Mengelmaren Eene Vraag Benoemingen Ziekentroost Christen Vrouwenbond Wettelijke Besluiten Concert Burgerlijke Godshuizen Zondagrust omdat ik de wraak vreesde van de lamme Debouverie. De procureur des konings leekende die ver klaringen open deed Verscheure dan in vrijheid stellen. De%e is zeer neerslachtig en toont groot spijt over zijne onvrijwillige daad. Ztvijnenvleesch. J. Bulthez, 1.44 fr. Rijst. V. Vangheluwe, 29.90 fr. de 100 ;r. Zemelen. M. Debergh, 16 fr. de 100 Bakkerskolen. J. Blomme, 0.91 fr. de zullen gerocht zijn, en dat wij t' akkoord zullen komen, en zoo wij het voorstel der lijn Yper-Poeleapelle bij deze van Yper- Belle zullen voegen, zoo zouden wij alles in eenster beslissingkunnen geven. Goed gekeurd. Verpachting van jachlrecht M. van Haute van Nieuwpoort, bekomt het jachtrecht op eene weide te Lamper- nisse, mits de jaarlijksche betafing van 8.50 fr. Eenparig goedgekeurd. Opschorsing van jachtrecht M Bayart, burgemeester te Passchen- daele, vraagt de toelating het jachtrecht aan M. Bouquey over te laten mits de storting "van 8 fr. 's jaars. Goedgekeurd. Bijvoeging eener hulpondern>ij\eres M. de Voorzitter zegt dat deze zaak nog ter studie is, en dat de beslissing maar binnen eenige dagen volgen zal. Hij komt op tegen zekere dagbladen die ons als be driegers uitmaken. Indien ons bestuur met zulke slechte gevoelens bezield is, waarom klagen zij ons bij het gerecht niet aan M. Fraeijs de Veubkke. 'c Is mij on verschillig. Begrooting der lagere scholen Deze zaak is ook tot later verschoven, afhangende van het onderzoek der vorige, Herstelling aan St-Maartenskerk M. de Voorzitter. liet bedrag van het bestek der herstelling van de zuider- kruisbeuk beliep 26.669 fr. 33. Er is maar eene aanbieding toegekomen, deze van M. A. Vandekerckhove, van Ingelmunsler. Deze aanbieding reeds goedgekeurd zijnde door de Kerkfabriek, diönt door ons ook goedgekeurd te worden,niettegenstaande het bestek 28.037fr. 90 beloopt.—Goedgekeurd. Keukenklas der Mariaschool De rekening beloopt 1 940 fr. en is door iedereen goedgekeurd, maar de begrooting van 2.060 fr. is nog niet gestemd, een voor- loopig onderzoek noodig zijnde. Verkoop van grondMaloulaan M. de Voorzitter. In eene laatste ver gadering heb ik gezegd dat de Bestendige Deputatie beslist heeft dat de prijs van 10 fr. de vierkante meter te lasg was, en dat deze van 1/3 moest vermeerderd worden. Zoo hebben wij hem tot 15 fr. de vierkante meter doen rijzen. Goedgekeurd. Op een veertigtal meters van den steenweg van Harelbeke stond eene vlasmijt van 52.000 kilos, toehoorende aan Victor Myfroit, vlashandelaar. Woensdagavond, ronds ure, is die vlasmijt, men weet niet hoe, in brand geraaktOp een oogwenk stond gansch de mijt in laaie vlam. Aan blusschen viel niet te denken en de 50.000 kilos vlas zijn de prooi van het vuur geworden. De schade door verzekering gedekt, word op 15,000 fr. geraamd. Zangmaatschappij L'Orphéon De heer Jules Tyberghien, drukker, komt, uit hoofde zijner jaren, zijn ontslag als be stierder der zangmaatschappijL'Orphéon neer te leggen. Gedurende 3o jaren heeft hij de belangen der maatschappij behertigd en in haar midden menige zegedag beleefd. In vergadering van den Raad, onder het voorzitterschap van den Heer Jules Antony, den steeds jeugdigen zanger en de ziel der maatschappij, werd met eenparigheid van stemmen beslist het eere-bsstuur aan den heer Tyberghien aan te bieden en het beheer der koorzang toe te vertrouwen