ILl ELAND! MENGELMAREN J. FIERSLOUWYCK Champagne Harde Winter Internationale Postzegel Zeer belangwekkende Over een Tentoonstellingen van Kop Hopmarkt Wettelijk Besluit Huwelijksafkondigingen Uk# KIPPEN te doek LEGGEN WmMmê&z.boo eyeren voordeelige commissiën Bij koninklijk besluit van 28 Oogst 1907, is de gemeenteraad van Komen gemachtigd tot het heffen van een hoofdelijke omslag. KOMEN Vrijdag avond, rond 8 lj2 ure, gebeurde er aan den hoek van de Brugge- en de Beenhou wersstraten, op fransch grondgebied, een onge luk dat erge gevolgen kon hebben. De dienst knecht van den landbouwer Collens, van Wylschaete, reed langs daar met eene kar. Opeens deed bet peerd een zijsprong en door den schok viel den voerman van den bok. De linkervoet van den ongelukkige verwarde in eene van de kettingen en hij werd door het peerd vertrappeld. Het slachtoffer had de grootste moeite om te beletten dat de wielen hem over het lichaam zouden rijden. eerste rolle niet en deugde, veranderde hij schielijk van houding en van sprake, en uit de handen springende van de gendarm, die nevens hem stond Maar 1 zegde hij, hoe gij ook heeten moogt, voor wien neemt gij mij dan Tot nu toe heb ik gepeisd dat gij enkel kwaamt zoeken achter eenen verdachte, die hier lijkin alle herbergen, onbekend zou aan veerd worden, maar gij doet verstaan dat gij achter mij uit zijt. Weet gij wel dat men geen treffelijke menschen in huis en vangt, zelfs niet bij dage, verre van bij nachte, en dat gij u hier seffens uit mijn huis heffen moet Zoetjes, vriend zei de brigadier gij neemt het wat hoog, al met eenen keer weet gij wel dat het met ons anders moet gaan Anders gaan, zei de vrouwe Heft u hier uit, en loopt uwe weêrgadc vangen wien hebben wij misdaan van ons leven, om alzoo behandeld te zijn Dat zullen wij hooren, komende te Lichtervelde bij de twee menschen, die gij daar genoemd hebt. Asa wij en zijn hier niet gezonden om te kijken, maar om te wérken maakt u veerdig om meè te gaan 1 Is dat nu een ure om bij die menschen te gaan zei Joske, wat zachter wacht ten minsten tot dat het klaar is. Neen zoo seffens Laat ten minsten mijne vrouwe t'huis, Allo beide moet gij mede 1 Ik en ga niet meê, zei de vrouw 't eD kan mij niemand dwingen van bij nachte met soldaten te loopen. Wilt gij niet, vrouwtje, 't zal zijn van moeten. Mannen, waar zijn de duimijzers Geen duimijzers, zei de vrouw, en zij sprong achterwaarts uit, ik vocht mij liever dood. De voerman behield gelukkig zijne tegenwoor digheid van geest en, met eene bovenmensche- lijke krachtinspanning, kon hij zich losrukken. Als door een wonder had hij slechts eene lichte wonde aan de bovenlip de talrijke hoefslagen van het dier hadden hem niet gekwetst. LOO Zondag 29 september zal te Loo de plechtige vaandelwijding plaats hebben van den onlangs gestichten Geitenbond. Het belooft een prachtig feest te zijn. 