E onder nr MENGELMATEN DAAR DOENE! Stad Yper Gemeenteraad Bij de Strijkers Aan de Ypersche kiezers! Metige Stembrieven ROND DE WERELD Oostenrijk Vrankrijk Liberalen wat hebt gij voor den werkman gedaan O ZERO. Sterfgeval Gemeentekiezingen Klaar en duidelijk Welke school 1ST TT 3VI UVL IE 3R. Stadsrekeningen Aanneming Godshuizen Riool Grondver wisseling St Maartenskerke Openbaar Onderwijs Om voor de katholieken te stemmen moet men alleen het wit puntje zwart maken In het zwart vierkant BOVEN den naam van M. Begerem. HIER IS '1' dat gij ZIJN MOET Hoe moet gij stemmen Kiezers let opWe zullen het u schoone uiteendoen Op 20 October aanstaande begeeft gij u naar 't lokaal dat op uwen kies- brief staat en wacht daar uwen toer af. Wanneer men uwen naam af roept, gaat de kamer biunen, groet de heeren die rond de tafel zitten en neemt het wit stemhriefken, of de brief keus als ge meer dan één stemme hebt,en gaat dan een kieskotjebinnen. Wat moet gij daar doen Horkt Aan den lessenaar in de kieskotjes hangt er een dik zwart potlood, dat met een ketentje vaste ligt.Met dat potlood maakt gij schoone dat wit rondeke zwart dat staat onder nummer 1. Wel zorgeu van geen schreven te maken buiten dat zwart vierkantje, anders is uw stembriefken van ge nei weerde. Daarin moet gij opletten Moest het gebeuren dat uw brief- ken geplekt is of dat gij het vu ij maakt, gij moet daarin niet verschie- 'en ge gaat rechte naar den voor zitter met uw briefken dat ge zelf toeplooit en vraagt hem een ander hij is verplicht rechtuit een nieuw Ie geven, zonder te mogen kijken wal er op 't briefken is dat gij weeregeeft. Als gij nu op uwen stembrief of -tembrieven voor deze die méér dan ééne stem hebben het wit puntje onder nummer 1 zwart gemaakt hebt, plooit gij schoone uwen stembrief weere (oe, gelijk gij hem gekregen hebt met den zegel al buiten en steekt hem zelt busse die te midden de tafel voor den president staat. Eu daarmee is 't gedaan Gij hebf uwen plicht volbracht! P,( Mr MEIER heel- en tandmeester spe cialist te KORTRUK, is altijd te raadplegen, te Yperzooals in 't verleden, drie dagen per week de Maandag, Donderdag en Zaterdag, van 9 tot twaalf ure,bij Mme VAN KEMMEL, Groote Markt, 5. Omdat Omdat Omdat IS 'T TE zijn zich met God te kunnen verzoenen, dien zij binst geheel hun gehaat hebben. Wij kennen u, liberalen, en meteen uwe eerlijkheid, uwe broederlijkheid, uwe rech- veerdigheid. Langdurige handgeklap). Niemand van u, kiezers, zal willen mee werken om de liberale partij te doen kiezen, t zij dat ze staat onder nummer 2 of onder nummer 3. Eéne partij is in state de stad te bestieren volgens uw aller belangen, 't is de lijste nr I. Heur verleden is waarborg voor het toe komende. Het is onnoodig over ons pro gramma te spreken de voorgaande redenaars hebben het in 't lange uiteen gedaan. Welke waarborg geef ik, als ik uwe stem men kom vragen Beloften doe ik niet. Gij kent mij, ik bemin het volk, waaruit ik gesproten ben dat zal ik niet vergeten; zijne belangen zijn de mijne, 'tis mijn plicht, en daaraan zal ik nooit te kort schieten. Gij ook hebt een plicht te vervullen. Gij kent de lijsten die u worden voorge dragen. Aan u te zorgen voor de zegepraal. Zondag 20" October moeten wij op deze ure de triomfeklok hooren luiden, tot welzijn van onze geliefde moederstad. (Een langdurig handgeklak, die gedurig herneemt begroet den