S EN OMMELAND S, m m m m m m B Dl Si 'L Provinciale Kiezingen MEETINGEN Zondag 22 Mei le Passcheodaele te Wervick Maandag 23 Mei te Poperinghe Zaterdag 28 Mei te Yper Werklieden! Geen tusschenspel Vreemdelingen! Hm! Op Zaterdag 21" Mei 1904. 5 centimei) #t blad. 39,tfi jaar. Talmerk 2003 VERKIEZING VAN" VIER SENATOREN DEN 29 MEI 1904 Deridder Vandevenne Vandevenne Vercruysse de Vinek f Vanden Peereboon Landas MM. D'Huvettere, notaris te Yper, Iweins d'Eeckhoutte, eigenaar. Uiltredende. MM. Cyrille Boone, brouwer te Yper, Joseph Bayart, notaris en Burgemeester te Becelare. MM. de Gheus, eigenaar te Voorin.zeele, de Thibaultde Boesinghe, eigenaar te Coesinghe, Ernest Fraeijs, eigenaar te Yper, allen uittredende. MM. Ernest Seys, nijveraar te Yper, Vandaele, Burgemeester te Ylamertinghe, Vanneste, Burgemeester te Woesten. ten 11 ure, ten 3 1/2 ure, 's namiddags ten 3 ure, 's avonds (en 8 ure, f oe moet gij stemmen Opgelet De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken, De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken, De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. De Katholieken. Bij de Katholieken. EEN DOP VAN BOVEN OP DEN KOP! Niemand gevonden Leest en oordeelt Waarom moet men voor de katholieken stemmen Kiezers van 't arrondissement Yper KIEZERS Yiet panacheeren of uw brief ken is folu Een dop van boven op den kop Te trekken bij den UitgeverTk 36, in de Boter sir ate, te Yper, en bij 's land boodschap we sen ofte post, tegen 3 frank 's jgars. t Nieuwsblad van Yper verschijnt 's Vrijdags, en 's Zaterdags na de markt, tegen 3 f. 's jaars; 3 f. en den vrachtloon buiten Belgenland. Het blad en is niet min te trekken dan voor een geheel jaar en 't wordt op voorhand betaald. Alles moet vrachtvrij ingezonden worden naar de Boterstrate, Tk 36, te Yper. Echt en recht, 't oud Volk indachtig; Kinderlijk, niet kinderachtig; Ypersch, Vlaamsch en, bovenal, God getrouwe ik wezen zal De bekendmakingen kostpn 0,fr.lö de reke binnen't blad is 't 0,f.30 van 's Rechters wegen f. 1; overdruk, 5 fr. 't honderd. Ieder boek, waarvan one twee afdruksels zijn gezonden, wordt besproken. De Keeren van de Agence Havas, te Brussel, Tk 34, in de Zilver- strate, en te Parijs, n° 8, Place de la Bourse, ontvangen bekendma kingen voor 't Nieuwsblad van Yper, van al die buiten Oost- Westvlaanderen wonen. Kiesarrondissement Kortrijh- Yper PLAATSVERVANGER PLAATSVERVANGERS 1 Bruneel de Montpellier U CANTON Werkelijke candidaten Plaatsvervangers 2e CANTON Werkelijke candidaten Plaatsvervangers IN 'T KLOOSTER IN 'T VOLKSHUIS. IN 'T VOLKSHUIS. Van alle kanten Vernemen wij dat onze candidaten uiterst wel onthaald worden bij de kiezers. Senator Baron de Vinck is ook de volks geliefde candidaat voor geheel het Ypersche. Alleenlijk al bovén op eiken stembrief in 3 het zwart vierkant onder nummer Die elders stemt, is bijna zeker dat hij zijnen stembrief vernietigt. Op eiken brief moogt gij maar eenen dop geven, panacheeren is verboden. 't Is al den rechter kant dat de vijf recht- sclie mannen staan, onder nummer 2. De andere zijn twee vreemdelingen, hier volstrekt onbekend. Wie deed de loonen geheel en gansch in geld betalen, niet meer in waren Wie laat den werkman toe gemakkelijk meester te worden van zijn eigen huis Wie richtte eene hulpkas in tegen werk ongevallen Wie bevoordeelde op alle wijzen de zoo nuttige maatschappijen van onderlingen bijstand Wie ja, wie schafte de rechten af op uwen tabak, op uwe pijp Wie heeft gemaakt dat uwe vrouwen cle suiker nu kunnen koopenaan 60 centiemen den kilo Wie bijzonderlijk stemde eerst 10 franks te maande, nu 30 franks, voor de soldaten, ook voor de vrijwilligers Wie werkt ervoor Niemand gedwongen soldaat, door aftrekking der vrijwillige soldaten van het getal der mannen die jaar lijks te leveren zijn Wie geeft aan de werklieden in den ouden dag een treffelijk pensioentje Wie vergunde u het stemrecht Wie heeft u toegelaten uwe lieve kinde ren naar uwen vollen wil te laten onder wijzen en opvoeden en u geheel en gansch te onttrekken aan de dwingelandij der libe ralen die deze alleen bevoordeelden, die