In 't Volkshuis M MENGELMAR EN THEE CHAMBARD TE KOOP Stad Yper Gemeenteraad Zondag avond is de verga dering ten g ure stipt en niet ten achten. uwelijksafkond igin gen Hopmarkt Ver dag der zitting Rekening voor 1906 Noten Muzeum Kosteloos onderwijs De looie kinders De meisjesschool(fricadellen) 180 St Aloysius'schole St Michiels Mariaschool (Lamothen) 0. L. Vr. van Thuyne St Josephsschool 5o De Verlorenhoek 79 Dienstbaarheid Kerkhofmuur Treins Om voor de katholieken te stemmen moet men alleen het wit puntje zwart maken in het zwart vierkant den BOVEN naam van IY1. Begerem. Ministers te Yper o jaur 8. öe völlc aatheid !FiTAn;>vtxcr\en Het aangenaamste purgeermiddel Het beste middel tegen verstopping Spreker bedankt hertelijk de heeren van 't comiteit, die hem met een nieuw mandaat willen vereeren. Als zijn overleden vader is hij geheel en gansch verkleefd aan de Katho lieke partij en aan de stad Yper. Hij bedankt ook nog in 't bijzonder de leden der Katho lieke Wacht, de steunpilaren van de Katho lieke partij. Onnoodig weder aan te halen wat er reeds gedaan is op stoffelijk gebied voor den bloei en den vooruitgang der stad Yper binst den tijd dat de Katholieken meester zijn. Ik wil er alleen nog bijvoegen dat de raad, de kunst heeft bevoordeeligd door het stichten eener muziekschool, waarvan drie leerlingen on langs nog werden aangenomen in de Konink lijke muziekschool van Brussel. De nijverheidschool heeft meegeholpen om de Ypersche werklieden te bekwamen in hun vak, en alzoo hun stand te verbeteren. Tramlijnen zijn aangelegd die het verkeer hebben vergemakkelijkt tusschen Yper en de aanpalende gemeenten— en nieuwe lijnen zijn nog ter studie. Den 9n mei laatst werd er door de liberale gemeenteraadsleden van heel het land een congres gehouden te Brussel waarin de gedragslijn werd bepaald die moest worden aangenomen. Zes besluiten werden gestemd, waaronder voornamelijk dat men 't onder wijs moest volstrekt onzijdig maken buiten alle gedacht van godsdienst. Tegenover zulke beslissingen is het den plicht van iedereen zich te scharen rond het vaandel dat in zijne plooien de kenspreuk draagt Voor Godsdienst en Vaderland Onze stad moetgrooter en grooter worden! De toestand nog gedurig verbeteren en om dat te bekomen moeten wij den aon October eene schitterende zegepraal behalen. Geestdriftige toejuich M. de Voorzitter Struye bedankt en doet een vurigen oproep tot al de Kiezers en daarna wordt de zitting geheven onder eene algemeene geestdrift. Zondag avond ten 6 ure stipt nieuwe alge meene Vergadering in het Volkshuis. De heeren Fraeijs, Fiers en Vanden Peereboom zullen dan spreken. van Zaterdag 28 September 1907 De openbare zitting begint ten 5.10 mi nuten. Tegenwoordig de heeren Colaert, Burge meester-Voorzitter Struye en Vanden Boogaerde, schepenen Fraeijs, Fiers, Van- derghote, D'Huvettere, Vanden Peereboom Bouquet, Sobrij, Iweins d'Eeckhoutte en Lemahieu.raadsheeren; Gorrisssen, schrijver. 