's Morgens zal eene mis gezongen worden door den E. H. onderpastoor, waarna de E. H. pastoor het vaandel zal wijden, 's Na middags zal een stoet met muziek aan 't hoofd de straten doortrekken, waarna eene plechtige vergadering zal plaats hebben waarin een vreemde spreker het woord zat voeren. PLOEGSTEERT Een onbekende dief heeft in de woning van Camiel van Vanseymerter, fabriekwerker, een geldbeugel, bevattende eene som van 190 fr. gestolen. ZILLEBEKE Zondag namiddag is eene mijt, bevattende 8,000 kilos hooi, loebehoorende aan den land bouwer C.appoen en staande dicht bij den vijver, door brand in asch gelegd. De oorzaak is on bekend. WYTSCHAETE De zoon van de eebtgenooten Francois Vereist, wonende in de wijk Het Helletjehad over eenige dagen een stuk vleesch meegebracht van de markt van Yper. Nauwelijks hadden zij ervan geëten, of geheel het huisgezin werd aangetast door hevige krampen. Doktoor Vanee- groo werd seffens ontboden. Hij diende hun een krachtig tegenvergif toe. Allen zijn reeds buiten gevaar/ uitgenomen do zoon Louis, die de H. Gerechlen toegediend werd, en maandag mor gen in de schrikkelijkste pijnen bezweek. Men spreekt ook in Yper van drie personen die zouden ziekelijk zijn door het eten van hetzelfde vleesch. De gendarmerie heeft een neerstig onderzoek geopend en het parket heeft de zaak in handen. De genaamde J. Breyne, wijk Oost-Taverne, heeft zich over eenige dagen opgehangen. Men weet niet wat den ongelukkige tot die wanho pige daad mag gedreven hebben. LANGEMARCK Vrijdag namiddag is op de Vrije Windrift eene tweewoonst, betrokken door twee werk mansgezinnen, door brand in asch gelegd. Van den inboedel kon er slechts weinig gered worden. toen hij het evenwicht verloor en met het hoofd vooruit ten gronde stuikte, zoodat het bloed hem uit neus en ooren vloeide. Rond 11 ure werd Lobbestael, die vader is van een talrijk huisgezin, naar zijne woning gebracht. De genaamde Edmond Heyndrickx, 42 jaar oud, gehuwd en vader des huisgezins, is zater dag morgen in de vreeselijkste pijnen overleden aan de gevolgen van een ongeluk, liet slacht offer was donderdag meteen anderen werkman, Vermeulen genaamd, bezig coke te laden in de gazfabriek. Vermeulen stiet bij ongeluk met zijne schup tegen zijn gezel, dat onder het rechteroog getroffen werd. De ongelukkige verloor overvloedig bloed en 's anderdaags, ondanks de beste zorgen van doktoor Aineye, deed zich eene hersenvliesontsteking voor welke de dood voor gevolg had. Woensdag rond den middag, vonden voor bijgangers tusschen del" en 2° brug der Man- delvaart eene vest en eene klak liggen.Peilingen werden gedaan en weldra haalde men het lijk boven van August Parmenlier, jongman, 38 jaar oud, bijgenaamd Guslje Terwenke In zijne zakken vond men twee beursjes met geld, een sleutel en een uurwerk, welk 0111 8 ure slil gevallen was. Men weet niet of er een ongeluk of eene zelfmoord in 't spel is. DE VERSTOPTHEID en ontstekingen van 't lever en de darmen zijn altijd genezen door de slijmverdrijvende Waitherijpil. Eene doos van 1.00 fr. is genoeg. KORTRIJK Dinsdag namiddag reed een kamioo, met (wee peeruen bespannen, toeboorende aan M Verhaeghe. van Heule, langs den barreel.op den Meenenschen steenweg, toen de reizigers trein n. 29, die uit Rousselaere ten 13 ure 49 vertrekt naar Kortrijk, aangereden kwam. Het gespan werd in twee gesneden. De voerman, die op den bok zat, werd door den schok voorover geslingerd en bekwam als door een wonder geen het minste letsel. De kamion werd gansch verbrijzeld en een der peerden werd erg gekwetst. