TOMBOLA mSLANDT Groote Velokoers Toer van België Stad YperGemeenteraad STADSNIEUWS Geitecprijskampen De Hoppemarkt Sterfgevallen te 1. Er dient ingezien te worden dat de we_ ran Yper naar Elverdinghe vol krinkels en kronkels is, zoo men ten hoogste een vijftig meters verre zien kan. 2. Dagelijks stormen daar 50 tot 80 autos voorbij. 3. De tram naar Veurne heeft ook zijn deel van den weg noodig. 4. Er is daar een groot verkeer van rijtuigen,wagens, karren, velos en peerden Dientengevolge moeten de heeren wie het aangaat toch ook wel zorgen voor een klein wegeltje opdat dezen, die nog geen auto bezitten, gerust kunnen hunnen weg voort zetten, zonder gevaar van doodgereden worden. De verontweerdiging van het volk over wild rijden is ten toppe gerezen en telkens een auto voorbij stoomt groeit de misnoegc heid aan. Wanneer zullen de heeren autorijders de ruste en het leven van den gemeenen man willen eerbiedigen Het volk wordt dat spel moede. Hoeverre de vermetelheid van sommige autorijders gaat, blijkt uit het volgende twee-driemaal is het gebeurd dat twee autos nevens elkaar de dorpplaat# van een ge meente bij Yper doorreden, in wilde vaart en al het mogelijke deden om malkaar voren te steken. 't Is een ware schande 1 Heeft de veld wachter daar niets op te zeggen ZONDAG 12 AUGUSTUS. De kontróle, die moest plaats hebben in den Sultan, zal gedaan worden in de Café du Chateau d'Eau, hoek der Maloulaan,van waar de koersrijders langs het Minneplein en de buitenwandeling langs de zwemschool den weg naar Meenen zullen winnen. Meer dan 50 deelnemers zullen alzoo rond 's middags de stad doortrekken. Ten voordeele der Volkswerken van den Katholieken Antisocialistischen Werklieden bond van Gent, lokaal, Oudburg, 342 Trekking van 5 Oogst voor twee obligatiën der stad Gent. Ds nummers 271,852 en 513,516 winnen elk een obligatie der stad Gent. Op i5 Oogst trekking van één obligatie en op a6 Oogst aanstaande Groote Trekking voor al de prijzen. Eerste prijs, 1000 fr.tweede prijs, 500 fr., derde prijs, 250 frank, daarbij 10 obligatiè'n der stad Gent en eene zeer rijke verzameling van alle soort nuttige, prachtige, kunstige en kostelijke voorwerpen. Men kan nog altijd loten bekomen bij M. Callewaert-De Meulenaere, Boterstraat, 36, Yper. Prijs per lot10 centiemen. Verslag der zitting van Zaterdag 4 Oogst 1906 De openbare zitting begint kwart 11a 5 ure Zijn aanwezigde heeren Colaert, Bur gemeester-Voorzitter Struye en Vanden boogaerde, schepenen Fraeijs Fiers, D'Huvettere, Vanden Peereboom, Bouquet, Sobry, Lemahieu, raadsledenGorrissen, schrijver. 't VerBlag der voorgaande zitting wordt goedgekeurd. Stadswater Er is eene overeenkomst gesloten tusschec de Vlaanders en de stad, waarbij de eerste, mits 3500 f r. 's jaars water mogen nemen van steê (uit Zillebeekvijver). De overeenkomst begint met ln Januari 1906. In geval van watersnood zou de stad mogen water weigeren. M. D'Huvettere vraagt water voor de bewoners van 't Hoornwerk, die verplicht zijn nu water voor hun gebruik te putten uit de Vestingen, hetgeen een gevaar is voor Mengelwerk van 't Nieuwsblad van YperNr 23 Ja, waarschijnlijk, en 't en is nog niet al: als die twee zoo kwalijk gevondene be zoekers te wege weg waren, is Bakelandt zelve ingekomen, om te onderzoeken waar om wij bleven haperen. Waarlijk, had