Bail! l'argument est faux bien que adroit et subtil. - en voudrait-tu tâter toi de l'Ordre.... civilT.. Le Ministère, brefveut clôturer le rôle.... - Clôturer!.. Attends, donc, le dernier., protocole L. D. W. 176. Gemeente Wytschaete. Verkoopingen van schoone TE VELDSTAENDE VRUGTEN Een TV erkpeerd en Akkerallaem. Donderdag 2 Augusii i83a om 9 uren s'mor- gensop de landen gebruikt by de kindereu Vandelannoilte te Wytschaete om oorzaek van uitgemeenschap scheidtng zal men ter stand, publiek verkoopen, in de gewooDljke wyze te weten Op de party by d'herberg het Staen-Yzer, langst de Meessen Kassy. i° a bunders 20 roeden 5o ellen (a5e) koorn. a" o 35 roeden 28 ellen (4e) vlas. Op de party voor d'Hoogezil. 3" o 79 roeden 3o ellen (9a) misseljoen Op de party langst de Poperingstraete agter Leyes. 4" 1 bunder 58 roeden 58 ellen i8e'i koorn. Op de party langst de Kemmelstraet. 5" o 79 roeden 3o ellen (ge) misseljoen. Voorts eene groote kwantiteit meerschhoy. Nota De verkooping zal beginnen op de party land by 'tStaen-yzer. Woensdag 8 Augusti t83a om 9 oren s'mor- gens len slerfbuize van aieur Françiscus Si* overleden te Wytschaete plaels zal men publiek verkoopen in de gewoonlyke manier te weten t° o 44 roeden 10 ellen (5e) koorn op de Boterpotten. a* a bunders ao roeden 5o ellen fa5e) koorn op de Lange Graveelen. 3° 5a roeden 86 ellen (Ge) koorn op de Korte Graveelen. Voort» Een peerd met zyrte arnassure 1 wa> gen 1 karre, 1 ploeg 1 kegge3 eegden 1 sleephout 1 peerderol1 lyfrol3 bauikartee- len a brankaerden 1 snypeerd standen kuy- pen, graender, en veel ander objecten. Nota Het peerd met het akker-allaem zal den voormiddag verkogt worden le bpginnen om 9 uren s'morgens len Ifrfhuize en de vrugten om a uren s'namiddags te beginnen op de Boter potten. De voorenstaende venditien zullen gebeuren met redelyken tyd van betaling mits stellende goede en welbekende solidaire medekoopers en de bespreken dadelyk voldoende. Den Notaris VICTOOR te IMeessen is met de verkoopingen en ontvangst belast. 1 174* Commune de Neuve-Église. Non loin du Courteloopen la maison mortuaire de Jean-Baptiste Bartier tous les Meubles et Effets de Ménagé consistant principalement En tables chaises, bancs, coffres, armoire, buffetgarderobe j horloge pots de ferpots plats et assiettes d etain faianceel gré grand noir chaudron chaudière, cbandrons blancs, bouloires, marmites, casseroles, grandes et petites cuvellesbaratte, sceaux, literies, chariot thàrues tombereau rondeloire herses brouetteshoues louchets fourcbes rateau* une quantité de bon fumier gros et menu bois sec, 400 fagots, 1000 bottes de 3 fotiragetrois ratières de blé, une ratère de fèves, foin arrière herbe dans les prez et pâ tures, fruits sur les arbres et autres objets mobilier, bestiaux, trois vaches a lait, une genisse un petit veau et deux maigres cochons. avetures. 2 bonniers 55 percb. 78 aunes de blé froment. 1 bonnier 76 përcbes 4° aunes de fèves* 88 perches ao aunes des haricots. 17 perches 64 aunes de pommes de terre, et 22 perches o5 aunes de tréfilés de la 1° coupe* A vendre. Le Jeudi 2 août i83a neuf heures précises du matin, en la maison mortuaire sus énoncée, il sera publiquement vendu tous les objets ci- dessus sous des conditions ordinaires. Chaque marché de cinq francs et en dessous devront être payé comptant et pour ceux excé dant il y aura long terme de payementmoyen nant d'établir caution solvable. Maîtres THEETEN et GLORIE Notaires royaux Neuve-église, sont chargé de celte vente et des conditions. 1 175. venditie van WAGENARN ASCIIBEESTIAELEN EN VELDVRUGTEN, Tôt TVestvletcren. Donderdag a Augustus t83a een ure namid- dag op de hofstede bewoond door sieur Pieter van Houtte tôt Westvleteren langst de straete tusschen de gehugten de Kruysstraete en den Eyke. Koopdag van a wagens 2 karren a ploegs, zoole, heegden rolle1 werkpeerd 5 rnelk- koeyen2 jaerling veerzen2 jonge kalvers, 3 i|2 bunders tarwe 2 bunders boonen44 roeden haverde iweede snede van 44 roeden klavcrs een partieken aerdappels en meer ander voorwerpen. De koopen van 10 guldens en daer beneden met gereed geld en die boven de 10 gulden op laDgen tyd van betaling mits stellende begoede en bekende borge en gereed te betaelen den 10 pennink. 