O STADSNIEUWS Gemeenteraad Jubelfeest Tentoonstelling Tol navolging Concert IbJ? 4ii «m.1 «JE» a 1858-1908 iaanderens-Jubelbedevaarl naar 't verre Lourdes Examens H uwelijksafkondigingen Hopmarkt Dp Hrif» arhtpn Acht uren werk',cht uc ui i«5 aciiieu uren ruit en acht uren I^undi 3 kout 1 tïardi 4 A out, midi Til Bmikn 1. Ch. Warlop; 3. Ch. Warlop; 3. Fassesl. Het is te hepen dat de Boesioghsche geiten- boerinnen in groot getal naar Yper zullen gaan om deel te nemen aan den Geitenprijskamp van het gewestelijk Verbond tan Yper opDonderdag f* Oogst aanstaande. Sedert 34 Juli is er te Boesinghe een weer kundige dienst ingericht: het koninklijk obser vatorium zendt dagelijks voor den noen eene draadmare met de weervoorspellingen voor 's anderdaags. Op onze gemeente wordt dit bericht ter kennis gebracht op de volgende, manier: Als man twijfelachtig weder voorziet, dan geeft men een kanonschot; voorziet men regen, dan schiet men 2 maal; is er onweder te verwachten dan lost men drie maal het kanon; voorziet men schoon weder dan schiet men niet. Men schiet tusschen 4 en S ure 's namiddags. Te beginnen met zaterdag 1 Oogst zal men 's noens schieten. ELVERDINGHE In den schiiderwedstryd in de S* Lucas- school te Gent, voor het zevende en laatste studiejaar heeft II. Michel Lowagie van Elverdinghe den eersten prys behaald M. Lowagie ia een oud-leerling der Ny verheidschool van Yper. Onze beste gelukwenschen 1 verzet, dat ware ideaal; maar nog zou men moeten gebruik maken van de afdrijvende Waltherjjpil, want zonder haar, goene gezond heid, en zonder gezondheid, geene rust nog ge lok; en dan waarom goedl UIT WATOU Dit jaar werd hier de li Juli, de berinnerings dag van den guldensporenslag met meer geest drift gevierd, dan naar gewoonte. De vlaggen die wapperden om deze roemrijke gebeurtenis te huldigen, waren veel talrijker. Er bestaat dan gegronde reden, om te oordeelen, dat het meerendeel der ingezetenen zullen verstaan, dat deze zegepraal de grondzuil is van onze onafhankelijkheid, van Viaanderens zelfbestaan. Men mag ze met den naam van kleingeestigeri bestempelen, degenen, die beweeren dat de vie ring van de Groeninger victorie eene uildaging is aan Frankrijk. Neen, zij is het evenmin, als den 31 Juli eene spotternij zou wezen voor onze noorderburen met wie wij zoowel als met de Franschen in de baste verstandhouding begee- ren te leven. Wij vieren dus deze twee dagen te gtlijk, als degeheugenis van twee wapenfei ten die onze vrijheid en ons volksbestaan heb ben verzekerd, vastgesteld en tot rotswerk op gebouwen. In dan voormiddag van Zondag 36 Juli, kwam de maatschappij de oude wapenbroeders var Watou in dichte drommen onder het bevel van baren hoofdman Voorzitter, het gemeente bestuur in het wethuis afhalen. Met vlaggen, klaroeaenen trommels geleidde zij de talrijke schaar der schooljongens met de heeren Burge meester, Schepenen en Raalsieden naar de Kerk. Het was verrukkend, om de vaderland sche en congoleescbe vlaggetjes der kinderen in den wind onder de glinsterende zonnestralen te zien wapperen, kleinen en grooten met or- dentelijken tred te hooren stappen. De zang der H Mis werd door de schoolkin deren uitgevoerd. De uilgalming miek indruk op de menigte ingezetenen, die de ruime Kerk vervulden. Verrukkend was het ook, toen de klaroenen der wapenbroeders onder de gewei ven weergalmden, om het groot wonder van het H. Outer te verkondigen, voor welk he strijdwapen zich nederboog, als zinnebeeld der onderwerping