De ooversbende van Hazebroek MEAGELMABEN Fraülein Porei als aspergeo geëten Groote Tombola Priesterlijke Benoemingen 't En zou mij niet verwonderen, hadden vele lezers van 't NIEUWSBLAD nooit van hun leven hooren spreken van Khargpur. 't Is immers de jongste stad van India en misschien van geheel de wereld. Over een twaalftal jaren was er sprake van twee nieuwe ijzerwegen te leggen die de drie voornaamste steden van India, te weten Calcutta, Bombay en Madras met malkaar verbinden zouden. Van sprake wierd het zake, of zoo men ook nog in Vlaanderen zegt Zoo gezeid zoo gedaan. Het spreekt van zelfs dat, wilde men het ongemak ver mijden van de spoorwegriggels eentwaar rechte in de zee te moeten leggen, die wegen ievers te gare moesten loopen, en dat de plaats waar dit geschieden zou, om zoo te zeggen de koppeling dier drie voormelde steden zou worden. Op 72 Engelsche mijlen,om beter verstaan te zijn, op 24 uren van Calcutta, ten Zuid- Westen, lag er een uitgestrekt bosch, met hier en daar een Indiaansch dorpken erin verstrooid, t Was de erfelijke woonplaats van allerlei zoete, lieve beesljes, zooals tijgertjes, beeitjes, liebaardekes,olifantjes en 's gelijken, die alleene met hun gehuil en gebulder de nachtelijke stilte stoorden dier afgrijselijke wildernisse. Maar de ure had geslegen v or dat allerliefst gezelschap van pakken en zakken op te rollen, en op een ander oord een behoorlijker verblijf te gaan zoeken want 't was beslist te Londen dat een groet gedeelte van dat bosch moest uitgeroeid worden, en dat men voortaan in die plaats, in stede van 't getier der wilde dieren, het gebons en 't gerammel,en t gerok en 't gefluit zou hooren van stoomwagens en dergelijk getuig van ijzer en van staal, 't Was daar dat de samenloop moest zijn dier groou nieuwe spoorwegen.Niet verre van daar was er eene Indiaansche marktplaats die Kharg pur heete,en daarom zou de nieuwe stad ook Khargpur genoemd worden. Zij is op 72 mijlen van Calcutta gelegen, op 1149 van Bombay en op 961 van Madras Gij zult misschien verwonderd, zijn dat ik die plaats alreeds den trotschen naam van stad geve. Ja, en zij verdient het bovendien meer als menig andere want, al is 't dat het nog maar 12 jaar oud is, telt Khargpur reeds rond de 3o,000 inwoners. Ik ga uiteen doen hoe 't gekomen is dat dit getal in zulken korten tijd zoo hooge kan gerezen zijn. Treinen en laat men gemeenlijk alleene met loopen 't zouden malheuren gebeuren (zoo de Turnhoutsche boeren zeiden als men begon te schieten in den oorlog, en zij kroo pen achter de boomenj daarom moeten er stuurmannen zijn. (t Vervolgt.) Bertha Krupp, het eenig dochtertje van den overleden milliardrijken kanon koning van Essen, het schoonste en rijkste meisje van Duitschland, is juist uit de voogdij en het gaat al trouwen met een diplomaat Maar de huwelijksvoorwaarde is, dat haar verloofde zijne diplomatische betrekkingen moet laten varen en naar Essen moet komen, om aan de zijde zijner echtgenoote in rook en smoor te leven, en het oppertoezicht over het fabrikaat te nemen. Mejufvrouw Bertha heeft zoo maar iets van 40 duizend werk lieden onder toezicht, haar man zal dus onder de merkt niet hebben, maar voor die opoffering schenkt hem zijne lieve bruid een nikomen van 3o millioen mark. Men neme de schoonste poreiplanten na er de bladen afgetrokken te hebben die niet geheel wit zijn, en zelfs deze die wit zijn, maar niet vast genoeg aan den stam houden, doet men ze in damp koken. In den damp koken