Ons Heere mij niet geholpen, ik en zou nooit kunnen uitleggen hebben van waar ik zoo late kwam; maar, God lof, alles is wel uitge vallen en ik en heb geen het minste achter denken gelaten van mijne komst bij u peis ik toch. Waarom dat buitengewoon bezoek in uw buis' vriend waarom moest Bakelandt bij u zijn, wat is er gaande dan 'k En weet nog van niet, Mijnheer ik heb bevel gekregen vau Woensdag nacht in eene vergadering tegenwoordig te zijn daar zal hij waarschijnlijk beslissing geven. Uit zijne woorden nochtans heb ik willen verstaan dat hij iets in den kop heeft en dat hij ievers een diefte of een moord gaat doen Hier dan, mijn lieve vriend, begint uwe zending: 't is eene voorbeschikking van God door alle toegelatene middels moet gij trachten te weten en mij kenbaar maken wiens leven er in gevaar is en welke mid dels men gebruiken zal. Ik zal mijn uiterste beste doen, Mijn heer, om alles te weten en te achterhalen. Maar, ongelukkiglijk, het is nog zoo lange de openbare gezondheid, daar de riolen van buiten de Meenenpoort ontlast worden in de Vestingen. Ten kleine koste M. D'Hu vettere wil de zaak op hem nemen voor 25 fr. zou er daar, al ware 't maar een ure daags, kunnen drinkbaar water verschaft worden, mits een krane te leggen aan de waterbuize die de trams van water voorziet M. de Voorzitter belooft de zaak wel willend te onderzoeken. In alle geval zal voldoening worden gegeven tusschen hier en een jaar, wanneer de zuivering van den vijver zal gedaan zijn- Eene verpachting van Dischgoed wordt gunstig beoordeeld. De begrootingen der kerkfabriek van St Jacobs en van St Maartens worden goed gekeurd, alsook de begrooting der burger wacht. M. D'Huvettere vraagt nieuws over den Stand. Worden de prijsschietingen waarvoor de stad betaalt, hier te Yper ge geven M. de Voorzitter. De stand zal beslist worden wanneer wij zullen handelen over de leening, die zal de noodige gelden omvat ten voor de herstelling der praalgebouwen, de verbetering onzer stadswegen en de werken aan deu Dickebuschvijver. Muziekschool Een krediet vad 500 fr. wordt gestemd voor de verlichting met gaz van de muziek school. M. Vandenboogaerde vraagt dat het krediet zou voorbehouden worden, daar hij van die zaak nog geen kennis heeft. M. de Voorzitter en M. Fraeijs dringen aan om de verlichting te doen schikken binst het verlof en eindelijk wordt het krediet gestemd, op voorstel van M. D'Hu vettere, mits voorbehoud dat de heer schepene zelf zal oordeelen over de werken die noodig zijn. M. Sobry vraagt de verlichting met gaz van het slachthuis. M. de Voorzitter, De verlichting van al de stadsgebouwen is ter studie, 't Zijn alleen de gebouwen die voor stadsdiensten bruikt worden die van de prijsvermindering genieten. Niet de huizen van ambtenaars of bedienden. De begrooting der middelbare school wordt goedgekeurd. De Concorde herpacht de Kasselrij voor 2100 fr. 