gevierden redenaar. En als de heer Burgemeester rechtstaat is 't een nieuw gejuich en geklak zonder einde.) Zichtbaar ontroerd bedankt M. Colaert voor de vereerende betooging. Hij bedankt voornamelijk de heeren Vanderghote en Begerem, die wel hebben willen herinneren dat het twintig jaar is dat hij op 't Stadhuis zetelt. Ik en zal niet lang zijn zegt de spreker, slechts eenige woorden. Binst de 20 verloopen jaren heb ik trachten al te doen wat mogelijk was ten voordeele van werkman en burger. In het toekomende doe ik hetzelfde. De strijd schijnt niet zeer hevig te zijn, maar mistrouwt u van die schijnbare ruste, de liberalen werken. Ze strooien uit dat ik tegen een der kandidaten ben. 'tZijn deugens.Al de kandidaten zijn mijne persoon lijke vrienden en ik zeg het en herhaal overal niet panacheeren,alleenlijk stemmen onder nr 3- Wij en willen noch van de liberalen, noch van hunne bondgenoten. De godsdienstige gevoelens der Yperlingen zijn diep ingeworteld. De processie van heden heeft het genoegzaam bewezen. Wie zou er in geweten durven stemmen voor onze tegenstrevers, onder nT 2 of num mer 3. Men is met God en voor onze vrienden of tegen God en voor onze tegenstrevers 1 Oaze tegenstrevers en hebben geen grieven tegen ous in te brengen, en daar zij niets weten te beknibbelen, vertellen zij dat een onzer kandidaten niet geern gezien is. Dat zijn al vodden en kinderachtigheden. De toestand van stad heeft nooit zoo bloeiend geweest als onder het katholiek bestier en dat zal nog altijd aangroeien dank aan de katholieken. Nog iets. 't Progres zegt dat er in onze vergaderingen maar i5o menschen tegen woordig zijn. Welnu, gij en hebt maar uwe oogen open te doen om overtuigd te zijn ddt het Progres eens te meer liegt. Meer dan 600 man zijn hier in de zaal en zaterdag moeten er nog veel meer zijn. Is er geen plaats genoeg beneden, dat men hier kome op het verhoog bij ons. Om te eindigen, herhaal ik nog eens leert goed stemmen, niet te panacheeren! Alleenlijk onder iNr i aan 't hoofd der groote lijste. Onder eene algemeene geestdrift wordt de zitting geheven. Verslag der zitting van Zaterdag 12n October Al de raadsheeren waren aanwezig en de zitting werd ten 5 ure geopend onder voorzitterschap van M. den Burgemeester R. Colaert. Zonder opmerkingen werd het verslag der voorgaande zitting goedgekeurd. De heer burgemeester heeft de stadskasse nagezien en er 51.536,14 fr. ingevonden. Alles was in regel. De rekening voor 1906 die sluit met een algemeen overschot van f. 98.799,47 wordt eenparig goedgekeurd. St Aloysius'schole wordt opnieuw aange nomen voor tien jaar op den naam van Eerw. heer Astaes, gediplomeerd onder wijzer. De Burgerlijke godshuizen hebben het kasteel van Hereothage verpacht aan M. Delsalle, nijveraar te Rijsel, mits 4000 fr. s jaarSj boven het onderhoud eu de herstel ling van het kasteel. Alleen het onderhoud der dakingen blijft teu laste der godshuizen. De raad beslist de heeren der Godshuizen te ondervragen nopens den eigendom der nieuwe gebouwen die de pachter aldaar zou kunnen maken. Eene riool te maken langs de Meenensche kalsijde, zal 5700 fr. kosten. Goedgekeurd. Volgens een onderhoud dat de heer Burgemeester gehad heeft met den Ingenieur Froidure zou er sprake zijn de porfiersteenen weg te nemen van aan de Meenenpoorte tot aan de Bascule, en ze te vervangen door grés, voortkomende van de