MËNGELMAREN VAAN DEL Kramphoest Valschaards! Op Zondag 12 Juli 1903 INHULDIGING De H. Olie Terwijl de Belgische liberalen en socialisten, met eene treffende een parigheid, de Regeering beschuldigen het vleesch te doen opslaan en haar het scheldwoord uithongeraars naar het. hoofd werpen, omdat zij de gezondheidsmaatregels bij den invoer van vee, aan de grenzen, niet willen afschaffen, gebeurt er in Frankrijk geheel iels anders. Paar zijn radikalen en socialisten Takkoord om te ehchen dat de aldaar reeds bestaande rechten op het slacht- vleesch verhoogd worden. Zij zoeken daarin een middel om het overgroole deficiet van de Siaalskasse te dekken. Dus onze liberalen en socialisten juichen de Combeskliek loc, die aan hel rijke Frankrijk een tekort van 58 millioen bezorgt en de Staaisrente mei 5 doet dalen en zij roepen tot onze katholieke Regeering: bankroe' ers Diezelfde liberalen en sociaiislen juichen de Combeskliek toe die het geslacht vleesch 30 c. per kilo rechten doet betalen en aizoo builen het 1 ereik van den werkman te houden en zij roepen tot onze ministers uithonge raars Zij moeten zich dan ook niet ver wonderen ais wij hun, op onze beurt toeroepen valsehaards Gemeente Boesinghe kortrijk De stoet toog langzaam, indrukwekkend langs de hertogelijke zaal en de logins naai de kamer van Zijne Heiligheid Toen Leo XIII het hoofd van den stoet zag naderen, kwam hij op zijn bed rechtzitten.De gebeden begonnen oogenblikkelijk. De Paus ant woordde altijd nog met duidelijke en ver staanbare stem. De majordomus las vervol gens de groote geloofsbelijdenis voor, en de H. Vader antwoordde nog steeds Hij ontving de H. Communie met eene uitdrukking van onbeschrijflijk geluk op het gelaat hij was als in verrukking. De H. Olie werd den H. Vader nog niet toegediend. Zooals de plechtigheid geëindigd was, ver zocht Zijne Heiligheid al de kardinaals rijn bed te naderen voor ieder had hij een vriendelijk woord. Z. Em. kardinaal Vannu telii antwoordde voor allen en vroeg den H. Vader den zegen voor allen. Leo XIII zegende de aanwezigen en vroeg dat men voor hem zou bidden. Kardinaal Oreglia, diep ontroerd, zegde dan Onze gebeden zullen u redden, Zeer Heilige Vader. Leo XIII sloeg zacht de oogen op en ant wordde Ik ga de eeuwigheid in...» De aanwezigen verlieten dtep ontroerd de kamer. De Paus nam al zijne laatste schik kingen met eene buitengewone helderheid van geest. Zondag nacht heeft de Paus twee maal bouillon genomen. Tegen den morgend deed hij zich in een zetel zetten en maandag mor gend ten 8 ure 30 beyond hij er zich nog. De geneesheerert Lapponi en Mazzoni zijn den H. Vader komen bezoeken. Gansch het per soneel van de pauselijke voorkamer had gansch den nacht gewaakt. Een hoog personnagie van het Vatikaan bevestigde maandag morgend dat de Paus zich voor zijne schrijftafel had doen plaatsen en lang geschreven heeft. Maandag morgend werd de eerste mis in Sint-Pieters gecelebreerd door den periiten- cier van het Orde der Conventueelen. Het H. Sakrament werd ten 7 ure, in St-Pieters, ter aanbidding uitgesteld. Men verzekert dat de kardinaal-deken Oreglia zijne woning verlaten zal om zijnen intrek in het Vatikaan te nemen. Kardinaal Oreglia heeft maandag morgend lang met zij ne sekretarissen onderhandeld en bevel ga geven dat al zijne papieren naar het Vatikaan zouden overgebracht worden Hij zal er ver scheidene kamers vanbet derde -.diep be w onen. Volgens de laatste berichten heeft zich maandag eene lichte beternis in den toestand van den Paus voorgedaan het fluimen was vergemakkelijkt, dank aan de geneesmidd len die de eerbiedweerdige