MENGELMAf BillLAlEÏ Kostelijke grond Tegen zwerende vingers en fijt r Hopmarkt ZEEP PIT LELIE SAP ELROSE HAAR HERSTELLER 2° Theopbif'l Quartier. 3' Henri Flou-Cannaert. 4" Prlrus Verslype. 5' Heclor Hoflaek. 6" Henri Derijcke. 7* Emile Crombez. 8" Amand Vandevyver. 9e Henri Deprince. 10' Theodoor Parreyn. 11' Wed. Am. Vandenbroecke. 12' 1 Charles Vierine. 13' :Hon. Dehuysser. 14' Theod. Dehuysser. 15' Charles Mnrtier. 't Riekt naar uit Haar leven hing aan een zijden draadje... h f O éH De regeering zal bij de opening van den aanstaanden parlementairen zittijd, dus in November toekomende, een wetsontwerp neerleggen waarbij eene pensioenkas voor gemeente-beambten en bedienden van alle slach wordt gesticht. Eerste leugenaar. Ik had een kanarie vogel, die zoo aandoenlijk zelf weende als hij een droef airken floot, dat hij zekeren dag van zijn stok viel en in zijne tranen verdronk Tweede leugenaar. De mijne floot met zooveel vuur en overtuiging Amour sacré de lapatrie, dat zekeren dag de gen sters uit zijn oogen vlogen. Zij staken het vuur aan zijne kooi, en hij werd er tot pulveren in opgebrand. HEER X..., bekend jager, vertelde dat hij eens een zéér ongelukkig schot had hij trof zijn eigen hond. Hij was er van zoo ontsteld dat hij in deeersteoogenblikken niet bij mach te was om te zien hoe groot het onheil was, dat hij had aangericht. Toen hij zich weer hersteld had, zag hij zijn trouwen Fox, naast hem staan met iets in den bek. Dat iets was niets meer of minder... de eigen steert van het arme dier, welke zijn ongelukkigen mees ter gladweg had afgeschoten. GEDURENDEN een kleinen huiselijken twist wilde Mevr. Duval te Parijs, dezer dagen een flesch metspuitwater in het gezicht van haren man slingeren; maar ze had slecht gemikt, de flesch vloog door het raam en viel op straat in een juist voorbijgaanden automobiel, waar zij met een geweldigen knal gelijk eene bom ontplofte. De vier inge zetenenwerden doorglassplinters in 't gezicht en aan de handen verwond, doch daarmee was 't met hun ongeluk, nog niet uit. Ze werden in echtenis genomen en daar twee van hen Russen waren, gelukte het hun pas na een 48-urig oponthoud op het politie- bureel hunne vrijheid terug te krijgen. KOFFIEBLINDHEID. De Mooren zijn hartstochtelijke koffiedrinkers. Een geneeskundig schrijven deelt nu mede, dat hun gezichtsvermogens reeds merkbaar begint af te nemen, wanneer zij 40 tot 46 jaar oud zijn, en dat velen van hen op 5o jarigen leeftijd volslagen blind zijn. Het aantal blinden in de straten van Fez is inderdaad opmerkelijk groot en algemeen wordt als oorzaak van hunne kwaal het overmatig gebruik van koffie genoemd. Na de doorbraak van den Warandegang, zal de stad Brussel den grond van de verlen ging der Wetstraat te koop stellen, en wel aan 800 frank den v;erkante meter!.. Aan dien prijs zou de hectaar 18 miljoen kosten... Bericht aan de liefhebbers! Als men pijn in de vinger voelt of een kloppen dat als begin van zweeren of fijt is te beschouwen, neemt men een versch ei en maakt in het eene einde daarvan een gat. Hierin steekt men den zieken vinger en laat dien er den geheelen nacht inzitten, na er voor gezorgd te hebben, dat het ei door een band en eenen goeden omslag blijft vast zitten. Den volgenden morgen is het ei als 't ware gekookt door de warmte van den zieken vinger en deze is volkomen en radi caal genezen. Cf IjI YPER Cyriel Odaert, 15 jaar, wonende nabij de statie, van