(4) LEVENS DER HEYLIGEN NEDERLANDEN, Le salut de l'Etat est d'un haut intérêt. - Sans doute.». - On le discute.... - En comité secret! Le Peuple souverain, sur cet ultimatum, Juge.... - La porte au nez; c'est un plaisant Forum Pourquoi délibérer? - Céder la Hollande! - Cédons., payons.. - D'accord: prévenons sa demande! C'est tort que, par-tout, on crie; - l'injustice!-a Comment! - N'avons-nous pas consenti I'armistick? Que faire? il faut courber le front sous les tempêtes! «- Il fallait un seul homme et non des girouettes X. Y. Z. ANNONCES. 373. Schoonen Koopdag van HUISRAED. Binnen Loo. Donderdag 3n november i83i,té beginnen ten negen ueren voor middag, ten sterfbuize van sieur Desiderius de Breucqin de Weststraet tôt Loo. Koopdag van den geheelen Huisraed Bestaende in porcelyn, tin, koper, yser en gleys- Tverk, tafels, stoelen slagborlogien kleerkassen, commodentafel - en menagie lynwaed, bedde Lakken met bebang, pluymen bedden, wolle ma- trassen, nieuw wit lynwaed, eene groote partye droog brandhout eyken en olmen timmerhout mans kleederen en lynwaed en ander voorwerpen te lang om te verhaelen. De koopeij van 10 guldens en daer beneden met gereed geld de geen daer boven op drye maenden tyd van betaelinge, mits stellende begoede en bekende Lorge. Elk segt het andere. 1 ken, pluimen beddingeu, raallrassen, al het koper-tin-yzer-galeisch-en-aerdewerk, scheer- molen, mostaerd-molen, koffy-molen, balancen met schael bladen, tnaeten, gcwiglen, a toogen, al de goederen van den schipwarie winkel eu het tafel-lynwaed, en veel meer andere objecten te lang ora alhier te beschryveo. De koopen van een gulden en daer beneden zullen moeten comptant betaeld worden, voor de koopen boven de een gulden, zal'er drie maenden tyd van betaling zyn, mits stellende goede borge of solidaire medekoopers. Den Notaris VIGTOORte Meessen, is met de verkooping en ontvangst dies belast. Dat men het voortzegge. i 170. 174. S ch. 00 ne partye Z AEYLAND. OpenbAer te Verkoopen. Donderdag 17 novembre j 831 (tv^ uren na mid- dag, in de kerb'ergbet Stadhuys tôt Loo, zal gebeu- ren de openbaere verkoopingin eene zitting, van het goed waer van den aenwys volgd. polltnchove zuid ZAVEL houk. Eenigen Koop. 87 roeden 55 ellen Zaeyland, palende, oost land gebruykt door Francis Commeyne, zuid bet Groene straetken, west zaeyland gebruykt door Pieter- Jacobus van den Ameeîe en noord weyde gebruykt door Joseph Delangbe. Gebruykt door Pieter-Jacobus van den Ameele, om handslag met in octobre i832, De 9/16 deelen der koopsom zullen voor eenigen tydop het te koop gestelde goedbezet bly ven, aen den intrest van 4 i/2 p- Naeder inlichtîngen te bekomen ten kantoore van den Notaris FLOOR. Elk zegthet voorts. 1 INSCHRYVING. Van het geheel jaer, met voorqfgaende onderwy- zingen op de verschuyvende Feestdagendoor Wylen den zeer eerweêrden heer H.-H. Schouter- dek, voortyds pastoor te Haelen. CONDITIE DER INSCHRYVING. Dit werk zal bestaen uy t 8 boekdeelenvan onge- veer4oo bladzyden ieder, en zal op het zelve papier, in het zelve forinaeten met de zelve letter als het Prospectusworden gedrukt. De prys by inteekening vodr ieder deel is 1 guld Ned.betaelbaer by de ailevering van ieder deel. TE YPEREN. R. Gambart-Mortier, Boekdrukker en Boekver- kooper, op de Groote-Markt. Al waer het Prospectus gratis te bekomen is. EN VENTE CHEZ LE MÊME: Inventaire détail et estimation des objets, mobilierspillés détruits et enlevés dans les de meures de Mess. J.-P. Behagel-de Limonde L. Desteursofficier de la Légion d'honneur, che valier de Sf-Louis; et de L.-P. Cardinal-Huughe propriétaires Ypres. Ainsi que les dégâts de toute nature faits aux appartements, Bâtiments, Toitures, Edifices etc., les 5 et les 6 avril i83i. Cahier de onze grandes pages in folio. Broc, prix 23 172 cents. dry jaeren. De zelve beeft nog byzonder voordeie dat zy geensints met die tyd-schriften te vergely- ken is die niet als met beuzelingen opgevult zynen nog zoo veel te meer door de liefhebbers der waer- heyd moeten verworpen wordenom dat in de zelve dikwils eene laffe vleyerye of beweenlyk^ dweepzugt doorstraelt. Dit werk is voltallig tôt in bet jaer i83o, in twee groote boek-deelen in- 12, die meer als goo blad zyden in kleyne druk-letter inhouden. Deze twee deelen zullen uyt de Pers komen met den 20 October aenstaende den prys van ieder deel is G. 1. 5o. ned. voor de persoonen die voor het geheel Werk voor den 1 November zullen ingeteekend hebben. Naer dit tydstip, zullen de niet-ingeleekende voor ieder deel moeten betaelen G. 2. 