M engelmaren suNuem is m ws m «s m m ae m HEfiBafiafis&iEaea^Ëd m m m mm m m m m m 80.000 fr. Gemeenteraad Ouderdompensioenen Auto en Velo Volksconcert Zondagrus Provincieraad MEDEBURGERS Priesterlijke benoemingen Wettelijke Besluiten Leve Zillebeke Huwelijksaankondigingen ZEKEBHËIüSBlLJ AitDEN ft ft ft De liberalen durven hunne trouw aan den Koning niet meer toonen uit vreeze de socialisten, hunne bondgenooten te misdoen. LEVE DE KONING I ft Boetstraffelijke Rechtbank van Yper Politierechtbank van Yper m. K *5 £5- *8 INDIEN r.U blcek ziJl' of gekweld Vermakingen en toebehoorten Lessen en voordrachten. Goede occasie billard te koop zich te wenden bij M. EUGÈNE RENIER te Meenen. ZEEP maakt de wascht cremakke.- lijk en het lijnwaad den frischenen aangenamen geur vain den buitenlucht, M A II K T P R I J Z E ft lieden hier te Yper zijn en hoe zij zich niet en schamen voor hun geloof, maai' door openbare belijdenis ervan geerne hunne medeburgers stichten en aan hoogere standen het voorbeeld geven. 't Ware mij uiterst aangenaam wildet gij mijn brief overdrukken. De leden van den Bond zouden u dankbaar zijn en 't zou misschien anderen opwekken om er deel van te maken. Uw lezer, P. B. P. B., mijn vriend, ge kunt gij dat al zoo schoone schrijven, dat ik waarlijk blijde ben mijn belofte van verslag vergeten te nebben, vergetelheid die gij zoo wel gepast nu hebt hersteld. Misschien zal er wel den eeuen ot den anderen zeggen 't zijn vijgen achter Paschen 1 laat ze maar zeggen, de vijgen zijn raarst achter Paschen, ze zullen nu te heter smaken. T Nieuwsblad. fel 't Progrès houdt nog altijd staande dat er in 1891 als de liberalen op den onrergete- Irken nacht van i" Februari belet werden hun gewoon zeuraarspel uit te oefenen, en alzoo van 't stadhuis gekegeld werden, dat er dan 50.000 fr. over was. Welnu, wij hebben bewezen dat er, in plaats van 50.000 fr. overschot, nog óooo frank te kort was. Dat was het slot der rekening van 1889. Dat volgt klaar uit het verslag van Barou Surmont de Volsherghe, waarop noch M. lïrunfaut, noch eenen der andere liberalen iets wisten af te keuren. Jamaar, de laatste rekening van 't liberaal bestuur is van 1890, zegt de schrijvelaar van 't Progrès. Dat is waar, en die rekening werd voorgedragen door Baron Surmont en goedgekeurd door heel den raad, maar er dient opgemerkt te worden hoe en waarom die rekening werd goedgekeurd. Alleenlijk om niet al de geschriften te moeten herdoen, maar blijkt daaruit dat er 50.000 fr. of beter nog 53.107,06 fr. over schot was We zullen 't onderzoeken. Volgens overeenkomst in 1881 gesloten, moest de stad alle jare 10.000 fr. teruggeven van ontleende geld aan da GodshuizenEr was in 1882 eene teruggave gedaan van 15.000 fr. en daarmêe uit 1 Van 1882 tot 1890 was acht jaar of 8 X 10 000 80.000 teruggegeven 15.000 fr. Verachterd 65.000 fr. Geld geuomen van de iondaliën 24.000 89.000 fr Kn wat doet ge nu met uwe 53.107.06 fr. Eu nog en wordt geene rekening gehouden van onbetaalde mandaten, enz. De toestand was zoo slecht dat de Burge meester voorstelde den 30 Juni 1891, voor 50.000 fr. kasbons uit t8 geven om geld te hebben, en om daarmêe de begrooting van 1891 in orde te kunnen brengen, daar de\e inderdaad sloot met een tekort van 48,260,88 frank. Alzoo te werke gaande, zei de heer Bur gemeester, zulleu wij opnieuw loopende geld hebben, want nu en hebben wij maar 5oo fr. in kasse en we moeien voortdoen met hetgeen wij den Zaterdag ontvangen van den markt. Het voorstel om kasbons uit te geven werd gestemd door al de katholieken en door ridder de Stuers. Dat er geld te kort was, blijkt nog duide lijker door het voorstel van