NUELMAREN B'SOUITS PAREINE Cff T Tram Yper-Oelle Sportleven M L Wettelijke Besluiten Foei, Leelijk! Hopmarkt m Huwelijksafkondigingen MEN VBAAGT HU ;S TE HUREN Verschillige diefstallen Rijwielkoers te Brussel Rijwielkoers van Robaais Rijwielkoers te Moorslede Wap ti 1 U in tijd voor den 001 van vrede revolver op de borst van den man, die te bed lag,en vroeg de beurs of het feven Een ande re wierp jufvrouw Baillu, die opgestaan was, in een koffer. Zij verloor het bewustzijn. De schelmen sloegen het deksel van het koffer toe, alhoewel de beenen eruit staken. De slachtoffers zijn het eens om Deroo aan te duiden als dengenedie met den revolver ge wapend was. DEROO. Ik heb de jufvrouw in hel koffer geworpen maar had geen revolver Abel POLLET. Ik was het die den oude met dpn revolver bedreigde- M. De Voorzitter. Mogelijk waart gij beiden met een revolver gewapend, of werd het wa pen van den eeneaan den andere overhandigd. DEROO. Pollet wilde mij het wapen niet toe vertrouwen; hij wasaltijd bang dat ik het schot onvrijwillig zou doen afgaan. M. DE VOORZITTER, 't Is goed. CAMERLYNCK, vrouw Lecleire en Guslave Lecleire, alsook de vrouw van Abel zijn als ver heelers in de zaak betrokken. Deze laatste loo chent. M. DE VOORZITTER. Zeg toch een maal de waarheid. Hoe wilt gij anders goedertieren heid van de gezwoornen verdienen Diefstal te Rousbrugge Den nacht van 20 april 1906 werd er bij mad- Nathalie Wemaere, weduwe Delhaye, 74 jaar oud. te Rousbrugge een diefstal met geweld gepleegd. 4009 fr. en verscheidene juweelen werden buit gemaakt. Do daders waren Abel Pollet, Deroo en Guyardzij bekenden reeds in i906 hunne plicbtigheid. Verscheidene vrouwen der bende namen deel aan het misdrijf als ver- beelsters, De dieven waren langs eene schuif venster binnen gekomen en Pollet bedreigde de de oude dame, die te bed was, met de dood; hij was met een revolver gewapend; een tweede lichte met een bougie. Terwijl Deroo vervol gens het slachtoffer in bedwang hield, doorzoch ten PoRet en Guyard het huis. Daarna sleurden zfj de dame in de keuken en bonden haar op eenen stoel vast, en doorzochten het bed waar zij een spaarboekje, geld en titels vonden. De bandieten maakten ten slotte de koorden los, droegen het slactoffer op haar bed, dronken en aten en vertrokken. M. VIEREN, oud wachtmeester der gendar merie, te Rousbrugge, thans te Waterloo, getuigt in deze zaak. Verchillige diefstallen worden nog opgeroe pen, onder andere bij; Quaghebeur, Proven; wed. Bouckenhove, Elverdinghe; Aernout, Elverdinghe; Goudde- roon .Voormezoele; Capoen, Voormezeele; wed Note, West-Nieuwkerke; Vrouw Gesquiére, West Nieuwkerke; Timmerman, Dicke.busch; Foutreyn, Crombeke; Radde, Ooslvleteren; Gappelaere, Poperinghf; Cortel, Watou: Giller, Yper; Dervcke, Crombeke; Jufvrouw Stragier, Rumbeke; J. Benoil, Doltenys; enz. Wanneer komt hij? De eer,e zegt't jaar blok misschien, de andere, als de muizen zullen nest maken in de ooren der katten, en wat weet ik al. Maar dat is al armen zeever, want moest men er eens ernstig op naden ken, waarschijnlijk zou dat al zoo lang niet moeten duren, en in 5 a 6 jaar of nog eerder zou hij kunnen loopen, en klein en groot, arm en rijk, jong en oud zouden