DIT IS EN OMMELANDS Medeburgers De Kiezing van Zondag 700 stemmen. NIEUWE INSCHRIJVERS NIEUWSBLAD VAN YPER SpreeRM Si mmmmmmmmmm Op Zaterdag October 1911 5 centiemen '1 blad 46' jaar. Taloaerk 2381 Te trekken bij den Uitgever, 7* 36, in de Boterstrate, te Yper, en bij 's landsboodschapmzen ofte post, tegen 8 frank "s jaars Dagldapper P- Evangelie van den 20en Zondag na Sinxen. öüfcifcatSCiCJCatSÜ Colaert René D'Huvettere K.-C. Iweins d'Eeckhoulte llenry Lemahieu Cyriel Sobry Henri Slruye Felix Vanden Boogaerde Hipp. Vander Ghote Henri Bans Karei Seys Valeer a«-«#ta© Te Yper A SÊ In geheel hel land voor 1912 op het sedert 48 jaar de tolk der Katholieken van heel het Ypersche, krijgen ons blad voor nieten tot Nieuwjaar. Bnf9nnfaS3fi98BC9 ROND DE WERELD Italië Marokko Egypte China STADSNIEUWS Gemeenteraad 2 t -tj ea m m^r Zondagrust Woelingen voar en na de kiezingen rz 't NIEUWSBLAD VAN YPER verschijnt 's Vrijdags, en 's Zaterdags na de markt, tegen 3 fr. 's jaars; 3 fr. en den vrachtloon buiten Belgenland. Het blad is niet min te trekken dan voor een geheel jaar en 't wordt op voorhand betaald. Alles moet vrachtvrij ingezonden worden naar de BOTER STRATE, TT 36, te YPER. Echt en recht, 't oud Volk indachtig Kinderlijk, niet kinderachtig Ypersch,. Vlaamsch en, bovenal, God getrouwe ik wezen zal De bekendmakingen kosten o fr. i5 de reke binnen 't blad is 't o fr, 3o van 's Rechters wegen fr. i overdruk 5 fr. 't honderd. Ieder boek, waarvan ons twee afdruksels zijn gezonden, wordt besproken. De Heeren van de AGENCE Havas, te Brussel, Tk 34, in de Zilverstrate, en te Parijs, Tk 8, PLACE DE LA BOURSE, ontvangen bekendmakingen voor 't NIEUWSBLAD VAN Yper, van al die buiten Oost-& West Vlaanderen wonen. van den 21 tut den 28 Oct. z 2i. Ha Ursula ea hare 11.000 maagden, mm. H' Gelinia. 22. H. Marcus, b. van Jerusalem. - He Cardula. m 23. H. Jan van Cerpistrano f 1443. H. Severiu, b. H6 Oda, rust te Hoei. d 24. H. Pompeius, pr. begraven te Amay. w. 25 H. Bonef'acius, 42° Paus van Rome, f 422 HH. Grispyn en Chrispiniaum, mm. f 3^3. Patroon der schoenmakers. d 26 H. Evarist, m. Paus van Rome f 108. - H.Godwil, b. HH. Luciaan en Martiaan, broeders, mm. v. 27. H. Alban, abt in Ierland. He Floren- tia. Te dien tijde was er een hofbeambte, w'igds zoon Ie Capbarnaüm ziek lag. Deze vernam Jezus' aankomst uit Judea in Gali ea, en kwam naar Hem toe, en verzocht Hem af te komen en züa zoon te genezen, want bij lag op sterven. Jezus dan zeide tot hem Indien ge geene tee kenen en wonderen ziet, gelooft ge niet. De hof beambte zegt tot Hem Heer, kom af, eer mijn kind sterft. Jezus, zegt HemGa, uw zoon leeft. De man geloofde het woord, dat Jezus hem zeide, on giDg. Maar reeds op den afweg ontmoetten hem de dienaren met de boodschap, dat zijn zoon levend was. Hij ondervroeg hen dan naar het uur, waarop de beterschap was ingetreden. En ze zeiden hem Gisteren, te zeven uur, heeft de koorts hem verlaten. Dj vader begreep dan, dat dit juist bet uur was, waarop Jezus hem gezegd had Uw zoon leeft, en hij geloofde, bij en geheel zijn geziu. Gij hebt ons eene schitterende zegepraal gegeven, zooals wij er tot nu nooit geene hadden Dank u. Gij hebt alzoo verklaard dat gij den schoolvrede wilt, de vrijheid van den huis vader, en alle scholen op 'gelijken voet be handeld. Gij hebt getoogd dat gij op het stadhuis het tegenwoordig bestier wilt behouden.dat bewijs heeft gegeven van gematigheid en verdraagzaamheid. Gij hebt goedgekeurd al wat wij gedaan hebben voordegezondmaking, de uitbreiding en de versiering onzer stad. In onzen oproep hebben wy u onze gedach ten en ons programma laten kennen. Wij zijn vast besloten ze uit te voeren, volgens onze beloften en onze daden in het verlede- ne. Rekent op ons, zooals gij ons toegelaten hebt op u te