Lessive du Génie LAATSTE NIEUWS VAN ALLES WAT Koude voelen Het Radium Verstikking door de koude Moncarrey-Griem Lijst der lotelingen van Yper voor 1UÖ4 om ratten te verdelgen D E te Yper. Een wagon voor rookers zat geheel en ganscb in eenen anderen; al die erin zaten waren als vermorzeld. De redders moesten hel rij uig in stulcïen kappen om te kunnen een weinig hulpe bieden. Drie reizigers leefden nog, maar waren in zulken ellsndi gen staat, dat twee ervan korts daarna gestorven zijn, zonder tot spreken gekomen te zijn. Deelen van lichamen lagen hier en daar iü 't ronde tusschen deelen van ossen en stie ren. 't Was oprecht verschrikkelijk. De kieziug van Yper is gedeeltelijk verbroken. Eene nieuwe kiezing moe binnen de maand plaats hebben tus schen de heeren Lemahieu en Vanden Bongaerde, Nolf en Dechièvre. Morgen of overmorgen verschil ril 'iet nieuws in het Staatsblad. De vrijdenkers hebben hun verstand t'hoo pe geleid, congres gebonden ter besprekint van een belaugdjk voorstel, namelijk eet gedenkteeken op te richten aan de mat te laars van het vrije gedacht Te Yper staan er reeds twee zulke gedenk tee ken* éen iri de Thorhou'strate en éei 1 ngs de VlameriingSche kalsijde Zeg dan nog dat we hter geen eeuw vt. i uit en zijn K|gde voeten zijn oorzaak van verkoud beid Men moet dus zorgen geen koud voeten te hebban. Men wassche ze daaton 's morgens en 's avonds koud af en wrijft zr meteen doek stevig droog, 's Morgens kar hetgeen kwaad ze met wat Franschen bran de wijn in te wrijven Men zorge voorts geen natie sousen en schoenen aan te trekken Kousen kan men niet vaak genoeg schoor en trisch gewasscnen dus niet alleer gedroogd aantrekken. Dat is een ui1 uw- metaal dat neg maar onlangs' ontdekt is en waarvan er nog maar eertige korre sj s bestaan. Dat wonderlijk metaal schiet vanzelfs groene stralen zonder te vergaan of te verminderen Het geeft ook warmte zonder ooit. uitgeput te zijn en zond» r med-hulp van eene uitwendige macht. D e warmt;- is zelfs zoo krachtig dat men reken1 dat een stuk radium van ecne vuist groot een tamelijk huis zóu kunnen verwarmen Maar dat metaal is zoo zeldzaam, zro kostelijk dat het 30 000 frank de gramme kost. 't Is te zeggen dat het nog weinig ge bruikt is. Moest het in groote hoeveelheden kunnen gevonden worden, de prijs zou natuurlijk vele kunnen verminderen. Tot bewijs her aluminium die eerst rond de 2000 frank den kilo kostte en nu maar rund de 2 fr. meer geldt. Men staat stom - Is men bedenkt welkf gevolgen de verspreiding van dit metaal in den toestand van de wereld zou te wege brengen. M Nooit mag men een rnensch dist kwalijk wedt van de koude of half bevrozen is si ff -ns in eene warme plaats brengen. Hem in het begin met wrijvingen van sneeuw ol ijswater tot zich zalven brengen, dan wrij vinden met lauw wat r aanwenden, lucht in de longen blazen, in sommige gevallen, nietdroo e doeken wrijven en daarna warme tneé -sf mts dergelijks geven, is een goed middel Dst onmiddelijke hitte cf warme drank zijn noodlottig. Men moet trapsgewijze te werke gaan. UIT VLAMERTINGHE Sedert eenige weken loopt er hier en in den omtrek een wild zwijn rond. Menige keeren heeft men het dier achtervolgd, maar nooit binnen schot gekregen. M^n denkt dat het zijne schulplaats moet hebben in de Brandhoekbosschen. UIT DICKEBUSCH Zondag nacht waren vijf jachtwachters, in dienst van M. Decot, van Brussel, op ronde op 't grondgebied van c'e gemeente Dickebusch, toen zij een geweerschot hoorden dicht bij de plaats waar zij zich bevonden. Zij verspreidden zich met het doel den wildstrooper te omsin