is noodig om hun al hunnen smaak te geven. Het koken gedaan zijnde, hetgeen plaats heeft na 10 minuten, legt men die op den schotel gelijk de aspergen, nadat men ze eerst onderzocht heelt. Dan dient men ze op met harde eieren en botersaus, waarnevens met zout en peper plaatst, om iedereen toe te laten volgens begeerte, er van te gebrui ken. Zij die alzoo porei geëten hebben zullen er, gelijk wij, met den meesten lof over spreken. Een aangesneden hesp blijft sappig en goed, als men een stuk van 't vet ervan nëemt en de snijvlakte telkens ermede inwrijft,vóór de hesp weder weggezet wordt. Op 26 JuniKarei Vandevelde, 38 jaar, voddenkoopman te Hazebroek. Op 27 Juni Achiel Deroo, 28 jaar, leur der, geboortig van Poperinghe en woonach tig te Bergen; Jerome Decocker, 26 jaar, metsersgast; Jules Hauspie, 42 jaar,vodden koopman Eugenie Vandenbulcke, vrouw Parret, 45 jaar, herbergierster deze drie laatsten zijn woonachtig te Poperiughe. Op 3 Juli Gustaaf Verbeke. 39 jaar, vlasbewerker, broeder van Alfons Verbeke, reeds aangehouden, en Leon Vanpoelvoorde 22 jaar, vlasbewerker, beiden woonachtig te Wevelgem. Daar Alfred Dehouck in vrijheid gesteld is, blijven er nog 30 betichten opgesloten. Natuurlijk is de plichtigheid van al de aangehoudenen nog niet bewezen. Velen onder hen hebben, wel is waar, mede de misdaden bedreven, doch anderen dienden enkel om de huizen te bespieden en aan te duiden, of om mede de diefstallen te plegen. Anderen weer hebben geld ontvangen voortkomende van de diefstallen. Anderen nog worden tot nu toe maar verdacht. Aanhouding van Poperinghenaars CamielGuyard, heeft om zoo te zeggen door het oog eener naald gekropen. De transche gendarmen zaten hem op de hielen en toen zij te weeg waren hem te pakken, sprong hij over eene haag en was op belgi- scheu grond. Anders zou hij ook met het fransch gerecht af te rekenen hebben en onthoofd worden. Na met den onderzoeksrechter van Bethui,e onderhandeld te hebben heeft de policiekommissaris van Poperiughe vrouw Parret aangehouden, geboren Eugenie Vandenbulcke, van Clercken, herber gierster sedert een 15tal jaren te Poperinghe woonachtig. Het was die vrouw die de juweelen, door de bende gestolen, opkocht en ze te Brussel ging verkoopen. Zij diende niet alleen als verheelster, maar wees de dieven ook aan waar een goede slag te doen was. Daar zij ziek is, heeft men haar voorloopig in vrijheid gelaten. Zij wordt verzorgd in haar huis dat streng bewaakt wordt. Dinsdag laatst is zij berecht geweest en verkeert nu in onrustwekkenden toestand. M. de policiekommissaris van Poperinghe heeft terzelfdertijd Jerome Decocker aange houden,metsersgast, wonendein de Meesen straat. Die kerel heeft reeds vijf of zes, misschien nog wel meer diefstallen op zijn geweten. Hij heeft ook deelgenomen aan den diefstal bij de weduwe Leclercq, gezegd Perlutte, te Hazebroek. Decocker is de neef der echtgenooten Brabants, die beidon in het drooge zitten. De genaamde Jules Hauspie, 42 jaar oud, voddenkoopman in de Yperstraat, te Pope ringhe, is insgelijks aangehouden. Hij zou als verheeler medeplichtig zijn. Ook werden er te Poperinghe huiszoekin gen gedaan bij een herbergier, insgelijks!Yper ontboden en kwam verleden week verdacht den rol gespeeld te hebben van I Donderdag met den trein van 9 1/2 ure in verheeler misschien wel van aanduider. Yper toe. vernachten in eene herberg te gevaarlijk en werden overhandigd aan vrouw Parret van te kostelijk voor hem was zocht hij slaping