van het menschelijk verstand aan het Geloof, de vernietiging van het stoffelijke door het bovennatuurlijke, door het hoogwaar dig Sacrificie. Na de godsdienstige viering, na den zang van het dank-en smeekgebed ving de huigerlijke plechtigheid aan. De oude wapenbroeders schaarden zich onder het forsch kommando van hunnen kapitein voor het g« meentebuis en rond de schooue marktplaats. Daar moesten de jonge wapenbroeders, de jongens der gemeente school, hunne kunstgrepen beproeven. Met wonderlijke gelijkheid voerden zij, onder het bestuur hunner geachte onderwijzers, de li chaamsoefeningen uit, 'i zij op stand of op marscb met of zonder stok. Deze oefeningen werden begeleid of gevolgd door het uitgalmen van vaderlandsche liedereu, die de talrijke aan wezigen warm ACHTBARE HEEREN, In naam der kinderen onzer gemeenteschool, neem ik eerbiediglijk het woord om u allen de gevoelens uit te drukken, welke onze kinder herten bezielen. Uwe welwillende tegenwoordigheid op dit aangenaam vaderlandsch feest der schoolkin dereu en der leden van den vaderlandschen bond geeft ons allen de klare getuigenis van het belang, welk gij stelt, vooi eerst, in de goed- opvoeding onzer kinderscharen, en daarbij in alles wat den roem en de grootheid van het vaderland betreft. Wij van onzen kant bedanken u in onzen naam en ook in naam der leden van den vader landschen bond voor die ware blijken van toe genegenheid en van bekommernis met ons geluk en net heil van ons België. Hier laten wij de vlaggen boven ons hoofd wapperen ton bewijze der verkleefdheid aau 't Vaderland en zijne bestuurders in 't algemeen en aan u beheerleden van Watou in 't bijzonder Wij beloven daarbij ons te bevlijtigen, om door een goed gedrag, door eene ijverige leer ziamheid en door het stipt vervullen onzer plichten, aan uwe rechtmatige verwachtingen te beantwoorden. Als deftige scholieren, en als vaderlandslie veilde knapen, zullen wij steeds onze overheden eeren en beminnen, trouw hunne wenschen en geboden volbrengen, in hen sieeds het gezag van God en Koning erkennen, om tol allerbeste burgers op te groeien, tot zoo mogelijk waar dige leden der zoo schoone instelling welke hier rond ons geschaard is «namelijk den vader landschen boud der oud soldateu. ln de H. Mis hebben wij vandaag, en zullen wij voortdurend nog, den zegen afsmeekrn voor u allen bestuurders en ingezetenen van ons duurbare Watou. Ziedaar,waarde Heeren.de vurigste wensch en rechtzinnigste beloften der leerende jeugd van Watou. Ter bekrachtiging van deze weinige maar welgemeende woorden, zullen wij nu het vaderlansch lied zingen. Eendracht maakt macht. En om te eindigen roep ik in naam van allen, hier tegenwoordig, uitLang leven onze geachte bestuurdersHeil en geluk aan u allen Bezondere gelukwensch aan u, achtbare Heer Burgemeester, voor de onderscheiding die u te beurt viel. Z. M. de Koning vereerde u kort geleden met het eeremetaal van eerste klas van 25 jaren onverpoosde deelneming in hi t bestuur onZ' r uitgestrekte gemeente. Heil aan u heer Burgemeester, heil aan allen. Uwe zeer ootmoedige dn naars De schoolkinders van Watou De heer Burgerm ester sprak hierop eenigr welgemeende en diepgevoelde woorden \.m dank lot allen die het feest opluisterden. Mochten deze woorden weerklank vinden in de herten vanalle vaderlandsminnaars. Mochten zij de gevoelens van liefde tot het geboorteland aannemenenontwikkelen Mochten alle burger volgens den raad van den E. H. Pastor in zijn sermoen, de valsohe