't Verslag der voorgaande zitting wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. M. de Voorzitterleest eenen brief van den heer gouverneur Baron Ruzette, waarbij deze hooge ambtenaar de stad Yper bedankt voor het heerlijk onthaal dat hij alhier geno ten heeft, tijdens zijn officieel bezoek. B. Personeele belasting Jaar 1904 1905 1906 andere gewone Namens de ie aldecling leest de heer Voor zitter het volgende verslag over de Stadsre kening voor 1906. Mijne Heeren, De begrooting voor (906 voorzag de vol gende ontvangsten en uitgaven Gewone ontvangsten 368,908,11 Gewone uitgaven 3q8 821,87 Overschot20.086,24 Buiteng. ontvangsten100.534,82 Buiteng. uitgaven 112.920,65 Tekort 12,385.85 Algemeen overschot 7.700,39 De rekening voor hetzelfde jaar vermeld 28.498,14 28.813,45 29 156,58 De andere gewone ontvangsten hebben maar weinig belangrijke vermeerderingen of verminderingen ondergaan. Wat de gewone uitgaven betreft, de voornaamste oorzaken van verhooging zijn de volgende i° Handel en nijverheid fr. 31.122,37 in plaats van 28 482,23 in 1905. Die verhooging is bijna geheel en gansch veroorzaakt door de eerste betaling van de jaardooding te geven voor den tram Yper-Gheluwe, en voor het betalen van een nieuw hulpgeld van 5oo fr. voor jaarmarkten en kampstrijd voor peerden. 2° Openbare zekerheid 45,955,22 in plaats van 43.58o J4. Het meestendeel der posten onder dit hoofdstuk ingeschreven, en namentlijk de policie, de burgerwacht, de elektrische toestellen hebben grootere uitga ven vereischt. En zooals wij het hooger zegden de on kosten van bewaking en ontleding van de gaz, zoowel als de merkelijke uitbreiding van de openbare verlichting hebben min of meer de uitgaven daarvan verhoogd. Stippen wij eene merkelijke vermindering aan van de verschillige uitgaven voor de stadseigendommen fr1 5a6352 in plaats van 16,020,17. Laat ons hopen, dat die verminderin reeds bestatigd van in 1903, nog zal aan groeien in het toekomende. B Buitengewone Rekening. Gelijk telken jare, 't is het overschot der rekening van het voorgaande dienstjaar, dat de voornaamste buitengewone ontvangst uitmiek voor het jaar 1906 r 10.133,y3 Bij die som moet gevoegd worden i° Herhalingen en regelingen 2.439,75 20 Nieuwe ontvangsten 34.370,58 36.810,33 Gewone ontvangsten 386.713,84 Gewone uitgaven 334.846,15 Overschot; 51.867,69 Buiteng. ontvangsten 146.944,06 Buiteng. uitgaven 100.012,28 Overschot Algemeen overschot Deze cijfers vergen eenige 46-931,78 98-799'47 opmerkingen Wij zullen ze onder twee verschillige hoofd stukken behandelen, gewone rekening en buitengewone rekening. A. Gewone rekening Het overschot van die rekening 51.867,69 fr. is, buiten 1894, (r) het hoogste dat onze jaarboeken hebben aangestipt. Het komt niet van eene vermindering der gewone uitgaven. Integendeel, deze zijn van 8.645,78 vermeerderd bij het jaar 1905.Maar zij en hebben den aangroei der ontvangsten van den zelfden aard niet gevolgd, vermits deze vermeerderd zijn van 16.404,36 in 1906 bij het jaar 1905 De voornaamste oorzaken dezer vermeer dering zijn te vinden in de afdeeling onder scheidene rechten en voortbrengsten 1° De vergoeding voor de gazleiding 9000 fr. De uitgave voor de openbare ver lichting bedroeg 158y3 fr. cijfer weinig hooger dan dit der voorgaande jaren, spijts de kosten van bewaken en ontleden, en niettegenstaande de overgroote vermeerdering van het getal gazbekken en petroollampen (2) De openbare verlichting kost ons dus maar rond de 6000 fr. meer, in plaats van i5.ooo fr. Het zijn de cijfers waarop wij steunden tijdens de bespreking over de gazkwestie, in 1906 2° De aangroei van het gemeentefonds dat van 154.339.17 in 1905, geklommen is tot 158.028.94 in 1906. 