aan den heer A. Van Egroo... Onze vriend en stadsgenoot heeft den nieuwen last bereidwillig aan- veerd Het geldt immers de verheerlijking van zijn oorbeeld de toonkunst Donderdag 3o november, werd den heer A. Van Egroo als bestierder ingehuldigd door eene hartelijke gelegenheidsrede. Een gulhertige heildronk en een dreunend Va- derlandsch lied, door den onvermoeibaren voorzitter, den heer J. Antony, voorgezon gen kwam hem, van wege de leden der maat schappij, begroeten. Wij bieden onze beste gelukwefischen aan den heer J.Tyberghein om zijn lang en trouw bestier aan den Raad der maatschappij, om hunnen voortreftelijken keus aan den jeug digen nieuwen bestierder om het vei trouwen dat de eenige zangmaatschappij van Yper in hem stelt Door hem hopen wij op menig kunstzangfeest vergast te worden daar zijn verleden borge staat voor het heden. M. D. Bestel bij tijds, ter drukkerij Callewaert, Yper uwe benoodighedan voor 't aanstaande tijdstip van de vernieuwing des jaars: visietkaarten, registers, almanakken, enz... DADIZEEI.E Vrijdag nacht is alhier eene kloino schuur af gebrand bij Prudent Noirink, jachtwachter, ge hucht Arkemolen Een tabakstalling, 26 hen nen, eene hoeveelheid strooi en landbouwgerief, kwamen in do vlammen om. De schade is door verzekering gedekt. Er bestaat geen twijfel, of het zijn dieven dia het vuur gesticht hebben, want in een bijgelegen bosch heeft men den haan van Neirinck gevonden in een zak. De gendar merie van Meonen doet een onderzoek. if' ffP. HOLLEBEKE Woensdag morgend, rond 9 ure, reed de machinist Gyriel Verkindl, 38 jaar en de stoker Ferdinand Gamin, 18 jaar, van Hollebeke, met eene reeks wagons, op eene houten brug die over de vaart lag. Te midden de brug gekomen, valt deze in. 'IMachien en twee wagons stortten in de diepte. Verkindt is erg aan't hoofd gekwetst en Gar rain is een arm gebroken. De toeziener Emiel Verscheure, 35 jaar, die ook op 't machien stond is er met Helde kneu zingen van afgekomen. 'I Is reeds de dorde keer dat Verkindt het slachtoffer van een soortgelijk ongeval is. Zijne wonden zijn gelukkig niet gevaarlijkE)' Dierickx van Yper, heeft hem 20 dagen rust voorge schreven. Van wege de overste van 't gesticht St. Ger main Wil mij nog tien doozen borstpillan Wal- thorij zenden. lx vinde ze heel goed en beter dan al de andere remedies tegen de hoest en tegen do keelziekten. ROESELARE Woensdag avond, rond 6 t/2 ure, tiet Hector Kokelaeie, 28 jaar oud, landbouwer, wonende te Ledeghem, zyn rijwiel aan den winkel van Alfons Meisens, velomaker, wonende Groote Markt, onbewaakt staan Een dief maakte van do gelegenheid gebruik om met den veto weg te rijden. MEENEN Woensdag namiddag, rond 2 1/2 ure, is alhier aan het in opbouw zjjnde klooster van het Cena- kel in de Rijselstraat ean ongeluk gebeurd. De genaamde Vanderbeka Henri, 34 jaar, metsers- gast, wonende te Harelbeke, is van eene stelling gevallen van 5 meters hoogte. Dr Dequinnemar heeft hem de eerste zorgen toegediend, waarna men bet slachtoffer, die van erge inwendige pij nen klaag1, naar zijne woning te Harelbeke overgebracht heeft. YPER Jan Deweerdt, metser te Brieten, had zijn rijwiel laten staan vóór de herberg liet goude Lam Diksmuidestraat. Als hij buitenkwam was zijn rijwiel verdwenen, maar eenige oogen- blikken daarna, brengt een onbekende kerel het terug. Deze had zeker eene haastige boodschap moeten doen Ia België verzekert de grondwet de vrij heid der eerediensten, en