profeten vluchten die hel gezag'? illen wegvagen, die voor leuze hebben noch God noch koning, noch vorst. Mocht er verntaan worden dat de H. Kerk steeds op de bres staat waar wee en ramp te troosten, klacht en Iraan te stelpen is. Mochten deze vereeni gingen, zooals de nieuwingerichte «de wapen broeders» groeien en bloeien, den besten uit slag verwerven in hunne menschlievende en vaderlandsminnende strevingen.Immers in den schoot dezer sociëteit is eene lijfrentgilde inge richt, zij zal hopen wij, met hare twee zusters, de be.-taande pensioengilden, ertoe komen den eest in voorzienigheid bij velen in te planten. Zoodat iedereen mag zeggen Al word ik ooit kr nk en oud Ik stap voort zonder vrees en stout. Openbare zitting van den gemeenteraad op zaterdag 1 Oogst 1908, om 5 ure 'savonds. Dagorde: 1. Museum: Rekening 1907. 2. Stadsharmonie: Buitengewone toelage. 3. Wegenis: Rechtlijning van de Door toejuichten. Eindelijk stapten of Igangstraat; onteigeningen. defileerden jonge en oude wapenbroeders vuor de heeren Burgemeester en raadsleden. 1:> naam zijne medeleerlingen sprak een scholier deze korte rede tot de Overheden: Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper. N'U9 TïIïlIM deer E. H. V. HUY8 ▼KBBODKN NADRUK Na weet ge, citoyen rechter, wat ik heb trachten te achterhalen, op nw verzoek, en waarvan ik u hier rechtzinnig verslag ben komen geven. Is 't al vroeg de rechter, die met aandoening, zonder spreken en schier zonder roeren, den verteller aanhoord had Ja- 'et, citoyen. 't Ie wel gij moogt nu voortgaan Borgen zal ik u voldoen maar zwicht u bijzonderlijk van tegen iemand een woord te reppen van al dat gij komt te verrichten en te verhalen. De man bezag den ambtenaar met ver wondering, maar hy en durfde niets tegen- eeggen; hij keerdeom en vertrok al peizende: de rechter is toch aardig vandage, en dat is my nen keer beloond zijn voor zoo eene gevaarlijke zake, en voor zulk eeuen lastigeu Buurtspoorwegen: Verplaatsing der sporen bij de statie: overeenkomst. 5. Stadseigendommen: Verkoop vangron- I den gelegen aan de Statielaan. 6. Stadseigendommen: Vraag tot aankoop van grond vau de oude gazfabriek. 7. Burgerlijke Godshuizen: Verkoop van gronden te Yper a./ Recollettenpoort b./ Meenensteenweg. 8. Weldadigheidsbureel: Verpachting. Dinsdag aanstaande zal bij de Paters Car- melieten hier ter stede het gulden jubelfeest gevierd worden van den Eerw. Pater Hyacinthus. 't Is vijftig jaar geleden sedert de Eerw. Jubilaris het kloostei binnen trad te Yper. Hij verbleef er onophoudelijk sedert zijue priesterwijding tot op heden toe. Geheel dien tijd bracht hij met vlijt over in het uit oefenen zijner priesterlijke bediening tot nut en stichting onzer stad. Zijne menigvuldige vrienden en kennissen zullen er dan aanhouden dit feest mede te vieren en inde go sdienstige plechtigheid tegenwoordig te zijn, die ten 9 ure iu de kerk der Paters zal plaats grijpen. We ontvangen het volgende ter opname Dit jaar zal er met de Tuindagen eene buitengewone aantrekkelijkheid zijn. De jonge Burgersbond ricjit eene Tentoonstel ling in van kunsten en ambachten zij zal plaats hebben op de grootsche Halle in de prachtige Delbekezaal. Zij zal opengaan den Zondag, 2 Oegst, en openblijven tot den Maandag lo Oegst. Zeker niet een Yperling of hij zal willen met eigen oogen bestatigen wat er hier in Yper gedaan is van kunstwerk, schoon en deugdelijk. Inboorling en vreemdeling zal moeten bekennen dat men niet elders moet gaan, naar