MENGELMAREN BAEELAOT DE Hopmarkt Boekennieuws Huwelijksafkondigingen DE HUURK OETSIER Nuremberg 18 Sept.Markt vast. Markt waar ie kwaliteit 65-70 fr.2e kwaliteit 6ofr.; Hallertau 90-100 fr. Elzas 65-8o fr. Spalt 100 fr. Saaz 100-120 fr. Er wordt thans veel gekocht voor den uitvoer. Londen 16 Sept. Markt iets beter. Rede lijk goede vraag naar nieuwe hop, aan 5o tot 100 fr volgens kwaliteit. Naarmate het pluk ken vordert, bemerkt men dat de opbrengst tusschen 525.000 tot 38o.ooo centenaars zal bedragen. Brussel t8 Sept.:Markt vaster.Poperinghe (Stadslood) 38 40 fr. Aalst 45-471/2 fr. Overal is de opbrengst beneden verwachting. Aalst 17 Sept.: Markt kalm. In cultuur biedt men 40-45 fr. nergens is men over hoeveelheid tevreden de hoedanigheid schijnt goed. Poperinghe 20 Sept. Markt vaster. Stad 40 fr. Dorp 35-37 fr. Het plukken loopt en einde. In de stadswaag werden in twee dagen meer dan 40.000 pond hop geperst, bestemd voor den uitvoerhandel naar Enge land. New-York 12 Sept. Alhoewel de handel niet levendig is, biedt men in cultuur voor prima-waar 75-82 fr. voor 2« kwaliteit, 5o- 60 fr. De opbrengst wordt geschat als volgt: Oregon, i5o.ooo balen Washington, 5o.ooo Californië, 90.000 te zamen 290.000 balen. Te bekomen bij Callewaert De Meulenaere boekhandelaar te Yper Praktische en eenvoudige Onderrichtingen over de kiesverrichting en de Evenredige vertegenwoordiging door B. Van Lokeben, prijs 50 cent. (55 cent. vrachtvrij met den post.) Verscheidene dagbladen het Fondsen blad, het Volk de Ga\et van Antwerpen, het Nieuws van den Dag, hebbon dit werkje op de gunstigste wijze beoordeeld en schre ven Dit werkje van eenige bladzijden druk stelt in een uur tijd, de leden der Kiesbureelen op de hoogte hunner taak. Het is een gemakkelijke wegwijzer voor men schen die alle vier jareu eens aan een kies bureel moeten zetelen en zich doorgaans de moeite niet geven lijvige boekdeelen te raadplegen. Eens het werkje gekend, zal elk het wil len bezitten. Het is genoeg te kunnen lezen om het te gebruiken. Het wijst punt voor punt aan al wat de komiteiten en de leden van een stem- en opneembureel te doen hebben en hoe zij het moeten doen. Aan de Evenredige Vertegenwoordiging is eene korte,klare envolledigeverhandeling gewijd. Verzameling der belgische kieswet ten door A. Delcroix Handboek voor Gemeentekie\ingen door A. Delcroix Guide pratique pour les elections communales 1-50 Recueil des lois éleclorales beiges coordonnées par A. Delcroix 1.50 Uitlegging der gemeentewet door Collée. 2.50 1.50 1.50 De dieven zijn thans ontdekthet zijn de genaamden Fatoux en Koeniger, die thans in het gevang dier stad zitten voor een diefstal bij een eigenaar in de Kunststraat, aldaar. De kerels hadden bij verscheidene juweliers en voortverkoopers van Antwerpen, gepoogd zich te ontmaken van de opbrengst van den diefstal te Zitlebeke. KOMEN Zaterdag morgen, rond 7 ure, heeft men op fransch grondgebied, uit de Leie, het lijk opge vischt van M. Louis Rembry, 60 jaar oud, die in hel oudmaniienhuis verbleef.De ongelukkige die sedert vrijdag avond verdwenen was, zal waarschijnlijk door de duisternis misleid, in het water gesukkeld zijn. Wo nsdag morgen is er brand onslaan in de hoeve, bewoond door M. Ghestem-Despret Rijselslraat. De pompiers van fransch en bel gisch Komen waren spoedig ter plaats en konden net vuur uitdooven, vooraleer het eene groole uitbreiding genomen had. Eene schuur is