(4) JKathilde Bouchaert't land M. Cardon te Ryssel't gonne sieur Lestienne en 't gonne Jean-Baptiste Delhaye te Wytschaete, zuid 't meersch van sieur Vergult te Comen en 't zaei land van de weduwe Cuvelier te Houthem ■west 't bosch en zaeiland van d'heer Ivo Berten te Yperen en noord de partie zaeiland die met haer westeinde paelt aen het straetje van de Wainbeke naer Hollebeke, competerende aen de Weduwe d'heer Dommicus Catteau te VVaeslen. Gebruikt by jouffrouw Baratto, verkoopster. Derden koop. Eene partie grootvolgens titel 44 aren IO centiaren 5e en volgens ca- daster sectie B, n" 620, 4i aren 10 centiaren zaeiland, gelegen op Wy'.schaete, by de Sterkle, abouterende oost d'heer Louis Ghesquiere te Waesten zuid 't land van het hospitael te Ypeien, en met een boeksken aen 't land der lerk-fabriek te Meessen west de calchiede van Yperen naer Waesten, en noord 't zaeiland en boomgaerd dito beer Ghesquiere. Gebruikt by Pieter Barbé, met regt van geniet tôt eersten October i843, aen 29 francs 's jaers boven de contributien. Vierden koop. Eene partie zaeiland, groot volgens titel 26 aren 46 centiaren (3e) en vol gens cadaster sectie D, n° 55i, 27 aren 60 cen tiaren galegen op Wytscbaele, by de Wambeke, palende het straetje leedende naer het Nieuw- poortje, zuid 't land d'heer Justus Ghesquiere te Waesten west M. Louis Deron naer M. Cardonen noord de straet van Meessen naer de Wambeke. Gebruikt beneffens den eerstvolgenden koop by Joannes-Franciscus-Josephus Lepercq, met regt van pacht tôt eersten October 1845, t'zamen aen 4° francs 60 centimen 's jaers boven de contrihutien. Vyfden koop. Eene partie zaeiland, groot volgens titel 32 aren 63 centiaren 3e 42 roen en volgens cadaster sectie Cn° 531, 3o aren 4o centiaren gelegen op Wytschaete, palende oost 't zaeiland sieur Michiel Dezeure te Zon- nebekezuid 't land van d'heer Sartel-Berten te Yperen west 't gonne van d'heer Wacket te Yperen naer Nicolaes Gaucquie te Elver- •dinghe en noord het Sturtebierstraetje. Gebruikt by Lepercq zal voorzeid. Zesden koop. Een partieken zaeiland by ■maer vierkante groot volgens titel 29 aren 25 -centiaren (5e 12 roen) en volgens cadaster sectie B, n» 418, 28 aren 80 centiaren gelegen op Wytschaete, by d'hofstede gebruikt by Jean- Baptiste Dassonneville, palende oost 't zaeiland van den heer Depatinop half dyksjezuid 't land en den bebouwden grond van den disch van Wytschaete, scheedende als vooren, west 't Oud-Waestenstraetje en noord dito heer Depatin. Gebruikt, zonder pacht, by Pieter-Jacobus Titecaaen 24 frrncs 's jaers boven de lasten. Zevensten koop. Eene partie zaeiland, groot volgens titel 38 aren 94 centiaren 4° 26 roen en volgens cadaster sectie En° 6y5 38 aren 5o centiaren, gelegen op Wytschaete, palende oost de calchiede van Meessen naer Yperen, zuid 't land sieur Louis Bossaert te Eiverdinghe, west 't Oud-Poperingstraetje en noord 't land van de weduwe en kinderen sieur Constantinus Delobel. Gebruikt zonder pacht, by sieur Constantinus Barder, aen 34 francs 80 centimen 's jaers boven de lasten. Achtsten koop. Eene weide, groot volgens titel 53 aren (6e 10 roen) ofte daer ontrent en volgens cadaster sectie A, n° 210, 5o aren 70 centiaren, gelegen op Wytschaete, belend oost den meersch van de kinderen Gombert naer d'heer Vandermeersch—Deneckere te Yperen de haege alhier medegaendezuid 't zaeiland van de weduwe Augustinus Vervischde haege alhier 00k medegaende, west 't bosch van de kinderen d'heer Deneckerede haege alhier raedeen noord 't huis en erve van Ludovica- Josepha Cardinael, weduwe Franciscus t er visch, scheedende op paelsteenen en regte ligne, nog west de zelve erve van de weduwe Fervisch, scheedende op regte ligte van den paelsteen gaende noord—waertsnog noord 't bosch van de gezeide kinderen Deneckere en 't zaeiland van de zelve, de haege alhier medegaende, heb- bende deze weide haren vryen uitweg door de gemelde erve der weduwe Vervisch om te komen op de Belleslraet. Gebruikt by Franciscus Vervisch met regt van pacht tôt i5eD December 1840, aen 3o francs 's jaers boven de lasten. Negensten koep. Eene weide, genaemd de Leege-Weide, met eene happe ten oostkaete groot volgens titel 41 aren 3i centiaren (4e 42 roen) ofte daer ontremt en volgens cadaster