groote steden, om op te doen wat een burgershuis, zelf wat een rijkliênhuis kan van noode heb en. Volgens kenders, belooft de tentoonstel ling prachtig te zijn, zoowel om 't getal als om de hoedanigheid en waarde der voorwerpen, die allen in Yper verveerdigd en gemaakt zijn. Gaat zien en oordeelt Wij vernemen dat er eene tombola zal zijn de loten worden aan ioc. verkochten de prijzen zullen onder de tentoongesteld voorwerpen of oij de tentooustellers inge kocht worden. Elk zegge het voort En allen naar de Delbekezaal Wij lezen met genoegen in de gazette van Brugge van 25 Juli: Het «Te Djuui» dat ieder jaar op den 21 Juli in Yper's hoofdkerk van St-Maartens gezongen wordt, werd dit jaar in gregori- aansch muziek op roomsche wijze volgens den «Graduale» door honderden stemmei uit alle standen der bevolking gezongen ruet eene eenheid, juistheid, kracht en zwier die ieders bewondering en voldoening verwek ten. Moge in aile steden en dorpen van ons land die vaderlandsche gedenkdag alzoo gevierd worden door een algemeen danklied der bevolking tot den opperheer aller landen Het Wagner-Concert van Zondag avond was een weerdige antwoorde van Bestierder en Muzikanten op al den zottenpraat door liberalen en andere beknibbelaars uitgeze- verd tegen de Fanfare. Hoe vermetel het scheen,toch is de proeve van een concert, uitsluitend uit muziek van den grooten duitschen meester, allerbest gelukt, en meer dan eens hoorden we den wensch uitdrukken die proeve te zien her nieuwen. De Sonneries voor thebaansche trompetten waren flink uitgevoerd. Alleen wanneer ze samen speelden met de trombonen, harden we deze al met de paviljoen in de lucht willen zieu, zoodat de klank beter uitscbet- tert. De solo voor trombonen Romance de 'Etoile was overheerlijk alleenhet eindewas iets te mager. Een hertelijke proficiat vooi M. Julien Degramault. Het Slotkoor der bedevaarders was een echt meesterstuk, en 't publiek juichte begeesterd toe, alzoo eens te meer zijne instemming betitigende met het welgeluki concert. Een welgemeenden proficiat aan den Bestierder M. Arschodt, aan de heeren mu zikanten en aan de heeren der Commissie, die met even veel zorge de eere en de belan gen van de muzikanten en de maatschappij handhaaft. a 8 h., Grand'Place fff® &?P par la FANFARE ROYALE dódié aux ceuvres de nos Compositeurs Flamauds sous la Direction de M. E. Arschodt Aalst 25 JuliMarkt zeer kalm. Ber^^„ bare waar aangeboden aan 30 fr. zonder koopers. Voor het nieuw gewas veel aanbod aan 32 frank. Poperinghe 30 Juli Markt slap. Voor nieuw gewas: Stad 25 26 fr. Dorp 24-25 fr. De hoptuiuen staan krachtig en gezond. De handel is zeer te neêr gedrukt. wist dat Pieter Hemst dan altijd uitging en dat hij 's zondags niet binnen en kwam vervolgens, naar alle waarschijnlijkheid, ging het nu gunstige jachttijd zijn, om toch in eenen keer verscheidene moordenaars vast te grijpen. Na vele peizen overwon Mr. de citoyen zijne vreeze, en, bijna ten halven den achter- noene, deed hij zijne maarte den brigadier vermanen, dat hij hem zou komen vinden iu eene herberg welke bij aanduidde in zijn eigen huis en durfde hij hem niet laten ko men.De bijeenkomst had onmiddellijk plaats. De rechter verborg zijne verlegenheid, en n sprak tegen niemand vau Bakelandts be zoek binst den verleden nacht hij nam maatregels om seffens achter de roovers te zitten, en al dat krijgsman was, of ten min sten al dat sabel droeg in Thorout, moeste méégaan, onder zijn gebied. In den avond dan trokken er tien mannen uit de stad, al den kant van Ichteghem. 