Yper, werd in de zeeldraaicrij van MM. Delevoye, te Fransch-Komen, met den halsdoek in eene katrool gegrepen en meêge- rukt. Geiukkiglijk scheurde de, halsdoek en bekwam de jongman slechts ernstige wonden aan de borst, aan het gelaat en aan de voeten. Zonder het toeval van het scheuren vin den halsaoek, kon hij het leven er bij ingeschoten hebben. Chnr»kina Iadien SÜ per geval, teveel ouutMiig geëten of gedronken hebt, neemt aanstonds een koppel Waltherypillen en alzoo zult gij alle droevige gevolgen vermijden; alleenlijk moet gij opletten niet te hervallen, want dit goed middel is niet gemaakt voor onmatigen. MOORSLEDE Zooals aangekondigd was, had verleden zon dag die inhuldiging plaats, begunstigd door een overschoon weder; de toeloop van volk was dan ook zoo ontzeggelijk groot dat duizen- Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper. Nrlü7 door E. H. V. HUYS VERRODEN NADRUK Kom op, Simpelaere, wij gaan zien wat ervan is, en vechten als het nood doet. Geef eerst drank, baas, mijn kele gloeit. De moordeuaars dronken en vertrokken, niet al destrate, maar langs de kantjes der velden, om uit te komen al den noordkant van de herberge Sint-Pieter, en recht over den schouthoek.Zij spraken tegen malkander van't gene kon waar zijn in de tijding van 't Molleken, en wat er hun te doen stond in diergelijk geval, toen de stemme van men seden, een geroep zelve, tot aan hun ooren kwam. Zij waren nog eenige minuten van de kalsie, en, nieuwsgierig om te weten wat, zoo begonnen zij te loopen. Het geruchte en vermeerderde niet, integeadeelmaar als zij niet verre meer van den weg en stonden, troffen de stap van volk op de harde steenen Zij naderden en naderden, maar nu trager en al kruipende door de vore van een hoog- gegroeid stik rogge. Bakelandt was tot tegen den kalsiedijk gekomen, en hij en durfde niet verder het geruchte dat hij hoorde, 't kwam al hem waarts, zonder twijfel bij kroop geheel in de stoppels van de vruchten, en zat er zoo dat hij kon gadeslaan wat er vóór hem op den weg gebeurde. Na korte stonden zag en raadde hij alles de twee brigaden der gen darmerie waren onder zijne oogen, drie gevangenen met koorden wel verzekerd, stapten langs hen, en traden welhaast in de herberg. Als de brigadier aan de plaatse kwam, daar de twee moordenaars in verdo ken zaten, zei hij juist tegen zijnen krijgs- gezel in 't fransch, zoodanig dat het schoone verstaan wieid Ik geloof al gelijk dat wij 't hoofd van de bende niet vast en hebben I doe! ïes na den geene plaats gekregen hebben, nooit heeft men zulk eene massa volk gezien in Moorslede. Het bestuur heeft dan ook goede zaken gemaakt; rond di 5600 fr. ingangkaarten werden afgele verd. Ziehier den beknopten uitslag der koersen. 1) Eeretoer van C. Vanhauwaerttoejuichin gen ongehoord. De Leeuw van Moorslede ontving een prachtigen bloemtuil, en d nogmaals 2 toeren, het publiek bedankende. 2) Snelheidfkoers voor liefhebbers. De ser werden gewonnen doorl. Delacroix, van Toer konje; 2. De Ruyter, id.; 3) Pollet, van Rijsel en 4. Rogge, van Brugge. De gewestelijke coureurs Vandenberghe Coussement, de piste nog niet gewend, hebben zich dapper verdedigd. 