's jaars, mits de stad zekere ver beteringen doe aan de gebouwen. De stad aanveerdt de vernieuwing der pacht voor namelijk om een gasthof van eersten rang in Yper te kunnen behouden. Een krediet van 2000 fr. wordt gestemd voor de werken gedaan ter gezondmaking van den plas bij de Maloulaan. Kwart na zes ure wordt de openbare zitting geheven, binst dat de beiaard met blijde deuntjes de tuindagfeesten aankondigt Ingespannen Honden De «proeve» gedaan door de Commissie van den Hondenloop is eene aanwakkering om te naaste jare op dien weg vooruit te gaan. De keurraad heeft kunnen zien dat er, mits een behoorlijk hulpgeld, middel is om een schoone feeste in te richten en wat nieuws te vinden, 't zal deugd doen ook aan de honden, die trouwe vrienden van den mensch. Orde en Netheid Woensdag was 't de prijsdeeling van den wedstrijd van Orde en Netheid. Na eene redevoering van den heer advo kaat Biebuyck en een woord van opwekking en aanmoediging van M. L. Vanderghote en den Burgemeester Colaert, werden de namen der winnende huisgezinnen afge roepen. In de le afdeeling, lc prijs Buseyne Ch., Buseyne Leop., Deruyter- Mahieu, Geldhof H., Miphiei All'., Tasseel- Dumortier, Terryn-Vandenberghe. 2' prijsEngels-Wolters, Pottel, Ver- haeghe H. 3e prijs Carton - Yan Eeckhout en Gillioen-Haezebroucq. den schijnheiligaard te spelen en voor menschendooder aanzien te worden. Wan neer, och wanneer zal ik geheel en gansch uit dat walgelijk gezelschap mogen schei den De tijd zal komen, vriend hij is aan staande misschien maar van uwen kant is er verduldigheid noodig. Zijn uwe misdaden groot geweest, uwe zelfopoffering moet groot zijn ook God wil u bereid vinden om alles te doen en uit te staan, v.o.of de glorie van zijnen heiligen naam, en hij zal u dan loon naar werken geven. Onthoud het we}, uw eigen geluk en het geluk uwer medebur gers, welke gij zoo lange vervolgd hebt, verwachten vele van u, en gij kunt vele voor hen doen, door uwe rechtzinnigheid en uwe verklaringen. Maar laat ons daarvan zwijgen ik en twijfel geenszins of gij zijt tot alles bereid laat ons liever klappen van dingen die gij wel weet en van nu zeggen kunt Hoe groot is eigentlijk Bakelandts bende Altijd, met de wachten inbegrepen, rond de dertig man, Mijnheer. Allen vreemdelingen en inwoners van het bosch? Meestendeels, ja Mijnheer. Hoe leven en bestaan zij daar? Hoe zij Jeyjen? gij kunt het denken zonder geloove, zenderzeden, zondereer baarheid. Overeenkomen zuilen zij, zoolang als dat de vreezelijke Bakelandt aan hun hoofd is; want 't en is geen een moordenaar die sterlinge in zijne oogen durft kijken, of ooit iets doen dat hem mishaagt, zoodanig is hij ontzien. En 't is noodig, ik verzeker het u. Die gasten, om tevreden te zijn, en In de 2' afdeeling, le prijs Bardyn W.. Beddeleem M., Boudry Gillebert, Caesemaeker Jules, Decrock- Layer C Decrock Ein., Degryse, Duprez Jules, Grimonprez-Beun, Hoornaert, Pinte Capoen, Rosseel-Dewancker, Sanctorum Wolters, Vandevijver C Yanhaecke Alf., Vincent Prosper, Wolters-Duprez, Wolters Van Elslander. 2e prijs Declereq Ser., Decrock Bulc kaen, Dechièvre - Mezure, Dezwarte J. Kerrinckx Alf., Louwagie Coffyn, Macock- Roffiaen, Maertens-flof, Masco-Coffyn, Sis Dumortier, Vandenbroucke - Vermeersch, Vantroye-Hoedt. 3e prijs Doco Wolf, Dufour Verleure Ganne-Masco, Hoorelbeke-Odent. In de 36 afdeeling, le prijs Coffyn V. Dewancker-Bonte, Dondeyne J., Micbiels- Gruwier. 