't Zij vrijwillig, of onvrijwillig, de man die Pier op zijne stappen gevolgd had en die geheel den weg kende, was t'huis gelaten. De bri gadier, om zeker te spelen, stelde vooren dat tot in eene nacht 1 De komste van den bespieder en de tijding I geheel het gevolg zou gaan die hij meebracht vergrootten de verlegend-l herberg, niet verre van den Geuzenbusch heid van den rechter; nu wist hij al dat hij I dat er een onderzoeken zou of Pier Hemst weten moest, nu kende hij de schuilplaatse Idien nacht in de hofstee was of nieten dan der bende, iets waarachter hij zoo lange ge-1 zonder tijd te verliezen, dat geheel de man zocht had nu kon hij misschien gemakke lijk uitvoeren hetgeen hij daags te vooren I nog geern zou uitgevoerd hebben maar de bedreiging van dien stouten Bakelandt hield hea beradeloos. 't Wierd na den noen, en geen maatregels en waren er genomen. Daar JTM kaaste bij; 't was Zaterdag en dereehter schap zou optrekken naar Wynendaele- Capelle. Een dingen alleene was daar tegen het zou wat late worden eer men aan de aange duide plaatse gerochtmaar wat gaf het zoo bemerkte de rechter of het nuchten ware hebben de roovers op vangst uitge weest, zij zullen te zekerder t'huis gekomen zijn. 't Stuk wierd zoo goedgekeurd en uitge voerd. Tegen ten tienen was ons volk in 't Molentje, bij den Geuzenbusch. Na wel te heiiben uitgeleid aan baas en bazinne wat er gebeuren moest, vertrok de brigadier zelve naar de hofstede waar Hemst wrocht, al zeggende Is hij daar, 'k breng hem hier meê, en hij werd onze leidsman.Hij en was or niet de gendarm en de opgeklopte landbouwer vonden zijn bedde ijdel en zijnen polk nog warme, en zij keerdenseffens weder naar de herberg. Met dat er geen verdachte menscben omtrent en waren, ging men aan 't klappen en 't vertellen van moordenaars en van moordenaarstrekken de landsman tegen den rechter, en deze tegen de frausche gendarms. Er kwam vier in. De rechter op zijnen goeden kant, sedert dat hij zijne stou moedigheid weder had, schonk en be taalde, en 't wierd na middernacht, zonder dat er een van het gezelschap daarop lette, 't Was nu tijd, of niet meer. Verdonders, zei de rechter, zoo Jate, en nog zoo verre van daar zijn Inderdaad, antwoordde de Ichteghem- naar, wilt gij uw volk in bedde vinden, gaat maar op Tut, tut, tut dat volk en slaapt niet. Wat te lange bezig gehouden, zei de ambtenaar in het fransch tegen de gendarms wij wagen het algelijk Waarom gelaten en weetik nietdaar voel ik iets in mij dat zegt gij zult geluk ken I Komt aan dan! Joos De Bruyne zal wel opleider zijn. PROGRAMME Jan Frans Willems, marsch Oscar Roels Confraternité, ouverture V. Bury Fantaisie militaire Paul Gilson Hulde aan Hans Memlinc, feestmarsch, ic exécut. H. Waelput 5. Herleving onzer Volksdeduren geschikt door L. Arschodt a) Tuindag liedje b) Het lied der Vlamingen P. Benoit c) Beiaardlied PBenoit d) Arteveldelied A. Gevaert e) Slotzang der Cantate V laanderen Oscar Roels Eerste uitvoering. 