gelen en aan te houden. Nauwlijks waren zij verspreid, of de wachter Batten zag een wild strooper die hem bevool te blijven staan ter zelfder t;jd mikte deze op den wachter. Deze laatste, om aan eenezekere dood te ontsnappen, liet zich ten gronde vallen. De strooper loste een schot, doch de lading vloog verloren. De wachter schoot terug en trof zijnen aanrander in den bil. De wildstrooper ondanks zijne wonde, vluchtte een boschje in en men verloor zijn spoor. De gendarmerie van Yper werd verwittigd en kwam een onderzoek ter plaatse openen de wildstrooper werd ontdekt. Het is de genaamde Edw. Slorme, werkzaam te Dickebusch, en woonachtig te Vlamerlinghe. Hij is bedlegerig, doch zijn leven is niet in gevaar. VIS1ETKAARTJES Op drie dagen, den 31 december, den 1 en den 2 januari, hebben de brillendragers te Brussel en in de voorsteden 900,000 visiet- kaarljes ten huize besteld. Uit Brussel worden er, naaf het binnen en buitenland, ongeveer 800,000 visietkaartjes verzondt-n. In vergelij king met de cijfers van verleden jaar is er eene lichte vermindering in 't zenden van visiet kaartjes waar te nemen. Daarentegen worden er meer en meer geïllustreerde postkaarten ontvangen en verzonden sinds acht dagen komen er dagelijks ongeveer 50,000 zulke post kaarten te Brussel aan en worden er daarom treat evenveel verzonden. UIT THIELT Wij hebben het jammerlijk ongeluk gemeld, dat verleden woensdag morgen alhier op de wijk Hooit is gebeurd. Het slachtoffer, de ge naamdc Marie Declercq, die de volle lading van een geweerschot in het hoofd kreeg, is in den avond van denzelfden dag overleden. Het ge weer waarmede het ongeluk gebeurde, was ge laden met zaad, en daar het meisje maar op twee stappen afstand van Holvoet stond, was het uitwerksel van het schot vreeselijk, Eene oor en een deel van het hoofd van 't slachtoffer werden weggerukt, zoodat de hersens bloot lagen. Ook is Marie Declercq tot haar zelve niet meer gekomen, en de ongelukkige heeft enkel nog de H. Olie kunnen ontvangen. Marie Declercq was 20 jaar oud. De onvrije illige dader is er nauwelijks 17. Het meisje was in dienst bij den smid van Hooit, Felix Van Maele. Men zal zich de misdadige poging herin neren, die over veertien dagen gedaan werd om den trein naar Deynze te doen ontriggelen. Maandag heeft men op de zelfde plaats deze poging hernieuwd tegen den reizigerstrein die ten 6 ure 40 uit Thielt naar Ingelmunster ver trekt. Gelukkig werd liet feit in tijds door een der bijzondere wakers, door hei bestuur van de ijzerenwegen aangesteld, ontdekt. De kwaaddoeners hadden ditmaal de excen triek die op ongeveer 80 meters van de statie Ten Sure 30 ,s avond verklaard depolicie dat men uit de puinen van den afgebranden schouwburg een totaal van 637 lijken heeft op gehaald. Het is onmogelijk dit cijfer te contro leeren, maar men heeft redens om te gelooven dat het juist is. Van de arlisten zijn de meeslen gered. Eeni ge koristen zijn tusschen de slachtoffers. Er heerscht buiten den schouwburg eene koude van 12 tot 15 graden, Ziehier bijzonderheden over den brand het vuur dat ontstaan was in den vergaarbak van het acetelynloestel, geplaatst tusschen de schermen, greep eerst de decors aan, en ver- spi eide zich weldra in de zaal. Zoodra het geroep brand 1 weerklonk maakte zich eene verschrikkelijke panies meester van de aanwezigen, meestendeels vrouwen en kinderen, tooneelspelers en speelsters vlogen als waanzinnig over het looneel, terwijl hel publieke in wanorde naarde uitgangen vluchtte onder vreeselijk gewoel en gedrang. Als zinne- loozen verpletterden zij elkander. De