inge stort. Gelukkiglijk was het vee juist in de weide gezet. Eene groote hoeveelheid strooi is ver Drand. De schade, die zeer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Voegen wij er bij dat dezelfde gebouwen den 6 augusti laatstleden nog eens afgebrand zijn. Woensdag namiddag gebeurde er op de wijk Cruyseeke een wildstroopersdrama. M. Roels jachtwachter van M. Dalle, van Busbeke, kwam uil zijn huis, rond 3 1/2 ure, toen hij vier onbe kende kerels zag door het veld trekken. Twee waren gewapend met geweeren, de twee ande ren met stokken. Er was geen twijfel mogelijk het waren wildstroopers. M. Roels zette de kerels achterna, die op zijn zicht het hazenpad kozen. Plotselings keerd een hunner zich om en loste een schot op den jachtwachter, die op gansch den linkerkant van hel hoofd tot de voeten, getroffen werd. De vrouw, die hel, schot gehoord had, zette vruch leloos de wildslroopers achterna, tot op een kilometer afstand. Zij kon hen niet inhalen Het slachtoffer werd aanstonds door doktoor Ysebaert verzorgd. 17 kogeltjes werden uitge haatd, waarvan drie uit het hoofd. Het heeft weinig gescheeld of Roels werd op den slag gedood. Nu zijn de wonden gelukkig niet gevaarlijk Roels is gehuwd en vader van 9 kinderen. De bevelhebber der gendarmerie van Komen heeft aanstonds een onderzoek ingesteld.Depersoons oeschrijving der stroopers is gekend. IK BEN 30 JAAR OUD, niet schoon, roch hebbelijk, zelfs is mijn vorm wal verwaarloosd maar ik heb een gouden hert en ik doe goed aan alwie mij gebruikt't is daarom, ik,kleine nederige slijmverdrijvende Waltherypil, ik blijf het gegeerd afdrijf middel der huisgezin oen. 't Is waar dat ik maar 1 fr. de doos koste HEYST-AAN-ZEE Woensdag morgen gebeurde er in de statie alhier een vreeselijk ongeluk. De spoorwegwerkman Leopold De Haerne. geboortig van Yper, die bezig was een trein te doen manoevreeren, wilde twee rijtuigen afha ken. De ongelukkige werl tusschen de buffels gevat en de borst verpletterd. Hij was op den slag gedood. De Haerne was getrouwd en vader van twee kinderen. Zijne vrouw, Louise Demeulenaere is geboortig van Vlamerlinghe. WAASTEN Zondag morgen, terwijl de bewoners naar de mis waren, onstond er een begin van brand in een hoop linnen, in een huis der Statiestraat. Eenige personen van Roebaais, die daarjuist voorbij kwamen en die rook zagen opslaan, drongen langs het venster binnen en doofden de vlammen uit.De schade is gering. MEENEN Maandag morgen rond 3 1|2 ure, kwam Leonard Geldhof, 52 jaar, landwerker, Brugge- slraat, van eene hofstede, gelegen naüij zijne woning, waar bij tabak gaan naaien was, huis waarts, toen hij eensklaps zag dat er brand ontstaan was bij Henri Gornellie, 39 jaar, land bouwer, Bruggepoort. Gansch het dakdat van strooi gemaakt was, stond in laaie vlam. Geldhof klopte seffens de bewoners op deze konden nog enkel eenige meubels redden. De schade wordt geschat op 5000 frank en is door verzekering gedekt. De pompiers van Meenen waren spoedig ter plaats, doch er viel aan geen blusscheti te denken. Men de.