DE PENSEJAGER MENGELMAREN VAM AU BS WAT Tombola van Luik Bij had er genoeg van Oude Schildpad Eene vruchtbare Stat De forten van Antwerpen Voor Z. H. den Paus Voor den Congo In de Earners Sterfgeval De herdenkingsmedalie einde meenen De getuigen Pinte en Windels worden bijgeroepen en houden sttan dat het zeker de getuige Dael is die de twee vijffrankstuk ken gekregen heeft. Bij hen bestaat daar over geen den minsten twijfel. Spijts de aanwakkering van den Voorzitter blijft de getuige Dael loochenen dat hij van Madeleine Depuydt iets anders zou gekregen hebben dan den ring, waarvan hoogere kwestie. Mter Begerem doet opmerken dat de ge tuige Pinte Louise eerst verzekerde dat het Debruyne was, de soldaat die van Madeleine Depuydt het geld kreeg. Daarop wordt de heer onderzoeksrechter Vandaele als getuige opgeroepen, en uit zijne verklaring blijkt dat vrouw Pinte wel eers Debruyne had aangeduid, maar niet ge noemd, dat ten anderen de misslag hieruit voortspruit dat beide soldaten Debruyne en Dael wel op malkaar gelijken. De heer substituut Vandermoere doet de verklaring van Dael opschrijven en onder teekenen. De kleine Volbout en Baaien worden nog eens opgeroepen, maar uit hunne verklarin gen is niet wijs te worden. Daarmee is het verhoor der getuigen afge- loopen. Mter Lebbe krijgt het woord als burgerlijke partij, houdt de plichtigheid der twee betichten staande, en eischt 3o.ooo frank schadevergoeding voor de weduwe Decock die na geheel haar leven gespaard en ver gaard te hebben nu in armoede gedompeld is, in plaats van in haren ouden dag, te kunnen op haar gemak leven. Zijne vlaamsche pleitrede maakt grooten indruk op de aanwezigen. De heer substituut Vandermoeren, in eene sierlijke taal, houdt op zijne - beurt de beschuldiging staande en eischt eene strenge straf voor de twee beschuldigden, en voor Madeleine Depuydt dat zij na hare straf te hebben gedaan tot hare meerderjarigheid zou ter beschikking van het staatsbestuur gesteld worden. M*'r Begerem neemt eerst het woord namens de verdediging en vraagt de vrij spraak der betichte Depuydt. De welspreken de advokaat hekelt meesterlijk dezen, die hem niet gegeven is hier te noemen, maar die grootendeels de schuld zijn dat Made leine Depuydt zedelijk zoo laag is gevallen. Mter Sobry, in 't vlaamsch en Mter Nolf, in 't fransch verdedigen Arthur Delaire, en besluiten ook tot de vrijspraak. 't Is zeven en half als de heer Voorzitter aan Delaire en aan Depuydt vraagt als zij tot hunne verdediging iets hebben bij te voegen, rseiaeri vcmiartu usi z.l) uupm-uug- zijn. Na een kwartier komt de rechtbank terug en seffens wordt alles stil. De heer voorzitter leest het vonnis. Aangezien de feiten ten laste gelegd dei- betichten bewezen zijn, veroordeelt de recht bank de eerste, Madeleine Depuydt, in eene gevangzitting van ée'n jaar, too fr. boete of een maand gevang. de tweede Arthur Delaire, in een gevang zitting van 4 jaar, too fr. boete of een maand gevang, en beiden tot elk de helft der proceskosten^ en teruggave van 3o.ooo fr. aan de burger lijke partij. Daarbij zal Madeleine Depuydt, na de uitboeting harer straf, tot hare meerderjarig heid ter beschikking worden gesteld van het staatsbestuur. Op verzoek van het openbaar ministerie worden beide veroordeelden onmiddelijk aangehouden. Het talrijk publiek juicht de uitspraak toe van het vonnis en ten allen kante wordt Bravo geroepen wat de gendarmen niet in state zijn te beletten. Buiten is de toeloop nog aangegroeid. Iedereen wil nog eens de twee veroordeelden zien en de gendarmen hebben alle moeite van de wereld om door het volk te geraken. Delaire weigert het dievenkarreken in te gaan, hij wordt er door de gendarmen inge- douwen, maar Madeleine lajkt onbeschaamd en lachende zelfs naar de menigte. Daarmee is de zaak afgeloopen Mochten de twee veroordeelden algauw tot inkeer komen en de plaats aanduiden waar de gestolene titels verdoken liggen, ten einde op die maniere de ongelukkige vrouw De cock hare weerden en haren welstand terug te bezorgen. Reeks G. Roze Biljetten Gedeeltelijke trekking. - Maandag 22 januari. 