2C prijs: Berten - Segers, Kerrinckx- Sibraus, Wyseur-Collins. Hertelijk proficiat, brave en deftige werk- menschen, en moedig vooruit op den weg die leidt tot zedelijk en stoffelijk welzijn van u en uwe kinderen De geitenkweekbonden van bet Ypersche hebben grooten bijval geneten met hunnen prijskamp Donderdag laatst. Rond de 300 bokken en geiten waren ingeschreven. De keurraad was samengesteld uit de heeren Decaestecker, opzichter veearts, Lemahieu, gemeenteraadslid. Van Evel, landbouwer te Vladsloo. Leterme, landbou wer te Wytschaete, Vincken, veearts te Moorslede, en Durnez, veldwachter te Becelaere. Onder de nieuwsgierigen, bevonden zich de Heeren Colaert, burgemeester, D'Hu vettere eu Car ret, gouwraadsbeeren, een afgeveerdigde uit Oostvlaanderen, talrijke priesters en burgemeesters van het omlig gende. 's Noens had ten stadhuize de prijsdeeling plaats, voorgezeten door M. Canepeel, die in eene welgepaste rede de prijswinners geluk wenschte en den keurraad eu de openbare besturen bedankte, voornamelijk de stad Yper, voor bare milde onder steuning. Uitslag der verschillige prijskampen. Bokken Ist* Prijskamp. Jonge bokken. 1 Buyse Pieter, Gheluwe. 2 Billiau Gamiel, Vlamertinghe. 3 Buyse Pieter, Gheluwe. 4 Bataille Henri, Zonnebeke. 5 Lamerant Henri, Dickebusch. 6 De Beir Francois, Zonnebeke. 7 Parret Alois, Yper. 2" Prijskamp. Bokken zonder tanden. 1 Wwe Geloen Charles, Vlamertinghe. 2 Christiaen Seiaphin, Poperinghe. 3 Valcke Pierre, Wervik. 4 Vanderhaeghe Francois, Zonnebeke. 5 Robaeys Louis, Passchendaele. 6 Derumez Henri, Gheluwe. 7 Ronse Joannes, Yper. 3' Prijskamp. Bokken met 2 tanden. 1 Syndicaat Vlamertinghe. 2 Derumez Henri, Gheluwe. 3 SaDty Cyril le, Passchendaele. 4 Parret Alois, Yper. Prijskamp. Bokken met 4 of 6 tanden. 1 Koockaert Eduard, Dickebusch. 2 Behaeghel, Reninghe. 3 Hoorebeke Petrus, Hollebeke. •5e Prijskamp. Bokken zonder hoornen met 8 tanden. 1 Sedein, St. Jan. 2 Spellebout, Kemmel. 3 Hoorebeke Petrus, Hollebeke. 6e Prijskamp. Bokken met 8 tanden, met hoornen. 1 Louis Huyse, Yper 2 Joannes Ronse, Yper 11. Geiten y Prijskamp. Volschotene geiten, met hoornen. 1 Verbrugghe Alois, Passchendaele. 2 Deroubaix Isidore, Vlamertinghe. 3 Bossaert Jules, Yper. 4 Dekoninck Charles, Passchendaele. 5 Bouckenooghe August, Kemmel. 6 iiené Joseph, Kemmel. 7 Verstraete Theophiel, Passchendaele. 8 Pinteion Médard, Yper. 9 Devos Jules, Yper. 10 Geernaert Desiré, Kemmel. 11 Wallegem Charles Kemmel. 12 Bertier Cyriel. St Jan. 13 Delcroix Theophiel, Yper. 14 Ballivier Charles, Yper. 15 De Berdt August, Vlamertinghe. 8" PrijskampVolschoten geiten zonder hoornen. 1 Joye Alois, Zonnebeke. 2 Havegeer Frans, Passchendaele. 3 Verbrugghe Kinders, 4 Demeester Gustaaf, Zonnebeke. 5 KnockaertEm. Dickebusch. 6 Denis Jules, Passchendaele. 7 Derumez Henri, Becelaere. 8 Playaert Leonie, Kemmel. 9 Duthoy Emiel, Becelaere. 10 Deroo Heuri, Poperinghe. 11 Sieuw Leonard, Becelaere. 42 Vermeersch Servaas, Yper. 13 De Caestecker Ameet, Yper. 14 Ameye August, Becelaere, 15 Henri Verbrugghe, Zonnebeke. 16 Gryson, Zillebeke. 17 Breyne Louise, St Jan. 18 Ployaert Leonie, Kemmel. 19 Degryse Cyriel, Gheluwe. 20 Indevuyst René, Yper. ode Prijskamp. Geiten met hoornen (4 of 6 tanden.) 1 Lemaitre Charles. Gheluwe. 2 Daeninck Louis, Yper. 3 Waterblij Charles, Yper. 4 Billiau Jules, Vlamertinghe. 5 Mailliez Petrus, Zonnebeke. 6 Vereecke Charles, St Jan 7 Coutelle Theodore, Yper. 8 Van den Berghe Marie, Yper. 9 Hoornaert Petrus, Yper. 10 Verfaillie Octavie, Zonnebeke 11 Lener Henri, Yper. 12 Godefroid Frans, Yper. iodt Prijskamp. Geiten zonder hoornen (4 of 6 tanden.) 