pénible de signerde sa propre main les docu- utens publics qui exigent sa signatures. S. M. compte, surleîûdèle atlachementde la chambre, pour prendre, sans délaien considérationles moyens par lesquelsS. M. pourra être même de pourvoir, l'accomplissement temporaire de cette fonction importante de la couronne sans détriment pour le service public.» Le duc de Wellington a, ensuite, fait la motion d'une adresse S. M., pour l'informer que la cliambre prendra, sans retard, en consi dération l'objet du message. Ensuite, le comte Aberdeen a déposé, sur le bureau, les papiers relatifs aux affaires de la Grèce, et a annoncé que le gouvernement avait reçu, vendredi soir, une communication du prince Léopold, portant que S. A. R. renonce la dignité qu'elle avait acceptée, et abdique le trône qui avait été, jusqu'ici, l'objet de son ambition. La chambres des communes a reçu un pa reil message royal que la chambre des pairs et y a répondu par une adresse de la même na ture. C'est sir Robert l'eel qui a apporté le message, et a fait la motfdn de l'adresse. Ce ministre a soumis, la chambre, les pièces oïlicièlles relatives au, sort de la Grèce, et a fait connaître la résolutiou, du prince Léopold, de renoncera la souveraineté de ce pays. 4 y 88. SCUOONE ONROERENDE G GE D R E H Te koopen ter gehucht genoemd de Clytte binnen de gemeente van Reninghelst Wanof den Overslag zal geschieden op Dys- Seudag eersvkomende 8 Junyi83o, om twee ueren des uamiddags juist, in de herberg ge noemd St.-yi nlonius bewoond door Joau- res Verley staaude ter gehucht de Clylle, 1 inuen de gemeente van Reningbelst. gemeente langemaiu.k. F.ersten koop. Alvooren eene partie Bosch en Flsen Vlooge genoemd de Schapweide groot een blinder 5s roeden 2g ellen met de plantsoenen dobbel en enkel -zaeden en opgaende boomen daer op staende behulvens de geene wanof hier na ge- hande/t zyn zalJ de faillie met een getal plant soenen ontbloot zynde in dezen jaere, gelegen Lin- nen de gemeente van Langbemarck palende aen de oostzyde de Clytstraete loopende van de Pot- terstraete naer den Zaelplas van zuyden scherp alwaer eene dreve is doorloopende na bet Hoog— buis van westen tôt half de Broembeke en van noord 'tbosch van Op deze partie zyn gereserveert en niet mede- verkogt elf eyken Boomen geteehend in de schors, die den kooper zal moeten overnemen voor de som van 326 guldens 25 cents. Stact op 53o guident. gemeente oickebusch. Tweeden koop. - Eene zeer goede partie Meersch, met de opgaende boomen daer op staende, groot 62 roeden 17 ellen gelegen binnen de gemeente Dicke- busch, nevens de herberg genoemd het Hallebast abouteerende van oosten sieur Pieter Scbeemaeker van zuyden behuyst gras van Pieter-Jacobus Snick, vvest de Kemmel straete en noord de Meessen straete. Staet op goo guldens. Derden koop. - Een stuk Zaeyland genoemd den Vrvhouckgroot een bunder 33 roeden 76 ellen, geïegtn binnen de zelve gemeente van Dickebuscb, •wat zuyd van de plaetse, paelt oost scherp de Kapellcstraetzuid de zelve straetwest sieur Pieter-Joannes Ryckewaert en consorten van noorden d'beer Del mot tetôt Yper en nog noord de volgende partie benevens sieur Félix Vermeersch. Stuet op ir5o guldens. Vierden koop. - Een stuk Zaeylandgroot een bunder 7 roeden 34 ellen, happende ten noord- westhoucke gelegen binnen 't voornoemde Dicke buscb palende van noorden en oosten dito sieur Snick nog oost de volgende partie en den genaem- den sieur Vermeersch tôt Zonnebeke van zuyden «le voorgaende partie en van westen dito hcer Del- motte. Stuet op 842 guldens. V fden koop. - 46 roeden 5g ellen Zaeyland ge legen als vooren strekkende oost endc west ab- bouteerende,van oosten 't zaeyland van genoemden Ryckewaert en Consorten sebeedende op hait" dyk, van