192591 4 verkocht te Brussel wint fr. 240.000 95623 2 verkocht te Chiraay wiut 15.00 2:531 1 11555— 1 en 138639— w. elk 10.000 135900 4 168554 1 13428 - 5 118322 - 3 «0423 - 5 4 349 4 en 383C2 2 w. elK 5.000 Na de uitroeping der twaalfee sto winnende nummers, werd de zitting geschorst. Zij zal op een later vast to stellen dag hernomen worden Het groot lot van 200.000 fr. van de tombola der tentoonstelling van Luik, is gewonnen door het personeel van den Galerie-schouwburg van Brussel. Het loterij briefje werd in de volgende omstandigheden gekocht over twee maanden vond de vrouw van een der tooneelspelers een tiencentie- menstuk in een koffiehuis van den Prins doorgang. Men besloot met het gevonden muntstuk dat geluk bijbrengen zou loterijbriefjes te koopen. Men sprak ervan aan het personeel van den schouwburg en allen stortten hun deel. Er werden alzoo 72 biljetten gekocht, verdeeld tusschen 60 personen. Tusschen de loterij briefjes was het goede Het deel van ieder wordt op 3ooo fr. geschat. Een der loten van 10.000 fr. is gewonnen door M. Jules Dastot, hoefsmid, wonende op de baan van Thuin, te Anderlues. M. Dastot is 45 jaar oud en vader van een 20 jarigen zoon. Hij bezat maar een lotje. Eene andere premie van 10 000 fr. is gewonnen door M.Louis Tinners,herbergier te Tilleur en meestergast in de staalsmel- terijen van Angleur. Het uitgekomen lotje was door mad. Tinners gekocht te Brussel tijdens eene reis welke zij naar deze stad deed. De beroemde Pater Jezuïet Roh zou eens te Deuts op het spoor gaan. In de wachtzaal van de statie vond hij eenige officieren, die ook met den trein mede moesteu. Een hun ner had nauwelijks den pater bemerkt, of, zijn fatsoen als officier vergeten, meende hij den pater eens voor den zot te houden. Hij trad op hem toe en zeide a Met uw verlof, zijt gij een Jezuïet Om u te dienen, antwoordde pater Roh. Ha daar ben ik blij om het is immers bekend, dat de Jezuïeten alles weten en zoo zou ik U. Eervv. daarom eene vraag willen stellen. Laat hooren, hetgeen gij bekend noemt, is mij wel niet bekend, maar uwe vraag wil ik wel beantwoorden. Ja, ziet gij, mijn snorrebaard is reeds heelemaal grijs en mijn hoofdhaar nog zwart. Hoe komt dat toch Zonder zich lang te bedenken, antwoordde de pater Dat komt, omdat ge uw mond veel meer gebruikt hebt dan uw hoofd. Het officiertje had er genoeg van en droop af naar zijne gezellen, die hem later nog dikwijls vroegen, welke vraag hij nog stellen, als hi] den pater Jezuïet weer zou ontmoeten. Bij de laatste volksopstelling is gebleken dat het de vruchtbaarste stad is der Vereenig de Staten. Nergens vindt men zoovele met een ta rij gezin gezegende koppels. Er zijn 39 huisgezinnen welke elk meer dan 2! kinderen hebben en 65 die er meer dan 8 hebben. het het zij land ten onder brengen ze schreeuwen sedert lang, maar zij zullen, en kunnen niet bewijzen. In den grond echter «ijn leelijk bedrogen. Zij hadden den val van he ministerie verwacht, en het leeft nog, en za nog blijven leven. 