6a BRASSERIE ET CABARETS si vendre ou louer présentement. On offre de vendre ou de louer aux condi tions les plus avantageuses une Brasserie si tuée Ypres, rue de la bouche n° 28, ainsi qne plusieurs Cabarets. 63 NOORDS HOUT LE REVEIL DE LION BELGE. Réveillez-toiLion 3e la Belgique! Élanee-toi, plus terrible et piu* fort! Oui., frappe au cœur la Horde tyrannique! Que, sous tes coups, elle trouve la mort! Réveille-toi - Sous ta noble bannière, Comme en Septembre, on verra tes enfans Fouler encor couchés sur la poussière Nos ennemis, sous leurs pas triomphans Réveille-toi! Signale ta vaillance! L'or des Nassaus trouvât-il des félons Qu'importe nous?... Analbème! vengeance! Freux de Septembre! en avant! combattons! Aux noirs complots dont frémit notre gloire, Au x attentats d'indignes citoyens 0 Lion Belge! oppose la victoire! Au champ d'honneur, tu connaîtras les tiens. Réveille-toi -L'heqre de la vengeance, Sonne déjà.... Vois-tu ces combattans? Entends ces cris - Victoire! indépendance! Réveille-toi, Lion Belge! il est temps! Elance-toi, plus fort et plus terrible! Pour triompher un magnanime effort Aux armes donc! - Le Peuple est invincible, Dont lemot d'ordre est Victoire ou la mort!!'» L. De Wolrr 60 AVIS. Lambin et Fils Imprimeurs Ypres tien dront le Mardi ,12, Avril i831et jours sui- vansl'Hôtel de faille audit lieu, une veDte de plus de 800 marchés de Livres en tous geu- les et facultés le Catalogue se distribue chez eux rue de Bailleul n° 6. - Prix i5 centi mes pour les pauvres. 2 S'adresser au sieur Jean Rabau brasseur et occupeur de la dite Brasserie, qui se char gera sans aucune retribuliou de mettre celui avec lequel il traiterait au fait de la fabrication de la biere. 1 61 COMMUNE DE DRANOUTRE. Sur le confin de la frontière de Belgique qui séparé le royaume dé France. Beaux biens Immeubles patrimoniaux vendre publiquement en la manière ac coutumée conjormement la loi du 12 Juin 1816. 1 Marché. 44 perches jo aunes de Terre La bour tirant de midi au nordaboutant d'est au lieu manoir ci-après haie non comprise, de midi Joseph Delassus, fossé compris, d'ouest la veuve et enfaus Jean-Baptiste Baeldeet du nord sieur Salon. a.me Marché. 1 bonnier 3î perches 5o aunes de Terre Labour, tenantd'estPierre-Jacques Loufde midi un petit chemin conduisant du Keer- zeboomcelui au Vyf-Weg, d'ouest le chemin dit Hillestraete et du nord l'hospice de Bailleul. 3me Marché. 3 bonniers 52 perches 80 aunes de pâture lieu manoir avec tous les batimens usage de ferme arbres montans et fruitiers sus étans, aboutant d'est le chemin conduisant de la place de Dranoutre vers l'endroit dit Keerzeboom de midi audelà du sentier sieur Salonencore le midi le premier marché, la rive audelà de baie ici compri se, d'ouest Félix Bafcop et du nord ledit Salon. 4me Marché. 92 perches 46 aunes de terre labour tirant de midi au nordaboutant d'est sieur Salon séparant sur un petit fosséde midi le même Salonhaie non comprise d'ouest le bu reau de Bienfaisance de Dranoutre fossé ici com pris et du nord M. Cortyl. 5n»e et dernier Marché. - 6r perches 28 aunes 5 palmes de Terre Labour tirant de midi au nord, aboutissant d'est sieur Salonet M. Terninck de midi M. de Coster, d'ouest Pierre-Lynde et du nord Jacques-Joseph Baelde. Les biens ci-dessus sont occupés par Marie-Thé rèse Geloen, veuve de Jean-Baptiste Baelde, et se ront exposés en vente, par parties, comme ils sont rapportées ci-dessus, et par accumulation. 6 La vente de ces Biens a été octroy.