toeschouwers op het balkon werden op hunne plaatsen gehouden, daar de vluchtenden de uitgangsdeuren versperd hadden- Dedooden zijn letterlijk met hoopen van ver scheidene meters dikte gevonden, namcnlijk beneden aan den gang der galerijen, waar de vluchtende vrouwen en kinderen der hoogere plaatsenden weg afgesneden vonden door de massa vluchtelingen uit het parterre. Toen de pompiers in de zaal drongen vonden zij nabij de deuren de lijken van meer dan 200 personen rechtstaande en nauw ineen gestren geld, vers'ikt of verkoold, 't Is onmogelijk de hertverscheurende tooneelen te beschrijven, die den heelen nacht plaats hadden, Het getal gekwetsten is zoo groot, dat al de gasthuizen van Chicago weldra opgepropt wa ren en dat eene groote naburige school alsook verscheidene aüdere gebouwen tot verbandhui- ze-n moesten gebruikt worden. Een officier van de pompiers, die zich binnen het brandend gebouw gewaagd had, heeft ver klaard dat het hem scheen dat twee of drie honderd personen op den vloer van de twee hoogste gaanderijen lagen. De meeste ariisten zijn gered geworden enkel koristen slechts zijn in de vlammen gebleven. De toeschouwers op de balconplaatsen zijn als in eenen muizenval gevangen geweest. De stroom der vluchtelingen naar de deuren was zoo groot dat de deuren toesprongen en niet meer terug konden geopend worden. Buiten was de koude van 15 graden vele danseressen moesten ontvluchten wilden zij door de vlammen niet opgebrand worden, daar zij voor enkele kleeding een vleeskleuriger» broek aan badden. Miss Jeovath Mac Doorveld weigerde te ont vluchten, en ging naar hare kamer om hare kleederen. Zij werd gered door een pompier die haar langs den ondergrond van het schouw burg deed gaan, langs waar 50 andere danse ressen zich hadden kunnen redden. De suiker in pakken van de Tiensche Maalderij zijn de beste. Te koop bij alle kruideniers UIT ICHTEGHEM Bij het luiden der verspers geraakte de klok luider met den voet in den streng verwaï d, met 't noodlottig gevolg dat hij in de ruimte geslin gerd werd en vervolgens op den plankenvloer terecht kwam. In hopeloozen toestand opge nomen, is de ongelukkige dinsdag overleden. Hij laat eene weduwe en vijf jonge kinderen achter. DE GAL, HET ZUUR, DE SLYMEN. De moeilijken stoelgang, het onzuiver bloed, brengen alle soorten van onpasselijkheden voort. Om deze kwalen te vermijden en te ge nezen is er niels beter dan van tijd tot tijd een pilleken van Depratere te nemen. Deze pillen worden maar verkocht per doos, aan 1,50 fr. in alle apotheken. Te bekomen: te Yper, apotheken May, Libolte, Aerlssensen Donck te Poperin- ghe, Monteyne te Komen, Van Windekens te Meenen, Sioen erRotiers; te Iseghem (Markt), Rodenbach, en Waasten, Vander Marlière. UIT MOESKROEN Zondag avond is op het gehucht Monlaleux eene graanmijt afgebrand, toehoorende aan deu landbouwer Duthoit. Twee naburige mijten konden voor het vuur gevrijwaard worden. Maandag avond, rond 11 ure, heeft de poli- cieagent Desbonnet aan.den barreel van Borno- viile een kerel aangehouden, die zich achter eene haag verscholen had. Het is een vagebond, 23 jaar oud, afkomstig van Luik. In den namiddag had hij bij M. La- ban e Giorieux, fabriekant, Slatiestraat, eene baal weefsels van 83 fr. gestolen en gepoogd ze aan een spotprijs le verkoopen. Men heeft den landlooper in het gevang van Kortrijk opgeslo ten. UIT KEMMEL De voerman van Nestor Depuydt kwam met eenen zwaar geladen wagen de helling afgereden tusschen Kemmel en Wytschaete. Hij wilde den rem sluiten, maar deze brak en de wagen rolde met geweld voortde voerman