sectie E, n° s 53 41 aren, gelegen op Wytschaete, by den Spanbroek-molenpalende oost en noord aen 't gras van Ferdinandus Gillebert te Meessen en Joannes-Baptiste Deconinck te Wytschaete, haege af, nog oost 't gras van d'heer André de Ghelcke, te Yperen, zuid 't bosch van de ge zeide weduwe Cuvelier, west de weide van d'heer Delimon te Yperen en 't zaeiland van de weduwe d'heer Glorie te Nieuwkerke, haege mede, en nog noord 't gras van de zelve we duwe Cuvelierhaege af. Gebruikt beneffens den volgenden koop by Pieter Vanlerberghemet regt van pacht tôt eersten October 1842, t'zamen aen 5o francs 's jaers boven de lasten. Tienden koop. Eenen meersch, groot vol gens titel 38 aren 37 centiaren (4e 22 roen) ofte daer ontrent en volgens cadaster sectie E, n° 510, 26 aren 10 centiaren gelegen op Wyt schaete, by de weide de Claverhulle, abouterende van oosten den meersch d'heer de Gheus te Voormezeele zuid 't land van mevrouw Hen- nessy te Yperen, west den meersch van mynheer Coussemaeker-Juist te Belle, en noord den meersch van de gezeide Hennessy en de weide van sieur Philippus Fynaut te Wytschaete. Gebruikt by Vanlerberghe als voorzeid. GEMEENTE DICKEBUSCH. Elfsten koop. Twee-en-twintig aren o5 centiaren (een half gemet meersch deel van meerdere partie dies het overig compeleert M. Henri Carton te Yperen, gelegen te Dickebusch, palende van oosten de weide van d'heer Fon- teyne-Calmeyn, van zuiden aen de Vyver-beke, van westen den volgenden koop, en van noorden 't zaeiland van den zelven. Gebruikt by Bertholomeus-Augustus Careye. Twaelfsten koopTwee-en-twintig roeden o5 ellen ('een half gemet,) meersch, deelmakende van de Boonemeersschen, palende van oosten het voorgaendevan zuiden en van westen den meersch van d'heer Henri Carton en van noorden het zaeiland van d'heer Fontey ne-C almeyn. Gebruikt by dito Careye. Den il*» en iatn koop worden ook in masse te koop geboden. Nota Den elfsten en twaelfsten koop Zyn bezwaerd en worden te koop geboden met last van byleven ofte vrucht-gebruik ten profytte van sieur Franciscus - Benedictus Ryckewaert, oud 65 jaren. wonende te Sint- Janscap^el by Belle. STAD MEESSEN. Dertienden koop. Een huis met 1 are 60 centiaren grond dies en logting daer medegaende, bekend op 't plan cadastrael n° 141, gestaen en gelegen binnen Meessen, aen de westzyde der Daelstraetpalende noord 't huis en erve van sieur André Delbecque en zuid d'herberg van François Murin. Laetst bewoond by de weduwe sieur Maerle, thans ledig, handslag met de geldtelling. PLOEGSTEERT, commune de TVARNÊTON. Quatorzième et dernier marché. Une maison deux demeures et autres commodités avec i3 ares i5 centiares de fonds d'héritage selon titre connus au plan cadastral section A, de la Douve, numéros 334, 535 et 336pour 10 ares 70 centiares, situés Ploegsteert, tenant de levant la terre du sieur Lemenu, sur laque, de raidi au chemin appelé Hennevoct- straetje, au delà le verger de M. André De coninck, de couchant la pâture de M. Joye de la Potterie sur moitié fossé et de nord la pâture dudit sieur Lemenu. Occupés par, Urbain Dutully et la veuve Dessein. La Mise-a-prix de ce i4* marché aura lieu Messines, chez Charles Coussemaekerle Vendredi i3 Décembre 1839, 4 hrures de relevée. De verkooping der voorschreven Goederen zal gebeuren, te wesen Voor de 12 eerste koopen tôt Wytschaete, in het Geraeente-Huis bewoond by de weduwe sieur Constant Deconinckin twee zittingen, wanof den eenen voor den Instel op Dyssendag den io'° December 1839, en den anderen voor den Overslag Dyssendag den 24,n van de zelve maend, t'elkens om 3 uren naermiddag te beginnen. En voor den Instel van de i3io en I411* koopen, binnen Meessen, in de herberg bewoond by Charles CoussemaekerVrydag den i3e" December 1839, ten 4 "ren naermiddag. Den Notaris VICTOOR te Meessen, is met deze Verkoopingen belast. 265. - 1. Elk zegge het voord. (DÎT IDISSIIAÏIDX Un bon Domestique de 5o 4o ans, qui sait bien entretenir une Maison et un Jardin et servir a table. Il doit être muni de bons certificats. Re'ponse au bureau de cette feuille, où on lui donnera les renseignemens ultérieurs. a5i. - 7. Ypres. Imprimerie de Lambin-Mortier, Grand-Placevis-à-vis la Grand'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 4