1. Trompettes en avant 2. Les Saltimbanques, ou verture 3. Remember, valse 4 Fantaisie sur l'opérette Véronique 5. Cortège Ballet G. Desramault L. Ganne J. Strauwen Messager L. Montagne Het is dus donderdag 6 oogst dut er 830 pelgrims heenr ijden uit Kortrijk naai Lour des. Daarbij zijn er 80 priesters en 50 zieken en twee geneesheeren. Msr de Bisschop van Bruggedoet de groote eer en 't hooggeschat genoegen van zijn biddende volk te Lourdes te vervoegen. De eerste trein vertrekt uit Kortrijk, don derdag om 10,20 en zal terug zijn in Kortrijk den donderdag daarna 13n Oogst om 10.08. De tweede trein vo gt (met de zieken) om 11.15 en zal terug zijn den 13n, om 17.31. In Bordeaux zullen de twee treins laug geuoeg stilhouden deu vrijdag morgend, om aan allen gelegenheid te geven den eersten vrijdag te viereu met mis en communie. De beêvaart-noveuebegintjzondag 2 oogst, feestdag van O. L. Vrouw ter Engelen. (Litanie van O. L. Vrouw. 3 wees gegroe ten en de akten). En üu aan elk en allen die meêreizen geluk en zegen en troost in overvloed, vooral voor de geliefde zieken. Wij diet' huis blijven, zuilen in den geest medezieu en medebidden. medehopeu. God zegene Vlaanderen; en O. L. Vrouw van Lourdes, hier zou geëerd en bemind, verkrijge veel yoor ons geliefde volk. De volgende Heeren oud-leerlingen van St. Vincents College te Yper hebben hun examen afgelegd. M. Jan Derutterre van Brugge het examen van doktor in geneesknnde (2* proef) M. Honoré Van der Ghote van Yper het xamen van leerling-ingenieur der mijnen (2e proef). Hij heeft de eerste plaats bekomen. M. Oscar Adriaen, van Dickebusch het examen van doctor in geneeskunde (2" proef) M. Edmond Sigiez van Zantvoorde bij Yper met onderscheiding het examen van kandidaat in wetenschappen en veeartsenij kunde. M. Jerome Dejonckheerr van Yper met onderscheiding het examen van kandidaat in wetenschappen en veeartsenijkunde. M. de advokaat Pierre Van Houver van Yper, ou l-leerling van St. Vincents College, heeft deeerste plaats bekomen in hetkonkoers tusschen de Hoogescholen van het land. (1906-08) Henri Salomé, landbouwer en Emalie Verbeke z. b. beiden te Yper. Joseph Vai.neste, zadelmaker te Yper en Mag- dalena Deconinck, z. b. Dranoütre. Robert Mouiez, sieraadschilder te Armentiers, en Julia Markey, z. b. te Yper BURGERSTAND VAN YPER Van den 24 tot den 31 Juli 1908 Geboorte: Boute Valère, Kanonstraat. Overfljdeus Samper Antoon, Hoornwerk. Hennebo Gustaaf, Rijs lsteenweg. Doom Karei, 84 j. z. b. echtg.Derameau Sophia Rijseisteenweg. Beeruaert Sophia, 32 jz. b. echtgte Louwyck Achilla, L. Thouroutstraat. Duthoy Pharailde, 45 j. kantenwerkster, echïg. Hollebeke Henri, Beluikstraat. Bossaert Alois, 63 j. bakker, echtgte Segers Julia,Penuestraat Duruez Henri, 71 j. z. b. ongehuwd, Zaalhof. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten: Deprez Jeanne, Wijk D. Gouwy Bertha Wijk D. Gyselen Georges, Wyk E— Questroy 'vonne, W(jk K. Fiers Joseph, Gasthuis straat. Sterfgeval Jeanne, 3 t/2 maanden, Westoutre- Nuremberg 26 JuliMarkt zeer kalm. 1" kwaliteit 40-50 fr. 2e kwaliteit 25-32. In gevolge het vooruitzicht van een overvioedi- gen hopoogst, dalen de prijzen nog altijd. Louden 27 JuliMarkt slap. De berichten uit hopkwartieren luiden immer gunstig. De prijzen blijven even laag. Brussel 29 JuliMarkt kalm. Poperinghe (Stadslood) 26-2? 1/2 Aalst (8 merken) 30 32f. Zeer weinig veruandelingen. Wat men ook vroeg en schoone sprak, de iaudsman wilde geen opleider ziju eindelijk wierd hij gerust gelaten, na den weg te hebben aangewezen, rechte naar den Rei ger. De mannen kwamen in gang, wei gemoed en vol betrouwen, eerst klappende ©n lachende, dan stilder en na wat gaaus zonder lachen of spreken. De bauetoogde uitnemende lang, misschien deed er de nacht iets aan. Het weder waB aangenaam harde grond, en kleine koude, en flauw maneschijn, zoodanig dat men eeni ge stappen verre zag. Als zij voor 't minste eene ure gegaan hadden, bleef de rechter, die voorenop ging, staan, keek rond en zei te gen die hem volgden Is mijn geheugen goed, ik heb verstaan dat wij doer eenen hoek van de Wynendale jusschen moeten dat kan zoo verre niet zijn, of ten minsten wij zouden reeds moeten hout zien. - Verkent gij u in 't geheel niet - Neen - ik. - Het dunkt mij dat wij te verre rechts op gaan. - Daar, daar zie ik den schemer van huizen, onderbrak een der gendarms. Wij en verliezen niets met wat te naderen, komt En nog eens op weg. 