artikel 142 der strafwet straft alwie door gewelddaden of bedreigingen iemand belet eenen godsdienst te volgen en de oefeningen ervan bij te wonen. Men zegt dat iemand door bedreigingen en gewelddaden eenen priester belet heeft bij eene inwonende zieke jufvrouw te gaan, die, in stervensgevaar zijnde, gevraagd had om te biechten en berecht te zijn, en dat die jufvrouw dood is zonder de heilige sacramen ten ontvangen te hebben. Wat is er daarvan Tusschen Dinsdagen Woensdag nacht hebben dieven een en dertig konijnen gestolen, ten nadeele van Louis Deconiriek, Kemmelsleenweg. Uit het onderzoek blijkt dat zij eene opening in den muur gemaakt hebben en met hunnen buiten, al over 't veld vertrokken zijn, om uit te komen aan den steenweg naar Rijsel. Dc gemeenteraad heeft Zaterdag in ge heime zitting, benoemd M. Daniel Tack tot lid van bet bestuur der Stadsboekerij en Museum M. Alfred Tyberghein tot lid van het be stuur van 't Museum. Gustaaf Perlain, geboortig van Steenbeke (Frankrijk) en die van deur tot deur bedelde is door de policie aangehouden en in de handen van de gendarmerie overgeleverd, om over de grenzen gezet te worden. Vrijdag zijn 16 adjunkten van de Staf te. Yper aangekomen om de lessen der ruiterijs: hooi gedurende 5 maand te volgen. De luitenant Deloge, van het 3' regiment, verlaat de stad Yper en gaat over naar het 6' linieregimenten de onderluitenant Vanneste, officier moniteur hij de regimentschool, is aan geduid voor hel 2* regiment voetvolk te Gent. Henri Goemaere, 55 jaar, geboortig van Lan- gemarek, zonder middels van bestaan, heeft zich gevangen gegeven en zal ter beschik king van 't gouvernement in een tocvluchthuis geplaatst worden. De katholieke Ziekentroost viert Zondag aanstaande haar vijf en twintigjarig bestaan. De leden vergaderen in de Iweinszaal, en vertrekken in stoet om n 1/4 ure, begeleid door de Fanfare, naar St-Maartenskerk, waar er om 11 1/2 ure eene mis van dankzegging zal gelezen worden. Na de mis vergadering in de Iweinszaal. De voorzitter zal er eene aanspraak houden en de secretaris zal verslag geven over het afgeioopen jaar. Om 1 ure groot feestmaal in 't Volkshuis voor al de leden. Stadsboekerij De inkomsten en uitgaven der begrooting voor 1912 bedragen 1.750 fr. Goed gekeurd. M. Biebüyck. Zaterdag laatst het ft eene voorstelling plaats gehad in den stads schouwburg, door den troep van de Chat Noir van Parijs. Naar het geschrevene in de verscheidene dagbladen en de gesprekken der personen, blijkt het dat het voorge dragen stuk van ongemeene losbandigheid was. Diensvolgens bid ik het Schepen college maatregelen te willen nemen ten einde zulke schandalen te beletten. M. de Voorzitter.Ook zijn deze zaken het College niet onbekend, en ik denk dat wij met de meening van het publiek wel moeten trachten zulke zaken te beletten. Wij zullen dan maatregelen nemen, en zelfs zullen wij de stukken onderzoeken, of wij zullen ons wenden tot de plaatsen waar deze stukken reeds voorgedregen geweest zijn. Deze die zich nog zullen toelaten zulke stuk ken aan het publiek voor te dragen,en zullen hier niet meer mogen wederkeeren.Men zou hen ook de gewone toelage kunnen weigeren. M. Fraeijs de Veubeke. Het dunkt my dat het beter ware de toelage maar 's anderendaags te betalen, en niet daags te voren. M. Biebüyck.Men betaalt maar bij het vertrekken. M. de Voorzitter. 