Poperinghe. in een wagenkot op de hofstede van Alfons j Misdaad van Crombeke Becaert. Abel Pollet met Theophiel en Marcel 's Anderendaags 's moigens, rond 5 ure,; Deroo, 2 broeders van Pradelles (Lapar was hoorde hij M. Becaert tegen zijne vrouwniet mede gelijk wij gezeid hebben) hebben zeggen 'k Ga naar 't veld, breng dan mijn ontbijt.» Het getal aanhoudingen gedaan, in verbant met de zaak der bende Pollet, bedraagt thans 31. Wij hopen dat het voor onze lezers niet nutteloos zal zijn de namen der aangehoudenen te geven, daar het veel gemakkelijker zal gaan om de misdaden te volgen die door de bende Pollet in den om trek van Poperinghe en Hazebroek gepleegd zijn. Op 2 MeiAbel Pollet, 33 jaar Julienne Platteel, vrouw Abel Pollet, 34 jaar; Louise Matoret, 21 jaar. Op 3 Mei August Pollet, 36 jaar Canut Vromaut, 28 jaar Angèle Platteel, vrouw Quaeghebeur, 28 jaar. Op 11 Mei Eugenie Morent, vrouw August Pollet, 40 jaar Gustaaf Leclercq 46 jaar, Céline Pollet, vrouw Gustaaf Leclercq, 37 jaar Theofiel Deroo, gezegd Chariot, 28 jaar; Sebastiaan Bartholozzi 35 jaar Jules Brabants, 40 jaar Camiel Guyard gezegd Lapar, 35 jaar, van Pope ringhe. Op 15 MeiSidonie Keden, weduwe Deroo, 65 jaar Madeleine Deroo, 26 jaar Marcel Deroo, 26 jaar Helena Leclercq, 18 jaar Zoé Leclercq, 14 jaar. Op 19 Mei Marie Bucquoy, vrouw Bra bants, 40 jaar. Op 6 Juni Vrouw Marie Lagache, 36 j. Op 9 Juni Helena Rosalie Lefebvre, gezegd Fernande, 25 jaar. Op 13 Juni Alfred Dehouck, 32 jaar. Op 15 Juni Henri Dekimpe, 38 jaar, herbergier en kolenkoopman en Alfous Ver beke, 36 jaar, voerman; beiden woonachtig te Wevelghem, 't Zal hier goed zijn, dacht Abel en hij bleef liggen tot rond 8 ure. De landbouwster vertrok alsdan vergezeld van haar zoontje die naar de school ging. Na mij verzekerd te hebben dat er niemand meer in huis was, verhaald Abel, ben ik op den koer gekropen en door het venster gedrongen der slaapkamer van het jon gentje en vervolgens een koffer opengebro ken, waaruit ik eene som van 245 fr. genomen heb, alsook een zilveren uurwerk, welke ik als geschenk aan Jules Hauspie gaf. Ondervraging van Karei Vandevelde De onderzoeksrechter heeft den vodden koopman Karei Vandevelde, wiens aanhou ding te Steenvoorde wij gemeld hebbeu, ondervraagd. Hij bekende dat hij, na de misdaad van Violaines, zekere sommen geld ontvangen had. Hij beweert dat, als Abel en August Polet en Deroo hem geld gaven, zulks geene geschenken waren, maar dat zij terug gaven wat zij geleend hadden'. Alfred Dehouck in vrijheid gesteld Verleden week tjeeft het parket van Hazebrouk zich naar Merville begeven, om de beschuldigingen ten laste van een der aangehoudenen, Alfred Dehouck, te onder zoeken. De gevangene werd door twee gendarmen van Hazebroek overgebracht naar Régnier Leclercq, een klein gehucht van Mervil'e. De onderzoeksrechter Coupillaud van Haze broek, stelde opnieuw het tooneel samen van den diefstal en de moordpoging die in 1905 gepleegd werden bij mej.Appourchaux, 79jaren oud. De arme ouderlinge, die gebrekkelijk is, kon maar moeilijk antwoorden op de haar gestelde vragen daardoor was het onder zoek zeer kort. Dehouck werd ten 7 ure 's avonds tei ug naar het gevang van Hazebroek overge bracht. Donderdag namiddag werd hij in tijdelijke vrijheid gesteld. Diefstal bij Wed. Perlutte te Hazebroek Op 't einde van verleden jaar wierd er eene diefte gepleegd bij de weduwe Lucie Leclercq,groenten- en oudüedenverkoopster, in de Nationalestraat te Hazebroek. Deze