MENGELMAREN m Priesterlijke benoemingen Echt liberaal Keizer Wilhelm Belgische visschersboot vergaan Sterfgeval De oude gazetten J Site I 111 5 pi EEN monster uurwerk en iet Se- V- T Wij danken hem voor het uitmuntend voor beeld dat hij de hoogere standen heeft gegeven. Natuurlijk voegt er Mgr uitleg bij nopens hetgeen hij door bovenbedoeld verbod beoogde In 't college moet de knaap zich slechts metleeren bezighouden, beweert hij, en in de vacantie dient hij uit te rusten, te loopen, te brieschen... overigens, zijn de ouder zelf verantwoordelijk voor hun kroost, ge durende de verloven. Verders klaagt Mgr dat er te weinig Vlaamsch wordt geleerd in zijne gestichten Deze toestand moet merkelijk veranderen besluit hij ik wensch en wil het. En wij als overtuigde Vlamingen, sis christene volksgezinde^, maar van de goede soort, zeggen Mgr Waffelaert dank voor den den goeden wil, dien hij tegenover het volk en zijne taal aan den dag legt. Als redenaar was M. Cantillion goed ter rale, zoowel in 't vlaamsch als in 't fransch Hij was op de hoogte van de maatschappe iijke hervorming en wetgeving, en zijne liefde voor de Kerke en kendo geene palen. Als senator beloofde zijne rol in de Hoog kamer schitterend te zijn zijne redevoerin gen in de besprekingen over de werkmans zaken werden opgemerkt. Indien hij al zijne krachten inspinóeorc werkelijk te strijden voor het goede, M. Can tillicn was tevens een edelmoedig man. God had hem met de fortuin deze; wereld begun stigd, en hij wist er waarlijk een voortreffe lijk en heilzaam gebruik van ie maken. Z. D. H. den Bisschop van Brugge heefi benoemd tot onderpastoor; te Hanlbeke, de E. H. Rosseel, coadjutor te Oostrcosebeke, die aldaar vervangen is door den E H. Obeys, gewezen coadjutor te Ledeghem. UIT VLAMERTINGHE Maandag namiddag is de echtgenoote van Emiel Verraes-Riquiere versmoord, met haar kindje Adriana dat nauwelijks eenige maander lelt, en dat zij naar alle waarschijnelijkheid op Ontelbaar zijn de goede werken die bijl haren arm droeg. Ziehier eenige bijzonderheden over dit dubbel Een der aantrekkelijkheden van de worm St-Louis zal het monsteruurwerk zijn, zooals men ginds [let lijk is naar de Broeilorre gedregen „eest waar de heer h'Ghyoot de noou]^ r- statigingen gedaan heeft. Het droeg geeneL^ „awldriaden. Od verzoek dei- n, UOrt Zondag werd te Antwerpen een congres der liberale jonge wacht gehouden. Er werd daar ondere andere besloten, voor de herope ning der klassen, meetingen in te richten om te protesteeren tegen het geven der cate- chismuslessen in de scholen. Volgens die liberale kereltjes moeien da kinderen zonder godsdienst opgevoed worden. Wat er later van die kinderen zal geworden, daar bekreu nen zich die blauwe heerkcns niet om. die zich thans te Palermo bevindt, heeft woensdag door zijnen adjudant den 90 jari gen aartsbüschop van Palermo, welke ziek te bed ligt, een bloemtuil doen overhandi gen. De eerbied weerdige kerkvoogd was zeer getroffen door die oplettendheid. De gewezen engelsche minister, M. Cham berlain, die zich ook te Palermo bevindt, had gehoopt dat hij door keizer Wilhelm zou ontvangen worden, doch de keizer heeft van niets gebaard en heeft zijne reis voor gezet zonder zelfs naar Chamberlain te doen vernemen. Volgens eene depeche uit Terneuzen te Oostende aangekomen, is eene visschersboot van Heyst, ten gevolge van den mist, tegen het vuurschip Wielingen gevaren en gezon ken. De bemanning der visschersloep sprong aas boord van het vuurschip, doch de.schip per werd, op het oogenbltk der botsing, tusschen de twee vaartuigen geplelterd. Aan boord van de Wielingen gehaald, is de onge