kalsijde naar Waasten. De grés en zijn zoo slibberig niet als de porfiersteenen. Met deze laatste zou men dan de Maloulaan herleggen. Maar er zal waarschijnlijk nog een jaar gewacht worden om te zien welke gevolgen men heeft methetterren der macadamwegen, en nament!ijk op de Maloulaan. Op verzoek, van M. Sobry zegt de heer Burgemeester dat er eene overeenkomst ge maakt is tusschen de trammaatschappijen en de stad voor de verplaatsing van de tram linie. De stad geeft den grond voor niets in gebruik voorzoolang de vergunning duurt, 't Is daarom dat men nu reeds de kalsijde van Vlamertinghe gedeeltelijk uitneemt, om de lijn te kunnen verleggen. M. Vanderghoteklaagt over den toe stand van het koophandelskwartier, waar er noch riolen noch waterleiding is. Hij raadt aan de riool van M. Verschoore over te ne men. M. de Burgemeester antwoordtdat de stad reeds de zaak onderzocht heeft en dat die riool zou kunnen overgenomen worden, de gezondheid is een hoofdzaak voor het openbaar bestier. De schepenraad zal zorgen algauw een voldoende oplossing te bekomen. De stad wordt bemachtigd om een par- ceeltje grond te verwisselen noodig voor het bouwen van den muur rond het kerkhof. Die grond behoorde aan de provincie. De raad beoordeelt gunstig de begrooting der kerkfabriek van Sint Maartens voor 1908. De ontvangsten en uitgaven bedragen 161.663 fr. Daarin is het aandeel der kerk fabriek begrepen voor de herstelling van Sint Maartenskerke en van het oud klooster der Arme Klaren. Na de geheime zitting aanveerdt de raad de begrooting voor 1908 van de scholen, die heeft moeteü besproken worden met gesloten deuren omdat er sprake was van verhoogingen van jaarwedde. De openbare zitting eindigt ten 6 ure. Zondag was 't vergadering in de Strijkers- zaal om de liberale kiezers te leeren stem men, M. Masschelein zat de vergadering voor, maar de voornaamste spreker was M Brunfaut, die de kiezers aanraadde alleen te stemmen onder nummer 3 hoe geern hij ook zijnen vriend M. Froidure ziet, toch en dierf hij niet aanraden voor dezen te stem men, is't nutteloos zegde August, Robert en en kan er niet komen Gelukkig was Frutje daar om M.Froidure te helpen In een tale volgens de plaatse, raadde 't manneken aan niet te stemmen voor des.... suikerlijste nummer l, daar en moet men niet van weten, ook niet voor nummer 3, maar wel voor nummer 2 alleen. En opdat er niemand er zou getwijfeld hebben als 't manneken misschien geen gezant en was der kaloten, verklaarde 't luidop dat zijn grootvader en zijn grootmoe der liberaal waren, dat zijn vader en zijn moeder liberaal zijn, en dat het, 't ventje ook liberaal zal blijven tot den laatsten dag van zijn leven, 't Is uit zuivere,pure.loutere onvervalscbte genegen beid voorde liberalen dat Frutje aanraadt voor de gazemannen te stemmen, den eenigsten middel om nu eenige tegenstrevers in den raad te krijgen en bij vier jaar geheel de liberale lijste te doen passeeren. Als Frutjen wilde zijn gezegde bewijzen ontstond er in de zaal eeD gewoel en getier erger als op de foore. Het volk was in twee partijen verdeeld de eene met Frutje en de andere voor Brunfaut, die toch zoo schoone sprak opdat 't ventje kadde willen zijn tonge... verschooning zijn woord intrekken en aanraden voor hem, Brunfaut, te stemmen. 