vrouw, bijgenaamd Perlutte, is onder 't volk wel gekend om haren eigen- aardigen gang en hare rare spreuken en ook omdat zij de aanzienlijke eer heeft van moeder te zijn van Baron Jozef de Perlutte gewezen kantienhouder bij 't21e dragonders eene andere Hazebroeksche type. Zij wierd door den onderzoeksrechter van alle alle drie bekend deze moord gepleegd hebben. Opdat men zijne bekentenissen zoude gelooven heeft Abel Pollet verteld hoe zij de moord gepleegd hadden. Zij hadden zich verdokèn in de schuur om 4 ure 's morgeus en waren er uitgekomen binst dat Lozie de beesten was gaan eten geven. Ondertusschen in huis getreden, vroegen zij aan de vrouw waar hun geld was. Intusschentijd kwam Lozie binnen en be kwam van Marcel Deroo geweldige slagen op het hootd welke hem het linker kakebeen en de neus afrukten. De vrouw werd alsdan ook ferm afgeranseld. Abel Polet zocht het geld op en dit gevonden hebbende vertrokken zij en gingen dan het bloed van hunne klee deren afwasschen in een beekje wat verder, 't Was op dat oogenblik dat een mannetje van Crombeke hun gezien heeft. Zij mieken een vuist er op en vertrokken langs het Vogeltje naar de stad. In Poperinghe geko men, zegt hij, gingen zij in eene beenhouwe rij nabij eene kerk waar men bezig is aan 't opbouwen van den toren, kochten er hoofdvleesch en deden daar een bankbriefje van 5o fr. wisselen. Alsdan gingen zij in eene herberg wat verder, bewoond door eene bejaarde vrouw en drie jonge dochters, en deden er koffie maken. Zij waren dan met vieren, de vrouw Leclercq, zuster van Abel ten voordeelft der maatschappelijke werken van den Kathoiieken Werkliedenbond van Gent. TREKKING VAN 1 JULI De obligatiën van de leening der stad Gent zijn gewonnen door de nummers 27,192 3i2,5i5 en 363,338. Groote trekking voor al de Zondag, 26 Oogst aanstaande. prijzen op Z. H. de Bisschop van Brugge heeft be noemd De Z. E. H. Ostyn, licenciaat in godsge leerdheid van de katholieke hoogeschool van Leuven, pastor te Heule, tot pastor van St-Nikolaas, te Veurne, en deken van het dtstrikt. Zijn tot pastors benoemd te Heule, de H. De Berdt, principaal van het oisschoppelijk collegie teThielt, baccalaureus m wijsbegeerte en letteren. Te Zuyenkerke, de E. H. Marcou, onder pastor in de kerk van de HH. Petrus en Paulus, te Oostende. Te Meetkerke, de E. H. Garmyn, onder pastor te Jabbeke, in vervanging van den Z. E. H. Elamen, die op pensioen gesteld is. Zijn benoemd tot onderpastois In de kerk van de HH. Petrus en Pau lus, te Oostende, de E. H. Colens, doktor De leurder Achiel Deroo Achiel Deroo,werd verleden week Woens dag te Bergen aangehouden op beschuldi ging van Abel Po'let welke verklaart dat hij te samen met Deroo, den diefstal gepleegd hebben bij Louis Camerlynck en Zuster, aan St Sixtus Molen. Achiel Deroo, leurder in kleergoed.ratten- vallen, enz., zou in de bende Pollet een der belangrijkste rollen vervuld hebben. Hij woonde maar sedert korten tijd in Bergen wanneer hij reeds den schrik van liet gebuurte was. Hij ging in de herbergen binnen, bestelde drank en vertrok zonder betalen. Wanneer men eene klacht tegen hem indiende keerde hij naar Poperinghe, zijne geboortestad, terug, tot dat de viaag over was. De Bergennaars zijn hoogst' verheugd dat zij ervan ontslegen zijn. Abel Pollet heeft aan den onderzoeks rechter vanBethune al de diefstrllen bekend die hij met Deroo, gepleegd heeft. Op 12 Juli 1905 is hij naar Norrent-Fontes gegaan,in gezelschap van een medeplichtige