er kunnen opzitten en er voordeel uittrekken. Vooreerst hoe zitten de zaken nu Eh wel, al de gemeenten hebben hun aandeel onder schreven, uitgenomen Reninghelst met een te korf van 68 ooo.fr, en Djanontre rrrqj een heeft beloofd, zoo heeft men mij gezegd, te onderschrijven tot loo.ooo fr. Er zou dus nog een te kort blijven van 38.ooo fr. daarentegen hebben Yper en Poperinghe beloofd een zeker deel daarvan te onder schrijven. Dan, wie zal er eerst profijt uit trekken. Voorzeker degenen die er eerst zullen gebruik van maken voor bun eigen vervoer en voor dit van hunne koopwaren. Vervolgens de gemeenten, actiehouders der uitbating, die, wel is waar, eerst wat zullen moeten toedragen om dat grootscb werk in gang te steken, maar die na korten tijd groot winstaandeel zullen trekken De ondervinding heeft zulks geleerd. Dus wie moet er voor 't ontbrekende onderschrijven? De belanghebbende gemeen ten, Ja wel. Maar als die gemeenten zulks niet willen verstaan, wie dan Ah ware ik maar handelaar of eigenaar in de streke, ik zou wel weten wie. Ik deed maar seffens eenen oproep bij mijne colle ga's om samen voor 't ontbrekende te onderschrijven om aldus de uitbating ten zeerste te vervroegen, zooals de 'heer Sekretaris van Locre deed in 1900-1901 met de belanghebbende gemeenten ten einde te zamen eenen wensch te kunnen vormen de vraag,om eenen tram in de streke te bekomen op te maken. Dit geef ik ter overweging va eeniender. Een voorstaander van vooruitgang. Verleden Zondag had er een match plaats tusschen Vanderstuyft en Parent, kampioen van Frankrijk. Eerste koers op 40 kilometers 1. Vanderstuyft, 2. Parent op 6 1/2 ron den (van 400 meters). De 40 kilometers in 29 m. 41 sec. Tweede koers, 100 kilometers 1. Vanderstuyft, 2. Parent op 8 ronden en 300 meters. De 100 kilometersin 1 uur öm. 15 sec. De franschen moeten nu zeker knarstanden van spijt, zij die onzen kleinen Yperling ver nederden, in zijne vroegere zegepralen over de fransche kampioenen, met te zeggen dat de «moteui'n hem meer bevoordeeligde Zaterdag laatst schreven zij dat beide «mo tours» gelijk gesteld waren en dat men nu eens zou zien wie er nu zou winnen. En Arthur Vanderstuyft speelde met de fransche kampioen gelijk de kat met de muis. Koers tusschen Vanhouwaert, Catteau van Toerkonje en Marcelli de kampioen van het Noorden. So kilometers 1. Vanhouwaert in 1 uur 10m. 20 sec. 2. Marcelli op 30 meters. 3. Catteau op 200 meters Bravo Vanhouwaert! Gij zijt de koene kamper welke wij in u steeds gewaardeerd hebben. Eind en verre doet gij de naam der Belgen en die der Vlamingen bijzonderlijk kennen en waardeeren, en tier over u zijn de oude fiere zonen van het oude fiere Vlaande ren. Zondag aanstaande hebbener te Moorslede roote koersen plaats. Er zijn 3000 fr. prij zen. Binst de koersen aankomst van de Ronde der Vlaanders. PROGRAMMA 1. Koers voor Damen. 2. Match Franco-Beige. Belgen -. Franschen 1. YYnhouwaerfc 1. Trousselier 2. Masselis 2. Platttau 3. Haeck 3. d'Hulst 3. Koers handicap voor kinderen. 