steunen. En aanveerdt, Medeburgers, de uitdruk king onzer verkleefdste gevoelens. Yper, den 17 October 1911. Zaterdag had in het Katholiek Volkshuis cene laatste vergadering plaats, die als de ^kroning was der reeks gretig gevolgde bijeenkomsten, waar de heeren kandidaten fh den heer Voorzitter van den Bond, maar bijzonderlijk onze achtbare burgemeester de k'ezers hebben ingelicht over den toestand °nzer stad en de belangen der bevolking. Na eenige woorden van M. Fraeijs de Veubeke, spraken de heeren Iweins d'Éeck- houtte en Vanden Boogaerde. M. de Burge feester Colaert weêrlei onder meer de roe- kelooze beweringen van advokaat Giorie, beweringen ten anderen reeds ingetrokken door M. Glorie zelf, en die een deerlijk gedacht geven van de lichtzinnigheid waar mee zekere liberalen alle slag van vertelsels voor klinkende munt aanveerden. M. Sobry op zijne beurt weerlei de onge gronde beknibbelingen tegen hem ingebracht. Op het oogenblik de vergadering te eindi gen riep het volk nog M. Begerem op het verhoog. In een krachtige redevoering, die de geest drift der toehoorders deed ontvlammen, deed de gevierde redenaar eene vergelijking tus- schen de twee lijsten en besloot zijne aan spraak met eene prachtige zinspeling op de nieuwe katholieke kandidaten M. Struye,die beloofd had de voetstappen te volgen van dien onvergetelijken en eer- biedweenligen man, wiens naam in aller geheugen nog voortleeft, M. Eug. Struye. M. Baus,wiens weerdige moeder in zulke verhevene taal het recht eischte in volle vrij heid het christen onderwijs te kiezen voor hare kinderen. M. Seys, de weerdige zoon van den man, dien wij zoo menigmaal in de vergaderingen van de Katholieke Wacht hebben toegejuicht; en wiens moeder zoo heldhaftig reeds twee harer zonen heeft opgeofferd ter beschaving en ter christening der arme chineezen, in afwachting dat een derde zoon nog het schoone voorbeeld zijner broeders navolge. Die woorden mieken een onbeschrijvelij- ken indruk op de toehoorders en 't was onder die diepe ontroering dat de vergade ring werd geheven. i- BS ir Zondag Van in den vroegen morgen reeds was er veel beweging bij de stembureelon. De liberalen waren moedeloos de licht zinnigheid van sommige kandidaten hadden hen alle hoop doen varliezen en 't was zon der de minBte geestdrift dat zij terstembuBse gingen, al hadden zij geen enkel hunner gowone middels ongebruikt gelatenbedrei gingen, beloften, dwang, enz. Maar de kiezers, 't was zichtbaar, hadden zich aan die oude fopperijen ditmaal niet laten vangen. De bewerkingen der stemming gingen ta melijk traag vooruit, ter oorzake van het hertellen en toeplooien der stembrieven en vooral van het aftrekken van dat genum merd hoekje. De uitvinder dier nieuwigheid zal zeker wel zijne ooren hebben hooren tuiten... juist niet van den lof over zijn stelsel... Sommige kiesbureelen hadden maartegen 3 en half hunne verrichtingen geëindigd. In en rond de stembureelen ontstond hierdoor natuurlijk zekere verwarring, die toch zonder erge moeilijkheden en betwis tingen is voorbijgegaan. Weinig bureelen konden op de bepaalde ure de stemming eindigen, want bijna ner gens had men ten één ure gedaan met stem men. A De opneming Had de stemming lang aangesleept, de opneming duurde ook nog al lang ter oor- zake van de twee soorten van stembrieven, roode en witte. De eerste uitslagen waren maar gekend tegen 7 ure, en wierden seffens uitgehangen aan onze toogvensters in j,de Boteratraat en op het bureel van den Katholieken Bond, Meenenstraat, 16. Reeds verscheidene uitslagen waren toe gekomen van andere gemeenten en werden van het bureel van 't Nieuwsblad door een wielrijder gedurig overgebracht naar den Katholieken Kring. Rond 10 ure kwamen voor Yper de laat ste uitslagen, die 600 stemmen meerderheid gaven aan de katholieke