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Delbeke Maria, Duinkerkestraat. Liebaert Daniël, llondstraat. Dalleine Martha,Wijk A. Huwelijken Vandewynckel Arthur, postbeambte en Pru- dentia Haelewyn, zonder beroep. Arthur Louwagie, landbouwer en Helena Vandenbussche, zonder beroep. Sterfgevallen Galliaerde Maria, 4 maanden, Wijk G. Wyckaert Prosper, 5 jaar, Wijk L. Bossaerl Charles, 76 jaar, rentenier,echtgt van Maria Theresia Huyghe, St Micbielstraat. Malesys Ivonne, 2 maanden, Valkenberg. kon verraden. Hun eigen zeiven en ver schoonden zij niet maar van de anderen, geen enkel woord. VII Doen en laten Wel, Jantje 1 wat geluk van u hier te zien? zei, op den vrijdag morgend der paaschweke, tusschen Couckelaere en Cor- temarck.een reiziger,tegen een kleen koddig manneken, dat, met twee korven aan zijnen arm en riekende naar den visch, stillekens voortging. Ne' 't is Ko Neirynclcs Nog eens op reize, vriend 1 gij en werkt niet meer, geloof ik, om uwen kostte winnen Gaat waar gij wilt, Ko is er verdonders altijd te vinden. Eu dat men kijke waar men wil, overal ziet men Jantjes bulte uitsteken 't Moet zijn dat hij ook nievers te kort en is. Ja, ja lacht maar, Ko gij zult mis schien nog onderviuden van uw leven dat er meer in mijn geknobbeld lijf zit als in geheel uw lang eude Daaraan en heb ik nooit getwijfeld ook en zou 'k u niet verder betrouwen als de lengte van mijn neuze. En waarom dat Hoort, gij zegt het zelve omdat gij te oolijk zijt. Ja maar, Ko, oolijk en rechtveerdig op mijnen handel en is er toch niets te zeggen. Wat zegt gij llechtveerdigheid in eenen vischverkooper t 't Is om te lachen, zeker Zegt het spreekwoord niet dat de vischwijven loven met het verlies Zoodanig staan ze altijd te schreeuwen dat zij hun ware beneden den prijs latenzelfs wanneer het zoo klaar als den dag is dat zij den helft overvragen. Dat zijn de wijfs, Ko, maar de mans zijn anders. Ja-z', slechter nog de die zouden nog hunnen ted doen dat zij er geld insteken ('t Vervolgt Huwelijksbeloften Emile Devacht, onderwijzer en Helene Be heyt, zonder beroep. Albert Sansen, ingenieur eo Josephine Godi- neau, zonder beroep. Remi Vanzeebrouck, werkman en Elisa Van- borren, werkster. Charles Dekervel, landbouwer en Leonie Deschodt, landbouwster. Michel Backeroot, bakker en Magdatena Quaghebeur, zonder beroep. Petrus Malbrancke, velomaker en Maria Coutlenier, werkster. BURGERSTAND VAN BOESINGHE Geboorten Samyn Leo, z. v- Alfons en Platteeuw Helena. Planckaert Valera z. v. Louis en Pauwels Leonie. Wat eene moeder van hare dochter vertelt Ipll ONOPHOUDEND beschrjvihg GOEDE AGENTEN voor verzekeringsmaatschappij worden gevraagd Voor inlichtingen zich te begeven bij E. DEBRUYNE, Waterkasteelstraat, Yper. PO 1 SS OIV NE RIE nic Lccgue du Marais, u° 20 YPRFS Poissonv fins et ordinaires 11 uitres lrequalité Crovettes de 5 lanlu nhoruh" Den a September heett Welmann gepoogd op te stijgen. Er woei een heftige noordweste lijke wind, die den ballon naar het zuiden dreef. Men daalde neder de landing was uiterst moeilijk en 't en schilde niet veel of de luchtreiziger kwam in de zee terecht. Dinsdag is M. Wellmann te Christiania aangekomen en's avonds terug vertrokken. Hij heeft