4. Koers met oude rijwielen (groot en klein wieltje) Mochte de zon heel den dag ons feest op luisteren en mochten er veie oveffwinnirg van Vanhouwaert chen. plaag, zoodat men in menige dorpen fel wasschen moet. Men kwoteert Engelsche hop 45 GO fr. Beiersche, 35-50 fr. Ameri kaansche 37-52 fr. Belgische 35 Ir. Nuremberg24 Juni. Daar de vooruit zichten op het nieuwgewas te goed zijn in alle landen, verslapt de handel. Markthop, le kwaliteit 50 fr. 25 kwaliteit 37 fr. tot 45 fr. Brussel, 24 Juni. Dewijl de brouwers weinig aankoopen en de hoptuinen overal een overvloed van producten beloven, blijft de markt uiterst kalm. Voor beschikbare waar, Aalst staat aan 32-35 fr., Poperinghe (stad) 25-2G fr., voor het nieuw gewas Aalst 42,50 fr., Poperinghe (stad) 39-40 fr.doch zonder verhandelingen. YPER ging M. zijn toe om do- te jui- Mengel werk van 't Nieuwsblad van Yper. N'l 14 g') nuum door E. H. V. HUYS VEBRODEN NADRUK Niemand, het was te donker. Niemand verstaan? Ook niet. Zij hebben toch iets gezeid, en gij tn waart zeker zoo verre niet gezet dat geen woord en kont onthouden? Het ligt mij te binnen dat zij, onder malkander sprekende, Sander zeiden, tegen den eenen. Gepast! zei de Stadenaar, die do eerste verklaringen had gedaan: Danneel, die ik in mijne jonkheid kende, heet Sander. De Meier wreef zijne handen; "t was al dat hij weten moest. Zonder een oogenblik: te verliezen, wierd er een man ter trouwe naar Passchendaele gezonden^ om te onder zoeken waar de woning stond van den ver dachten Sander Danneel. Nog wat vóór avond was hij terug met goede inlichtingen: hij verzekerde dat die Sander een kerel was van slecht gedrag, dat hij sedert jaren en jaren achter 't land liep en dat hij in kennisse was met alle slach ran onbefaamd volk uit het ronde. Meer en had men niet noodig te weten Tusschen zeven en achten 's avonds stonden de gendarms van Rousselaere, vergezeld van eenen leidsman, reeds in de nabijheid van het huizeken waar Sander Danneel woonde, 't Was wat donker en slecht weer: de wind blies hevig en joeg fijne sneeuw au 't aanzichte onzer gastan, die eerst w.at De vaart der Leie naar de Yperlee Men weet dat, gelijk de vaait van het Center, in Henegouwen, do vaart der Leie naar de Yperlee sedert lange jaren onvol tooid blijft. Over eenigen tijd had men beslist, om de oevers te doen houden bij Maaf'nö w.i-'Jnr?keRuenmet zand. werd er erkend dat die sckooreu in zand geen zekerheid genoegen geven. De minister van Openbare Werken, heeft, zegt een ambtgenoot, bevolen een gauscb nieuwe studie te doen, die ditmaal alle gevaar zou benemen voor nieuwe inzinkin gen. Er ware sprake van een tunnel te bouwen in metselwerk, in open lucht, met gemetste kuipjes in beton armé. 't Is waar schijnlijk dat het nieuwe ontwerp het bou wen van bijgevoegde sluizen zal te weeg brengen. De spijzing der vaatt zal gedaan worden met het water der afdamming van de Leie te Komen, en bij middel van elek- trieke pompen. Bij koninklijk besluit van 14 juni, wordt aan de kerkfabriek van St Maartens te Yper, toelating gegeven om eene inschijving in het Grootboek der Staatsschuld, ten nomi nalen kapitale van 78,300 fr. om te zetten, in titels aan houder, der Staatschuld, welke titels tot onderpand inde Nationale Bank zu len nedergelegd worden, om eeneopening van krediet te bekomen. Zondag morgend, rond 4 1/2 ure, Henri Siroux gaan visschen mi t de lijn. Aan