Annonces. 4 nos troupes se sont emparées aussi de Lomza <hi l'on a fait 3,ooo Russes prisonniers. De Loroza nos troupes doivent s'êtie rendues jus qu'à Stdwiski; mais nous n'avons encore reçu aucune communication officielle. La Gazette lté Parsovie dit qu'on doit at tribuer le retard des nouvelles officielles la trop grande distance du théâtre de la guerre Varsovie. - Ou lit dans une lettre de Mémel,du 22 mai, insérée dans la Gazette il'Etat de Frusse <t Dispersés et poursuivis par les corps russes qui sont sous les ordres du générai gouverneur, baron Pahlen et des généraux van Rcnnenliurapf, Selon matin et oll'euberg, les iusurgés Lithua niens ont quitté nos environs et se sont retirés dans la direction de la ville russe de Georgen- bourg où ils doivent s'être réunis en nombre liés considérable. On ignore encore s'ilsen sont vertus déjà aux mains, parce que la ligue mi litaire nous ôte tout moyen de communications directes avec la Samogitie. Nous n'avons pas de nouvelles officielles sur les opérations de l'aîle gauche de noue armée ce pendant la prise d'Oslrolenka par nos troupes, Je 18 a 2 heures après-midiue peut-être révo quée en doute. Le corps entier de Sacken qui défendait cette ville n'a pu tenir devant nos sol dats qui attaquaient pourtant uu ennemi supé rieur en nombre etrelrancliédausde très-fortes jHisi lions. Comme les Russes, en se retirantavaient coupé entièrement les ponts sur la Nerew, et quil fallait encore quelque temps pour les réta blir un bataillou du 4e régiment d'iufaulerie s'est jeté dans jles flots, a passé la tivière la nageet est allé recommencersur l'autre rivé, le combat contre l'ennemi. Le même jour nos troupes passèrentet le lendemain la nouvelle se répandit déjà que la ville de Lomza était pri se* L'ennemi continua sa retraite. Toute l'armée russe est en mouvement sur diflférens points. Il y a quelques jours, le quar tier-général de Diebitscb était Zakovv prés de Sidlec. r Le géuéral Chrzanowski est toujours avec sou corps dans les environs de Zamosc d'où la poste est arrivée Varsovie. Le grand-duc Michel qui commande les gar des, se serait rendu Bialystock. Ou dit que le général Dwernicki se rend Vienne, que le général Radiger qui avait voulu rejoindre le corps d'armée de Diebitscb est re tourné sur ses pas vers la Vulhynie et enfin que les troupes polonaises s'étaient portées d'Osiio- Icnska jusqu'à Tykoczyn, 10 lieues de Bia lystock. Un corps polonais se trouve toujours entre Kaluszyn Minsk, etc., eu face des Rus ses. 8u. Schoone Ljnvgoederen en Her berg openbaerte verkoopen te Ctombeke Maendag i3«n Junius 1831 zal gebeuren den Instel en maendag 27"» der zelve maeud den Overslag l'elkens ten twee uren naer mid- dag le beginnen in de herberg het'Doorentje ter gemeenie van Crombeke nevens de dorp- plaeis van de volgeude goedpren al gelegen ter zelve gemeente. Hofstede. Eene Hofstede groot by nieuwe landmacte twee bunders roeden ellen met de huizingen daer op staende die bewoond zyn door Kortgezetend verdeeld in 3 volgende koopen. 1. koop. - De Hofplaet» met de huizingen boom- gaerd en een sluksken zeeyland palende oost de St— Jans Steenstraeteen zuid den volgcnden koop, groot roeden ellen. 2. koop. Zuyd aen den voorgaenden koop eenc parlye Zaeylandpaelende oost aen de St-Jans Steenstraetezuyd aen den volgenden koop op splet- dykgront roeden ellen. 3. koop. - Zuyd aen den 2 koopecne partye zaeyland, paelende oost de St.