M. Brunfaut, van zekere werken niet te doen uitvoeren waarvoor toelagen gestemd waren. Als er geld in kasse was, waarom zou Auguste voorgesteld hebben de reeds be sliste werken niet te doen 't Is dus onbetwistbaarde iiuanciën stonden slecht, uiterst slecht 500 fr. in kasse en 89.000 frank te betalen, zonder nog rekenii g te houden van al de andere verachteringen. L*j Wie was er de schuld van dit onhandig bestier Deze die begonnen hadden met het geld der fondatiën, van spaarboekjes, enz. in de stadskasse te storten, en nooit meer in state waren die stichtingen weer te geven. Geld leenen kon niet meer zijn, ze 'n betaalden hunne oude schulden niet, gaven het geld niet terug, waartoe zij verplicht waren. Nieuwe lasten Het volk zou nog veel meer mistevreden geweest zijn, ze wisten heten waren er be nauwd van. De kiezers wisten het ook en 't was eene der redens waarom zij die onhandige be stierders afstelden en vervingen door man nen die orde brachten in de zaken, die het geld der fondatiën teruggaven die al hunue verplichtingen vervulden die zorgvuldig bestierden, en die zich nu mogen verheugen iu een jaarlijksch over schot op de gewone begrooting van rond de 45.000 frank. M. Fraeijs had dus ten volle gelijk als hij zei dat de stad onder geldelijk opzicht slecht bestierd was. Het zal ten eeuwigen dage eene eere zijn voor Surmont en Colaert dien toestand te hebben verbeterd, die toegelaten heeft riolen te maken, de straten te herleggen, onze praal gebouwen te herstellen, ons van over vloedig water te voorzien en weelde en voorspoed te doen heerschen. I)e raad komt heden Zaterdag bijeen ten Stad huize, om 5 ure, om de volgende zaken te behandelen. Verpachting der jacht te Zillebeke Lastenboek. 2. Godshuizen. Verpachting der jacht. Lastenboek 3. Godshuizen. Pachtafstand. 4. Rekening 1910 van St Pieterskerk. 5. Rekening 1910 der Middelbare school. 6. Schietplein overeenkomst voor het ge bruik door het leger. Wij vernemen dat het Bschermingscomi- teit der Werkmanswoningen van het arron dissement Yper het onderzoek der pensioen aanvragen voor het jaar 1911 komt te voltrekken en dat er aan 609 ouderlingen elk 65 fr. toegestaan wierd, te weten, aan 8 uit Becelaere, te zamen fr. 520 8 Bixschote 520 8 Boesinghe 520 2 Brielen 165 26 Comen 1690 3 Crombeke 195 7 Dickebusch 458 4 Dranoutre 260 12 Elverdinghe 780 10 Gheluvelt 650 21 Gheluwe 1365 5 Hollebeke 325 I Houthem 65 19 Kemmel 1235 16 Langemarck 1040 3 Locre 105 10 Meesen 650 3 Neder waasten 195 16 Oostvleteren 1040 15 Passchendaele 975 38 Ploegsteert 2470 17 Poelcapell8 1105 51 Poperioglie 3315 9 Proven 585 10 Reninghelst 650 10 Rousbrugge 650 3 St-Jan 195 18 Vlamertinghe 1170 10 Voormezeele 650 18 Waasten 1170 17 Watou 1105 40 Wervick 2600 7 Westnieuwkerke 455 13 Westouter 845 II n Westvleteren 715 6 Woe8ten 390 4 Wulverghein 260 13 Wytschaete 345 87 Yper 5655 4 Zantvoorde 260 4 Zillebeke 260 16 Zonnebeka 1040 6 Zuydschote 390 fr. 39585 't Schijnt dat de peusioenkaarten overal welgekomen wierden, en dat de pensioen- genieters en hunne familieleden de katho lieke partij dank weten voor het schoon geschenk. Sedert dat het ouderdomspensioen be staat, dank aan de wet van 10 Mei 1900, heeft het beschermirgscomiteit van het arrondissement Yper niet min dan 11779 pensioenaanvragen ontvangen en beoordeeld. Wij kunnen niet laten het Comiteit over dat ontzaglijk werk te bedanken, alsmede over zijne driejaarlijksche prijskampen van orde en netheid, zijne aanwakkeringen tot het bouwen, koopen en onderhouden van gezonde werkmanswoningen en zjjne aan moedigingen tot vooruitzicht en verzekering door spaarzaamheid in ziekeugilden en pen sioenkassen. 