bij eene dame Delacuisine. Hij had reeds 40 centiemen en eenstuk brood gestolen,toen hij door cle dame verrast v>erd eti de vlucht Ivan het Noorden, was te zelfdertijd bij den nam. Deroo daarentegen bleef gerust op den j onderzoeksrechter te Yper geroepen en bekendgemaakt te hebben met de plaats en de bewoners. Lapar is dus niet, zooals som mige geruchten het lieten gelooven de moor denaar der echtgenooten Lozie. Het was| Marcel Deroo die de moord pleegde. Diefstal bij de Wulfhulle Abel verklaart alleen gestolen te hebben bij Cappelaere, bij de Wulfhulle. Hij voegt I erbij dat hij, in zijn werk gestoord, op de vlucht gedreven werd door landbouwers die hem achtervolgden. Pollet voegt erbij, dat! hij om dezen diefstal te begaan eene blauwe bloese, eenen hoed en eenen stok bekomen had van Lapar die ze ontleend had bij de vrouw Parret, bij de statie te Poperinghe. Camiel Guyard, bijgenaamd Lapar Toen M. Vanhoutte, policiekommissaris te Poperinghe, verleden week Donderdag te Yper, in 't gevang, Lapar ondervroeg weende Zij vertelde den diefstal maar ken geene [deze bitter, inlichtingen geven over de daders. Menl Hij wilde echter niets bekennen, maar toonde haar de portretten der bandieten tel zegde dat hij in tegenwoordigheid van Abel Yper opgesloten en zij herkende niemand, I Pollet gebracht zal spreken evenmin den bespieder die bij haar een Volgens Abel Pollet en de getuigenis der geldstuk uitwisselde. Iandere leden, is Lapar de kwade geest Vrouw Perlutte fs'rond 4 ure terug naar I geweest der bende en in 't bijzonder van Hazebroek vertrokken Pollet, die in betrekking was met Theophiel|m wijsbegeerte en licenciaat in godgeleerd- Deroo, was hun tegemoet gekomen en mede I van de hoogeschool van Leuven, gegaan. Marcel heeft dan ander geld doen I TeThielt, de E. H. D'Hallewein, leeraar wisselen. (Uit het onderzoek is geschenen I in het doofstommengesticht te Brugge. Idat de beenhouwerij die was van M. Leo Te Jabbeke, de E. H. Holvoet, coadjutor pold Laconte, en de herberg de Zwaan van den Z. E. H. pastor te Voormezee e bewoond door Cyriel Hennaert). Marcel I Deroo die Lozie bijna doodgeslegen heeft, L had voor zijn werk i3,5o fr gekregen. I ËXcl 01611 Lapar was de eigentlijke aanstoker dezer I misdaad, maar om geene verdenking op tel Germain Berghman van Yper, oud- wekken, wilde hij geen deel nemen aan I leerDng van St Vincents College, heeft zijn dezen slag, en hielp dien dag zwijnen I examen afgelegd van kandidaat in rechten lossen aan de statie, na vooraf zijne makkers Overvloed van tijdingen belet ons deze weke ons Mengelwerk ov»r Bakelandt te geven. YPER Vier gebroeders waren Maandag, rond mid dernacht, in de herberg Den Postiljon in de Neèrstraat, aan het twisten met andere verbruikers. Zij werden aan de deur gezet en koelden nu hunne woede op de nieuwsgierigen, die op het gerucht toegekomen waren. De genaamde Michiels werd bijna afgemaakthij kreeg ver scheidene messteken in het hoofd en werd in eene naburige woning verzorgd door M. den doktoor Dierickx. Inlusschen waren de nieuwsgierigen in de herberg Barotto gegaan en hadden de deur gesloten. De vier gebroeders beukten de deur tn bij middel van een kapmes en vernielden in buis al wat hen onder de hand viel. Toen de policie opdaagde met een patroelje soldateu, hadden de woestaards reeds de vlucht mistroostig omdatl Abel. Zonder Lapar zou deze nooit zoo diep I genomen, zij een geheelen dag verloren had. Igevallen zijn. Echter loochent Lapar alles