DIT EN OMMELANDS Droevige Dagen SpeRSiaad 52 wi w m mpt Pi *s Rond de Wereld Öp Zaterdag 2 Maart 1912 5 centiemen 't blad 47e jaar. Talmerfc 2400 Te Irekken bij den Uitgever, 7* 36, in de Boterstrate, te Yper, en bij 's tandsboodschapwezen ofte post, tegen 8 frank Ss jaar§ Dagklapper KIESMEUWS Over Levensverzekering Frankrijk Zweden Mexiko Engeland De Oorlog 't NIEUWSBLAD VAN YPER verschijnt 's Vrijdags, en *s Zaterdags na de markt, tegen 3 fr. 's jaars; 3 fr. en den vrachtloon buiten Belgenland. Het blad is niet min te trekken dan voor een geheel jaar en 't wordt op voorhand betaald. Alles moet vrachtvrij ingezonden worden naar de BOTER STRATE, Tk 36, te Yper. Echt en recht, 't oud Volk indachtig Kinderlijk, niet kinderachtig Ypersch, Vlaamsch en, po venal, God getrouwe ik wezen zal De bekendmakingen kosten o fr. i5 de reke binnen "t blad is 't o fr. 3o van 's Rechters wegen fr. i overdruk 5 fr. 't honderd. Ieder boek, waarvan ons twee afdruksels zijn gezonden, wordt besproken. De Heeren van de AGENCE HAVAS, te Brussel, Tk 34, in de Zilverstrate, en te Parijs, Tk 8, Place DE la BOURSE, ontvangen bekendmakingen voor 't NIEUWSBLAD VAN YPER, van al die buitca Oost-& Westvlaanderen wonen. van den 2 tot den 9 Maait 2. Z. Karal de Gosde. H. Simplicius. Z. 3. H= Kunegond. H« Camilla. m. 4. H. Casimir. H. Adrian. d 5 h. Phoeas. H. Joannes Jozef a Cruce. H. Theophile. He01iva. l0 6. h« Coleta. - H. Victor. H. Cyrille. 7. H. Thomas van Aquinen. v. s. h. Felix. H. Philemon. - S. Jan do Deo. Ai iK *5' #5 Evangelie van den 2e" Zondag van den Vasten Te dien tijde uam Jezus Petrus, Jacobus en diens broeder Joannes met zich en bracht hen op een hoogen berg alleen. En Hij werd voor hun ooaen van gedaante veranderd, en zijn aangezicht schitterde als de zon, zqn kleederen werden wit als sneeuw. En zie, hun verschenen Mozes en Elias, die rnet Hem spraken. Petrus nu nam het woord en zeide Heer, het is ons goed hier te zijn indien Gij wilt, laten wij hier drie tenten opslaan, één voor U en één voor Mozes en eén voor Elias. En terwijl hjj nog sprak, zie^ daar overschaduwde ben een lichtende wolk. En zie, een stem uit de wolk sprak Deze is nann bemin- de Zoon, in wien Ik mijn welbehagen heb luis- tert naar Hem. En bij bet booren daarvan vielen de leerlingen op hun aangezicht en werden zeer bevreesd. En Jesus naderde, raakte hen aan en zeide Staat op, en vreest niet. Toen zy nu de oogon opsloegen, zagen zij niemand dan alleen Jezus. En onder het afdalen van den berg gc- bood Jezus hun Zegt aan niemand dit g*21^", voordat de Menscbenzoon van de dooden opstaai. Ai Pi Pi Pi Pi Pi- tft VOO It DEN PAUS Vorige lijst fr. 568 50 Eerw. Heer Soete, Bestierder van St-Jozefsgesticht, Yper A A A A. TA A. IA TA. TA TA Algemeene Vergadering van den Katholieken Bond van het arrondissement Yper De volgende omzendbrief ontvangen wij voor opname Mijnheer, Wij verzoeken U dringend de BUITEN GEWONE VERGADERING van den ALGEMEENEN RAAD te willen bijwo nen die zal plaatsj hebben op Zaterdag g Maart,ten .2 1/2 ure 's namiddags, in liet Katholiek Volkshuis (Ingang langs de Hond- straat.) Aanveerd, M., de verzekering onzer op rechte achting. De Voorzitter, Ern. Fraeijs deVeubeke. De Schrijver. Struye. DAGORDE 1. Voorstel tot afschaffing der art. 10 en 11 der standregelen. 2. Wijziging van art. 12. 