HOFSTEDEN, 4 {en drielanden meslhaeken vorken en rae- elieenen aldcrschoonsten en besten wind- roolen met toebehoorten 4 kordewaegens 4 lyfrollen haelpompe snyepeerd I vfheegde verscbeyde schorre en boutte zwyne bakken, 5 alderschoonste melkkoeyen en g zwynenvoorts moldert en molenwerkers gereedschappen van pestelreep met commanden 2 gangen schyven, eene koeye eene grootte hoeveelheyd cammen, busboonren spillen, gezaegde scheen en vange planken molen pestels en eynden schyfloop- blolken, draeybank met toebehoortcn, 2 schacf- banken wanof eenen alderschoonstenaile slag van timmermans allaem, 1000 voeten bard verscbeyde koffer planken pruimelaere boom- buHen en deiltperssenimmers ailes wat er ten bûize en ten bove zal bevonden worden. NOTA Den eesten dag zal men verkoopen aile de Molders en Molenwerkers gereedschappen met Timmermans allaem, Boombullem en ge- zaegd Hout. En den tweeden en volgende daegen noodig zynde aile de Meubiliaire en Huiscatheylyke goederen Landsallaem Bees- tiaelen enz. Deze verkooping zal gebeuren met gewoone- lyken tyd van betaelinge mits door de koopers atellende goede en welbekende medekoopers en de bespreken rereet voldoende. 192. - 1. SCBOONE PATRIMONIEELE aeyfandep er? djuyzep t amen 1* STAEDEN EN HOOGLEDE 9 Men tteld ende bied te Koopen met gewin van Instel en Wynpenningende naerscbrevene GOEDEREN, te weten GEMEENTE STAEDEN, Sectie B. Een bebuysd ende wel beplant Hofstedeken groot 7 hectaren 29 aren 80 centiaren in pagte gehouden door Petrus Dewitte ten jaerlykschen pryze van 383 francs 21 centimen boven de grond en ander lastenen bestaende in de volgende koopen Eersten koop. Nummer 5i3, eene partie Zaey land groot a5 aren 70 centiaren abouterende van oosten zuyden en westen Ivo Snaet en van noorden Jan Snaet en den rierden koop. Tweeden koop. Nummer 3t4s item eene an- dere partie Zaeyland groot 4i aren 60 centiaren, strekkende zuyd en noord abouterende van oOsten Jan Snaet zuyd Ivo Snaet, west Jan Snaet, den disch Staeden en den volgenden koop, en noord 't straetjen na de kalsyde. Derden koop. Nummers 5a5 5a6 en 527 de behuysde Hofplaets met Boomgaerd en tuyn te zaemen der hoeveelheyd van 76 aren, abou terende van oosten den tweeden koopzuyd den disch Staeden, west de veld-staete en noord gemeld straetjen na de kalsyde. Vierden koop. Nummers 3ag en 35o eene partie Zaeyland met Singe! te zamen der groote van 60 aren 4o centiaren abouterende van oos ten de kyndcren Carel van den Brouckezuyd Ivo Suaet en den eersten koop, west dito Ivo en Jan Snaet en noord *t volgende. Vyfden koop. Eene partie Zaeyland bekend nummer 33i strekkende 00s en west, aboute rende van oosten Ignaes van den Broucke, zuyd den vierden koop op paelenwest Jan Snaet en noord gezegd straetjen na de kalsyde, groot 55 aren 3o centiaren. Zesden koop. Nummers 854 s 855 -en 856, 91 aren 3o centiaren Bosch, Zaeyland en Meersch 't eenen blokke paelende van oosten Carel en vidua Pieter Vermeulen, zuyden den volgenden koop, west Pieter-Jacobus de Jonckheere en Christiaen de Wilte en noord mynheer Comyn Roosebeke en vidua Vermeulen. Zevensten koop. Twee partien Zaeyland met een weynig Boscb ten west-kante groot in •t geheele 87 aren 70 centiaren bekend by cadastrage maet nummers 880, 881 en 883, abouterende van oosten de Veld-straete zuyd de weduwe Steelandt, west Pieter van Oost, en noord den volgenden koop. Achtsten koop. Eene partie Zaeyland nummer 882 verhappende in différente plaetsen en byna seberp ten west-kante groot 1 hectare 65 aren 70 centiaren, paelende van oosten de Veld- straete zuyd den voorgaenden koop, nog zuyd e*h west Pieter van Oust en Pieter-Jacobus de Jonckheere en noord dito de Jonckheere, den zesden koop en vidua Vermeulen. Negensten koop. Nummer 902 een partieken Boscb groot 18 aren 70 centiaren abouterende van oostenzuyd west en noord vidua Pieter Steelandt. Tienden koop. Nummer 5641 een partieken Hooyland groot 3a aren "80 centiaren, aboute rende van oosten den disch Koosebeke zuyd en west Carel Vermeulen en noord 't land vidua Pieter Vermeulen. Elfsten koop. Eene partie Zaeyland numéro 574 der hoeveelheyd van 78 aren 60 centiaren abouterende van oosten d'bofplaets Carel Ver meulen zuyd 't straetjen na de kalsyde west de Veld-straete en noord 't land Carel Vermeulen. 