Ik moeste gaan krieken verkoopen te|wat hetn ten laste gelegd wordt, en zegt tel M. Pantile Scheersens kwam Dinsdag namid- Kassel, zegde zij, en nu zijn allen «rot». Ik slecht van geheugen te zijn om deze zaken te|da£ Per rijwiel langs de kaai gereden, toen hij heb maar 6 fr. gekregen 'k zei het tegen Ionthouden. egen een molocycletrijder den onderzoeksrechter te Yper en hij ant i De confrontatie van Lapar,met Abel Pollet woorde dat hij niet meer kon geven. I en zijne medeplichtigen ging geschieden aan Ziet niet alles in 't zw art, wierd haar geantwoord, als gij in geld verliest, zult gij in beroemdheid winnen, Dat verwondert mij niet, want ik ben van eikendeen bemind omdat ik in mijnen handel eerlijk ben. Wanneer ik mijne waar aanbeveel, 't is dat ze goed is. AhHadde ik de deugnieten onder handen, 'k zou er kort spel mede maken, ik verzeker het u. Waarom stelen zij bij arme rr.enschen gelijk ik Zij moesten maar naar de rijken gaan 1 M. Vanhamme, opziener der ijzerenwegen deurdorpel staan en vroeg ol de vrouw geene rijgkoorden ol naalden noodig had. Op het ontkennend antwoord ging hij flui tend heen. Deroo loochent zulks krachtdadig metl Abel gekonfronteerd volhardde hij in zijne loocheningen. Hij zal eerstdaags met vrouw Delacuisine gekonfronteerd worden. Ook verklaarde Deroo dat hij volkomen onschul dig is aan den diefstal van Lestrem. Hij beweert verder dat hij voor niets betrokken is in den diefstal bij M. Baillieu, te Oost- Vleteren tegenover Abel gebracht zegde hij enkel schertsend eenige inlichtingen gege ven te hebben. Eenige verhalen van Abel Pollet Do kapitein der bende en is ook van gisteren niet. Hij bevond zich, vertelde hij in eene stad van 't Noorden, in gezelschap van zijne vriendin met wien hij eenige dagen gewoond l de W(jduwe had op eene kamer der herberg Patrie te Bethune en stool in deze stad 20.000 fr. De policie hield hem aan en bij den kommtssaris gekomen, onderbrak hij hem en riep met eene verontweerdigde stem Weihoe, gij houdt brave lieden aan en gij verklaarde dat hij op het uur der diefte, 2 onbekenden gezien had, waarvan den eenen eene klak en den anderen eenen hoed droeg. Tot daar strekken de inlichtingen, welke zij aan den magistraat hebben kunnen geven. Diefstal bij Jufvr. P. Destuynder te Hazebroek Alvorens hij de weduwe Perlutte in te breken hadden de dieven op zondag 12 nov. tusschen 6 en 7 ure 's avonds, ingebroken in de woning van mej. Pauline Destuynder, rentenierster, wonende op de Moerbeke- den Grooten Ons Heere. Maar Abel Pollet die veel berouw en schaamte gevoeld over zijne misdaden, heeft als eene gunst verzocht daarvoor eene andere plaats te kiezen, omdatl hij aan den Grooten Ons Heere te wel I gekend is. Volgens inlichtingen, dezen morgen, geno men is er nog niet beslist geweest waar deze confrontatie zal plaats hebben, daar Abel Pollet tieuwe diefstallen bekend heeft die eerst en vooral moeten onderzocht worden. In alle geval zal de confrontatie op eene weinig bewoonde plaats geschieden en zooveel mogelijk verzwegen worden. Nieuwe aanhoudingen te Wevelghem M. Coupillaud, onderzoeksrechter te Haze broek, heeft een lang gesprek gehad met de twee agenten der parijzer veiligheidspolicie, tel zijner beschikking gesteld voor de opzoekingen in het arrondissement Hazebroek te doen. Hij had ze maandag gelast met eene bijzondere zending, waarschijnelijk met de dubbele aan houding, door tusschenkomst van het belgisch gerecht, dinsdag te Wevelghem gedaan. Ziehier