-Jans Steenstraete, groot roeden ellen. Deze dry koopen zullen ook by verzaemeling opgeropen zyn. Hofstede en Herberg. 4- koop. - De Herberg genaemd het Doorentje met sebeur peerde en koey—stallenals mede 85 roeden 5r ellen hovenierbof en hoomgaerdpalende oost de St-Jans Steenstraete noord de Rousbrugge- f straete. 5. koop. Een stuk Zaeyland in twee rekken strekkende zuyd en noord, paelende oost'tzaey- land aen Louis van de Voorde zuyd en west de landen van de kerkeen uisch van Croinbeke en noord den 3 koopover welken dezen koop zal vryen uy t- weg hebben tôt aen de St.-Jans Steenstraete groot een bunder 8 roeden 56 ellen. Al de voorenstaende goederen zyn gebruikt door het sterfhuis van de weduwe Pieter (Jueldrye en de koopers zullen handslag bebben te weten: aen de zaeylanden met bet sebeeren de vrugten van deu acnstaenden Ougst, aen de garzyngen met i deceniber opvolgende en aen de huyzingen met eersten Mey i85z. Indien deze vyf koopen by verzameling verkogt zyn zal den kooper daer op mogen bezet bouden en afreken van de koopsom de booldsummen van twee losrentcn,te zacmenbedraegende tôt 2o35gul- dens 71 cents 4 p* Huizeken. 6. koop. - Een Huizeke staende op eenen grond toebehoorende Carolusde tiacker, ter dorpplaels van Crombeke. Bewoond door Francis Dolphen, zonder pacht- regt ae»r i5 guldens s'jaers. Deze verkoopiug zal plaets bebben door bet ambt van de notaiisseu FLOUli lot Loo, eu PRUVOST lot Ptoveu. Deze verkoop voorwaerden en de bewyzen van eygendom bciusltu 1er iuzage der gegadig- deleu kautoore vau deu geuaemden notai is FLOOR toi Loo. i 83. Schoon patrimoniéel HUIS enERfE pukliek le koopen binnen Meessen. Alvoorcn een woonhuis, scheure en stallingen aen elkanderen met 36 roeden 6o ellen 5 palinen onder Grond dies courtje en gras beplant oiet op- gaende en fruitdragende boomen, gelegen binnen Messen belend oost den raoestuin van 't bosptael te Meessen en den stede gracia zuid de weede van jouflrouw de weduwe Deneckere en liare kin- deren, de begge met ordinair vrydom afgaende nog zuid bet mocstuiut je en den grond van 't buis der zelve jouflrouw Deneckere naer d'heer Karel Debem scheedcnde op driepaelsteenen; west de Slyp- straeten noord den gronu van de herberg der kin- deren Hessel, de begge met ordinair vrydom afgaen de, verdeeld^in 3 loten als volgt Eerste lot. - Het Huis bestaende in woonplaets kamer vau tekelder al overzolderd, koeycnstal verdere stallingen, vertrek, citerne en jiompe met a roeden jg ellen onder grond dezer gobouwen en er- ve daer agter en ter zyden, palende oost bet 3" lot scheedende op regt» linie cil twee piquetten; zuid d'erve jouflrouw Deneckere, west de Slypstract en noord het ecrstvolgende lot, den gevel tôt aen de zuldering ende stylen daer boven albier mede, nog noord den grond van de hout remise deelmakende van het eerstvolgende lot scheedende op regte linie ter langde van 53 ellen 28 duimen gaende van dito gevel tôt op een piquet; nog west 'tzelve volgende lot, scheedende op regte linie van dit laetste piquet tôt op een ander piquet twee ellen o5 duimen van elkanderen en noord het 3e lot scheedende van dit laetste piquet op regte linie gaende oostwaerts tôt een ander piquet, Handslag met eersten July naest- komende. Ttveede lot. - Eene scheure, pecrdenstal houj remise en kamertje gemaekt in den znid-oosi-J,^^ van de scheure met eene roede 46 ellen onder gron(j dies en ruimte daer agter en ten noord einde palen de oost het volgende lot en het