3) koers van een uur, met premie van 5 fr. alle 10 kilometers. Een 15 tal loopers nemen het vertrek, waar onder Vanhauwaert,de gebroedersDevogelaere, Hendriks Gatteau en Platteau, enz.; nooit werd een heviger strijd geleverd in een uurkoers; van 't begin tot heteinde was het een snelheids koers, Marcelli, franschman Calteau Platteau Devogelaere Junior, betwistten zich om strijd den hoofdgroep. Marcelli gelukte erin een 6 tal premies te nemen, A. Devogelaere, verliest dooi het springen van een band, eene heele ronde, bet gelukt hem na 20 toeren na een weerga loozen strijd, de hoofdgroep in te halen, hij wordt door duizenden in geestdrift toegejuicht Marcelli, eene machien «La Franchise Diamant berijdende, wint de koers met 3 lengten; 2 Denissel, Arras; 3. Rigeaux, Verviers; 4. De vogbelaere Guino, Brussel; 5. Vanlandeghem üeynze; 6. Dbulst Vincent, Wattrelos. Vanhauwaert en Pennequin, hebben de koers gestaakt, door incidenten aan hun machien 4) Match achter motos tusschen Le Poutre en Masselis. Le Poutre wint gemakkelijker de koers en voortreffelijk getrokken door de motocyclist Clement, Masselis nog niet ten volle hersteld, van zijne kniewond van Parijs-Roubaix, kan zijne kansen niet verdedigen, enzijn Entraineui Baudry. blijkt ook niet op de hoogte zijner taak. 5) Koers voor motocycletten. De series, eenen duizelingwekkenden rit, worden gewon oen door 1. Nevejans, van Toerkonje; 2. Clement, van Brussel en 3. Lepoutre, van Rijsel; Mattan, van Lichlervelde neemt de draaien het best, maar zijn machien is niet machtig genoeg. Zoo eindigde die schoone sportdag die eene gemeente als Moorslede, in eens op rang in de sportwereld stelt der groote steden. Vanhauwaert, rijdt morgen zondag Bordeaux Parijs, en heeft vele kans om te lukken, bij is de groote favori. fWctoL in a Men vermijdt de verstopping l/lliSlCMiJg en hare gevolgen lever- en maagziekten, hoofdpijn, bloedaandrang, ont steking) met zijn lichaam vrij te houden en bet bloed te zuiveren niet de slijmverörijvendr- Waltherypil. 1 fr. Eene doos is genoeg voor ren jaar. RUMBEKE Verleden jaar, in de maand juli, ging het muziek Ste Cecilia, van Rumbeke, een plezier reisje doen naar Blankenberghe, alwaar de muzikanten bleven vernachten. Eenigeo ervan sliepen in het Hotel du Brasseur Groote Markt, gehouden door M. Van Keirsschaever. 's Anderendaags 's morgens bestatigde de muziekant C. Van Doorne, dat zijn geldbeugel, alsook zijne gouden borlogiekelting die hij er ngesloken had, verdwenen waren. Tot zondag was dit alles in den vergeetboek gebleven, als C. Van doorne eene postkaart ontving van M. Van Keirssch'aver, dat de verloren voorwerpen terug gevonden waren in de matras van hel bed dat hij beslapen bad. Vandoorne is in het bezit gesteld van zijn verloren goed. Proeft Boter PareinAntwerpen VLAMERT1NGHE Geitenprijskamp. Voor den tweeden keer sedert zijne inrichting gaf ons zoo gunstig ge kend syndikaat voor geiten met name Het Melkkoeiije dinsdag laatst voor zijne inge schreven dieren eenen luisterrijken prijskamp. Door het schoon weder begunstigd is d^zen uiterst wel gelukt. Ook warende opgekomen toeschouwers veel talrijker dan verleden jaar. Een vijftigtal geiten waren er tentoongesteld. Vele dezer waren echte pronkstukken en ge tuigden van de groote verbeteringen en hel nut welke de kweeksijndikalen aan ons verachterd geitemas te weeg brengen. De twee sijr.dikaat bokken, bijzonder schoon en kloek van gemaak- sel, verwekten ook ieders bewondering. Om 3 1(2 begon dejury, samengesteld uit twee mannen, ware kenners van het vak, de keuring welke voor hen een oprecht moeilijke taak was, doch waarvan zij zich eer- en gewe tensvo! gekweten hebben. Niemand heeft er de