't Ware moeilijk, daar men zoo aan iemand zijn vertrek zou beletten. Een burgemeester of een streDge schepene zou altoos kunnen zeggenM geen gij voordraagt en beteekent niets, en bijge- volge wij betalen niet. Toch zullen wij voor zichtig zijn, en onze maatregelen nemen. M. D'Huvettere maakt eene bemer king nopens den weg die naar Zillebeke vijver leidthy vraagt om deze in herstel ling te brengen. M. de Voorzitter. Daarom zouden wij ons met de Godshuizen moeten in akkoord stellen, alsook met het bureel van We1- dadigheid, en de eigenaar der weiden.Ik heb eene vraag tot het vernietigen van het wegeltje van den Staat ontvangen. M. Vander Giiote vraagt de herstel ling van het voorland rechtover de statie. Hij is gansch ongebruikbaar ten gevolge van de werken der waterleidingen die men er uitgevoerd heeft. M Sobry, Baus en Bouque-t noemen ook slechte voorlanden, die dienen hersteld te worden. M. de Voorzitter belooft dit alles eena na te sien en te verbeteren. M. Bouquet heeft bestatigd dat al de gazbekken van aan 't hospitaal tot aan de statie reeds uitgedraaid waren, 's morgens rond 5 ure. M. de Voorzitter. Wij zullen deze opmerkingen aan de gazmaatschappij ken baar maken, en terzelvertijd haar op de hoogte stellen van al hetgeen er in onze vorige vergadering beslist is geweest. De openbare zitting wordt om 6 ure ge heven. POPERINGHE Geboorten Alleman Maurice, Komstraat. Vancaey- zeele Gerard, wijk K. Degruyter Rogei', Hondstraat. Druant Ida Goudenhoofdstraat, Pittillioen Maurice, wijk A.-Struye Firmin, Germain, en Jéremie, wijkG. Sterfgevallen ltousseeuw Charles, 86 jaar, z. b. weduwaar van Eugenie Wemaere. wijk D. Clabau Geor ges, 44 jaar, echtgenoot van Leontine Ver- haegbe, overleden teYper.—Stechele Valere, S maanden, wijk L. Dujardin Jean-Bsptiste, 79 jaar, z. b. weduwaar van Rosalie Foort, Boeschepeslraat. Verlie Anlonia, 85 jaar, huishoudster, echtgenoote van Auguste Ler- myte, Ilondstraat. De Z. E. H. kanunnik E.Houtave, vikaris- generaal van Mgr den bisschop van Brugge, is Vrijdag avond in deze stad overleden in den ouderdom van 73 jaren. Hij was te Damme geboren den 11 No vember 1838. Priester gewijd den 19 Decem ber 1863, werd hij beurtelings leeraar van poësis in hetcollegie van Brugge (1864), van rhetorika te Yper 1865) en principaal van het collegie dezer laatste stad (1869). In 1878 kwam hij naar Brugge in hoe danigheid van bestuurder van St-Julianus- gesticht in 1885 werd hij tot pajtoor be noemd van Wynckel-St Eloy, e.o in 1892 pastoor-deken van Dixmude. Eindelijk, den 29 juni 1895, verhief Mgr de Bisschop hem tot het gewichtig ambt van vikaris-generaal. De afgestorvene was ridder de Leopolds orde. Da schoonste, en rijkste verzameling Scheur kalenders— kluchtige en godsdienstige - vindt men ter drukkerij Callewaert, Boterstraat, 36, Yper. POPERINGHE Het huisgezin van René Struye Meersseman, landbouwer, nabij de Groene Jager is ver meerderd met drie zoonijes Firmin, Germaia en Jeremie. Moeder en kindertjes zijn wel varend. KORTRIJK Maandag achternoen,ten halven drie, is eene geheimzinnige zaak hier gebeurd in de olie slagerij van M. Gustaaf Doutreluigne, aan Souten's Molen. De genaamde Gerard Debouverie, dertien en half jaar oud, stond aan de deur van het ge makhuisje te kouten met zijn vriend Richard Courteyn, die op het gemakhuisje zat. Eensklaps klonk een schot, komende uit de richting van de machinekamer, en Debou verie viel bloedend ten gronde. Richard Courteyn sprong van 't gemakhui.