3" De aangroei der opcentiemen verschul digd aan de uitbreiding van bebouwden eigendom Ziehier de cijfers der laatste jaren A. Grondbelasting Jaar 1904 26.433,33 1905 26.661,82 1906 26.907,35 (1) In 1894 was het overschot 55 351,14. Aan te stippen in deze som, van den eenen kant, in de ontvangsten, vermeerdering van 24.000 fr. op het voorziene cijfer van het gemeentefonds; van den andereu kant,overschotten op verscheidene kosten der uitgaven. (2) In 1905 waren er 317 gazlanteerns en 28 petrollampen. Nu zijn er 428 en 19 petrollampen, Dat is te zamen fr. 146 944,06 't En is dus niet met onze buitengewon ontvangsten van 't jaar 1906 (f. 36.810,33) dat wij de buitengewone uitgaven hebben kunnen betalen, die 100.012,28 bedroegen t Is inderdaad, zooals wij het elders gezeid en bewezen hebben (1), met het overschot onzergewone ontvangsten op de uitgaven van denzelfden aard dat die werken ten grooten deele werden verricht, in het jaar 1906 gelijk in de voorgaande jaren. Voor het jaa 1905 was het overschot op de gewone ont vangsten 46.109,00. Somtijds werd er geklaagd en niet zonde schijn van reden, dat sommige werken beslist door den gemeenteraad, binst het dienstjaar niet werden uitgevoerd. Gij zult met voldoening bestatigen dat al dc werken die van het jaar 1906 werden uitgeveerdigd ten volle werden uitgevoerd. Maar terwijl er voor 112920,07 buitengewone werken waren beschikt, heeft de totale uitgave maar 00.012 i3 bedragen. Dat komt ten deeledat de dienst der werken men doet dit zijner eere bekennen in de uitvoering der werken zooveel spaarzaamheid als doorzicht en zorge heeft aan den dag gelegd. Van daar ter eener zijde, het overschot van 46.931,78 in plaats van fr. 12.385.85 tekort, voorzien op de begrooting. Gij zult gelieven de cijfers te onderzoeken die wij komen aan te halen en meteen de opmerkingen die wij meenden te moeten maken nopens de rekening van 1906. Deze onzer stadsgenooten die zullen geweerdigen de rekening te onderzoeken, zuilen gemak Kelijkei te overtuigen zijn dat de geldelijke toestand van stad niets te wenschen laat Zooals wij het bewezen hebben is ons verslag van 10 november 1906, dat nu toe door nie mand werd tegengesproken, de toestand een der beste, zooniet de voordeeligste van al de gemeenten des lands, die met Yper in belangrijkheid kunnen vergeleken worden. Wij doen die bestatiging met voldoening op het oogenblik dat wij ons bevinden voor zeer belangrijke openbare werken, waarvan sommige reeds zijn begonnen, daar men zich afvragen moet als wij zonder nieuwe lasten te leggen, de noo iige middelen zullen bezitten om de uitgaven te dekken. Als men den toestand onpartijdig onderzoeken wil zal het antwoord zonder twijfel bevestigend zijn. (get.) R. COLAERT Zaterdag zal dit verslag in de afdeelingen onderzocht en in den raad gestemd worden In zelfde zitting zal voor goed worden beraadslaagd over de leening aan te gaan met de burgerlijke Godshuizen. De verkoop van noten heeft dit jaar 1082 frank opgebracht en daarbij nog 54.10 van de