uitdrukkelijk verklaard dat hij zijn Noordpoolreis per ballon hernemen zal. Het is bewezen, voegde hij erbij, dat een ballon tegen een wind van i5 meters snelheid kan ingaan. M. Wellmann zal in October naar Amerika vertrekken. Zijn luchtbal is naar Parijs gezonden om hersteld te worden en eenige veranderingen te ondergaan. Tegen de Champagne van naam maar niet van daad worden door de Fransche regeering nu ook maatregelen beraamd. Te Reims heeft men aan een dagbladschrij ver eene geheele mand verschillende flesschen getoond, die er alle champagneachtig uitza gen maar geen champagne bevatten. Hoeveel zulke champagne zou er al ge dronken zijn Gewoonlijk beginnen de zwaluwen slechts in troepen te vergaderen, voor de afreis.rond St Michielsdag, 'tis zeggen den 29 der loo- pende maand September. Dit jaar echter schijnen die lieve vogeltjes ons vroeger te willen verlaten. Uit verschil lende streken van het land meldt men dat de zwaluwen reeds vergaderen op de daken der kerken en andere hooge gebouwen. Die toebereidsels voor een haastig afscheid, zegt men laten, voorspellen dat wij een tamelijk kouden herfst zullen hebben. Dat is niet zeer aanmoedigend na de koude dagen welke wij dezen zomer hebben beleefd. Den 10 October aanstaande zullen aan het publiek de eerste internationale postzegels afgeleverd worden, die aan den verzender van eenen brief naar den vreemde, zullen toelaten op voorhand het antwoord dat hij verwacht te frankeeren. bijzonderheden komen toe ovei de onbe schaamde vervalschingen in de kiezerslijsten van Vorst waar de liberalen het gemeen tebestuur in handen hebben. De lijstenverknoeiers van Vorst gingen op zeer eenvoudige wijze te werk. Zij verander den enkel den datum der geboorte van zekere liberale vrienden, ofwel vervroegden den datum hunner aankomst in de gemeente,zoo dat zij de vereischte drie jaren verblijf had den en op de lijst der gemeentekiezers kon den ingeschreven worden, de katholieken werden daarentegen verjongd, zoodat zij den vereischten ouderdom niet hadden om op de lijsten gebracht te worden. Het beroepshof heeft niet min dan 49 valsche liberale gemeentekiezers van de lijst geschrabt met iai stemmen. Er werden nog op de kiezerslijsten van Vorst, voor andere onregelmatigheden, 19 stemmen voor de Kamer afgeschrabt, voor den Senaat en de provincie en «9 voor de gemeente. Op de kiezerslijsten van Laeken zijn 86 stemmen uitgeschrabt voor de Kamer, jt voor den Senaat en de provincie en 41 voor de gemeente. Foei 1 men moet maar liberaal zijn Wat zeggen onze liberale bladjes daarover, zij die geerne de katholieken beschuldigen van hetgene zij gemeenlijk doen, waar zij kunnen.... bediog op grooten voet schrijven Engelsche bladen. Er zijn zeven, blijkbaar Duitsche, firma's, die onder één firma handel drijven en die de grootste oplichters zijn van den modernen tijd. Zij worden gedreven onder Engelsche namen. De eerste biedt een electrische oorbatte rij aan tegen doofheid, voor 3o mark. De tweede ingrediënten voor de genezing van alle mogelijke kwalen. De derde verkoopt de Planchette voor 3.5o mark. De vierde verkoopt een poeder en een magic ring tegen jicht. Het poeder wordt gestrooid in de kousen der patiënten. Mengelwerk van 7 