's t\ - MASSE De voorstaende 11 Koopen zullen 00k by saemenvoeging té koop acngeboden worden. vu. GEMEENTE HOOGLEDE - 1 Twaelfsten koop. Een Huys ten dienste van 2 woonsten met de Erf daermede gaende groot by tytel 44 aren 10 centiaren en by cadastraele maet gekend S. D. niimincrs 760, 761, 762 en 765, gelegen te Hoogtede by d'berberg het Koljen, abouterende van oosten den Processie-weg, zuyd Joannes Roye te Uuoglede west d'heer pastor Ghyselen te Dadizeele eo noord Mr de Mey te Hooglede. Gehruykt door Antone Masselis h 119 francs 72 centimen 's jaers met regt tôt en met Ravo i83g. GEMEENTE STAEDEN. Dertienden koop. Eene partie Zaeyland met een hoeksken Hooyland gekend onder de num- meros 1067 en io58, sectie A. van bel cadaster, paelende van oosten de kinderen Hinderyck Van den Pitte en Pieter Bracm zuyd den zelven Braem west de straete en vidua Pieter La- housse en noord dito Van de Pitte en Virgenie van Noote. Zonder pagt gebruykt door Pieter Vercruysse ten pryse van 54 franc» 4* centimen s' Jaers- Eene wel bctimraerde en beplante Hofstede gelegen op weynigen afstand der plaets van Staeden, gebruykt door Joseph van Lauwe en zyne buysvrouwe Theresia Ver Eecke, voor ses jaeren ingegaen eersten October i83aten ad- venante van 370 francs o5 centimen, blykens Notariaelen pagtbrief dacr van zynde«n bes taende in de volgende partien. Veertienden koop. Sectie E. nummers 891 en 892 de behuysde Hofplaets met Boomgaerd groot 68 aren 90 centiaren abouterende van oosten den boscb Sr De Monie te Iseghem en den een-en-twintigsten koop, Zuyd 't Cappelle— straetjen, west den negentienden koop en noord den vo'genden koop. Vyflienden koop. Nummers 8g4 8q5 896, en 897, derzelve"sectie E.uytmaekende Blok- land met Tuyn en Meersch te zaemen van den inhoud van 1 hectaere 12 aren 70 centiaren,» abouterende van oosten dito Da Montezuyd den roorgaenden, ta*» en i8« koop west den I7*b koop en Vincent Courtena en noord den 17*° en volgenden koop. Zestienden koop. Drie partien Zaeyland bekend onder de nummers 89g, 900 en 901, der sectie E.abouterende van oosten mynheer de Graef Dewignacourt en de kinderen Trybouzuyd den voorgaenden koop en Vincent Courtens west dito Vicent en Louis Courtens en noord gezegdeo Trybou. Zeventienden koop. Sectie E.nummer 904 eene verhappende partie Zaeyland groot 66 aren 20 centiaren abouterende van oosten den vyf- tienden koopals 00k in deele van zuyden nog zuyd den volgenden koopwest Lonia Courtens en noord Vincent Coutens. Achttienden koop. Dertig aren Zaeyland uyt maekende den nummer go5, sectie paelende van oosten den volgenden zuyd vidua Pieter Soenen, west vidua Joseph Vermander en noord den laest voorgaenden en vyflienden koop. Negentienden koop. Nommer 8g5 sectie E., eene byna vierkanle partie Zaeyland der hoe veelheyd van 80 aren 20 centiaren, abouterende van oosten den veertienden koop auyd het Coppellerie-straeljen west vidua Pieten Soenen en den 18*" koop en de koopen i5* en 17" Twintigsten koop. Nummer 879, sectie E. een partieken Hooyland groot 17 aren 20 cen tiaren paelende van oosten 't land vidua Carel Soenen zuyd Carel Braem west vidua Pielar Soenen en noord 't Cappellerie-straetjen. Een-en-t wintigsten koop. Nummer 890, sectie E., een ander partieken Hooyland groot 19 aren 3o centiaren huudende met de auyd-zyde aen het Cappellerie-straeljer.. met de wr$t-zyde i4" koop en met de noord-ayde 't boscb dito De Monie. Twee-en-twintigsten koop. Nommer 1120, sectie A, 98 aren Zaeyland strekkende zuyd en noord abouterende van oosten den volgenden koop zuyd vidua Pieter Soenen en Jan flotte, west dito vidua Soenen ende 't Capellcrie— straetjen. Drie-en-twintigsten koop. Nummer liai sectie A, eene partie Zaeyland groot 4^ aren 3o centiaren paelende van oosten rieter Verdie- vel en Jan-Baptisie Deconinck zuyd vidua Pieter Soenenwest den voorgaenden koop en noord ft Capellerie-straetjen. Den Imtel zal gebeuren maendag 4" Septem- ber 1837, de Verhooging 18* der zelve mand t'elkens ten 3 uren na-middag ter berberg den Arend bewoond door Jacobus Decuypere ter plaets van Poekappelle geraeente i.angemarck en de Definitieve Toewyzmg Zaterdag 3oM der meergrzegde maend September 1837, ten 2 uren namiddag ter herkerg den Oliephant bewoond door François De Roo aen de oust-zyde der Dixmude-straete binnen de stad Tperen, volgena de voorwaerden alsdan vooren te leezen, berus- tende met eygendoms tytelen en figuratieve kaer— ten t'elkens bezigtiging ten kantoore van den Notaris COMYN te Langemarck. 191-1, 1 **•'8 s Ypm. Imprimerie de Lambin-Mortier, Grand-Placevis-a-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1837 | | pagina 4