00. ned. Het derde deel, 'tgene als een byvoegsel moet aen- zien wordenis onder de Pers en zal binnen dry maenden uytgegeven worden het behelsd eene oin- standige beschry ving van de omwenteling der zuy- delyke provincien in i83o,de opregting van het koningryk der Belgien den inval der Hollanders in de maend augustus i85i, benevens de voordere gebeurtenissen. Men betaelt niets van te vooren maer alleenlyk by het afleveren der boek-deelen. Men kan inteekenen te Kor,trykby den uytgever Gambart de Courval, boekdrukker en fabrikant van Gekleurde Papierenen by R. Gambart-Mortier te Yperen. En in aile de steden van Belgienby de voor- naemste boekverkoopers en in de Post-komptoiren. 175. om oorzaek van verhuizing. SCHOONE VERKOOPING VAN MEUBELS En ejjecten van Menagie, beddingen en winkel goederenten huize van sieur Pieter-Josephus Verbrugghe, winkelierbinnen Meessen. Donderdag ioen november i83i om 9 uren 's morgens, zal'er ten huize van den voornaem- den sieur yerbrugghe pubiiek verkogt worden de voormelde goederen, bestaende namelyk in tafels, stoelen, kleerkassen, commoden, drie- hoektje, met marbre plaet, koffersj beddebak- 166. GEDENKWEERDIGE TYDSTIPPEN en doorlugtige gebeurtenissen VAN DE ALGEMEVNE GESCHIEDENISSEN der Sedert deoverwinning van César tôt op dezen tegenwoordigen tydwaer in de laetste staets-omwenteling der belgische provincien zeer nauwkeurig en onpartydig verhandeld is. Met een overzigt van aile Nederlanders die op ider tydstip in konsten en weten- schappen uytgemunt hebben. Dry groote Boek-deelen in- ra. 3? m 1P 3 S 'J5 ïf D» Den uytgever van dit aenbelangend Werk heeft fedagt, dàtin den oogenblik wanneer de Belgische rovincien eene nieuwe staets-omwenteling onder- gaen hebben aen zyne medeburgers dienst te doen met hun in de vlaemsche taei de Gedenkweerdige tydstippen der Nederlandsche Geschiedenissen aen te-bieden. Deze uytgaeve is de vrugt van de nauwkeurigste opzoekingen in de vermaerdste oude en hedendaeg- sche fransche schryvers die deze stoffe verhandeld hebben en van eenen onvermoeylyken arbeyd van De Nederlandsche Geschiedenissen zyn te belang- ryk voor allen wacren Belg die zyn vaderland en deszelfs onafhanglykheyd bemind, om die te moe ten aenpryzen; geene Jaer-Boeken van andere vol- keren offeren zoo levende "tafereel als de gene waer mede de Geschied-kunde der Nederlanden aoorzaeyd zyn. Men vind daer in op eene klaere en nauwkeurige wyze aengeteekendsedert den inval der Romeynen i5 jaeren voor de komst des Zaligmakers tôt op dezen tegenwoordigen tyd, een onophoudelyk gevolg van gebeurtenissen die zoo veel te merk weerdiger zyn om dat de zelve onmiddelyk in betrekking zyn met degeene van andere staeten welkers lot menig- niael op den belgisschen grond door de wapens be- .slisd wierd. De Nederlandsche Geschiedenissèn schetsen nog bo- vendien het karakter of de geaerdheyd af van som- mige princen die door hunne geboorte, den keus of de noodwendigheden der Belgen geroepen wacren om hun uyt kragt van het gezag der wetten te be- sticren maer die ongelukkiglyk menigmael van den weg der geregtigheyd afgeweken zyn om het slibberagtig voet-pad van dwinglandye te volgen waer toe hun eene verkeerde stactkunde en nog veel meer de heerschzugt heeft doen afhellen en het is door deze ongelukkige neyging welke die princen of bestierders werkstellig maekten om een groot- moedig en vry volk, 'tgene door zyn vernuft de agting van zyne nabueren weerdig wasin slaef- sche boeyen te wilten kluysterendikwils de Ne derlanden in degrootste ongelukken gedompeld wicr- den. Maer deze beweenlyke tafereelen zyn 00k door- kruyst met oog-streelende vertoog van het geen dat andere souvereynen of bestierders die met uytste- kende deugden begaeft en boven al de Belgen eene groote liefde toedroegenvoor den luyster en den voorspoed van ons vaderland bewerkt hebbenen wel byzonderlyk het doorlugttg huys van Bourgon- dyen, onder welkers scepter de Nederlanden zoo bloeyende waeren. De Belgische staets-omwenteling van het jaer 178g, onder de regeering van Joseph den II, in het tweede deel aengeteekend, offert aen den aen- dagtigen lezer eene gebeurtenis *van het grootste belang, om dat de zelve in zoo een nauw verband is met de voorvallen waer af Belgien heden den schouwburgis dat men die kan anzien als uyt de zelve bron voortsvloevende en hetzelve oogmerk heb- bende. Tôt meeraere onderrigting zal men het Werk op zyne plaets doorbladercn. Ypres. Imprimerie de R. GAMBART-MORTIER, Libraire, et tient Magasin de toutes sortes de Papierssur la Grande-Place.

Le Propagateur (1818-1871) | 1831 | | pagina 4