SIEl1 W E H U Y Z E N, 4 VERKOOPING BY INSCHRYVING VAN TWEE SCHOONE Villiers, a demandé une enquête concernant la mise mort de la mère de Cabrera, qui a provoqué de si terribles représailles. Le gou vernement de Madrid a promis que cette en quête serait faite, et a privé de son comman dement l'officier qui a fait fusiller la mére de Cabrera. - La ducbesse de Kent a donné samedi un grand dîner au prince de Portugal. Tout le corps diplomatique et une graude partie de la noblesse y ont assisté. La duchesse de Kent, la princesse Victoire et le prince Ferdinand ont rendu hier v isite au duc de Sussex que son mal d'yeux empêche de sortir. L'a près midi ils se sont promenés dans le parc, avec les piinces de Saxe-Co- wurg. - Le Morning-Chronicle, journal minis- riel, après avoir dit que le gouvernement anglais ne s'oppose plus une intervention frauçaise en Espagne, ajoute que les cours de l'Europe, notamment celle de Prusse la lo- léieraienl sans difficulté. - Le Globe en rapportant le bruit d'une intervention en Espagne, qui coui t Londres, dit savoir de bonne source qu'il ne sera rien changé au traité de la quadruple alliance. - Le Courrier contient la nomination de commandnns pour cinq vaisseaux de ligne de 7.4 80 canons, mouillés vis a-vis de la Tour. ALLEMAGNE. Francfort, 20 mars. Du 8 décembre 1835 au 7 mars 1836le chemin de fer de Nuremberg Furth a été parcouru par 14,512 personnes. La recette totale s'est élevée 10,565 fl. et les frais 4 493 A '- de sorte que le capital qui est de 180,000 11 a produit 6,072 fl. d'intérêts, c'est-à-dire i3 1 lu p. c. en trois mois. Les actions sont montés 290 sans qu'il se soit trouvé de veodeurs. - Ou mande de Berlin, i5 mars: Une lettre autographe de S. H. le sultan, adressée S. M. le roi contient la demande de l'envoi de i5 ofliciers habiles du corps prussien pour la formation de l'élat-major de l'armée de la Porte. Oo dit que le sultau fait observer S M. que les intrigues des of ficiers français et anglais De pouvaient que l'importunermais que d'un autre côté ils ne pouvaient passe décidera appeler des ofliciers russes, puisque de vives réclamations ne tar deraient pas être laites d'autre part: c'est par ce motif qu'il a préféré s'adresser l'ar mée européenne la plus disiioguée. Non seu lement le roi a accédé volontiers cette de mande, mais il a même décidé que les officiers aptes pour cet emploi et qui se détermineraient faire un séjour de trois ans Constantinople seraient remboursés des frais de voyage par l'étal et jouiraient d'un supplément de trai tement, outre la solde ordinaire eu temps d'activité de service. VVeerdig 45,ooo Francs Gelegen te Brugge, hoofdstacl van Westvlaenderen O OO Waer van de ADJVDICATIE zalgedaen worden openbaerlyk in het Stadhuys te Brugge donr het ampl van den Notaris IlG.MHtlK CLAEIUKJUDT, in de zelve stad residereude. Deze HUYZEN zyn gelegen aen den ingang van de I.ange-straettegen de Molen-brug te Brugge, dus in het midden en in een der meestbe woonde gcdeeltens van de stad. Z y maeken te saemcn maer een gebouw waer van de zoo kloeke als cierlyke voorgevel gezicn Word van verschillige afgclegen punten naemelyk van de Visch-marktUoog-stractLange-slraetenz., enz. Zy zyn gebouwd geweest in het jaer r835 met vele zorgenonder toezigt van stads-bou wmeesler, naer de iaetste smaek en volgens een plan voorgeschreven door de Uegeering van Brugge. Zy zyn volgcos de wel vry van grond-helasting geduerende 8 jaeren. AENWYZING DER TE KOOPEN HUYZEN. Eerstrs Koof. - Dezen koop bevat het cerste en byzonderstc HU YS hebbcnde beneden: ecne grnote Voorzael met marmeren Vloer; eenen schoonen Salon met dry kassynen, een in de Lange-straet en twee op de Keyc; eene fraeye Eél-kainer, - icdcr dezer plaetzen vercierd met inarmere schouw en schoonen Plancher of bardeien vloer; voorts een Kabinet, eenen Keuken met twee soorten van water en andere gerieven BottelryKelder-keuken Achter-plaetsenz. De eerste verdieping of stagie van waer mcn verschillige groote g.bouwcn, toorensstraeten en bruggen ziet, levcrt het fraeystegezigt op en bestaet