GOEDEREN, (4) SÇadjCand en dBodct, BIN'SEX DE STAD YPEREN. satoage» GEMEENTE BIXSCHOTE. GEMEENTE LANGEMARCK. GEMEENTE WESTVLETEREN. SCHOONE PATRIMONIÊELE osaonnra BEST1ESD! t* HOTmiDIBSlH» WODÏTCnWZSH» GOED CELEGEN BINN'BN DE CEMEENTEN BIXSCHOTE, LANGEMARCK EN WESTVLETEREN, ltf HET OPENBAER TE KOOPEN Met het houden van twee zitdagen wanaf den cersten voor den Instel dienen zal, Zaterdag i4en December i83g,en den tweeden voor de Définitive Toewyzing Zaterdag 28e" der lelve maend en jaere, t'elkens ten 5 ueren naermiddag, ter Af- spanning het Zwêerd, bewoond door sieur Joannes Leclerop de Groote-Marktbinnen de stad Yperen, zal'er in het openbaer te koope acngeboden worden de volgende Immeuble Goederen, met ge- win van Instelpenningte weten Eersten koop. Een ichoon en gerieflyk Woonhuis, ledent dry jaeren uit den grond in wit steen nieuw gebauwen, gedekt met pannen heb- bende verscheyde schoone woon- en slaep-plaetsen, leldcr en vaulte, perdestal van zuiden daer aen houdende schuerken, koeye- en zwynstallen daer achter, alsmede de hoeveelbeyd van 24 aren 55 centiaren zeer goed gras en hovenierhof daer- medegaendebeplaent met jonge doorenhaegen en verscheyde welwassende fruitboomkens, aile ge staen en gelogen binnen de gemeente van Bixschote, langs de straet leydende van deszelfs plaets naer St-Jans ter Vonte, strckkende gemelde gras zuid en noord, paelende van oosten den volgenden koop, de doorenhaege met gewoon vrydora al- bier medegaende, van zuiden 't zaeyland en gras der kinderen Louwagie, de doorenhaege met vrydoni alhier insgelyks medegaende, van westen 't gras van de zelve kinderen Louwagie de doorenhaege alhier afgaende en van noorden de gemelde straet leydende van de plaets van Bixschote naer St-Jans ter Vonte. Tweeden koop. Eene zeer schoone partie zaeyland strekkende oost en west, een weynig verhappende ten oosteynde, groot 67 aren 77 centiaren, geiegen tôt 't zelve Bixschote, pae lende van oosten in d'happe 't land van den disch van Bixschote; waer op een huis ten dienste van twee woonsten is staendehet kaegsken aen den hovenierhof hier afgaende, nog oost 't zaeyland der kinderen Dezeure op half dyk, van zuiden de kinderen Louwagie insgelyks op half dyk, van westen den voor- gaenden koop, de doorenhaege met ordinaire vrydoni afgaende, en van noorden de straet leydende van de plaets van Bixschote naer St- Jans ter Vonte. Masse de twee voorschreveu koopen t'zamen groot in oppervlakte g2 aren 52 centiarsn, uit- makende het gebruik van wylent Marie-Joanna Vanderwaeter weduwe sieur Joannes-Jacobus Van wonterghem en alwaer zy is komen te overlyden, zullen 00k by verzameling te koope aengeboden worden. Derden koop. Acht-en-veertig aren 51 centiaren, zeer goed zaeiland, deel van meerdere partie wezende den noordkant geiegen binnen de gemeente van Langemarck, abouterende van oosten 't zaeyland M. Elleboudt, den wagenweg alhier geheel medegaende van zuiden den vol- geuden koop scheedende op eenen gemeenen boom staende aen den hoek der bekevan westen de zelve beke, daer over 't gras jouf- frauw de weduwe en kinderen M. Amand Laveleye en van noorden d'erfgenamen sieur Gosmas Venein, den disch van Langemarck en 't gras van sieur Pieter—Joannes Decaeslecker de doorenhaege alhier met gewoon vrydom afgaende. Vierden koop. Ten deele zuid aen den voorgaenden koop, een perceel zaeyland der grootte van 1 hectare 63 aren 28 centiaren, ge iegen als vooren paelende van oosten den vol genden koop alhier scheedende op half wagenweg, van zuiden 't zaeyland gebruikt door mynheer Ooghe, police commissaris, den voetweg alhier geheel medegaende, van westen de beke, daer over 't gras M. Bieswal te Belle, en 't gonne van d'erfgenamen M. Laveleye en van noorden de zelve en den voorgaenden koop, scheydende als daer by gezeyd. Vyjden koop. Oost aen den lestvoorgaenden koop, 1 hectare 34 aren 21 centiaren zaeyland, ook geiegen te Laugemarck, abouterende van oos ten 't gebruik M. Ooghe voornoemd, met 't zaey land competerende joulfrauw de weduwe en kinderen wylent d'heer Comyn, van zuiden 't gebruik van den zelven heer Ooghe, van westen den lestvoorgaenden koop, scheydende als daerby gezeyd, en van noorden M. Elleboudt, den voetweg alhier tôt d'helft medegaende. Masse, de dry lestvoorschreven koopen t'zamen uitmakende eene schoone en goede partie zaey land van ouds genaemd de Pclaene hebbende haeren vryen uitweg tôt aen de Langemarck- straet, in 't geheele groot 5 hectaren 45 aren, in pachte gehouden door sieur Pieter-Joannes De- caester, molder en olieslager, te