in welke omstandigheden Dinsdag in den namiddag kwamen twee geheime policie- agenten van het fransch gerecht te Wevelghem in de woning van Gustaaf Verbeke, vlasbau- delaar, 39 jaar oud, wiens broeder Alforts tegen een molocycletrijder botste. Scheersens werd met geweld ten gronde geslingerd, de rechterhand verstuikt en een vinger gebroken. Het rijwiel is gansch ontredderd. De molocy cletrijder verwijderde zich in voile snelheid, doch het nummer van zijn machien is gekend. plaats zij was juist naar eene godsdienstige I yerbeke samen met Henri Dekimpe, den 15 juni plechtigheid. De bandieten wierpen alles overhoop en geen geld vindend, verbrijzelden zij een groot gedeelte van de meubelen en namen slechts een wekker en verscheidene messen mede. Mej. Destuynder, die donderdag evenals Perlutte, naar Yper ontboden De policie heeft den genaamden Emiel Yan- hove, scheepslosser, wonende te Brugge, aange houden voor landlooperij. Vanhove die 31 jaar oud is en reeds een ,60tal veroordeelingen ondergaan heeft, werd voor twee jaren ter beschikking van de regeering gesteld. VLAMERT1NGHE De slimme uitvinder der 24 urenplaat is nog maals vereerd. Woensdag avond is er op zijn adres eene roode doos toegekomen met eene medaiie in en een soorte van nieuwjaarbrief van den tzar van Rusland, om hem te betoenen over zijne schoone uitvinding 't Is te hopen dat het laatste niet is Deze vereering van President Carbon, zal gevierd worden, Zondag 8° dezer, om 8 ure stipt 's avonds in de Pothem-Linde. Allen op uwen post en het liedje van Carbon medebrengen. Zaterdag aanstaande zullen de klokken luiden van 6 tot 7 ure 's avonds, ter gelegenheid van den feestdag van den H. Henricus. Zondag, 15 dezer,vergadering van de Henri's ui Sint Joris, om 5 ure stipt. Hun programma is Het bezoeken van eenige herbergen, met President Henri Carbon aan 't hoofd. Iaat de dieven loopen 't Is eene schande Overtuigd door den vasten toon waarop hij dit zegde, liet de kommissaris hem los, zonder hem te onderzoeken. Hij deedt wel, voegde hij erbij, want ik had de som op mij! Een anderen keer was het hoog tijd dat ik in de statie van Thiennes was, om den trein te nemen. Ik vroeg eene reiskaart en had geen kleingeld om te betalen, waardoor ik genoodzaakt was een Louis van 40 Ir. te geven. De statiebediende gaf 10 fr. te veel terug en ik deed hem dit bemerken. Hij bedankte mij duizendmaal en zelfs de statieoverste wenschte mij geluk over mijne eerlijkheid 1 Op 19 Juni, wist Abel niet wat doen en hij giog op weg naar het kanton Lillers, waar er vele hofsteden staan, hetgeen de deugniet juist verkoos. Na lange gegaan te hebben kwam hij op zekeren avond te St-Venant toe en daar het aangehouden werd. Beiden waren door den kapitein aangeklaagd geweest als deelgenomen te hebben aan de dubbele moord gepleegd te Locon. De agenten, na zich aan Verbeke kenbaar gemaakt te hebben, verzochten hem mede te komen naar het gemeentehuis. Verbeke ging in de keuken zeggende Ik ga ntede maar ik moet eerst mijne vest aandoen. In de keuken wsrd, verklaarde dat zij Lapar reeds gezien I gekomen sprong hij door het venster en nam had, doch zij kon niet zeggen waar en in I alsdan de vlucht door het veld. Spoedig werd I INDIEN GIJ NIET WEL VERTEERD. welke omstandigheden. I de policiekommissaris verwittigd en men ging I Lezer, indien uwe spijsverteering te wen- Men toonde haar dan een wekker en ver-|°P zoe'i lanSs.de korenvelden. Gustaaf Verbeke Ischen laat, indien gij zwaarmoedig