partij op de groote lijste en 400 op de kleine lijste. Een kwartier later werden reeds uitslagen verkocht. Onze verkoopers werden hunne nummers uitge vochten. Uit de cijfers blijkt dat er 2762 katholieke Btemmen werden uitgebracht tegen 2068 liberale lijstestemmen, 't is te zeggen voor de geheele lijste of voor enkele kandidaten van éen lijste, 't zij liberale of katholieke. Geene rekening houdende van de bonte of gepanacheerde brieven bekomen onze kan didaten dus eene meerderheid tot heden nooit gekend: 694 stemmen, in ronde cijfers 't Is prachtig 't Is heerlik, overheerlijk 1 Zaterdag avond zegde M. Fraeijs de Veu- beke, de ieverige voorzitter van den Katho lieken Bond Morgen moeten de kiezers van Yper het voorbeeld geven aan heel het katholieke Belgen- land Die oproep werd beantwoord en beter nog dan men het hadde durven verwachten. Leve n de Katholieken 1 Leve Yper Die schitterende zegepraal legt aan onze aestierders groote plichten op,die zij hun verleden is borge voor de toekomst stipt zullen weten te vervullen. Vele en groote werken zijn nog aan den gang, andere zullen volgen. Onze stad is op weg om te herleven in al haar alouden luis ter van weleer Die praalgebouwen, wonderheden der Vlaamsche kunst, zoo 't wordt gezeid, getuigen nog datgrootsch verleden,... en roemen met welsprekendheid der vaderen godsdienstigheid Zoo bezong een even fijngevoelige als ne derige dichter ons heerlijk verleden. Maar onze stad was niet alleen groot in de middeneeuwen, door hare onvergelijkelijke praalgebouwen en kunstgevels, maar ook heuren handel, heure nijverheid bloeide, en onder dat opzicht is veel, zeei' veel te verbe teren voor onze stad. Zekerlijk hebben onze Kamerheeren vele bekomen in de aansluitingen per ijzerweg, maar rechtstreeksche treins uit Rijsel en Parijs langs Yper naar Oostende zouden onze stad meer doen kennen en 's zomers meer volk aanlokken Onze waterwegen zijn nog van geen tel 't is waar, de vaart naar Komen is aan den gang, maar 't zal nog een heel tijdeken aan- sleepen eer de schepen aldaar tot aan Yper zulleD geraken. De vaart naar Boesinghe, den Yzer en de zee zou behooren beter uit gezuiverd te worden op tijd, daarover wordt dikwijls en met reden geklaagd de scheep vaart lijdt er door en meteen handel en nij verheid,want de twee zijn nauw verbonden. Ons stadsbestier heeft getoogd wat het kon in 't verleden. Dat men aandriuge bij de hoogere overheid, onze mannen beschikken over grooten invloed... De handelaars reke nen op hen voor de toekomst. Niets mag verwaarloosd worden, alle pogingen moeten aangewend worden cm Yper zijne vervoer middelen zoo te lande als te water te ver beteren en te doen aangroeien. I - Ai I Maandag Van in de vroegen morgen zaten ten allen kanten vlaggen en wimpels uitnie mand of bijna niemand wrocht, 't was een fransche misdag voor de Yperlingen Eene bijeenkomst en stoet werden aange kondigd en tegen 2 en half ure kwamen de katholieke maatschappijen met vlaggen en muziek bijeen in het Volkshuis. Een lange stoet trok al de bukkerstraat, de grimmink- strate, de Rijselstraat naar het huis van M. Baus, verder naar het huis van M. Fraeijs de Veubjke in de Boterstrate, waar zich M. Lemahieu bevond.Dan naar de Statiepoorte, bij M. Vander Ghote, en ierug naar de El- verdinghestraat, bij M. Seys, de Surmont- stiaat, bij M. Sobry, de Cartonstraat, bij M. D'Huvettere, de Thouroutstrate en de Mee- nenstra*e bij MM. Vanden Boogaerde en Iweins dEeckhoutte, en langs de Bolling» strate naar de K'ierstrate, bij MM. Struye en Colaert,om al de Markt en de Hondstraat terug te keeren naar het Volkshuis,waar M. de Burgemeester in een korte aanspraak eerst en vooral God bedankte, die ons die schitterende zegepraal heeft verleend, en hulde bracht aan de Ypersche vrouwen, die zoo vurig hebben gebeden