-,kt dat er een genster vuur den brand gesticht heeft Corneille had,daags te voren nabij zijne woning zijn graan per stooiumachien gedorschen. ROUSSELARE Zaterdag morgen, rond 8 ure, gebeurde een pijnlijk ongeluk in de woning vud M. Lobel- Veys, hoofdonderwijzer der aangenomene school, in de Kaltenstraat. De meid was deu waseu aau het gereed maken en had eene kuip kokend water op de achter plaats gezet.Gedurende eene korte afwezigheid, OOSTVLETEREN M. Deboo, eigenaar en oud-burgemeester der gemeente, is verleden week op den steenweg van Reninghe naar Oostvleteren plotselings doodgevallen. DICKEBUSCH Eene vlasmijl staande tegen den steenweg van Reninghelst naar den Ouderdom en toebe hoorende aan M. Guslaf Desmarez van Yper is Maandag nacht door brand vernield. De schade] bedraagt tond de 475 fr. Men denkt dat den brand door kwaadwillig heid gesticht is. ZILLEBEKE Toen M Jeanson, lijnwaadfabriekant te Ar- meutiers, den 20 mei laatst eenige dagen in zijn kasteel alhier kwam overbrengen, beslatigde hij dat er dieven op bezoek geweest waren. Uit hel salon waren voor méér dan 10.000 fr. juweelen en kunstvoorwerpen verdwenen. Daar de opzoekingen van de policie van Yper vruchteloos bleven, verwittigde M. Jeanson de policie van Rijsel. Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper, N' 781 kapitein wreken voor den smaad, die bom I aangedaan wierd 't Ja 1 ja 1 wij zullen hem wreken schreeuwden de moordenaars allemaal. Ik heb mijne schande willen kenbaar I maken, om te toogen dat er tusschen u en mij niets en moet verdoken blijven. Is het schandelijk van verraderlijke wijze tenen slag te krijgen, '1 zul eene eere worden van |er tiene weêr te geven. Bravo den meester lang leve bij, en wij zweren van hem te wreken Dat vertellen, somtijds onderbroken door den drank, of door andere woorden, die gezwegen blijven, had den tijd doen gaan 't YVas middernacht en meer, en de bende en sprak van geou scheiden. Niet haastig zijnde van eigen, en niets anders te doeu hebbende of 't en zij naar huis te tjoteleu.en misschien hier of daar in eene schuur den norgen af te wachten, klapten zij voort van baanstroopen, van wraaknemiogon en van geld. Bij de wapens die ze op hen droegen kregon t meeste deel nog een savelken aan, en't gesprek van ernstig dat het eerst haddo geweest en stille, wierd vroolijk luid ruchtiwaarschijnlijk zou 't nog veranderd zijn en in slechter gekeerd hebben, gelijk h t gaat met gasten die maar vrienden en zijn voor het kwaad en voor hun belang, maar een onvoorzien bezoek kwam een einde aau alles stellen t Was rond middernacht drie achtereen volgende kloppen bokten op de watervenstei die de kamer belook, waarin de moorde naars laten. Het was een bekende klop niettemin, allen verschoten, en een alge meen wie mag dat nu zijn wierd hoord. De deur vloog aanstonds open, en in t midden van de ronde verscheen 't Molle ken, maar 't en was in state niet van een enkel woord te spreken, liet zweet liep bi' druppels langs zijn aanzichtc, het blaat1 door E. H. V. HUYS VERRODEN NADRUK De vent bleef waar hij was, maar zijn wezen veranderde. Hij sloot zijne vuisten, en hij antwoordde Ja, 'tis ik, schobbejak! en, om te toogen dat ik er niet vooren beschaamd od ben, daar En vooraleer ik kon peizen waar hij zijn wilde, kreeg ik zoo geweldig eenen slag op mijn kake, dat ik wankelde, en, dat ik om in den dijk niet te vliegener moest over springen. Het verschot, de pijn, en de verwondering hadden mij radeloos gemaakt. Die kerel moeste toch felle vuisten hebben, om mij zoo te durven slaan I 'k Eu kost niet gelooven dat ik, Bakelandt, van eenen ocnvoudigen landbouwer een kaaksmete gekregen had En dan nog, hij en vluchtte niet, meent gij. Als ik van over den dijk weder op strate sprong, stond bij nog voor mij geplant en gereed 0111 te