kosten. De rekening voor 1906 van het muzeum sluit met 587.06 overschot. Rekening voor 1906 der middelbare school en begrooting 1907 voor St Niklaaiskerke worden zonder opmerkingen goedgekeurd. Dedisch bepaalt zijn aandeel in de kosten yan het kosteloos lager onderwijs als volgt 8 fr. per leerling aan 172 9 318 163 3iJ ia3 Te zamen 1410 kinders. Een krediet wordt geregeld op de begroo ting van stad. In 't jaar werd tusschen de stad en heer Jaak Swekels eene overeenkomst geslo ten, bij dewelke laatst genoemde bemachtigd werd het Ypertje te overwelven op zijnen eigendom, mits desnoods doorgang te geven 1906, bladz, 4, 2 en (t) Zie verslag van tO Nor. bijlage I, ai zijn uitgangpoorte in de Boterstraat, 28, indien men het Ypertje kuischen moest. De tegenwoordige eigenaar M. Demoor-Lame rant vraagt dat de stad zou afzien van beur recht en desnoods de vuiligheid uit het Ypertje zou wegdoen al het Pensestraatje, dat uitkomt in den Langen Meersch. De stad stemt toe mits 100 fr. eens te betalen, en eene jaarlijksche vergoeding van 2 frank, 't Blijft nogthans besproken dat de heer Demoor niet mag bouwen boven de Yperlee, die den blooten eigendom is Tan stad. De schepenraad wordt bemachtigd om dergeFtjke overeenkomst te sluiten bij nota riëele akte. De raad beslist eene verandering te bren gen aan het ontwerp van muur benoorden hetjkerkhof, daar het eerste niet wel gelukt en was. Het nieuw voorstel dat een zekere kunst- weerde bezit, zou 1700 fr. meer kosten. Er zal éene groote en al wederkanten eene kleine ingangpoorte zijn. 't Eerste ontwerp was aanveerd voor 3546 fr. door M. Roose-Dael. M. Sobry bedankt den schepenraad voor de pogingen aangewend om gepaste aansluitingen te hebben met de treins van en naar Yper. Spreker verzoekt de heeren nog aan te dringen bij de hoogere overheid om sneltrei nen te krijgen van Rijsel op Oostende langs Yper en van Hazebrouck naar Kortrijk BrusseUangs Yper.'t Ware een groot voordeel voor den handel onzer stad en't zoude vele Engelschen en andere vreemdelingen aanlok ken van Duinkerke, Kales en Boulogne. M. de Voorzitter heeft reeds den heer minister daarover gesproken en zal nog in dien zin aandringen. De openbare zitting wordt ten 6 ure geheven. Over veertien dagen is de heer Staatsmi nister Graaf de Smet de Naeyer 's Zondags per auto naar deKasselrije komen noenmalen en 's namiddags is hij met den hoer Ingenieur Froidure 't Sas van Boesinghe gaan bezoeken om de noodige veranderingen te onderzoe ken, die daar dringend behoeven gedaan te worden. Zondag was de Minister-Voorzitter M. de Trooz in stad en Woensdag was't de buurt van M. Delbeke, minister van openbare werken. De heer Minister is 's avonds aan gekomen op het Hooghe, bij den heer Senator Baron de Vinck. Woensdag heeft hij in den voormiddag Yper bezocht en de belangrijke werken die bier ontworpen zijn. 