A \ve Eni paeljde oost liet bosch yan de weduwe en kin-^1 Demolder, zuyd dat van de famillie Meieur, len Popering-vaert. 1° Bosschen behoorende in het geheele aen het armgesticht van Oostvleteren Tweedcn koop. De faillie oud 7 jaer met 112 gcteekende plant- énen staende op eene partye bosch genaemd de fnge Dissche-drevegroot 34 roeden 5o ellen aelende oost den ouden Burgweg. Derden koop. De faillie oud 7 jaer met 70 geteekende plant soenen staende op eene partye bosch genaemd het Half-Gemetgroot 22 roeden 72 ellen pae- lende oost het bosch van d'heer Isenbrant zuyd dat van Jacobus ftlorlion. Vierden koop. De faillie oud 7 jaer met 61 geteekende plant- soenenstaende op eene partye bosch genaemd de Korte Dissche-drevegroot 22 roeden 04 ellen, iraelende oost het Dischebosch zuyd dat van den lieer Destuerswest aen het Gasthuys-bosch. -Vyfden koop. Eyndelyk de faillie oud 7 jaer met 123 getee kende plantsoenen staende op eene partye bosch genaemd het Rambosch, groot 72 roeden g5 ellen, paelende vvest aen den steenweg leydende na Woesten. Nota. - Pieter-Ignatius Mazareelbosch- wacter tôt Oostvleteren zal de voorschrevene bosschen de liefhebbers aentoonen. De koopers zullen moeten gereed betaelen den tienden penning. Voor het principael zullen zy gcnieten van tyd van betaelinge mits stellenae goede en bekende borge. 18-1. Elk zegge het voorts. HOFSTEDE TE VERKOOPEN. O.M UTT GEMEENZAEMHEYD TE SCHEYDEN. Donderdag 9e" februarius 1837ten een uere naermiddagin de berberg den Hand bewoond door sieur Pieters binnen Loozal gebeuren den Overslagvan eene wel be- timmerde Hofstede gelegen ter geineente van Pollinchove, verre noord van de kerk en weinig noord-west van de Loobrugge, groot 5 hec- taren 79 aren 33 centiaren of i3gemeten 70 roeden oude maetegebruykt door Franciscus Verbois voor 9 jaeren ingank bebbende ge- nomen î"1 october i856, aen 33o francs 83 centimen 's jaers boven de publyke lasten, palende aen de Clarnerasstraet, aen de eygen- dommen van de famillie Billiau tôt Poperinghe, M. den sénateur De Coninck tôt Ypre, M. Au- trique tôt S'-Nicolais en mevrouw Deman tôt Brugge. De licitatie verkooping der zelve Hofstede is bevolen door den Regtbank van eersten aenleg zitling houdende tôt Veurnedoor het ambt van den Notaris FLOOR' tôt Loo, ten over- staen van den heer Vrederegler van het kanton van Haringhe. 12-2. OPENBAERE VERKOOPING VAN ONROERENDE GOEDEREN Kragtens vonnis uytgesproken door den regt bank van eersten aenleg zitfing houdende tôt Veurne, zal door den Notaris FLOOR ter resi- dentie van Loo, ten overstaen van den heer vre deregler van het kanton van Haringhe en in het byzyn van de voogden der minderjarige in de zelve verkooping geinteresseerd, wezen overgegaen, op donderdag 26 january 1837 ten een ure naer middag, in de herberg bewoond door sieur De Bruyne tôt Pollinchove, tôt het doen den Overslag. van de naervolgende onroerende Goederen POLLINCHOVE. Herberg en Brobwertb. Eerste Lot. Een huis ten gebruyke van herberg genoemd den Bourgondschen-Schildin welk huys deze verkooping zal gebeuren, met bierbrouweryc, koey- en peerdestallenwagen-huysscheure en voorder afhangelykhedenstaende in de Dorp- plaels, ten zuyd-westhouke van het Kerkhof, op eenen grond toebehoorende de kerkfabriek. Bewoond en gebruykt door sieur Ivo-Leo De Bruyne, met regt tôt eersten mey 1846, aen den prys van 38o francs g5 cent, by jaere, boven de contributien. Tweede Lot. Hors. Een huys staende aen de oostzyde van de zelve Dorpplaets gestigt op eenen grond in eeuwigen chiens gehouden van de gezegde kerkfabriek, pa lende noord aen het huys van Joanna-Theresia Claereboudten zuyd aen dat van de weduwe Barra. Gebruykt door Carolus-Ludovicus Delà Cauw met regt