't Was Woensdag avond teu acht en half in 't b3gin van de Boterstraat. Al den eenen kant een jongentje van 12-14 jaar, uit de Meenenstraat en al den overkant een fran- sche auto.Ze wilden alle twee afsteken maar reden zeker op malkaar.Op een oogenblik stond heel de strate overende de vrouwen stonden om in onmacht te vallen een jongentje is door een auto in stukken gere den En 't nieuws ging zijnen gang Als wij er bij kwamen, ging juist een jongen wielrijder te wege statiewaard, wat bleek, met verstreuveld haar, barrevoets in zijn schoen en in zijn onderveste, 't Was de verongelukte, die wegspoeterde, maar ziju spoeterwiel was uit den haak. Hij zwaaide het op zijn schouder en voort naar de statie terwijl de auto als beschaamd achter reed. Een oprecht Vlaamsch geluk, zooals ge zietals velo tegen auto reed, vloog de jonge wielrijder op den auto en zijn spoeterwie" wat te kante, 't was daarmee al Alleen was 't ventje nog gloeiende dul dat het nu zijn wiel dragen moest in plaats dat zijn wiel hem dragen zou. mm Groot Volksconcert op 11 Juli Dinsdag avond aanstaande in den hof van den Katho lieken Kring door de symphonic Muziek kring ter gelegenheid der herinnering van den Gulden sporenslag. Mi k. Zondag L. AERTSENS, Botermarkt, 9. Dienstdoende apotheek. Zondag 9 Juli. in Dinsdag werd de zittijd geopend vau den Provincieraad. Baron Ruzette sprak over het abonne ment, dat hier ta Yper onbekend is, maar vele plaatsen nog in voege, en dikwijls aan leiding geeft tot misbruiken, zoowel wege de lastenbetalers als van wege de be sturen. Rijwielen M. Ernest Fraeijs de Veubeke diende een verslag in nopens eene vraag om de belas ting op de rijwielen van op 3 fr. te bren gen. Dat ware voor de provincie een verlies van 140.000 fr. 's jaars, en de provincie heeft het alreeds niet te breed om in hare grootekosten te voorzien. Daarom en wierc die vrage niet aanveerd. 41. D'Huvettere besluit tot toelagen aan buurtwegen van het Ypersche. Hij drukt nog den volgenden wensch uit Dat de provincieraad ter hulpe kome van de gemeenten die hunne gemeenschapswegen willen verbeteren, maar hierin verhinderd worden door de tegenwerking van aanpalen de gemeenten, die gezeide wegen afsnijden op een hoekje van hun grondgebied en alzoo al het gedane verijdelen tot groot nadeel van het algemeen welzijn. De 4* afdeeling ver zocht de bestendige afveerdiging hier de wet van 10 april 1891 toe te passen. Donderdag was er een belangrijke zitting van den raad. De heer Voorzitter Vanhee heeft aan de Gouwraadsheeren meegedeeld dat hij te Brussel eene vergadering heeft bijgewoond, bijeengeroepen door den voorzitter van den Provincieraad van Brabant, waar het voor stel werd gedaan den verjaardag te vie ren van de instelling der gouwraden, Daaro ver ware men nog al goed overeen gekomen, ware 't niet dat er voorgesteld werd geen adres van verkleefdheid en trouw aan den Koning te zenden. De heer Vanhee meldde dat hij daartegen gesproken en gestemd had, maar vruchteloos: iet besluit van Brabant, Henegouwen en Luik kreeg de overhand, daar verscheidene voorzitters afwezig waren. Die mededeeling werd op eene hevige te genspraak onthaald. Van alle kanten vroeg men het woord. De heeren Bruneel de Montpellier, Ern. de Thiebault de Boesin ghe en anderen drukten hunne trouw uit aan ons Vorstenhuis en eenparig werd be sloten de verjaaring te vieren te Brugge, en aan den Koning een adres te zenden van onwankelbare trouw en verkleefdheid. Geheel de zaal stond recht en de stemming werd bekrachtigd door eenparig geroep I n 't arrondissement Yper is den volgenden plakbrief uitgehangen Gisteren Donderdag is er, in den Provin cialen Raad van West-Vlaanderen, iets aan 't licht gekomen, dat groote opschudding zal maken. 