3. Aanvraag tot toelating aan den Poll van alle betalende leden van den Katho lieken Bond. 10.00 Mengelwerk van 't Nieuwsblad van Yper nri 3 DOOR HONORÉ STA ES (Overdruk met toestemming van 't Davidsfonds) VI Pieter trok een zuur gezicht en morde Dat bier is te sterk, burger-commissaris. Het heeft mij van mijnen stoel doen vallen. Ik heb geheel den nacht op den vloer der gendarmerie gelegen, en zal nog lang aan de ribben gevoelen hoe hard dat bed was. Gij moet in het vervolg matiger zijn, Generaal. t Ik zal uwen kostelijken raad volgen, burger-commissaris. v Zeg mij wat gij van mij hebben wilt, want myn tijd is kostelijk. Burger-commissaris, ik weet niet op welke manier aan den kost te geraken. Het is waar, Liva Bruyninck ziet mij heel gaarne en zou mij zeker vau honger niet laten ster ven, doch ik heb te veel eergevoel om op de Nieuwe voorgestelde tekst van artikel 12. De kandidaten voor de Kamers worden door den Algemeenen Raad bij geheime stemming en door den poll aangeduid. Elk lid van den Algemeenen Raad kiest in volle vrijheid de kandidaten. Op zijn kies arief zal hij onder de benaming van «Wezent- lijke 11 Plaatsvervangers de namen zijner kandidaten rangschikken. Wij ontvangen van eenige katholieke Vrienden uit stad het volgende schrijven Mijnheer de Uitgever van 't Nieuwsblad, Het kwam ons ter keunis dat het voorstel van wege het Plaatselijk Comiteit van Yper een regelmatigen poll in te richten volgens voorgestelde veranderingen 1) afschaffing van art. 10 en 11 2) wijziging van art. 12 3) tot den poll uit te noodigen allen die be talen als lid van den Katholieken Bond dat dit voorstel, zeggen wij, door eenige mannen aanzien was geweest als een wapen om eene andere kandidatuur af te weeren. Al wie op de byeenkomst van het Plaatse lijk Comiteit aanwezig was heeft kunnen bestatigen dat zoo van wege de voorstel- indienerB als van wege de aanwezigen op de vergadering, in heel deze rechtmatige en durvende beweging ten voordeele van den poll, er niet eens kwestie was noch in 't openbaar noch in 't geheim van per sonen maar enkel van princiepen. Die princiepen de gezonde inrichting en werking van een Katholieken Bond willen wij doen doordragen tot voldoening van alle katholieken van het arrondisse ment, tot groot profijt van de Katholieke Partij wier toekomst alleenlijk op zulke wijze zal ge vaarborgd zijn. De personen maken ons niet; wie zulke of zulke kandidatuur moet bekomen, zulke of zulke plaats bekleeden dat is aan ons niette zeggen (indien wjj het zegden, wij zouden op onze beurt eene kleine kapel vormen en dat willen wy niet) ...dat is aan geen één persoon alleen te zeggen,... dat is door geen een kleinen groep al noemde die groep ook Uitvoerend Comiteit op zijn eigen vast te stellen,... dat i3 enkelen alleen te beslissen door de Algemeene Ver gadering van de afgeveerdigden en leden van den Katholieken Bond van heel het arron dissement. Dus, 't ,is wel verstaan, geen strijd voor of tegen personen hebben wij aangegaan maar een strijd voor princiepen en voor het definitief vaststellen van eene bepaald goede katholieke^ werking. Het heeft ons deugd gedaan te zien hoe de vergadering van het Plaatselijk Comiteit eensgezind was om het gedane voorstel bij te treden en te verdedigen. Ja, wij hoorden er zeggen indien men nu zoo eens ernstig te werke gaat, dan doen wij mêe, dan werken er vele mêe anderzins onmogelijk Hebbon|wij ten andere te Yper zelve alzoo kosten van dat goede meisje te leven. Zou ik, voor kost en verblijf in de gendarmerie, u en de gendarmen niet kunnen dienen, in afwachting dat ik aan eenen hoed met plui men geraak In de gendarmerie zal er altijd eene brok voor u overschieten, en gij zult er eenen strooizak vinden om op te slapen. Laat mij nu alleen. Hartelijk dank, burger-commissaris juichte de bultenaar. Ik wist wel dat uw hart goed was als gesuikerde rijstpap. Nu ga ik gauw aan Liva zeggen dat gij mij onder uwe bescherming genomen hebt. En met eene diepe buiging verliet Draeve linck het vertrek. Een oogenblik later werd er tamelijk hevig op de deur geklopt, en nadat Jaak binnen had geroepen, trad de bigadier tier gendar men, gevolgd door vier zijner mannen in het vertrek. Bij het zien zijner gezellen, werd de com missaris vroolijk. Lachend zegde hij Burgers, vandaag gaan wij