de Majoorgracht, zag hij een paar kloefen aan den kant staan, terwijl er op 't water een lijk dreef. M. Siroux verwittigde eenige andere perso nen en weldra haalde men het lijk op Het was dit van vrouw V., 60 jaar oud, woner.de op de Esplanade. Het stoffelijk overschot werd ver volgens naar't gasthuis overgebracht. Een persoon van West-Nieuwkerke stond met zijn rijtuig, meteen muil bespannen, vóó»' de herbergGoede Hoop Rijselsteenweg. Opdat het dier gemakkelijker ha l kunnen eten, deed hij de teugels los. Het. beest, zich vrij gevoelende, vluchtte in dolle vaart weg, met het rijtuig waarop eene vrouw en een kind wa ren. De geleider liep bet dier achterna en op't oogenblik dat hij het meende te grijpen wierd hij op den grond geworpen. Hij is een rib gebro ken en klaagt over inwendige pijnen. Gelukkiglijk is het hollend beest, wat verder tegengehouden geweest, zonder andere onge lukken te veroorzaken. Door tusschenkomst van den Burgersbond en het bestuur der christene vakvereenigin- gen van Yper, hebben de bazen tegeldekkers den loon van dekkers en dienders vermeer derd ten vollen genoegen van dezen. EEN PRIJS VAN 200.000 FRANK. [lel groot lot van 200.000 fr. der Loterij van Roubaais is gewonm n geworden door den jon gen werkman ketdinakir. Antoine David, 26 jaar oud. Sedert vvr-ehcidene maanden was del jongeling zonder werken had ten laatste arbeid gevonden aan boord van de Iéna Zondag was bij te RoubaaEeen bezoek komen brengen aan zijne verloofde en vernam er het blijde nieuws. Vfinnrlon'" G'i aden die aan de maag v 1 itAiuiAi..lijdt moeilijke spijsver tering, zuurheid, braaklust, maagontst- king) beproeft eene doos slijmverdrijvende pillen van Dr Walthery en gij zult verbaasd zijn over de verandering. YVERV1CK De werkman Karei Bousse, 56jaar, woonach tig aan de Brug, kwam maandag morgend vleeschsoep halen bij den beenhouwer Caste le.i/tu.lR,!11,1 'n u a" 'dlv'i 'k oer," wa af'iiij 'li fó o<] bego n te spuwen en weldra den geest gaf. De ongelukkige was weduwnaar met twee kinderen; zijne vrouw en een zijner zonen zij in twee jaar tijds ook plotseling gestorven. London, 22 Juni. In de markt is er geen verandering gekomen Altijd is er wat vraag naar alle slag van hop, doch de ver handelingen zijn niet belangrijk. Omtrent overal staan de hoptuinen goed. Het weder begunstigt toch het ontstaan van iusekten verwarmd waren van gaan en die nu stille stonden, wachtende naar de hevelen van hunne overheid. Het aangewezen hutteken stond op een stuk bands afstand van daar, geheel alieene ware het klaar geweest, men zou in den Noordoosten den tone van Roosebeke heb ben zien uitsteken, en zuidwaarts misschien de h.oogste huizen van het dorp te Passcben daele. Door do ruitjes in den muur zag men licht; t er was daar voorzeker iemand bin nen. Het volk stond rond den brigadier: de wapens wierden uitgehaald en ieder bereid de, uit voorzichtigheid, den wederstand. Mannen, zei de overste in 't fransch, wij gaan 't hier wel en rap doen: ik zal de deur opensteken, springt haastig binnen achter mij, en grijpt al vast dat gij vindt; zijn er die were bieden of vluchten willen, en spaart ze niet: levende of dood moeten ze meél Stillekeus naderde 't volk tot