BAK MEYGELMAKEN BISCUITS PAREIN iü BON 1REC1E 'J' Voor het Vrij Onderwijs Priesterlijke Benoemingen Examens Hopmarkt Sterfgeval (Jitoorzaak vau> rgrootingen Algemeene Uitverkoop Huwelijksafkondigingen Yknuingtii Als die twee hun hoofd buiten het hout staken, kwam er rschts sun man uit, langs te gaas. Hij mo VJaandag 10 Oogst en voigimie dage Proef Petit Beurre WI.RV1CQ nip ripiiffnipt Uie deu°lliet van eeue BURGERSTAND VAN PROVEN Maand Juli Geboorten: voor*«zet«n door den Zeer Eerweerden Heer Kanunnik Van de Woestyne, vertegenwoor- diger van Mgr den Bisschop. Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wijden Zeer Eerweerden Heer Kanunnik De Brouwer, pastor-deken v in stad, onzen achtbaren heer Burgemeester M. Golaert, de keer Senator Baron de Vinck, heeren Pro vincie- en Gemeenteraadsheeren, talrijke priesters en voorname personen van Yperen ommelands. Kooren entooneelstukken werden volgens loffelijke gewoonte op onberispelijke wijze uitgevoerd,waarna de Eerw.Heer Principaal lezing gaf van de prijslijst. Het Eeremerk is dit jaar verdiend door den leerling Tan Rhetorika M. Maurits De Jargere. In den wedstrijd van het bisdom bekwam ons college verachillige benoemingen. In de 5« Utijnsche klasse behaalde Gaston De Salmon de 3* naprijs. Leon Desmar ts de 5« naprijs en Cam. Donche de 6» naprijs. In Rhetorika op 109 mededingers verkreeg M. Maurits De Jaegere een te naprijs Georges Cuvelie, een 4* naprijs Jan Morel een io* naprijs, voor het latijn voor het fransch bekwamen de heeren Jan Morel van Houthem, 5* naprijs; M. De Jaegere, 6e naprijs; Wilfrid Van Eecke, 6' naprijs Georges Cuvelie, 8* naprijs; M. Cocle, 9' naprijs Die eerlijke uitslag toont eens te meer de deugdelijkheid van het onderwijs ui ons geliefde College. Lof er. eere aan Principaal en Leeraars TOOGFEESTE Een nieuwigheid voor onze stad was keker wel de toogfeeste ingericht in de Delbeke-zaal der Halle. Een groot deel der Ypersche ambachten zijn er verte genwoordigd en ware er tijd genoeg ge weest, zekerlijk zouden een nog veel grooter getal deelnemers de vrucht van hun vernuft en hunne werkzaamheid hebben laten bewonderen door hunne stadsgenoten. Toch mag men zeggen dat de proeve allerbest gelukt is en tot eere strekt van. de inrichters, de heeren advokaat Be- gerem, Leon Dumelie en anderen. Zondag, na de processie, zijn Z. H. Mgr. Waffelaert, de heeren Burgemeester, Schepenen en gemeenteraadsheeren de tentoonstelling gaan bezoeken. Zij wer den er ontvangen door de inrichters met M. Begerem aan 't hoofd. Die heeren bezoekers spraken met den grootsten lof over de welgelukte toogfeeste. Alle dagen zijn een groot getal Yper- lingen en vreemdelingen de verschil- lige standen gaan bezoeken, iedereen iis in bewondering voor het schoon en nuttig werk dat hier in Yper worth ge maakt, een bewijs dat deze die zich; altijd in Brussel willen voorzien van hetgeen hun noodig is, groot ongelijk hebben en beter zouden doen hunne stadsgenoten te steunen, die even wel en aan betere prijzen kunnen dienen. Mis schien zal de tentoonstelling daarin heb ben ineegewrocht 't ware een goed punt voor den nieuw ingerichten bur- gersbond. PLUIMGEDIERTE Voor de liefhebbers en ze zijn nog al talrijk op de streke was er nog eene andere