een bezoek afleggen bij eenige pastoors, Gij zult goeden Franschen wijn proeven. Zouden wij niet eerst den schurk op zoeken, die ons dezen nacht zoo getergd niet gewrocht en gelukt op de laatste ge- meentekiezing. Er zijn' soms heeren uit de stad,die zelden of nooit in betrek komen met het Arrondis sement. Dat is een eerste misslag en met reden wordt daaroyer geklaagd. Maar deze lieden, in hunne onwetendheid, denken dat de katholieken uit het arrondissement enkel te volgen hebben op het ordewoord welke de stad en dat zonder voorafgaandelijk het recht gehad te hebben ook eens hunne meening te mogen vooruitzetten met een woord er zijn heeren die denken dat voor hetgeen het aanduiden der kandidaten be treft men wel mag een schijn van poll in stellen maar dat een groep, e iemand moet meester blijven van den toestand... Dat is eene beklagensweerdige toestand, de tijd is voorbij van zulke gedachten te ver dedigen iedereen, gelijk wie hij is, moet zich keeren tot de goede en gezonde volks gezinde gedachten en rechtzinniglijk zijne handelwijze er naar schikken. Wij die in betrek zijnom zoo to zeggen gedurig met katholieken uit vele gemeen ten van het arrondissement, weten wel wat deze al denken en waartoe zij beslist zijn ook mogen wij het zeggen, er is overal maar eene stem wij willen eeu poll met geheime stemming wij eischen dat de rechten van de Algemeene Vergadering geëerbiedigd worden wij verzetten ons tegen de pogin gen aangewend om bij middel der belgische dagbladpers ons een kandidaat op te dingen; wij hebben persoonlijk niets voor of tegen zulk of zulk een naam, maar wij willen dat de Katholieke Partij zijne gedachten uitte in een ernstigen poll en dat de beslissingen van dien pol onveranderlijk gevolgd worden. Mochten deze die 't nog moeten bewijzen en misschien,voor wat het welzijn der Partij betreft, nog ziende blind en hoorende doof zijn, eerst en vooral aanveerden dat er hier geen personen in 't spel zijn, dan voor goed aannemen dat wat overal elders bestaat ook te Yper bestaan moet een poll voor de aanduiding der kandidaten van alle ver kiezingen. Weerkeerende tot de vergadering van het Plaatselijk Comiteit wij waren verheugd te zien hoe de achtbare Heer Fraeijs de Veu beke als Voorzitter de bespreking leidde en de algemeene zienswijze toetrad. Wij mogen dan verhopen dat hij ook op dezelfde wijze de Algemeene Raadsver gadering zal voorzitten en leiden. Naar wij vernemen is die Algemeëne Ver gadering gesteld op Zaterdag 9 Maart, ten 2 1/2 ure in 't Volkshuis. Vrienden uit al de gemeenten van het arrondissement, weest allen op uwen post; Die vergadering is van allergrootste aangelegenheid, het is zij die over den poll definitief beslissen zal. Ypersche Katholieken. TA 'TA. TA. TA. TA A TA A A. A. Plechtige Communie Waar vindt men schooner envoor- deeliger keus in kerkboeken, pater nosters, beeldekens, geschenken, enz. dan ter drukkerij van 't Nieuwsblad? heeft vroeg Lessonnat. Weet, burger commissaris, dat een Fransch soldaat niet rusten kan zoolang hij geene wraak geno men heeft over den hem aangedanen hoon. Daar wij dien kerel moeilijk zullen vin den, geloof ik dat het best zal zijn onze wraak nog wat uit te stellen, Gij weet, daa renboven, dat de zending die wij heden volbrengen, niet mag verschoven worden. Er zijn zes gemeenten in mijn kanton. Wel nu, wij zullen ze vandaag en morgen bezoe ken, om de pastoors te verwittigen dat zij, in hunne hoedanigheid van openbare ambte naars, trouw moeten zweren aan de grond wet der Republiek. Geenen tijd verloren, dus Drinkt, op mijne rekening, elk een glas brandewijn in de gelagkamer. Middelen wijl zal ik mij wat opschikken. De gendarmen verlieten de plaats en Rae- veloos begon de lange haren, die in wanorde over zijne schouders vielen, effen te strijken, en de knevels te