tegen het 'auis, zonder dat men hunne stappen kon hooreu op het sneeuwtapijt, dat den grond bedekte, en zij stonden huns gezessen rond en vóór de ingangdeur: de leidsman was wat achtergebleven. Op dien oogenblik en hoor de men niets van binnen in 't hutteken, 3iets anders of een man, die gedurig telde: één, twee, drie en zoo voorts. Als dat wat geduurd bad, en dat de stem allang geteld <;n herteld had, hoorde men op het hout eener tafel de reutelinge gelijk van munte, versmeten wierd, en die klinkende in beurzen, of in d handen viel van verschil- lige menschen» Het geld, dacht elk, van baas Ariaanl t is leelijk en zeifs zeer leelijk, de puisten haarwórms en roode vlekken in 't aangezicht of op';, lichaam! Waarom dit zoohaast mogelijk oietdoen gentzen met het voortreffelijk afdrijf middel, zoowel gekend onder den naam van Waltherypil; PITTHEM Eene onbekende vrouw, van rond de 40 j sar wel gekleed, reed zaterdag morgend, rond 9 ure, per velo langs den Brugschensteenweg Zij stapte af'in de herberg Zwijntje gehou den door Emeric Casteele; zij zegde onpasselijk te zijn en vroeg een bed om wat te rusten. Di werd haar toegestaan; eenigen tijd nadien gii.g men zien en men vond de vrouw beweegloos iggen. Aanstonds werden een priester, een dok toren de poiiciekommissaris verwittigd; dezen kwamen ter plaatse, doch de geneesheer kon slecht, de dood bestatigen. Zij werd later herkend voor de dochter van M. Jan De Clercq, beenhouwer te Ingelmunster. De ongelukkige moest binnen eenige dagen in het huwelijk treden. Uit de lijkschouwing bleek dat het overlijden te wijten is aan eene hart- aderhreuk. RENJNGHE De genaamde Constant Merievede is dinsdag achterover van den zolder zijner woning ge stuikt en zoo <rg gekwetst, dat men voor zijn leven vreist. De ongelukkige was 's avonds ten 8 ure tot het bewustzijn nog niet weerge keerd. De gendarms waren stille lijk dood; zij beelden, niet van de koude, want zij en gevoelden zo niet meer, maar van het ge klank dier geldstukken, die zoo duidelijk de dieven en de moordenaars verrieden. Niemand en sprak, het geld ruttelde voort eu do brigadier had met zijne vingers de klinke van de deure gezocht en gevonden, als cr eene stemme van binnenkwam, dié zei: Sander, gij hebt te vele genomen van mijnen hoop daar! 't En is geen waar, antwoordde eene andere - t Is waar, 'k heb het gezien! - Gij en moogt dat geen eenen keer meer zeggen! 't En is voor u niet dat ik zou zwijgenI Stille, stille, geen ruzie! zei een derde tale, die scheen te willen middelen, laat ons hertellen! 'k En hertelle niet! Gij zult hertellen of ik haal het geld uit uwe beurze. MEENEN Dinsdag, rond 4 ure 's avonds,kwam Joseph Cardoen, 20 jaar, stoker op den tram, wonen de te Gbeluwe, alhier langs de Yperstraat, toen hij aan de Gazstraat een peerd zag aankomen in volle vlucht, de tremies na zich slepende. Hij sprong naar den kop van hel dier en gelukte er in het tegen te houden na een SOtal nieters ver medegesleept te zijn. Daar de verschillende scholen der stad juist gedaan waren, zouden er voorzeker, zonder de moedige daad van Gardoen. ongelukken le betreuren geweestzijn Ü1CKEBUSCÜ Uitslag van den geitenpi ijskamp van Kermis dinsdag. 