herbeginnen. Ik hadde tieu jaar van mijn leven gegeven, om hem daar te mogen doodschieten waar hij rechto stond maar ik vreesde de scheut en het volk van rondomme en, metd.it hij van niet meer en gebaarde en noch en riep noch en schreeuwde, liet ik hem gerust, en 'k zette mijne wegen voort, met den nijd iu het herte, en 't vaste besluit van mij te wreken. Tien stappen verder draaide ik omme, en ik riep kerel, zwicht u gij en zult op mijn woord vail moordenaar, iu uw bedde niet sterven Niet waar, vrienden, gij zult uwen viel de kleine Emitsl, 21 maanden oud, in de kuip. Mad. Lobel bad van verre bet ongeluk bijgewoond.Toen men bet kind uit de kuip kon treskea was bet zuo schrikkelijk verbrand, dat alle zorgen nutteloos waren. Het stierf ten 11 ure. B1SSEGHEM Dinsdag, rond 5 tune namiddag, kwam een bijzonderen tram van Dadizeele gereden met talrijke bedevaarders. Aan den hoek van den steenweg van Gulle- gbem en van de groole baan van Kortrijk naar Meenen botste de tram op-drie karren vlas, toehoorende aan Karei Vereecke, vlaskoopman te ileule. De schok was zoo geweldig dat de karren omvielen en het vlas over den grond verspreid werd. De peerden, die licht gekwetst waren, gingen op hol, doch werden tegengehouden op den steenweg van Wevelghem Gelukkig is er slechts stoffelijke schade. OP I IT TIJDSTIP, wanneer vele menscheo lyden aan verkoudheden, zinkingen, ontstekin gen of keelpijnen iB het goed eens te herinneren dat de hoes'.stillende pastil van Dr Walthery bet beste geneesmiddel ia tegsn alle aandoeningen Zeker uitslag. Fijne smaak. 1 fr. overal. LICHTERVELDE Zondag is alhier een luchtbal opgestegen be mand met een persoon.Toen het gevaarte boven de hoogte (Meden Hoben (ffits), nabij het kasteel van M.den baronGilJès de Péiichy dreef, wilde de luchtreiziger neerdalen. Hij trok aan de klepdeze door een al te hevigen ruk geopend, wilde niet meer toespringen. De gaz ontsnapte in groote hoeveelheid en de luchtbal daalde bliksemsnel neer van eene hoogte van 300 meters. Toen de luchtreiziger aanlandde was hij be wusteloos en bloedde uit den neus. Men droeg hem in eene naburige woning, waar een geneesheer hem verzorgdetot nu toe kan men nog geene uitspraak doen over zijnen toestand. EEGHEM Mevrouw de baroones van der Gracht d'Eegbem heeft door een automielongeluk het leven verloren. Te Beaufort in Luxemburg reed het voertuig eene helling op om een algrond te vermijden. Tuen het voertuig boven was, sloeg liet om en de zeven personen die er in zaten werden er uitgeslingerd. Mevr. van der Gracht d'Eegbem gaf nog nauwelijks teeken van leven het bloed liep haar uit neus eti mond. Pe Z. E. H. pastoor van Beaufort snelde ter plaatse van het ongeluk,, en gaf de stervende de absolutie. Ook de doktoor kwam toe en diei.de het slaehtofUr de beste zorgen toe, doch vruch teloos eenige oogenblikken later gaf de baron nes den geest in den armen van haren diet be droefden echtgenoot Dinsdag is het lijk van de afgestorvene te Eogüein toegekomen, waar het iri den familie kelder zal bpgezet worden. Mev ouw van der Gracht, geboren baronnes do Woelmont, was 41 jaar oud,Dé plechtige lijkdienst Ind gisteren donderd' g morgen 1 laats. MOESKROEN Zondag morgen, rond 5 1,2 rre, zag men een dikten root opstijgen uit het dak der maga zijnen van MM. Sutrine, gebro°ders, handelaars in olie cn lijnkoeken. Het noodsein werd gegeven door eenen gebuur, 11. Reuty Van de Casteele, en de pom