lukkige aan de gevolgen zijner wonden overleden. De mensch wikt en God beschiktMaan dag verleden acht dagen, in de algemeene vergadering der Katholiekeen Groa.dwette lijke Vereeniging van Kortrijk, wierd de uittredende senator, M. Joseph Cantillion De Mulié met algemeene to juichingen uitgeste ken als candidaat voor de kiezingen van 29" Mei aanstaande. Wie zou er dan gemeend hebben dat heden de gewijde stemme uit den torre, over huis en veld de droeve mare ging doen wcêrgalmen «M.Jos. Cantillion heeft het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. 't Is nogthans de bioote waarheid- Zondag mor gen, rond één ure, is M. Cantillion in den Heere ontslapen ten gevolge eener longont steking die verergerd is met de dood van zijnen oudsten zoon Carlos die dsn 24" Maart laatstleden overleed in den jeugdigen ouder dom van 18 jaar. M. Cantillion was geboren te Die-st dm den 6 Mei 1857 en naderde dus zijn 47e jaar. Hij deed zijne middelbare studiën en zijne humaniteiten bij de Kruispaters te Diest,zijne wijsbegeerte in het cotlegie van 0. L. Vrouw ter Vrede, te Namen, en zijne rechtsleer in de katholijke hoogescboo! van Leuven. In 1879 verwierf hij den graad van doctor in de rechten en deed hem hetzelfde jaar in schrijven op de tabel der orde van de advoca ten van eersten aanleg van Leuven. In 1883 trad hij in echt met mejufvrouw De Mulié hij verliet de balie en hield hem bezig mei den handel van zijnen schoonvader, M. Karei De Mulié-Vercruysse, te Kortrijk. in 1891 stichte hij de Gilde van Ambach ten waarvan hij de hoofdman bleefhij was lid van het bureel van den Belgischen Volks bond. Plaatsvervangend senator gekozen in de kiezingen van 27 Mei 1900, volgde hij den heer baron Betbune op, overleden te Aalst, den 3 Januari 1901. Ondanks zijne zwakke gezondheid, wijdde hij hem met eene wonderbare verkleefdheid aan de stoffelijke en zedelijke opbeuring van den werkmanstand. Indien de socialisten hier eene nietigheid uitmaken, 't is dank aan die machtige inrichting der Gilde van Am bachten, waarvan hij de ziele en de spilie was, en waar het katholiek werkvolk van Kortrijk in beroepsverenigingen vereenigd is. ondersteunde. Ontelbaar zijn de personen welke hij op allerhande wijzen uit den nood hielp, door raad en bijstand. Ontelbaar zijn de noodlijdenden welke hij eene medelij dende iiand toereikte. Ja, gehjk wij hier hooger zeiden, nauwe lijks aclu dagen geleden begroetten wij zijne candidatuur voor de aanstaande Senaatkie zingen. Getroffen door eenen dubbelen rouw, eerst van zijnen zoon en dan yan zijne moei die den dag zelve over eerde lag, kon bij vergadering niet bijwonen! Niettemin re... kende hij tusschen hier en de kiezicgen eenige kiesvergaderingen bij te wonen.... Maar, eilaas daar ligt hij levenloos, de dappere werker, de kloekmoedige kampioen I boerin, die daar lag. ongeluk De echtgenoolen Emiel Verraes, beboeren eeno hofstede, gelegen op den Geithoek, lang? de Voormezeele kaisijde. Zij hadden drie kinders twee knechtjes van 5 en 6 jaar en een meisje Adriana van eenige maanden. De vrouw is 36 jaar en geboortig van Yper. Maandag namiddag rond drie ure en half, gaf ze nog eenige bevelen aan de naaister, nam haar wichtje uit de wieg en ging buiten. Sedert dien had men ze niet meer gezien. De naaistlr ha t niets buitengewoons be merkt. 