voor den goeden uitval der kiezing en aan de mannen die zoowel hunnen plicht hebben gekweten e 1 alzoo de toekomst van Yper hebben verze kerd. Is Yper het voorbeeld van heel het land, Poperinghe en Wervick hebben dit schoon voorbeeld gevolgd en zelfs mag men zeggen dat heel ons arrondissement eenparig de ka tholieke partij eece schitterende zegepraal heeft bezorgd. Verders hebben Meenen en Oostende ook hat Katholiek vaandel zegepralend uit de stembus doen komen. Te Meenen, waar de socialisten meenden zeker te zijn dat De Bunnezou Burgemeester worden, daar krijgt hun hoofdman zelfs de helft niet der Katho lieke stemmen't Volk begint klaar zien in de beloften en fopperijen der mannen die ten koste van het volk een gemakkelijk le- ventjleiden. Te Oostende zijn zes Katho- "ieken gekozen en M. Hamman heeft meest van a' stemmen. Alleen Brugge en Kortryk geven eene kleine schaduw aan dit heerlijk tafereel. Brugge kiest 4 liberalen en 3 democraten, waaronder de afgestelde priester Fontaine. Te Kortrijk komen door de schuld van eenige onbezonnen 4 liberalen in den raad door de evenredige vertegenwoordigicg. In 't algemeen winnen de Katholieken 50.000 stemmen het land door, maar ze ver hezen zetels in de groote steden, waar libe ralen en socialisten te gaar in 't karteel waren. Te Antwerpen, te Schaarbeek, te Laeken, te Leuven, te Namen, elders nog hebbea onze vrienden bittere teleurstellingen on dergaan zij hebben daar ondervonden dat zij op de vaderlandslievende gevoelens van de overgroote meerderheid der liberalen niet mogen rekenen, dat de libéralen, door hunnen godsdie: sthaat gedreven en aan de bevelen der Logie gehoorzamend, en liever turksch dan paapschzyn en gedwee achter de roode vlag loopen. 't Zijn de vruchten van het onzijdig, 't is te zeggen van het god deloos onderwijs, die wij daar zien. De leer lingen der officieele scholen uit den tijd van 1879-1884 zijn nu gemeentekiezers, en hua- ne stemming getuigt van de godsdienstha- tende gevoelens, welke hun door school meesters zonder geloof ingeprint zijn. Men weet dat in vele groote steden en gemeen ten het officieel onderwijs nog oven min deugt als tijdens den scJooloorlog onder het vrij metselaarsministerie Frère-Bara-Yan Humbeek. Maar van hunnen kant hebben de kartel listen ook erge teleurstellingen ondergaan, Hunne ljjst is natuurlijk te Brussel gekozen, doch het stemmengota! der katholieken is er veel meer aangegroeid dan dat van libera len en socialisten samen. Hetzelfde is ge beurd te Gent. Te Anderlecht hebben de katholieken eene schitterende overwinning behaald de socialisten vooral zijn daar deerlijk geklopt, want ep de lijst van het kartel zijn al hunne kandidaten weggecij ferd en de socialistische schepene Paulsen is gevallen. Te Elsene en te St-Jans-Molenbeek ondergaan de liberalen eene erge nederlaag: in elk dier gemeenten hebben zij zich een zetel laten ontnemen door de katholieken, en een tweede door de socialisten. Te St- Pieters-Jette hebben de katholieken de kartelmeerderheid uit den gemeenteraad weggevaagd. Te Nijvel vieren de katholie ken een schitterenden zegepraal en de uit slagen van verschillende andere gemeenten van Waalsch Brabant doen de beste hoop koesteren voor de aanstaande kiezingen. De liberalen of kartellisten zijn gevallen te Buysinghen, te Chastres-Villeioux. te Ele- wyt, ta Nil St-Nincent, te Rosières, te St- Jans-Geest, te Thines, te Wauthier-Braine, te Waver, te Waterloo. De katholieken verliezen te meerderheid te Perwez. Buiten de stad Antwerpen, is in de pro vincie van dien naam de toestand ook uitmuntend. Te Mechelen, waar men voor den val van het katholiek bestuur vreesde, behouden onze vrienden de meerderheid, en de kartellisten, alhoewel zij eenige zefels winnen, zijn toch in hunne hoop teleurge steld. Te