werd door een der wielen geval, dat over hem liep. De ongelukkige heeft nog slechts eene uur ge leefd. UIT STEENE Een 10 jarige knaap, De Poorter genaamd, waagde zich maandag op eene toegevrozen grachtde onvoorzichtige jongm schoot door het ijs en verdronk. UIT AERSEELE De genaamde August Van Vynck, landbouwer alhier, reed maandag morgen uit met geladen wagen, voortgetrokken door twee paarden. Hij zette zich van boven op den wagon, docb onder weg viel hij eraf en bleef op den slag dood. UIT SINT DENYS Zondag morgen hadden onbekende deugnie ten in de Bergboschstraal een koperdraad gespannen aan de hoeve vanM. Georges Samain. Toen de menschen naar de 6 ure-mis kwamen, zijn er verschillige vrouwen over gevallen de bij middel van arduinsteenen vastgezet, I alle kanten zag men lijkstoeten den weg naar de watonvermijdelijk eenetreinonlriggeiing moestkerkhoven inslaan. De priesters ende geestelij kenvan de verschillende godsdiensten gingen Geheel de stad Chicago is in rouw. VlaggeD J genaamde Mathilde Vervaecke was de slechtste, hangen half top vele lieden, op de straat, dra gen rouwkrep aan den arm de koetsiers hebben zwarte linten aan hunne zweepen geknoopt. De handel ligt om zoo te zeggen stil, uitgenomen voor wat den verkoop van rcuwartikels betreft. De ramp heeft vier tot vijfduizend families in rouw gedompeld. De begrafenis van de slachf effers van den Iro- keeschen schouwburg begon zaterdag. De aan blik der stad was treurig. In al de kerken werden de klokken overdood geluid. Langs i% AANBESTEDING VAN YPER Wij ontvangen vari Mijnheer Pol. Hoste van Gent, den volgenden aanbevolen brief mei bede van inlassching. Gentden 3 Januari, 1904. Den Heere Opsteller van 't Nieuwsblad van Yper, Nr 36 Boterslraat, te Yper. Paar uw geëerd blad in zijn nummer van 26 Dec. 1. 1. den uitslag geeft van de openbare aanbesteding van het bouwen van een nieuw klooster tot Yperen, gelieve mij toe te laten de mi-s ag te herstellen van uwen briefschrijver Het is onjuist dat mijn aanbod te laat is toegekomen. Regelmatig afgegeven en aanbe volen ter post van Gent den 18 Deo. zooals voor zien in h t lastboek, is mijn aanbod intijds besteld, onderzocht en er lezing van gegeven in de zitting der aanbesteding van 19 December tot Yper. Ik heb ingeschreven voor de som van 46774 fr. zij 527 fr. lager dan mijnen minst bi denden mededinger. Waarom ben ik geen aanb-steder verklaard geworden Hét is hetgeen men niet zal uit voor gevolg hebben. Het is, op zeven of acht maanden tijd, de vierde poging tot ontriggeling op de zelfde plaats. Het parket van Kortrijk is opnieuw een onderzoek komen doen. De ellendelingen, die zich aan deze laffe pogingen hebben plichtig gemaakt, worden ieverig opgezocht. Men verzoekt ons te doen opmerken dat er twee produkten Waltliéry zijn 1» Pastille Walibéiy tegen de hoest (1 fr.) 2° Walthóry-Pil, d;e het purgeermiddel is voor het grootste deel der huisgezinnen, (l fr. 25). UIT ISEGHEM Zondag namiddag schoot een schaatsenrijder August Vanneste, alhier op de vaart door hel ijs. De drenkeling ging onvermijdelijk verdrin ,ken toen de genaamde Leo Vancompernolle, lid van de maatschappij De Zwemmerskunst hem ter hulp sprong. De redder ging zijne zelfopoffering met i et leven bekoopen geluk :kig bevond zich de commandant van genoemde zwemmersclub, Gust Vandamme, ook Lr plaats. Op zijne beurt snelde hij toe, en gelukte er in alle twee de slachtoffers van eene gewbsedood te redden. Zulke moedige daad verdiend voor zeker beloond te worden. UITKOMEN Woensdag namiddag, rond 2 !