1 Depovere Henri, Becelaere. 2 Boudry kinders, id 3 Laronte Arthur, Yper. 4 Verschaeve Desiré, Passchendaele. 5 Samyn Albert, Becelaere. 6 Decreus Emiel, Poperinghe. 7 Hennin August, Dickebusch Raes weduwe, Zonnebeke. 9 Baecke weduwe, Dickebusch. 10 Boeus Henri, Gheluwe. 11 Santy weduwe, Zonnebeke. 12 Derave Edouard, Poperinghe. 13 Willekens Henri, Yper, 14 Graf Louis, Zonnebeke. 15 Hoflack Henri, Vlamertinghe, jjrde Prijskamp. Geiten met hoornen (met 2 tanden of zonder.) 1 Dethoo Emiel, Becelaere. 2 Vandelanotte Camiel, Passchendaele. 3 Sedein weduwe, St Jan, 4 Deruttere Yper. 5 Notre Dame Ld, St Jan. 6 Ballivier Gustaaf, Yper. 7 Bouten Isidoor, Yper. 8 Garein Benoit, Hollebeke. 9 Verhille weduwe, Yper. I2de Prijskamp. 't Is nog altijd te vroeg om te kunne» de opbrengst der verschillende hopkwartieren schatten. In't algemeen luiden de berichten uit de meeste streken iets gunstiger sedert eenige dagen. Op de markt te Nurenberg woensdag was de handel rustig en kalnf Voor de beschikbare waar (1905) bood men prima waar 100 frank, secunda waar 75 t0r 90 fr. Reeds werden er eenige kleine zakjes hop uit Stiermarken (Oostenrijk) ter markt gebracht ten prijze van 160 frank. In El^as blijven veel hoptuinen nog verachterd andere zijn merkelijk verbeterd Er werd hop verkocht aan 12S frank, doch de verkoopers zijn niet geneigd om thans te verkoopen. Uit Engeland meldt men dat de hoptuinen rond Kantelberg en Maidstone er nu goed uitzien in Worcester en Hereford is 't voor uitzicht van de opbrengst zeer ontmoedigend. Op het einde der voorgaande week was de Belgische hopmarkt zeer slap geworden immers de Engelsche brouwers blijven nog altijd op hun weerhouden om aankoopen te doen, alhoewel de toestand der engelsche hoptuinen nog onrust verwekt. Den 6 oogst kwoteerde men te Antwerpen Aalst (igo5) 70 fr. Aalst (1906) ioo-io5 fr. Poperinghe (1906) 100 fr. op de beurs te Brussel, was de prijs reeds gestegen Aalst (1906) 110- 115 fr. Poperinghe io5-nofr. Volgens het bericht der Antwerpsche hopbeurs van 9 oogst bood men voor Aalst 107 1/2 en voor Poperinghe 110 tr. de markt wgs zeer vast, In cultuur biedt men te Poperinghe io5 fr. Eene draadmare uit Mongolië meldt het overlijden van eerw. heer Albert Breyne, van Yper, geloofzendeling in Mongolië. Nauwelijks twee-drie jaar is 't dat de koene jongeling naar het Verre Oosten trok. om aan de ongeloovige volkeren het woord Gods te verkondigen. Vol hope en moed was hij ginder een rijken oogst van bekee ringen te winnen. De Heer heeft het anders beschiktzijn name zij gezegend Wij bieden de achtbare familie Breyne- Devos de uitdrukking onzer christene deelneming. f De Zeer Eerweerde Moeder Philomena, in de wereld, jufvrouw Pauline De tylytte- naere.algemeene oveistevan de Congregatio der Zusters van Liefde van Heule, is woensdag morgend in het klooster van Heule goduruchtig overledpn in den ouder dom van 77 jaren. De plechiige lijkdienst en de begrafenis zullen plaats hebben zaterdag morgend ten 10 ure, in de parochiale kerk van Hnule. Bidt voor de ziel. vragen maartweedingen; geld en drank, al het overige is hun onverschillig. Waarom al dat geld, ingezien zij daar zoo eenig en zoo verlaten leven, in 't midden van de bosschen? Niet zoo eenig als dat gij wel peist, Mijnheer: zij verkeeren ook somtijds met andere menschen en zij