Willebroeck, na 37 jaren strijdens, gelukken de katholieken er eindelijk in, twee hunner kandidaten in den gemeente raad te doen dringende bres is nu in die liberale vesting geschoten. In Oost-en West-Vlaanderen blijven de katholieken over het algemeen meester. Wij behalen prachtige overwinningen te Melle, Yiane, Ronse, Ingelmunster en Oostende. Te Limburg hebben wij schitterende zegepralen te Tongeren, te St. Truyden, te Maaseyck en te Hasselt, en zij zijn des te verpl tterender voor onze tegenstrevers daar deze overtuigd waren dat zij de overwin ning moesten behalen. In de provincie Namen, uitgenomen in de stad Namen zelf en te Dinant, alsook in Luxemburg behouden de katholieken hunns meerderheid, en zij hebben zekere liberale vestingen veroverd, die oninneembaar sche nen, zocals Marche; zij winnen Bastogne terug en hebben te Arlon de liberale meer derheid van 700 tot op min dan 200 stem men doen vallen. In provincie Namen onder andere zijn de liberalen en kartellisten gevallen te Sombreffe, te Floreffe, te Aiseh en Refaille. te Pétigny, te Onhaye, te Philip- peville (waar de liberalen sedert 1830 meester waren), te Wanlin en te Waulsort De katholieken verliezen daarentegen hunne meerderheid te Namen, te Grand Ménil, te Ertage en te Rhisne. In Luxemburg winnen onze viienden nog de meerderheid in de gemeenteraden van Aubin Alme, HalaDzy, Mesancy, St-Léger, St-Médard, Taintigny, Vielsalm, enz. De gemeenten Athu3 en Bouillon gaan daarte gen tot het liberalism over. In vele aanzienlijke gemeenten van de provincieën Henegouw en Luik is de kartel meerderheid verbroken, of zelfs gansch vernietigd. In de provincie Luik zijn de liberalen of kartellisten omvergeworpen te Ferrières, Hodeige, Moba, Spa, Stavelot, Velleroux, enz. in de provincie Henegouw te Buzet, Eugies, Famillcureux, Frasnes- lez-Buissenal, Froidmont, Macon, Mour- court, Petit-Rceulx, St-Géry, St-Vaast, Spiennes, Steenput, Thieux, Villers-St- Amand, Wagnolée, enz. Kortom, hebben de kartellisten hier en daar zetels gewonnen, de katholieken heb ban er cok veroverd, en boyendien heb ben wij op vele plaatsen ons stemmengetal zien vermeerderen, 't Is dus voorzeker de schitterende overwinning niet, welke de kartellisten verhoopten, en zij hebben geene reden om viktorie te kraaien voor de libe ralen is het zelfs een bewijs van hunnen steeds toenemenden achteruitgang. Voor de katholieken zijn er nochtans uit de kiezing menige lessen te putten, en voor namelijk dat men niet tot de laatste weken mag wachten voor de kieswerking, maar dat deze onophoudend, bestendig, jaar ia, jaar uit, moet voortduren. Eu nu, de kiezing is voorbij opnieuw aan 't werk Laat ons aanteekenen waarin wij ons hebben bedrogen gevonden, welke middels onze tegenstrevers hebben aangewend om ons tegen te werken, wat wij behooren te doen om onzen toestand te verzekeren, en voorral wij herhalen het niet gewacht tot de laatste weken voor de kiezing, maar seffens aan den gang, eerst en vooral voor het onderzoek der kiezerslijsten die nu uit hangen in alle gemeentebesturen van 't land. Dat eikendeen naarzie als hij met het noodig getal stemmen op de lijsten aangeteekend sta, er is nog een maand tijd, maar later helpt het niet meer te klagen dat men te weinig stemmen bezit, nu moet men onder zoeken voor de lijsteü die met Mei aanstaan de in voege komen. Sedert een paar weken hebben wij ons wekeljjksch rondreisje over de geheele wereld moeten daarlaten om reden van den kiesstrij d. Nu deze voorbij is zullen wij op nieuw regelmatig onze lezers op de hoogte brengen van hetgeen er gebeurt. Wat den oorlog betreft tusschen Italië en Turkije»,daar is weinig nieuws.Geen enkele merkweerdige veldslag of zeeslag heeft plaatsgehad; alles vergaat in bereiding en bedreiging, en van weerskanten wordt niets verricht. Toch