|2 ure, waren een hondertal jongens aan 'tschaatsenrijden op het ijs van de vaart van Komen naar Yper, toen opeens een jongeling, Bendel Arthur, 13 jaar- oud, wonende alhier, doorliet ijs schoot en in dediepte zonk. Zonder de moedige tusschen kornsI. van Beaunront Alfred, zoon van den ge meenteonderwijzer le Komen, die er in gelukle hem uit het water le trekken, ware Bendel verdronken. Opgestoptheid, ongesteldheid der maag.hoofd Ptjn Die kwalen zijn rap genezen door de Pil Walthéry tegen sljjmen, die het zoetste is van alle purgeermiddelen. UIT CHICAGO Op de voorzijde van dit blad hebben wij dep leggen Ook Ir b ik van volgende Dinsdag p r j brand uit Chicago gemeld, en geven hieronder deurwaarder verzet aangeleekend. Mijn protest [10g eenige nadere inlichtingen. is vruchteloos geweest, maar vast zeker zal zulks het geval niet zijn bij dé aanklacht die ik voorde rechtbank brengen zal. Dank zij God, zuilen er lot Yper nog rechters zijn, zooals er destijds lot Berlijn waren. Aanveerd, mijnheer de opsteller, mijne hoogachtende groeten. (Get. Pol. Hosle aannemer te Gent UIT YPF.R In den nacht van maandag tot dinsdag zijn kwaaddoeners hier nogmaals aan het wetk ge weest. Aan een groot gatal buizen in de bijzon derste straten der stad hebben zij met messen Stukken hout afgesneden van de deuren en vitrienen. Een streng onderzoek is ingesteld. Ganzen op nieuwjaarnacht gestolen in een kasteM van den omtrek, werden bij eenen ver kooper hier ter stede aangeslagen. De prachtige Schouwburg te Chicago in de Vereenigde Staten, gebouwd volgens de plan van het «Opéra Comique» van Parijs, is de prooi der vlammen geworden. Het vvur is uitgeborslen op het tooneel, ter wijl de vertooning aan gang was. onbeschrijvelijke paniek ontstond. Aan de uitgang,^ vooral vonden vele personen de lood. De pompiers slikten erin veel toehoor ders te redden. Tal van pors\,*v,lr^y0pjQpg^ het öewqstzijns anderen werden versus meestendeei onder de voeten doodgeti't Op het eerste lagen drie tot vier, personen opeengestapeld. Aan den voet van den trap leid<a liet Paradijsvond men een overgrootj den, onderd van de eene begrafenis naar de andere. De onherkende lijkenzullen zoolang mogelijk in de verschillende doodshuizen bewaard blij ven deze die niet opgeëischt worden, zullen O; de kosten van de stad begraven worden. Het stadshuis van Chicago is ten teeken van rouw gesloten. Zondag en Maandag duurden de be grafenissen voort. De scholen zijn gesloten ten teeken van rouw, uit hoofde van de dood van vier en dertig onderwijzers of onderwijzeressen die in de ramp gebleven zijn. Zondag bleven er nog tien lijken te herken nen. Het getal gekende dooden zou 587 beloo- pen. De eenige vreemdelinge, in den brand van den Iroquois-Th -atre omgekomen is eene engel- sche ballet danseres. BELANGRIJK BERICHT. M. Ch. Vanden- broeck, eigenaar der watte Thermogene, beveelt vuriglijk het volk aan die deze voortbrengsels koopt, van zich altijd wel te verzekeren dal de doos door den apotheker besteld, wel de woor den draagt De Thermogene Te koop in dozen en halve dozen. EERETEEKENS Voor de eerste maal heeft de regeering aan de gedecoreerden eenen omzendbrief gestuurd waarin zij zegt Indien gij, wat het u toegekend eereteeken betreft, bet diploma met Vlaamschen tekst in de plaats wilt ontvangen, gelief mij zulks als- dan zoo haast mogelijk te laten weten. Wij zetten de Vlamingen aan, dezen Vlaam schen tekst te vragen. Ziedaar nu bijna 75 jaar, dat men aan de Vlamingen Fransche diplomas zond en dat duizende en duizende gedecoreerden diplomas ontvingen, waarvan zij geen gebenedijd woord begrepen. UIT LANGEMARCK In het