hunne kinderen aan goddelooze en onzijdige scholen toevertrouwden Wie richt scholen in voor volwassenen, huishoudkunde, nijverheids- en beroeps- scholen Wie ontsloeg de werkmanswoningen van hunne belastingen Wie verzekerde de W8ïklieden jp tenboeken voor werken van otaat en Pro vincie Wie verminderde de spoorwegtarieven voor de werklieden Wie heeft het werkkontrakt geregeld, den werkman tegen alle verdrukking en bena deeling gevrijwaard? Bij wie klopt gij aan als gij in den eenen of den anderen nood zijt, en in wie hebt gij alsdan het meest betrouwen om geholpen te worden Wat deden de liberalen, binst al den tijd dat ze meester waren, voor het werkvolk Beloven bij de voere, maar geven: niets niets WERKLIEDEN Overweegt dit alles bij u zeiven, en \iet naar de aanhoudende xverking der katholiekendie 't zich als eenen plicht aanrekenen u in alles te helpen tot vrede, eer en welstand van uwe lieve huisgezinnen, en stemt allen onder nummer In geheel 't arrondissement Yper en is er niemand gevonden die wilde kandidaat zijn voor de liberalen. Moeten de liberalen daarom leege gezon ken zijn Dat is goed teeken Hard gewerkt voor deze kiezing en binnen twee jaar is Mijnheer Nolf gaan hoepelen De liberalen aan 't bestier legden gedurig nieuwe lasten en kwamen alle jare millioe- nen te kort, zonder ooit belangrijke werken te verrichten en zonder iets te doen voor 't werkvolk. Wat deden zij met ons geld? De katholieken verminderen de belas tingen, doen groote openbare werken, geven 25 en 30 fr. te maande aan de sol daten, betalen alle jare voor 15 millioen pensioe nen en hebben nog altijd groote overschotten Kiezers leest en oordeelt 7c eren Uit Sario's Weeke blad Wilt gij schooloorlog Godsdienstvervolging Wilt gij vernieuwing van las ten Yergrooting der openbare schuld Wilt gij verkrachting der vrij heid Stemt voor de liberalen. Wilt gij vrijheid, vrede, voor spoed, gedurige vermindering van lasten en schulden Vermeerdering van stoffelijken welstand cn bescherming van alle standen Stemt voor onze katholieke kan didaten, Vercruysse de Vinck Vanden Peereboom Landas Bruneel. Ooi vier redens 1Uit dankbaarheid. Iedereen moet bekennen dat zij duizenden diensten hebben bewezen aan hunne kiezers, en dat zi altijd werkzaam zijn, zoowel voor het ge- meenebest als voor de afzonderlijke belangen van eenieder. 2. Uit genegenheid. ledereen moet bekennen dat onze kandidaten ware volksvrienden zijn, rondborstig, rechtzinnig, gedienstig. Niemand kan dot loochenen. «3. Uit belang. Iedereen moet bekennen dat die Leeren een grooten invloed genieten bij de regeering en dat zij die macht gebruiken in 't voordeel van hun arrondissement en van hunne kiezers. Wie zal denken dat de liberalen, vijanden der ministers en der regee ring, eenig voordeel zouden kunnen doen aan hunne kiezers Zij mogen veel beloven, omdat zij niets te geven hebben 4. Uit overtuiging Wij zijn katholiek geboren, ka tholiek gedoopt, wij wille.i katholiek leven om katholiek te mogen sterven. Welnu, voor w'e zouden wij beter kunnen stemmen dan voor de katho lieke kandidaten, gansch verkleefd aan onzen godsdienst, wiens rechten zij zullen weten te handhaven en te doen geiden Die panacheert vernietigt njnen stembrief De liberalen yan ons arrondissement en stellen niemand voor van hun volk. In geheel 't arrondissement en hebben ze noch werkelijke noch plaatsvervangende candidaat gevonden en ze moeten hen te vreden stellen met nen vreemdeling die hoe genaamd niets en kent noch van het volk der streke noch van hunne belangen. Kiezers, Stemt voor uw eigen volk, en zendt de vreemdelingen wandelen. Voor wien zult gij stemmen op 29" Mei Voor twee onbekendeneen van Kerckhovet'einden de wereld, en een van Sweveghem ofwel voor de heeren Baron de Vinck van Zillebeke, Vanden Peereboom, van den Ere- zenherg Vercruysse van Kort) ijk, Landas van Gheluvelt, en Bruneel-de Montpelliervan Kemmel Zullen de liberalen van Yper nu ook vragen niet te stemmen voor vreemdelingen t 'T NIEUWSBLAD VAN YPER KSsaaenaamusaBBaÊaBSSSsÉLauatta m H f k

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1904 | | pagina 1