minste opmerking gemaakt maar wel integendeel gaf iedereen luidruchtig zijne tevredenheid en goedkeuring te kennen over de juistheid van het keuren, zoowel als over de buitengewone goede in richting. Het hoofd van de bende liet het krijgsvolk gewerden. Uit vreeze dat er nog wel elders kon huiszoek gedaan zijn, bleef Bakelandt geheel den nacht buiteD, in de vruchteD verdoken zitten, en, van met dat de eerste klaarte van den nuchten opkwam, trok hij, na van kleederen veranderd te hebben, met zijnen ouden maat, naar Rousselaere. Geheel de stad was in rep en roere immers de drie gevangene moordenaars waren al toegekomen dat nieuws was op wielkes rond de stad geloopen, en al de menschen, kleine en groote,waren toegesneld naar de strute, waarin de gevangenisse staat,en waai uit de roovers moesten komen, om seffens naar Brugge vervoerd te zijn. Bakelandt en Simpelaere deden gelijk al de nieuwsgierigen en zij droomden meè door do strato. Zij bleven ten beste mogelijk van kan te,om alles te zien, en om van hunne makkers niet gezien te worden. Ten halfsten den voornoene,kwamen de gendarms op zij stonden in rang rond het huis waar de moordenaars in zaten, en welhaast versche nen zij, geketend en geboeid, op den dorpel van de deure.Een gedruis, lijk van duizende stemmen,die tevens verwondering en veront- weerdiging uitdrukken,rees op uit het volk, dat al weerskanten in de strate en tot op de markt getroppeld stond. Is dat Bakelandt Is dat Bakelandt riep men uit alle troppen, als Pé Bruneel met ziji e breede schouders.zijn stout wezen, en zijn pinkelende oogen te voorschijn kwam. Simpelaere keek in het aanzichte van Bakelandt, die trilde waar hij stond, en die een koude huivering over al zijn lidmaten voelde loopen. De gekwetste moordenaar wierd op een karre gesteken; de twee andere, elk tusschen twee peerden en met ketens aan den zadel vastgebonden, stonden te wachten. De stoet vertrok, het volk maakte plaats en zweeg op de eerste beweging van de ruiters, daar nauwelijks waren zij in gang, of geheel de De uitslag van den prijskamp was den vol genden 1. Bokken: 1'prijs Roze Duran. 2' Edward Gryson. 2. Jonge geiten (Zonder hoorns) hebbende niet meer dan 2 tanden 1* prijs: Achille Degeest. 2* Cyrille Desmarez- 3' Emile Lebbe. 4* Henri Debrijcke. 5'Charles Dehaene. 6* Emile Vandevyver. 7* René Beun. 8*Jules Billiau. 9"Jules Loncke. 3. Geiten (Zonder Hoorns) (met 6 tanden 1' prijs: Burggraaf M. du Pare. 3' Pieter Goeman. 4.Volwassen geiten (Zonder Hoorns.) 1" prijs Burggraaf M. du Pare. 5. Jonge geiten (Met hoorns) hebbende niet meer aan 2 tanden prijs Cyrille Segers. 6. Geiten (met hoorns met 6 tanden prijs: Heclor Hotlack. 7. Volwassen geiten (met hoorns) 1° prijs: Henri Pinceel. 2' Is. Pluym-Knockaert. 3' Emile Vandevyver. 4' Camille Billiau. 5" Emile Malbrancke. 6' Petrus Vandevyver. 7° Theoph. Angillis. Daarna tiad de prijsdeeling plaats in hel ge meentehuis en elk trok tevreden huiswaarts. Tot slot werd er de leden van 't bestuur en juy 's avonds een sober doch smaakvol soupeetje aangeboden. Een diefstal in de Grenssiraal ie Brussel De Greusslraut was gisteren avond in groote opschudding Een veertigtal personen achter volgden, al roepende:Houdt hem! een onbekende die men welhaast kon aanhouden en ondervragen, 't Was nogmaals een drama der ellende. De arme werkman, welke men wam aan te houden bekende dat zijne vrouw sedert weken in haar bed lag met rhumatism en geene