zieke gc-nomen had. Maandag namiddag heeft de Paus ge vraagd dat hem de H. Olie zou toegediend worden. Er werd seffens aan zijnen wensch voldaan en de H Olie werd hern ten 10 u. 30 's avonds door Mgr Pifferit toegediend. De plechtigheid bad plaats in de tegenwoordig held van den majordomus Mgr Evezedo, den kamermeester Mgr Bisleii, de edelwaciu Antarnozo Pecci, den commandant Ros pighianis, van Mgrs Miciateli, ZichiSaroz, de Samper, Scpinellivan den geheim-kamer ling Mgr Mazzolini, en van graaf Soderini Tubini. De Paus antwoordde op de gebeden met volle helderheid van geest, Z. H. de Paus in doodstrijd ln den nacht van maandag tot dinsdag rond 12 ure, zegde de H. Vader op zeer kalmen toon aan Dr Lapponi Gij zult mij verwittigen als het opperste oogenblik dear is De geneesheer antwoordde Wees gerust, er bestaat geen onmiddelijk gevaar. Dinsdagnamiddag, omtrent 2 ure, hebben de geneesbeeren bij middel eener Pravazspuit de aangetaste long onderzocht. Er zijn onge veer 800 grammen vocht afgetapt geweest. De Paus heeft de operatie goed onderstaan en hij scheen eenigszins verlicht. De aige- meene toestand is wat verbeterd. In den namiddag heeft Zijne Heiligheid wat ge slapen. In het Vatikaan is men nogtbans geh'-el ontmoedigd, D' Mazzoni zelf zou gezegd heb ben dat alle hoop verloren is. De kardinaals verwachten er zich elk oogenblik aan, naar hel Vatikaan geroepen te worden. Het gebed van Wilhelm 11 Het was aan boord van den Hohenzollern dat de keizer van Duitschland verleden zondag het nieuws ontving der ziekte van Z. H. de Paus. De keizer zegde «Depechen uit Rome brengen slecht nieuws aan. De Paus dien ik ken, dien ik bemin en vereer, is in gevaar. Laat ons voor hem bidden. De keizer zegde vervolgens een eenvoudig en indrukwekkend gebed op voor den Paus, dat eindigde met de volgende woorden De wereld heeft groote mannen noodig, moge de almachtige God aan den Heiligen Vader nog talrijke jaren verleenen. De Paus en de geneesheeren De zoon van Dr Lapponi, een 18jarig jon geling, verhaalt als volgt het gesprek, dat na c'e oppratie van dinsdag tusschea den Paus 111 zijne geneesheeren heeft plaats gehad. De H. Vader, die, na de operatie, zich ge heel verlicht gevoeld^, riepde geneesheeren, die in de naburige kamer bezig waren met hun hulietijn op te stellen. Zij snelden aan stonds toe en de Paus zegde bun -Zijt gij noch hier Ik dacht dat gij ver trokken waart. Wat zijl gij bezig raetie com- ploteeren Dr Lapponi antwoordde dat zij het genees kundig bulletijn gereed maakten, dat des te spoediger moest afg> kondigd worden, daar het go de tijdingen meedeelde. Beniss^no hernam de H. Vader is ook, ik wil t t bulletijn zien, zooals ik de aatster gezien heb. Ik heb lang nagedacht ove" dat van dezen morgend Dr Lapponi zegde dat die w>nscfi zeer ge rechtveerdigd was en dat de Paus het eerste afschrift van het bulletijn zou ontvangen. Dat is niet genoeg, wedervoer de H Vader glimlachend gij moet het mij ook laten zien, als het in een dagblad zal gedrukt zijn. De geneesheeren beloofden zulks en het gesprek duurde nog omtient vijf minuten voort. Eensklaps zegde de H. Vad-r aan Dr Lapponi Ir zou we! de ware oorzaak mijner ziekte willen kennen. Ik denk nogtans altijd aan uwe voorschriften gehoorzaamdthebben. Niet altijd, H Vader, antwoordde D' Lapponi, niet altijd De Paus bleef nadenken en zegde dan Gij kunt mij nogtans geen geneesmid del tegen mijner: ouderdom geven lk leef reeds omtrent rene gansche eeuw. De geneesheeren legden toen bunnen door luchtiger! zieke het stilzwijgen op en weldra viel de Paus in slaap. Woensdag nog vroeg