's Anderdaags morgens bemerkte een wei k- man een deel van eenen rok in het water van den bijzijnden put. Geen twijfel of hel was de fair van de Mammouth-horloge Dit uurwerk heeft eene hoogte van meters, de minuutwijzer heeft eene lengte van,8meter 3/4 en de veer weegt 997 kilogr. en ontspannen heeft zij eene lengte van 90 meters. Eene stoommachien zal tweemaa dit uurwerk opwinden, twee trappen urm het uurwerk aangelegd zal aan de gen gelegenheid geven liet radens ei nabij te zien. UIT ROUSSELARE De zware zedenzaak die eenigen ljjdgeli.de i Rousselare en Pitbem in opschudding _brac.il komt Zaterdag laatst voor de korreklioneen rechtbank opgelost te wor den. Eene jonge dochter met name Augusta auue- walle 17 jaren oud, die op aandringen ïaii moeder, het voorwerp was van milddadige be handelingen, is nu veroordeeld tot 7 gaande gevang e i Ier beschikking van het Gou vernement tot hare meerderjarigheid. De moedtr. Octavie Benoot, is veroordeeld tot 4 jaar en zes maanden gevang en 200 fr. boel. Jules stock, herbergier te Rousselare, tot jaar gevang en 100 fr. boet. Emiel Huys, van Halewijn,die de bewerkingen gedaan heeft, tot 1 jaar gevang. De onmiddelijke aanhouding der vier betich ten werd bevolen. van gewelddaden. Op verzoek der fauiuie heden morgen naar Ceurne overgebrachtJjet weest. De genaamde Alf. Caveye, wonende Vom 79, was Dijsendag namiddag, rond ten 3 6 bezig met geweren te verhandelen in UIe' schielkot, rechtover den theater Gerardv.Vhe,' felaire, bachten het Halleken. y Een knecht van M. Gerardy, de genan,„, Hendrik Schreuder, van Hellandscüen e -prong, zat op den stoep van zijn -s m theater eene gazette Ie lezen. Eanciru,.Cöier$ schot of in het gazelle (e lezen. Eensklaps giw7s iet schielkot en trof Sctiremhl 11 m t hoofd. De lood korrel doorboorde ziinP 'u111 r-n drong gtlukkiglijk niet diep, in het eene apothekerij verzeg lie gekwetste is geweest. De suiker in pakken van de Maalderij zijn de beste. ■4! uideniers T Tie«schö lö koop bij alla der katholieke partij, de onvermoeibare strijder, gesneuveld op het slagveld. De dood der dapperen is de zijne geweest Het is de oogen gericht naar een dubbei vijandelijk leger, dat hij gevallen isHij heeft het genoegen niet gehad de zegepraai bij te wonen of liever hij zal hem bijwonen van in den zetel der eeuwige rust waar hij alreeds de belooning zijner goede werke en deugden geniet. Met deze betuigen wij de bedroefde wc duween kinders onze innige deelneming en drukken tevens den wensch uit dat de Heer, die naar welbehagen geeft en neemt, ben in hun onherstelbaar verlies, behoeden en troosten zou. A V Woensdagmorgen ten 11 uren had de plechtige begraving plaats De volkstoeloop Hij begaf zich naar den koeistal, waar de boer bezig was met koeien melken, en ongerusi over het wegblijven van zijne vrouw, vroeg bij hem Maar, waar mag Maric toch blijven De werkman durfde niet zeggen, wat hij gezien had en zei dat hij het niet wist. De boer hierover geheel verwonderd enonge- De stalknecht Serafien Gauquie, van 51 jaar oud, was naar Meenen geweest, waar een kind binnen kwam dat aan het gelaat nog de sporen droeg der pokziekte. Bij dat zicht was Gauquie zoodanig ontsteld, UIT HEYST-AAN-ZEF Ziellier eenige bijzonderheden over 't vPrn der Ilcystsche visschersloep gaan De schipbreuk gebeurde zondag nacht aande monding der Scheidc. De visschersboot h, isschersboot beun legen de ankerkeling van het vuurschip en klonk om. Een der visschers gelukte er in bet vuurschip te springen en het noodsein Z I geven. Dc reddingsboot werd «pffnno 18 gelaten en de bemaning van het vuurS sprong, half gekleed in de sloep om de drenk» lingen ter hulpp te komen na b.nge opzoékin gen vond men de visschersboot met den ki omhoog drijvend, en een lijk met verpletterd schedel, t Was de eigenaar van de boot Dewa genaamd, van Heyst. Op 't zelfde oogenblik hoorden de redders Na veel hulpgeroep in de omgekantelde boot. I moeite gel a k te men er in