piers, onder hel bevel vaa M. Jules Slorme, die zelf bevelhebber der pompiers is, vielen met moed den brand aam. Hel gevaar was groot, vermits de magazijnen vol licht ontvlambare sloffeu waren. Ten 9 ure 's morgens was alle gevaar geweken be schade wordt op ongeveer duizend frank geschat. Het vuur was ontstaan^door verhitting van eene hoeveelheid meststoffen die in 't achterge bouw lagen en die door de pompiers op der koer zijn geworpen geweest. Deze meststoffen, omlrent 300,000 kilogr. bestonden uit een stapel noten die over omtrent een jaar en half te Bordeaux verbrand geweest waren en door een handelshuis van Antwerpen zijn opgekocht geweest. LAUWE De limmernam Gallant is Dinsdag nuchtend, rond 10 ure, het slachtoffer geworden van een ongeluk. Op het gehucht Monl, is men bezig aan de herstelling van drie werkhuizen, toehoorende aau M. Mulliez, van Ploegsteert. De timmerlieden en metsers moesten de zolders en het leemen dak afbreken, om een pannendak inde plaats te leggen. Terwijl de werklieden een balk in de muren vastmaakten stortte eensklaps eene schouw in M. Flori mond Callant, 38 jaar, meesler-timmerman, wonende op den Hert, werd onder de puinen bedolven. De broeder van liet slachtboffer en de met sersbaas Achiel Vlieghe snelden den ongeluk kige ter hulp en konden hem onder een hoop materialen uithalen. M. de doktor Pillen kwam hem de eerste zorgen toedienen in het huis waar bet ongeluk gebeurde, bewoond door Ivo Van Maele. en'tjaagde, en 't snakte achter zijn asem, die van s zelfs redelijk ontbrak bij hem. Na eenen oogenblik, en te midden het angstig vragen zijner makkers, kon hij zeggen Jfceere de gendarins 1 Jake Meyer peisde dat bet achter hem was, en hij sprong op, gereed om te loopen al roepende Verfoeilijke conscriptie maar t Molleken vond krachten om uitleg te geven 't en is geen kwestie van conscrip tie, zei bij, 't is achter ons vel dat zij komen van dezen keer, en rtchte naar liet Mei boomke Een schrikkelijk gewoel ontstond iu de moordenaarsvergadering allen waren rechte gesprongen, en hadden gesnakt ach ter hunne wapensde eenen vloekten, de andere tierden, m 't meeste deel keken naar den kapitein om zijne houding te zieu en naar zijne bevelen te luisteren. Mannen, riep hij, houdt u veerdig, wij gaan ons leven diere doen betalen Neen, neen 1 zei 't Molleken, 't en is hier geen vechten mogelijk, zij zijn met te velen en in stale va» ons allen dood te kap pen vlucht vlucht 1 en zeerc toen nog Waar zijn zij al Geen kwart meer van hier. De brigade van 1 horhout en de die van Rousselaerezijn te zamen gekomen schrikkelijk gewapend 1 Haast u haast u I Mannen, doet rap al weg dat hier slaat, opdat men met en weto dat wij hier gezeten hebben van den macht. Joske iraeks, gij en uw wijf, b'ijft hier, en trekt ten besten mogelijk uit het gevaar; 't on uilen geene bewijzen zijn van uw rooverj- leveo. Kowit, wij trekken den bo3cb in. Tot morgeu! erf\daarom niet gelaten van vrijdag op 0uf> uo»t te zijn tot Couckelaere. Jfliip, 1 het recht, door den vreemden A^i'JRousselaarschen koopman met Meiboomke gezeid De toestand van Callant is zeer erg buiten eene schedelbreuk is de linkerarm gebroken en heeft hij kneuzingen aan het hoofd en over gansch het lichaam. De ongelukkige was bewusteloos en kwam eerst 's avonds tot bezinning. 