hoop op genezing bestond. Niettegen staande dit, wilde hij de herstelling zijner weergade en te arm om hetnoodige geneesmid del te koopen, bad bij in de apotheek Vineent, Grensstraat, binnengedrongen en eene flesch Elixir tegen jicht en rbumatism medegenomen M. Vincent, tot tranen bewogen, weigerde niet alleen eene klacht neer te leggen, maar af den ongelukkige eene nieuwe flesch, opdat uij de geheele genezing zijner huisvrouw zou kunnen verzekeren. BIXSCHOTE Maandag was 't alhier de plechtige inhuldi ging van eerw. beer Gal ens, a's pastor der parochie. Een heerlijke stoet verwelkomde den nieuwen herder en geleidde hem kerkewaarts. Op den doortocht warenhuizen en straten, met vele goeste versierd en dichten en jaar schriften vertolktentenatle kanten degevoeleus van genegenheid die de Bixchotenaars bezielen ten opzichte van hun nieuwen herder. Na de kerkelijke plechtigheid werd een feestmaal opgediend aan de talrijke gentodig- deD, waaronder een belangrijke groep Ene - ghemnaars.metde heeren Pastor burgemeester aan 't hoofd, een bewijs hoe groote achting eerw. heer Callens werd gehouden op zjjn oude parochie. Verscheidene heildronken werden voorgesteld, onder andere door Pastor Dr Hugo Verriest, lid der koninklijke Vlaamsche taai kamer. V GHELUVELT Dinsdag was het de beurt van Gheluvelt, waar de betreurde heer Haessebroucq vervangen is door eerw. heer Vanboutte. Bfj het intreden van het dorp werd de nieuwe herder verwelkomd door deu beer Burgemeester Vuylsteker, een bewijs te meer dat te itioluvelt gelijk in al onze Vlaamschegemeenten geestelijk en burgerlijk gezag samen werken voorliet zedelijx. en stoffelijk welzijn der werkzame be volking. Dichten, jaarschriften, vlaggen, wimpels, sparren en bloemen, een prachtige stoet, 't ge tuigde al van de ^eensgezinde verwelkoming van den nieuwen herder. menigte roerde, elk liep achter, om nog eenB de moordenaars te zien, elk sloeg zij re oogen op den Schout, die, met onbeschaamd gezichte en eenen spotlach op de lippen, voortstapte, zijn oogen sloeg op het nieuws gierig volk en het nog scheen te tergen en te verbitteren, met de ketens te schudden en te doen Klinken, die hem arm en handen op den rug gesloten hielden. Bakelandt enSimpelaeregingen achter tot buiten stad in 't gevolg der gendarmen. Als er schier geen nieuwsgierigen meer over en bleven, sloegen zij eenen weg in, die links op, hen naar Hooglede moest geleiden, en zij verdwenen in de velden. Kapitein! zei Simpelaere, als zij buiten zicht waren Wat is er, vriend Weet gij hoe dit hier begint te gaan? Hoe 't Is daaromtrent gelijk In de schietin gen, waar verscheidene dorpen bijeenkomen, en beurtelings uitgeroepen worden om te schieten. 'k En versta u niet, man I 't Is van Pé Bruneel schiet, en Bake landt maakt u veerdig: verstaat gij 't nu ZESDE EN LAATSTE LEGENDE Het was in de eerste dagen van sprokkel maand, 't jaar achttien honderd en drie. Straf koud en was het niet; immers't eD noch ten waaide; maar een klein met hier en daar sneeuw- n, liet genoeg voelen dat en dat men slecht weder Na de plechtigheid ter kerke, werden onder het feestmaal verscheidene welgepeisde en welgezeide heildronken voorgedragen, die door de aanwezigen geestdriftig werden onthaald, en tot in den avond weerklonk het: Lang Leve Pastor Vanhoutte. LANGEMARCK Tot ons spijt en kunnen wij in ons nummer van heden bet belangrij verslag niet opnemen over de heerlijke inhuldiging van