432.00 2.00 zou eens BURGERSTAND VAN YPER van den 19 tol den 26 Januari 1906. Geboorten Vanscvenanl Joseph, Frezen bergstraat. Vandeker Alphons, Blindenliedenslraal. M a hit- u Maria, Bruggesteerrweg. Veiverkn Marl ba, Nieuwe Houtmarkt, Gastel Juliaan. Meenensteenweg. Laroye Gerard, Bijselstraat. Breyne Alicia, Allocs V.d. Peereboomplaat riuwp.liiken Paeme Joseph, wisieiagern mei oouieca Bertha, z. b. beiden te Ypcr. Marconneau Ah xis, wachtm ester bij tiet 4 reg. schutterij te Leuven,en Breyne Philomrha z. b. te Ypcr. Verhaeghe Alphons, bloemist en Gontier Sytvie, z. b. beiden te Yper. Overljjdens Deiaderière Sidonie, 25 j. z. b. ongehudwd Bolüngstraai. Gasleb in Lucio, 84 j. z. b. echt. I.iebae 1 Francis, PalterIstraat. Verly Alois, 40 j. daglooner echt, Masscho Helena, Mondstraat. Bailleul Lodevic, 46 j. bleekersgast, W. d van Watteeu Maria, «cht. A'elghe C'Iine. Beluikstraat. Boltelegier Germana, 6 maande", Muikei st Rogiers Maria, 62 j. winkelierster, echt van Verslyp Isidoor, Doorgangstraat. Ghyselen Eugèhe, 55 j. timmerman, echt. Knockaert Maria, Mondstraat. President Roosevelt is voornemens eene eervolle onderscheiding toe te kennen aan de stad San-Francisco. Mengelwerk van 7 Nieuwsblad van Yper, N* 38 dear E. H. LER0Y VKRBODBN NADRUK Ja hij zeker, Coleta maar rust nu maar, en houd u stille, of gij en zult hem niet kunnen ontvangen gelijk gij het zoudt wenschen als hij t' huis komt, antwoordde de brave man, nu wederom over van blijd schap omdat alles nog zoo wel vergaan was Och ja, Cissen, dek mij eeus goed, ik zal rusten.... ja ik gevoel mij zoo moede, ik zal slapen, maar gij moet mij ontwekken als gij hem ziet opkomen. Goed, Coleta, ik zal dat doeD, slaap nu maar gerust, dat zal u deugd doen. Zij lag daar roerloos, bleek als eene doode, met gesloten ingetrokken oogen, en hare ademhalingen waren lastig en pijnlijk Na eene half ure, was 't al gedaan met het slapen hare oogen waren weder open en keken gedurig naar de deure alwaar Pieter haar jongen moeste binnen komen Zij was zeer verflauwd het was zienlijk die uitzinnige reize hadde de vrouwe geheel en gansch uitgeput. Dat is toch aardig, zei zij zachtjes en nauwelijks verstaanbaar hij en komt niet. Geheel liet overige van dien rampzaligen dag en geheel den volgenden nacht, en zei zij nooit anders Dat is toch aardig, hij en komt nietMaar altijd van langs om stilder cn flauwder. Dé geneesheer en de Pastoor waren nog gekomen en zij hadden alle twee bij hun weggaan gezeid aan Cissen brave man,'tis gedaan met Coleta, zij zal algauw verlost zijn en Daar den Hemel gaan. Zij heeft hier wei haar vagevuur ge had, hadde Cissen nog gezeid over dat hij Zoo min hoeveel is In den dierentuin van Londen is maandag eene schildpad gestorven, die vier hon er jaar oud was. Het dier was over 35o jaar medegebracht door admiraal Francis Drake. Dan was de schildpad reeds volwassen. Deze veel besproken kwestie laat niemand onverschillig de eene is ervoor, een ander er tegen. Voor ons persoonlijk gesproken gelijk bijna alle Vlamingen, wij zeggen hoe min soldaten, hoe min forten, hoe beter maar dat is voor ons geene reden, om anstonds als onfaalbare rechter op te treden en een veroordeelend vonnis te vellen over degenen, die in de Kamer hunne stem voor het gewijzigd wetsontwerp hebben gegeven Men kan oordeelen dat die forten er niet noodig zijn maar is dat oordeel recht Kent men de redenen, die onze Vertegen woordigers hebben doen «Ja» zeggen, als wij neen» zouden willen Het land moet zijne onzijdigheid kunnen verdedigen, in geval van nood. Daarom zijn er soldaten en versterkingen noodigjnemand twijfelt daaraan. Maar hoeveel mogelijk zal men zeggen doch dat Ik versta zeer goed, dat de politieke mannen op dat punt van een oordeel kunnen zijn, zonder dat zij daarom van gebrek aan vaderlandsliefde, van ver waarloozing van de openbare belangen, van eerzucht, van slaafsche onderwerping mogen beschuldigd worden. En gelijk wij M. Beer naert eerbiedigen omdat hij verdedigt, wat hij het beste oordeelt, en neen zegde, zoo zullen wij onze genegenheid niet onttrekken aan dezen, die van een ander gedacht zijn en oordeelen dat er meer moet gedaan den. Daarenboven is het noch rechtveerdig noch treffelijk van die stemming der forten gebruik te maken, om de onnadenkende eenvoudige