jaar 1903 zijn *er 23 sterfgevallen en 186 geboorten geboekt, er werden 34 huwelij ken ingezegend. Hij kende haar. Waar zal ik dat papier l-ggen,vroeg een jong meisje aanharen broeder opdat het morgen seffens in 't oog zou vallen. Steek het in den hoord van den spiegel, antwoordde de broeder. UIT BRUGGE De genaamde Alfons Cailebouo't, 40 jaar oud, wonende Schoolstraat alhier, is door een der machienen v£#de cokefabriek te Zeebrugge, Vast gegrepenen ten gronde geslingerd1 geweest. Met gebroken heup is de man naar he t hospi taal van Brugge gebracht. zij heeft eene nogal erge wonde aan haren knie, en moei zelfs (huis blijven. Deugnielen die zulk een schoon werk verrichten, zouden voor eeni ge tijd achter de grendels moeten gesteken worden. De bestuurder van den dierenluin van Was hington had, zooals zulks gebeurt in het mee- rendeel der gestichten waar vogels gehouden worden, gebouwen waar talrijke ratten nestel den. Hij gelukte er niet in, zich van deze dieren te ontlasten. Zekeren dag meende hij te bemer ken, dat de ratten bijzonder veel smaak vonden in het zaad van zonnebloemen. Hij legde eenige korrels van dat zaad in zijne rattenvallen en sinds dien ving hij de gevreesde knagers met gansche dozijnen en was er (en slotte van verlost. UIT PITTHEM Zondag avond, is een schuurken in brand geraakt. Het vuur heeft zich weldra medege deeld aan eene tweewoonst, welke ook vernield is. Een deel der meubelen is kunnen gered worden. is het beste poeder om linnen, flanel en kleedsren te wasschan, tafels, vaatwerk houten of steenen vloeren te schueren. Vraagt kosteloos staal bij UIT STAVELE De voerman van de brouwerij Deschilder was bezig, aan de vaart, zijne bierkar te laden, toen opeens het peerd verschrikte en deinsde, zoo dat het met kar en al in net water viel. Men zag den kop van het peerd nog alleen boven het water uitsteken. Drie moedige mannen hebben met kloeken moed drie kwart uurs lang gewerkt om het gespan terug op 't drooge te krijgen, waarin zij gelukt zijn. UIT OOSTENDE Hel kindje der echlgenooten S., wonende Visscherskaai, werd zondag middag een oogen- blik alleen gelalen het trok een ketel kokende soep om en werd deerlijk over gansch het lichaam verbrand. Men vreest voor het leven der arme kleine. In eene herberg, op het aangehecht gedeelte van Zandvoorde, werd eendezer laatste avonden tijdens een twist, een revolverschot gelost op zekeren S..., die reeds eene zware kwetsuur aan het hoofd had bekomen. S... werd door het schot niet getroffen. Woensdag avond werd een 73 jarige ouderling op de Groote Markt door verscheidene jongens omgeworpen men nam hem op met gebroken knoesel en verscheidene erge wonden. Het parket is over eenige dagen afgestapt in eene gemeente in den omtrek om een onderzoek in te stellen over zekere nalatigheden, die in het houden der gemeenteregisters zouden be gaan zijn. Zoo zou hotgebeurd zijn dat kindereo, 9 jaar oud, niet opgeschreven waren in de geboorteregisters, en dat andere kinderen ter wereld kwamen, stierven en begraven werden zonder dat in de registers van iets melding werd gemaakt I UIT EESSEN Zaterdag is hier een pijnlijk ongeluk voorge vallen. Henri Theunynck, kieingebruiker,kwam met een muil gereden langs de kalsijde van Zarren. Op 't voorspan van de kar gezeten, is hij door de wildheid van den muil in de gracht gereden en met 't hoofd voorover op den har den grond gestuikt. De ongelukkige man was op den slag dood. Hij laat eene bedrukte wedu we met twee kleine kinderen na. UIT MOERBEKE Dieven zijn vrijdag nacht op het schip ge drongen van den schipper Van Hove, dat