eerw. heer Barbe, te Langemarck. Tot ter weke!.. De gazette was reeds opgemaakt als het aan kwam. Londen12 Mei. Hier en daar neemt men wat meerdere kooplust waar, vooral voor goede Engelsche producten. Voor konti nentale hop (Belgische eu Duitscbe) van goe de kleur, bieden de koopers goede prijzen, terwijl minderwaardige hop geen aftrek vindt. Aalst, 11 Mei Voortdurend is do handel kalm, zoodat de prijzen nauwelijks stanu houden voor beschikbare waar 40fr., voor October levering 54 55 frank. Tot nu toe mag men niet klagen over den toestand der hoplanden. Nuremberg, 13 Mei. Ter markt zijn de verhandeliegeu onbeduidend gewone waar 42-55 fr.minderwaardige hop voor den uitvoer 30-35 fr.In het algemeen staan cle hoptuiuen overal goed. Voor Eizasser hop, op October levering biedt men 80 tot 90 frank. Poperinghe, 14 Mei. Voor beschikbare waar i.etert, de markt geenszins 28 tot 30 fr. Voorden aanstaanden Oogst is er weinig raag 50 51 frank. De plantengroei is weelderig. BURGERSTAND VAN YPER van den 8 tol den 15 Mei 1908 Geboorten Demarez Victor, Kalfvaart. Vandenberghe Roger, Dixmuidestraat. Van Hoorebeke Gas ton. Kalfvaart. - Victoor Marietta, Minneplein. Bonte Julius, Bukkerstraat. Samper Antonius, Hoornwerk. Samper Autonia, id. Verleure Albert, Neêrstraat. Glinckemaillie Gamiel, St- Christoffelstraal. Gasier Margareta, Statie straat. Mallet Georgatta, Pannest aat. Indervuyst Simona, Hoornwerk. Ameloot Maria, Heere Jansiraat. Gisquic re Jules, Doorgangstraat,Lesaffre Martha, Hondstraat. Deturck Henri Poperinghe steenweg. Sterfgevallen Clays Edouard, 85 j. z. b ectitgt Kerrinckx Ludovica, Doorgangstraat. Godtschalck Anaïs 1 j. Bukkerstraat.— Bagein Cyrille, 68 j. handel, echtgt Huygho Maria, Rijselstraat. Vande- vyvero Leonia, 5f j. huish. eebtgte Vancollie Henri. Pannenbuisstraat. Tack Maria, 37 j. z. b. ongeh. Poperinghe steenweg. Declercq Camilla, 41 j. z. b. echtgt Haesaert Elisa, Lange Thouroutstraat. Craye Leonia, 11 maanden Eigenlieerdstraat. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Dediïo Marguerite, Wfjk G. D'amour Robert Wijk A Vandecasteele Adolphe, Yperstraat Vandooren Eugenie, Wijk l Gasier Maria, Wijk L. Pyck Rachel, Wijk E. Huwelijken Denut Justin, coiffeur en Flora Huys, z. b. Achille Boudue, werkmanen Juliana Zyde, kantenwerkster. Overlijdens Denys Maria. 31 jaar, ongehuwd, z. b. wijk F Teghel Irma, 32jaar, ongeh. z. b. Pottestraat. Devos Maria, 8 maanden, Veurnestraa Sotiier Francis, 75 j. z b. weduwaar van Rosalie Verüaeghe, Wijk A. Huwelijksbelofte Henri Arbie, landgebruikeren Mathilde Riem dienstmeid. BURGERSTAND VAN VL\MERTINGHE Geboorten Gryson Jeanne d. v. Karei en t eontine Dema rez. Vanhove Maria, d. v. Jules en Maria Blomme. Deltombe Albert, z. v. Alfons ei. Rosalie Verbrugghe. Mistiaen Jules, z v Emiel en Helena Blanckaert Huwelijken Gaston Barroo timmerman en Cyrilla Matrter.s dienstnr id. beide te Vlamertinghe. Rernv Gliesquiere, smid te Poperinghe en Mathildo Vandevj ver, strijk ster te Vamen i g In- Al fons Herman, n etser en Ida Snick. kloer maakster, beide te Vlamertii ghe. Emeric Derycke, landbouwer enlrmaMiS- sehelein, werkster, beide te Vlamertinghe. Volkomen van keeltering geneden door de beroemde Abdijsiroop a tb. m als de roos is een aangezicht zonder sproeten, roode vlekken of andere uitslagen van 't vel. L ij bekomt dit met gebruik tc maken van de merk Dada van Bergmunn&Co, Kadebeul, aan 0.75 fr. het stuk