's Namiddags is het parket van Kortrijk ter plaatse geweest, vergezeld van een welsdoktor en van M. den ingenieur Vandendriessche. Deze laatste nam het plan van de plaats op. Daar de werklieden geenede minste onvoor zichtigheid begaan hebben, moet het ongeluk te wijlen zijn aan den slechten slaat van de schouw. Florimond Callant stond op den zolder toen de schouw instortte; 't is daar dal hij onder de puinen bedolven werd. liet slachtoffer is gehuwd en vader van vier kinderen. DESSELGHEM Dinsdag werd in de gemeente met groote plechtigheid de gouden bruiloft gevierd van drie echtparen Henri Roose en .Melanie De Ceurne, Clement Buyck en Franeisca B >vyn. Ivo Verschelde en Colcta Balcaen. Al de huizen van de wijk Spriete Statiestraat en van de dorp plaals waren schoon versierd en bevlagd. Ten 9 ure werden de jubilarissen in stoet door de gemeente geleid en ten 10 ure woon den zij eene plechtige mis van dank zegging bij de kerk «as lo klein om de toege stroomde menigte te bevatten. Na de mis word het T« Deutu gezongen. De gelukkige echt paren werden vervolgens in het gemeentehuis ontvangen cn geluk gewenschtzij ontvingen vele geschenken. Tol laat in den avond ging het in het feestvierende wijk zeer vroolijk loe. Georges Hotnay, timmermansgast on Lacante Marie, kantenwerkstor, beiden te Yper. Joseph Domieent. houtdraaier en Elisa De- bruyne, kleermaakster, beiden teYper. Camiel Rotru, dagloonor to Yper en Urbanie Tylgat, dienstmeid to Elverdinghe. Alfons Vangheluwe, landbouwer en C- line Le grand, z. b. beiden te Yper. Juliaan Knockaert, mijnwerker en Emma Vandenberglie, waschvrouw beiden te Yper. Albert Pickel, brouwersknecht en Julia De- baeue, kantenwe-rkster, beiden te Yper. BURGERSTAND VAN YPER van den 13 tot den 20 September 1907 Geboorten Gosthals Maria, Elverdii ghestraat Degraeve Alix, Dickebusch steenweg. Geuninck Christiaan, Aardestraat. Didier Roger, Oude Kleermarkt. L'heureux Albertine, Mondstraat. DevosGastOD, Nieuwe Houtmarkt. Huwelijken Gleenewerek Emie), dienstknecht Amey Rosa, dienstmeid, beiden te Yper. Bourdeaux Henri, jachtwach'er, w»dr De- meyer Eugenie, Bekaert Elisa, winkelierster beiden te Yper. Buickaen Maurits, handelsreiziger Verleen Romanie, handelaarster,wwe Knockaert Henri, beiden te Yper. Sterfgevallen Miogneau Bertha, 20 jaren, z.b. G.de Steurstr. Decroix Emma, 23 j. z.b. echtgte Delplace Theophiel, Meenenstraat. Houtman Elisa, 31 j.z.b. ongel). Poperinghe st. Swyngedouw Rachel, 3 j Rjjselstraat. Degroote Eugenie, 63 j. z. b. wwe Viaete Leonard en Hessel Henri, Wenninckstraat. Üauchy Henri, 46 j. aardewerker, ecktgt Ga- deyue Eugenie, bukkerstraat. Spinnewyn Maria, 61 j. kantenwerkster onge huwd Cartonstraat. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Suffys André, Komstraat. Serpieters Elisa, W(jkC.Perneel Julia, Meessenstr. Oreel Martha, Wijk D. Sterfgevallen Vandenbroele Ernest, 9 m. Wijk B. Pitlillioen Emiel, 6 w. Wijk A. De Cae Leonie, 68 j. werkvrouw, ongehuwd, WijkA. Schmidt Alida, 21 j.kleermaakster, ongehuwd Noordstraat. BaesSophie, 69j, werkvrouw, wwe Alois Bonduelle, Wijk D. De Byser Martha, 11 m. Wijk A. Verleye Adrien, 2 t|2 j. Wyk A. Huwelijksbeloften Arthur Louwaege, landbouwer eu Helene Vandenbussche, z b. Arthur David, lattensplijtter en Juliana Bed- deleem, z. b. Arthur Vandewynckel, postbeambte en Pru dence Haelewyn, z. b. wierd, tot zijn zeiven gekomen, had beslo ten van, op eenen schoonen nacht, te gaan zien wat er daar ommegiug, en twee briga den gendarms trokken er naar t^e. 