tentoonstelling-prijskamp, voor pluimgedierte. Naar het oordeel van kenners was ook deze zeer merkweerdig en heeft getoogd dat de hoenderkweek hier in het Ypersche van groot belang is, al kan hij nog merkelijke verbete ringen ondergaan. Die tentoonstelling strekt lol eere van het landbouwcomice Yper. Hoe zyn vele Vlamingen dan zoo onwijs beraden, wetens en willens, advokaten aan te stellen en te betalen diein't fransch pleiten! Als gij advokaten noodig hebt,God spare er u van 1 neemt er ten minste die gij ver staat,en die u beter dan gij in 't vlaamscb kunnen verdedigen. De verschillige Katholieke provincieraden hebben, vooraleer uiteen te gaan, toelagen gestemd voor da Katholieke Hoogeschool van Leuven. De liberale bladen zijn daarover razende en nogthans was is er wel iets natuurlijker dan dat de katholieken ook eens iets doen voor het vrij onderwijs, als Bedert vele jaren de geuzen het geld van iedereen doen dienen voor hunne gestichten. Het Handelsblad van Antwerpen schrijft daarover een merk weerdig artikel dat we onze lezers begeeren mode te deelen De liberale pers, het voorbeeld volgende van M. Leclair in dan provincieraad,schuim bekt van woede over de stemming der toela ge van 20.000 fr. voor de hoogeschool van Leuven. 't Is een schandaal, 't is eene plundering, 't is abominabel. Zijn ze van lotje getikt, die heeren 1 Men vraagt zich af of het wel abominabe Ier en schandaliger is 20.000 fr. te geven aan de Katholieke Hoogeschool van Leuven, dan 200.000 fr. aan vrije anticlericale instellin gen, zooals de liberalen en socialisten doen in Henegouwen en 50 000 fr. aan de vrijmet selaars hoogeschool van Brussel, zooals die van Brabant. De liberalen mogen met volle handen grabbelen in de kas van iedereen om partij - werken te stichten en te steunen, maar de katholieken.., die zijn buiten de wet!... Lang genoeg hebben wij ons letterlijk laten voor den zot houden door menschen die, met onze centen, hunne anti clericale werken recht houden. Die lafheid moesteen einde nemen, 't Is hetgeen nu gedaan is. men verwachtte. Men bracht woensdag reeds uieuwe Tettuanger-hop ter marktgewoon lijk stond die vroege hop aan 90 tot 110 fr nu slechts 75 fr., op de beurste Brussel kwoteerde men Aalst 29-31 fr.Popermghe 26 frank. Op levering December - Januari Aalst 28 fr., Poperinghe 24 frank. Als gij beschuldigd zijt van e ne wet over treden te hebben, gij hebt het rechi,krach tens artikel 8 van België 's grondwet, van maar alleen vóór uwe rechters, door de wet aangewezen, ie moeien verschijnen, opdat gij er tlles zoudt verstaan, en u gemakkelijk zoudt kunnen verdedigen. Uwe beste vrienden hebben voor u, 111 de weiten van l t Mei 1889 en 22 tebuari 190I, de vervlaamsching der strafrechtspleging gevraagd, nog eens opdat gij er alles zoudi verstaan, en u gemakkelijk zoudt kunnen verdedigen. Mengel welk van 't Nieuwsblad van Y aer. NG20 door E. H. V. HUYS VKKRODB2V NADKIJK Meisen toch lag ia zijn bedde, h< rtelijk te slapen, hartelijk gelijk hij altijd sliep, niet tegenstaande zyne gevaarlijke gebuurs Drie felle kloppen wierden op de deure van zijn huis gegeven en verhaalde maal klonk deD ftausche roep Vitel vite I in zijn ooien, en hij schoot wakker, schier ongekleed sprong hij op, en h\j stak