(3) Meessen, op balf dyk, west 't land d'heer Justus Ghesquiere te W aesten op bail dyk en noord eenen wagenweg medegaendedaer over den zelven heer Ghesquiere, scheedende op half beke. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staël op 1,600 francs. Zestienden koop. Eene partie zaeiland genaemd 't Walletje, groot 02 aren 20 centiaren fo-3-4t *.J, bekend op 't plan cadastrael sectie B, numéro 121, gelegen op Wytschaete, belend oost 't gemclde Samper-straei je, zuid de weide onder den 14° koop hage af, «est den laetst- voorgaer.den koop op half dykje, en noord eenen wagenweg medegaende daer over 't lar.d d'heer Justus Ghesquiere scheedende op half beke. Gebruikt by Romanus Cuvelier. biaet op 740 francs. Zeventienden koopNegen-en-Zevmtig aren 20 centiaren f 1-4-82 n zaeiland met meersch, op 't zuid-eindc, bekend op 't plan cadastrael sectie B, numéros 046, 347 en 348, gelegen op Wytschaete, palende oost 't zaeiland van d'hos- picen te Yperen op dyk, en aen den meersch van de zelve, scheedende op leegtezuid den volgenden koop, vvagenweg in 'l gemcen west den meersch onder den 19" koop, den wagenweg 00k in gemeen 't zaeiland onder den eerst- volgenden koop scheedende op half voetweg en 't land van d'hospicen te Yperen, op half dyk en noord 't land van de zelve hospicen, op half dyk. Gebruikt by Romanus Gnvelier. Siaet op 7^0 francs. Achtfienden koep. Èene partie zaeiland groot 68 aren 70 centiaren 1-2-51 bekend op 't plan cadastrael sectie B, n° 34g gelegen op Wytschaete, palcr.de oost 't zaeyland onder den 17° koop scheedende op half voetweg; zuid aen meersch onder den eerstvolgenden koop en den gonnen van d'hospicen te Yperen; west 't meersch en boscli dito hospicen en noord 't zaeiland van de zelve. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 600 fiancs. Negentienden koop. Een hectare 06 aren 80 centiaren 2-2-12 a meersch en zaeiland, bekend op 't plan cadastrael sectie B, numéros 35o, 351, 352 en 353, gelegen op Wytschaete, belend oost 't zaeiland van d'heer Ghesquiere te Waesten, op half dyk; zuid de weide van den graef Depatin te Langemarck, hage afgaende; west 't zaeiland van den zelven op hall dyk nog zuid 't zelve land scheedende met de rive, nog west bosch van d'hospicen scheedende op boenen en noord den i8u en 17" koop. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 1,700 francs. Twintigsten koop. Acht-en-dertig aren 0-4-20 a meersch en bosch, bekend op 't plan cadastrael sectie B, numéros 374 en 375, gelegen op Wytschaete, maeken eenen triangel scherp- schietende ten noord einde, belend oost 't bosch van d'heer Rouzé-Leynaertzuid en west 't zaeiland van d'heer Depatin en met't noord einde aen den laetstvoorgaenden koop. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Slaet op 44° fra°cs. Een-en-twintigsten koop. Een woonhuis, kocyenstalschuere, en verdere édificien met 23 aren 70 centiaren 0-2-42 r onder grond dies en booragaerd, bekend op 't plan cadastrael sectie C, van de Caleule, numéros jog en 110, gelegen op Wytschaete, by d'herberg de Groene l.yndebelend oost 't land van d'heer pastoor Verhaeghe, hage mede zuid de weide van den zelven scheedende op half dyksje west het Rasette-straetje leedende van de groote Uollebéek- straete naer de Caleute; en noord 't zaeiland van Julie Treve, vrouw Benjamin Druarthage aihier afgaende, en 't zaeiland van den nolaris Courtens te Comenhage medegaende. Gebruikt beneffens de 3 eerstvolgende koopen by Pieter-Joannes-Franciscus Braem met regt van pacht tôt eerslen October 1840, ten pryza van 179 francs 80 centimen 'ij'aers boven de contribution. Staet op 1,1 ao francs. Twee-en-twintigsten koop. Eene partie zaeiland, groot 66 aren 90 centiaren 1-2-38 R bekend op 't plan cadastrael sectie Cn» 48, gelegen op Wytschaete, belend oost 't land van den notaris Courtensop half dyk zuid 't land van den zelven op half dyk y west 'l land van dito vrouwe Druarthage af en noord 't land van Ignatius Deknudtde boltaerden en elshage afgaende. Gebruikt by Braem als voorzeid. Staet op 1,600 francs. Drie-en-twintigsten koop. Eene lange partie zaeiland, groot 85 aren 20 centiaren t-4~44 R-./ bekend op 't plan sectie Cn" 53 gelegen op Wytschaete, strekkende oost en west, belend oost 't zaeiland van den disch van Hollcbeke scheedende op half dyf; zuid de landen van de weduwe d'heer Devos te Comen, scheedende met eenen voetweg; west de weide van d'heer Verhaeghe, hage af, en noord 't land van den zelven en 't gonne notaris Courtens, scheedende op half dyk. Gebruikt by Braem als voorzeid. Staet op 2,4'>o francs. Vier-en-twintigiten koop. Eene partie zaeiland, groot 60 aren 10 centiaren 1-1-52 R bekend op 't plan cadastrael sectie C, n° 124, gelegen op Wytschaete, belend oost het Rasette— straele leedende van de groote Hollebéek-slraetje naer de Caleute; zuid west en noord, 't bosch en zaeiland van d'heer Volbrecht te W aesten op half dyk. Gebruikt by Braem als voorzeid. Siaet op t,55o francs. Vyf-en-twintigsten koop. Een partietje Zaeiland, groot 14 aren 80 centiaren fo-1-42 R.) volgens cadaster sectie A, no 424» gelegen op Hoilebeke palende oost 't zaeiland d'heer Volbrecht op half dyk zuid 't land van sieur Vanheule-Boudry, op lake; west eenen vryen kerkewegdaer over d'hofplaetse van de we duwe sieur Louis Mispelaere, hage af, en noord de zelve hofplaetse, hage af. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 34o francs. Zes-en-twintigsten koop. Dertien aren 22 centiaren o-i-3o r. zaeiland, bekend op 't plan sectie A, numéro 4^3 bis, te nemen van noofden de partie genaemd den Raring, wanof 't overig competeerd aen sieur Vanheule-Boudry, gelegen op Hollebeke, by d'hofplaets van Pieter Odentpalende oost 't land sieur Beusaert- Cuvelierop half dyk zuid 't overig land voormeld zonder separaetdaer over de straet van 't Hollebéek-kasteel leedende naer de straete van Hollebeke naer Nederwaesten; west't zaeiland van d'heer Deflorisone, op half dyk en noord 't land M. Dubuus, op half dyk. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 34o francs. Ten VIERDEN, goederen conipeterende aen Rosa Cuvelier, renteniersterte Zillebeke. Zeven-en-tivintigsten koop. Eene partie zaeiland met een hoeksje bosch groot volgens meting cadastrael sectie B van de sterkte nu méro 6t, 79 aren 80 centiaren t-4-7 R. J gelegen op Wytschaete, belend oost het straetje leedende yap de Groene Lynde naer Hollebeke, daer over den koop, hier vooren zuid 't land van sieur Ignatius Vandenberghe-Ghesquiere te Kemmelscheedende op half dyk west't zaei land van d'heer Deconinck-Peellaert te Yperen, en 't bosch van sieur Pieter Grysole-Spinnewyn te Comen op half dyk en noord 't land van sieur Ignatius Deknudt-Cuvelier dyk afgaende. Gebruikt by sieur Romanus Cuvelier, mit regt van pacht tôt eersten October 1840. Staet op 3,iao francs. Acht-en-twintigsten koop. Eenen meersch by naer vierkantegroot 44 aren 70 centiaren C 0-1-6 r. J bekend op 't plan cadastrael sectie B, numéro 69, gelegen op Wytschaete, by d'hof plaetse van Romain Cuvelier, belend oost den meersch van de kinderen Franciscus Cuvelier, koop 10 hier vooren, zonder vast separaet, en den meersch van d'heer Delerive vrede- regter te Yperen, zonder separaet fix zuid 't bosch van de kerke van Hollebeke't bosch d'heer Verhaeghe pastoor van Wytschaeteen den gonnen van d'heer Vandermeersch-Herhaux te Meessen west de weide van de gebroeders Liebaert, hage af; en noord 't land onder den 3» koophier vooren op balf beke. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 1,000 francs. Negen-en-tU'intigsten koop. Eene partie zaeiland, groot 88 aren 10 centiaren f 2-o-o3 n.J bekend op 't plan cadastrael sectie Bnuméro 80, gelegen op Wytschaete, belend oost't land van 't sterfhuis Judith Cuvelier 4° koop hier vooren zonder separaet; zuid den meersch van de kinderen wylen Franciscus Cuvelier onder den io° koop hier vooren, op|Iialf beke; west 't land van 't gezeide sterfhuis Judith Cuvelier, 5" koop hier vooren, zonder separaet, en noord het sterkte straetje. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Siaet op 1,400 francs. En ten VYFDEN goederen competerenda aen de kinderen Spinnewyn en andere. Dertigsten koop. Eene partie zaeiland groot volgens tytel 79 aren 62 centiaren 1-4- 6 r. en volgens meting cadastrael sectie B, numéro 209, 77 aren 70 centiaren, gelegen op Hollebeke verre noord-oost van de kerke palende oost eene straet daer over 't bosch en land van d'heer Evrard-Parmentier te Ryssel, zuid 't land van de gemeente Hollebeke op dyk; west den cyngel van d'heer Dubuus d'Hollebekeop half dyk; en noord 't land van dito Evrard-Parmentier. Gebruikt zonder tytel van pacht by Pieter Bossaert. Staet op 1,000 francs. Een-en-dertigsten en laetsten koop. Eene partie zaeiland met eene happe van westen groot volgens tytel 1 hectare 22 aren 44 cen tiaren 2-3-5g r. en volgens cadaster sectie B, numéros 176, 177 en 178, 1 hectare 19 aren 10 centiaren, gelegen op Wytschaete, belend oost en noord de bosschen d'heer Evrard- Parmentier te Ryssel, zuid 't bosch van den disch van Wytschaetewest en nog zuid 't land jouffrouw Victoire Boutil te Yperen. Gebruikt by Romanus Cuvelier. Staet op 1,400 francs. 2, 3, 4 en 6 koop, goed van Judith Cuvelier worden in masse te koop geboden. Staet op 3,430 francs. Den 5,B koop, goed Judith, en den iien koop, goed kinderen Cuvelier, makende eene ongese- pareerde partie, zonder verschil in weerde worden te koop geboden om de koopsoin te verdeelen volgens clks grootte. Staet op 570 francs. Den 14, i5 en 16 koop 00k in masse. Slaet op 3,6oo francs. Den 17, 18, 19 en 20 koop in eene masse. Staet op 3,6io francs. Den 14, i5, 16, 17, 18, 19 en 20 koop 00k in eene masse. Staet op 7,300 francs. Den 2r, 22, 23 en 24 koop, uitmakende 't hofstedetje gebruikt by Braemworden 00k in masse gesteld. Staet op 7,45o francs.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 3