é par Juge ment rendu au chambre du Conseilpar le tri bunal de première instance séant Ypres en date du 25 février 1831. L'adjudication aura lieu en la ville de Messines, au cabaret de la Couronne tenu par le sieur Masquelier-Catteau le Vendredi i5 Avril i83i, deux heures précises de l'après-midi. Cette vente aura lieu pardevant le Notaire TI1EE- TEN de résidence Neuve-Eglise et de monsieur le juge-de-paix, du canton de Messines, sous des conditions ordinaires. 62. Schoone patrimoniéele onroerende GOEDERENpabliek te koopen te ylamertinghe Men bied in bel openbaer te koopenom'er aen liaud le slaen en in gebruik te komen met baefmisse ien oclober r83i, de naschreven patrimonieéle onroerende Goederen. Gemeente Vlamertinghe. Eersten koop. - 1 bunders 84 roeden 29 ellen ,- zynde eene bewalde en beplante Hofplaets en Gars met de huizingenscheurestallingen en ver- dere eJifitien daer op staende, gelegen binnen de gemeente Vlamertinghe, wat zuid van de kerk strekkende zuid ende noord, palende van oosten aen bet gars van d'hofstede van d'beer Depaepe de bestopbage met ordinair vrydom hier afgaende, nog van oosten eene partie gars competerende de weduwe van Joannes Francis Bossaert, de hage tôt aen den waterput hier insgelyks afgaende en van daer voorts zuidwaert hier mede gaende, van zuiden eene dreve hier half mededaer over het zaeiland gewezen gars van den heer baron Do- vriere te Brugge, van westen het zaeiland van den zelven heer Devriere en het zaeiland en gars van d'hofstede van d'heer Derobiano, hage hier mede gaende, en van noorden aen het zaeiland van d'hofstede van den voornoemden heer De paepe, haege hier 00k mede. D'edifitien staende op dezen koopmoeten ir door den kooper overgenomen worden voor eene som van 930 guldens 32 cents. De geteekenae boomengenummerd en ge- a reguleert in 43 koopen op dezen koop staendè worden gereserveert en zullen op den 1 y«n April t83i ten een uer na middagpubliek verkoebt worden. Jngesteld met x55o guldens. Tyveeden koop. - 1 bunder 32 roeden 5o ellen Gars en Zaeyland, met cen buis voortyds ten dienste van herberg genaemd den Treurniel thans ter usantie van twee woonsten bcwoond zonder recht van pagt te weten de woonsten ten oostkante door Engel Crombé en de gene ten westkante door Constantinus Gryson en eene scheure en boppe-keete daer op staende strek kende. oost ende westpalende van oosten den meersch van d'beer Désiré Vandermeersch-Van- daele en den genen van d'heer Pieter Vander- marliere van zuiden den volgendfen koop hage hier medevan westen den Spierweg geheel mede gaende, en van noorden over eenesi uit- weg alhier 00k mode gaendeeene partie gras van de weduwe Joanncs-Franciscus Bossaert hage hier afgaende. u D'edifitien staende op dezen koop zullen door den kooper worden overgenomen voor eene som van 472 guldens So cents. Jngesteld met 700 guldens Derden koop.-~S.ene partie Zaeyland groot 91 roeden 43 ellenstrekkende oost ende west palende van oosten den meersch van d'heer De robiano van zuiden het zaeyland van den heer baron Devriere, veurgemeens van westen den Spierweg, geheel hier mede, en van noorden den voorgaenden koop, hage hier afgaende. Jngesteld met y5o gutdefis. De twee laetste voorschreven kotrpej» by aceu- mulatie en masse, Staen op 1,460 guldens. Vierden koop. - Een weinig zuid vani den voorgaenden koop eene partie Zaeylandgroot 1 bunder 04 roeden 22 ellènstrekkende oost ende westpalende van oosten het zaeyland van de kinderen hommens van zuiden het zaeyland van d'heer d'Hondt en het gene van- den heer haron Devriere, van westen over den, Spierweg hier geheel medegaendehet