een visscher dat hij te Rousselare terug komende zich moest die elkander omklemd hielden te rerirU te bed leggen. Een bijgeroepen geneesheer ver- net kind was de zoon van de patroon. Toen rij klaarde dat hij de pokken had. Men bracht den I jongen de dood zijns vaders vernam poogde hij man naar het hospitaal, waar hij nu overleden |jn /eö te springen men moest geweld gebrul- is. Hij laat eene weduwe en een kind na. Iken om he! hern te beletten- redders nooed J I [dan terug het vuurschip te bereiken","doch^zij waren, zoo verkleumd van de koude dat zj UIT THIELT Een werkman, alhier wonende, kwam zondag, rust ging zelf op zoek en vond haar in den pulnacht dronken thuis, daar zijne vrouw hem zijn Men riep seffens een gebuur, die den heer Burgemeester verwittigde, welke aanstonds er naar toe ging en de twee lijken hielp boven halen. Men heeft groote moeite gehad om de slacht offers uit het water te trekken, daar ze met het aangezicht vast haakten aan stekkerdiaad, welke in den put gespannen is. De vrouw die in gezegenden slaat verkeerde en het kindje hadden kleine wonden aan het aangezicht, die veroorzaakt zijn geweest door den val op het stekkerdraad. Alles getuigt dat er hier een dubbel ongeluk is te betreuren, al is 't dat sommige kwaad willigen tr gebruik van maken om aan eene was buitengewoon groot van wijd en zijd misdaad te doen gelooven, waarvoor in 't wilde men eene laatste hulde brengen aan de nagedachtenisse van den grachten seaa tor, den waren volksvriend. Vóór de. lichting van het lijk wierden drie lijkrede» ten sterfbuize uitgesproten dooi Ai. Joris Vercruysse, senator, in name van hét Senaat, de Katholieke Grondwettelijk* Vereeniging van 't arrondissement Kortrijk en zijne vrienden door M. Arthur Verbae gen, volksvertegenwoordiger van Gent, inj heel geen grond bestaat. Ziehier hoe waarschijnlijk het ongeluk ge- jbeurd is: Vrouw Verraes zat met haar wicbje op den arm naar den put gegaan zijn om hei eene of het andere te wasschen zij zal het evenwicht verloren hebben of weggesleerd zijn I en alzoo in dsn put verdronken. Het parket vau Yper heeft er zich nog den- I zelfden dag naartoe begeven om de noodige bestatigingen te doen. name van den Belgischen Volksbond door M. Victor Ouré, in name van de Gilde der Ambachten. Gisteren Donderdag,ten 9 ure en half, had de plechtige begraving plaats. Nog nooit en werd op Vlamertinghe zulken toeloop van volk ge zien. Om zeggeus niemand en wrocht op de Aan 't hoofd van dien ontzagwekktnden I prochie, waar Vrouw Verraes van iedereen lijkstoet,tusschen twee hagen van mèiischen, Igeacht en bemind was. De droefheid van de gingen de vaandels en kartels in rouwfloersfamilie was pijnlijk om aan te zien en bij hon derden menschen kreeschen bij het zien van de waanhoop der overlevenden. van al de katholieke maatschappijen van staddaarna volgden de afgeveerdigden van de verècbitjige vakverenigingen in de Gilde gevestigd eene afvaardiging van lie; bestier der Glide van Ambachten. Het lijk wierd gedregen door de voorzit ters van de acht vakverenigingen waarvan M, Cantillion stichter was. Aan de hoeker; van den pelder hielden M. Juliuan Liebaert minister van ijzerwegen, posten en telegra phen M. Joris Vercruysse, senator M. Arthur Verbaegen, volksvertegenwoordiger en voorzitter van den Belgischen Volksbond, en M. Vand r Mensbrugghe, voorzitter van de kcopliandeisreclitbank, bestier lid van de Gilde der Ambachten. Na de familie volgden talrijke hoogge plaaisie mannen senators en volksvertegen wooidigers,'afgeveerdigden van al de ge meenten van het arrondissement. De toeloop was zoo groot, dat al het volk in de kerke