's Namiddags ter, 2 ure is hij per auto naar den duiker gaan zien bij Hollebeke, en zich bij der ooge overtuigen van den toestand der vaart naar Comen. De heer Minister was vergezeld door M. Lambin en van den heer Ingenieur Froidure. Hij heeft Woensdag genoenmaald bij den heer Burgemeester van Yper en is 's avonds naar Brugge vertrokken, waar hij bij den heer Gouverneur verwacht was. KOMEN Maandag nacht hebben onbekende kwaad doeners gepoogd de hoeve van M. Roussel, op de wijk Ten Brielen, in brand le steken. Bij zijn ontwaken, vond M. Roussel aan het strooien dak der hoeve een met petrol doorweekte koord nangen die half opgebrand was. De brandstieh ters moeten met verscheidene geweest zijn, en zij moeten leerken gestaan hebben, want men heeft geen spoor van ladders gevonden. Het parket van Yper is dinsdag namiddag ter plaats een onderzoek komen doen. De pachter en talrijke geburen werden onderhoord maar niemand kon eenige nuttige aanduidingen geven.Ware de koord niet van zelfs uitgedoofd, waarschijnlijk, zouden de vier gebouwen der noeve opgenrar.d zijn en misschien de bewo ners erbij. De kleine Henri Verscheure, 7 jaar, was sedert Dinsdag verdwenen. Woensdag achter noen heeft men zijn lijkje uil de vaart van Komen naar Yper gehaald. Men denkt dat het kind bij ongeluk versmoord is. Zaterdag avond heeft in de gazfabriek eene geweldige ontploffing plaatsgehad, 't ls de gaz- leider die iiet belgisch gedeelte der stad bedient, die gesprongen is. Een de-1 van het dak is ingevallen, niemand werd gekwetst. Mad. wed. Ktiockaert, geboren Euphrasie Vandenbusscbe, 60 jaar oud, wonende op de koer van den Lion Beige is zondag nacht, terwijl zij zicli naar haai- slaapkamer begaf, van de trappen gevallen en brak zich den schedel, 't Was de zoon van mad. Knockaert, gehuwd en wonende te Yper, die te Komen werkt, en volgens zijne gewoonte, zijne moeder kwam bezoeken, die haar stervend aan den trap vond ggen. Op teuige slappen van daar lag een wekker, dien de ongelukkige vrouw in de hand droeg in het opgaan. Doktoor Wyseur werd onmiddellijk onlbo ten, maar al zijne zorgen waren machteloos. De arme ouderlinge be zweek kort na-tien na de H. Rechten ontvangen Ie hebben. VLAMERT1NGHE Emiel Barroo, metser, is verleden week te Komen Fransch van eene stelling gevallen en zijn heen 0/1 twee plaatsen gebroken. BSBICB'IV- Indien gij hoest of beklemd zyt, ndiajj «we luchtpijptakken schuifelen of gij aan k/i01 'tjaf neemt ue hoeststiller.de pastil van .1 N.altiMppv die het beste, aangenaamste •-.allo geneesmiddels is.Overal 'Ir --- de MEENEN Zondag avond, rond 8 ure, wandelde de ^enaamde Emilie Ramon, 25 jaar, naaister, VVevelghemstraal, te Moorseele, met naren verloofde langs de Leie, alhier, toen zij eens klaps naar het water liep en in de rivier sprong. Ue rongeli: g die haar vergezelde, niet kunnen de zwemmen, kon haar niet ter hulp komen. Emelie slaakte nog een hulpkreet en verdween. Peilingen werden aanstonds gedaan en net lijk werd uitgetrokken om 10 1|2 ure. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. BELLEGHEM De genaamde V. Callens, van St-Denys, kwam dinsdag morgen per velo den Kallenberg afgereden, toen er iets aan het rijwiel haperde. Gallens werd met geweld te 1 gronde geslin gerd en bekwam erge kneuzingen. Hij ontving de eerste zorgen in de herberg Au L1011 d'0^),• 1NGELM UNSTER Maandag, rond 5 ure namiddag ontstond er een Legin van brand in de herberg Bloeaicn- daelop de grens van Meulcbeke. De gebu ren en de pompiers konden het vuur blusschen vooralleer het groote scnade aangericht had. Een gebuur die bij het uitbreken van den brand