, piijskamp in het lijnvisschen, luchtvaarten vuuiwerk. Een krediet van 6500 Ir. wordt gestemd voor de feesten. Eene vrage om hulpgeld 500 Ir. voor T vieren van den 25° verjaardag van Onderliugen bijstand der Looie wordt een- pariglijk verworpen. Geen enkel punt van de feestwijzer en was van beiang voor de algemeenheid der inwoners. Wat meer is, nu zijn een vijftiental maatschappijen vau onderiingen bijstand en binnen korten tijd zouden wij alle jare moeten een dergelijk uulpgeid toestaan. Een vrage tos hulpgeld van de kegelboi- dtrs uit de Sterre en wordt ook niet aan- veerd om reden dat de maatschappij nog maar in stand en is. Pompiers De pompiers krijgen 300 fr. hulpgeld om eene plez erreis te doen naar Boulogne den 12 13 Juli. Bijzondere giften en 't geld dat de leden in kasse hebben zullen de reste bijvoegen. Watering M. Bouquet klaagt over den erbarme- lijken toestand van den waterput op het Zaalhof. M. de Voorzitter. We zullen Maandag in den Schepenraad de kwestie bespreken en seffens maatregels nemen. 't ls waarlijk spijtig om zien hoe die muren afgebroken worden, niet door kleine, maar door groote jongens, echte kwaperten. M. Boone. Dat moet alle twee-drie jaren vernieuwd worden.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2