zijn hoofd door een klein bovenvensterken 01 getwijfeld zou hij ver echoten hebben, hadd» hij, als magistraat, den brigadier der gendarmerie niet gekend. Er wierd hem den tijd niet gelaten om te rerechieten immers de woorden Ciioyen, rap, gij moet meè! kwamen uit twee monden met eenen keer. Waar vroeg de meier Achter <ie moordenaar*. Waar zijn zij Hier bij. in thuis van Barbe Sc. outs. Eu wel I mompelde de Meier, al wrij vende aan zijne oogen en peiz< ta.i 1 f hij me* en droomde inoet ik nu ten lijve •ebter 'lat schrikkelijke volk, ik, hun n.aste gebuur en, missen zij, zrkerzijn \nu aan een rumpe te komeu Rap! schreeuwde men Luiten. D« Meier itak nog eens zijn hoofd uit. en zag met vreugde zijnen j und.-i. knecht ge heel gekleed aan de deure - an den stal staan. Kijkt, nep hij 'Un is toch m-atroiu de weg te toogeii dat ik meé mot-te ik zou mij Bof moeten kleeden eu t ware tijdverlies Mgr de Bisschop heeft benoemd Pastor te Couckelaere, den E. H. Goe- thals, diocesianen schoolopziener van 'tlager onderwijs voor het berek van Biugge. Pastor te Clemskerke, in vervanging van den E. H. Steelandt, ontslaggever, den E. H Reynaert, pastor te Bekeghi m.PastorteHout- hulst, den E. H. Van Houtte, pastor te Ghyverinchove. Pastor te Ghyverinchove, den*E. H. Ghyoot, onderpastor te Middei- kerke. Pastor te Bekeghem, den E. II. De el erek onderpastor te Leysele. Zijn onderpastor benoemd te M ddel kerke, de E. H. Nicaise, onderpastor te Loo in vervanging van den E. H. Ghyoot, die pastor benoemd is te Ghyverinchove; te Loo, de E. H. Samain. onderpastor te Wacken te Wacken, de E. H. De Vloo, id. te Ten Brielen te Belleghem (nieuwe plaats), de E. H. Herman, id. in St. Joseph te Meenen, w aar hij vervangen wordt door den E. H Verstraete, leeraar in het St Lodewijkskol legie te Brugge te Leysele, de E. H. Van Pyckeghem, bewaker in hetzelfde koilegie te Ten Brielen, de E. H. Carlier, coadjutor van wijlen den pastor van Clemskerke. De heeren Georges en Maurits Carpentier, oud-leerlingenvan het Bisschoppelijk College onzer stad en der broeders Xaverianen van Biugge hebben hun uitgangsexamen gedaan te Oostende in de Grieksche latijnsche af- deeling. Beiden bekwamen de gouden meda- lie, als prijs van uitmuntendheid. M. Maurits Carpentier heeft zijn ingangs examen gedaan voor den jury der floogere- school van Gent, als leerling Ingenieur. Voor beschikbare waar is de markt, zoowel in Duitschland als in Belgie en Enge land, even slap men kwoteert Aalst (1907) 28 fr.en Poperinghe, 21-22fr., te Nuremberg gaat de goede middelbare hop slechts 25 tot 40 frank. Overal begint de hop aan 't vormen der bellen ol knoppen te komen mogelijks zal de opbrengst zoo overvloedig niet zijn ot mijn knecht weet zoowel als ik waar dat het huizeken staat dat hij meêga, ik kom ach- ier. Inten, riep hij, Inten toe, gaat meê met die heeren, en doet al dat zij vragen 1 Blij genoeg van verlost te zijn, en van het gewapende volk te zien vertrekken, stropte de Meier op zijn gemak, 't overige zijner klecren aan. Hoe langer hij't kon trekken, hoe liever immers hij en zocht in 't geheele niet van onder de oogen der moordenaars te komen. De rechter ging voorenop, al klappende in 't vlaamsch met Inten De Vos, een dier ge trouwe en onversaagde