tôt eersten mey 1837 aen 7° francs by jaere. WESTVLETEREN. Derde Lot. Hofstede. Eene seboone wel betimmerde hofstede, gelegen noord nevens de Dorpplaets, groot 5 hectaren 99 aren 77 centiaren of i3 gemeten 210 roeden, onder hofplaets, boomgaerd en zaeyland, t'eener blok, palende van oosten aen de Broukdreve. Gebruykt benevens de 4 volgende loten door sieur Pieter De Croos, met regt toteersten october 1842, te samen aen 610 francs 90 centimen 's jaers boven de publyke lasten. Aendeel pacht38i francs 5o centimen. Vierde Lot. Boomgaerd. Een hectare 32 aren 79 centiaren of 3 gemeten 10 roeden boomgaerd, palende oost zaeyland toe behoorende sieur Hamers tôt Oostvleteren zuyd eene dreve waer over dezen boomgaerd vryen uytweg heeft tôt op de Hofland straet. Aendeel pacht 81 francs 65 centimen. Vyfde Lot. Boomgaerd en Zaeyland. Zeventig aren 35 centiaren of 1 gemet 182 roe den boomgaerd en zaeyland palende oost de Hof- land-stract en noord sieur Benoit Markey. Aendeel pacht 43 francs 70 centimen. Zesde Lot. Zaeyland. Een percecl zaeyland, groot 79 aren89 centiaren of 1 gemet 247 roeden, palende oost aen hove- nierhof en zaeyland toebehoorende Pieter Pailler!, zuyd de Callestraet. Aendeel pacht 49 francs 60 centimen. Zevenste Lot. Zaeyland. Een ander perceel zaeyland groot 87 arèn 55 centiaren of 2 gemeten palende oost de Hofland- straet, zuyd zaeyland van sieur Jacobus Capoen. Aendeel pacht 54 francs 45 centimen. Achtste Lot. IIoyzen. Een huys ten gebruyke van twee woonsten taende in de Dorpplaets aen de oostzyde van de sHofland-straet, met 5 aren 80 centiaren grond en hovenierhof daer medegaende. Bewoond door de weduwe Pieter De Puydttn de weduwe van Jacobus Minne, met regt tôt ia mey 1857. Negenste Lot. Bosch. Eene partye bosch ontbloot ten jaere i836, met de plantsoenen en andere houtgewassen daer op staende groot 2 hectaren 45 aren i5 centiaren of 5 gemeten 180 roeden strekkende meest zuyd en noord, happende ten noord-westen palende oost en noord den heer Van der Marliere tôt Ypre, zuyd sieur Ampoorter en de Hollebeke, west sirur Pieter-Joseph Capoen en west in de happe den heer Billiau. OOSTVLETEREN. Tiende Lot. Maeygras. Zes-en-tachentig aren of 1 gemet 289 roeden maeygras palende aen den Popering-vaerd aen de maeygarzen genaemd de Tente-Weyde en den Meetaen de geen toebehoorende siéur Pieter Decock, met de weduwe en kynderen sieur Jean- Baptiste Baes. Gebruykt door sieur Pieter De Croos tôt West- vleteren, by pacht voor 9 jaeren, ingegaen op eersten october i833 aen 75 francs by jaere boven de contributien. Ten dage van den Instbl zyn op aide voor— schreven Goederen geen ojfers gedaen geweest. De verkoop voorwaerden met de bewyzen van eigendom berusten ten inzage der gegadigde, ten kantoore van den Notaris ELOOR. te Loo. 19-1. SCHOOtME BOSCH-TàLIE EN PLANTSOENEN PUBLIEE TE KOOPEN OP TVFTSCHAETE. Woensdage 25° january 1837, om 2 urën naer middag zal men ter stand ptihliek verkoopen meestbiedende de naeste de Talie oud 7 jaren met 553 geteekende plantsoenen op eene partie bosch groot 5 hectaren 52 aren 8 centiaren (acht gemeten) genaemd den Mole-Bosch, gelegen op VVytscbaete, langst de straet leedende naer Voor— niezeeletusschen de Hollandsche-Scheure en d'hofstede van sieur Renty, verdeeld in 12 koopen. Maurilius Alleman toeziender van den Bosch, zal den zelven aen de liefhebbers aentoonen. De vergadering 111 dito bosch al waer de verkoo ping zal gebeuren. Tyd van betaling mits stellende solidaire mede koopers. De Notaris V1C100R te Mecssen is met de verkooping en onlvangsl belasf. 5-2. Dat men het voort segge Y près, Imprimerie d« Lamein-Mortur Grand'-Place, vis-à-vis la Grand'-Oarde-

Le Propagateur (1818-1871) | 1837 | | pagina 4