per rijwiel wegreed, om de pompiers te verwittigeu, is zoo erg gevalltn dal hij het neusbeen en het kaaksbeen brak. OOST ROOSEBEKE Maandag nacht is de genaamde Alfons Van Laecke, die 's nachts de werken der vaart bewaakt in het vater gevallenen verdronken. De ongelukkige was slechts 22 jaar oud en woonde te Meulebeke. Men denkt dat Van Laecke een misstap deed toen hij in een bootje wilde stappen en dat hij alzoo in 't water gevallen is. Het lijk werd dinsdag morgen opgehaald. EERE AAN BELGtE. Alle handelingen over geneeskunde spreken van de Waltherypil Belgisch voortbrengsel), als het beste, heil zaamste en krachtigste zuiveringsmiddel tegen slijmen en alle onzuiverheden van 't bloed. SPI ERE Zondag avond gebeurde tegen de statie een schrikkelijk ongeluk, 't Was kermis op de wijk Trieu, te Dottenijs, en een werkman dier ge meente, Cyriel üecupper, 45 jaar oud, gehuwd en vader van vijf kinderen, werkende bij M. Jacquart, was er naarloe geweest. Rond 8 lp> ure keerde hij langs de binnenwegen huis waarts. Toen bij op den ijzerenweg kwam .oeg Decupper rechtsaf, in plaats van links, en ging dus in de richting van de sialic van Spt- re. Op dat oogenblik kwam een trein uit Hei's«"iwe aangereden,die te Spiere te 1 9 ure °5 aankomt Op ongeveer 80 meters van de siaue voelde de machinist een bevigen schok. Men ging zien en men vond er het lijk van den ougelukkigon Decupper. De rechterarm en het linkerbeen waren afgereden en hij had eene vreeselijke Aondo aan hel hoofd. Het lijk werd eerst maandag morgend herkend. Het parket van Kortrijk is in oen namiddag Lr plaats geweest. Decupper was een brave en werkzame huisva der. De droefheid zijner vrouw en kinderen is hartverscheurend. AALBEKE Zondag morgen werd de echtgenoote Verbé- ke, toen zij naar de mis van 5 1 j2 ure ging, nabij de pachthoeve van Fr. Losfdd aangeval len door een kerel, die verscholen ,was achter een boom. De schurk wierp de vrouw le gronde; zij bleef van schrik bewusteloos liggen. De zonen Losfeld, die de vrouw een kreet hadden nooreti slaken, kwamen toegesneld, doch de aanvaller had reeds de vlucht genomen. De vrouw die nog altoos in bezwijming lag, werd naar de hofstede gedragen en er door doktoor Van Overscheide verzorgd. Alvorens de vlucht te nemen, had de aanrander zijn slachtoffer eene som van 5 fr. ontnomen. CEURNE Zondag morgen had da begrafenis plaats van den ongelukkigen pompier Cyriel Galle- waerl, die vrijdag morgen om het lev 11 kwam tijdens den brand in de stoomzwingelarij van M. Victor Van den Brorcke. Van voor 7 1|2 ure was de kerk reeds opgepropt met volk. Daar er bijzondere trams ingericht waren, kwamen er uit de naburige gemeenten over- talrijke nieuwsgierigen toe. Op den doortocht v„n den treuiigen stoet was de droefheid van de toegestroomde menigte hartroerend om zien. Aan ai de huizen hing de vlag halflop met een rouwfloers. Eene geldomhaling werd ge daan ten voorueele van de weduwe en de kin dertjes van het arme slachtoffer. Nooit heeft men in de gemeente zoo een toeloop van volk gezien. Uit de naburige gemeenten waren al de pompiers toegekomen om hunnen diepbetreur- den kollega en vriend een laatslen groet te brengen, en om zijn stoffelijk overschot naar tiet kerkhof te