werkliên van te lande die springen van met dat hun meester spreekt. Tien gewapende mannen volgden in Je diepste stilzwijgendheid. Men was geko men tot op de breede strate, die door een hoekske van den Wynendaelebosch, voor het verdacht huizeken liep. Daar en stond niets anders als hout aan den slinkeren kant en al den rechteren kant kon men schoone de eerste huttekens zien van het gehuchte. In het hout hield de brigadier zijn volk stille, en deed de leidsman ondervragen. Hij vernam dat men maar op twee boogscheuten meer en was van waar men zijn moest, en dat er hout was tot daartegen. Hij beval aan zijne mannen van het huis wel te omsingelen en van in hunnen moed en in hunne behen digheid te zoeken wat er verders te doene dond. Om alle ongeval te voorkomen, en met dat het redelijk klaar was geworden, gingen twee mannen zien of er niemand bij if omtrent de huizekens en was de andere zouden hunne wederkonaste afwachten. Zondag laabt, 2 Oogst, is onze jonge mede burger, Mr Actiiel Citor, overleden in het krijgs- gasttiuisvan Brussel. Zoon van Emiele:i van Marie Carre, hij was geboren te Yper den 18 Februari 1889. Van kindsbeen af onderscheidde Achiel zich door zijn aangenaam eu zachtmoedig karakter, dat hem door al zijne maksers detd liefhebben. Hij verwierf talrijke vrienden in S' Michiel- school en S' Vincentius College, waar hij de algemeene achting genoot voor de e ele gevoe lens die hem bezielden. Achiel toonde van zijne jeugd af eene bijzon dere voorliefde voor de toonkunst en aan de jaren waarop de andere kinders maar denken op vermaak eu spel, hij, nog zeer klein, volgde de leergangen in de muziekschool, die hij altijd met voorbeeldigen iever bijwoonde eu waarvan hij een der uitmunlenste leerlingen werd. Hij had nog zijne eerste Communie niet gedaan als hij reels lid was van de stadshar monie. Achiel had slechts een doel, verlangde slechts een dingen zijnen weg te maken in de toonkunst. Het muziek 't was al wat hij wenschte, de droom van zijn leven. Ook als hij zijne studiën 111 het College geëindigd had, had hij geerne de leergangen van het Conservato rium gevolgd, en met dat inzicht trad hij in het gi euadierskorps te Brussel. Dat was den 4 Maart 1907; reeds den 1 April daarop volgende werd hij aanveerd als lid van hi t vermaarde Muziek der grenadiers en den 1" September werd hij tolde leergangen in het Conservato rium toegelaten. Het duurde niet lang of zijne nieuwe leeraars en zijn Bertierder Mr Lecat, erkenden den bui tengewonen aanleg van hun jongen leerling voor de toonkunde eu voorspelden hem eene schitterende toekomst. Achiel had altijd eene voorliefde voor het godsdienstig muziek. Op 7 jarigen ouderdom was hij zanger in St Jacobskerk. Te Brussel stelde hij iederen Zondag zijn talent ên zijne stem ten dienste van de kerk der Redemplo risten, die zoo druk bezocht wordt. Nooit was bij er tekorten de grenadier-kerkzanger was wel bekend.Achiel was bij het grenadierskonts wat hij te Yper geweest was: een jongeling ruet een aangenaam en openhertig karakter en 't is met groote droefheid dat zij e makkers zijne ziektevernamen, die zoo kortstondig was, en zijneonverwachte dood. Achiel v, as overvallen geworden door eene longziekte en zij sleepte hem ten grave. Hij