4 des présens dans la même proportion; des labatieres, des anneaux, des épingles, des boulons de chemise, de valeurs plus ou moins considérables, ont été distribués par centaines; eu outre, les priuces ont laissé 5o,ooo francs pour les domestiques de la cour. SCIIOONE VEND1TIE TOT ZOO. Donderdag 2ien julius i836en volgenden dag, Les princes français sont partis pour Milan, t'elkens tebeginnen ten een urena middagprécies, les villes par lesquelles ils doivent passer sont "-op de hofstede genaemd bet Groot-Kraeyhof tôt Clagenfurt, Villach, Liuz, Bolzatio et Vérone - Voici la note officielle que lord Ponsomby a adressée au reis-efïendi relativement M. Churchdl. Le soussigné, ambassadeur extraordinaire et plénipotentiaire de S. M. B.a l'honneur d'informer S. Esc. le ministie des aiïaires étrangères, pour qu'il en instruise la Sublime- Porte, que S. Exc. Aki tfleridi ayant violé les droits d'un sujet anglais, droits conférés par les sultans de glorieuse mémoire et parti culièrement respectés par l'illustre souverain régnant pour le bonheur de ses sujets, le sous signé n'aura plus aucune communication offi cielle avec S. Exc. Aki rlFendi, et le soussigné soumet respectueusement la Sublime-Porte et au sultan lui-même ses justes plaintes contre le ministre qui a osé violer les lois de son sou- Verain et insulter la nation britannique. Le soussigné a l'honneur, etc. Poksomby. «Therapia, 18 mai i83(i.» 1 LL 1111 I.e .e samedi g juillet i836, deux heures de relevée en l'hôtel du Petit-Ypres en la ville d'Y près il sera procédé par le notaire KENT Y la Mise prix d'une très-belle Ferme, bien plantée d'arbres, contenant en totalité 26 hectares 92 ares 67 centiares et suivant le cadastre a5 hectares 60 ares 70 centiares, située sur le terri toire de la villed'Ypres et en la commune de Lan— ghemarck entre les chaussées conduisant d'Ypres Bruges et d'Ypres Zonnebeke; occupée par Philippe-Joseph Bataillejusqu'au 1" octobre 1841 au prix de 1400 francs par an outre les impositions. 11 y aura des primes de mise prix et les condi tions de cette vente ainsi que le plar. figuratif de la terme sont déposés en l'étude dudit notaire BF.NTYPetite-Place n° 26 Ypres. 100-1. Van wege het Besteur van TVeldadigheyd te Yperen. VERIîOOPIXG VAX OUTRENT 2000 KOS DHLS IIOOY TE YPEREN. Loo, bewoond door de kinderen van sieur Jan Baptista De Baenstby de Loobrugge. KOOPDAG Van al het geen de zelve Ho/stede bekleed, be- staende namelyk in: Menagie Goederen en Boerecetovg, koper, tin gleyscb, kleederkas, buffets, tafels, stoelen, bedde- bakken, pluymen bedden, wolle matrassen. deksels, tafel-en menagie lynwaed, kleederkofl'ers, koperen fournoys kuyp- en keernhallaemkarteelen standen, wyndmolens, graenziftenkalandry graenzakken en ander voorwerpen. Zoot- en Wagenharnasch, 2 wagens 2 storte- karren zoole, 3 ploegs, 6 eegden, toile en inest- planken. Bebstialen, 2 werkmerrien achttien maenden veulen, zuygerkagtel, i5 melkkoeyen, tweejacr- schen os, vier jaerlinkkalvers, 6 jonge kalvers, zeuge zwyn met g jongen. Veldvrogten 6 bunders terwe, 60 roeden su- crioen, 75 roeden vlas, 44 roeden rogge, 2 bunders peerdeboonen en kruyd, 1 bunder 20 roeden baver, de tweedesnede van een bunders 3o roeden kl avers, bet boy van de ecrste snede, 75 roeden aerdappels, den ontbloot van 1 bunder 5o roeden Diaeygras en den afdryf van 12 bunders gras. Voorwerpen van verscheïdbn akrd 5oo terwe gleyschoven, 200 roggen idem, 5oo bondels oud vvithoy, deel strievelynk stroo1200 fagoten 200 houtbondels, dillperssen, gezaegd hout en meer ander, te lang om verbaelen. De koopen van 20 francs en daer beneden met gereed geid en de geen daer boven met tyd van betaeling tôt eersten january 1837, inits goede Lekende borge. Den eersten dag zal men verkoopen een deel der menagie goederen boeregetuyg, kuyp-en kern- allaem,zool-en wagenharnasch met de beestialen. Den tweeden dag de veldvrugten met de ander voorwerpen die den eersten dag niet zullen ver- kogt zyn geweest. 