't Molle ken, inwoner van Itousselaere. was het geware geworden, en 't kwam haastigiij geloopen naar de vergaderplaatse, daar het ongelukkiglijk aantijds kwam. Nog geen tien minuten en waren de roovers weg, als bet krijgsvolk rond het verdachte buis zat om te zoeken of er niets te zien of te booren en was. Vo'strekt niets al buiten. Do baas en de bazinne lageu in hun bedde, vol schrikkelijken angst, en zij wachten naai de aangekondigde bezoekers. Het stilzwijgen en do afwezigheid van alle volk in de woning, dat en vergenoegde de gendarms niet- Zij stelden wachten al vooren en al achter, en begonnen te trekken en te stooten aan de deure zij wederstond, maar twee drie felle geweerstuiken deden ze allichte openvliegen tien krijgslieden sprongen binnen. Voorzien van fakkels en van al dat er noodig was, begonnen zij sef- het onderzoek baas eu bazinne kwamen te voorschijn, iu hun nachtgewaad,en met vele gebaren van verwondering en van benauwd heid, roepende Maar mijnheereu toch, wat is dat nu wat is dat nu alsof zij van niets geweten en hadden. Men liet ze schreeuwen, en geheel het huis met hoeken en kanten wierd doorsnuisleid, tot onder het dak eu in de verdokenste plaatsen. Nie- vers niet dat een meordonaarsverblijf kon gelijken. Joske Braecks was intusschentijd vast gezet. Voor hem ging dat nog al het kon gebaren al dat het wilde, en in eenen oogen blik tijds zijn rolle leeren maar zijn wijf, 't was anders opschietende van aard was zij den nacht, en woedende dul, om al dat zij hooreu vertellen had en nu zag vooren- vallen. Haar man had haar wel van te vooren gezeid dat zij zwijgen moest voor de gendarms en voiDzen dat zij te zeer verscho- Arthur Van Iseghem, onderwijzer en Julianne Muylle, z. b. Honoró Verleene, schoenmaker en Eugenie Ryctceboer, dienstmeid Camiel Sergier, werkman en Maria Salom^. dienstmeid. Do eerste morgenschemering ligt over België's hoofdstad. Alles slaapt nog. Alleen de musschen zijn op en huppelen in groot getal op de steenen vöor bet koninklijk paleis, zich verwonderend, dat do schi dwacht er zoo slaperig uitziet. Uit eerbied voor de rust dor slapende Brusselaars onthouden zij zich van nutteloos getjilp. Op eens «aagt bet klappen van eene zweep bon op en doet bet aanrollende rijtuig n1' 525 hen opvliegen. Op don bok zit do koetsier, Victor-Jean Ren.y Dewanee, algemeen te Brussel bekend onder den bijnaam van Victor, dm koetsior. Ara roept Victor tot zijn paard en klapt, mat de zweep. Wacht een keer, Victor, zoo riepen wij hem aan, we zouden u geerne eens roti koel* spreken. Awel 't is goed zulle, menheer, wat is er van uwen dienst Wo h-bben aehoord zoo vingen wij aan, dat gij, Victor, door de Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo genezen zijt, is dat zoo, Victor Zekers, menheer, dat is eeri excellent middel, zulle. Ik zal u zeggen, hoo dat gegaan is. Het gepasseerde jaar heb ik een» valling gekregen. Zooals dat meegaat, beu ik er moo blijven doorloopen, mot bet gevolg, dat ik een bronehiot heb gekregen. Ik had het heel dikwijls benauwd en mijn borst piepte <lo fluimen zaten mij erg vast op de borst. Alle medicamenten heb ik daarvoor gebruikt zulle, doch niks kon mij helpen. Een vriend van mij, die door de Abdijsiroop van asthma genezen is, zeid» mijVictor, als gij genezen wilt, moet gjj ook de Abdijsiroop pakken. Ik heb het gedaan en ik ben genezen.Als gij daar intrest voor hebt moogt gü het vrijelijk 111 alle gazetten plaatsan. Au revoir, meneer. Au revoir, Victor. Victor-Jean-Remy Dewanee woont Gallait- straat 54. te Schaerbeek; Brussel De Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo is een uiiers' best middel tegen alle borst- en lorigaan- doeninsen, asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoesten verouderde verkoudheden. Prijs fr. 2 fr 4 en 7 fr. per ffesch. Algemeen depót L. I Akker, Rotterdam HOOFDDEPOT VOOR BELGIE O. De Beul, Lange Nieuwstr. 