't Is 75 jaar dat de Provinciale Raden bestaan. Er was sprake dezer verjaardag, gezamentlijk, te Brussel te vieren. De liberalen, die in den Provincialen Raad van Brabant zetelen, deden er het voorstel van. Maar ze deden er eene conditie bij. De liberalen wilden er niet in toestemmen dat, te dier gelegenheid, een adres van ver kleefdheid aan den koning zou aangeboden worden. Dit geschiedde nogtans over 25 jaar. In 1886 stemden de negen Provinciale Raden een adres aan den Koning, bij het 5o jarig jubelfeest der Provinciale Raden. De tijdeti \ijn veranderd, antwoordden de liberalen daarop. De socialisten willen niet dat we een adres aan den koning stemmen, voegen de liberalen erbij. En daarom willen de liberalen nu, in de Provinciale Raden van Brabant, Henegou wen en Luik, niet meer weten van een adres van getrouwigheid aan den Koning. Ziedaar wat er geworden is van de li be rale partij VADERLANDERS. KONINGSGEZIND EN, wat peist gij er van De liberale partij levert, in de hauden der socialisten, de eene na de andere, al dc waarborgen van rust en orde Zult gij 7e volgen Mgr de Bisschop van Brugge heeft be noemd Pastoor der parochie vau het H. Hert, te Oostende,M.Wittouck,pastoor te Zeebrugge Pastoor te Zeebrugge, M. Bouquet, onder pastoor van St-Gillis, te Brugge. Onderpastoor van St-Gillis te Brugge, M Noliet, leeraaraau hetS. Amands-Colle- gie te Kortrijk. Een koninklijk besluit van 22 juni 1911, verwerpt het verhaal van een gemeentebe ambte van Yper, tegen een beslissing van de bestendige deputatie des provincieraads, tot goedkeuring van een beraadslaging des ge meenteraads dier stad, waarbij gemelde be ambte voor zes maanden geschorst werd in zijn ambt. Deze beslissing is hierop gesteund dat de door den gemeenteraad genomen maatrege" gewettigd is. Wat heerlijke feeste te Zillebeke Zondag laatst ter gelegenheid der inhuldiging van het sierlijk Vaandel van 1 De Vlaamsche Werkman Een verbroederingsfeest in den vollen zin van 't woord tusschen rijken en armen, edelen en buitenlieden, leden van den On derlingen Bijstand uit het Waalsche Hout hem en Zantvoorde en het Vlaamsche land Voormezeele, Gheluvelt, St-Jan, Becelaere en Zonnebeke. Voor Yper en was 't maar heel mager 't Beste is er over zwijgen. Na de wijding van de schoone vlagge, een gifte van den Eere-Voorzitter, de groote weldoener van het dorp Senator Baron de Vinck, sprak eerw. heer De Roy een schoon en welgepeisd en gezeid gelegen heidssermoen, waarna het plechtig lof. Een lange stoet, waaronder drie muzieken. Zillebeke, Houthem en Zonnebeke, trok dan naar't lokaal, waar de heer Hallaert in een gevoelvolle aanspraak het nut aanprees van den Onderlingen Bijstand, maar ook de misbruiken hekelde. Een bedanking van den heer Voorzitter P. Lefebvre, en dan van wege Senator Baron de Vinck, die bijzonder hulde bracht aan den onvermoeibaren iever van vriend Hyp Vande Weghe, sloot die schoone vergad ring. De verschillige muzieken speelden ver volgens Concert op den kiosk binst dat de omstaanders een lekker pintje dronken en smakelijk hun pijptje rookten. De dichter van de streke, die op zulk feeste noch mocht noch kon ontbreken, heeft natuurlijk zijn dichterlijke ziele lucht ge geven en met eenige schoone verzen die heerlijke verbroedering bezongen. Hem zij uit ter herten dank VERBROEDERING Ter gelegenheid der Wijding van tprachtig Vaandel (1) der Gilde van O. B. De Vlaamsche Werkman te Zillebeke, op Zondag 2 Juli 1911 Door de gulden zonnestralen, Die op 't aardrijk nederdalen En de velden zoo doen pralen Daagt er, blijde sterveling, Daagt er dan verbroedering. Hij, die smert en leed komt heelen, Redding, troost en hulpe deelen, Wien de weldaan niet vervelen, Daar is ook vol offering Edelmoed, verbroedering. 