1. Geiten zoxdeh hoohn Geiten m.-t 2 tanden: 1" Tytecu Julien; 2' Van Elslander Pietcr; 3cSiX Jules; 4C Wwe Van suyt A; 5* Leeuwerk Th. Geiten met 4 tanden 1" Leuridan Th; 2' Six Jules; 3e Aernout Arthur; 4a Beele Aluïs. Volwassen Geiten; 1° Hennink Aug;2e Pauweh Jules; 3e Vandevoorde L; 4C Timperman II; 5' Louwyck Ed; 6" Ww« V. Eeckboulte B; 1' Du mortier H; 8C Beele Henri; 9° Charles Emile. II Geiten met hoorns: 1° Delforche F; 2C Vandevoorde L; 3° Wwe Ghys P; 4' Rarbez C; 5a Dury Arthur. WAARVAN MEN IN BRUSSEL SPREEKT Van niets anders als van den buitengewon 1, uitverkoop va.i seizoentinde lie plaats zal tub ben op maandag 29 Juni. Onnoodig te zeg gen dat wij van het welgekende huis Leonharn Tietz willen spreken, alleen bekwaam van zui sen slag te doen zooals zij ons dit jaar meer al.- eens laten zien heeft. Maar dezen keer me er ais ooitzullen deprovinci koloniën een grootprofijt vinden indien zaonmiodelijk de lijst der voor deelige artikels vragen aan tiet Huis Leonharn Tietz, 36 38 Nieuwstiaat, Brussel. Kosteloos opgezonden. WATOU Door onzen geachten en ievervollen onder wijzer, M. Knudde, werd ruim een jaar geleden het gedacht geopperd, van eenen geitenbond in te richten tot voordeel der werklieden Het is onbetwistbaar, dat de geit voor den arbeider van groot nut is, dat zij te recht zijne melkkoei mag genoemd worden. Weldra wierd de gedane voorstel, dank aan de medewerking der geestelijke en wereldlij ke overheden en andere volkslievcnde perso nen eene wezentlijkheid. En zie het syndikaat bestaat nog maar zoo lang en er zijn reeds boven de 200 deelnemers die gaarne eene kleine bijdrage betalen om, ingeval van verlies eene vergoeding te ont vangen en tegelijk van de andere gunsten dier vereeniging te genieten. Onder de talrijke voordeelen die de werk man er kan putten, zijn ook de aanmoedigin gen door keuringen, tentoonstellingen 0' gei tenprijskampen verleend. De kweeker krijgt er lust door om zijne dieren zoodanig te be zorgen dat zij tegen andere of betere mogen in vergelijking komen. Bij hen ontstaat het gedacht lammeren of geiten aan te koopen, die van een beter ras zijn dan die welke hij tot dan toe bezat. Donderdag 18 Juni wierd de plaatselijke prijskamp gehouden. Dit nieuwerwetsch ...v,-, uuui gtreu weaer begunstigd had vele menschen uitgelokt. Aan de keuring namen 145 geiten deel. De keurraad samengesteld uit den E. H. Dejaegher, de heeren Decaestecker toeziener veearts en Vanden Wouwer staatslandbouw- kundige kenden de \olgende belooningen toe I. Bokken 1. Giiristiaen Ser. 2. Ruckebusch Cam. 3. Matton Louis 4. We Antheunis 5. Pin ceel Charles. II. LAMMERS 1. Decreus Louis 2. Jansen Henri 3.W« Antheunis 4. Gossey Om. 5. Vanhoucke Jules 6. Debergh J -B. 7. Baillu Cyr. 8 Decrock Gh. 9. Oreel Alf. III Jonge Geiten AZonder horens Sweertvaegher René; 2.i,overConstant Harre Charles 4. Deroo Cyr, 5. Rucke busch Cam.; 6. Bordeyns Cam.; 7. Bordeyne Henri 8. Deprez Leon 9. Leupen Cam. B. Met horens 1. Lebbe Henri 2. Butaey Am. 3. Camerlynck alid IV. Niet VOLSCHOTEN GEITEN (j 3 jaar) A. Zonder horens I. Poisonneer Ed. 2. Loor Petrus; 3. Cauwelier Dyonis 4. Theeten Cam. 5. W« Vandenbusscbe 6. Decrock Ch. 7. Thee- ten Benoit 8. Ruyssen Al.; 9. Rayon J.