koopen bij hun al wat hun aanstaat. Daar zij u er verscheidene onder die, lijk ik, uit bij de boeren werken en de bespieder spelen, om te gaan vertellen waar dat er geld ligt, waar er gewaakt wordt, en waar het best zou gaan om te roo- ven. Anderen gaan op het land, met bezems te koope, en kijken overal rond, zij hooren eikendeen uit,om dan, a's zij t'huis komen, ook hun verslag aan den kapitein te doen. Ik ben zeker, Mijnheer Pastor, dat gij er nog van onze bende ontmoet hebt, want zij en zijn in't geheele niet menschenschuw; wat onbeschofter misschien, gelijk al de busch- kanters zijn,maar toch slim genoeg om over al onbekend te blijven en om, door looze trekken, alles te achterhalen dat zij geern weten zouden. Bakelandt zelve en blijft niet altijd t'huis, meent gij meest van allen is hij op ronde, nu alleene.dan met gezelschap; den eenen keer gaat hij uit als koopman, den anderen keer als wandelaar, en hij en keert nooit weder zonder iets bijzonders vernomen of ontdekt te hebben. Ik moet daarbij voegen dat hij voorzichtiger wordt, sedert dat hij zeker is vau bij name en toe name in de streke gekend te zijn, maar hij komt algelijk, sedert eenige weken, vele al hier, zonder dat er iemaud weet waarom. Is er geen middel om dat te weten Ongetwijfeld, Mijnheer later, op den 3 4 5 6 7 8 9 3 4 5 6 7 8 9 Geiten zonder hoornen (met 2 tanden of zonder) Boudry kinders, Becelaere. Decert Isidoor, Gheluwe, De Jaar, Becelaere. Boyaert Alois, Kemmel. Vandenwinckel Jules, Poperinghe. Bayart Joseph, Becelaere Vanhoorn Petrus, Passchendaele Van Robaeys C., Gheluwe. Raes weduwe, Zonnebeke. Decaestecker Emiel, Yper. Caroen Leontine, Poperinghe. Six Charles, Becelaere. du Parcq, Vlamertinghe. Verbeke Jules, Becelaere. i3de Prijskamp. Lammeren, du Parcq, Vlamertinghe. Dewulf Louis, Zonnebeke. Demeester Gustaaf, id Ployaert Leonie, Kemmel. Vanoverschelde C., Yper. Depovere Honoré, Becelaere. Morel Cyrille, St Jan. Dewancker weduwe, St Jan. Lanceraut Henri, Dickebusch. id id id Santy Henri, Zonnebeke. Vandelanotte Fr ancis, Passchendaele Derumez Aloïs, Becelaere. oogeqtylik dat hij zal ?eggeu Maakt u veer- dig tegen morgen, wij gaan bij den dien ee nen ponk gaan rpoven Maar nu, geen le vende ziele en zou hem durven vragen waar hij gaat of van waar hij komt, zoo zeer is hij gevreesd. En voor die menschen, die onder zijn gebied staan, en is er dan niets anders te deen als altijd te rooven en altijd te moor den. Och wat helsch leveti Een helsch leven is het zekerlijk,maar, eilaas zij en hebben de gratie niet van het te weten, 't Is voor hen, en 't was voor mij, een verzet als zij mogen eenen slag doen, want zij en gaan alle nachten niet uit om buit te maken; van den winter,bij voorbeeld, sedert de dood van Libeer, en is er niets ge daan geweest of 't en zij eenige kleene dief- ten, en nog al verre van hier. 