zuyden dito Vermeersch van westen dé voor gaende partie, en van noorden den zélven Snick. Deze partie beeft vryenuytweg door bet zaeyland van meergemelden Vermeersch als mede door bet land genoemd den Dryhouckkoop dry hier boven, om te geraeken opde voorzeyde Vrouweputte straet. Stuet op 4o5 guldens. Den tweeden, derden, vierden en vyfden koop, te zaïnen beloopende in lande tôt 5 bunders 4g roeden 8G ellen gebruikt door sieur Pieter—Félix Baerlherbergier in de gemelde herberg genaemt het Hallebast na evenredigheyd van 88 guldens a8 centen by jare, boven dé belastingendie nog regt van pagt heeft tôt eersten october i83i, zul- len 00k in masse te koop gesteld zyn. Stuet op 3a5o guldens. Zesden koop. - Een stuk Zaeyland groot een bunder 10 roeden 52 ellen zynde eene happende partie doorsneden met eenen voetweg gelegen binnen gezegde Dickebusch wat zuid van de voorgaende partie, paelt oost mynheer de Gkendt, van zuiden mynheer Devriere nog zuid en ten deele van westen de volgende partienog west en van noorden gezegden keer Devriere en nog noord de Delsbeke. Staet op 821 guldens. Zevensten koop. - Een bunder 60 roeden 60 ellen Gras, met de Gebouwen en boom Catheel daer op staende, zynde den noordkant eender partie, gelegen binnen de voornoemde gemeente van Dickebuscb, paelt oost de Vrouweputtestraet, van zuyden den zuyd kant der zelve partie gras competerende dito sieur Ryckewaert en Consorten, sebeedende met paelen op regte Unie door den weonhuyze, van westen voornoera- neer Devriere, nog west en ten deele van noor den de voorgaende partie en nog noord den zelven beer Devriere. -Staet op 1400 guldens. Achsten koop. - Een bunder 7 roeden Zaey land gelegen digt by de voorgaande partiede vrouwe Putte staet alleenlyk daer tusseken abbe van oosten 't zaeyland voor dezen graB van d'beer Boudry, zuid d'neer Struye, west de volgende partie en noord de zelve straete. Staet op 871 guldens. Negensten koop. Een stuk Zaeyland groot 4* roeden 4^ ellen gélegen aen den westkant der voorgaende partie paelt van zuiden en westen voornoemden heer Struye en van noorden rneer- gemelde straet. Staet op 368 guldsns. De vier laeste koopente zamen uytbrengende in lande 4 bunders ig roeden 57 ellen, gebruikt door Joseph Zerhelstlandsman te Dickebuscb 4 114- guldens 24 cents by jare, boven de con- tributien, wiens pagt expireert te Baefmisse i85i zullen 00k in masse te koop geveilt zyn. Staet op 44°° guldens. Tienden koop. - 2 bunders Igi roeden 26 ellen beplant Gras genaemt den Eyken Bi/kmet Zaeyland en Meersch aen de westzydegelegen t* eender Blokke binnen de zelve gemeente van Dickebuscbpaelt oost de Poperingbe straete leedende van gemelde herberg geuoemd het Halle bast, na Wytschaete, daer over aen deze partie is competerende een kleyn dry bouckxken meersch, van zuyden de beke, daer over 't gras ge— bruykt door sieur Francis Bartiernog zuyd en van westen sieur Constantinus Depuydt, en van noorden gemelden sieur Ryckewaert en consorten. In pacbt gebouden deor gezeyden Baert en Verhelst, tôt bavo i83i ten pryze van 66 gnl- dens by jaere boven de contributien. Staet op 2201 guldens. Ulfsten en laesten koop. Een Huys verdeelt in twee woonsten met 14 roeden 70 ellen Grond en Hovenier hof, staende en gelegen binnen de gemelde gemeente van Dickebusch by de plaetse, palende van oosten Joufvrouw de Neckere, zuyd de Vyver straete, west bet huys van d'Hr. Baelde tôt Yper, en van noorden den den hovenier bof vap Piéter Bebaegcl. Staet op 586 guldens. Don oustkant van gemeld buis is bewoond door Pieter Beele, dagwerker en den westkant door Philippus van Ronsebedienden der Accynsen. Deze Veikooping zal geschieden met gewin van Verhoogpeimingendoor de ambtsbe- diening van Meesler LUCIEN, Notaris resi- derende