-je, en raapte den jongen op, maar zag dat hij dood was. De vuurmaker was gelijk zot op den koer gesprongen en liep Och God, wat is hier toch gebeurd De werkman Gustaaf Martens en de meester gast Victor Courteyn, kwamen ook buiten, maar konden enkel de dood vaststellen van den knaap, die in zijn bloed ten gronde lag. Nie mand anders dan de vernoemde personen zijn op den koer te zien geweest. In de machinekamer hing er altijd een tweeloopgeweer. De meestergast deed den vuurmaker naar zijne vuring terugkeeren en ging het wapen nazien. Het hing op zijne gewone plaats, maar er was een schot van gelost. Victor Courteyn heeft er de andere kardoes uitgenomen. Het slachtoffer De arme jongeling Gerard Debouverie woon de bij zijne ouders, in de Roggestraat. Het huishouden Debouverie-Vandecasteele bestaat uit vader, moeder en tien kinderen, waarvan nog vijf jonger zijn dan Gerard. De vader is daglooner. liet slachtoffer was een brave, op passende jongen en werd door zijne werkgezel ten der olieslagerij en door zijne meesters zeer geacht. De welsdokloor, die het parket vergezelde, deed eerst eene oppervlakkige beschouwing van het lijk. Het bloed werd van het hoofd ge- wasschen en de doxtoor bestaligde dat gansch de schedel vol loodkorrels slak. Het schot kon niet verder dan van 6 meters gelost zijn. Het lijk werd naar de ouderlijke woning gevoerd. Men oordeele over de droefheid der ouders, toen zij hun kind dood thuis kregen. Bekentenissen van den dader Maandag avond, rond 7 ure, begaf zich het parket, vergezeld door een wetsdokloor, naar de woning van het slachtoffer, Roggestraat. De vermoedelijke dader, René Verscheure, 29 jaar oud, wonende te Sweveghem, werd door de policie medegeieid naar het huis der Rogge straat. Hij herhaalde voortdurend, dat hij het niet gedaan had. In de tegenwoordigheid der magistraten werd hij met het lijk van Gerard Debouverie geconfronteerd, doch hij bleef nog hardnekkig volhouden, dat bij het schot niet gelost had. Het parket leverde nochtans een aanhoudingsmandaat af tegen hem en gaf bevel hem naar het gevang te voeren. Efn agent haalde een rijtuig bij en toen men den vermoe- delijken dader er deed instappen begon hij te weenen en hij legde de volgende bekentenissen afJa, ik ben de onvrijwillige moordenaar. Het geweer hing in mijne maehienkamer. Het was geladen, ik haakte hel van den muur af, ik ging tot aan den trap, en ik trok, ik weet niet hoe den haan over. Het schol viel en ik hoorde een smartkreet. Maar ik had op niemand gemikt, en had hel slachtoffer niet zien slaan. Ik dierf eerst de volle waarheid niet zeggen, De policie heelt alhier aangehouden: Vanhe- clen Jéröme, bleekersgast en zijne vrouw De- meyere Pauline. De D'e had 15 dagen en de 2'1' acht dagen gevang uit te boeten uit hoofde van slagen. Beiden zijn naar het gevang van Kortrjjk overgebrachtVallaeys René, 32 jaar, land wer ker. die voortvluchtig was uit Merxplas, werd woensdag avond in eene herberg der Barakken aangehouden, 't Was Vallaeys die, toen over een paar jaren de talrijke branden uitberstten in Meenen betrapt werd door den landbouwer D'Hondt der Yperpoort op heeterdaad van dief stal en terwijl hij met strooi en stekjes in de handen stond. Vallaeys is terug naar Merxplas gevoerd. Woensdag avond werd de genaamde Sanctorum Augusle, 28 jaar, metser, aangehou den uit hoofde van opstand tegen de policie en dronkenschap. Sanctorum werd woensdag mor gend door de korrektioneole rechtbank van Kortrijk voor slagen aan den agent Nouls tot twee maanden gevang veroordeeld