de Paus aan Dr Lap- Doni welken indruk de tijdingen over zijne gezondheid te Rome teweeg bracbren. En hij voegde er glimlachend bij Gij moet er iets van weten, daar uwe zoons het nieuws van mijne ziekte schrijven en telegraphee ren. WATOU. Met algemeene voldoening hebben wij gezien dat op Woensdag 12 Oogst naast, te Brussel de aanbesteding zal plaats hebben van het 1' deel van onze zoolang verwachte tram. Eindelijk is 't geluktProficiat katholieke ge - meenteraad van Watou, die 't nooit laat liggen! Dank achtbare Hoeren Katholieke volksver tegenwoordigers, die ons altijd krachtdadig ter zijde staat. Te verwachten dat een ander wel een pluim- ke op zijnen hoed zal steken... of daarvoor een n° op zijn optellingijstje zetten... Maar 't is onnoodig! De Watounaaars zijn to vele over tuigd dat het al katholieken zijn die voor hunne zaak hebben gewrocht en geene liberalen noch geuzen, noch socialisten, noch Nolfisten, al prut-wij zouden er niet willen oprekenen Fnou. van het aan de Muziekmaaischappij Kunst en Ver maak geschonken door haren voorzitter, M. Em. de Thibault de Boesinghe. De mi,zieken van Voormezeele. Kemmel, Siaden, Merckem en Langeroarck zullen dit leef' opluisteren. i Namiddags om 2 1/2 ure, STOET, Waarna Concerten door de muzieken beurte lings gegeven in de Warande van het kast; el vanM. de Thibault de Boesinghe en in de Statiestraat. ANDERLECHT nog eene geheime stokerij.—Sinds ongeveer drie weken vermoedden de agenten der accyn- sen dat er in de omtrek van den Bergeuschen steenweg eene geheime stokerij moest bestaan. Samen met de policie richtten zij een ieverig onderzoek in en dinsdag namiddag werd dit met een goeden uitslag bekroond. Men had ge zien dat kerels koopwaren droegen in het huis n° 315 van gemelde steenweg, alhoewel daar geen handeldrijver woonde. De agenten van den fiscus begaven zich langs de koer naar een ach tergebouw. Zij vonden er een man bezig met alcool te stoken Alambikken, alcoolvaten, hoe veelheden grondstoffen, alles duidde aan dat men met eene goed ingerichte geheime stokerij te doer. had. De man verklaarde Louis L... te herten, handelsvertegenwoordiger te zijn en in de St-Bernardsstraat, te St-Gilis, te wonen- Hij bekende samen met een herbergier van St-Gilis te werken hij had het huis gehuurd en er reeds over twee maanden de geheime stokerij irige richt. Tot hiertoe kent men het bedrag der ge smokkelde rechten nog niet, doch men denkt dat zij aanzienlijk moeten zijn. Louis L.., en zijn medeplichtige zijn ter beschikking van den pro- -kureui' des konings gesteld en al het materieel is in beslag genomen- GHISTEL Sedert verscheidene dagen loopen er hier weder vreemde mans- en vrouwspersonen rond, die zich in de winkels begeven om er de eene of andere kleinigheid te koopen. Zij vragen altijd achter de eene of andere soort van geldstukken, 't zij in zilver, 't zij in nickel, en spreken onder elkander eene onverstaanbare taal. Opgelet voor zulke personen, want op andere gemeenten worden ze verdreven en hier komen zij zich vestigen met hunne wagens of op logementen. ISEGHEM Maandagavond werd alhier in de statie een goederentrein, die van Ingelmunster kwam, door 't verwringen eener wisselnaald, op een zijspoor gedreven, waar eene reeks van vijf wa gons stond. Allen werden verbrijzeld. Een der wagons, met arduinsteenen geladen, werdin een aardappelveld geslingerd, ln een anderen wa gon stonden een twintigtal manden, samen met een duizendtal duiven al deze aieren werden gedood. Het parket van Kortrijk heeft een onderzoek geopend. LEDEGHEM Dinsdag werd ten nadeele van M. Grumaert, dezer