niet kon. (Gaz. van Kortrijk) Het Apostoliek Genootschap der kinderen van den H. Joannes Bercbmans van Sint Truideu. geplaatst onder de hooge bescher ming van Zijne Doorluchtige Hoogwaardig beid den Bisschop van Luik, heeft voor dosl zijne leden van allerlei werken van katholiek ipostolaat te vormen. Om het geld te winnen, noodig tot het vol trekken van hun huis en tot onderhoud van nun Genootschap, zonder te zeer ten laste te zijn aande christelijke liefdadigheid, vragen de kinderen van den H. Joannes Bercbmans oude gazetten en tijdschriften.Giften in geld ook de kleinste, worden insgelijks met dank ontvangen. Tot heden ontvingen zij nummers van ons tijdblad. Jaarlijks worden zes ettE vjntig Mi sen voor de Weldoeners en wl> 'ii2£r^ïaï het Genootschap opgedr. Men gelieve zijne -vrij t zeu den aan Priester SE. ffflmden. Er waren wel vijf honderd gedachtenissen te kort en er was zooveetevolk als den Zondag in de Hoogmisse. Er wordt op de gemeente om zeggens van niets anders meer gesproken als van dit schrikkelijk ongeluk, en de omstandigheden der begraving en hebben natuurlijk de aan doening der bevolking niet gestild. VERGIFTIGING van liet bloed staat al diegenen te wachten die lijden aan gal, zuur, verstoptheid, troebele wa ters of door het keeren der jaren. Om dit te beletten raden wij onze lezers aan de bloed zuiverende pillen DEPRATERE te nemen, de bestgekende, zonder aloës, die genezen zonder krampen noch ontsteltenissen. 1,50 fr. de doos te Oostende, bij den apotheker Depratere men verzendt tegen postzegels, alsook te Yper, apotheken May, Libotle, Aerlssens en Donck te Poperinghe, Monteyne te Komen, Van Windekens; te Meenen, Sioen en Rotiers te Iseghem (Markt) Rodenbach, en te Waasten, Vander Marlière. UIT ROUSBRUGGE Verleden Vrijdag heeft er een hevig onweder gewoed in den omtrek van Rousbrugge. Rond den middag was bet zeer onvoorzichtig zich buiten te begeven, zoo geweldig woei het en menige pannen van de daben afgerukt vielen op den grond. Een windruk nog heviger dan de andere v.ierp eensklaps de windmolen omver, van de familie Sanders van Rousbrugge. De zoon, die zich op den molen aan 't werk bevond, is erg gekwetst geweest. Al het alaam is verbrijzeld en op den weg verstrooid. Men vreest voor het leven van den ongeluk kige die klaagt over inwendige pijnen. UIT CEURNE De aanbesteder der werken voor 't herleggen van den steenweg van Ceurne naar Kortrijk is M. Gareyn van Yper en M. Clinckemaillie van Gheluvelt, voorde som van 82.330 frank. Deze werken zullen rond 't eiudc dezer maand be ginnen. ZWALUWEN Sedert eenige dagen zijn de zwaluwen in ons Vlaanderen overgekomen. Die vriendelijke boden der Lente reizen stipt op den almanak zonder rekening te houden van goed of slecht G;- moogt ze verwachten van 9 tot 15 april. De eerste reizigers komen uit SpaDje of Portu- gaal en de laatste komen van over zee som migen van zeer verre, tot zelfs van het eiland Madagascar, zoo leeren ons de vogelkenners. gedrag verweet, werd hij woedend, hij greep de ongelukkige bij het haar en mishandelde haar wreedaardig. De gendarmen, door geburen ver wittigd, kwamen toegeluopen. Zij vonden het slachtoffer badend in haar bloed, bewusteloos liggeD, de arme vrouw was met erge wondon overdekt. De brutale kerel had haar den neus afgebeten en deze werd in den koolbak terug gevonden. De toestand der vrouw is erg. De dader is aangehouden en in het gevang van Brugge opgesloten. UIT BAVICHOVE Vrijdag morgen, tusschen 6 en 7 ure, is een hevige brand uitgeborsten in eene onlangs nieuwgebouwde vlasschuur, toebehoorende aan de gebroeders Plancke, vlashandelaars.De groc- te S' buur