zaeyland van den zelven heer d'Hondt en van noorden bet gene van d'heer Clement Merghelynck-de Langbe. Jngesteld met 800 guldens. Vyfden koop. - Eene partie Zaeyland groot 49 roeden t>8 ellen, strekkende oost ende west, pa lende van oostc/i het zaeyland van de kinderen Roiumens, van zuiden het gene van d'heer Cle ment Merghelynck-de Langbe, van westen den meersch van de kinderen Rycxen den genen van d'beer Vandermarliereen van noorden eene dreve alhier medegaendedaer over den volgen- den koop. Jngesteld met 300 guldens. Zesden koop. - Een bunder i3 roeden 19 ellen Zaeyland, voordezen in twee partien strekkende oost ende westpalende van oosten bet gars van Joannes Baroo en lict zaeyland van den heer baron Devriere, van zuiden eene dreve hier afgaende daer over den x voorgaenden koop, van westen de zelve dreve daer over den meersch vun gezcgdcn heer Vandermarliere en nog west den meersch van d'heer Désiré Vanderrneersçh- Vandaele en van noorden het zaeyland van den den disch van Vlamertinghe. Jngesteld met 700 guldens. Den S*" en 6JU koop by accumulatie in masse zyn Jngesteld met 1,000 guldens. Zevenslen koop. - Eene partie Gars groot 2 bunders 55 roeden 12 ellen, strekkende oost ende west, palende van oosten, aldaer happende den meersch van d'heer Vandermeersch-Vandacle hage mede, van zuiden den tweeden koop, hage 00k medevan westen den eersten koop de hage ten zuideinde tôt aen den waterput hier afgaen de en van daer noordwaert mede gaende en van noorden het gars van d'hofstede van d'heer De paepe. Jngesteld en verhoogt tôt op 2,100 guldens. Achsten koop. - Eene partieken Zaeyland groot 46 roeden 75 ellenstrekkende oost ende west palende van oosten aen de Abeelestraetvan zuiden het zaeyland van den heer baron de Coulleniont, van westen den meersch en van noorden het zaeyland van jouffrouw Struye te Yperen. Jngesteld en verhoogt tôt op 35o guldens. Aile de voorschreven goederen gelegen binnen de gemeente van Vlamertinghezyn gebruikt door de weduwe Joannes-Francis Bossaert. Deze verkooping gesebiedte weten: van de zes cerste vennelde koopen zonder gewin van v. yngeldcn kracktens octrooi verleend door den regtbank van eersten aenleg zitting houdende te Yperen de dato 4n Maert i8ji teD overstaen van den heer vrederegter van het kanton Ype ren VVesterdeel. En van de twee laetste koo pen op gewin van instel en verboogpenningcn Den absoluiten Overslag der zelve goederen zal gesebieden zonder uitstel op vrydag i5en April i83i len drie uren naN middag in de herberg den Engelbewoond door Joan nes yanacker1er plaets van Vlamertin ghe. onder de voorwaeulen beruslende ter in- zage van de liefhebbers ten kautore van den notaris BOEDT toi bet zelve Vlamertinghe residerende. 1 Publiekelyk te verkoopen binnen Oostende. A. en J. Van Iseghemte Oostendezullen aldaer, op Maendag 11 April i85i s'morgens ten tien uren preciesop den Bassinopen- baerlyk aen de meestbiedende door het ministc- ric van den raaekelaer Dutremezlaeten ver koopen de volgende zeer schoone Houtwaeren op 3o Maert van Arendal aengebragt door het noords-schip NEPTUNUS KAPITEYN T. TOFT, 44o roode en wilte planken2 6 ellen lang 7 duim dik. 1770 roode deélen2 6 ellen lang, 3 duim dik. 25oo balken en kultcrs, 5 n ellen lang. Op de conditien alsdan voor te lezen. By A. en J. Van Iseghemis 00k uyt'er hand te hekomen, eene partye van 3oo ton- nen nieuw Riga Z aey-Lynzaed. 1 Ypres. Imprimerie de R. GAMBART-MORTIERLibraire, sur la Grande-Place, vis vis de l'Hôtel de Ville.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 6