is gestorven zooals hij geleefi heeft: als vrome Christen, na de laatste heilige gerechten ont vangen tehebbenmet al de gevoelens van een in aig geloof en eene vurige godsvrucht. De lijkdienst heeft Dinsdag namiddag plaals gehad in de kei k van het krijgsgaslhuis. De lafenisgebedeu werden gezongen doorden Eerw. Heer Vansoom, aalmoezenier. Aan den uilgang der kerk herinnerde Mr Lecal, Bestn rder van het muziek der grenadiers, in tegenwoordigheid van zijne bedroefde makkers, het begin van de toonkundige loopbaan van den jongeling dien de dood zoo vroeg ontstool, begin dat zulke schitterende toekomst voorspelde. De lijkbaar van den jongeling werd gevolgd door zijnen Vader en eenige vrienden zijner Kinderjaren, door zijnen oud bestierder en zijn leeraar Mr Siroux, die allen eraan hielden een laatste huldeblijk te geven aan het stoffelijk overschot van eenen vriend, zoo vroeg aan huu ne genegenheid ontrukt. Bij het graf, in het kerkhof van Elsene, stuur de de Bestierder der zangmaatschappij «Cecilia# een laatste vaarwel toe aan het jongste lid dier maatschappij en bood met ontroering zijn rouwbeklag aan den bedroefden vader en fami lieleden. Wij bieden aan den Vader, die zoo wreed beproefd is en aan zijne familie onze welge meende rouwbetuigingen aan. Achiel rust in vrede eu tot wederzieus in den Hemel. YPER Toen men Maandag morgend, rond 11 ure, het vee, bestemd voorde markt van Brussel oplaadde, verbrak eene koei de koord waarme de zij vastgebonden was en liep langs de Statie straat naar de Groote Markt, 't Was daar veh volk daar de prijsdeeling aan de leerlingen dei- Middelbare School juist gedaan was. Er werden toch geene ongelukken veroor zaakt, maar men kon het dier niet tegenhouden Het hollend beest liep vervolgens langs de den gevel van een klein huizeken daartegen. Hij droeg eeD vorke of iets diergelijks op zijnen schouder, hij had kloefen aan, een lange blauwe slaapmutse, en in zijnen mond zat er een kort pijpken, waaruit hij smakelijk scheen te rooken.Hoe naar een roover, die gebaart werkman te zijn, en van de moordenaars-vergaringe komt, dachten de gendarms In dieovertuiging, en met dat zij 't schoo ne konden doen zonder gezien te zijn, liepen zij achter den vent, en grepen hem vast, op den oogenblik dat hij inkeerde langs een ander hutteken. Zonder hem den tijd te laten van een enkelen schreeuw te geven sleepten zij hem bij hunne makkers, die in den bosch gebleven ware De man was bleek van verschieten, en de gendarms schenen blijde van die eerste vangste. Maar Inten, die tot nu van verre gekeken had, naderde en van met dat zijne oogen vielen op het aanzichte van den vast- gegrepene, schoot hij in eenen lach, en riep Wel, Karei Dupou, is 'tgij? dat zij u ken den 1 Karei keek omme, en sprak met bevende stemme Inten man Gods wat gebeurt er hier 't En kon niet anders als eene misgrepe zijn noch het wezen, noch de tale van den man en waren die van eenen roover. Dupont was een vreedzame landbouwer, die den zondag nuchten vroeg, eens rond zijn land ging,in afwachting dat de moor op den heerd zou koken. Bij geval was 't Jat hij verpasse al dien kant draaide, en langs het verdacht huizeken uitkwam. Ook wierd hij seffens losgelaten maa*1 gttelette hem van weg (SV'jP busch