Hij had daarvoor gansch den dag gedronken, was 's avonds in twist geraakt met zes kereis der Barakken, die gekend zijn en had eindelijk den agent Deckmyn in de Rijselstraat aangevallen. De agent De Bontridder kwam tusschen en zoo werd de wildeman naar het gevang gesleept over den grond. HEYST-AAN-ZEE De visschersioep «0.49», toehoorende aan den reeder Haerincltx en bestuurd door den patroon Do Spiegelaere en de visscher Ac.kx en de gebroeders öaevels, heeft dinsdag nacht lek bekomen op twintig mijlen van de kust. De be manning deed de pompen werken, doch dit kon niet baten en na twee uren onverpoosd werken, werden de visschers aan boord genomen van de sloep 68, patroon Depaepe. Woensdag morgend zijn z(j de haven binnen gevaren. De sloep 68 had de H 49» op sleeptouw genomen, doch de kabel was gebroken en het vaartuig zonk naar de diepte Zondag en Maandag laatst was de ruime feestzaal van 't Volkshuis door een talrijk publiek bezet ter gelegenheid van het avond feest door de meisjes van St-Niklaas en St- Maartens, leden van den zoo bloeienden christen vrouwenbond, op touw gezet. 't Was allerbest gelukt I De Zacgatdeeling gaf eene prachtige uit voering van het koor Aan Yper De woorden zijn van een onzer talentvolle mede burgers en het muziek, hoe schoon ook, zou er nogtans bij winnen meer geestdrittigen trant en ypersche ziel te bevatten. Veel schoone en lieftallige stemmen onder goede begeleiding verwekten met recht de hertelijk- ste toejuichingen. De Tooneelafdeeling had geene moeite ge spaard om twee weiuitgekozen stukken te bereiden. In het geschiedkundig drama Maria van Brabant waren de hoofdrollen zeer goed vervuld en alle de speelsters verwekten aan doenlijke bewondering. De zangen binst het drama, en bijzonder lijk het lieve muziek der menestrelen wier den smakelijk geprezen. Onze kundige Ypersche Componist G. D. en zijne zange ressen halen er eere van. Het blijspel De Grillen van eene oude Tante wierd fijn gespeeld, en na zulk ziel roerend drama viel het deugdelijk eens her- telijk te mogen lachen. Proficiat voor al de talentvolle leden dier verdienstelijke Tooneelafdeeling. Wij wenschen den E. Heer Callens, bestierder der Zondagschool alsook de Juffers-meesteressen hertelijk geluk voor dit zoo schoon avondfeest. Wij bestatigen met genoegen dat hun edel en verdienstelijk werk der christene oplei ding onzer Ypersche meisjes met goeden uitslag bekroond is tot heil onzer moeder stad. God zegene meer en meer de meisjes zon dagschool: hoop der bloeiende toekomst van den Christen Yperschen Vrouwenbond. E. H. Van de Putte, gewezen pastor van Oyghem, is op 3 December te Emelghem overleden, in den ouderdom van 67 jaar en 4 maanden. De medalie van ie klas is verleend aan M. de Thibault de Boesinghe, burgemees ter, te Boesinghe. 'i/f 's0 ssf 'J& s# Boetstraffelijke Rechtbank van Yper Zitting van 7 December iqti Voorzitterschap M. Biebüyck. Millecamp Gracia, huishoudster to Nieuw- kerke, wordt veroordeeld tot 26 fr voor slagen aan Naye Barbara, 10 fr. voor verwfi'sels en 15 fr. voor dronkenschap. Decroix Gaston, brijkenbakker te Becelae- re, vervolgd voor diefte ten nadeele van Kno- ckaert Theoliel, is vrijgesproken. Verstraete Henri, fabriekwerker te Wer- vick. 8 dagen en 26 fr. voor slagen aan Krock Cyrille. Jonckheere Leopold, metserdioner te Yper, die dronken zijnde eene ruit brak bij Garreyn Albert, omdat men weigerde hem drank te ge ven, krijgt 8 dagen en 26 fr. en 15 