vergezellen. PLOEGSTEERT Een timmerman Camiel üurnez, 33 jaar,was bezig met. werken aan de herstelling der kerk van den Bizel toen hij van eene hoogle van 14 meiers neerviel. Zijn toestand is erg. LE THERMOGENE. Verkoudheden, Keelpijn. Henri Lapauw, schrijnwerker en Blanche Vanoverschelde, kantenwerkster, beiden te Yper. Emiel NVolters, schildersgast en Zoö Bei tier, kantenwerkster, beiden te Yper. Jules Vandenbroucke, landbouwer te Brielen en Sidonie Durnez, z. b. te Yper, BURGERSTAND VAN YPER van den 27 September tot den 4 October 1907 Geboorten Claeys Martha. Rijselstraat. Durnez Clara, Meenenstraat. Duplaeie Irma, Wieltjestraat. Noterdame Camiel, Zonnebeke steenweg. Lusschentier Adriana, Ste-Godelievestraat. Doola- glie Gerardina, Rijselstraat. Jonckheere Leopold, St-Jacobsnieuwweg. Mulle Ivont.a, Bukkerstraat. Dewitte Joseph, Aardestraat. Tegethoff Joseph, St-Jacobskerkhof. Huwelijk Vangbeluwo Alfons, landbouwer en Legrand Celina, z. b., beiden te Yper. Sterfgevallen Dewilde Gerard, 5 maanden, Zonnebekesteen- weg. Salenbier Raymonda, 3 jaren, Alpbonse Vandenpeereboomplaats. Gesquiere Bruno. 88 jaa", z -nder beroep, weduwaar van Van Eecke Catharina, Mondstraat. Swyngedouw Maurits, 11 maanden, Rijselstraat. - Lynde Maria, 77 jaar, zonder beroep, weduwe van Durnez Charles, St-Janshospitaalstraat. Maer- ten Maurits, 1 maand, Bukkerstraat. Degryse vouna, 1 maand, St-Nicolaasstraat. - Riquiere Va eer, 11 maanden, Nóerstraat. Degrauw Alois. 55 jaar. zonder beroep, weduwaar van Heughebaert Sidonie, Lange Thouroutsraat. Stevens Rerni, 71 jaar, zonder beroep, weduwaar van Maekeiberg Pharaïlda, Cartonstraat. BURGERSTAND VAN VLAMERT1NGIIE Geboorten Ilaelewyn Achiel, z. v- Petrus en Rosalia Metsu. Dehuysser Camiel, z. v. Theodoor en Emnie Desmarez. Pyck Maria, d. v. Eduard en Mathilde Bec- quaert, Lenoir Joanna, d.v. Cyriel en Helene Camer- linck. Va.ihaste Louise. Debrycke Romanie, d.v- Camiel en Celine Gou wy. Vandenbroucke Aimé, z. v. Viclor en Hor- tense Maelbrancke. Billiau Gerard, z.v. Jules en Florence Borry Huwelijk Hilaire Ooghe,bakker en Felicie Vermeersch, bijzondere, beiden te Vlamertinghe. Overlijdens Vermeulen Maurits, 10 m. z. v. Isidoor en Eveline Lebbe. Cailliau Omer, 3 m. z. v. Garolus en Roma nie Casier. Lon.cke Camiel, z.v. Jules en Marie Loncke. Huwelijksbeloften Jules Maselis, kleermaker eu Eugenic Van- lede, beiden te Vlamertinghe. Emiel Chapelle, wagenmaker te Brielen en Sylvie Btuneel, dienstmeid te Vlamertinghe. Emeric Six, landbouwer en Maria De Bergh, landbouwster te West-Vleteren. Maurice Deman, daglooner en Ida Clauw, werkster, beiden te Vlamertinghe. BURGERSTAND VAN PROVEN Geboorten Dover Zulma,d.v.Richard en Savaeto Regina. Decrock Alix, d.v. Edmond en Dedrie Euphr. Desmyter Godelieve.d.v.Hector en Deschuyt- ter Emma. Devos Marcel,z.v.Petrus enGhesquiere Lucie. Maerten André, z. v. René en Decaeslecker Marie. Beun Raphaël, z. v. Henri en Lefever Lucic. Degraeve Julia, d. v. Serafijn en Demeersse- man Marine. Huwelijksbeloften Henri Desomer, schoenmaker te Proven en Dekeyser Valentine, landbouwster te Oost- vleteren. Struyve Jules, landbouwer te Reninghelst en Soenen Sylvie, landbouwster te Proven. Worms Auguste, werkman te Vlamertinghe en