blijveü Thouroutstraat, dweers door eenige hovingen op de Kalfvaart en hield eindelijk stil in eene weide aldaar, waar eenige koeien rustig graas den. Sm Woensdag mo-gend vond men in 't water- der Vesten, rechtover de Rijke Klarenstraat, het lijk van Desire Dubois, 65 jaar, die seder 1 Maandag avond uit zijn huis verdwenen was. Men denkt dat hij door de duisternis misleid, in het water gevallen is f Groote Magazijnen van Nieuwigheden NIEUWSTRAAT BRUSSEL Ten einde de beschadiging der koopwaren te voorkomen AFSLAG VAN 50 TOT 70 PER HONDERD. POPERINGHE Op 16 Oogst aanstaande zullen er alhier groote f-estetij kheden plaatshebben ter gele genheid van het bezoek van den Baron Ruzetle gouverneur van Wesl-VDanderen. Oilf f 1 Op dit tijdstip is men zwaarmoe- UUI djgi stjjf 6n op zjjn gemak niet, t' is uit oorzaak der slijmende vochten die zich binst den winter in de ingewanden samengehoopt hebben; daarom, wil mi n blijmoedig, levendig en welvarend zijn, moet men zich het lichaam zuiveren met de slijmverdrijvende Waltherypil, t frank. Maandag namiddag kwam de genaamde Ferdinand Verstraete, pakdrager, 27 jaar oud, wonende Magdatenastraat, in de herberg* De Witte DuifDuivenstraat,gehouden door zijne schoonzuster, de echtgenoote van Cyriel Ver straete. Ferdinand wierp een glas om dat verbrijzeld werd; hij vroeg er een ander, doch kreeg geen. Toen greep de pakdrager eene taf I vasten riep dat hij al les ging aan stukken slaan; vrouw Verstraete wilde hem doen heengaan, doch de vvoestaard greep haar bij de haren en sleepte haar langs den grond. Zekere Henri Louage, meestergast aardewerker, gebezigd aan de werken voor het aanleggen van een duiker inde Duivenstraat, had Verstraete aan 't werk gezien en wilde de vrouw ter hulp komen. De woeste kerel greep daarop een ijzeren aardewerkersgereedschap en sloeg het Louagie op het hoofd; de ongelukkige viel badend in zijn bloed ten gronde, zonder een kreet te slaken. Hij had eene wonde van vier centimeters lengte aan den rechterslaap. De gekwetste werd naar het gasthuis gedragen en er verzorgd; zijn toestand is erg, doch er is geen gevaar voor een noodlottigen afloop Henr; Louage is gehuwd en vader van aetit kinderen; hij woont te Zonnebeke en is in dienst van M Vanderbeek, aannemer te Cuerne. Zoodra hij den slag gegeven had, nam Ferdi nand Verstraete de vlucht, achtervolgd door eene talrijke menigte die item wilde te lijf gaai men rukte hem zelfs de kleederen van het lichaam. De vluchteling liep langs de Nieuwstr. en kwam aan de Leie, die hem van't fransch grondgebied scheidde. Daar hij niet zwemmen kon greep hij eene plank en sprong er mede in 't water, denkende den anderen oever te kun nen bereiken. Hij was op hel punt te verdrinken en was reeds driemaal onder geweest, toen hij gered werd door een zijner vrienden, zekere Crick, uit België gebannen, die op den anderen oever stond. Verstraete bevind zich nu bij zijne zuster, die te Wervicq-Zuid Frankrijk, woont. De policie heeft een onderzoek ingesteld; de uitlevering van den piichtige zal niet gevraagd worden, omdat de zaak niet erg genoeg is. Ferdinaud Verstraete is de zoon van brave en eerlijke ouders, die elf kinderen hebben, waar van slechts een, Ferdinand, te wenschen laat. VIC U^UglllCl Lente