Nieuwsblad van YperN* 79 door E. H. V. HUYS VERHOPEN NADRUK 't Doet, mijnheere, 't was hij maar zegt mij, is het waar dat hij zoo ongelukkig gevaren heelt in 't wederkeeren Er is toch slecht volk in de wereld, niet waar? alzoo eenen braven mensch den weg afleggen 't en wil niet gepeisd zijn Wie heeft er hier met hem gekaart tot na den tienen Ah nu ben ik er 'k herinner mij geheel het spel, en de leute welke zij gehad hebben ook zij waren met vieren, de onge lukkige koopman, een andere, wiens name ik niet en kan noemen, en twee jongelingen van over Lichtervelde Kent gij diejongelingen Genoeg, genoeg En Joske, die meende dat hij er boven op was, noemde zeere twee gasten, die overal wel gekend wareD, in 't gedacht dat het met die namen al ging zijn maar hij w as leelijk bedrogen. Nauwelijks had hij gezeid wie, oi de bnga dier zei tegen zijn volk Kameraden, komt op wij gaan, met den man en de vrouwe mede, rechte naar het huis van die twee gasten, om te onder zoeken of de waarheid hier genoemd is geweest, of niet komt I Hadde Joske eene messteke in zijn herte gekregen, hij en zou niet meer verschoten hebbeD. Méégaan naar dat huis, en zeker zijn van er Yoor leugenaar verklaard te worden Hij en wist niet wat gedaan. Na een oogenblik denkens, voelende dat zijne De vijfde verkoopt asthma poeder voor t mark. De zesde verkoopt een toestel om den groei te bevorderen, voor 3o mark. De zevende haarverf in flesschen voor 7 mark, wat hetzelfde schijnt te zijn als het jichtpoeder in water opgelost. Men zegt, dat deze firma zeer groote zaken doet, en dagelijks 5oo paketten verzendt. Hare ontvangsten van het laatste jaar bedroe gen één millioen mark. Als voorgaande jaren richt hetVerbond der Hopgilden, op de verschillige gemeenten der Poperingsche streek, tentoonstellingen van hop in voor de bondsleden. Zoo is er plaat selijke keuring op de volgende dagen te Proven en te Crombeke, den 19 September te Watou en te Westoutre, den 3o Septemb.; te Elverdinghe en te Vlamertinghe, den 1 October te Poperinghe, den 2 October. Tusschen de verschillende bonden is er dan een gewestelijke prijskamp te Poperinghe dezelaatstetentoonstelling duurt twee dagen, 3 en 4 October, en wordt gehouden te Pope ringhe, in het Volkshuis daar zijn *400 fr. prijzen te winnen. Is die tentoonstelling ernstig Volgens het reglement worden de stalen genomen op den zolder van den hopplanter, door eene ge mengde kommissie van staalnemers. Zoo moet elk staal wel degelijk beantwoorden aan zulke of zulke beschikbare hoeveelheid. De tentoonstelling bevat drie klassen van tentoonstellers i° Groote cultuur (meer dan 2 hectaren)ten minste 750 kgr beschikbaar, gelijkvormig aan het staal20 Middelbare cultuur (van 1 tot 2 hectaren)ten minste 400 kgr beschikbaar 3° Kleine cultuur (min dan 1 hectaar)ten minste »oo kgr beschikbaar. En zeggen dat erali tentoon stellers zijn Is die tentoonstelling nuttig Ja, en voor brouwer en handelaar, en ook voor de hop planter. Men ziet er het groot verschil tusschen de aangebrachte verzorgde produc ten en de overgroote massa hop die naar de brouwerij trekt. De verbruiker kan daar degelijke wetenschap nopens de hopsoorten opdoen. De hopplanter wordt aangemoedigd in zijne verbetering