voornaemelyk in eenen grooten Salon metaller- schoonsten Deillien Vloer,en in verscheide andere Kainers aile keurig geschikt. - De t weede verdieping is verdeeld gelyk de eerste en daer boven is eenen grooten strekkenden Zolder. Dit Huys geheel op kelder gebouwd langs de Reye levert vecl gemak op voor den handel. Twesden Koof. - Dezen koop bevat het minder HUYS, zynde ecne zeer fraye Woonst, waer van den ingang in den Molenmeersch is. Dit huys heeft beneden eenen schoonen Salon, schoone Eét-kainer, Kabinet, Keuken met twee soorten van water, Bottelry, Agterplaets, enz. - Op de eerste stagie verscheyde Kamcrs en Kabinetten. zeer wel geschikt. De t weede stagie is 00k in verschillige plaelsen, gedeeld. Dit Huys heeft 00k eenen grooten Zolder en schoone Keldering. De twee te veylen fluyzen zullen te rekenen van 1 Glaert i856 tôt den dag der verkooping, konnen gezien worden allen zondag, maendag, donderdag en zaterdag van een lot zes uere na-middag. V E R K O O P - fV r S: Eerste artykel. - Het getal der inschryvings-actien is bepaeld op vyf duyzend vyf honderd aen tien francs ieder nogtans zal de verkooping plaets hebben zoo haest 5ooo actien zulen genoinen zyn aile de onverkogte actien boven dit getalzullen in het openbaer vernietigd worden en geen deel nemen in de verkooping. l'weede artykel. - Daer zal op de penningen voortskomende van de actien voor af genomen worden ecne som van 5oo fr. ten profyte van den Disch van de procliie Ste-Anne, in Brugge. Derde artykel. - Daer zullen prœmicn zyn voor eene soin vany'2000 verdeeld op de nagemelde wys. Vierde artykel. - Daerenboven zal eene prœmie zyn van i 5o voor den genen die het grootste getal actien zal nemen. Vyfde artykel. De verkooping zal gedaen worden in een eenige zitling aengekondigd eene maend te vooren by middel der dagbladeren. Zy zal gedaen worden openbaerlyk, in tegenwoordigheyd der twintig byzonderste gekende actionnarisscn ten dien eynde geroepen by brieve gechargeerd by den brieven-post. Zesde artykel. - Daer zal maer een rad zyn inhoudende de nummers van aile de genomene actien. De trekking zal door een kind gedaen worden. Zevende artykel. De acht actien wicr nummers in de volgende orde uytkomen zullen elk eene geld-proemie hebben te weten Voor den eerst uvtkomenden nummer^oo fr. Tweeden 5oo Dcrden 200 Vierden 100 Eerst uytkomenden der zes Iaetste N' 100 fr. T weeden 200 Derden 3oo Vierden 4,10 Achste artykel. - Het Huys onder den tweeden koop hier boven zal toebehooren aen den action- naris van den voorlaetsten uytkomenden nummer. Eyndelyk zal het groot Huys onder den eersten koop gelegd behoorcn aen den eygenaer van de actic waer van den nummer den iaetsten van al zal uytkomen. Negende artykel. - Deze twee Huyzen zullen aen de koopers afgeleverd worden vry en ontheven van aile lasten, privi'egien en hypotheken. Aile kosten van verkooping, registralie- en transcriptie- rechten zullen door den tegenwoordiger. eygenaer gedragen worden, indervoege dat de nieuwe koopers in den eygendom van het hun vallende immeubel zullen komen zonder iefs anders te belac- len te hebben dan den prys hunner actien. Zy zullen scflèns 111 het genot treden. Ttende artykel. - Den uytval der verkooping zal door de dagbladeren aengekondigd worden. Eljde artykel. - De geld-prœmien zullen betaeld worden ten kantoorc van den voornoemden No tai is binnen de dry maenden naer de verkooping. Dezen terinyn verslreken zynde, zal het beloop van de ongevorderde gestort worden in de kas van den bovengemelden disch van Ste-Anna. De voor waerdentytelen en plans berusten len kantoore van den voornoemden Notarisop de Visch—inarktnc Gi, te Brugge, al waer actien te bckomen zyn aile dage, de Zondagen en Feestdugen uytgnomen. Men kan zieb 00k adresseren in 't Parnassus-Hof, te Yperen al waer aile Vrydagc ecne inteeke- ningslyst openligt aile Maendage te Gend in de Posthooren en aile YVoensdage te Kortryk in het koffyhu ys den Savoyard. i'pres. Imprimerie de Laxbin-Moktiir, Grand'-Place, vis-à-vis 1 a Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1836 | | pagina 4