nabij de suikerfabriek lag, en hebben er een koffertje met 500 fr. gestolen. UIT CORTEMARCK De treinoverste Leopold Delanghe moest zaterdag hier op den trein stappen om naar Oostende terug te keeren, waar hij woonde. Het konvooi kwam te Thourout aan en men was verwonderd Delanghe niet te zien. Opzoe kingen werden langsheen de spoorbaan gedaan en men vond den ongelukkige ijselijk verminkt en stervend nabij de statie van Cortemarck. Zijne beenen waren afgereden. Het slachtoffer leefde nog slechts eenige oogenblikken. Delan ghe was 40 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Een getrouwd man, August Leyjager, die in eene herberg twist had gehad met eenige jonge lingen, is door deze laatsten aangevallen geweest, toen hij huiswaarts keerde, en een messteek toegebracht, die de longen doorboord heeft. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. UIT KORTRIJK Zondag nacht rond twee uren, hebben kwaad doeners, die gekend zijn, 4 huizen gelegen langs den Staceghemschen steenweg, ter plaats genaamd Monlaleux, geheel en gansch kort en klein geslagen. Deze huizen zijn bewoond door Alleman Emiel Baesen Henri Bauwens Robert Beddeleem Leon Bertier Auguste Beun Georges vrjjw. Bonket Arthur Bonte Julian Boussemaere Emeric Brabant Hilaire Purggraeve Alois Buseyne Emiel Busscbaert Maurice Gaenen Valeer Gallens Evarist Cardinael Arthur Cardinael Raymond Cardoen Cyricl Carlier Juffen Carlier Valeer Christiaen Jules Clareboudt Ri hard Coffyn Maurice vrjjw. Goliet Arcade Cottegnie Joseph Graye Prosper Guypers Edward Dael Leon Daufresne de Ia Chevalerie G° Debruyne Gustaf. Decadt René De Clercq Püilimon vrjjw. Decomnck Albert Deconinck Emiel Degrave Michel Dehaene Arthur Dehaerne Jeröme Dehollander Daniël Dehollander Prosper Dekeerle Leon Delanghe Emiel Deleye Louis Derous Frangois Deruyter Gustaf Desagher Maurice Desmet Aimé Dewachter Robert Domarle Juffen Donck Georges Doolaeghe Leopold Doolaeghe Tlieophiel Duprez Henri Durn; z Maurice Duthoo Emiel Duyver Emiel Faes Edward Faillie Cyriel Fischer Oscar Geeraerd Henri Geerebaerd Georges Geudens Nertor Gevaert Jules Ghys Emiel Giller Antoon Gontier Georges Gcossens Juffen Góuwy Abel Grimmonprez Rodolphe Gryffon Juffen Iloet Emiel Hollevoet Gaspar Homey Georges Hoorebeke Leon Huyghe Ferdinand Jacobs Arthur Kerrinckx Oscar Kinoo Maurice Knockaert Henri Ch. Corn Knockaert Henri Louis Laconte Robert Lahousse Victor Lambin Desiró Legon Georges Lelong Valeer Lemaire Albert Liebaert Joseph Liekens Henri Luyten Gustaf Maes Florent Mahieu Henri Marvellie TheoJoor Mervellie Camiel Monié Emiel Moniez Camiel Moniez Georges Moulaert Michel Nolf Jules Ossieur Henri Parrein Julien Parein Leon vrjjw. vrijw. vrjjw. Pauwels Julien Peeters Gustaf Pinet Georges Pottel Georges Ramskiudt Henri Reydant Emiel Reynaert Leonce Roffiaen Joseph Rosselle Charles Scherlynck Henri Sc. oonheere Robert Sogers Georges Says August Seys Michel Simoon Edward Six Anatole Slosse Georges Slosse Gustaf Spilliaert Oscar Spinnewyn Emiel Spinnewyn Oscar Tack Daniël Timmerman Hector Tresy August Tresy Gustaf Vandamme Alexis Vandamme Arthur Vandenberghe Henri Vandenberghe Joseph V«ndenboogaerde Joseph Vandenbroucke Polidoor Vanderghote Maurice Vandevelde Henri Camiel Vandevelde Julien Vandewynckei André Vaneenaeme Achiel Vaneygen Honoró Vanoverschelde August Velghe Valeer Verdoene Arthur Vereist Hector Verhaverbeke Joseph Verhelst Victor Vermeorsch Nestor Wenes Charles Wenes Valeer Weyne Jerome Wuylens Louis Wyckhuyse Gerard vrqw.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1904 | | pagina 2