menschen te doen gelooven de uitgaven, daarvoor vereischt, ondragelijke lasten voor België zullen veroorzaken. D forten zullen 59 millioen kosten, in plaats van 108 millioen, zooals het eerste ontwerp PVne eroote som voorzeker maar in een rijk en bloeiend land, gelijk het otïfce zal daarvoor GEEN CENTIEM BELASTING MEER betaald worden. Wat de politieke gevolgen van die stem ming aangaat, ziehier wat' wij oordeelen Voor ons, Katholieken, mogen wij dien uitslag als goed en voordeelig aanzien omdat wij eene ministerieele crisis vermijden die zoo kort vóór de kiezing zeer nadeelig zou kunnen zijn. Het is om die reden alleen dal de liberalen, met de socialisten, tegen hebben gestemd drie uitgezonderd, Del vaux, Van Ryswijk en Waroqué. Le Penple heeft hun daarom verweten, dat zij verraders zijn. Ook hadden de liberalen in hunne laatste bijeenkomst voor de stemming alles beproefd om hen over te halen maar vruch- tcloos. De liberalen mogen nu schrijven en zeg gen, dat de stemming der forten voor hen eene allerbeste zaak is tegen de aanstaand kiezing. Ja, ze zullen daarmee voor den da komen, om te zeggen dat de katholieken het Overdracht der vorige lijst Onbekend De Congregatie der jonge dochters, Elverdinghe 70.00 E. H. Vanneste, pastor Reninghelst 3o 00 E. H. George, pastor Boesinghe 25.00 De Congregatie der jonge dochters, Boesinghe 4° 00 E. H. De Brouwer, pastor-deken, Yper Naamloos M. Eugeen Struye, Yper wor en dat kon, want hij beminde zijne meesteres zoo veel als zijne eigene moeder. Bond tien ure van de voornoene hoorde Coleta al met eens het hofhekken met ge weid toeslaan. In eenen wup zat zij rechte, stak hare kiile bevende handen vooruit en haar mond ging open als om te roepen Mijn jongen Maar vooraleer deze die opkwambinnen was, viel zij loodzwaar achterover, maai dezen keer was het om Dooit meer op te staan. Moeder Coleta was overleden. God geve hare ziele de eeuwige ruste zuchtte Cissen en hij begon overvloedig te weenen. God en hadde 't niet gewild de schamel moeder cn mocht het nooit weten maar in het dagblad, dat den brievendrager kwam te behandigen, stond er te lezen dat het eedgereeht van West-Vlaanderen, Pieter Dejaegher veroordeeld hadde tot eeuwig durende dwangarbeid, om de moord die hij met voorbedachtheid bedreven hadde op Karei Smeus,boschwachter en jacht'uewaker van den Weledelen Heer Baron van Mont- germont. Pieter de pensejager, na zijne veroor deeling was zoo te neder geslegen, dat men eenige dagen gevreesd hadde dat hij er zijne zinnen ging insteken maar hij bekwam gelukkiglijk en beterde zonder nochtans ooit op zijnen vorigen plooi te komen. Geheele dacen zat hij daar roerloos, en als de almoezenier van 't gevang of 't is gelijk wie bij hem kwam, hij en keek nooit op, en daar en was geen woord uit te krijgeD. Zoo verliepen ei dagen en zelfs weken maar de priester altijd met de meeste zacht moedigheid, hield aan, kwam dagelijks en bleef iederen keer wel eene geslegene ure in 5o 00 10.00 100.00 Overdracht der vorige lijst E. H. George, pastor Boesinghe Jufvrouw P. Huughe Jufvrouw E. Vanuxem Naamloos Naamloos M. Eugeen Struye, Yper 203.55 5.00 1.00 o.5o 5.00 5.00 25.00 Woensdag namiddag werd in tweede lezing de wet gestemd over de haven- en versterkingswerken van Antwerpen, met 82 stemmen tegen 77 De uitslag der stemming werd door de leden der rechterzijde geestdriftig toege juicht, en door de liberalen en socialisten op razend gehuil onthaald. Onze tegenstrevers hadden toch zoowel gepeisd dat door de werken van Antwerpen het ministerie zou gevallen zijn, hetgeen onberekenbare gevolgen had kunnen hebben voor de katholieke partij. Al hunne plans zijn mislukt en vandaar hunne gramschap. Zijne hoogweerdigheid Mgr Goossens, kardinaal-aartsbisschop van Mechelen, is Woensdag nacht rond 3 ure's morgens in