's Reednaars woord, dat zoo kan roeren, De gedachten samensnoeren En de herten hooger voeren, 't Sticht, tot eene zegening, Christene verbroedering. Als de werkman met zijn zwoegen Mededeelt in vol genoegen Aan die zuchten en die kloegen, Ja met zielsbewondering Zien wij daar verbroedering Water, aarde, kruiden, planten, Zooveel soorten, aanverwanten In de velden, hoeken kanten... 't Spreekt ons al van dankzegging, 't Spreekt ons van verbroedering. Naar een edel doel gedreven, Eensgezind in 't vlijtig streven Laat ons ook als broeders leven Ja in de vereeniging Is er heil, verbroedering. Lof aan die op Zillebeke, Op die dichterlijke streke, Voor den werkman in gebreke, In den nood, bekommering Zorgen door verbroedering. Heil U, prachtige arbeidsyane Leid ons eervol op de bane, Opdat wij steeds voorwaarts gaan en In de plichtverordening Bloeien door verbroedering. Dat uw wentlen en uw zwaaien En uw fladdren en uw draaien, Glanzend, schittrend kleurenlaaien Ons in vol' begeestering Steunen door verbroedering. Dat ons lustig, blijde teeken Lange tot ons al' moog spreken Dat het ons nooit afgeweken Vinde van dees onderling Ware geestverbroedering. V. H. (1) Uit de werkhuizen van M. Damoeie.-Van- ryekeghern, te Yper, komende. Zitting van Donderdag 6 Juli 1911. Sarrasin Jules, zwingelaar en Sarrasin Cyrille,'fabriekwerker te Wervick zijn veroor deeld elk tot 8 dagen en 26 fr. voer smaad jegens den politiecommissaris de eerste nog 8 dagen en 26 fr. voor opstand, 15 fr. voor dronkenschap en 20 fr. voor braak van roeren de voorwerpren de tweede nog 25 fr. voor dronkenschap. Mourisse René, landwerker te Nieuwker- ke, 100 fr. boet voor jaebtmisdrijf. Zijn wapen is verbeurd verklaard. Marquette Louis, losser te Waasten, krijgt 2 maanden en 50 fr. voor slagen aan Dezutter Edmond, 8 dagen en 26 fr. voor smaad jegens dc policie en 15 fr. voor dronkenschap. Vandenbussche Emilie, huishoudster te Zuydschote, die smaadwoorden toeriep aa;i Moulon Arthur, die getuigd had in eene zaak tegen haar, krijgt 30 fr boet. Vanheulebrouck Richard, landwerker te Gheluwe, 2 maanden en 52 fr. voor vernieling van landbouwalaam ten nadeele van Legrand Alfons. Saesen Cyril Ie, j ach l wachter te Oostvle teren, 30 fr. boet voor slagen aan Pauwels Amand. Decadt Arseen, handelaar te Oostnieuw- kerke, 30 fr. boet voor smaad jegens da gen darmerie. Paquet Omer, landwerker te Wytschaete, was den maandag van Carnaval gemaskerd te Meessen. Eenige jongens volgden en plaagden hem, toen hij al met eens zich omdraaide en eenen voetstamp gaf aan Bille Arthur die gedu rende verscheidene dagen is moeten te bed blijven. De Rechtbank veroordeelt hem tot 2 maanden en 50 fr. Duhayon Juliana, hoevedienstmeid te Dranouter, "die haar pasgeboren kind in de velden te Locre verlaten had, en Odenl Renilde, winkelierster te Kemmel, vervolgd voor mede plichtigheid zijn voorwaardelijk veroordeeld elk tot 1 maand gevang. D'hooghe Désiré, maaldersgast te Zonnebe- beke, kreeg twist met Stamper Jules in eene danszaal en gaf deze eenen slag op het hoofd met eenen vierpot. Stamper wilde vluchten maer bij de denr wierd hij door D'hooghe ingehaald die hem een stuk van een oor abfeet en hem in volle borst een geweldigen voetstamp toebracht D'hooghe krijgt daarvoor 2 maanden gevang en 50 fr. boet en moet 200 fr. schadevergoeding betalen aan de Burgerlijke Partij. Coppin Théodule, losser le Meessen, na eenen dag in den drank overgebracht te hebben wierd door zijnen meesier afgedankt. Hij wilde dat zijn