't En duurde niet laDge, de schemer der huizen wierd klaarder en ons volk zonder weten viel op de dorp- plaatse van Ichteghem na grooten omweg te hebben gedaan, 't Was daar al in vrede, en niemand kou weten hoe laat bet was: het dochte de gendarms dat zij schrikkelijk iange gegaan hadden. De klaarte van den dagl alleen ging hun de ure aanwijzen, en, schoon' Deraedl straat. Huwelijksaankondiging Jo-3ph Vanneste, zadelmaker en Magdalena Dsconinck, zouder beroep. BURGERSTAND VAN WATOU Geboorten D-grave Angele, Vuylsteker Hector, Neuvilie Mana, Desmidt Maria, Top Omer, Leupe Mar- gareta.Firey Albert. Rouseré Carniel, Soubry Maurice, Theeten Anna, Vancaeyzeele Gode- lieve. Overlijdens Messiatn Catharina, vrouw Leys Terry, oud 52'jaen, Depuidt Maria, oud H dagen, Pieter Masson, oud 52 1/2 jaar. Huwelijksbelofte: Achiel Outtier met Elisa Plancke, beide te Waiou. Huwelijken: Cyi iel Morrez, met Elisa Thoré, beide te Wa tou Jules Li bbe. met Julienne Verhille, beide te Watou. Julien Dervyn, landbouwer te Gode- waersvelde met Rachel Fovez, te Watou. BURGERSTAND VAN VLAMERTINGHE. Geboorten Desmedt Rachel, d. v. Isidooren Eudoxie Da- puydt. Gapelle Maurits, z. v. Isidooren Irma Vanden- driessche. Gtieeraert Richard, z. v. Garmel en Reuilde Ainpe. Easier Maria, d. v. Emiel en Valerie Markey. Pareyu Augusta, d. v. Theodoor en Eugenie Dejaegher. 'ouvon Martha, d. v. Gustaf en Maria Vla minck. Strayve Maria, d. v. van Jules en Siivie Soe- neii. Huwelijk; Cyriel Soenen, landbouwer te Kemmel en Eli-a Vet ra es, bijzondere te Vlamertinghe. het binst deu nacht nog was, verdwenen de wolksken8 Ntillekens lieten van langs om meer klarigkeid komen, en ongetwijfeld ging het vroeg nuchten en een allerschoonste dag worden Een gedacht zei de brigadier, staande bij 't eerste der huizen van Ichteghem den weg naar Wynendaele-Uapelle ken ik geheel wel van hier maar als wij daar komen en dat de dageraad aanbreekt, wie zal er ons aanwijzen in welk buizeken wij moeten zijn? Laat ons eerst naar de woning gaan van den Meier dezer gemeente, hij woont op den Rei ger, het is een allerbraafste man, ik ken hem wij zullen hem opkloppen. Aanveerd antwoordde de rechter, maar spoedig In sen half uurken waren zij er. De Reiger is een aanzienlijk gehuehte, tusschen lekteghem-dorp en het kasteel van Wynendaele. Van aan den gevel van het verdacht hutteken, nu nog het zelve waarin de gendarms de moordenaars vinden moesten ziet uien boven de huizen van dat gehuehte de vier armen zwaaien van den schoonen molen, die ten dien tijde eigendom was van Melchior, ol beter gelijk het iu die streke ge- zeid wordt van Melsen de (Jock, Meier van Ichteghem, op een half kwartier afstand van de oude Wijnendaele- Capelle. Als de krijgslieden daar toekwamen, giug de dageraad aaubreken reeds waren de knechten der hofstede bezig met hunne peerden eten te geven, en hier en daar beu- reide een heeste op den stal. 't vervolgt

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2