den heer ontslapen, na de laatste sacramen ten ontvangen te hebben. Mgr Goossens, was geboren te Perck, den 1 Juli 1817. De dood van Kardinaal Goossens is een groot, verlies voor de katholieke kerk, voor het aartsbisdom Mechelen, en voor geheel het katholieke België. Dat God aan zijnen getrouwen dienaar de belooning schenke voor zijne menigvuldige diensten, aan godsdienst en vaderland be wezen. De herdenkingsmedalie is onder andere verleend aan MM. Rodenbach, bestuurdei der Nationale bank, te Yper A. Bussers, bestuurder der Middelbare school te Y'per E. Suber, J. Dewanckel, E. Juncker. lee raars, id. J. Wittebroodt. muziekleeraar en M. Gorrissen, secretaris-schatbewaarder, id. YPER Zaterdag morgen heeft een behendige gauw dief, op de Kleine Botermarkt, den geldbeugel meteen achttal franken gestolen van Oclavie Ranschaert, echtgenoote Depuydt, wonende op het Handelskwarlier. zijne celle. En stillekens, stillekens vielen zijne warme woorden op die dikke yskorste van dat koud gesloten herte, dat eindigde met te smelten en laDgzaan gevoelig te worden en open te gaan. De mare van de dood zijner moeder, sloeg den laats ten slag. Zijne oogen altijd drooge en stuur kwamen bij die droevige tijdinge vol traneD, hij weende en Pieter was over wonnen. De heilige priester bad veel en deed veel bidden en Gods genade wrochte het wonder uit De wreede gevoellooze pensejager wierd zoo zacht als een lam en dronk de troosten de woorden van den Aalmoezenier op als een dorstige. Hij wierd onderwezen over God,en zijne goedheid en bermhertigheid en Pieter begon te bidden hetgeen hij sedert veel jaren niet gedaan en hadde. Met het gebed, kwam het berouw, en Pieter gelijk de goede moordenaar op Cal- variën, smeekte zijnen verlosser om genade over zijn rampzalig leven. De verdoolde was wedergevonden, de zondaar was bekeerd. Maar was Pieter naar ziele verrezen, zijn lichaam kwijnde en wierd ziek. Hij die gewoon was te leven en te zwieren in de opene velden, kwijnde weg gelijk eene verplante bloem. De geneesheeren kwamen en besloten na lang en rijp onderzoek dat de man eene doodelijke hertziekte hadde en dat hij niet lange meer het brood der gevangenen ging eten. En t was alzoo ook, Pieter gevoelde hef zelve en hij was er blijde over. Hij zou algauw zyne moeder gaan vervoegen scffiLTJ'p^a^111 hi' ziJ"e laatste int 1 11 Clssen- de getrouwe knecht zou de hofpiekke erven met tien gemeten zaai land en hij vermaakte aan Sophie en Koben M. Eugeen Ghijselen, 56 jaar, timmerman, wonende in de Mondstraat, 37, ging Donderdaj morgen naar de begraving van Mme Lihaert,0p Sint Pieters. Op hetoogenblik dat de geestelijkheid het lijk uit het sterfhuis,in de Pateelstraat.kwam halen, viel Eugeen Ghijselen met het aangezicht op den grond. Men haastte zich rond hem, om hem op te rapen, maar te laat, hij was gestorven tengevol ge eener slagaderbreuk. Zij 1 lijk wierd naar'! Gasthuis overgebracht. D landbouwer M Camiel Sercu, stond met zijn peerd vóór eene herberg op Kalfvaart. De t-ugels waren rond zijnen hand gedraaid. U met ééns verschrikte hel dier en de koord snoerde zoodanig zijne hand dal er een vinger lid afgetrokken is CROMBERE In den nacht va 1 24 tot 25 Januari hebben dieven 1 vechthaan en 10 hennen gestolen, bij Regheere, wonende in De Voorstad. De haan was 18 fr. weerd en moest Zondag eleverd worden. Donderdag werd de vlaswagen van M. Doruy, van Wervik, alhier aan eenen barreel op de fransche spoorbaan door den sneeuw, die er door den wind opgehoo pl was, tegengehouden en letterlijk geblokkeerd. Een trein was in aantocht. Niettegenstaande alle pogingen om eene hotsing met den trein te vermijden,had deze plaats. De peerden werden vermorzeld en de wagen verbriizeld. Ongeluk ken van personen zijn er niet te betreuren. SINT-DENIJS Een moord heeft deze