gemeente, aan de afspanning St-Joris nabij de statie, te Rousselaere,een velo gestolen. De dief werd herkend. Hij reed in volle vaart met don gestolen velo naar Ledegliem, waar hij hem in een winkel van suikergoed achter liet, zeggende dat hij hem zou komen halen. Na het vertrek van den kerel ontdekte mea in het lederen zakje van den velr> het kwijtschrift van de nummerplaat, op den naam van Grumaert De veldwachter werd seffens verwittigd en (oen 's avonds de dief kwam om den velo te halen, werd hij aangehouden door M. Isidoor De Bra- bandere, werktuigkundige, en den brigadier veldwachter. MEENEN Maandag avond rond 11 ure hebben onbeken de kerels voor de derde maal reeds de groote spiegelruit uitgeworpen bij Edm. Tyberghein, tabakfabriekant in de Barakken. Sinds veertien dagen reeds wordt dit huis door allerhande middels schade aangedaan. De haas en de doch ter zijn reeds aangerand geweestde spiegel ruiten der herberg en voordeur en die van den winkel wierden opvolgentlijk verbrijzeld, en dat alles omdat zij eenen onderkruiper van Gratry, die gansch bebLoed was, in huis geno men hadden om hem te verzorgen. Ondanks de voorzorgen door de policie genomen, kunnen die laffe wrekets niet ontdekt worden. Het is te hopen dat dit hun laatste meesterstuk zal zijn en dat zij niet lang meer vrij zullen loopen Mad. Tieherghein ligt ziek te bed van schrik, de geneesheer is geheel deu nacht hij haar ge bleven om haar te verzorgen. EYSDEN Maandag morgend werkte een schaliedekker op het dak van het Wit Huis, toen hij opeens eene draainis in het hoofd kreeg en van eene hoogte van tien meters op de straatsleenen viel. Een priester kwam seffens het slachtoffer de laatste II. Sakramenten toedienen, terwijl een geneesheer den gekwetste verzorgde. De arme werkman stierf terwijl men hem naar het gast huis van Maestricht bracht. Hij iaat eene wedu we on zeven minderjarige kinderen achter. GENT Een kindje van 19 maanden der echtgenoten Van Vooren, Wilgestraat (St-Jozef), is dinsdag voormiddag, rond 10 1/2 ure, terwijl de moeder naar boven was gegaan om hare kamers op le schikken, op de koer der ouderlijke woning in eene kuip water gevallen. De moeder was nau welijks tien minuten weg geweest. Zij was het die het kind ontdekte reeds had het opgehou den te leven. ROOBORST Dinsdag voerde M. Wantje Van der Hauwaert hooi naar de statie met een drij wiel kar, bespan nen met een koppel koeien, ln het naar huis keeren, ontkoppelde het gespao, zoodat eene koei links en de andere rechts wilde. Van der Hauwaert wilde voor zijne koeien springen, doch hij werd met het hoofd gevat tusschen eenen boom en de ladder of stelling zijner koe. De ongelukkige bleef op een slag dood zijn hoofd was letterlijk opengeslagen. Van der Haumaert is ongehuwd en had met zijn broeder een klein landbouwbedrijf. HAEREN Het parket van Brussel Is dinsdag' morgend alhier afgestapt om een onderzoek te openen over de verdwijning van mejuffer Louisa Bollen, 52 jaar oud, die over anderhalf jaar helouderlijk huis verliet en van wie men sinus niet meer hoorde spreken. Men heef; alle reden om te gelooven dat het meisje het slachtoffer eener misdaad geworden is. Den avond barer verdwij ning was mej. Louisa Bollen vaneen hondje vergezeld. Men heeft nu het dier, met verbrij Z'lde kop teruggevonden op een eigendom on langs door een magistraat gekocht. Deze ontdek king had de komst van het parket voor gevolg. Het gerecht kwam ook om een onderzoek te openen tegen zes milicianen, die, over eenige dagen, drie jonge meisjes, waarvan het oudste nog geen 18 jaar telt, aangeland hebben. Eene confrontatie