werkgezel Marquette Louis, ook het werk staakte en ging hem t'zijnent gaan vinden. Gelijk deze hem in staking niet wilde volgen zond Coppin hem alle soorten van verwijtsels naar het hoofd. Dit stond Marquette niet aan en hij wilde Coppin aan de deur zet ten maar deze greep eenen hamer van ouder zijne vest en gaf hem eenen geweldigen slag op het voorhoofd dat hij ten gronde rolde en 1" dagen onbekwaam geweest is te werken. Coppin wordt veroordeeld tot 1 maand en 26 fr. voor aanslag op de vrijheid van het werk en 5 maanden en 50 fr. voor slagen. Pectoor Emile, dekkersgast te Wervick krijgt 6 maanden en 26 fr. voor diefle van 9 hennen ten nadeele van Gbesquiere Arthur. Logiez Louis, daglooner le La Goigue (Vr.,) krijgt 200 fr. boete voor jachlmisdrijf. Haelewyn Achille, aardewerker te Poperin ghe, voorwaardelijk 50 fr. boet voor jaebtmis drijf. Ceuninck Julia, kantwerkster te Lange marck, voorwaardelijk 8 dagen en 26 fr. voor laster jegens Vanhove Isidore. Casleleyn Honoré, zonder vaste woonst, na eene ruit gebroken te hebben, klom langs bet venster binnen in het huis van Pieter Blanckaert Je Noordschote, en slool er eene somme van 45 fr. en een gouden ring. Aange houden gaf hij tweemaal eenen valschen naam aan de gendarmen. De Rechtbank veroordeelt hem tot 3 maanden voor dielte en 2 maal 8 dagen en 26 fr. voor 't dragen van valsche namen. Zitting van 7 Juli 1911 Voorzilterschap M. Tvberghein, vrederechter. Dc volgende oordeelen werden geveld Voor honden zonder muilband en medalie Barbez Lucie, Yper, 2 maal 1 fr. Vandenber- gbe Jan, Vlamertinghe, 2 maal 2 fr. Decom- mer AL, Langemarck, 2 maal 1 fr. Se osse Ilenri 2 fr. voor met velo op voorland te rijden. Craye Leo Yper, en Deryter Marie, Boesin ghe elk 1 fr. voor hond zonder Muilband. Morent Romain, Meieken, 1 fr. velo zonder licht; Jules D--laplace, Yper, 2 fr. ld. berapb. Gruwur, Yper, 2 wagens gekoppeld en geen plak, 2 maal 1 fr. - Vermeersch Hector, Voormezeele, 2 fr. voor zijn hond op een anders land le laten jagen. - Ghyselen Em Yper, 10 fr. voor dronkenschap. Monsy Cam. Poel- capelle, geen belle, 1 fr. Woets Leon, Wuyllens Prosper, Ossieur F., Simoens Augusta, Rosselle Anna, Michiel Hélène, allen van Yper, elk 2 fr. voor nachtstoring, de eerste nog 5 fr. voor braak van meubels. Irma Crabbe, Yper, 2 maal 10 fr. voor verwijten en en 20 fr. aan de Burgerlijke Partij. Vandaele Jules, Elverdinghe, 2 fr. Lauwers Leon, Langemarck, 1 fr. - H bben Pierre, 2 fr. Courlens Valeer, 2 fr. Dehaeze Jules, 1 fr. Pauwels Alidoor, Vlamertinghe, 1 fr. Plamon René, Yper, 1 fr. Weyoe Cyr., Yper, 1 fr. Goudezeune Isidoor, Zonnebeke, 1 fr. voor te rijden zonder licht. Dekeire! Irma, Lange marck, 1 fr. Dupont Alb., Estampuis, 1 fr. Vervisch Henri, Bixschote, 1 fr. voor geen helle. Samyn Th. Langemarck, 5 fr. voor verwijten. Vanexem Jules, Zillebeke, 2 maal 5 fr. voor meubels te breken en dronkenschap. Slaelens Is., Langemarck, 5 fr. voor smaad jegens den jachtwaker. Boudry Rod., Yper, 2 fr. voor nachtstoring. Rosseel Georges, Devos Maurits, Schoonheere Arth., allen van Yper, elk 3 fr. voor verwijtsels.—Vandevelde Maurits, Clerckcn, 1 fr. voor dooi' een weide te loopen. Loncke Gaslon, Yper, 5 fr. voor nachtstoring. Op aanvraag hunner talrijke kalanten, zullen de apotheken Libotte ea May alle Zon- en Feestdagen open blijven. I, 1 i WATOU Maandag 3 Juli, rond 8 ure 's morgens,heel een grootonweder losgebroken die vergezeld van donder en hagelsteenen vele schade aan de vruchten heeft veroorzaakt. Meest al de vruchten zijn vernield al den kant Raltekot, de Paters, Rozendael, enz. Brand. Op Vrij lag 30 Juii laatst, brandde de Groene Jager af bij de Drie