lot gezeyde Reninghelst, le wieus kanloor de voorwaerdeu t'elksiuzage berus- tende zyn. 1 8g. Mardi 8 juin i83o, et jours suîvanss'il y a lieu la maison mortuaire de Madelle Marie- Anne SamarcqCloître S' Martin n» 3, en la ville d'Ypres, heures ordinaires, seront Vendus publiquement, tous les effets Mobiliers par elle délaissés consistant en meubles meublans, habil- lemens et linge de feunne, diamensbijoux, or et argenterie. t 87. PROV1NTIE WEST V L A A N DEREN."" Distrikt Yperen. - Gemeente Comen. A A N B E ST E DIN G Van Metscl- Tirnmer- Yzer-TVerken enz. yoor de herstelling van de kleine Bru g (Petit Pont) over dedoode Leije te Conien. Op maandag iq junij i83o, om Iwee uren namiddîigzullen door het plaatselijk bestuur van Comenin het gemeente huis aldaar, onder nadere goedkeui ing van gedepulemle Slaten worden aanbesteed aan de ministbiedenden, de wei ken in het hoofd dezer beroepenen vau welke de begrootiug beloopl lot 1,547 gu'dens 28 cents. r De gegadigden kunrien dagelijks inzage ne- men, ten gemeente huize van Comen, van bet kohier van voorwaardende begrootiug vau koslen en het bestek. Te Comen, den to«° mei i83o. De Burgemeester en Schepenen, D E M A D EBl". Ter ordonnance: De Sekrelaris P.-F. Deschryvep. Sri*a 83. BELLE VENTE MOBILIÈRE ^4 la maison mortuaire de Marie-sinne allaeysveuve du sieur Pierre Renard Alessines. Lnndi 7 Juin, i83o, commencera 9 heures du matin, l'on vendra publiquement, ladite Maison Mortuaire, une quantité de Meubles et Etïets de Ménage consistant principalement en tables, chaises, commodes, garderobescoffres, pendule avec sa caisse, bois de lits, matelas et traversins de laine, lit de plumes, oreillers, cou vertures de laine, draps de lit, linge de table; des flacons vides; soupières, saladiers, plats, assiettes, et tasses de Faïence, verres Lierre, batterie de cuisine en cuivre, étain ferblanc, et fer du bois brûler; des ustensiles d« boucher en balancé de cuivre avec les poids couteaux, cuves scie blocs pressoir et beaucoup d'autres objets trop longs détailler. Cette vente se fera avec trois mois de crédit pour les marchés en dessus de 3 florins moyen nant d'établir des co-acheteurs solidaires. Le Notaire VICTOOR Messines est chargé de cette vente et de la recette. a. 84. UNE MAISON A MESSINES, Rue dite Kortemoeyeslraatavec gain de Mise Pri x et d'Enchères, si vendre Publiquement. L'on expose en Vente publique une Maison et autres Edifices, usage de Boucherie et propre tenir boutique, située Messines, l'ouest de la rue dite Korteraoeyestraatavec le droit d'arrentement perpétuel au fond appartenant la Fondation royale de Messines, la recon naissance annuelle de 60 cents, aboutissant la dite maison, du midi celle de 'M. Romain Delobelet du nord la maison des enfans du sieur Charles Vancrayelynghe-. dernièrement occupée par la veuve Renard susnommée. L'acquéreur pourra mettre main ladite Maison et y entrer en jouissance le jour du paie ment de son prix d'achat. La Mise rrix aura lieu Wytschaete, prés Messines, au Cabaret la Tête-dOr occupé par la veuve François Vallaeys, Lundi 7 Juin, i83o 6 heures de l'après-midi. Et l'Adjudication définitive, sans Remise, aux même lieu et heure, le Lundi 14 dudit mois. Les conditions de la Vente reposent en l'étu de du Notaire VICTOOR. la ville 2 fl., 75 cents par 5 mois pour ABONNEMENT au PaoïAGATïua Journal d'Yeass, Politique, Judiciaire et Notarial. Pau: pour les autres villes du royaume4° cents déplus (franco, par la poste), pai trimestre. INSERTIONS. Paix: 8 cents par ligne au dessous de 7 lignes, 5o cents. -S'adresser chez l'Éditeur, et tous les bureaux des postes det pays-Bas. Ypres. Imprimerie de R. GAMBART-MORTIERLibrairesur la Grande-Place.

Le Propagateur (1818-1871) | 1830 | | pagina 4