zijt, onge- soheidene messen die zii aanstonds atJ werd weldra ingesloten tegen Bisseghem, aan- makkelijk na het eten; indien gij maagzuur scneiaene messen me zij^ aanstonas ais |gehouden en naar het gemeentehuts gebracht .hebt, braakiust gevoeld of I ijdt aa 11 - Ondervraagd waarom hij de vlucht geno-lheid, geneest u door eene sliimverdriiven'de onbeschott was, zegde dat hij den wekker jmen bad) verklaarde hij de twee personen, die Iwaltherypil te nemen, gekocht had te Hazebroek voor 4 Ir. Doch, I bij hem gekomen waren, niet te kennen, eit hij mej. Destuynder Pracht hem in het nauw I zegde: «Ware er maar een geweest, ik zou met hem te doen uitleg geven over het I mede gegaan zijn, maar omdat zij met twee waren, heb ik de vlucht genomen. Eenige oogenblikken nadien werd de genaamde Leon Vanpoelvoorde, 22 jaren oud, vlasbewerker te Wevelghem, insgelijks aange houden. Deze jongeling had op het oogenblik zijner aanhouding rond de 600 franken op zak. heide Op Zondag 29 Juli, geeft de St. Sebastaans- gilde eene schieting aan de pers, van 340 tr. prijzen. De inleg is 7.50 fr. en men krijgt 6 fr. terug. De inschrijving heeft plaats in het Hof van Commerce, bij Camiel Hann, van 1 1/2 tot 2 3/4 ure. mekanism van den wekker. Bekentenissen van den Kapitein Abel Polet heeft een zeker getal diefstal len en bandietenstreken bekend, door hem gepleegd in het arrondisement Hazebroek de moordpoging gepleegd, te zamen metl Ondervraagd verklaarde hij geen van Devos,op den landbouwer Yercruysse,op den |a§enten te kennen hij zegde dat hij altijd Zwarten Berg de diefstallen van Strazeele, I z°°/feel feld °P.Z®£ ^oiVhP^'InphnnrHo6,!''! van Vlptprpn en van Mnprhpke de bandie-1 0 en toehoorde, dat van Vleteren en van MoerDeKe ae banate met werken verdjend had. De twee aange- tenstreken van Houtkerke en Ilnennes. j houdenen werden naar Kortrijk overgebracht Deze laatste gebeurde in den nacht van 1 jen langdurig door den onderzoekzrechter. op 2 maart laatst. De dieven drongen in de IM. Soedan, onderhoord. Beiden loochenen woning der echtgenoten Depoix; zij maakten! hardnekkig. de twee ouderlingen af, stolen het geld datl Volgens de verklaringen der fransche agenten, in eene kas lag en vertrokken na goed geëten j zoek en deze nog een anderen kerel op en men te hebben. (denkt dat Abel Pollet nog nieuwe onthullingen Abel bekende insgelijks den diefstal bij de'ge(*aan beeft weduwe Perlutte, gepleegd in gezelschap van Lapar en Decocker.De gestolen juweelen 1.00 fr. de doos. ROUSBRUGGE-HAR1NGHE Verleden Zaterdag, stelde zich de heer Peel geneesheer te Rousbrugge-Haringhe, op weg. met peerd en rijtuig om eenige zieken te be zoeken. ünderwege ontmoette hij eene driewielkar waaraan een peerd gespannen was, en daar zijn peerd in volle vlucht reed, botste zijn rijtuig tegen deze kar, zoodanig dat het rijtuig om kantelde met M. Peel, eronder. In den val is zijn rechterbeen gebroken, waardoor de doktor zal genoodzaakt zijn eene week of drie l'huis te blijven. Het rijtuig was erg beschadigd. HOOGSTADE Zondag, 1 Juli, werd een kostganger van het gesticht Klip, oudmannenhuis te Hoogstade door een automobiel omver gereden. De geleider van den automobiel stopte aan stonds en ziende dat de man erg getroffen was, snelde hij naar Oostvleteren om een geneesheer te halen. Toen deze bij den gekwetste aan-» kwam, was hij reeds overleden. te <"i 1 1 lUUldul, Uv JUul vUU VY IC ij o IJ l UCUL1 t\ IHJHS

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2