Koningen». Gelukkig was 't goê wind, zooniet moest geheel het gehucht afbranden, tank aan het moedig pompierskorps die deaanhondendehuizen heeft gevrijwaard. Oorzaak onbekend er bestaat verzekering. Men is volop aan 't buizen leggen voor de gaze inrichting. LANGEMARCK Hieronder de lijst der miiicianen voor het jaar 1912. De jongelingen, wier naam geteekend is met een sterretje, zullen geroepen worden om deel te maken van het leger, ten ware zij redenen tot vrijstelling of ontslaging zouden kunnen doen gelden 1 Bacarne Maurits 2 Bardyn Oscar 3 Beauprez Jules 4 Bekaert Cyriel 5 Bo- gaert Honoré —6 Bourdeau Alois —7 Bryon Ernest 8 Carrein Jules 9 Cools Gustaaf 10 Coulier Hector 11 Couvreur Jules 12 Deforche Emiel 13 Degraeve Cyriel 14 Deleye Adolf 15 Demeersseman Jules 16 Depoorter Jules 17 Deschepper Hector 18 Desegher Jeroom 19 Desodt Leo 20 Dujardin Arthur—21 Flyps Hendrik— 22 Flvps Luciaan. Vr. v. B. 23 Guest Hector—''24 Hollevoet Gregoor 25 Lamoot Gaslon -- 26 Lava Joris 27 Leterme Hendrik 28 Maddeiein Maurits 29 Maerlen Odiel -- 30 Mersy Cyriel31 Milieville Arthur32 Moeneelaey Jules 33 Monsy Hendrik 34 Muyssen Prosper 35 Noliet Jeroom 36 Noyelle Valeer 37 Noyez Alfonz—38 Nuytten Hendrik—39 Nyffels Arthur—40 Ouvrein Alois* 41 Parrein Jules 42 Patlyn Alberik. 43 Phlypo Gaston 44 Plamon Cyriel 45 Platteeuw Jeroom 46 Robaeys Arthur47 Sedeyn Remi 48 Struyve Cyriel - 49 Swaels Odiel —50 Vandamme Camiel 51 Vander - jeugd Ileclor52 Vandevenne Arthur 54 Van Eecke Hilair 54 Vanelslande Jules 55 Verhoest Gaston56 Vieren Valeer 57 Weyne Achiels nu»i lhs [loor vermoeidheid en bloedgobrek neem uwen toevlucht tot de Uzerpillen van Doktor Raphael die u zullen kloek en forsig maken in weinig tijds. 1.75 fr. de doos. BURGERSTAND VAN YPER. Verklaringen van den 30 Juni tot den 7 Juli 1911, Geboorten Muylle Simonna, Oude Kleermarkt. Nevejan Paule, Lange Meerschstraat. Donck Henrietta, Oude Houtmarktstraat. Feneau Denise, Statiestraat. Lacroix Albert. Kanonstraat. Cortier Robert, Rfjselstraat. Dubois Albert, Rjjselstraat. Buysse Marie, Bruggesteenweg. Vandamme SuzanneZaalhof. Huwelijken Maselis Aaron, metser te Voormezeele,-oq ua wulf Octavie, kantenwerkster, te Yper. Houtens Emile, smidsgast, en Louwagie Lydie, dienstmeid, beiden te Yper. Collet Valère, timmermansgast, en Boetens Louise, zonder beroep, beiden le V per. Vermeulen I.eon, brouwer, en Feneau Stepha nie, zonde: beroep, beiden te Yper. Sterfgevallen Denys Lucie, 45 j kloosterlinge, ongehuwd, Bollingstraat. Dornez Lóopold. 79 j., z. b„ wedr. Cardoen Marie, Rijselstraat. Cuvelie Joseph, 28 j steengraveerder, onge huwd, Cartonstraat. Doscamps Hyacinthe, 78 j., z. b wedr. Molein Mathilde, Dixmudestraat. Ossieur Celine, 63 j winkelierster, ongehuwd, Slachthuisstraat' Honoré Tiilie, fabriekwerker, gehuisvest te Wervick, enPhilomena Weyne, z. b., gehuisvest te Yper. Iïmiel Trósy, aardewerker, en Louise Nevts, beiden te Yper. BURGERSTAND VAN POPERINGHE. Geboorten Verfaillie Augusts, Veurnestraat. Decleick Anna, Wijk J. Tomperville Maria, Veurne straat. Uonche Urbain, Wijk E Geletn Ali ce, Wyk D. Peel Omer, Wjjk H. Cornette Brigitte, Wijk O. Huwelijken Lucien Hespeel, schilclersgas?, en Elodie De- crock, dienstmeid. Prudent Merlevede, land werker, en Marie Beddoleem, werkster. Sterfgevallen Roffiaen Benoit, 80 jaar, winkelier, echtgenoot van Amelia Delbecque, Yperstraat. Bayon Maria, 88 jaar, weduwe van Joseph Top, ea Be noit Laforce, WijkJ. Gheleyu Sophie,71 jaar, zonder beroep, weduwe van Petrus Deschilder, Wijk H. Techel Glara, (4 jaar. Wijk L -- Cbaerle Edouard, 73 jaar, landwerker. echtge noot van Rosalie Peotevynek, Wijk L. Debus- sekere