was opgevuld met omtrent 50 hekkens oogeroot vlas, wegende omtrent 400,000 kilos. De vlammen namen spoedig eene groote uitbrei ding en maakten het blusschen moeilijk. Van gansch de schuur blijven slechts de vier zwarte muren over. De schade, die aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. UIT WACKEN Vrijdag namiddag, rond i ure. is op de wijk Oosthoek brand ontstaan in eeno driowoonst. De huizen waren bewoo ;d door de gezinnen Adela Tijdgadt, Theoüel Tij.'gadt en Jules Van den Dorpe. Op korten tijd stond alles in laaie vlam. Aan blusschen viel schier niet te denken. In een der huizen verbleet ook de genaamde Ivo De Wildeman, 70 jaar oud. De ouderling.Qie eenige spaarpenningen bezat, is in den vuurkolk gedrongen zonder dat iemand het bemerkt had. Alen heelt het vreeseljjk verkoold lyk van den ouderling nevens de kas vinden liggen. UIT KOMEN Maandag voormiddag, rond 6 1/2 ure,kwam ei alhier up de markt, door de menigte volks een wagen gereden, bespannen met twee peerden en gelaiten met 20; kilos koolzaadkoeken. Het driejarig dochtertje van M. Roels, gemeenteon derwijzer alhier, dat eenige oogenbhkken aa de waakzaamheid barer grootmoeder ontsuapi was, viel onder de pooten van de peerden. Do veldwachter Goemaere, van dienst op üi markt, het gevaar ziende, sprong tusschen d< peerden en gelukte er in, het kindje ongedeeru te redden en aan zijne grootmoeder terug U geven. Zonder deze tusrehenkomst ware hei kind door den zwaargeladen wagen verpfstterü geweest. UIT MEULEBEKE. Maandag is een manspersoon door den trein naar ihielt, rond 8 ure 's avonds, vcrinorzela geworden. Het lijk is herkend voor dat van een Meulebekenaar, werkende m Frankrijk. Men deukt dat hij in slaap gevallen is op de riggels. Het ongeluk gebeurde dicht bij De Mei boom. UIT MEENEN. Zondag werd er voor ongeveer 1200 franken garen gestolen bij M. Evigneur, eigenaar te Halewijn. De poiicie van Meenen werd verwit tigd en Dinsdag kwam te Meenen het berichi toe uit Moeskroen dat zekere personen te Moes kroen het gestolen garen te koop hadden gebo onmogelijk roeien konden. Zij riepen om huln- hun geroep werd gelukkig gehoord door dé stoomboot Riverlagan, kapitein Delahayde,op weg van Londen naar Terneuzen. De stoomboot nam de teddingsboot op sleeptouw en bracht haar terug naar het vuurschip Wielingen. De verongelukte visscher is vader van eene talrijke familie. UIT OOSTROOSEBEKE Vrijdag morgen was men bezig met van op het tweede verdiep van een huis, van eene hoogte van omtrent A meiers, zakken chicorü- boonen wegende 50 kilos, door een houten °oöt neer te laten op een wagen glijden. M. Karei Tack. herbergier en ch.corijdroger, stond op den wagen om de zakken te rangschikken. Eensklaps viel een zak op den rug van M. Tack, die met het hoofd voorover op de straatsleenen sluikte. Men kwam spoedig loegeloopen en droeg den ongelukkige die het bewustzijn verloren baden veel bloed verloor uit een gapende wonde aan het hoofd, in zijne woning. Een geneesheer spoedig ontboden diende de gekwetste de noo dig; zorgen toe. Hij heeft kneuzingen over gansch het lichaam en zijn toestand is beden kelijk. Zondag rond 8 ure is het huis van M. De Schieter, koopman, op 't gehucht Den Ginst- hoek met schuur en staling (en grond afge- orand. De oorzaak van den brand is tot nu Toe onbekend. UIT MOESKROEN Vrijdag nammidag werden door de gendar men van MoesKroen vier kerels naar het gevang gebracht, die zij uit de handen der fransclie gendarmen ontvangen hadden. Onder hen oevoud zich zekeren L. A. Houttekiet, geboren ie Tiegbem, welke laatst gewoond heeft te 0 o teg hem, en die onlangs door de boetstraffelij