't Gekijf en getier ging zoo verre dat de voorzitter zijn klakke op zette en dat de vergadering geheven wierd. In geheel dat gewoel waren 't vrouwvolk en de jongens de hevigste ook ze waren de meerderheid zij hielden 't met Brunfaut de groote volksvriend, en voDden dat men voor Brun faut alleen zou moeten stemmen,voor anders niemand. Een die er was. I De kiezers, die willen wel stemmen en de bedriegers bedriegen, moeten weten welke stembrieven nietig zijn. Welnu de kieswet, die elkeen kan lezen, zegt uitdrukkelijk (art. 182 der wet van 28 Juni 1894) Zijn nietig i° alle andere stembrieven dan deze die de wet toelaat te gebruiken i° De stembrieven waarin er voor meer mannen gestemd wordt dan er te kiezen zijn: voor 7 dus nu, en niet meer 3° de stembrieven, waarin er ter zelfder tijd eene partijstem al boven, en een of meer stemmen, afzonderlijk, aan kandidaten der zelfde partij gegeven zijn niet stemmen dus al boven voor geheel de katholieke lijst en terzelfder tijd nevens den naam van Mr Boo ne, bijvoorbeeld. 40 De stembrieven waarop voor niemand gestemd is 5° De stembrieven wier vorm of grootte zouden veranderd geweest zijn 6° de stembrieven in wier plooien papier of iets zit 7° de stembrieven verkenlijk gemaakt door een teeken, eene schreef of een ander merk. Ware ook nietig elke stembrief waarin er al boven, voor al de katholieken, en terzelf der tijd nevens den naam van M. Froidure gestemd wierd Sedert een paar weken hebben wij ons wandelingsken rond de wereld zoodanig moeten inkosten, ter oorzake van het kies- nieuws, dat al te kost geworden was. Van te naaste weke zuilen we wederom regelmatig kunnen rondreizen en 't merkweerdigste des der gebeurtenissen aanstippen. Buiten een paar feiten, is er ten anderen weinig belangrijk nieuws te vermelden. 't Voornaamste is in Oostenrijk waar Keizer Franz-Josef, de oude vorst, erg ziek is, bij zoo verre dat er over een paar dagen maar weinig hoop op betering meer en was. De dood zou kunnen erge verwikkelingen te wege brengen in Oostenrijk-Hongarie, daar de keizer geen rechtstreekste erfgena men achterlaat. Iedereen weet nog hoe de Kroonprins Rudolf over eenige jaren werd doodgeschoten. De Keizerin, die in Zwitser land verbleef, werd laffelijk vermoord, zoo dat Franz-Jozef juist niet alles naar wensch en had. Ieder huisken heeft zijn kruisken en hoe hoe meerder huis, hoe grooter kruis zegt een spreekwoord, en de Keizer heeft de waarheid er van ondervonden. Sedert een paar dagen schijnt er wat ver betering in den toestand van den Keizer en nog hope op genezing. Des te beter Vrankrijk wordt voor den oogenblik vree- selijk geteisterd door de overstroomingen. Geheele streken staan onder water en bren gen honderden huisgezinnen geheel en gansch ten onder. Intusschen duren de vervolgingen voort tegen al wat christelijk is. Achter dat de kloosterlingen zijn het land uitgejaagd, worden nu de priesters uit de pastorijen gezet. En zeggen dat onze geuzen van de kleinste tot de grootste, lekkebaarden als ze erop peizen, klaar van verlangen om hier hetzelf de te mogen doen. Gelukkig ziju de kiezers hier verstandiger, eu houden ze al wat geen is buiten. Zondag zullen ze het nog eens bewijzen. Liberalen, Wat hebt gij voor den werkman ged aan gedurende 60 jaren vraagt Le Peuple, de gazet der Brusselsche socialisten. Gij hebt ons gedurig pastoors en nonnen opgediend. Dat vleesch is bedorven, en moeilijk om ver teren en nu nog wilt gij voortgaan ons deze ongezonde spijs op