102-1. Elk zegge het voorts. OPEXBAERE VERPACI1TIXG VAN MAHYGAUZEN Ten meerderen deele Jyn Peerde Hoy te Fyntéle. ZATERDAG 25 JUNY i836, ten 2 uren na- midJag, zal'er in de Cazernes der Buite/ie binnen deze stad Yperen, geprocedeert worden tôt de verkoopinge met den gerceden gelde van cintrent 2000 bondels booywegende omirent b'ioo kiiogramiuen. aoi-i. Elk zegge het voorts. Donderdag 7e0 july i836, ten twee ueren na- middag, in de herberg bewoond door de weduwe Bennaert te Fyntéle, gemeente van Pollynchove, zal den notaris PLOÙR ter residentie van Loo, houden openbaere verpachting van den ontbloot voor den zelve jaere, van d# volgende partyen maeygarzen. RENINGHEby den Peerebootn. Alvooren de maeygarzen van de heeren Rey- phens, bestaende in: A. de Bakweyde groot 1 B. 70 R. 73 ellen of 5 gemelen 270 il. paelende met de noordzyde aen den d'Yser in 3 rekken beginnende van westen. B. de Viergemeten zuyd aen de voorgaende, groot 1 B. 97 R. 27 ellen of 4 gemeten 145 R. in vier rekken. C. De Zevengemeten groot 2 bunders 77 R. 25 ellen ofôgemeten 100R. palende west de straet en noord de Bakweyde, in 5 rekken. De voorsebreven partyen zyn voorgaendelyk sederd lange jaeren, in deherberge den Peerebootn publyk verpacht geweest. OOSTVLETEREN. 2° De partye genoemd de l'.lfgemeten of het Hof-ten-Broeke, toebehoorende den lieer Kervyn- Deheere tôt Brugge, verdeeld in 11 rekken begin nende aen de westzyde. 5° F.en gedeelte van de partye genoemd Lic- baerts-Zesgemeten toebehoorende den heer Rey- pliens toi Pollynchove, verdeeld in 4 rekken beginnen aen de oostzyde. RENINGHE. 4° De partye genoemd den kleynen Caesemacker, veideeld in 2 rekken begjnnende van oosten. 5° De partye genoemd de Tiengcmcten voor dezen toebehoorende den kanonik Van Vussem verdeeld in 1 o rekken, beginnende aen de oostzyde. 6° De partye genoemd de Tweegemeten in 1 rek_ OOSTVLETEREN. 7° De partye genoemd Slalens-Achtgemeten toebehoorende M. Isenbrandt tôt Thielt, verdeeld in 8 rekken beginnende aen de zuydzyde. POLLYNCHOVE. 8° De partye genoemd de V^fgemeten toebehoo. rende tnevrouw Dejagher tôt Brusselpalende met bet noordeynde aen den Hoogcndyk, verdeeld n 5 rekken, beginnende aen de oostzyde. NOG RENINGHE. g° 3 bunders 2 R. 4^ ellen of 6 gemeten 25t roeden by de herberg van Engel Morlion aen den Overvaerttoebehoorende den heer graef De Do- carmé-Deman palende west den grooten Bienst en noord maevgras d'heer Vertneire tôt Brugge, verdeeld in 7 rekken, beginnende aen de noord zyde, met bet animal. io° De partyen genoemd het Dondersgemet en de Tweegemeten, toebehoorende bet sterfhuys d'heer Borry tôt Veurne. POLLYNCHOVE. ii° 2 bunders 32 roeden 74 ellen of 5 gemeten 97 roeden in twee partyen, doorsneden van den Sluysvaerd aen de Fyntéle, toe'behoorende d'heer Menetret-Schadet tôt Duynkerke, veideeld in 6 rekken beginnende aen de Uooydreve, met bet ammat. 12° De partye genoemd de Achtgemeten, toebe hoorende de heeren Van den Bussche, palende met bet noordeynde aen den lloogendyk, verdeeld in 8 rekken, beginnende van oosten. NOG OOSTVLETEREN. i3° De partye genoemd de Vyllynen toebe hoorende de zelve heeren Van den Bussche, lig- gende zuyd by de Fyntélein 1 rek. 14° De partye genoeind de Zesgemeten, voortyds gebruykt door Tanghe, toebehoorende niejouffrouw Georgina Deman, verdeeld in 7 rekken,beginnende ter oostzyde met het ammat i5° De partye genoemd de Negengemeten weinig zuyd-west van de Fyntéle, toibrhoorende d'heer Ollivier tôt Veurne, verdeeld in 9 rekken, beginnende aen de noordzyde. De voorschreven hoygarzen zullen verpaclit worden, ten grootsten deele, met tyd van betalyng tôt ien october i836, mits stellende begoede en bekende borge en de bespieken dadelyk te voldœn. 96-2. Elk zegt het voorts. Ypres. Imprimerie de Laubin-Mortirr, Grand'-Place, vis-k-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1836 | | pagina 4