-B.; Lomey Fred. u. Berquin Des. 12. Demey Henri; i3. Cauwelier Jules. B. Met horens 1. Busson Leon 2. Sweertvaegher Fred Deweerdt Petrus 4. Neuville Henri 5.' Debruyne Jules; 6. Rousseeuw Jer. 7 Bordeyne Ed. V. OUDE GEITEN (4 jaar en meer) A. Zonder horens i. Demol Karei W° Huygbe Francis 3. Beun Alfons 4. Vandewynckel Jules Kesteman Aug. 6. Viaene Petrus 7. Beys Aug.8. Cbristiaen Ser. 9. Bertheloot bred. 10. Vanrenterghem Pet. 11. Aller BURGERSTAND VAN YPER Van den 20 tot den 28 Juni 1908 Geboorten; Willaert Lea, Kalfvaart. Petit Gerard, Hondstraat. Bartier Maria, St Nicolaasstraat. Lesage Renaat. Griraminckstraat. Huwelijken Balthasar Karet, ingenieur te Morlanwelz en Pot Emerentia, z. b. te Yper. Bullaert Polydoor, aardewerker en Beda Maria weriivrouw, beiden te Yper. Overlijden Haubourdin Camiol, 1 jaar, Zaalhof. Loosen Eugenia. 60 jaren, z. b. echtgt. Vandenberghe Petrus, Esplanade. Verbéke Mari 23j. z. b. ongehuwd, Meenenst. Camb er Pieter,8t j. z. b. wwe Blomme Virginia L. Thouroutstraaf. Vylein Modest, 80 j. z. b Boterstraat. wwe Leroy Barbara, BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten Hoevenaeghel Albert, Veurnestraat. Ghes- quiere Nes!or, Wijk R Malbranche Joseph Hondstraat. GlinckemaHMe Maria, Cassel- straat. - Boitez Andró, Casselstraat. Huwelijken F'ueber Doheegher, landbouwer en Emma Dn- weeidt, landbouwster Hector Grens, trambediende en Rachel Val- laeys, winkelier ier Huwelijksbeloften CyrilleSoenen, landbouwer on Hermanie Soe- ner>, landbouwster. Louis Miehiel, zager en Elisa Desagher Kant werkster. Charles Chat. let, plafonneursgast en Leontina Recq, Kantwerkster. Eugène De Byscr, kleermaker en Angèle Heu ser. werkster. Georges Lefever, metsersgast tn Maria De bruyne. Kantwerkster. BURGERS PAND VAN VLAMERTINGHE. Overlijden: Debruyne Charles. 69 jaar landbouwer en her bergier, eebtg. van Maria Doom. BURGERSTAND VAN WATOU Geboorten Vandanbruwane Irma. Deheeglio Saint- Michil Agues. Deroo Anna Martha. - Sterfgevallen Adrien Couture, oud 7 dagen Juliana prez. huisvrouw, Pieter i evos, oud 53 jaren.— Sid'oma-Rulina Staelens, weduwe van den gewezen ontvanger Amand De Brouwer, oud 81 112 jaren;—Watteeuw Henri,oud 58 I[2 jaren. Simoeys Maria, 4 maanden. Leopold Ver- haeghe, óud 7) i|2 jaren. Huwelijksbelofte Cyriel Morrez met E'isa Thoré, beide geboren en wonende te Watou. Huwelijk Jereroie Leys en Marie Perpok, Watou. Alice. Bossaert De beide te Voert het lierte van te naderen! Wij hebben alle drie gelijk recht, en gij zult het geven, ot ik grijp u vast en'k zegge 't tegen Bakelandt, dat gij een ver rader zijtl Wat durft gij, duivel!... schreeuwde de moordenaar, en bij sprong op dat er een stoel viel, dat de tafel wankelde eu dat de woorden vergingen in het geruchte. Geheel het kotje kwam iu roere. 