der producten. Daarom verdient die tentoonstelling ondersteuning van elkeen der betrokken partijen, evenals van de openbare besturen. Doch de stad Poperinghe, het Staatsbestuur en de Brou- wersbond blijven hier niet ten achter. Nuremberg i5 Sept.: Markt kalm. Markt waar i« kwaliteit 65-jo fr.; 2e kwaliteit 6ofr.; Hallertau 90-100 fr. Elzas 85-90 fr. Spalt 100 fr. Saaz ioo-i3o fr. Veel producten worden aangekocht voor den uitvoer. Londen 23 Sept. Markt vast. 60-100 fr. Voor verschillende soorten is er 6 tot 11 fr. opslag. Brussel »5 Sept.:Markt vaster.Poperinghe (Stadslood) 37-40 fr. Aalst (8 merken) 45-47 1/2 fr. Aalst «4 Sept.: Markt kalm. In cultuur betaalt men 40-46 fr. volgens kwaliteit. Poperinghe 27 Sept. Markt kalm. Stad 35-37 fr- i Dorp 3o-35 fr. Veel vraag naar verzorgde waar de planters hebben weinig lust om goede produkten aan lage prijzen te verkoopen. [•E BELGEN IN FRANKRIJK Volgens de laatste officiëelestatistieken afge kondigd door het fransch gouvern. ment ver blijven er thans 323,390 belgen in Frankrijk, bijzonder te Parijs en in hel Noorden, en in het noord oosten van het land. WATOU Zondag avond, lussdien 9 en 9 !|2 is alnier inbraak en diefie gr pleeg 1 en poging tot zulks bij den douanier Ca ui iel Sevenoo, beenhouwer L. Nevejansen Amand Pinson. Pa Ier onbekend. DIXMUDE Zondag had da plechlige inhuldiging plaats van de nieuwe buurtspoorlijn Poperinghe- Dixmude Oostende. Ten 10 1|2 ure kwam de gouverneur der provincie, M. Ruzette, aan, en werd verwelkomd door den burgemeester, schepenen en gemeenteraadsleden. Ten 11 lj2 ure ontvangst op het Stadhuis, en concert op de Groote Markt. Ten 2 ure doortrok een prachtige stoet de straten der stad. Eeu deel van den stoet ver beelde de ontvangst van Hendrik van Dixmude,' die in 1475 tot ridder van het Gulden Vlies verheven werd. Daarna kwamen de maatschap pijen der stad met hunne vaandels en eindelijk de gouverneur en de burgerlijke overheden. Ten 4 ure werd een banket gegeven en ten 6 1[4 ure vertrok de heer gouverneur. De heu gelijke dag werd gesloten door een prachtig vuurwerk, dat ten 7 1[2 ure door M. Cools afgestoken werd. Het welgelukken van den prachligen stoet en het bezoek van M. Ruzette, gouverneur, die de stralen der stad doortrokken heeft, is natuur lijk te danken aan de welwillende medewerking van eenige personen, die noch moeite noch tijdverlies ontzien hebben om het hunne er toe bij te dragen, en bijzonderlijk aan do onver moeibare pogingen der inrichtingskommissie, die bestond uit de heereu E. Baert, E Hosten, Em. Delhaye, M. Pelgrim, L. Pieters en G.Rom- melaere. Zij hebben eer gehaald van hun werk. VERKOUDHEDEN. Indien de hoest of de ademhaling U beletten te slapen, neemt eene of twee hoeststillende Waltherypastilllen, bij het naar bed gaan en gij zult hoogstgelukkig slapen. HET DAV1DSFONDS Het gerucht als zou M.Helieputte zijn ontslag als voorzitter van het Davidsfonds gegeven hebben, wordt tegengesproken. ROUSSELARE Dinsdagavond was Gyrilio Lobbeslael, ijzer draaier in de spinnerij Ch. Debroucnère, een werk aan 't verrichten op eene hooge ladder, En wij ook, zei de gendarm. In eenen oogenblik stond geheel het huis in strabantie. De vrouw was in den toog