bij Flor. firtWier,Botersiraat en Jules Flamand, Tempel straat te Yper. vroos smokkelregenfje vlokskes het wi-iifi mochts Rond den vieren van de achtornoene zat er, langs een binnenwegelke van Rousselaere naar Gits, een man, gelokt op eenen boom, tegen den natten boord van eentn gracht. Hij zag er moê uit van werken of van gaan: zijn voorhoofd lag rustende in zijne beide handen, en zijne ellebogen op zijae knie'n. Hij enroerde niet, of'ten zij van tijd tot tijd, om rechts en links te kijken, waarschijnlijk of er niemand op en kwam. Aan zijne zijde lag er een gastok, met een zweepken aan; zijne kleêren waren tamelijk net, en aan geheei zijn aantreksel zou men een van die gasten verkend hebben, gelijk er nog veie gevonden worden, die geheele dagen op de beenen en overal te vinden zijn, en die nochtans met niemand en nievers zaken te verrichten en hebben. Dat was Bakelandt, de kapitein der roo versbende. Geen wonder was hij moê: dien dag kwam hij van Brugge al Rouselaere rond. Sedert lang had hij geern bij den Schout gerocht die opgesloten zat, of toch bij een der gevangenen uit zijne bende; zijne zakken zaten vol geld, dat hij meêgedregen, of langs de bane gestolen had, om aan zijne makkers te geven; maar vruchteloos had hij gepoogd en gezocht. Na vele loopens rond de stad, na vele zoekens om te kunnen landen, zonder zijn eigen bloot te stellen, had hij 't moeten opgeven. Hij en had maar, en dat verscheidene maal, 't mismaakte wezen der opgeslotene booswichten door de ijzeren traliën gezien, hun van verre zijnen moordenaaarsgroet toegezonden, en dan moeten vertrekken gelijk hij gekomen was met den spijt nog en de wroeging in zijn herte. Nu zat hij daar te peizen eu te her- peizen op hun lot, en ook misschien op het lot dat hem eer lange dagen, te wachteD stond. Hoe zeer was hij toch veranderd I Diepe rimpels doorgroefden zijn voorhoofd en zijne wangen; zijne oogen, die nog wel stra len schoten, waren ingetrokken en omwon- Hel is in u verlangen', uat. 111,t,ue uiei-n waar dige genezing bekend gemaakt wordt, zeide ons madame Johanna Maccls, wonende Oranjestraat 59 te Antwerpen. Z(j deelde ons bet volgende, mede: Gedurende een aantal jaren leed ik aan keeltering. Mijn borst was ook niet goed in or de, wantik had bij de onuitstaanbare keelpijnen waaraan ik leed, vreeselijke borstpijnen. Ik was op het laatste zoo erg gesteld, dat ik dikwijls bloed fluimde en bijna niet meer kon spreken. Ik sliep bijna in bet geheel niet moer en af niet meer dan een vogel Ik verzwakte en vermager de iederen dag. Voortdurend had ik aanvallen van warmte en koude en gevoelde mjj na de minste inspanning vermoeid, Het hoesten dat ik deed was hevig en pijnlijk. Daar ik reeds allerlei geneesmiddelen geprobeerd had, die mij geen van alle hielpen, had ik eerlijk gezegd, maar weinig vertrouwen meer in geneesmiddelen- Men vertelde mij, dat de Abdijsiroop, zulk een wonderbare geneeskracht had, en hoewel ik twijfelde, vei schade ik mij als laatste hoop de goddelijke Abdijsiroop zoo noemt mijn man ze thans Ik kon al zeer rap gevoelen, dat dit middel mij bijzonder goed deed, want na het gebruik van de tweede flesch verminderden de keel- en borstpijnen Het fluimen van bloed werd mindor en de slijm kwam gemakkelijker los. Mijn ver langen naar voedsel werd grooter. terwijl het hoesten minder pijnlijk werd. Ik ging voort met de Abdijsiroop te gebruiken, lot dat ik mij zelve genezen voelde. Ik ben