fr. Beuirier August, landwerken te Reninghelst, 8 dagen en 26 fr. voor diefte van een bascuultje ten nadeele van DebertAmand, en 15 dagen en 26 fr. voor diefte van een zakuurwerk ten na deele van Capoen Henri. Vermant Camille, landwerker te Wynekel St Eloi, die met een bierglas een s'ag toebracht op 't hoofd van Vancraeynest Aloise met gevolg dat deze gedurende 8 dagen zijn werk niet kon verrichten wordt voorwaardelijk veroordeeld tot 4 maanden en 50 fr. Smalbeen Jules-Coesar. landwerker te Nieuwkerke, 30fr. boet voor smaad aan de tram bedienden 15 dagen en 23 fr. voor opstand je gens de politie en 21 fr. 20 om in dronken toe stand plaats genomen te hebbon op den tram. Vandenberghe René, werkman teWercken, 26 fr. voor 't dragen van een valsehen naam en 5 fr voor rijwiel zonder signaal, voorwaardelijk. Boone Marie, herbergierster te Comen, 2 maal to fr. boet voor haren hond zonder muil band noch medalie te hebben laten rondlopen. Driessens Hector, leurder te Rousselaere, 8 dagen en 26 fr. voor smaad jegens de gendar men, 26 fr. voor 't dragen van eenen valsehen naam en 21 fr. 20 om in dronken toesiand plaats genomen te hebben op den tram. Deronne Romain, wever te Comen. 30 fr. voor vernieling van afsluitingen ten nadeele van Bucquoye Ferdinand en Bucquoye Charles-Louis en 15 fr. voor dronkenschap. Verstraete Marcel, lossor te Wervick, 8 dagen en 26 fr. voor aanslag op de vrijheid van den arbeid. Denorme Hector, fabriekwerker te Wer vick, 15 dagen en 26 fr. voor diefte van 3 fr ten nadeele van Leclercq Marie. Loncke Aimó, metserdiener te Viamertin- tinghe, die eene messteek gaf in den arm van Rommens Emile, en slagen toebracht aan Logie Emerence krijgt voorwaardelijk 5 maanden en 50 fr. Goudeseune Constant, landbouwer te Zon- neboke, 300 fr, boet voor jacht, voorwaardelijk. Hare $recte sterkte li£t in I?are zuiverheid Het jaarlijksch concert der stadsharmonie, ter gelegenheid van Ste-Barbara zal plaats op Zondag 17 December, om 5 ure, in de Pauwelszaal. OOSTENDE Donderdag rond den middag, waren de gebu- ren van het huis nr 18 der Schipperstraat ver wonderd er de deuren en luiken nog gesloten te zien. De policie word verwittigd en drong in huis Zij vonden er den man, zijne vrouw en de kinders btwusteloos uitgestrekt liggen, F.en geneesheer werd ontboden. Deze paste seffens de kunstmatige ademhaling toe. Tot nu toe heelt hij nog geen uitspraak kunnen doen over den toestand der ongelukkigen. Allen zijn nochtans in leven. Het zijn Coene Louis, visscher en herbergier, zijne vrouw Gei rnonpré Hélóne, en hunne twee kinderen. De oorzaak der verstik king zou eene naphteontsnapping zijn. De verstoppingen en de gevolgen ervan (draaiingen, hoofdzeer, flauwten, slechte terin gen, zeer in de leden) zijn spoedig genezen door de slfimverdryvende pil van Waltherij. Uitslag der aanbesteding van 1 December: Koeivleesch O. L. V. Gasthuis en Ste- Elisabetbgesticht A. Giller, 1 16 fr. de kilo. KnechlenweezenschoolC. Vanraes, 1.28 fr. Nazarethgesticht en St Jans ge sticht: G. Giller, 1 28 fr. Oude-mannen- huis A. Opsomer, 1.29 fr. Bellegesticht: C. Vanraes, i.3o tr. Krankzinnigenge sticht E. Caenen, 131 fr. Behoeftigen ten huize bezorgd A. Giller, 1.00 fr. St Antonius Gesticht, Locre J. Depuydt, 1.31 fr. Godtschalckgesticht, Wytschaete E. Vanraes, i.33 fr. Dienstdoende apotheek. Zondag 10 December. J. DECHIÈVRE, Statiestraat, 15. WW ra* S3

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1911 | | pagina 2