badplaats en rechterlijke vervolgin gen zijn ingespannen tegen verscheidene der belichten. Het parket begaf zich vervolgens naar Vil voorde, waar een opziener der vaartwerken door een mecanicien mishandeld geworden was. Het slachtoffer, alhoewel erg toegetakkeld, vroeg dat zijn aanrander niet zou vervolgd worden. MEN ZEGT non de keu dat de alcool sterkte geeft, zoo stottert Kobe, die meteen fel stuk in zijnen kraag op zijnen rug in een droogegrachl lig! te spartelen. Over eene halve uur viel ik in den gracht van Peer Van Dingencn, die veel dieper is dan deze, en ik kon er nog uit, toen had ik 4 dikkoppen uit, nu ik er 8 binnen heb zie ik er geene kans meer voor uit dezen netelgracht te geraken. Die zeggen dat de alcool macht en sterkte geeft, ze kennen er niemendalle van, de foriassen, en toch is non de keu, geneverlje lief een verleidelijk ding. Onder die zonderlinge jeremiade viei Kobe in slaap en werd 's morgens door eene zware regenbui wakker gemaakt. Nog duizelig en zwijmelend slentert de alkolist naar huis, en ligt thans met een fleuris te bed, waar bij hij misschien zijn leven opofferen zai. DIKKE Jan had eens een explicatie met zijne wasch- vrouw. Ge rekent veel te veel voor mijne hemden z'-i hij. Maar menheer zei het wijfken. Hebt gij nog niet gezien hoe dik dal gij zijt ïk kan wel hemden wasschen voor dien prijs, maar geene tent van 'nen eirk DE gepensioneerde generaal Koron/itskoff, die zeer rdhoorig was, woonde nabij een buskruilma- gazijn, in den omtrek van Moscou. Op zekeren dag vloog het magazijn met een ontzettende slag in de lucht. De generaal, meenende door een bezoeker gestoord te worden, toon Binnen riep op gram moedigen DE Rond hoogergenoemd uur, werkten nog twee ploegen, elk van twaalf man, en een foorman, de eene aan het luik nr i, de tweede aan het luik 4. Eensklaps bemerkte men brand te midden van het dek waarde vaten terpentijn staan en in minder tijd dan wij het hier kunnen beschrij ven, stond het dek op eene groote oppervlakte in brand. Het werkvolk en de bemanning vluchten aan wal de policie verwittigde de pompiers. Deze waren zeer s uedig ter plaats met de groote stoompomp, onder bevel van den kapi tein-bevelhebber. Dadelijk werd de pomp in werking gebracht en met een twintigtal lansen werd het vuur aangevallen. De heer Bulcke, haven kapitein, deed voor zichtigheidshalve de Duitsche stoomboot Gema, die met den kop tegen het brandend schip lag, verleggen. Een Rijnschip Vereiniging, dat vast tegen de Maria Madre lag, werd door het vuur ook aan getast doch het werd weggesleurd door eene sleepboot en te midden van het dok gebluscht. Eene baggerboot. werd in het dok gehaald om d:or zjjne machtige pompen te helpen tot be strijding van hst vuur. Ruim twee uren, werd alzoo gewerkt en het was kwart na middernacht, wanneer de laatste vlam werd uitgedoofd. liet schip is geheel verkoold; de ijzeren platen verwrongen op het dek is alles verbrand Het zal moeilijk zooniet onmogelijk zijn het te herstellen. De vlammen, die ruim tien meters hoog sloe gen, werden gansch de stad door gezien.De hitte was onverdrageljjk, zoodat men verplicht was op grooten afstand te blijven. Do schade is zeer groot. Er bestaat verze kering. bedelaar. Een weinig brood mijnheer, als 't u belieft, of een weinig geld om er le koopen, ik heb sinds drie dagen niets meer geëten. De vrek. Volgens de laatste entdekkingen der wetenschap kan men negen dagen vasten, kom dus binnen zes dagen terug... EEN liefhebber van velorijden. Zie, ge rnoogt er van zeggen wat ge wilt, maar 't velorijden, dat is de beste der lichaamso leningen, 't