Raoul, 4 weken, Pottestraat. Huwelijksaankondigingen Camille Devos, landwerker, en Elisa Decoker, kantwerkster. Camille Notredame, landbouwer,te Watou, en Maria Pattyn, zonder beroep, te Poperinghe. BURGERSTAND VAN DICKEBUSCH Huwelijk Joseph Théophile-Cyrille, van Kemmel, en Grimmonpré Zelinna-Cornelia van Dickebuscli. BURGERSTAND VAN RENINGHELST Geboorten Decanter Erelina, d. v. Richard en Baes Euge nie. Dury Michel, z. v. Cyriel en Mulle Josine. Debaene Laura, d. v. Auguste en Gryson PharaïHe. Kauw Charles, z. v. Camiel en De- groote Emma. Sterfgevallen Mylle Emmn, 3t jaar, orgehuwd. Goemaere Henri, 1 jaar- Lamerant Lucien, 15 dagen. Markey Tbérèse, 81 jaar, rentenierster. BURGERSTAND VAN PROVEN MAAND JUNI. Sterfgeval Debrey Petrus,echtgenoot van Worme Sophie, oud 68 jaar. BURGERSTAND VAN WATOU Geboorten Loones Maria. Deschuytter Gaston. De- jonghe Godelieve. Deheeger Henri. Be nauwt Agnes. Deraeve Maria. Bordeyne Leon. - Soubry Marcel. Vanhee Jan. Groe- schepe Maria. Overlijdens Barbara Goussey. wed6 Depature en Fran cois Btuneel, 98 1 ;2 j. Deheeger Henri, oud 1 dag. - Vandevelde Erie, 4 maanden. Huwelijksaankondigingen Cyriel verhille, bakker, met Madeleine Eri- quet, beide te Eauquiè es- (fr.) Remi Duflos. met Urbanie Vermeulen, beide te Elverdinghe, Camiel Notredame, landb. te Watou, met Ma rie Pattyn, landb. te Poperinge. Gaston De- maeght, met Maria Notredame, beide te Watou. OOSTENDE Een vreemde heer, een franschman van om trent de dertig jaar, had maandag namiddag, omtrent 3 ure, op het strand, nabii hel Palace Hotel, een peerd gehuurd voor een rijtoertje. De man was blijkbaar geen geoefend ruiter en toen het peerd zich wat wild toonde deed hij krampachtige pogingen om in den zadel te blijven zich plat voorover leggende en gedurig aan den toom trekkende zoodal het peerd nog wilder werd. Omtrent het klooster van het tl. Hert kon hij van het peerd springen, maar bleef meteen voet in den stijgbeugel vastzitten. Er kwamen veel menscheti Lujgeloopen om hem te helpen, maar verschrikt door het zicht van het volk, wendde zich opeens het peerd enzette het op een loopen in de richting van zijne standplaats, den ruiter medeslepende over het strand, de baanbrekers,enz. Te vergeefs poogde een man het peerd bij den toom te grijpen, bet bleef enkel staan aan de standplaats. Huilende van de pijn gedurende zijn schrikkelijken tocht werd de ongelukkige ruiter vreeselijk gekneusd en met gebroken arm en been opgenomen en in rijtuig naar een geneesheer gevoerd, waar hem de eerste zorgen toegediend werden. KOMEN Heden Vrijdag nuchlend is d> genaamde Emile Lepere uit de neerstrate le Yper, metser- diender in de nieuwe kerke, van de stelling gevallen en op den slag gedood. De ongelukkige was maar eenige maanden getrouwd. Verledene weke was hij ook van de stelling gevallen, doch gelukkig zonder e 'g lets-1. Dit maal heelt hij hel met de dood moeten bekoo- pen. Het nieuws werd met alle omzichtigheid le Yper laten kennen aan zijne echtgenote. Indien gij zwaar zijt, droomend indien uii draai 11 ge 11 hebt, flauwten, 't is dat het bloed u TT*" 'ui 'ndlt geval' haast u van eenige Waltperijpillen te nemen ten einde de bloeds omloop weer in regel te zetten. YPER 24 Juni 3i Junii too kil. 23 50 20 50 15 50 18 5» 18 50 15 5» 00 00 00 00 20 50 21 5° 11 51 15 O» 310 00 3Üor,2 Eters 2 25 2 w Tarwe Rogge Haver Boonen Erwten Aardappelen Boter POPERINGHE 2 Juni Tarwe 2t 00 15 50 £!.aver. 18 00 Elers de 25 2 19 - 2 20 Aardappelen doloo k. 17 00 Boter 2 9o 3 20 Hoppe de 5o kgr. 7 Juli 21 00 15 50 13 0 2 20 13 0» 3 10 85 00 87 60 90 95

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1911 | | pagina 2