krullen. Daarna trok hij zijne laarzen aan, wond zijnen driekleurigen sluier om de lenden, zette zijnen vederhoed op en stak zijne pistolen in den gordel. Vervolgens trad hij in de herbergkamer en sprak tot de gendarmen Mannen, wij vertrekken. (Vervolg) Maar ook de werkman, de ambachtsman, de 'kleine gebruiker, de kleine winkelier wensciit een sommetje aan vrouw en kinde ren na te laten bij zijne vroege dood, dat ren helpen zal in de droevige omstandighe den, 't zij om alles te laten voortgaan, of om d8 onkosten van ziekten en begraving te be kostigen. Zij wenschen ook dat bij eerste commu nie -of huwelijk der kinders er eene som geré^d ligge om de onkosten dier feesten af te d'-agen of de noodige meubels voor het nieuwe huisgezin te koopen en willen zij au die som verzekeren spijts hun vro6ger afsterven, 't is nog eens tot do levensverze kering dat zij hunnen toevlucht moeten nemen Er zal hier natuurlijk maar spraak kun nen zijn van eenige honderden franks ten hoogste. Immers eene afdoende som in eens storten ware voor hen onmogelijk. Jaarlijk- sehe stortingen zouden misschien wel moge lijk zijn maar zij zouden het bedrag toch met kleintjes moeten bijeenverzamelen en daarom wenschen die personen maandelijk- sche stortingen te doen en nog liever weke- lijksche en daarbij vragen zij nog het geld ten huize afgehaald te worden. Alzoo zijn zij zeker het gevraagde geld gereed te heb ben en hunne stortingen niet te onderbreken. Levensverzekeringen van kleine kapitalen met maandelijksche of wekelijkscha betalin gen van bijdrage noemt men volksverzeke ringen, omdat zij voor de groote hoop van 't uri'i mogelijk zijn en van hen gegeerd zijn. In't algemeen verschillen zij van de andere hierin dat de verzekerde kapitalen minder zijn in evenredigheid omdat de on kosten van omhalen der bijdragen grooter zijn. Als dan voor den verzekerde do kans van verlies maar vergroot met die meerdere onkosten van omhalen, dan is er daar al niet veel op te zeggen maar als die onkos ten met overdrijving geschat worden dan is 't wat anders. Voegen wij hierbij dat al zulke personen nog min in state zijn om da kansen van winst en verlies te schatten en hijgevolg nooit zulke levensverzekering zouden dienen aan te gaan zonder een bevoegd persoon eerst daarover te raadplegen. Kunnen die onkosten van omhalen niet verminderd of' vermeden worden, en hoe het volk ingelicht over hunne belangen en ge holpen in de zaak van levensverzekering Dat men eene gilde van levensverzekering inrichte van al de personen die eene levens verzekering willen aangaan de gilde zal zorgen voor de wekelijksche of maandelijk- sche omhaling der bijdragen en verders in name der leden al het noodige doen in lichtingen gaven, de stortingen doen, de gelden doen betalen, enz. Evenals de pen sioen gilde ten opzichte van lijfrente, zou deze gilde ten opzichte der levensverzeke ring doen. Doch er worden nog overeenkomsten aan gegaan die men ook volksverzekeringen noemt en die niets gemeens hebben met de levensverzekering zij maken niets anders dan sparen uit. ïn deze gevallen krijgt men nagenoeg maar terug wat men zelf gestort Tien minuten later stapten de Jacobijnen over liet kerkhof, want de wegeltjes van het doodenveld liepen vóór de poort der pastorij ineen. De godsakker was overlend met reeds ge lend gras, waarboven veel kruisen elkander de armen toestaken, als wilden zij voor de goddelooze Sansculotten den weg over den gewijden grond afsluiten. «Wij zullen al die zinnebeelden van dwang en bijgeloof omverre smijten, bromde Les sonnat, die naast den commissaris ging. Racveloos antwoordde niet, maar was schielijk uitermate bleek geworden. Zijn cog was strak op een houten kruis gevest'gd, dat een weinig boven de andere uitstak. Hij bleef stil staan en las er op Hier ligt begraven Hubertus