te dienen. Let op de werklieden zullen de tellooren op uwen kop kapot slaan. Wij erkennen dat't katholiek ministerie den volksgezinden weg is ingeslagen, en dat het op dien weg de liberale doctrinairs als vijanden tegenkwamdie ^00lang als dat in meerderheid waren, jejfs de minste verbe tering verwaarloosd hebben. En Vooruit van Gent riep uit Watinebtgij (liberalen) voor den werk man gedaan, 1Wiet he\ minste 'i Veripeteringen die gekomen zijn ten werkvolk, pjn het werk guur! Mond- en tandziekten, tanden van af 5 fr. volledige gebitten van af 100 fr. Gewaarborgd voor het leven. ARDOYE Zondag, rond middernacht, werden drie per sonen in het naar huis gaan aan de wijk den Doelstok aangevallen door eenige woeste kerels. Remi Uytenhove,werkman,26 jaar oud,bekwam verscheidene messteken.waarvan eenige doode- lijk zijn Alois Gruiwaerl, werkman, 48 jaar, kreeg twee steken, en Adolf Ollivier, insgelijks werkman, wonende aan de Meerlaan, te Meu- lebeke.bekwam ook een messteek. De gekwetsten werden verzorgd door doktoor De Meulenaere. Het parket is verwittigd men is op het spoor van de daders. DE VERSTOPTHEID en ontstekingen van 't lever en de darmen zijn altijd genezen dooi de slijmverdrijvende Waltherijpil. Eene doos van 1.00 fr. is genoeg. KOMEN De policie heeft maandag nacht een kerel aangehouden die ten nadeele van den landbou wer Cornille, in de Drie Balenstraat, een zak kooien gestolen had. Daar de aanhouding ge schiede op fransch grondgebied, werd de dief naar het gevang van Rijsel overgebracht. KORTRIJK Camiel Mursly, bakker, wonende Overleie- straat, 26, bestatigde sedert eenigen tijd dat er uit de tooglade geld gestolen werd. Het was altijd rond f ure 's namiddags dat zulks ge- Deurde. De bakker stelde zich dinsdag op loer en zag rond gezeg t uur een jongen in den winkel komen en zijne hand in de tooglade steken. Op het zicht van den baas nam de dief de vlucht, maar Mursly heeft hem kunnen in halen. Het is een 15 jarig kereltje uit de Recollettestraat. LE THERMOGÈNE. Ontstekingen, Lendenpijnen. BURGERSTAND VAN YPER van den 11 tot den 18 October 1907 Geboorten Gallewaert Elisabeth, Boterstraat. Gastrop Louise, Veemarkt. Pinket Madeleine, Zonnebekesteenweg. Coopman Gustaaf, Oude Konfjustiaat. Odent Maurice, Kaaistraat. DebceufLeo, Korte Ttiouroutstraat. Talon Maria, Minneplein. Menu Luciaau, Rijselsteenweg. Vandevijver Jules, Dickebuschsteenweg. Goemaere Jeroom, Zonuebekesteenweg. Van Overbeke André, Meenensteenweg, Vandelanoitte Anna, Dixmudestraat. Huwelijken Lapauw Hendrik,schrijnwerker en VanOver- schelde Blanche, kanteuwerkster, beiden te Yper. Minnekeer Isidoor, aardewerker te Zillebeke en Vermeuien Alixe, landwerkster, te Yper. Ster/gevallen Spotbeen Paulina, 5t j. z.b. ongeh. Rgselstr.r| Wyckaert Amand, 7e j. winkelier, weduwaar Dieryck Fraucisca, Rijselstr. Vandenberghe Helena, 3 j. Doorgangstraat. Gornelis Alberic, 3 maanden, Zaalhot. Mulle Ivonne, 13 dagen, Bukkerstraat. Sinave Suzanne, 7 maanden, K. Touroutstr. M. Joseph-Adrien Beeckman, gewezen katholieke volksvertegenwoordiger, is dins dag te Leuven overleden. Hij was te Dender- monde geboren den 12 april 1819; hij vestig de zich in zijne jeugd iu het arrondissement Leuven, waar hij zich ieverig met de katho lieke werken bezig hield. In 1849 werd hij provincieraadslid gekozen voor het kanton Diest en bleef het tien jaar in 1859 werd hij