gemeente en T omlig gende in opschudding gebracht. Sedert esnige maanden bestond er oneenig- ueid tusschen den genaamden Raymond tioultekiel, 21 jaar oud, wonende te Belleghem en werkende in de koolputten te Lens, en Julien Libeer, 26 jaar oud, boerenwerkman, wonende met zijne ouders inde herheig Het wit huis, ie Sint-Denijs. Zij hadden zelfs reeds gevochten. Zondag avond rond 10 ure, zaten zij beiden met eenige andere verbruikers in de herberg van Martin Frangois, Df, uüde Mcjishond, ongeveer 800 meters van Belleghem tegen den Berebosch. Zonder dat een enkele woordenwisseling had plaats gehad, sprong Houltekiet, die reeds sederi eenigen tijd Libeer, die tegen den toog zat, uitdagend bezien nad, recht, ging naar hem n vroeg of bij met hem wilde medegaan naar buiten om te vechten, dat zij alzoo hunne oule rekening zouden vereffend hebben. Libeer stond op om de uitgaging te beant woorden, maar eeusklaps sprong Houltekiet op hem toe en gaf hem meteen langmesin ten vorm van een panjaardeen steek langs den linker schouder. De sleek was met zulk geweld toegebracht dal het wapen het hert doorboorde, ffbeer, zonder een woord te spreken, draaide zich om en plofte als een massa ten gronde, 'erwiji het bloed uit zijne wonde gulpte. De dood was oogenblikkelijk het slachtoffer was ds nedergebliksemd. Spoedig kwamen de andere aanwezigen wgesneld en van die verwarring raaakle de laffe dader gebruik om de herberg te verlaten on over velden en w ei Jen de vlucht te nemen. De gendarmerie van St Denijs werd verwittigd fti de bevelhebber kwam spoedig ter plaats om een onderzoek in te stellen en eenige getuigen ie onderbooren die slechts de feiten konden verhalen, zooals wij ze hooger melden. De gendarmen begaven zich vervolgens naar de woning van den dader, maar deze was nog niet ■teruggekeerd en alle opzoekingen om hem te ontdekken, waren vruchteloos. Men denkt dat hij nog denzelfden avond naar Frankrijk gevlucht is. Hel slachtoffer werd in eene bijgelegene kamer gedragen. Maandag namiddag kwam tiet parket van Kortrijkter plaats, vergezeld van den wetsdoktoor M. Peel, om het onder zoek voort te zetten. Gansch den dag kwam eene ontelbare menigte naar de herberg Dü Muishonü. Dinsdag had de lijkschouwing plaa's en daarna werd het slachtoffer naar zijne woning gedragen. CUERNE Zooals wij verledene week gemeld hebben, werd alhier tusschen eenige jongelingen op lie' gehuchl Stokerij een bloedig gevecht geleverd. De eene partij was van Hulste en deanaere van Cuerne de twist, ontstaan voor een nietigheid in eet e herberg, sloeg weldra in eene hevig® vechtparlij over. Buiten gekomen werden zij handgemeen en de messen werden van heide getrokken. De eene par!ij, ziende dat zij he' de tien overige genieten van zijnen eigen- dom. Verders zorgde hij nog voor missen ter lavenisse zijner ziele en die zijner ouders, zonder ook de ziele niet te vergeten van zijn slachtoffer, Karei Smeus. Na al de schikkingen genomen te hebben bereidde hij hem nog eenige dagen op d® voorbeeldigste wijze om voor den gestrenge" oppersten Rechter te verschijnen en sti®1' als een heilige. Het is de goede die hem bekeert, zegth®' spreekwoord maar welke eene droevig® geschiedeni8se Mocht het rampzalig leven van Pieter d® Pensejager sommigen doen afschrikken van het pensejagen, en als goede gehoorza®® kinders de vreugde blijven van hUDB8 ouders. Mochten sommige ouders veel te slap te verbliud,hunne kinders van hunne jon? stejaren af, buigenen plooien naar hunn®11 wille en ze altijd richten naar de lesse ei vermaninge van hunne priesters en school meesters aan wien zij ze toevertrouw®0' opdat zij nooit zulk geene zure dagen zouden beleven, als die ongelukkige moed® Coleta Dat is de wensch schrijver. en het doel van God dof 1

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2