Raeveloos. Bidt voor \ijne {iel. ryga. Daarna zegde hij met eenen diepen zucht tot den brigadier Mija vader ligt hier. Gij gedoogt dat dit teeken van den ver ouderden godsdienst de asch bedekt van den man, aan wien gij het leven verschuldig zijt!» riep Lessonnat, en hij ging naar het kruis en poogde het uit den grond te rukken. heeft. Voor den verzekeraar is er geene kans van verlies, en zij bieden voor den verzekerde geen ander voordeel dan dat de stortingen hun ten huize afgehaald worden. ")it voordeel betalen zij ten andere met geheel of een deel van den intrest hunner go8torto gelden; ook wel nog met eene afhou ding op de gestorte gelden bij geval van staking der stortingen. Die afhalicgen ten huize worden duur betaald. Zulke kassen of maatschappijen doen ook goede zaken. Geen verlies te vreezen hebbende,moeten zij geen kapitaal hebben om te beginnen, geen je waai fonds vormen tegen mogelijke achter eenvolgende verliezen. Zij komen dadelijk in bezit van gelden die zij hoogeren intrest kunnen doen opbrengen dan de gemeene man zou kunnen. Waar of hoe zou men dan beter zijn doel bereiken l In elke school is er eene spaar- afdeeliog ingericht. Spreek den onderwijzer of de onderwijzeres van uw inzicht. Zij zullen u gaarne helpen om nw doel te be reiken zonder eenige kosten of gevaar van verlies maar wacht u van zulke volksver zekeringen, of gij legt er goed aan too. 't Is jammer dat velen daarin niet verder zien dan hun neus lang is en al te licht ver trouwen stellen in agenten die zij voordien noch van ver noch van bij kenden en aan hen hun zuurgewonnen penningen afgeven. t Vervolgt). C. L. II. jfi A* P* P* P* P* P* P* P* De onderwijzeres van de openbare meis- esscbool van Saint André de Chalencon, te Yssingeaux, wilde de kinderen een handboek van geschiedenis doen gebruiken, dat ver oordeeld is door de geestelijke overheid. De kinderen hebben de school verlaten. Woensdagmorgend heeft de kroonprinses van Zweden het leven geschonken aan een prins. Moeder en kind zijn welvarend. In Mexiko is er nog altijd opstand. De oproerlingen begonnen Maandag Juarez te beschieten. De revolutionnairs deden hunne intrede in de stad, zonder andere weerstand te ontmoeten dan eenige afzonderlijke ge weerschoten. Zij bezetten de bureelen van den stedelijken dienst en van den tol, de kazernen, de gevangenissen en de andere openbare gebouwen. Tijdens de beschieting doorliepen de amerikaansche troepen de grens,gereed om ia Juarez te komen, in geval El Paso van het geveght zou geleden hebben, doch geen enkele kogel is oplamerikaansch grondgebied verdwaald geraakt. De eenige gekwetste van dit kort gevecht behoort tot het garnizoen van Juarez. De opstandelingen hebben beloofd de orde te zullen handhaven. Er heeft geene plun dering plaats gehad. Zooals wij verleden week meldden, zal er dezer dagen beslist worden, of Engeland een der grootste sociale uitbarstingen moet beleven, die nog ooit ergens hebben plaats gevonden. Er wordt met kracht en beleid gewreobt 0111 de werkstaking te voorkomen. De grootste moeilijkheid, die op te lossen blijft, en zonder dewelke de overeenkomst een voltrokken feit zou zijn, is dees De bazen stemmen er in toe bet minimumloon te betalen, dat de werklieden eischen, maar zij eisclien ook dat de werklieden voor het minimumloon een minimujnvoortbrengst le veren. Indien een mijnwerker zijne mioi- mumvooribrengst niet levert, dan zou er hem een shelling of 1 fr. 25 afgetrokken worden par ton, die hij minder levert dan zijn minimum. De werklieden zijn tegen het grondbegin niet, maar vinden 1 fr. 25 per ton veel fe veel Zij stemmen erin toe drie pence of 30 centiemen per ton te betalen. Het is daarover dat werklieden en hazen no2. moeten t'akkoordgeraken tegeu heden, vi ijdag. Intusschen zijn er reeds meer dan 30,ü00 mijnwerkers in