gesprongen, niettegenstaande het geroep van haren man, die schoone gevoelde dat hare woede hun rampzalig ging zijn kan nen, glazen, potten, al dat in hare handen viel, pakte zij vast en smeet het naar den kop der krijgslieden of zij sloeg ermeê naar al die naderden, 't Was lijk een spook: bij uachte, met beur haar, dat ongebonden uit hare mutse kwam en rondslingerde, en met hare naehtkleederen, die half aange trokken en ongeschikt aan haar lijf hongen. Hare perten en duurden niet lange zes felle arms, van weèrkanten op haar geval len, dwongen ze, ea de duimijzers, benevens koorden en ketens, hielden ze gesloten op haar plaatse. Alleenlijk kon zij nog stam pen, en spuigen en tieren maar niemand, of 'ten zij haar man, en verschoot erin. Joske Braecks, alles verloren ziende, had binst de schermutseling van de bazinne met de gendarms willen wegvluchten. Voor zichtig altijd, al roepende stille stille! naar de deur eerselende was hij buiten gespron gen. üelukkiglijk stond een schildwacht aan den ingang, en hield hem vast, eer hij weg gerocht. Gelijk zijne vrouwe wierd hij gekoord en gebonden hij zweeg immers,hij had zijnen moed met zijne sprake verloren. Alles was vereffend. Vier mannen wierden in de herberg gelaten, tot dat de wet voor zien had in 't geen er te doen stond. De twee brigaden trokken op, niet naar Lich tervelde, waar niets meer te onderzoeken en was, maar rechte naar Rousselaere. Braecks en zj(ju huisvrouwe wierden er kort gesteken, eri'.van daar geleid naar Brugge in de gevangenisje, waar zij niet meer uit en kwam»/; 'enzlj om naar de rechtbank en het scijE °Jjo y |aan. Binst geheel den tijd ,,-wjterden zij een enkel ffoorig|Pi|jfe^/A \une medeplichtigen Jules Filips, dienstknecht te Yper en Maria uamerlinck, dienstmeid te Foliinchove. Emiel Devacht, onderwijzer te Yper en Hele- ne Beheyt, z. b. te Poperinghe. Arthur Laconte, plafoutieerder te Yper en Maria Six, dienstmeid te St Jan. BURGERSTAND VAN YPER van den 20 tot den 27 September 1907 Geboorten Dondeyne Henri, Bukkerstraat. Depuydt Maurits, Dickebuseh steenweg. Landerwyn Jerome, Onze lieve Vrouwstr. Bodson Petrus, Meenensteenweg. Stratsaert Adriaau, Zonnebeke steenweg. Vandenabeele Camiel, Rijselsteenweg. Goberl Robert, Pilckemstraat. Verhaeghen Wilfried, Beluikstraat. Frantzeu Jules, Bukkerstraat. D'hooghe Simonue, Klaverstraat. Gesquiere Helene, Kloosterpoort. Kerrinckx Julia, Hoornwerk. Huwelijken Decleroq Emiel, landwerker te Waasten Landtsbeere Germana, z. b. te Yper. Pardoen Arthur, bakkersgast te Komen (Vr.) Moltez Eulalie, z. b. tsYper. Knockaert Henri, meubolmakersgast Dob- belaere Joanna, z. b. beiden te Yper. Sterfgevallen Brigou Edmond, 20 j. werkman aan den tele graaf, ongeit. Meenenstraat. Declercq Antoin,4 m. Eigen Heerdstraat. Sterfgeval Derycke Amand, oud 66 jaar, landbouwer te Boesinglie, eflitgenoot van Atnpe Emilio. Huwelijksafkondiging Dewilde Juliaan, peerdeugeleider te Poelea- pelle, verblijvende te Boesinglie en Thoma Augusta kantwerkster te Boesingbe. BURGERSTAND VAN WATOU Geboorten Willemyns Jozef Overlijdens Huyghe Francies, 64 jaar tf2. Couture Pieter, oud 72 jaar. Verbek'e Emiel, oud 58 jaar. Faettrein Octavie, huivrouw Frangois La000, oud 70 