brengt cok het ha re mede, inderdaad, de menschen klagen over hoofddraaiïngen, hoofdpijn, vetmoeidheid en allerhande ontsteltenissen, die nogtans zoo ge makkelijk ta vermijden zijn met de slijmver drijvende Waltherypil te gebruiken. TRAM YPER-BELLE In antwoord aan den artikel van den Heer voorstaander van vooruitgang in date i«n Oogst i9r8, moet ik hem laten weten dat hij maar gedeeltelijk aan mijnen wensch heeft voldaan. Wel is waar hij komt daar een artikel neer te schrijven in 't nieuwsblad van i=n dezer, die vol kruim zit voor de belanghebbende gemeentebesturen. Mochten zij alle hunnen plicht eu de broederlijkheid verstaan zooals ze die Heer voorhoudt! Dan ware de kwestie van dentram in onze zoo schilderachtige, gezonde en tevens rijke streek in 't korte opgelost. Maar aan mijnen wensch dat hij van mij niet meer zou gewagen beantwoord hij niet. t En is ik alleene niet die er zou willen op zitten, Mr de voorstaander schijnt er ook groote goeste toe te hebben. Nu tot daar, zei vlote, en hij en bolde maar halverwege, maar bleef toch jouw. Daarom dan ook geen wrok of ondank, maar 'k had het anders gewenscht. Doch om de gegrondheid van zijn schrijven, volgens mij toch, kan ik mij niet wêerhouden te roepen: Bravo, heer voor staander, dat is nog eens den nagel op den kop gedegen! Gemeentebesturen leest «en herleest de artikels van dien voorstaaader. Leert er aan en doet er naar! Dan zullen wij allicht allen kunnen op den tram zitten. Gij zult een zwaren plicht tegenover Uwe kiezers volbracht hebben met de zonne van welstand en weelde te doen rijzen, die hare weldoende stralen bij volle teugen over onze streek zal uitgieten. De huidige bevolking en't nage slacht zullen er u over roemen. Een woordje nochtans heeft mij getroffen, te weten: beroept een ernstige bijeenkomst en handelt ponder vrees volgens deze over- weging. Waarom, heer voorstaander, spreekt gij daar van vrees! Zult gij dat ook eens ter overweging geven! De Sekretaris van Locre A. CUVELIER. Leonce Reynaert, advokaat en kandidaat notaris te Yperen Joanne De Rode, z. b. te Elsene. Floient Vandamme, leeraar te Antwerpen en Maria Berten, onderwijzeres te Yper. met den rechter van Thorout, die, zoo dichte bij 't roovernest gekomen, wederom zijne vreeze voelde aangroeien, en die de dreigen de woorden van Bakelandt meeude te hooren herklinken. 't Is van te beginnen 1 riep de brigadier naar zijn volk, en de polassen wierden getrokken, en de pistolen geschikt in den gordel van hun kleeren. Inten ging nog eenige stappen meê, tot achter den eersten boom van den busch. Hij bleef daar etaan nam den brigadier bij zijnen arm, trok hem nevens zijne zijde, en, met zijnen vinger wijzende naar een huizeken, dat maar op twintig voeten voor hem en stond, zei hij stillekens 't Is daar 1 't Was een arm kotje, om te zien, met eene leege deur eu een versleten dak, en met muren van plakweeg, die ingezonken waren en die de kappe voorwaarts deden hangen, zoodanig dat geheel het gebouwken over helde. De deur was op den hoek een vensterken, nog toegesloten, daarnevens, en aan den versten gevel was er een stalleke waar Barbe gemeeneltjk eenegeite in staan had, die zij bestelde al van binnen, door een deurken dat in 't keukentje kwam. Hoopen ioovers