- L'application des troupes aux trafaut publicsdécidée en principevient d'être décidée en fait, pour la confection des routes stratégiques de l'ouest. MM. les préfets des départemens de l'ouest viennent de recevoir de M le directeur-général des ponts et chaus sées le règlement que M. le ministre de l'in térieur a arrêté ce sujetde concert avec M. le président du conseil, ministre de la guerre. D'après les dispositions adoptées dans ce règlement, les troupes seront employées par bataillon ou tout au moins par compa gnie, avec leur personnel complet d'officiers, Eiles ne seront placées sous la tente et rece vront par les soins et aux frais de l'adminis tration, les effets et ustensiles de campement alloués par les réglemens, sur le pied de ras semblement. - Une lettre de Bayonne du 39 août donne des détails bien affligeans sur les progrès du choléra en Catalogne le long de rives de l'E- bre. La mortalité est considérable mais ce qui se passe dans le royaume de Valence et surtout Valence même, est effroyable. Les malheureux qui n'ont pu fuir celle ville que la maladie décime sout privés de tous soins les morts ne sont pas enterrés. On dit qu'il n'était resté que 5,ooo babitans dans la ville, lorsque le fléau a commencé sévir et il y a eu 192 décès le 18 août187 le 19 177 le ao, 194 le 21 et 217 le a a. L'autorité n'a vait pris aucune mesure les médecins étaient en fuite ou ne prêtaient leur ministère qu'a vec répugnance. On manquait de médicamens. Le moral des babitans était tellement attaqué, que plusieurs se sont tués pour échapper aux aiteintes du fléau. - On écrit de Saint-Jean-de-Luz 2 sep tembre Une récompense en argent a été promise tout soldat qui prendrait don Carlos mort ou vif. - On écrit des bords de la Bidassoa t septembre Le prétendant est resté Roncevaux de puis le 23 jusqu'au 28. L'appropbe de Rodil et de Jauréguy qui ont fait leur jonction près de Belhaousl'a contraint quitter cette retraite et se diriger vers Enguy, où il a passé la nuit dans une grangecouché sur de la fougère manquant de tout et n'ayant qu'un morceau de pain noir pour apaiser sa faim. On croit aujourd'hui que don Carlos sera parvenu rejoindre l'aimée de Zumala- carréguy. - Le ministre de la guerre vientpar une circulaire adressée aux directeuis des fortifi cations d'enjoindre la restitution au budget des fonds alloué pour les travaux de i834, qui n'auraient pas été entrepris et qui ne seraient pas d'une nécessité reconnue. 4 ANNONCES. 6-S.-2. OPEXBAERE VERKOOPIXG VAN WOONHCYZEN WELGEKALANTF BIÏR EN AZYN BKOCWERYen hebbergen, AXDERE GEBAUVVEN EN ERY'EX In db gbmbentb van Moorseelb en Gvllecheu. Uyt kragt van een vonnis verleent door den regtbank van eersten aenleg te Kortryk den 26* julius i834, ten overstaen van den heer vrede- regter, bygestaen door den lieer greffier, van het kanton van Moorseele, en door de amptsverrig- ting van meester Ivo-Joseph WAUTIER, Notaris, verblyvende te Gulleghem men zal openbaerlyk en in de gewoone manier verkoopenin twee zitdagenwaervan den eersten om de goederen in te stcllen, dyssendag 3qn september i834> ten vier ueren namiddag, in de herberg genoemd liet Withuysbewoond door Rosa Vandaele, te Moorseele, west by deszelfs plaets, en den twee- den, om te ontfangen de verhoogingen en vol- komentlyk toewyzen de goederen dyssendag i4n october 1834 ten vier ueren na middagin de herberg genoemd het Daernbertbewoond door Petrus Dumortier, ter plaets van Moorseele, de navolgende goederenvoorskomende der nalae- tenschap van den heer Franciscus-Albertus Dela- housseoverleden te Moorseele, den 26 september 1826, en der gemeenzaemheyd die'er bestaen lxeeft tusschen hem en zyne langstlevende echt- genoote jouffrouw Maria-Theresia Boutten; te wéeten Gemeente Moorseele. Eersten Koop. Een schoon groot en gerieflyk Huys, schoone en groote hier en azyn brouwery peerdenstal houtlogievoordere gebouwen en 3g roeden 40 ellen, bebouwden grond, hofplaets-en hovenier- hof, gestaen en gelegen in het gemeente van Moorseele, west by deszelfs kerk, gebruykt door den medeverkooper den heer Amandus-Dorothea Delahoussemits