1 »75* Onroerende Goederen, bestaende in H' U I Z E N, ZAEILANDEN EN MEERSCH, ln het openbaerte Koopen te Vlamertinghe. GEMEENTE VLAMERTINGHE. Eersten Koop. - Een scboon gerievelyk huis van twee stagien ter usantie van winkel met 1 roede 32 ellen erve daer medegaende, gelegen ter plaets van Vlamertinghe, palende van oosten den hovenier- bof van d'herberg de Kroone competerende sieur Boone, van zuiden het huis en erve van Amandus Devaux, van westen de calchiede en van noorden het huis en erve van de zusters Coudron gebruykt door sieur dHondt-Bryon. Staet op 705 guldens. Tweeden Koop. - Een huis en erve gelegen als- vooren, houdende van oosten aen het huis en erve van sieur d'Hondt-Bryon, aldaer scheedende op half vuerstede en gemeenen plakweeg, van zuiden den uitgang vermeld onder den volgenden koop, van westen de calchiede en van noorden den volgenden koop gebruikt door de weduwe Jacobus Samyn. Staet op 255 guldens. Derden Koop. Een buis ter usantie van been- bouwcrie en 00k zeer dienstig om aile andere bedry- ven daer in uitteoeffenen met koe en pcerdestallen ten meerderedcelegebouwen, in steen en met d'erve daer medegaende, bestaende in den grond der zelvs edificien, en eenen hovenierhof happervde ten zuid- kante met eenen uitgang tôt aen de calchiede, te zamen groot omtrcnt 4 roeden 4° ellengelegen alsvooren paelende van oosten het gars van d'erf— genamen Mr. Walwein, van zuiden tôt iegens den acbtergevel van het huis en erve onder den voor— gaenden koop en van het huis en erve van sieur a'Hondt-Bryon hage afgaende en met d'bappe en den uitgang Jbet huis en erve van Engel Bryon van vvesten de calchiede en met d'happe d'erse van dito, d'Hondt, hage afgaende en van noorden het huis en erve van Michiel Bourry, en met den uitgang het huis en erve van gezegden d'Hondt er. het buis onder den voorgaenden koop; laets gebruikt gevvcest door wilent sieur Pieter-Joseph Bryon en tbans onbe- woond om by den kooper daer aen band le slâen met den dag van den overslag. Staet op 700 guldens. Vierden Koop. - Eene scheure ten eeuwigen dage grâtis recht van stand hebbende op grond compe terende de weduwe en kioderen Benedictus Frut- saert na Pieter de Cat, gelegen op Vlamertinghe, acbter d'herberg het Lammekenthans gebruikt door sieur d'Hondl-Bryon. Staet op 126 guldens. Vyfden Koop. - Eene partie zacyland groot 55 roeden 12 ellen, gelegen op Vlamertinghe, zuid by de plaetsc, paelende van oosten over eenen voetvVeg hier medegaende d'erve van de kerk van St— Nicolaus, te Yperen, van zuiden bet zaeiland van vidua Jacobus Samyn en bet gene van de broc— ders Bonté, veurgemeens, van westen de Voorme— zeele stract en van noorden het zaeiland van Engel Rommens; gebruikt door sieur ô'Hondt-Bryon. Staet op 975 guldens. Zesden Koop. - Eene partie zaeilandgroot 77 roeden, gelegen op Vlamertinghe, wat zuid van de kerk palende van noorden en van oosten de zaei- landen van Mr. Cleencwerk te Belle, van zuiden den volgenden koop en bet zaeiland van Pieter Vande— wynckel en van vvesten den meersch van d'heer de Pape, gebruikt door Joannes Ooghe-Courtens. Staet op 14oo guldkns. Zevensten Koop. - Een partieken meersch groot 18 roeden 20 ellen, gelegen alsvooren, palende van oosten het zaeiland van Mr. Cleenewerck van zuiden het zaeiland van Mr. Capron, van westen het zaeiland van Pieter Vandewynckel n van noorden den voorgaenden koop. Staet op 4o3 guldens. De twee lest voorschrevcn koopen zullen 00k by accumulatie in masse te koope aengeboden worden. Staet op 1895 guldens. Achsten Koop. - Eene partie zaeiland groot 57 roeden 32 ellen gelegen op Vlamertinghe, weinig noordwest van de kerkpalende van noorden oosten en zuiden de landen van d'hofstede gebruikt door sieur Karel Verbrigghe compcteerende Mr. de Joigny-Depainclc en van noorden d'Hospitael straet, gebruikt door Francis Demey en Pieter Flahou. Staet op g45 guldens. GEMEENTE ZONNEBEKE. Negensten Koop. - Een schoon gerieflyk huis geheel gebouwen in steen, ter usantie van winkel en beenhouweriemet koestal en 4 roeden 998 pal- men erve daer medegaende, gelegen ter plaets vaa Zonnebeke, palende van oosten het huis en erve van Martinus Dewitte, van zuiden de calchiede daer over het kerkhof, van westen d'herberg en medegaende erve van Mr. Vergeelzoone en van noorden het gras van den zelven gebruikt door Léo Godderis. Staet op 822 guldens. Tienden Koop. - Eene partie zaeiland met wat meersch. 't zamen groot 56 roeden 11 ellen celemm op Zonnebeke, verre oost van de kerk, aen de west- zyde langst de Becelaere calchiede, palende van oosten de zelve calchiede daer over d'herberg ge- naeind de Kroone bewoond door Pieter Vuvlsteker van zuiden over eenen voetweg hier medegaende, de behuisde erve van den disch van Zonnebeke, van westen het Zaeiland van Mr. Fonteyne en den meersch en het zaeiland van i)lr. Bebageî-Deliinon en

Le Propagateur (1818-1871) | 1832 | | pagina 3