7 Vervolgt. weireld Jules 12. Cauwelier Remy i3 Brysbaert Ad.;i4. Berquin Ed.; i5. Annotte Petrus. B. Met horens 1. Graescbepe Cam. 2. Buseyne Jerome 3. Ackaert Cyr. 4. Debruyne René 5' Paresis H 6. Coussey Om.; 7. W" Billiau 8. Ruckebusch Georges; 9. Ruyssen Jerome 10. Derycke Cam. u. Rousselle Cam. 12 Blanckaert René. Vele premien worden verlot,zoodat weini deelnemers ijdelhands naar huis gaan. Canaille Van Biervliet meesterboefsmid, huisvestte Yperen Alicia Van Belleghem gehuisvest te Brugge. Marcel Gauquie. bakkersgast gehuisvest Roesselaere en Elisa Brouckaert, dienslmeid gehuisvest te Woumen. Ludovic Michief, boutzager, gehuisvest te 7 per en Elisa Desagher, kantenwerksier, gehuisvest te Poperinghe. z. b. te Dit schoo e gezegde, eenmaal door een groot Duitsch staatsman uitgesproken, getuigt van een juist oordeel en een zeer juisten blikopde toekomst. Immers, indien de volkeren zich zou den wapenen, op hot laatste oogenblik, dat wil zeggen, wanneer moeilijke verwikkelingen invallen dan zou het te laat zyn. Er is dan geene gelegenheid meer om zieti zoo spoedig te wape nen, dat men in staat zou zijn, de vijandelijke aanvallen af te weeren, en het is bijna zeker dat degene, die de beste voorzorgsmaatregelen genomen heeft, als overwinnaar uit het strijdperk treedt. Wanneer men mot eene gewone verkoudheid geplaagd is. en men wapent zich niet intijds, dat wil zeggen, wanneer men niet op tijd het goede geneesmiddel neemt, dan is het van de 100 gevallen 80 maal zeker, dat men borstlijdor of teringlijder wordt. Daarentegen moet men zich wapenen Rij de geringste'verko dheid, hoest of bronchitis moet gij uwe toevlucht nemen tot het groMsto geneesmiddel dezer eeuw, de over de geheele wereld beroemde Abdijsiroop. Koop heden nog bij uwen apothe ker eene flesch Abdijsiroop, opdat gij niet in de klauwen vallet van die vreeselijke tering, die reeds duizer.de menschenlevens verwoestte. Bedenk wel, dat de tering gewoonlijk met hoesten begint. Denk er niet te licht over, en reder,eer niet: het zal vanzelf wel overgaan. Duizenden voor U zijn door die redeneering in d«n bloei huns levens geknakt. Luistert naar goeden raad. De ABDIJSIROOP wer kt wonderbaarlijk snel- een gewone hoest wordt in eenen dag ten volle genezen. Madame LOUISE JACOBS, wonende I iedt- plaats 25 te Brussel schrijft oi s: Ik leed gedu rende ee jarfl.. aan hevige borst ben au wd heden gepaard meteen drogen chronischen ho st. Het was zoo erg, dat ik nauwelijks adem kor. halen, ^een enkel der vele geneesmiddelen die ik gebruikte hielp rojj. Toen ik van de wonder baarlijke geneeskracht derAbdijsiroop, Klooster Saneta Paulo hoorde spreken, b'stelde ik oen flacon en ben van deze eene flesch Abdijsiroop totaal genezen. Had ik het maar twee jaar eerder geweten, dan had ik dezen tijrl voorzeker niet zoo sukkelend doorgebracht. Prijs per flacon 2 fr. 4 en fr. -- Algemeen De|öt I.. I. Akker, Rotterdam. Hoofd-Depót voor Belgie: O. De Seal, Lange Nieuwstraat, 57, Antwerpen. Verkrijgbaar bij Windekens, te Komen A. Monteyne, Groote Markt, 18 te Poperirghe L. Aertsens, opvolger Becuwo Botermarkt 7, Middenapotheek Ch. May, Groote Markt, 35, C. Li botte, Boomgaardstraat, ADonck, Rijse'straat te Yper, en in alle goede apotheken. voor burgerhuis van Stad GOEDE EN TREFFELIJKE WERKVROUW wel kunnende wasschen en kuischen. bij de Kinders Titeca, TANDEM in goeden staat, zich te wenden ter herberg de Tram- Statij te Yper. statie, hij de Groote met werkplaats en achterpoortje, gelegen in de '.ijselstraat, Nr -131. Zich bevragen in de Rijselstraat, nr 132.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2