57, Antwerpen. Verkrijgbaar in de apotheken F. Van Winde kens, te Kom»n; A. Monteyne, Groote Markt, 18, te Poperinghe L. Aertsens, opvolger Becuwe, Botermarkt. 7, Middenapotheek Ch. May,Groote Markt, 33, G. Libotte, Boomgaardstraat te Yper en in alle goede apotheken. MARKT Van KORTRIJK. 16 Sept.Tarwe per K'O kil. 49-'0 a 19 5ü roode tarwe 17 00 a 00 00 rogae 13 50 a 16-CO; haver 17-00 a 18-00 boonen 20-00 a 21 CO. Brter- en eiermarkt. Boter, per hal ven kilo aan 1-36 a 1-40 eiers, de 25, aan 2-41 a z-50. Aardappels (witte) per 100 k.aan 6-00 a 6 50; (roode) 6-00 aO-OO. Zaad- en oliemarkt. Koolzaadolie, per 100 kilos, aan 85 75 a 00 00; lijnolie 57-25 a 00-00 vreemd en inlandsch koolzaad, per 100 kilos 4 -00 a 00-00 id. lijnzaad 28-50 a OO-Okool zaadkoeken, per 100 kilos 14-00 a 00-00 lijn koeken 19 00 a 20 00 kempkoeken 00-00 chi cory 14 (0 a 15-00. Veemarkt, 16 Sopt. Er warea 430 te koop- gestelde dieren. LEVEND GEWICHT PER KILO te 2« 3* 71 Ossen 0-92 0-79 0-73 119 Veerzen 0-95 0-84 C-77 165 Koeien 0-88 0-77 0-72 48 Stiereu 0-83 0-79 0-70 403 %J iu» 1 w k I ouderdom in eenige dagen genezen door den echten borstsiroop van Depratere. Weigert alle ander siroopen, pillen pas ïlleu die men u in de handen zoekt te steken want niets is zoo goed voor de borst dan do echte siroop van Depratere. Prijs 2 franken de groote nesch. Te bekomeu te Yper; apotheken: May, Libotte. Aartsons en Donck te Poperin ghe, Monteyne te Komen, VanWindekens te Meenen. Sioen en Rotiers Van Iseghem (Markt) «ioenbacb en te Waasten, Vande Marliére, En overal Icu had, en dat zij ai te verslegen was om te kunnen antwoorden hij vreesde niettemin v« or hire tong ea voor hare opschietend- In id. De brigadier van de krijgsbende kwam bij iletace vastgohoudeue, die iu de keuken zaten en vroeg wie zij warea. Joske Braecks in de wandeling, en José Ven Da.unie, als het gold doet, mijnheer,om u dienst te doen. Maarvaaroru zijt gij toch hier geko non Wie vei keert er hier al Och mijnheer, wat treff-fijke men- schen van 't omliggende, en nu eu dan een reiziger iu 't voqi bijgaan. Zij komen geern naar, omdat mijne herberge zulk eenen goeden name heelt. Komt er nooit geen slecht volk Wel mijnheere nievers vooren en zou ik slecht volk in mijn huis willen, noch mijne vrouw ook niet 1 't Ware genoeg om mij seffens plat te leggen. Is 't hier baarloop geweest van de weke Ja'et, mijnheer, om u dienst te doene. Wie heelt er hier maandag avond den laatsten man den zak opgegeven Maandag avond ik moet nog peizen, mijnheere, met dat er zoo vele volk is geweest. Laat eens zien dingo heeft er geweest en eu.... maar juiste zeggen wie laatst gebleven is, dat en kan ik waarlijk niet. Hoort, zei de bazinne, was het de Bohaapboer van Goolscamp niet d&n Hij is hier altijd zeker eeu van de laatste geweest. 't En doet, 't en doet hij was het niet. Is er hier geenen koopman gekomen van Rousselaere, met eenen grooten hond meê Vervolgt.)

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 3