staking 22.000 te Derbyshire, 8.000 te Nottinghamshire en 2.000 te Yorkshire. Woensdag morgend waren er 62.000 sta kers on 's middags verlieten er nog 100,000 den arbeid. Woensdag avond waren er bijna 200,000 werkstakers. Men verzekert dat de regeering van zin is een wetsontwerp neer te leggen waarbij een minimumloon opgelegd wordt, indien de bazen niet toegeven. Het is te voorzien, dat de weikstakers zich aan gewelddaden zullen overleveren. Te Chesterfield hebben zij reeds een trein bij middel van steenen bestormd. Indien bazen en werklieden niet tot akkoord ger aken zou het er nog kunneu spannen. Twee Ilaliaansche kruisers-pantserschepen type «Victor Emmanuel», vergezeld van eeu transportschip, verschenen zaterdag te 7 ure 's morgens vóór Beyrouth, op de kust van Syrië, waar de turksche kustwachters Arriellah en de kleine torpedoboot gean kerd lagen. De Italianen gaven twee uren om hun de Turksche schepen uit te leveren. De bevelhebber der Arriellah deelde aan de Italianen mede dat de stad niet versterkt was en zij dus het recht niet hadden ze te bombardeeren. §Pe Italianen begonnen het bombardement naden verloopen tijd. Do Turksche schepen schoten terug tot de eerste batterij der «Ar riellah) stuk werd geschoten. Daarna schoot deze kustwachter in branden de ketel ont plofte. D8 bevelhebber poogde dan zijne wapens en boeken te ontschepen boorde den kustwachter in den grond en trok zich met zijne bemanning terug. Ook de Angora werd in den grond geboord. De Italianen hebben het paleis van den vali en de Turksche Bank gebombardeerd. Deze W6rd gedeeltelijk vernield. De consuls der verschillige mogendheden zijn bijééngekomen en zullen het gebeurde «Laat at! laat af!» gromde Jaak, den gendarm achteruit trekkend. Vernietig de anderekruisen, zoo gij wilt maar dit niet zeg ik u pit niet. Waarom dit meer sparen dan de ande re Het moet de laatste wil van Hubertus Raeveloos geweest zijn, een kruis op zijn graf te planten. Eerbiedigen wij dien wil. Dat moet ook de laatste wil geweest zijn vat. al de anderen die hier liggen. Wij mogen geen onderscheid maken tusschen de doo den. De commissaris antwoordde niet. Duide lijk was het op zijn gelaat te zien dat eene geweldige vertwijfeling hem op dit oogen blik folterde. Burger, gij verstaat de zending van den waren Repuklikein nog niet goed, morm- de Lessonnat. Burger brigadier, 't was kinderachtig wat ik zegde. Wellicht een overblijfsel der gebrekkige opvoeding, welke de man, die begraven ligt, mij verschafte. Nu zegepraal de rede weer in mij. Al deze kruisen, dit van Hubert Raeveloos niet uitgezonderd, zullen verdwijnen. Wij hebben echter nog tijd ge noeg om dit werk te verrichten. Laat ons nu bij den pastoor gaan. Eenige oogenblikken daarna belde de com missaris aan de pastorij. De pastoor zelf opende de poort. Hij scheen kalm, alhoewel een waas van stille droefheid over zijn edel gelaat verspreid lag. Zonder vrees zag hij de Jacobijnen in het ge laat, en zegde minzaam in het Vlaamsch Gelief binnen te komen, burgers. De gendarmen bekeken den gryzen pries ter met dreigende blikken Raeveloos, inte gendeel, was ontsteld en boog eenen stond het hoofd onder den oogslag van den zielen herder. Spoedig, echter, herwon hij zijne stoutheid hij stak de hand naar den geeste lijke uit en sprak gemeenzaam, insgelijks in het Vlaamsch Burger van Hoecke, ik ben verheugd u in goede gezondheid te zien. De pastoor drukte, alhoewel met tegenzin, de hem toegestokene hand, en antwoordde Burger-commissaris, de goede God weet dat mijne talrijke schapen hunnen herder, in dezen ongelukkigen tijd, niet ontberen kunnen; daarom schenkt Hij mij de noodige kracht om mijne kudde te besturen. l Wordt voortgezet. ilgjjggg i NIEUWST Til YPER j Ê~3

Nieuwsblad van Yperen en van het Arrondissement (1872-1912) | 1912 | | pagina 1