zjin er reeds italiaansche troepen ontscheept op Tripolitanie en zekerlijk zal dit land onder het gebied van Italië blijven en de Turk er uit verbannen gehouden worden. Turkijen bedreigt Italië al de Italiasers die op het Turksch grondgebied arbeiden uit te drijven en de Italiaansche waren met 100 per 100 hunner weerde te belasten bij den iukom op hun land. Daar zal ginder een goeden stuiver te verdienen zijn voor de blauwers A De moeilijkheden nopens de vergoeding door Frankrijk toe te staan aan Duilschiand voor zijn meesterschap over Marokko zijn nog verre van vereffend.De franschen willen zoo weinig mogelijk geven en de duitscher is met een kleintje niet tevreden. Geheel de vrage loopt over een deel van fracsch Congo- land af te staan aan de DuitBchers. De fransclien hopen toch overeen te ko men met hunne duitsche gebuurs, ea alle gevaar van oorlog moet wel voorbij zijn, daar in Belgie bij eenige dagen geheel de klasse van 1909 zal in onbepaald verlof ge zonden worden. Er zijn zooveel soldaten da er geen plaatse meer en is. Zal men geheel Af rika verdeelen Men zou het haast gaan denken als men ziet wat er ginder verre in het zuiden al gebeurt. Pas vier-vijf jaar geleden pakte Engt-laad Zuid-Afrika, Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Nu heeft Vrankryk Marokko ingepalmd bij Algiers en Tunisi; die het reeds bezat, Italië pakt Tripolitanie en er wordt reeds ge schreven dat Engeland van zin iï Egypte, dat reeds onder zijne bescherming was, bij zijn grondgebied te voegen. Wat blijft er nog te grijpen over De onmetelijke zandwoestijnen van Sahara Daarvoor zijn tot nu toe niet veel lief hebbers, maar moest er vroeg of late middel gevonden worden om die woestijnen bewoon baar en vruchtbaar te maken, lang en zou het niet duren eer de eene of de andere grijpvogel er zijne klauwen oplegt. Dat is politiek ofte Staatkunde 1... j 1 T lij.) Een opstand is losgebroken in het verre Oosten en geregelden strijd geleverd tus schen de troepenen de opstandelingen.Deze laatsten schijaen meester te zijn te Han- Kéou. Heden Zaterdag vergadert de Gemeente raad, om 5 ure, om de volgende punten te bespreken 1. Stadsbestuur: neerlegging der rekening van 1910. 2. Stadsbestuur: neerlegging van het ver slag voor het jaar 1910. 3. Stadseigendommen verkoop van een perceel grond. 4. Stadseigendommen verwisseling van grond met den Staat, verdrag. 5. Stadseigendommen herstelling van hetHouten Huis. 6. Disch aankoop en neerlegging van Be'gische rentetitels. Dienstdoende apotheek. Zondag 22 October. A. WECKESSER, Dixmudestraat, 68. 0 0 0 0 0 0 0 0 Te Boom De liberalen hebben zich zaterdag nacht als echte bandieten gedragen. Een weinig buiten de gemeente hebben zij revolverschoten gelost op de katholieken die rustig hunne rondededen. De eenige katholieken, die niet gewapend waren, liepen weg. Nochtans na het achste revolver schot, keerde een werkman zich om, om te zien wat er gebeurde. Dadelijk sprongen zes blauwe apachen naar hem toe, grepen hem vast en smeten hem in den put eener steenbakkerij, na hem eerst een slag toegebracht te hebben op hethoofd. De werkman denkt, dat men met een ijzeren staaf geslagen heeft. Hij is gewond aan het hoofd en de pols verstuikt. Te Tervueren H l was rond 1 uur, zondag nacht, toen de uitslag van de kiezing te Tervueren gekend was Rond 2 ure van den nacht ontstond er twist in eene herberg der wijngaardstraat. Van woorden kwam het tol daden en men werd handgemeen. Een autovoerder, in dienst van M. Opdebeeck, werd vastgegrepen en ten gronde gestampt. Hij liep naar de villa van zijn meester, wapende zich met een revolver en keerde naar de her berg terug. Hij werd opnieuw ten gronde r ja»r*giag«mja NIEUWSBLAD VU YPER W* L*j

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1911 | | pagina 1