versterkt de spieren, 't geeft goeden eetlust en lang leven Een spotter. Zoo, zoo dat meent ge toch niet Onze voorouders, Die kloeke en fiere man nen waren hebben nochtans uwe tweewielers niet gekend, zij De liefhebber. Da's waar, maar daarom ook zijn ze allen dood, ziel ge VADER (streng): Hebt gij aan moeder gevraagd, of gij dien appel hebben mocht Zesjarig zoontje Ja, vader. Vader Zeg de waarheid. Ik zal hot aan moeder vragen en als ik bemerk, dat gij liegt... Zoontje lk heb het wel aan moedor gevraagd, maar... zij zegde... neen. 'T IS ZONDERLING Mijne Laura, sprak mad. Domoor tot hare buurvrouw, is nu achttien jaar, ze heeft vier jaar op 't conservatokum geweest en wat zjj daar gedaan heeft goede hemel, ik begrijp er niets van dees week waren wij bezig met conserven in te leggen en ze kon er niet eens aan helpen. DAT de schoonheid verganKelfjk is, is de troost voor de leelijkheid. WAAR.0 vl Niet.egenstaande velo tegenstrijdige geruch ten gaat Vlaanderen in Bedevaart naar Lourdes den 26" OOGST AANSTAANDE. Ditmaal bijzonderl/jk moeten wij, Vlamingen, uitgelezene e b voorrechte kinders van O. L. Vrouwe, eraan houden van in overgroot getal mee te gaan, ten eersten om door krachdadige geloofbetuigenis verzet aan te teekenen tegen dwingelandij en goddeloosheid, en ten tweeden, om vooral te vragen aan de Moeder van God dat zij ons land zoude bewaren van vrijmetselarij en ongeloof. Er zijn van onzo landgenooten die aangeraden hebben de bedevaarten naai® Lou: des op te schorsen. En waarom Heeft Onze Lieve Vrouwe tijdens hare ver schijningen aan Bernadelte niet gezeid Ik wil dat er hier volk kome... in bedev .ai t» En is er iemand belast geweest die uitnoodiging in te trekken Zoolang dat Maria niet uitdrukkelijk verklaart dat zij te Lourdes geen volk meer be geert te zien, zoolang ook zullen wij onze bede vaart staande te houden. En dat men niet zegge, b. v. er zijn bedevaart plaatsen genoeg in ons land. Dat is ongetwijfeld een zegen voor Belgie en 't is schoon en loffelijk ook die heilige plaatsen dikwijls te gaan bezoo- kon. Maar vraagt eens aan al degenen dit. een maal naar Lourdes geweest zijn ofdat onze bedevaartplaatsen mogen vergeleken woorden aan het heiligdom van Lourdes en otdat zjj niet alle jaren zouden willen terugkeeren. Vraagt hun ofdat er eene plaats is op de aarde waar de deugd meer in eer en aanzien is, waar dat do christelijke liefde zoo algemeen, zoo ootmoedig en bescheiden en tevens op zoo grootsche wijze geoefend word ofdat zij die he rtroerende too neelen kunnen verg-ten van de H. Sakraments- processies, die uitberstingen van onwankelbare gevoelens van geloof en betrouwen, van de god delijke diensten aan de wonderrotse, van de plotselinge genezingen, teekens van Gods goed heid en bermbertigheid, van die verrukkelijke licht bee- en zangstoeten. Wij vertrekken dus, Vlamingen, als 't God belieft, den 26° Oogst. De lijsten worden dus gesloten den 10" Oogst. Voor alle inlichtingen. (Zie de plakbrieven in de kerken. ANTWERPEN. EENE STOOMBOOT IN VLAM Donderdag avond, rond tien ure, verspreidde zich eene roode glans in de lucht, langs de dok ken en weldra liepen ontelbare nieuwsgierigen in die richting. Op nummer 22 van het Kattendjjkdok-Oost- kaai ligt de Italiaansche stoomboot Maria- Madre, gemeerd, een groot schip der rcederij L. Dens enCi9. Het stoomschip was hier Vrijdag aangekomen met groote marmeren blokken en had twintig tonnen terpentijn op dek staan, welke te Londen waren geladen. Donderdag namiddag was men begonnen ijzer en andere voorwerpen in het schip te laden. De heer J. KLEIENBURG, oudvader