ai. BEKENDMAKING. Woumen. Schuld der stad Yperen. 2">. Schoone onroerende goederen te koopen binnen de stad Poperinghe. Wanof den absoluiten overslag zal plaetse bel- ben op vrydag acnstaendc 28 january i83i om twee uren na middagsin de heiberg genoemd de Jt.alckestaende in de Yperstraet te Poperinghe, tea overstaen van den heer vrederegter van het la 11 ton l'unei- nghe, door de atnbsbediening van meester LUCIEN, notaris te Reningbelstkrach— teus octrooi verleent door den Regtbank van cersten aenleg te Iperen, den 26 noveinber i85q. Gemeente Langhemarck. t koop. Alvooren eene partie bosch en elsen vlooge, genoemd de Schapweide groot een blin der 31 roeden 29 ellen met de taillie plantsoenen, dobbel en enkel zaeden en opgaende boomen daer op staende* gelegen binnen de gemeente van Eanghemarck, palende aen de oostzyde de Clyt- straele, loopende van de Pottestraete naer den /ae,lpiaets, vau zuyden scherp aïwaer eene dreve is doorloopende naer het floogiiuis van westen tôt hall de Broeuibeke en van noorden 't bosch van Staet maer op 3oo guldens. Gemeente Dickebusch. 2 koop. Eene zeer goede partie meersch, met de opgaende boomen daer op staende, groot 62 .Toeden 1.7. ellen, gelegen binnen de gemeente van Dickebusch., nevens de herberg genoemd het Hallebastabouteerende van oosten Sieur Pieter Sphcemaeker, van zuyden behuyst gras van sieur Pieter-Jacobus Snick, wesjt de Kemmcl straete en noord de Meessen straete. Staet muer op 5oo guldens. 5 koop. - Een stuk zaeyland genoemd den Dry- houckgroot een bunder 55 roeden 76 ellen, gelegen binnen de zelve gemeente van Dickebusch, wal auid van de plaetse, paelt oost scherj de Kappellestraetzuid de zelve straet, wes? sieur Pieter-Joannes Ryckewaert en consorten, Vaa noorden d'Jieer lielinotte, tôt Yper en nog noord de vôlgende partie benevens sieur Relix Veriueersph. Stact niaer op 5oo guldens. 4 koop. - Een stuR zaeyland groot een bunder 7 roeden 54 ellen, happende ten noordwesthoeke, gelegen binnen 't voornoemde Dickebusch, palende van noorden en oosten dilo sieur Snick nog oost de volgende partie, en den genaemden sieur Ver- nieersch lot Zonnebekevan zuyden de voorgaende partie en van westen dito heer Delmotte. Staet muer op 3oo guldens. 5 koop- 48 roeden 5g ellen zaeyland gelegen als vooren, strvkkende oost en'ie «est, aboutee rende van oosten't zaeyland van genoemden Ryckewaert en consorten, schcedende op hait' dyk, yan zuyden dito Verrneersch, van westen de voor gaende partie, en van noorden den zelven Snick. Deze partie lieeft vryen uytweg door het zaey land van meergemeiden Verrneersch alsmede door het zaeyland genoemd den Dry houckkoop dry hier bovenom te geraeken op de voorzeyde Vrouwe Putte straete. Staet muet op 200 guldens. Den tvveeden derdenvierden en vyfdea koop, te zamen beloopende in lande tôt 5 bunders 49 roeden 86 ellen zyn gebruikt door sieur Pieter- Felix Baert herbergier in de gemelde herberg ge- naemd bet Hallebastna evenredightyd van 88 guldens 28 centen by jare, boven de belastingen, die nog regt aen pagt heeft tôt eersten october 1832. 6 koop. Uytmaekende de nummers zes en ze- ven van het octrooi zynde een stuk zaeyland f-oot een bunder 10 roeden 52 ellen zynde eene appende partie doorsneden met eenen voetweg, gelegen binnen gezegde Dickebusch wat zuid van de voorgaende partie, paelt oost mynheer de Ghendt, van zuiden mynheer Devriere nog zuid en ten deele van westen de volgende partie, nog ■west en van noorden gezegden heer Devriere en nog noord. de Delsbeke. Staet maer op 40° guldens. 