volksvertegenwoordiger van Leuven.Zijn mandaat werd zonder onderbreking her nieuwd tot in 1900, toen hij zich uit het politiek leven terugtrok eu zijnen zetel afstond aan M. De Becker Remy. GHELUWE Dinsdag werd de gemeente in opscuudiling gebracht door een vreeselijk ongeluk. De buurt tram Gheluwe-Meenen had juist de statie ver laten om naar laatstgenoemde stad le rijden, toen de machinist op de plaats een 3jarig kind j bemerkte dat den (ram Fgemoel liep. De tna- chinist had den tijd niet meer om (e stoppen, I want reeds svas de ongelukkige kleine door de lokomotief omgeworpen en nel hoofd verplet terd. Het was slecats met de grootste moeite datmen er in gelukte het lijkte onder de wielen uit te halen. Men droeg het naar de ouderlijke woning, bij de echtgenooten Gryson, in de herberg A la Belle Vue waar doktoor Soete slechts de dood kon hestatigen. De droefheid droefheid van de arme ouders is hartver scheurend. Uit al de deelen van hot land, komen de beste tijdingen aan, nopens den uitslag dei- aanstaande gemeentekiezingen. Overal bereidt de katholieke partij zich, om moed en vol hoop, tot den «trijd die gaat geopend worden. Onze landgenooten die 8inds23jaar het katholiek gouverne ment van hunne keus aan 't werk zien, zijn niet genegen aan een radicaal-socialistisch verbond de verdediging der gewichtige zede lijke en stoffelijke belangen te vertrouwen, die door de gemeenteraden moeten beheerd worden. Zij weten dat het in de gemeente kiezingen andere zaken geldt dan eene kwestie van plavei'iug of verlichting der straten. Zij hebben onlangs gezien tot wat de zegevierende geuzerij bekwaam is, als zij ten strijde trekt tegen de Kerk en tegen de Priesters en zij hebben nog niet het geheu gen verloren der vervolgingen en der plage rijen van allen aard waarvan de katholieken in dien noodlottigen tijd, de slachtoffers waren. Zij hebben ook de grenzelooze onbe kwaamheid en onbehendigheid niet verge ten, welke onze tegenstrevers aan den dag legden iu zake van bestuur en van openbare werken. Ook, geheel het land door, zal de dag van den 20 October aanstaande door eene schit- terenne zegepraal der katholieke denkwijze gekenmerkt worde. En voorzeker, nergens in het gansche land is die beweging tegen het liberalismus en de vrijdenkerij heviger dan in onze aloude en christene stad. Onze medeburgers hebben nog tegenwoor dig in het geheugen al wat de priesters en de katholieken te lyden hadden, in den droevigen tijd toen eene zoo liberale ai8 sectarische meerderheid baas en dwingeland op het stadhuis speelde. Al wat katholiek was werd zonder genade vervolgd de stad werd bestierd zonder rekening te houden van heur belangen; de stadsgrachten worden gevuld zonder plannen, zonder dat men wis» wat er in de plaats zou gezet worden. Ziedaar, onder vele andere, eenige der heldendaden over dewelke de Ypersche geuzerij zich te roemen heeft. En daarna zou men aan ouze medeburger» durven vragen om voor de liberalen te stem men. Neen zulks zal en kan niet gebeuren. Den 20 October aanstaande, zullen onze mede burgers er aan houden een nieuw en schit terend blijk van hunne onwankelbare ver kleefdheid aan hetGeloof enaan de christenë overleveringen van hunne godvrucht;., voorvaderen te geven. Zij zullen het als eenen heiligen plicht aanzien, allen, gelijk een man, voor de katholiekocandidateu te stemmen die alleen op eene doelmatige