't Is alsof Ba kelandt van iemand benauwd ware, en 't zou gemakkelijk van den Schout uwer parochie kunnen zijn. Waarom van dien braven man Omdat hij voor hen zonder vreeze schijnt en, met volk heeft durven 'tbusch onderzoeken, ja zelfs in hunne huizen bin nengaan. —Was het daar,dAar dat de moordenaars bende woonde, in de kleine huttekens,waar in men die vrouwe gevonden heeft Ja, en waar zij nog woont. Oh dan moet er seffens gezocht wor den, en uwe hulpezal hier wel noodig zijn. Wij doen de wet van Yper komen,met krijgs lieden meê gij wordt hun opleider, men omringt hunne huizen en men vangt ze al len op hun nest. Voorzichtig Mijnheer, als 't u belieft, BRIELEN Zaterdag i" Oogst, ten 6 ure namiddag ge beurde een ongeluk, langs de Koninklijke bpap van Yper naar Brielen, hij het buitengoed van M. Ph. Vanden Bergbe. Twee meisjes, Anna Vansteele en Gabrielle Seynhaeve volgder, het rijtuig van Merlevede bakker te Brielen, toen eensklaps een automo biel in snelle vaart kwam aangestormd. Anna Vansteene kon in tijds van kante sprin gen over; de tramweg, Gabrielle Seynhaeve, oud 11 jaar. wierd omver geworpen en over reden. Twee wielen van den auto liepen over het kind, dat gewond en gekneusd in deerlijken toestand werd opgenomen en met het rijtuig van bakker Merlevede naar heur ouderlijk huis werd overgebracht. Be heer van den Auto is aanstonds naar Yper gereden om een geneesheer te halen en is teruggekeerd met doktor Deroo, die bij een eerste onderzoek geen breuken ontwaarde. 't Is een oprecht wonder Gods, zoo verklaar de de eigenaar van den Auto zelf, dat het kind niet op den slag werd gedood, De twee eerste dagen was de toestand van hel kind nog al erg, zoodanig een tweede genees heer doktor Dieryck werd bijgeroepen. Thans is het meisje aan de beterhand, en als er niets ergs meer bijkomt, zal het slillekens Herstellen de verwondingen waren zeer ge vaarlijk en 't is te danken aan het kloek gestel van het, kind, verklaard de geneesheer dat de zaken goed staan en dat wij de volle genezing mogen verhopen. M, Rasson van Roebaais, die met den Auto reed heeft zijn spijt over het ongeluk uitge drukt; hij heeft reeds het kind komen bezoeken en is bereid de noodige vergoeding toe te staan. In eene herberge te Scheuvelgbem staat er boven den toog te lezen voorzichtig 't en is nog op vele naai1 zoo gemakkelijk niet om doen als dat meu peizen zou. Vooreerst, 't en is daar niet dat Bakelandt woont,en hij en is er maar op den dag der vergaderingen. Ten anderen, gij en kunt nooit geheel de bende grijpen, want de helft waakt, en dat alle nachte en alle dage, binst dat de andere helft slaapt. En, met eene bende volk tot bij hunne huizen gera ken, zonder dat zij het geware worden, is in mijne oogen onmogelijk, 'ten zij in eenige omstandigheden, en 't is eene van die omstandigheden, die wij moeten afwachten om wel te zijn. Zal het niet te late zijn, vriend Laat ons wachten, Mijnheer, gelooft mij 1 't En is niet uit vreeze voor mijn eigen dat ik uitstel vrage, neen 't 't is omdat ik de slimheid dier hooswichten keq en de gevaren die vast zijn aan hunne vast zetting. In alle geval 'tis ik die meest te duchten heb, maar ik ben tot alles bereid en, met Gods hulpe, zal ik gelukken en u aan tijds kunnen vermanen, is 't dat er eenig gevaar u of een ander bedreigde. Moet het zijn, dat het zij Wij zullen dan nog wat zwijgen over het gebeurde, in eigen belang en in t onze. Intusschen betrouw op de goedheid Gods, laat Hem doen en geef u geheel en gansch over aan zijnen goddelijken wil, in de verzekering dat ei niets gebeuren kan, of het zal overeen komen met de schikkingen des Heeren. ('f Vervolgt) door E. H. V. HUYS VERBODEN NADRUK 1 2 10 11 12 13 14 1 2 10 11 12 13

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1906 | | pagina 2