ke rechtbank van Kortrijk veroordeeld was voor miebruik van vertrouwen. Hij is 5 jaar deser- 1 e ij geweest van het belgisch leger en werd verscheidene malen veroordeeld voor afiugge- l-rij van uurwerken en rijwielen hij gaf "zich uit voor horlogie- en velomaker. Hij is ter Of-schikking van den procureur des konings gesteld. RAAD VAN EENEN OUDEN GENEESHEER vei biedigt de gezondheid, zwicht u van over laad en zuivert u van tijd tot tijd met de slijm- verdrijvende pil Walthcry eu alzoo zult gij lang en wel leven. UIT HOUTHEM-BIJ-YPER Ilct laatste groot lot der tentoonstelling van Luik, gewonnen door den veekoopman Bartier, geeft aanleiding tot eene betwisting. Men weet dat liet lot 89,908,1waarop 90,000 Irani viel, gekocht werd door den 14 jarigen •oon Bartier, bij middel van zijne spaarcenten. nu> wordt gevraagd, de eigenaar dor 90,000 fr., de zoon, of de ouders De meesten denken dat het maar billijk zou tijn dat de som werd verdeeld tusschen ouders an kinders doch de wet heeft dit geval voor zien. liet is onbetwistbaar de zoon, die eigenaar wordt der fortuin, daar 't lot gekocht werd met zijn drinkgeld. Krachtens art 384 van 't buig rlijk wetboek zal de vader de intresten der som trekken lot den. De policiekommissaris deed opzoekingen I ien dag der meerderjarigheid van zijnen zoon, toch moet in vergelding aan den zoon onder- boud en onderkomen alsook eene opvoeding oczorgen in overeenstemming met... zijnen nieuwen slaat van fortuin. UIT LEUTEGHEM Eerste Japoneesehe soldaat, die een kogel in den arm krijgtO, ik ben gewond, help help I Tweede soldaat. Maak toch zoo'n spektakel met voor eene kleinigheid. Onze kameraad daar is zijn hoofd afgeschoten, en hy heeft er zelfs nog geen woord over gerept. Toiia. Ze zag van verre Sissen van zijnen velo tuimelen Ze loopt er naartoe Sissen, riep ze, ik meende dat mijn hert scheurde als ik u zoo zag vallen Gij zijt mis, loria, zei Sissen, 't was mijn broek. Aankondigingen. - Uitgever: Of hef plaatsen van aankondigingen in myn blad iets geeltDat zou ik gelooven Peperman de kruidenier vroeg verlsdene week per aankon diging een jongen - en den volgenden dag schonk zijne vrouw hem een tweeling, beide jongens. Men beveelt aan flauwe en bleeke personen e pil van Dr Raphael, die het beste genees middel is tegen zwakheid, bleekzucht en bleek» kleuien. Fr. 1.75 ln alle goede apotheken. en ontdekte weldra den verkooper, een kerei van Halewijn. Hij is te Meenen in 't gevang op gesloten en uit hoofde van landlooperij tot viei jaar opsluiting in een bedelaarsgesticht veroor deeld door den vrederechter. VOORZIENIGHEID Alle spaarzame en voorzienige vrouwen koo- pen hunnen koffie, suikerij, enz. enz. bij Mijnheer Coppin-Degrave, Groote Markt te Yper. WAAROM Omdat, ingeval hunnen man overlijdt, Mijn heer Coppin-Degrave hun een pensioen van één frank per dag, zal toestaan. Kostelooze inlichtingen bij hem te verkrijgen. UIT KORTRIJK Een schipper, Frans Depitter, liggende met zijn schip in de Leie, over de Groeningbrugge, zag Maandag avond, ten 6 ure, een lijk onder de brug op'twater vlotten, met de hulp van andere personen wierd het lijk op het drooge getrok ken en herkend voor dat van Jules Callewaerl, geboren te Bavichove den 20 April 1867, en wonei.de te Ceurne, op de plaats, bij zijne ouders. Gallewaert vergat hem dikwijls in den drank Maandag verleden acht dagen was hij naar de foore van Kortrijk gekomen en sedert dien had men hem niet meer gehoord noch gezien. Men veronderstelt dat hij in 't naar huis gaan, hij ongelukke, in de Leie, zal gesukkeld zijn.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1904 | | pagina 2