voorgaende lot scheedende op regte linie en drie piketten zuid het zelve voorgaende lot scheedende als voorzeid; west de Slypstraeten noord het volgende lot scheedende op regte linie en twee piquetten. Handslag met den overslag. En derde lot. - Eene Wcide met opgaende en fruitdraegende Booinen groot 32 roeden 35 ellen 3 palmen palende oost d'hospice van Meessen en den stede graclit zuid Jouffrouw Deneckere west en nog zuid het eerste lot scheedende op piquetten nog west en nogeens zuid het tweede lot ook schee dende op piqueltcn, nog eens west de Slypstraet, en noord de kinderen Hessel de begge afgaende. Handslag met den Overslag. De 5 loten w or den ook in masse te koop gebo— den. Deze goederen behooren toe aen de vacante nala- tenschap van Pieter Claeys te Meessen zy zullen vcrkocht worden zonder stel of wynpenningen kracb— tens octroi der regtbank van eersten acnleg te Ype- re" in daten i5 mei i85i en ten overstaen van aen heer vrederegter van het kanton Meessen. Den Instel zal gebeuren te Meessen in het Stad— huis bewoond by sieur Jan Vicloor, vrydag 17 Juny i85i om 3 uren na middag. En den Ahsoluiten Overslag binnen't zelve Mees sen, in de herberg het Hof van Vlaenderen be woond by sieur Jean-Baptiste Hessel Vrydag i»» july daer na ook om 3 uren na middag. De Notaris VICTOOR te Meessen is benoemd tot doen deze Verkooping. O7. Schoone patrimoniele WE1DEN, Met gewin van stel-en- verhoogpenningen publier te koop. Gemeente Dickebusch. Eersten koop. - Eene allerschoonste vier- kante Weide extra wel beplant met opgaende en fruildragende boomen, groot 3 bunders i3 roeden ga ellen, daer iu begrepen eenen moes- luin, met een huis tu twee woousten, slaltinge eu ovenbeur daer op staendegelegen op Dic kebusch, een kwartier-uers van bet HatlebaSt, en een half kwartier- uerswest de herberg Sl.- Hubrechtby d'bofslede gebruikt by Gonlier, abouteretide oost 'l zaeiiaud vau Jacobus De- puydt, nog oost 't gouue van Jeau-Baplisie Devos; zuid 't zaeiiaud eu meersch van de kin deren Pieter de Baene; west bet Kemmelstrael- jen leedeude van de Millekruisse nàer den ou- detdoni, en noord'l zaeiland van de kinderen sieur Camerlynck te Keuinghelst, de hagen rondotn met buu ordinair vrydom albier tnede- gaende en de dykeu daer buiten atgaende. Gebruikt by Donatus Bar lier. Ingesteld en verhoogd lot 3800 galden. Gemeente Kemmel. Tweedenen laetstenkoop. - Eene schoone goede Weide, beplaul met opgaende Boomen, groot een bunder 3t roedeu4t ellen 8 palmen gelegen op Kemmel, lusschen de heibergen de Kleene f/uerstrate en het Hallebaslen digte d'Hofstedegebiuikt by Donatus Bartier, strek kende zuid eu nooid, palende oost de straet leedende vau de kleene Vue'straet naer bet Hal- lebast, zuid de vloge van d'heer Descrelons tç, llysselde hage met oïdinair vtydom mede- gaende west '1 gras van den zelven, nog west en noord al happeu en draeyeu eene beke die bel gescheed maekt der gemeenlen Kemmel en Dickebusch. Gebruikt by Donatus Bartier. Ingesteld en verhoogd tôt i55o gulden. Deu Absoluiten Overslag zal plaets heb ben le Kemmel in de herberg de Groote- P uer strate bewoond by sieur Leuridan-Debtm Maendag deu 6 Juny daer na om 3 ueren na middag. Den Notaris VICTOOR le Meessen is belast met deze verkooping eu by is beziiter der ly- telen vanaenkomsten van het kohier van lasten. Y près. Imprimerie de R. GAMBART-M0RT1ER Libraire, sur la Grande-flace.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 4