wijze, hunne dierbaarste zedelijke en stoffelijko belangen weten te verdedigm. en nogmaals zal het oud en glorierijk katholiek vaandel zegevierend on onze versterkte vestingen wapperen. Te Grenoble (Frankrijk) heeft onlangs eene vergadering plaats gehad van vrijden kers. Als men het lijste van de verlangens dezer heeren eens nagaat, dan weet men ten minste zeer goed wat zij willen. Allereerst eischte de vergadering de af schaffing der kerkklokken, die gesmolten moeten worden. De verdere voornaamste eischen van 't kongres zijn Verwereldlijking van alle openbare diensten Republikeinsche almanak, 't is te zeggen zonder namen van Heiligen Vervanging der godsdienstige feesten door wereldlijke feesten Verwereldlijking der namen van straten en pleinen. Dus de straten mogen geene namen van heilige meer dragen Verbod eene kristelijke opvoeding te geven aan minderjarige kinderen Verwereldlijking der schoolboeken, 't is te zeggen in de schoolboeken mag niet meer gesproken worden van God, van de heiligen of van godsdienstige zaken Verbod het priesterkleed en alle gods dienstige zinnebeelden te dragen Verbod te doopen II! Onze Belgische liberalen en socialisten vinden dat goede voorbeelden om na te volgen. En de zoogezegde gematigde liberalen, die hier en daar zullen gaan vertellen dat zij tegen den godsdienst niet zijn, om in de ge meenteraden le geraken, zouden ook ver plicht zijn dat program hij te treden, indien onze geuzen weer moesten boven geraken. Aan ouders die zich afvragen naar welke school zij hunne kinderen moeten zenden, geven wij ter overweging volgend plakkaat dat de katholieken van Ivry (Fr.) op de muren deden aanplakken Zendt uwe kinderen naar GODSDIENSTIGE SCHOLEN Ik neem niet aan dat men deugdzaam kan zijn zonder godsdienst ik koesterde lang die bedrieglijke meening waarvan ik wel ontgodheld ben. (get.) J. J. Rousseau. Brief aan d'Alembert over de schouw spelen.) Onze samenleving kan zich niet tevreden stellen met de eeenvoudige gedachten van mooraal zooals men ze tegenwoordig geeft in het oppervlakkig en beperkt onderwijs onzer lagere scholen. Op dees oogenblik beschouwen wij de moreele gedachten, zooals de Kerken ze geven, en ze zijn alleen om ze te geven buiten de lagere school, als noodzakelijke gedachten. Emile COMBES, Voorzitter van den Raad. (Zitting van i3 Januari 190S.) Zoo men mij geleerd had God te kennen eh te beminnen, zou ik heden het schavot niet bestijgen RAVACHOL. Dea dag zijner onthoofding. Zendt uwe kinderen NAAR KATHOLIEKE SCHOLEN BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Bruggman Roger, wijk C. Dumon Jeanne Casselstraat. Six Jules, Berlenplaats. Huwelijken .- AchilleQuaghebeur, landbouwer enGeorgine Jacob, werkster. Julien Bollengier, landwerker en Marie Pittillioen, kantwerkster. Amand Deschot, landbouwer en Maria Cor- nette, zonder beroep. Sterfgevallen Druant Marcel, 6 maanden, Goudenhoofdstr. Bruneel Virginie, 89 jaar, zonder beroep, we Louis Vandevoorde en Joannes Baecke, St Micbielstraat. Huwelijksafkondigingen Felix Gordenier, landbouwer en Alixe Bru neel, z. b. Achille Cordennier, landbouwer en Lou-se Bruneel, z. b. Emile Lermytte, werkman ea Honorine Iwian, werkster. Camille Vanhee, wagenmakersgast en Flora Hauspie, kantwerkster. René Plalteeuw, stoker en Sidenie Verhulst' huishoudster.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1907 | | pagina 2