7 koop. - Zynde den achtslen artikel van ge- eegd octrooi, een bunder 60 roeden 60 ellen gras, met de gebouwen en boom catheel daer op staende, zynde den noordkarit eender partiegelegen binnen de voornoemde gemeente van Dickebusch paelt oost de Vrouwe putte straete, van zuyden den zuydkant der zelve partie gras competeerende dito sienr Ryckewaert en consortenschcedende met palm op regte linie door den woonliuyze, van westen den voornoemden heer Devriere; nog west en ten deele van noorden de voorgaende partie en, nog noord den zelven heer Devriere. Staet maer op 100 guldens. 9 koop. - Een bunder 7 roeden zaeyland, be- sclireven artikel negen dito octrooigelegen digt bv de voorgaende partie, de Vrouwe putte straet, afleenlyk daer tusschen abouterende vau oosten 't zaeyland voor dezen gras van d'heer lloudry, zuid d'ijeer Struye, west de volgende partie en noord de zelve straete. Staet maer op 3oo gnldens. 9 koop. - Een stuk zaeylandartikel tien van gemeld octrooi, groot 41 roeden 4^ ellen, gele gen aen den estkant der voorgaende partie paelt van zuiden en westen voornoemden heer Struye, en van noorden de meergemelde straet. Staet maer op 4»o guldens. De vier laetste koopen, te zamen uytbrengende in lande 4 bgnders ig roeden 5y ellen, zyn ge bruikt door Joseph Verhelst, landman te Dic kebusch 114 guldens 24 cents by jare, boven de contributienwiens pagt expireert te baef- misse 1832. 1 o koop. - Eynde den artikel elf van gemeld octrooi, groot 2 bunders 42 roeden 26 ellen be- plant gras genaemt den Eyken Bilk met zaey land en meersch aen de wesfzyde gelegen t' eender blokke binnen de zelve gemeente van Die— kebusohpaelt oost de Poperinghe straete leedende van gemelde herberg genoemd het Hallebastna Wytsçhaete, daer over aen deze partie is com- peterende een dry hoeksken ^meersch van zuyden de heke, daer over 't gras gebruykt door sieur Francis l'artier nog zuyd en van westen sieur Constantinus Depuydt, en van noorden gemclden sieur Ryckewaert en consorten. In p^clit geh mden door gezeyden Paert en Ver helst, tôt bavo 1832, ten pryze van 66 guldens hY jarre boven de contributien. Staet maer op 600 guldens. Laetsten koop. Een huys verdeeld in twee wooesten met 14 roeden. 70 ellen grond en ho- venierhof, staende en gelegen binnen gemelde gemepnte van Dickebuschby de plaetse palende van oosten joufvrouw de Neckere, zuyd de Vyver straete, west het huys d'heer aelde tôt Ypre, en van noorden den hovenierhof van pieter Ue- haegel. Staet maer op 200 guldens. Den oostkant van gemelde huis is onbewoond, en den weslkant is bewount door Philippus van Ronse. De voorwaerden dezer verkooping berusten ten kantoore van den Notaris LUCIEN te Reninghelst, van welke men aile inlichling kan bekomen ten kantoore van den Notaris FRAEYS tôt zelve Poperinghe. 1 34; Openbaere veikoopiug van bosch-ta il lie en plantsoenencompeiteiende bel bureel va» Weitiadjgbeid der gemeente YVrslouire. Welke plaels hebbeii zal woensdag 2 ftbruary i83r 1 ure na middag, in bel gemeente huys; onder voordeelige vgorwaerden bui ustende, t'elks itizage; ten kantoore van den Notaris BER TEN. te Poperinghealsmede ter gemeente zael van Westuulie. Op maendag 3i jauuary 133 j ten een tire na niiddag, ter gerueenle van lieersl, in de herberg de Kroonebewooud by de wed« Ra- baut, zal nveu doeu den lnsteleiide maendag at february daema den absoluiten Overslag lot 't verkoopen de naei volgende goederen. Eene behuisde ende beplante hofstede, met 14 bunders 79 roeden 86 ellen lands daermede gaende., langs de Sçhrevel-straei, alsnu ge bruikt by Emmanuel Callewaert, \oor 3, 6 of 9 jaeien, t elks wederzydige optie. ingegaen in octobre 1828, somme vau 272 fl. 62 ceuts boven de lasleu, 's jaers Oeze hofstede zal 00k in dry loten geveild worden. Merckem 44 roeden 23 ellen zaeiland, pa'cnde van nooiden, oosten ende westen, aen mevrouw de Douainèie de Conitick, en van zuiden aen de kindeis Siiuye, g»bruikt dooi Charles Mer veiltielot baesmisse i8J5, mils fl. 6-85 cents 's jaers. caeskerki;. 