Langemarck, voor dry, zes of negen jaeren met wederzydsche optie ingegaen eersten October i832, ten geringen pryze van 200 francs by de jaere, boven de grond en andere lasten gedregen by notariaelen pachtbrief, zullen ook by verzameling te koope aengeboden worden. Zesden koop. Den schoon en gerieflyk woonhnis, met aenhoudende houtlogie en 11 aren 26 centiaren landserve, onder grond van ge bauwen, en hovenierhof daermedegaende, gestaen en geiegen te Langemarck, ter plaets van Sint- Julianus, paelende gemelde erve van oosten 't land van Balthazar Debeir, van zuiden den vol genden koop, en de kapelle van St-Jnliaens, van westen de behuisde erve Ivo Desimpel, en van noorden d'erfgenamen Pieter Vantoerhout de kar- rentenhaegen met gewoonelyk vrydom rondsom alhier medegaende. Gebruikt door den heer Dedeurwaerder, onder- pastoor te Langemarck, zonder titel van pacht ten pryze van 110 francs 75 cenfimen by de jaere, boven de grond en andere lasten, ingegaen met eersten October. Dit woonhuis door zyne schoone gelegenheyd tegen de kapelle van St-Juliaens, en den steenweg van Yperen naer Brugge, is geschikt tôt uitoeffenen van alderbande slag van bedryf of neiring; alsook door zynen schoonen en grooten hovenierhof tôt wooning voor renteniers. Zevensten koop. Een parceelken hovenierland groot 7 aren 35 centiaren, geiegen te gemelde Langemarck, op het gehugte St-Juliaens, paelende van oosten 't land van Balthazar Debeir, de doo renhaege tôt aen den boord van den dyk alhier medegaende, van zuiden de straet leydende van St-Juliaens naer den Steenackermolen, den dyk alhier geheel afgaendevan westen den grond alwaer de kapelle van St-Juliaens op staet, en 't hovenierhof gebruikt door dito Balthazar Debeir, en van noorden den voorgaenden koop, de haegen met gewoonelyk vrydom alhier af gaende. Gebruikt zonder titel van pacht door Jacobus Cuvelle, ten pryze van 20 francs by de jaere boven de grondbelasting. Masse, de twee voorschreven koopen t'zamen groot in oppervlakte, ig aren 11 centiaren zullen ook by accu mulatie te koope gepresenteerd worden. Achtsten koop. Een huis ten dienste van twee woonsten met 12 aren 35 centiaren lands erve, onder grond van gebauwenhovenierhof en zaeyland daermedegaende, gestaen en geiegen binnen de gemeente van Langemarck, weynig west der straet leydende van Langemarck naer Bixschotepaelende de erve van oosten 't be- huisd land van Pieter Degrendel, scheydende in het woonhuis op d'helft van den plakmeur, in de doorenhaege alhier geheel medegaende, van zuiden M. Debrouckcre-Degheest te Rous- selaere, op half dyk, van westen den walgracht van den zelven heer Debrouckere, ten deele hier medegaende, en van noorden 't hovenierland van Alexius Vanhove. Gebruikt te weten de westersche woonste met d'helft van het land door Cecilia Lyssyne, weduwe Joannes Vandamme, ten pryze van 54 francs 42 centimen 's jaers, boven de be- lastingenen de oostersche woonste met de wederhelft van het land door Martinus De deurwaerder, ten pryze van 60 francs by de jaere, boven de contribution, al zonder titel van pacht, ingegaen met bavo eersten October. Negensien koop. Eene partie boschland geiegen binnen de gemeente van Westvleteren, verre zuid-oost van deszelfs kerkin de zoo genaemde St-Sixbosschenin 't geheel groot 1 hectare 76 aren 4° centiaren, met de taillie ter elde van 2 jaeren, plantsoencn, dobbel- en enkel- zaden, daer op staende, paelende van oosten het bosch genaemd Molenswoestyn toebehoorende M* Schadedt te Duinkerke, van zuiden d'erfgenamen Francis Delva te Westvleteren van westen 't bosch genaemd Fervaekens zeven gemeten, tans toebehoorende M. Gcsquiere, naer de famillie Fervaeke, nog west den bosch genaemd 't Be- slotenwal competerende M. Lamoen te Poperinghe, van noorden het Lynden—Elst, toebehoorende M. de Ghelcke, en nog noord de Vyf gemeten, toebehoorende M. Lepoutre te Yperen. Den boschwachter Albert Loone, by de voor schreven partie bosch woonende, zal de liefhehhers de zelve aentoonen. Deze Verkooping zal gebeuren ten overstaen en bywezen van den heer Vrederechter des eersten omtreks van 't kanton Yperen, kragtens octroi verleend door den Rechtbank van eersten Aenleg zitting houdende tôt 't zelve Yperen door het ministerie van meester DELAVIENotaris te Poelcappelle, gemeente Langemarck, residerende ten wiens kantore de veyl-conditien met ey» gendoms titelen t'elks inzage zyn berustende. 266. - 2. Y près. Imprimerie de Lambin-Mortier Graud'-Placevis-à-vis la Graud'-Garde.

Le Propagateur (1818-1871) | 1839 | | pagina 4