uiterst verheugden verbaasd over de krachtige en geneeskundige w orking der Abdij siroop, en mijn man en kinderen deelenmijn blijdschap en verbazing. Een ding spijt mij, en dat is dat ik de Abdijsiroop niet reeds jaren vroeger ke de, want dan had ik niet zooveel beklagenswaardige jaren behoeven door te bren gen ais nu. Alle andere lijders roep ik toe: leest mijne verklaring, opdat gij eveneons door de Abdijsi roop,Klooster Sancto Paulo zult genezen De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo is ge heel onscbad-lijk e., geneest zonder terugval ling alie aandoeningen van borst en longen, asthma, etc. Zij geneest den weerspannigsten hoest en de verouderste verkoudheid. De Aodij- siroop geneest, daar waar alle andere middelen feilden. Prijs per flacon .3 fr. 4 en 7 fr. Algemeen De; öt I.. 1. Akker, Rotterdam. Hoofd-Depót voor Belgis: O. De Beul, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij Windeken.te Komen A. Monteyne Groote Markt, 18 te Poperii ghe L. Aertsens, opvolger Becuwe Botermarkt 7 MiddenapotheekCh. May, GrooteMarkt, 35, G. Libotte, Boomgaardstraat, A. Donck, Rijselstraat te Yper, en in alle goede apotheken. M. R. OMMESLAGH-SPEYBROUCK rricht zijne talrijke kalanten dat hij verkoopt MEEST GEZOCHTE herstelt grijs, of ver kleurd haar bepaalde lijk tot zijne oorspron kelijke kleur houdt het uitvallen tegen, reinigt de kruin, ver wijdert het schin en deelt er leven, groei kracht, glans en shoon- heid aan mede. groote Markt, 55, YPER den met blauwe ringen; zijne dikke lippen kwamen vooruit en teekenden, zelfs als hij hem bedwong, de onrust op zijn aanzichte. Aan geheel zijne houding, aan zijne opge- trokkene schouders, verkende men eenen man die, jong van Jaren en oud geleefd, de schoonste dagen van zijn leven misbruikt en zijne lichaamskrachten verspeeld had. Wat ijselijke gedachten moesten er in dat hoofd draaien 1 Welke bijtende knagingen dat Uerte verscheuren, dat met zoo vele misdaden bezoedeld was Hij was toch, hij b?ikelandt, van christene afkomste I In zijne jonkheid had men hem gesproken van God, van de helle, van zijne onsterfelijke ziele; en, in Vlaanderen hier, overal waar hij kwam, moest de godsvrucht der menschen, moesten de lang toegeslotene kerken, moesten de vervolgingen en het jammeren der christenen om de verdrukking van den godsdienst moest alles hem hetgeen hij nog geweten, maar zoo leelijk vergeten had, in 't geheugen brengen. Ja, 't moest alzoo zijn, hoe boosaardig hij ook was; en 't gedacht van't schavot en van 't geen erop volgen zou, moest hem oppers liggen, want som wijlen, als hij alleene was, viel hij stille, boog hij zijn hoofd en treurde hij. In diepe gedachten verslonden, zat Bakelandt nu neêrgezeten tusschen Gits en Rousselaere. Wat ongelukkig zitten gelyk die gasten daar te Brugge zoo sprak hij iu njn eigen. Opaesloten tusschen vier muren, en zonder hope van nog in den klaren te komen, 't en zij om het mes van den beul te kussen En altijd, van 's nuchtens vroeg tot's avonds late, peizen op hun leven van eertijds, op de vrijheid, op hun verzet bij d® makkers en misschien ook, gelijk ik nu, op hetgeen nog gebeuren moet I Zou er dan geen middel zijn om ze te verlossen 1 Dat wij eens al te gader deden, die noe overblijven, en al onze krachten inspanden, gelijk wy ze zoo dikwijls hebben ingespannen om el ders in te breken en te rooven j Vervolgt

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2