jaerlykscbe pagtsomme 544 francs 22 centimen, boven de grondbelastingen met regt van pagt tôt den laetsten september 184 t. Tiveeden Koop. Een Huys, dienende voor herberg, genaemd het Daernbert, gebruykt door Petrus Dumortier, ander huys gebruykt door Joannes Dumortier peerdenstallen, schuere en vertrekgebruykt door Petrus Dumortierhoutlogie gebruykt door Joseph Vermandele, en 7 roeden 8 ellen be bouwden grond en erf, gezamentlyk gebruykt door Petrus Dumortier, Joannes Dumortier en Joseph Vermandele; al gestaen en gelegen op de Plaets te Moorseele. De gebruykers moeten betae- len voor jaerlykscbe pagtsomme, te wéeten. Pe trus Dumortier 76 francs 1 g centimen, Joannes Dumortier 32 francs 65 centimen en Joseph Vermandel 5g francs 86 centimen, te gader 168 francs 70 centimen, boven de grondbelastingen. Den kooper van de goederen in dezen koop zal'er van in vry gebruyk komen den in mey i835. Der den Koop. Een Huys, dienende voor herberg, genoemd den Hert, zwynskot, vertrek en voordere ge bouwen; met zes-en-twintig roeden dry ellen bebouwden grond, logting en zaeyland, gestaen en gelegen in het gemeente van Moorseele, zuyd- west deszelfs kerk, gebruykt door Petrus-Au- gustinus Vermeersch, mits jaerlykscbe pagtsom me i5o francs 61 centimen, boven de grondbe lastingen met regt van pagt tôt den laetsten april i836. Vierden Koop. Eene party Zaeyland, genoemd den Pappot, groot 4 roeden 42 ellen, gelegen in het gemeente van Moorseele,zuyd-west deszelfs kerk, gebruykt door de eygenaers; om door den kooper net vry- gebruyk te bebben met de betaeling van de prin- cipaele koopsomme en aile bespreken. Vyfden Koop. Een Huys, dienende voor herberg, genoemd Sint-Eloy weefkamer zwynskot en voordere gebouwen, met 17 roeden 71 ellen, bebouwden grond en zaeyland, gestaen en gelegen in het gemeente van Moorseelewest deszelfs kerke gebruykt door Petrus Laquetmits jaerlyksche, pagtsomme g7 francs g6 centimen, boven de grondbelastingen, met regt van gebruyk tôt den laetsten april i835. Zesden Koop. Een Huys, dienende voor herberg, genoemd het Withuys scheure zwynskot vertrek peer denstal en voordere gebouwen, met groedengi ellen bebouwden grond en logting gestaen en gelegen in bet gemeente van Moorseele west de» zelfs kerk gebruykt door Rosa Vandaele mits pagtsomme twee francs van ieder tonne hier die zy verkoopt om door den kooper in het vry gebruyk te komen met den eersten Mey i835. Zevenslen Koop. Een Huis dienende voor herberg genoemd den Dobbelen-Arend, peerdestal en voordere ge bouwen, met 6 roeden 73 ellen, bebouwden grond en logting gestaen en gelegen in het gemeente van Moorseeleop de plaets genoemd Salines ge bruykt door Franciscus Vanhallewyn mits jaerlyksche pagt-sorame 120 francs vry van grondbelastingen met regt van gebruyk tôt den laetsten April i835. Gemeente Gullbbhbm. Achlsten Koop. Een Huys dienende voor herberg, genoemd den Bergelen, peerdenstal houtlogie vertrek en voordere gebouwen, met 12 roeden 23 ellen be bouwden grond en logting gestaen en gelegen in het gemeente van Gulleghem zuyd-west des zelfs kerk gebruykt door Pieter Quartier, mits f)agtsomme twee francs van ieder tonne hier die îy verkoopt; om door den kooper in het vry ge bruyk te komen den eersten julius i835. Negensten en laetsten Koop. Een Huys dienende voor herberg, genoemd cTe Bonte-Koey, voordere gebouwen en i3 roeden 28 ellen bebouwden grond en logting, gestaen en gelegen in het gemeente van Gulleghem zuyd zuyd-west des zelfs kerk, gebruykt door de we- duwe Joseph Missehsmits jaerlyksche pagt somme 152 francs 38 centimen boven de grond belastingen met regt van gebruyk tôt den laet sten April «835. Jnstel - Penningen te winnen. Men kan kennis hebben van de lasten, voor— waerden en bespreken dezer verkooping mits- gaeders der titels van eygendom der Goederen ter komptooren van den bovengenoemden Nota ris WAUTIEK te Gulleghem en den Notaris DUEOttT tôt Ledegbem. Elk zegge 't voorts. Y près. Imprimerie de la Veuve Gamiart-Mortier grand'-place, vis-à-vis la grand'-garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1834 | | pagina 4