lagen wijds en zijds, en een klein haagske groeide van langsten bij den voormuur. Inten als hij gezeid hadde 't Is daar keerde weêr en kroop achter de boomen, om te kunnen zien zonder gezien te worden. Achter hem, wat dieper, zat de rechter van Thorout, en, ware 't niet geweest van het dik hout, men hadde in de verte en traag zien opkomen... Wien? denverlegen Meier van Ichteghem, 'tveryolgt BURGERSTAND VAN YPER Van deuJIJ uli laatsl tot den 7 Oogst 1908. Geboorten: De Bruyne Gerard,Bruggesteen weg. Beddeleem Joanna, Mondslraat. Vinken Maria, Kousselarestraat. Sii uye Petrus, Groote markt. Deüel Andreas, Zonnebeke steenweg, Glai'isse August, Patleelstraat. Garuyn Daniel, üixmudesteeiiweg. AugiiliS Julianus, kauonsiraat. Scuerlyuck Luduvica, Popenugde steenweg. Verkindere Luciauus,.,. Tuourouistraat. Lecoute Valentuia, KUVersiraat. Huwelijken Vandevi'.lde Julianus, limmerinan 6c Gloet Sylvia, z. n. neiden te Yper. Veigne Arthur, aardewerker 6c üeousmhere Julia, kanteuwerkster, beiden ie Yper. Alleman Achil, timmerman 6c Lesage Elisa, naaister neiden te Yper. Logier Camiel, smidsgast 6c Hoedt Helena, kantenwerkster, beiden te Yper. Hullaert, Florent, aardewerker 6c Depoorter Evelina, kanten werkster, beiden te Yper. Brikke Etuiel, scdoenmaker te Brussel en Devos,Alix kleermaakster beiden te Yper. CuriMiaen Oauiiel, baiidelsoedietide 6c Van- Egroo Jeanne, kleermaakster beiden te Yper. STERFGEVALLEN: Heddebauw, Bartnolomeus, 69 j. daglooner, ongehuwd, Dixmudestr. Becquaei't, Gabriel ie, 15 j. z.b. Esplanade. Decomuck Ludovica, 45 j. z.b. ongehuwd, Poperingtiesteenweg. Hollebeke Felix, 2 maanden, Bruggesteenweg. Dubois Désideer 64 j. wever, ecütgt Verbeke Gatharina, Kijselstraat. Vandevyver Julia, 10 maanden, Hoornwerk. Hollebeke Hfermania, 2 1(2 j. Bukkerstraat. Amerhnck Florent, 71 j. gepensiouneerie statieoverste, ecbtgt Myle Maria, Maioulaan, Vancraeynest Melanie, 74 j. z. b. wwe Hessel Acbille, Kauonsiraat. BURGERSTAND VAN POPERINGHE Geboorten: Degruyter Felix, Doornstraat. Creus Elisa, Komstraat. Lamoud Gerarda, Wqk A. Prinsie Blanche, Komsiraai. Markey Jeanne, Bertenplaats, Durant Jeanne, Rekuofstraat. Sterfgevallen Deraedt Ivonne, 3 maanden, Westoutrestraat. Teckel Julien, 5 weken, Pottestraat. Huwelijksaankondigingen Albert Gambert, geneesheer en Gabrielle Lal- iemaud, z. beioep. René Fieu, landbouwer en Mathilde Rosseel, zonder beroep. BURGERSTAND VAN VLAMERTINGHE Geboorten Struyve Maria, d. v. Jules en Silvie Soenen. Jacques Adriana, d. v. Desiré en pnaiaïlde Desodi. Pattyn Rachel, d. v. Joannes en Emma Dehem. Huwelijk: Arthur Dedrie, landbouw werker te Elver- dinghe en Mathilde Bondue, speliwerkster te Vlamertinghe. Overljjdens: Barbery Georges, 3 maanden, z. v. Henri en Justina Noterdame. Beun Leo, 69j. kostganger, ongehuwd. Grysonlvonne, d. v. Jules en van Paanekoecke Emma. Notredame Martha, d. v. Alfons en van Der- hille Maria. Vandenbussche Maurits, z. v. Hendrik en van Bulckaert Emma. Lavaete Alida d. v. Jules en van Baert Helena. Devos Gyriel, z, v. Petrus en van Ghesquière Lucie- Boussemaere Georges, z. v. Camiel en van Eislander Maria. Deberdt Maurits, z. v. Achiel en van Coevoet Louise.

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1908 | | pagina 2