van het Oude - Mannen en Vrouwenhuis te Veenendaal. ver klaart het vol gende Ik ben 70 jaar oud en was al- tijd volkomen gezond tot voor x twee jaar toen ik het op mjjn longen kreeg. Ik hoestte den geheelen dag krampachtig, 't welk gepaard - ging met ste- Ten einde raad De Heer J.KLEIENBURG, Oud Directeur van het Oude Mannen-en Vrouwenhuis te Veenendaal. Volgens Portret. kende pijnen in de zijde. - begon ik voor een halfjaar met uwe voor- treffelijke Abdijsiroop. En zie, mijnheer, na het gebruik van de eerste flesch gevoelde ik mjj beter worden. En thans ben ik zoogeluk- kig te kunnen verklaren dat ik weder even gezond ben als voorneem» De ABDIJSIROOP uit het Klooster Sancta Paulo is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk en geneest on voorwaardelijk den hardn -kkigsten hoest, de hevigste verkoudheid, asthma, keelpijn, kind- Slijmhoest, Bronchits, Mazelen en alle andere Borst-on Longaandoeningen. Prjjs fr. 2; fr. 4 en fr. 7 per flacon. Verkrijgbaar inde apotheek Becuwe, opvolger L. Aertsens, Botermarkt, 9, te Yper. VOLGENS een oud Servisch gebruik werd er aan den nieuwen koning van Servië, bij zijne intrede in Belgrado, brood en zo ut aangeboden op een zilveren schotel. Die taak wordt verricht door de leerlingen van hethooger onderwijs van Bel grado, in het bijwezen van al de hooge officieele persoonen van 't hof en Administratie. Wat dit oud gebruik br leekt nt, kan men hieruit opma ken. tn sommige streken onzer Kempen, vooral in Noord-Braband, bestaat een oud gebruik, dat men de jonge echtelingen, als ze pas gehuwd zijn, van de kerk komende, te gemoet gaat met eene sclienkschotel, waarop een borreltje zoet nn een borreltje zuur staat. Do jonge echtelin gen worden die romertjes aangeboden en geven ze wisselend aan elkaar over, wel toeziende van geen zuur gezicht te trekken,want dit zou voor de omstanders een leeken zijn van 't huwelijk niet zonder tegenzin onder elkander te deelen en dan was het maar al te erg. Ais nu de ko ning van Servië maar niet te veel zout bij zijn brood genomen heeft dan zou 't er misschien do ir kunnen, maar anders zou 't erg kunnen zijn voor hem, want builen dit alles ziet er maar heel zoutachtig uit in Servië. M1DDELKERKE. Vrijdag avond rond 7 ure, langs de vaart van Plasschendaele, ter hoogte der wijk «Rattvalle» gemeente Slype, is opeens de automobiel van M. Bliek, van Brussel, die door den chauffeur, van de Panne, zijn zomerverblijf, naar Oosten de tot herstelling overgebracht werd, in brand geschoten. De chauffeur kon er gelukkigiijk nog afspringen, hij is nogtans nog al erg aan zijne voeten verbrand. Het machien dat een der schoonsteen laatste modellen was en 30,000 fr. heeft gekost, is in den gracht geloopen en bui ten het ijzerwerk gansch opgebrand. ONTAARDE ZOON Zondag morgend ten 9 1|2 was er eene verza meling van volk op den koer bewoond door J. P. Staceghemsteenweg. P. was door zijn zoon, oud 22 jaar te lijve Ion geweest tusschen de vaart en den ijzerweg. Gewapend met eenen koterhaak.had hij zijn vader zoodanig gestampt en geslegen dat geheel zijn aangezichte gezwol len was en bloede; daarbij was het vel van zij ne borst geribbeld op eene lengte van 15 centi meters en op 5 breed hij had ook de vingers van de linker hand doorbeten. Geldzucht was de drijffeer van dien aanslag, want na zijne schelmerij gepleegd te hebben ging de ontaarde zoon op de vlucht, ziju vaders geldbeugel in houdende 17 fr. meênemende. De suiker in pakken van de Tiensche .Maalderij zijn de beste. Te koop bij allo kruideniers

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1903 | | pagina 2