2 bunders 77 roeden a5 elfen extra goed zaeilandin eenen blok, gebruikt door de van sieur Tf^allerius Hopsomer, lotBaesmi»» 1834, aen fl. 102-86 cents 's jaers. Stuyvejunskebxb. Eene hofstede met 14 roeden 87 ellen lands, onder vette weide, zaeiland, maei. en dryf grasgebruikt door de wed van Charles Bor- gonietôt Baesmisse, i833, aen fl. 38.0-57 cents 's jaers. Beerst eu Keyem. Eene betimmerde Hofstede met 18 bunders 85 roeden 07 ellen lands, gebruikt door Henri hf^illaert, voor 9 jaereningegaen 1® octo bre 18a3voor fl. 514-a8 cents 's jaers, Deze hofstede zal 00k in 4 loten geveild worden. De conditien berusten by Meester PEEL- LAERT, Notaris, te Dixmude, en Meester VAN R00 Notaris, te Woumen; ruen kan qok iu- lichtingen bekomen by mynheer DE SNICK, zaekwaernemerte Beerst. 1 AËKBEL4NGEND BEKIGT. Burgmeester en Schepenen geven te ken-j nen dat de inlresten der gevesligde weikelyke schuld over 18I0, en die over vroegere jareu f als nog niet gereclameerd, gedurende de aen- staende maend February by den Stedelykeu Ontvanger zullen uitbetaeld worden en dat d& intresten over 1825 verschuldigd welke uiterlykop den 28 der gezegde maend Februa ry nu l volledig bewys van regt niet zullen gereclameerd zyn overeenkomstig de bepa- lingen van het burgerlyk wetbotk als gejires- cribeerd zullen aenzien worden en ingevolge art. 8, d, van het besluit dd. t6 Juuy 1819, tôt aflos der werkelyke schuld, ge bruikt worden, Wyders dat'er op den Maendag 28fI> Maerte toekomende ten 3 uren namiddagin open baere zitting van den Sledelyken Raed in dé groote Zael van het Stadhuis zal overgegaen worden toi de openiug der gedaene miusle iu- schryvingen of by geval vau niel genoeg- zaeme iuschryvingen loi eene lotingten einde by voorkeur den aflos van de actien der gezegde werkelyke Schuld le bekomen op het daerioe besiemde krediel van i83o, en ver- volgens tôt eene loting van een gelyk getal actien der uilgestelde schuld om de af- gelosle iù de werkelyke le vervangen. Eeindeiyk dat'er met i»un February ter Regering en by den Sledelyken Ontvanger loe- gezegeide kasjes zullen gesteld zyn waerin meu de voormelde gibodeti van miuste in- schryving zal kunnen dçponeren, en waervoor de foimulen aldaer 00k zulleu le vinden zyn. Gedaeu 1er vergadering van tiuigemeester eu Schepenen te Yperen den i4January i&3i. De Burgmeester en Schepenen B. YAK DER ST1G11ELE. Ter crdonnantie De Secrelar s H.ri DE CODT. 2 I 25. Maendag 7 febiuary 183r om 9 ueren.' sinorgens, le beginneu op de hierna eerstge- mt-lde hofstede, zal men openbaeilykmet langen tyd van betaeling, vetkoopen 104 loten, iepeu, abeelen en ândere boomen, dienstig- voor alleslag van groote Werken; staende op de bofsteden tespectivelyk gebruikt door de W4 Marlinus Bafcopgelegen te Vlamertinglie- Ciommeelst, niet verre van de plaels van Dic kebusch, en door Carel Louis Desmarets op Dickebusch by bel Hallebast. 1 Ypre». Imprimerie de R. GAMiJART-MORTiER Libraire, »ur la Grande-Place, vi* vis de l'Hôtel de Ville.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 4