Baert Marie, dienstmeid te Proven. Hcddehouw Arthur, werkman en Mahieu Marie, dienstmeid, beiden te Proven Lelieur Jerome, brouwer te Beveren en Ca- merlynck Irenée, z. b te Proven. Overlijdens Deprez Magdalena,l m.d v.René en Gruwier. Persyn Emiel, 22 j. z.v.Cesar en Schuttelaere bophie. Devos Livin, 45 j. echtgl Allewaerl Louise. Spilliaert Marie, 74 j. weduwe Devos Karei. Dernaerel Rosalie, 84 j. weduwe Vernieuwe Karei. Decrock Alix, 6 d. d.v. Edmond en Dedrie Euphrasie. Verbaene Sophie, 72 j.echlgt Pro voost Amand. deel ik hieronder mede, aldus schryft ons de heer- Frans Vlecken, handelaar van beroep en wenende Hamelstraat, 38, te St-Truiden. Hij voegt erbfjGedurende 8 lange jaren was ik borstlijder. Wat ik in die 8 lange jaren geleden heb, kan ik alleen een borstlijder vertellen. Van slapen was geen sprake en mijn eetlust was bijzonder slecht. Ik leed aan benauwdheden ik had veel last van koude handen en voeten en gevoelde mij over het algemeen geheel moede loos. Mijne werkzaamheden verrichtte ik, maar lusteloos! Ik hoestte den geheelen dag zonder te kunnen fluimen. De slijm zat mjj muurvast en [VoLOtns 4un Por<r^er wilde maar niet loskomen. Ik had alle mogelijke geneesmiddelen gebruikt zorider genezing' te vinden en had alle hoop opgegeven, toen een mijner vrienden my de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo aanbeval als een geneesmiddel, dat altijd hielp, wanneer andere middelen niet ge werkt hadden. Ik kocht toen een flacon Abdij siroop in de potheek Rietjens te St. Truiden. Vanaf liet gebruik der eerste flacon verminder den de borstpijnen en kwamen groote stukken groeu-gele fluimen af, waardoor ik veel lucht kreeg. Nsarmata ik de Abdijsiroop verder innam, geraakte ik meer slijm kwyt en werden slaap en eetlust beter, 't hans na zes flacons genomen te hebben ben ik totaal genezen. Borst-, long-, en asthmalijders, wanneer gij evenals de heer Vlecken de Abdijsiroop r.eemt, zult gij evengoed genezen als hij. De Abdijsiroop geneest anderen, waarom u wet? Prys fr. 2 fr. 4 en 7 fr. per fleseh. Let op dat gij dezelfde soort Abdijsiroop bekomt di-e de Heer V.ecken gebruikt heeft deze alleen geneest en is kenbaar aan een rooden band om de fiesch, waarop dö handteekening van den Algemeenen Depssitaris L. I Akker, Rotterdam voorkomten alle andere is namaak, tie namaak geneest nooit. HOOFDDEPOT VOOR BELGIE: 0. De ui, Luige Nieuwstr. 57, Antwerpen. Verkrijgbaar in de apotheken F. Van Winde, kens, te Komen; A. Monteyne, Groote Markt, IS, te Poperingho 1Aerlsens, opvolger Beeuwe- Botermarkt. 7, Middenapotheek CU. May.Grooto Markt, 35, C. Li botte. Boomgaardstraat te Yper en in alle goede apotheken. twee peer demonteeringen DeSKGHER, te Boesingh Kernalaam vierwielrijtuig bij de kinders Nuremberg 1 Oct.: Markt kalm. Markt waar |i kwaliteit 62-75 fr.; 2C kwaliteit 60 fr. Hallertau 85-ioo fr. Elzas 8o-85 fr. Spalt 95 fr. Saaz 100-130 fr. Londen 3o Sept. Markt vast. 75-100 fr; Volgens kwaliteit. Brussel 2 Oct. Markt kalm. Poperinghe fr. Aalst (8 merken). Stadslood) 37*39 45-47 '/2 fr- Aalst 28 Sept. (volgens kwaliteit. Poperinghe 4 Oct. Markt kalm. Stad 35-37 fr- Dorp 3o-35 fr. Markt kalm. 40-46 fr.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2