jaren. Huwelijksbeloften Abdon Degraevo, diensknecht,geb. en won. te Watou met Julia Kercküof, geb. te Rumbeke, gehuisv. te Rousselare, dienstmeid, wonende te Watou. Honoré Demolder, geb. te Woesten, landb. won. te Watou met Magdatena Ryckman, naai ster, geb. en won. te Watou. Michel Backeroot, bakker, geb. en won. te Watou met Magdatena Quaghebeur, z. b. geb. en won. te Poperinghe, Mejuffrouw Bertha Lenain, wier portret wy hierbij afdrukken, heeft den leeftijd van 18 jaar en is eene flinke en gezonde jonge dame toch was zff een jaar geleden nog zoo ziekelijk en zwak, dat hare moeder in voortdurenden angs. over hare dochter verkeerde. Het doet my ge noegen over de wonder bare genezing te kunnen spreken, die mijne dochter door de Abdijsiroop, klooster Saucta Paulo ondervonden heeft, zeide hare moeder, mad. Julienne Lenain, te Leval by Biuche, toen onze verslaggever haar een bezoek bracht. Mijne dochter Bertha, aldus vervolgde zjj, heeft op haar elfde jaar eene koude betrapt, Mej. Bertha Lenain volgens portret waardoor zij lijdende is geworden aan teriug. De doktoren zeideü, dat zjj niet lang meer zou leven. Ze had voortdurend borstpijnen. Ze was altijd huiverig en koud. Het eten smaakte haar niet meer en slapen deed zij bijna niet meer. Ze bad last van hevige stekingen in de zijde, terwijl ondragelijke hoofdpijnen haar leven ver galden. Ze was zwak en mager en had een on gezonde schoone gelaatskleur. Ze had bijna geen bloed meer in haar lippen en gevoelde zicü na de geringste inspanning vermoeid. By de minste inspanning zweetta zy. De hoest was zoo ver schrikkelijk, dat ik dacht, dat mijn kind er in zou blijven. Ik hoorde van de Abdijsiroop spreken en schafte mij dat middel aan uit de apotheek van den heerRamboux te Binche. Na het gebruik van de eerste flesch zeide Bertha tot mij Moeder dat middel zal mjj helpen, dat doet mij deugd. Ze gevoelde zich krachtiger en de fluimen kwamen gemakkelijker los, terwijl de hoest minder pijnlijk, werd.Ze zette de behan deling met de abdijsiroop voort met het ge volg dat zy na het gebruik van 14 flesschen totaal genezen is. Iedereen, die haar zoo ziek gekend heeft,staat verstomd over hare genezing. Tering is niet altijd te genezen, toch zyn velen van die zieken genezen, als de ziekte niet te ver gevorderd was,door de Abdijsiroop,Kloos ter Sancta Paulo. Dit komt, omdat de Abdij siroop nieuwe krachten aan de longen geeft en daardoor tiet weerstandsvermogen der longui verhardt. In vele gevallen heelt het gebruik der Abdijsiroop dan ook de ziektekiemen totaal doen verdwijnen. Prijs fr. 2fr. 4 en 7 fr. per flesch. Algemeen depót L. I Akker, Rotterdam. HOOFDDEPOT VOOR BELGIE 0. De Beul, Lange Nieuwstr. 57, Antwerpen. Verkrijgbaar in de apotheken F. Van Winde kens, te Komen; A. Monteyne, Groote Markt, 18, te Poperinghe L. AertsoDS, opvolger Becuwe, Botermarkt, 7, Middenapotheek Ch. May,Groote Markt, 35, C. Libotte, Boomgaardstraat' te Yper en in alle goede apotheken. Jfflzeit* gedurende de guurste wtnterkoudon Per 'aar voor 40 kippen Onbeduidende uitgave l....;' i/qaA, Schr aan VAN AKEN ^^^Torti NooPdltrtat U ANTWERPEN (Belgie) ■fltc*"-janv-Tr wWwamoM,- ■mtmm 1 li" imrtM

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2